Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!
Nem konkrétan olaj fajta a kérdés.
A 2005-ös Citroen C1 benzines autómba 3.1 liter olej kell. 6 ezer kilométerrel ezelőtt cseréltem olajat. 0w20 Eneos. 3 hónapja rendben volt de most ahhoz hogy a nívó pálca alját elérje. Ahhoz is kellett rátöltenem egy litert. Tehát a fele olaj legalább hiányzott az autóból. Nyoma nincsen folyásnak, víz tiszta. 2-3km távok hidegen (ovi-suli). Betöltő kupaknál 1,5 decinyi kávébarna hab. Viszont az olaj jelző nem világított. Mi a bánat vihette el az olajat így és miért nem jelzett az autó? 180ekm 1.0 Toyota motor.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12502) Qru válasza Rivaul (#12501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor osszefolyik az olaj es a hutoviz. Valoszinuleg hengerfejes a kocsi.

Ezek a Toyota motorok nem jeleznek alacsony olajszintre csak ha mar elegtelen a nyomas.

#nincsbennetarcsi

(#12503) dellfanboy válasza Rivaul (#12501) üzenetére


dellfanboy
senior tag

kávébarna szin lehet az olajban lévő kondenziv kicsapodas is, foleg telen rovid jaratokba. nincs ideje rendesen felmelegedni az olajnak. en mennek egy nagyobb karikát hogy eltunik-e a capuccino. sztem siman lehet kopott is az a motor es megehetett annyi olajat. regi opeleknel volt normalis 1l-1000km-en nem?nalad meg 6e alatt 1 l.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12504) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm a válaszokat. Tehát még akkor is lehetett elegendő olajnyomás ha csak az olaj fele van a motorban? Emiatt nem jelzett?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12505) Qru válasza Rivaul (#12504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de a megfelelo nyomas nem jelenti azt, hogy a kenes is megfelelo volt.

Erdemes menni vele most egy nagyobb karikat es gyakran csekkolni az olajszintet es a hutovizet is a jovoben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12506) Rivaul válasza Qru (#12505) üzenetére


Rivaul
addikt

Rendben. Köszönöm a válaszokat. Tavaly tavasszal vettem. Rendberaktam amit kell. 3 hónapja néztem az olajat, egy centi sem hiányzott. Nyugtáztam hogy minden stimmel. Elkezdem akkor figyelni, remélem nem lett nagyobb baja... Most raktam össze az XC90-et egy fél évnyi sorozatos hiba hullámból. Erre meg ez. Meg vagyok áldva :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12507) bul07 válasza Rivaul (#12501) üzenetére


bul07
nagyúr

Ovi járatott nagyon nem szeretik a motorok
Egy példa

Gabrielláék Opeljében 40 ezer kilométer után motort kellett cserélni, de az autó már a hazaúton elromlott

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12508) Rivaul válasza bul07 (#12507) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen, sajnos tudom. Épp ezért lett a kicsi mert a Volvo is szolgált így egy ideig. Viszont valahogy vidéken el kell juttatni a kicsiket :/

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12509) grizlisandor válasza Rivaul (#12501) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mikor is történt ez az olajcsere?

Sajnos a kis olajtöltet meg az ovijárat nem barátok, így sűrűbb olajcserét javaslok, fél évente vagy 5-6 ezer kilométernél.

Meg figyeld a folyadékszinteket.

(#12510) Rivaul válasza grizlisandor (#12509) üzenetére


Rivaul
addikt

Pont 6 ekm-el ezelőtt. A fagyálló tiszta és szinten maradt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12511) -cobra- válasza Rivaul (#12510) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Lehet korábban nem megfelelő olajjal használták és letapadtak a lehúzógyűrűk.
(Sajnos gyakran előfordul Corollák esetében is, ahol a 0w20 helyett 5w30-at öntögettek bele mer' épp az volt a polcon/olcsó.)

(#12512) Rivaul válasza -cobra- (#12511) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen, eddig 5w30 volt benne azt hiszem. Mikor megvettem, akkor kérdeztem meg itt hogy mi a jó bele. Tegyek vastagabbat?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12513) pepucs válasza pepucs (#8081) üzenetére


pepucs
tag

Mivel nem/minimális volt az olajfogyasztás 5W40-el, ezért 445 000km-re most kapott Gulf formula ule 5w30 olajat. Kíváncsi leszek, hogyan változik az üzemanyag fogyasztás/Olaj fogyasztás.

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#12514) tasiadam


tasiadam
veterán

Hetfon kerult be a castrol helyere 5w40 shell Helix Ultra meg minden szurot ismet hengstre csereltem. Amit eszrevettem, hogy az auto simabban jar, de ugy erezhetoen. Neztem az olajat igy egy eros 50km utan, es nekem meglepo volt, hogy alig van szine. Oke, foldgazbol keszult, de akkor is. Azt hittem, hogy sok redvat kiold a motorbol, de nem. Kivancsi leszek ra a kovi 10e km alatt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12515) Asbee válasza tasiadam (#12514) üzenetére


Asbee
veterán

Nem motormosó, hogy bármit kioldjon. Ami olyan lerakódás azzal semmit nem kezd az olaj. És ez így van rendjén.

(#12516) tasiadam válasza Asbee (#12515) üzenetére


tasiadam
veterán

Nyilvan nem fektisztito kerult bele, de rendesen ronda volt az 10e km-el ezelotti (most 8e utan utan muszajbol csereltem). Az beontes utan nemsokkal mar rendesen sotet volt. Amugy ez kerult bele. Nemtom miben masabb, mint amit itt evekkel visszamenoleg is beszeltek a tobbiek. Ha nem lesz vele gond, marad ez jovore is

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12517) Qru válasza pepucs (#12513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gulf az regen nagy nev volt. Majd ird meg mi a tapasztalat vele.

#nincsbennetarcsi

(#12518) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
PSA motor 1.6HDI nem kék folyadékos.
Előírás szerint 5w-30 B71 2290 olaj való bele.
De nem voltam elég figyelmes, és 5W-40 B71 2296 Total Quartz 9000 lett bele öntve.
160ezer Km a motorba. Kb 9ezret futna ez az olaj aztán csere.
Az előírt periódus felénél cserélni szoktam. Közlekedési tempóm 100km, pályán is 110 kb.
Ez kb 2500 rpm-
Okozhat ez az olaj gondot?
köszi!

(#12519) grizlisandor válasza csongi (#12518) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én teszek egy voksot a csere mellett, nem koptatnám feleslegesen a motort és terhelném a DPF-et.
Várd meg más válaszát is.

(#12520) Asbee válasza csongi (#12518) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lesz baja egy ilyentől, de ha az megnyugtat cseréltesd le. Ismerős az 1.6 hdi 90 lovasba Total 5w-40 classicot rak évek óta és semmi baja. :D

[ Szerkesztve ]

(#12521) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Vettem kevés km-el egy használt Citroen C4 1.4 16V kocsit (KFU ET3J4 motor), tavaly nyáron volt benne vezérlés- és olajcsere (5w30), azóta alig mentek vele (4000km) de azért egy olajcserét akarok, csak nem tudom milyet tegyek bele. A kezelési 5W40-et ír, viszont a Total keresője pl. ezt adja ki :Total Energies Quartz Ineo First 0W-30. Szeintetek?

(#12522) dellfanboy válasza gg72 (#12521) üzenetére


dellfanboy
senior tag

és mi a specifikacio?
kizárt dolognak tartom, hogy csak a viszkozitast irná :U
pl ez volt régen:PSA B71 2312

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12523) gg72 válasza dellfanboy (#12522) üzenetére


gg72
veterán

Ez nem saját gépkönyv, most találtam a neten:

[ Szerkesztve ]

(#12524) Qru válasza gg72 (#12523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kapható mind a kettő ajánlott olaja, azokkal tuti nem lősz mellé. :K

#nincsbennetarcsi

(#12525) gg72 válasza Qru (#12524) üzenetére


gg72
veterán

A 0W30 a Recommended, akkor legyen az, vagy elég az 5W30?

Gyertyában NGK vagy Denso?

[ Szerkesztve ]

(#12526) Qru válasza gg72 (#12525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sok a rövid táv akkor 0W30 jobb választás. A fogyi is kevesebb lesz vele mint a sűrűbb 5W30-al.

NGK-t jobban preferálom de ez személyes szimpátia, a Denso is nagyon-nagyon jó minőségű.

#nincsbennetarcsi

(#12527) tboldi válasza gg72 (#12521) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gratula! :C

(#12528) gg72 válasza Qru (#12526) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, tboldi-nak is! ;)

(#12529) Qru válasza gg72 (#12528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd azért az elején sűrűbben nézzél rá az olajszintre, lehet kicsit csipegetni fogja ezt a vékonyabb olajat.

#nincsbennetarcsi

(#12530) gg72 válasza Qru (#12529) üzenetére


gg72
veterán

Mindenképpen. :K

(#12531) csongi válasza Asbee (#12520) üzenetére


csongi
veterán

Nem fogyasztja az olajat.
Nem hinnem, hogy hamu kepzesi tulajdnsaga miatt kivegezne a reszescke szurot.
Nagyobb szazalekban orszagutazom.
Marad, aztan csere . :R

grizlisandor:
Koszi! Ezt inkabb kifuttatom. :)

(#12532) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Mikor romlik meg az olaj? Miből tudni, hogy mg használható? [link] (yt, en)
-tárolási hőmérséklet számít, hideg a gond
-habzásgátló adalékok tűnnek el elsőként, házilag ellenőrizhető a meglétük
Aranybánya a csatorna :)

[ Szerkesztve ]

(#12533) focvis válasza molnarpeter (#12532) üzenetére


focvis
veterán

Ha esetleg nincs türelmem végignézni... kiderült, mi számít hidegnek? Milyen hőfokon tároljuk? :R

[ Szerkesztve ]

(#12534) Qru válasza focvis (#12533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fagy ne erje, pincehofok meg teljesen ok.

#nincsbennetarcsi

(#12535) focvis válasza Qru (#12534) üzenetére


focvis
veterán

Ezt a józan eszed diktálja (hasonlóan gondolnám), vagy a YT-ban is ez hangzik el?

"Komoly terveim" vannak egy ~2 éve felbontott, fél liter 0w20-szal. Apam nem fűtött garázsában áll a polcon, nagy hidegben szerintem benéz 0 fok alá a hőmérséklet.

(#12536) molnarpeter válasza focvis (#12533) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kontextusban fagypont hangzik el. Videó végén "climate controlled environment" az ajánlott, fűtött garázst vagy szobahőmérsékletet mondanék magyarul :F

[ Szerkesztve ]

(#12537) focvis válasza molnarpeter (#12536) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! :R
Akkor 1, max. 2 évig tárolni jó lesz a temperált garázs (ház alatti, 11-22 C között van egész évben), vagy pince.

A lakásban inkább nem szívesen tárolok feleslegesen vegyszereket, viszont a wax jellegűeket célszerű, azoknak 16+ C az ajánlott.

(#12538) Qru válasza focvis (#12535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt mar max a kerti trakiba tedd bele, eleve a 2 eve felbontottsaga a baj a 0 fok meg csak raadas.

#nincsbennetarcsi

(#12539) focvis válasza Qru (#12538) üzenetére


focvis
veterán

Utántöltésre lesz, kicsi adagokban, <10%. Ha meg nem gondolom magam. :D
Nem szeretek kidobni még hasznosítható dolgokat - ezért is van rettenetes kupleráj a garázsomban.

(#12540) tboldi válasza focvis (#12539) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szintén zenész. :D

(#12541) OCTAMD válasza focvis (#12537) üzenetére


OCTAMD
őstag

És amikor cégeknél áll hetekig a mínusz 8 fokban?Akkor sem romlik meg backi

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#12542) Qru válasza focvis (#12539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra jó lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#12543) bul07


bul07
nagyúr

Édesapám váltott autót így jöhet megint hogy mi a jó bele :)

Ebbe szerintetek milyen olaj való

Ford Focus kombit 2005 gyártás, motor dízel HHDA (1560köbcenti), 90lóerő

Amit olcsón betudnánk szerezni
Castrol Edge Titanium FST LL 5W-30 [link]
Na de jó e hozzá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12544) Asbee válasza bul07 (#12543) üzenetére


Asbee
veterán

Oda valamelyik Ford WSS specifikáció fog kelleni, ez a Castrol nem tudja. Gyári Ford olaj 5 liter 13 ezer Ft, az biztosan jó választás. Total Quartz 9000 Future NFC 5W-30 5 l kb 11k.

[ Szerkesztve ]

(#12545) grizlisandor válasza bul07 (#12543) üzenetére


grizlisandor
addikt

WSS-M2C913-C SAE 5W-30 kell bele net szerint.
Pl.:
Ford Motorcraft SAE 5W-30(gyári)
Motul 8100 Eco-nergy 5W-30
Motul Specific 913D5W-30
TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W-30
ELF Evolution 900 SXR 5W-30
SHELL Helix Ultra Professional AF 5W-30
Castrol Magnatec Professional A5 5W-30
PETRONAS Syntium 3000 FR 5W-30

(#12546) Qru válasza bul07 (#12543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ford WSS-M2C913-D kell neked, ez váltotta a korábbi gyári specifikációkat és a Ford ezt ajánlja a régebbiek helyett is.

Gyári olaj nem drága és jó: Motorcraft

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12547) bul07


bul07
nagyúr

Köszi mindenkinek

Igen néztem ezt a Ford Motorcraft SAE 5W-30 [link]
kauffer-nél több pár százzal mint kovácsnál de szűrőbe kovács sokkal drágább

Még kérdések
Üzemanyag szűrő
Filtron 7789 Ft [link]
Bosh 8818Ft [link]
Megéri a Bosh a felárat?
(Bár még nem néztem meg hogy milyen van benne remélhetőleg nem az a fajta amelyiken van elektromos csatlakozó mert abból a Bosh 16e Ft [link])

Olajszűrőbe meg szerintem e kettő közül lesz valamelyik
BOSCH 2379Ft [link]
MANN-FILTER 2662Ft [link]

Levegő szűrő nem tudom
Ahogy nézem két fajtát hoz hozzá, sima téglatest, meg olyat mint régen az ifákba volt
[link]
Majd kibontom és megnézem hogy milyen van benne

Az első szett vásárlás mindig macerás jó lesz hozzá vagy nem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12548) Qru válasza bul07 (#12547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Filtron bőven jó. Olajnál én a Mann-t jobban preferálom de a Bosch sem rossz.

#nincsbennetarcsi

(#12549) grizlisandor válasza bul07 (#12547) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem lesz macerás, mert az alkatrészkeresők mutatják mi az ellenmondás.
UFI is MANN is.

Bizonyos időszaktól változtattak az alkatrész kialakításán.
Bárdi/Unix oldalakon van lehetőség alvázszámhoz keresni alkatrészt, vagy dobj egy e-mail-t a webshopra az adatokkal és segíteni fognak, ha nem vagy biztos a dologban.

Minimum Filtron-t vegyél. :)
Bosch is jóféle elvileg.
Kocsimba Mann, Filtron, Purflux, Ufi és gyári szűrő ment eddig.

(#12550) bul07


bul07
nagyúr

Néztem most egy két videót és említik hogy érdemes a motorháztető nyitó zárat meg magát a zárat is pár havonta kenni
Na de mivel?

Hozzá kell tenni hogy édesapám nagy horgász így nagyon poros utakon fog járkálni nyáron most meg sáros lesz így valami olyan kellene ami azért nem gyűjti annyira a koszt

Van itthon fehér zsír spray, műszerolaj, vagy motor olaj
Melyikkel kenjem?

Vagy nem kell és nem szorul az meg

(#12549) grizlisandor

Meglesz az
Egyedül ami fontos hogy jó legyen az üzemanyag szűrő a többi ára ahhoz képest semmi :)
Olajszűrő egyfajta van
Üzemanyag meg levegő azt meg fogom nézni hogy milyen van benne
Pollen nem tétel úgyis a legolcsóbbat fogom venni [link], csak azért hogy legyen ha ép cserélnénk, mert édesapám annak ellenére hogy van klíma a kocsiban inkább lehúzza az ablakot, még a földúton is, rettenetesen poros szokott lenni a kocsija, na meg a csali és halszag

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.