Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Jokerx


Jokerx
tag

Leginkább úgyis mozgó kutyát fotóznék vele. Esetleg állványról.
Ez is jó választásnak tűnik,ugye? Olcsóbb mint a Tamron.
[link]

(#15452) Freddy76 válasza JackFeryll (#15450) üzenetére


Freddy76
addikt

Igaz, ha eleve nem tudsz bizonyos záridőnél hosszabbakkal dolgozni, akkor valóban irreleváns a stabi... De általános felhasználásra (család, nyaralás, stb.) nem az igazi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15453) imyourfriend válasza Jokerx (#15446) üzenetére


imyourfriend
őstag

Stabilizátor, képminőség, AF gyorsaság felépítés, talán fém bajonettes a stabis 70-300. Főleg képminőség, amit linkeltél ebben a hsz-edben az megeszi reggelire az olcsóbb darabot. Sőt ennek az objektívnek kifejezetten jó a stabilizátora azt beszélik. Elég kellemetlen tud lenni ha megveszel egy stabi nélkülit és olyan dolgokat akarsz fotózni ami pl árnyékban van, vagy rossz fényviszonyok között használod a cuccost. Csak egy példa: 400-as gyútávon használsz egy objektívet pl f/5.6-os rekesszel. Amelyikben van stabilizátor annál 1/200-as záridővel megoldható a dolog mivel stabi megfogja a bemozdulást (ha nem rángatod a gépet). Amelyikben nincs stabi és DX-es vázon használod ott 1/600 f/5.6 vagy felette használhatod különben bemozdul. Természetesen egy kézilabdameccsen vagy egy futballmeccsen ez figyelmen kívül hagyható mert oda nagy záridő meg fényerős cucc kell, de egy koncerten nem árt ha van stabid.

(#15454) Jokerx válasza imyourfriend (#15453) üzenetére


Jokerx
tag

Értem. És a linkelt nikkor 55-300-as? Az jobb mint a Tamron?

(#15455) imyourfriend válasza Jokerx (#15454) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tamron 70-300VC objektív nagyon el lett találva, 55-300VR-es nikkornál jobbnak mondják, de valaki a 70-300VR-es nikkornál is jobbnak tartja. Ha most vennék ilyen kaliberű darabot akkor biztos hogy a Tamront venném, 5 év garival és 110Eft-ért egy nagyon jó ajánlat. Persze ha nem szeretnél ennyit költeni rá akkor van olcsóbb költségvetésű is. Felhasználók közül nesa 55-200VR-t használ és elég magas szintű képeket lő vele. Stabis darabok között szerintem válogathatsz, lényegében teszteld le őket alaposan.

(#15456) Jokerx válasza imyourfriend (#15455) üzenetére


Jokerx
tag

Még nem most lesz a vásárlás, most az információ gyűjtés van. Utána jön a pénz gyűjtés. Csak hobbi szinten fotózgatok/fotózgatnék :) Ezért jobb lenne minél olcsóbban megúszni :) Megbízható ebay-es eladót tudtok ajánlani. Vagy azt inkább felejtsem el.

(#15457) JackFeryll válasza Jokerx (#15456) üzenetére


JackFeryll
őstag

USA-ban minden baromi olcsó, de komolyan megvámolják és máris nem lesz olcsó.

(#15458) Motaba78 válasza Jokerx (#15449) üzenetére


Motaba78
őstag

En a tamron 70-300-ra szavazok, en megvagyok elegedve vele. Nekem bejott. Igen az a 100mm hianyozni fog, sokszor a 300 is keves. ;-)

(#15459) imyourfriend válasza Motaba78 (#15458) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha 400mm-erre vagy feljebb gondoltál ott már komolyabban zsebbe kell nyúlni, főleg ha stabi is kell.

(#15460) Motaba78 válasza imyourfriend (#15459) üzenetére


Motaba78
őstag

Tudom en, csak annyit nem tudok en sem raszanni, de egy sigma 50-500 jol jonne ;]

(#15461) BiriBum válasza fi:zi'k (#15419) üzenetére


BiriBum
őstag

43mm F1.9 Limited vagy FA 31mm F1.8 AL Limited, attól függ melyik gyutáv szimpatikusabb. Az 55 nekem nem annyira jön be, de én én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#15462) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire jó ötlet egy Nikon 18-105VR-t és egy 35mm 1.8-at leváltani egy Tamron 17-50 VC f2.8-ra vagy egy Sigma 17-70 f/2.8-4 DC OS-re?

a 70 (50)-105mm között kiesik, de képminőségben jelentőselőrelépés lenne? D90-en használnám.

sza.sa

(#15463) Real_Necro válasza sza.sa (#15462) üzenetére


Real_Necro
veterán

D90-em van, mióta meg van a 17-50-es nem VC Tami, azóta nem használom a 18-105-öt. A 35-öst ha jól fókuszál a vázad vele, akkor lehet érdemes beltérre megtartani, mert ott azért számít az f/1,8. Nekem nincs mellette fixem, inkább külső vakuzok (ha lehet).

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15464) sza.sa válasza Real_Necro (#15463) üzenetére


sza.sa
tag

Igen, közben olvasom hogy a nem stabis Tamron 17-50-nek jobb a képminősége.
Jelenleg szerintem nem jó a 35 + D90 kombó (backfókuszos szerintem, de a 18-105 is kicsit...:( ), jövő héten küldöm a szervizbe hogy mit tudnak kihozni belőle.

Beltérre gyerekfotóhoz van vakum, ha van rá lehetőség azt használom.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#15466) Alu válasza Fandango (#15465) üzenetére


Alu
senior tag

Sziasztok!

Canon EF-S 18-55 -ös objektívvel lehet olyat csinálni, hogy megmarad a gépen beállított rekesz ha leveszem az objektívet és nem ugrik vissza? Fordítógyűrűvel szeretnék makrózni és régebben mint ha hallottam volna valami módszerről, amivel be lehet állítani előre a rekeszt, de nem tudom pontosan hogy kell. Tudnátok segíteni ebben? :F

λŁƯ™

(#15467) Zozzer888 válasza Alu (#15466) üzenetére


Zozzer888
addikt

Milyen vázad van? pl Az 1000Dn az obi mellett van egy gomb, amivel be lehet húzni a blendét.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15468) Alu válasza Zozzer888 (#15467) üzenetére


Alu
senior tag

EOS 300D

λŁƯ™

(#15469) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hi.
Valaki tudja kb mennyiért lehet felújítani objektívet? Gondolom függ a típustol is. Nikon 80-200nál (kétgyűrűs D) kéne bajonett csere és a fókuszgyűrűre gumibevonat.

(#15470) gergo5991 válasza Fandango (#15465) üzenetére


gergo5991
őstag

mindig is érdekelt, hogy nem kényelmet hogy elől van egy ilyen obin a fókusz gyűrü?

(#15471) Fandango válasza gergo5991 (#15470) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kenyelmetlen, de mivel autofokuszos obi ezert aztan szerintem mind1, ha meg manual akarsz fokuszt allitani akkor se problema.

(#15472) heno68


heno68
tag

Sziasztok!

Valaki tud tapasztalatot, véleményt vagy tanácsot adni a Sigma 50-150mm f2.8 EX DC HSM - objektívvel kapcsolatban ?

Heno

(#15473) forceberg válasza heno68 (#15472) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem volt, nem volt túl nagy szám. Nyitva a hosszabb vége felé gyengélkedett.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15474) heno68 válasza forceberg (#15473) üzenetére


heno68
tag

Köszi szépen.

Heno

(#15475) .DLL


.DLL
veterán

(#17933) fattyu

És a Pancolar 50/1,8 (ha jól tudom ilyened van/volt) milyen nyitva ezekhez képest?

(P.H.)

(#15476) fattyu válasza .DLL (#15475) üzenetére


fattyu
veterán

Szerintem a pancolar egy szar.

és most válasszuk külön. Láttam már állelhagyós képet cctv műanyag obival is.

de mint obi a pancolar egy alsóközépszar fix 50es. nyitva kontraszttalan és lágy.

1.8 környéki fix 50 ben a yashica ml 50 1.7 pentax-m 50 1.7, rikenon 50 1.7 amiket én megelégedéssel használok használtam. Ezek egyike sem drága.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15477) .DLL válasza fattyu (#15476) üzenetére


.DLL
veterán

Én nem rég egy Chinon 55mm 1,4-et vettem ócsóért, hát nyitva még leméretezve is lágy, de 1 blendével beljebb már teljesen rendbejön! =O Lehet hogy ki kéne tisztíttatni?
f/1,4-en szinte elfolynak a fénypontok, f/2-n pedig már minden a helyén van, kontrasztos is, éles is (nyilván f/4 felé még jobb) de kettőt léptetek a blendegyűrűn, ahogy az üveg legszéle már nem vesz részt a képalkotásban ugrásszerűen javul egyet a képminőség, utána pedig fokozatosan, ahogy más objektíveknél is megszokott.
Okozhatja ezt a benne lévő por (nem mintha sok lenne benne). Viszont mást is észrevettem, ha hazaértem linkelek be egy képet a nyitott bokeh-ról, mert valami furcsaság látható a körökben... :/
Addig is a kérdés egyelőre: egy tisztíttatás szokott javítani az analóg obik képén (már ha van tapasztalat róla)?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#15478) fattyu válasza .DLL (#15477) üzenetére


fattyu
veterán

nem. pár szem por nem oszt ne szoroz és nem ront felbontáson. nyitva ezek lágyak. pont.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15479) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nekem Super-Multi-Coated Takumarom volt 50/1.4-es (M42)
Na, az fényerőn is éles volt, csak az extrém sarkokban lágyult már (igaz APS-C-n).

Néha vaterán fel-felbukkan egy darab, de vagy drága vagy leharcolt :(
Én két éve 18 eFt-ért adtam el chipes adapterrel.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#15480) BiriBum válasza .DLL (#15477) üzenetére


BiriBum
őstag

Mindegyik régi obi poros belül és ahogy már elhangzott, ez nem oszt nem szoroz.

(#15481) *Ropi* válasza Surfym@n (#15479) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 35/2-őkkel sugárzóan jó képeket lehet készíteni. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15482) aleister válasza *Ropi* (#15481) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Ez meg mi a tőgy?
Először azt hittem, hogy a frontlencse bevonata sugároz, de hátrafelé láthatóan jobban jön az anyag. Ott mégis mi van?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15483) Zozzant válasza aleister (#15482) üzenetére


Zozzant
addikt

A lencse anyagában thórium van.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15484) Surfym@n válasza *Ropi* (#15481) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Akkor most már értem miért látom még csukott szemmel is azokat a képeket, amiket azzal az obival készítettem :D

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#15485) aleister válasza Zozzant (#15483) üzenetére


aleister
veterán

Uh, az még az uránnál is durvább.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15486) .DLL válasza *Ropi* (#15481) üzenetére


.DLL
veterán

Te jó ég! Egy egyszerű objektívvel sem lehetünk biztonságban...

A régi filmnyersanyagok nem voltak érzékenyek a sugárzásra? Nem okozott valami egyenletes fátylat a képen, csökkentve a kontraszt?

Remélem, hogy a Takumoarokon kívül másnál nem alkalmazták eztet. :/

(P.H.)

(#15487) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Egy ilyen lencse használható állvány nélkül sötétben? Leginkább a vaku használatát szeretném elkerülni koncerten ha úgy adódik pl egy közönségfotónál. Tapasztalatok/vélemények? Köszönöm előre is. Esetleg elég lenne egy 50 f/1.8D-s üveg is D90 mellé? Mondjuk nem ártana mert ennél van AF.

[ Szerkesztve ]

(#15488) fattyu válasza imyourfriend (#15487) üzenetére


fattyu
veterán

elég gyors egy opel astra?

Sötét és sötét között elég nagy külnbségek vannak. De igen 1.2vel azért már elég kevés fényben el lehet lenni. viszont eltalálni a az élest nem könnyű, és megkockáztatom hogy olyan oltárira nem lesz éles se 1.2n.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15489) Real_Necro válasza fattyu (#15488) üzenetére


Real_Necro
veterán

"elég gyors egy opel astra?"

Az enyém igen. :K :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15490) imyourfriend válasza fattyu (#15488) üzenetére


imyourfriend
őstag

akkor 50 f/1.8D lesz, bár van még 50 f/1.4G is aminek az árán közel három 1.8D-t lehet venni, de legaláb kettőt. :DD Köszönöm a gyors választ.

(#15491) TayRol válasza imyourfriend (#15490) üzenetére


TayRol
veterán

50/1.8G. A három közül azt kell venni. Tudom, mert mindhárom obival rendelkeztem. Sajna nem egyszerre.

(#15492) imyourfriend válasza TayRol (#15491) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igyekszem ilyent beszerezni akkor amint az anyagiak engedik. :R

(#15493) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Mi a teendő, ha F10 és F22 között minden fénykép közepén vagy egy kis fekete pont, meg a szélén 5 másik? F22-nél nagyon zavaróan látszik, F10 alatt már alig-alig venni észre. Törölgettem az objektív lencséit, de nem lett jobb, a tükörhöz meg nem merek benyúlni, és levegőt sem tudom mivel és hogyan lehetne ráfújni. (Gondolom por lehet valahol.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15494) Dr V válasza Laslow (#15493) üzenetére


Dr V
őstag

Szenzort kéne tisztítanod. Ha nem mered megtenni vidd el szervizbe vagy szakemberhez.

(#15495) Laslow válasza Dr V (#15494) üzenetére


Laslow
senior tag

Ma vásároltam a gépet márkakereskedésben, holnap visszaviszem. Szinte nem is volt még használva, épp csak rátettük az objektívet a boltban, meg aztán otthon mégegyszer, és kb. 20 próbakép után vettem észre a pontokat.

Ilyen kevéstől is bepiszkosodik? És mi van azzal, aki naponta sokszor objektívet cserél?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15496) Dr V válasza Laslow (#15495) üzenetére


Dr V
őstag

Tudtommal a szenzoron lehet előcsalogatni a porszemeket szűk blendével, fehér felületen lőtt fotóval. Szal én a szenzorra gyanakszom.
Az objektív nem poros belülről?
Új v használt vásárlás (obi, ill váz)?
A vázad 100%, h tudja a manuális szenzor tisztítást: ilyenkor felcsapja a tükröt, h hozzáférhess a szenzorhoz. Nézd meg jól megvilágítva a szenzort, látnod kéne rajta néhány porszemet. Esetleg nagyítóval vizsgáld az érzékelőt.

(#15497) BiriBum válasza Laslow (#15495) üzenetére


BiriBum
őstag

Vegyél egy körtepumpát, tükör felcsap és fújj bele párszor.
Lehet, hogy mutogatták a gépedet a boltban és beleszállt 1-2 porszem.

(#15498) Zozzer888 válasza Laslow (#15495) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ennyitől nem szabadna, hogy ilyen koszos legyen.Ha csak nem volt úgy hagyva , "nyitva". Lehet tényleg a boltban mutogatták.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15499) Laslow


Laslow
senior tag

Igen, láttam a menüjében, hogy fel lehet nyittatni a tükröt a tisztításhoz, csak nem mertem hozzányúlni, nem is aktiváltam ezt a funkciót. Nem volt poros helyen nyitva (bolt és lakás sem poros különösebben), és ugye objektív-felrakásnál a tükör nincs is felcsapva. Van benne (Nikon D3100) ultrahangos szenzortisztítás, de nem segít, ugyanúgy maradnak a foltok.
Amúgy újonnan vettem a vázat és az objektívet is, és nem volt felbontva: előttem bontották fel a dobozát először (legalábbis le volt ragasztva rendesen, nagyon gyári volt). Visszamenve a boltba vagy megtisztítják, vagy veszek pumpát, és kénytelen leszek én megtisztítani - úgyis meg kell tanulnom. Ha ennyitől poros lett, tuti máskor is lesz még poros.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15500) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, mft-re vagy Nex-ekre max 100k-ig van a 17-50/ 2.8nak alternatívája(min ekv 30-70), vagy csak én nem látok fényerős alapzoomot (12-35 picikét horror, az üveg árából kapok egy X-E1et jó üveggel, innentől meg erősen komolytalan ajánlat számomra).
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.