Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) aleister válasza k!nG (#15296) üzenetére


aleister
veterán

Inkább Sigma 10-20 /F4-5,6. Árban pár ezer forinttal drágább, ellenben majdnem minden téren jobb obi.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15302) k!nG válasza forceberg (#15300) üzenetére


k!nG
aktív tag

Nem, altalanossagban kerdeztem. (kepminoseg, szinek, elesseg, AF) Az, hogy milyen darabot fogok ki a szerencsen mulik. :)

aleister: Itt annyit irtak, hogy kicsit elesebb lesz a kep. Ezert nem fogok plusz 10-et rapakolni. Plusz a Tamronokat jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#15303) aleister válasza k!nG (#15302) üzenetére


aleister
veterán

A Tamronokat én is jobban szeretem, de az általad említett obinak teljesen lágy lesz a képe a sarkokban. Lehet, hogy középen csak egy kicsivel élesebb a Sigma, de a sarkokban már jobban elhúz. Ráadásul a Tamron állatira hordósodik és CA-zik...bár ez utóbbit a legkönnyebb eltüntetni.

Már a Sigmák is 4 év garit kapnak, ez csak egy kicsivel kevesebb, mint a Tami 5 éve. E kettő közül jobb vétel a Sigma, hidd el.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15304) .DLL válasza k!nG (#15302) üzenetére


.DLL
veterán

Olvasd el a tesztet is amit belinkeltem. Plusz van még pár a neten. Ha a képminőség fontos, akkor nem ez a Tamron a te embered (obid), ha csak az effekt amit nyújt, vagyis a minél nagyobb látószög, a tér és a tárgyak, stb. széthúzása, a formák képbe hajtogatása a fontos, akkor tök mindegy, jó ez is. Tájképre, meg ahol a felbontás számít, nem venném meg, ahhoz még ez is túl drága.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#15305) *Ropi* válasza k!nG (#15296) üzenetére


*Ropi*
félisten

HA UWA-t akarsz, akkor a Tokina 11-16/2.8 a best buy a kategóriában (kimagasló képminőség és nagyon visszafogott torzítás jellemzi). Ennyiért már talán kapsz használtan, de eléggé ritka üveg, mert akinek van nem adja el annyira jó. Külföldről ~150k a vadonat új.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15306) k!nG válasza *Ropi* (#15305) üzenetére


k!nG
aktív tag

Szerintem a Sigma lesz ebbol az egeszbol, ha mindenki azt ajanlja.

Amugy egy kerdes, nem akarok kart okozni az obiban, de egy 52mm UV szuro tulsagosan raszorult egyik telemre es az istenert sem jonne le. Valami tipp?

https://www.behance.net/vargadom

(#15307) *Ropi* válasza k!nG (#15306) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt Sigma 10-20-am is, de nagyon hamar rájöttem, hogy a Tokinához képest sehol sincs: részlettelen és mosott a képe hozzá viszonyítva. El is cseréltem egy vakura...

Tedd be a hűtőbe egy fél órára. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15308) k!nG válasza *Ropi* (#15307) üzenetére


k!nG
aktív tag

Nekem jo lesz. Boven ki fogom tudni hasznalni ezt is. A tesztkepek alapjan meg nagyon bejon.

Hutobe? Ez biztos vagy csak viccelsz? :D Nem okoz benne kart? Na mindegy berakom. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#15309) Real_Necro válasza k!nG (#15308) üzenetére


Real_Necro
veterán

Miért, ha télen a meleg kandalló mellől kiviszed a mínusz 10 fokba lesz baja? Ha kivetted és leszedted, utána várjál vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15310) aleister válasza *Ropi* (#15307) üzenetére


aleister
veterán

Persze, hogy a Tokina a legjobb, de nem engedheti meg magának mindenki a 200k körüli árat. Ebben az árfekvésben nem jár rosszul azzal a Sigmával.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15311) *Ropi* válasza aleister (#15310) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen 200? :N Mint írtam: újonnan 150, használtan kicsivel olcsóbb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15312) aleister válasza *Ropi* (#15311) üzenetére


aleister
veterán

Én anno 150-ért adtam el az enyémet. 190 a legolcsóbb jelenleg (ha kapható), de volt már 240 is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15313) Real_Necro válasza aleister (#15312) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt is írta, hogy külföldről. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15314) aleister válasza Real_Necro (#15313) üzenetére


aleister
veterán

Az más, de egész eddig hazai árakról volt szó. A külföldi beszerzés tökre nem releváns.

Egyébként sajna külföldön egyre kevésebb fellehető, ugyanis szinte már csak a DX II van. Azok meg drágábbak. SE-nél 450 font.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15315) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Amatőrként kérdezem, hogy D3200-es gépemmel mennyivel szebb portréfotók születnének egy AF-S NIKKOR 50 mm f/1.8G objektívvel, mint a most tulajdonomban lévő Tamron 70-300 F4-5.6 SP Di VC USD obival?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15316) akela91 válasza Anubis_9 (#15315) üzenetére


akela91
addikt

Áll-leejtős a különbség, egy zomm és egy fix obi között, pláne, ha 50 1.8g-ről van szó, mindenki imádja. Gondolom azt tudod, hogy a Dof csökken minél tágabb rekesznél, illetve fényszegényebb helyzetekben nagyon nagy előny lesz a fix(1.8 vs 4), illetve kreatívkodáshoz nagyon ajánlott darab.

85 1.8G mégjobb lenne csak portréra talán.(ha van helyed).

[ Szerkesztve ]

(#15317) Anubis_9 válasza akela91 (#15316) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem, köszönöm! Szóval jó darab lenne. :C Néztem, hogy sokkal fényerősebb lenne az 1.8 értéke miatt. A 85-ös sajnos több, mint 2x annyiba kerül, mint az 50-es. :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15318) *Ropi* válasza akela91 (#15316) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért nem árt figyelembe venni, hogy az 50 mm csak a crop factor miatt lesz 75 mm, ellenben a torzítása ugyanaz marad. ;) És eléggé igazolványkép jellegű fotókat lehet csak vele elkövetni, mert relatíve bele kell mászni vele a portréalany arcába. A papírvékony DOF miatt lehet vele kreatívkodni, de nem minden helyzetben.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15319) akela91 válasza *Ropi* (#15318) üzenetére


akela91
addikt

Pontosan ezért írtam a hsz végén, hogy jobb lenne a 85mm 1.8g.

Egész alaknál már nincs gond 50-essel sem torzítás tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#15320) Anubis_9 válasza akela91 (#15319) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát, mivel kb. 2x annyiba kerül a 85-ös, mint az 50-es, így inkább portézom tovább a Tamronnal. :( Ettől függetlenül ki fogok próbálni egy 50-est! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15321) akela91 válasza Anubis_9 (#15320) üzenetére


akela91
addikt

Nem fogsz benne csalódni az fix(hö-hö).

(#15322) k1csi válasza *Ropi* (#15318) üzenetére


k1csi
senior tag

Mielőtt valaki nagyon félreérti amit írtál. Semmi baj nincs az 50-es fixek torzításával. Amit te írtál az a perspektivikus torzítás ami semmi mástól nem függ mint az alany és az obi távolságától. Ha valaki annyira közel megy az alanyhoz, hogy kitöltse vele a teljes fotót akkor a perspektivikus torzítás elég nagy lesz.

Sőt nyitva a papírvékony DoF miatt az alany füle meg minden ami hátrább van bele fog olvadni a háttérbe.

Viszont portré nemcsak ezt jelenti (lehet kicsit többet is mutatni) és ha a kérdező ésszel használja (azaz nem mászik bele az alany képébe; ha téma igényli szükség szerint lerekeszeli stb.) tényleg eléggé áll-leesős élmény lehet azaz én nem beszélném le róla. Sőt...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15323) *Ropi* válasza k1csi (#15322) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kiemelve a lényeget: csak nagyobb felületre jó igazából. Akkor viszont mit csinál ha közelebb kell mennie, mert kisebb részletet szeretne képelni? Croppolja? ;)

Félreértés ne essék: nem mondom, hogy használhatatlan, csak nem mindenre jó. Általános portrézásra pl. a 70-200-amat használom.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15324) .DLL válasza *Ropi* (#15323) üzenetére


.DLL
veterán

Esetében a 24 megapixelből bátran vághat, a fix 50 rajzolata elég jó hozzá.

De jó háttér választással a 70-300 is megfelelő háttérelmosást nyújt, hogyha arcközelit szeretne lőni kérdezőnk, szóval mindkettő használható, és ettől függetlenül a fix 50-es beszerzése egyébként is ajánlott. :)

(P.H.)

(#15325) Anubis_9 válasza .DLL (#15324) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nincs esetleg valahogy egy képgyűjtemény feltöltve, amit fix 50-essel fotózott vki kolléga? :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15326) mrmarkus válasza Anubis_9 (#15325) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Kukken-kukken link ;)
De érdemes elolvasnod az egész tesztet is!

Freedom of Information

(#15327) akela91 válasza mrmarkus (#15326) üzenetére


akela91
addikt

Ez a Canon változat, neki Nikonos kell. :) (vagy ugyanaz a bajonetten kívül minden?)

[ Szerkesztve ]

(#15328) mrmarkus válasza akela91 (#15327) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Bocsesz, sajna akkor mellémentem... :R

Freedom of Information

(#15329) mrmarkus


mrmarkus
aktív tag

Itt viszont a már valóban a Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G obitól való fotók találhatók!

link

Nikkor AF 50mm f/1.8 D teszt és fotók

link

Freedom of Information

(#15330) .DLL


.DLL
veterán

Továbbá FlickR. Ez kifejezetten a Nikon 50/1.8 G, de számos más, 50mm, 50 f/1.8, stb taggel ellátott fotót is ki lehet gyűjteni, ilyen méretben úgy is csak a feelin látszik.

(P.H.)

(#15331) Anubis_9 válasza mrmarkus (#15329) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi mindenkinek! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15332) slashing


slashing
senior tag

Hi, van egy ősrégi d70s-em ahhoz a kit obi 18-70mm. 35-24mm között valahol van egy pont ahonnan szinte sose talál automatikusan fókuszt 35-től felfele mindig talál(tudom hogy függ attól hogy van-e ott olyan él vagy bármi ami alapján állíthatja de még így sem talál 35 alatt). Szerintetek ez mitől lehet? Objektív vagy váz probléma? Én inkább objektívre gondolok de kitudja.
Hozzá tartozik a sztorihoz sok-sok évvel ezelőtt egyszer volt garanciáztatva mert a szervó motor nem működött benne. Esetleg ez okozhatja a jelenlegi problémát?

(#15333) imyourfriend válasza slashing (#15332) üzenetére


imyourfriend
őstag

Másik gépen tesztelted az objektívet? Fókuszhuntingot csinál,vagy mi történik mikor fókuszálni akarsz?

(#15334) bck.ek


bck.ek
tag

Udv , kernek egy kis segitseget , lassan eljon az ido hogy vennek egy tele objektivet eddig Tamron SP 70-300 VC USD volt a kiszemelt de igy elsore nem merek ennyi penzt kiadni erte , es azt de tudom hogy megerne-e ennyit kiadni erte , esetleg tudnatok ajanlani vmit 40-50 ezer forintos ertek hatarig? hasonlo 70-200 vagy 70-300 as atfogassal?

(#15335) End-ru válasza bck.ek (#15334) üzenetére


End-ru
aktív tag

Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS használtan 50 körül

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#15336) slashing válasza imyourfriend (#15333) üzenetére


slashing
senior tag

hát most másik gépen nem tudom tesztelni....
Most csináltam fókusz huntingot semmi különs nem történik mintha normális lenne.

Most amire rájöttem vagyis nem értem, hogy miért van az hogy 18 mm lenyomom ugye félig a gombot hogy oda állítsa be az élességet, beállítja a végtelenre, mert tájkép és messze van nagyon a fa/domb/akármi és ennyi, nem csippan és villan fel a keresőben a fókuszmező hogy megvan az élesség és lenyomhatod teljesen a gombot. Beállítja végtelenre éles a kép de ő nem úgy érzékeli vagy nem tudom és hiába nyomom tovább a gombot nem csinálja meg így a képet. Átváltok manual-ra tökmindegy hogy a vázon vagy az obi-n. Megcsinálja a képet és éles...

De azt hiszem nem idegesítem tovább magam se a gép nem ér már annyit hogy szervízbe menjen se az idegeim... betudom a idő általi avulásnak a dolgot aztán csá....

Jah még annyi ami tök mókás dolog. Hogy átváltok folyamatos fókuszra ráközelítek egy nagyon közeli dologra aztán elfordítom a gépet a messzeségbe akkor nincs gondja és megcsinálhatom a képet. De mivel azért került elő a gép mert tesómnak kell nyaralásra ez nem opció mert ő automata módban fogja használni és ha menüben átváltom a folyamatos fókuszt az csak addig él amíg nem teker a programválasztó tárcsán vagy nem kapcsolja ki és kapcsolja be a gépet, mert ha ezeket megcsinálja akkor vissza áll egyszeribe :C de csak automata módoknál P-től M-ig megjegyzi a folyamatos fókuszt kikapcsolás után is áhhh grrrrr :W

[ Szerkesztve ]

(#15337) imyourfriend válasza slashing (#15336) üzenetére


imyourfriend
őstag

Reseteld a gép beállításait elsőnek, utána állítsd be hogy a középső fókuszponton keresse, ott jobb eséllyel talál. Azért gondoltam hogy másikon megpróbáld mert akkor jobban kiszűrhető hogy mi a helyzet vele, objektívet még tudják szervizelni, gépet szerintem már nem túl valószínű és nem hinném hogy megérné javíttatni. Hacsaknem próbálj ki egy 18-105VR-t hogy azzal mi a helyzet. Merrefelé laksz amúgy hogy nincs a környéken ilyen ismerős?:)

(#15338) slashing válasza imyourfriend (#15337) üzenetére


slashing
senior tag

Ha nagyon akarnék akkor találnék embert sz.tem de én már baromi ritkán használom gépet, ma este utaznak el tesómék aztán elővettem kattintgattam és ez lett. Rájöttem a kijátszására, S módban kell használnia mikor 18mm tájképet akar készíteni mert ott folyamatos az élességállítás és akkor jó.

A fókuszpont középen van a szélsők még új állapotban is sokszor hibáztak automata módban meg nem lehet fókuszpontot váltani :DD

Már az sem érné meg hogy felkocsikázzak pestre vele nemhogy fizetni a szervízbe, ez már így marad amíg nem veszek új vázat.

(#15339) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Szerintetek belevághatok egy 50-es fix vásárlásába egy 18-55 mellé, vagy pedig a nagyobb átfogást ajánljátok?

(#15340) Motaba78 válasza lmaresz (#15339) üzenetére


Motaba78
őstag

én a nagyobb funkcionalitás híve vagyok, egy sigma 17-70 2.8-4.0 OS HSM jobb ötletnek tartok, részemről a fix obik a macro kivételével számomra kiesnek.

(#15341) .DLL válasza lmaresz (#15339) üzenetére


.DLL
veterán

Olvasd el az első hozzászólás Milyen objektív kell nekem? részét, mert mi így nem tudhatjuk, hogy mire kell neked egy objektív. ;)

(P.H.)

(#15342) A Zéé válasza lmaresz (#15339) üzenetére


A Zéé
addikt

én meg jövök ellenvéleményként, hogy egy jó fix teljesen más világot nyit meg a fotózás szempontjából :)
De ezt tényleg neked kell eldönteni, hogy mire van inkább szükséged. A te szokásaidnak/igényeidnek megfelelőt válasszad, ne azt, amit itt a fórumon mondunk :)
btw én a fixre szavazok

Just a simple Lineman...

(#15343) lmaresz válasza A Zéé (#15342) üzenetére


lmaresz
aktív tag

igen ezt tudom én is hogy nekem kell választanom. Egyébként azt vettem észre, hogy csak ritkán, alkalmanként lenne szükségem telére ezért úgy gondolom, hogy annak vásárlását halaszthatom..Szemezgettem a 18-105-tel, csak akkor mi legyen a mostani 18-55-el 15k-ért nem válnék meg tőle.

(#15344) total90


total90
veterán

Hi,

Új gépet terveztem venni karácsony tájékán, de végül várok még vele és a mostani D5000-hez akarok venni egy objektvíet.
Széleslátószögőt akarok, mert a 18-55-ön 99%-ban a 18mm-en van fotózva és sokszor az is kevés, meg úgy az évek során kialakult, hogy miket fotózok, mi kell nekem. Szóval széleslátószög!

Nézelődtem, de nem tudok dönteni. A résztvevők:

-Tamron 10-24/3,5-4,5 Di II LD ASL IF Nem találtam értelmes tesztet róla, ennyira rossz lenne?
-Sigma 10-20 mm F3,5 EX DC HSM Az új Sigma 10-20, 82-es szűrőméret... alig drágább a réginél. Jobb is valamivel?
-Sigma 10-20 mm F4,0-5,6 EX DC HSM A régi 10-20-as, 77-es szűrőméret.
-Nikon AFS DX 10-24/3,5-4,5 G ED Megéri a felár? Jobb annyival a többinél? A Tami meg a Sigmák 400€ környékén vannak, a Nikon 750€.

Esetleg valami olyan létezik, ami kb. ilyen látószöggel rendelkezik, mint a fentiek, de a fényerő jobb, pl. 2.8?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15345) forceberg válasza total90 (#15344) üzenetére


forceberg
veterán

Ezek közül a S 10-20 F4-5.6; Az F3.5-ös a sarkokban állítólag xarabb.
DE! az aktuális példányt jól ki kell próbálni mindből!

A Tokina 11-16 F2.8-at sokan szeretik, de jóval drábább pl. a 10-20 F4-5.6-nál.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15346) total90 válasza forceberg (#15345) üzenetére


total90
veterán

Tehát a Nikon nem jobb annyival, amennyivel drágább... vagy egyáltalán nem?
Miért kell kipróbálni? Elvileg van rá lehetőség, de online rendeltem volna... fókusz gondok, vagy mi a feltételn kipróbálás oka?

Tokina 560€... az egész jó.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15347) TayRol válasza total90 (#15346) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, tokina 11-16.

(#15348) *Ropi* válasza total90 (#15344) üzenetére


*Ropi*
félisten

APS-C-n a Tokina 11-16/2.8 csúnyán elpáholja az összes többit, utána a Sigma 10-20/4-5.6 jön ár / érték arányban.

Full Frame / FX szenzoron a Sigma 12-24 II.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15349) aleister válasza *Ropi* (#15348) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem FX-en is a Tokina 11-16 a nyerő. Olcsóbb, mint a Sigma 12-24 ellenben jobb optikailag.
Egyetlen negatívuma, hogy csak kicsivel 14 mm felett rajzolja ki teljesen a full frame lapkát.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15350) .DLL válasza aleister (#15349) üzenetére


.DLL
veterán

FF-en kvázi fix nagylátónak nem túl drága? (bocs, nem néztem meg az árakat hirtelen)

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.