Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) DrToner válasza baanis99 (#5395) üzenetére


DrToner
csendes tag

Szia!
Ezt Te már próbáltad?Működik? :Y

(#5402) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem,hogy Epson FX-890-nel mit csináljak, mert pár másodpercenként megmozdul rajta a fej és baromira idegesítő, mit állítsak rajta?
Vagy mit csinál ilyenkor, csak így áll áram alatt és így "beizgul"..valaki segítsen mert idegesít,hogy önállósítja magát.

Köszönöm :R :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5403) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos kedvenc nyomtatóm (IP1500) elromlott.Ebben a fórumban egy 2007-es hsz-ben volt leírva a hiba oka. Érdemes ezt még javítani?Már nem fiatal a nyomtató. :R

[ Szerkesztve ]

(#5404) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van nekem egy Brother DCP-375CW nyomtatóm. Ezekre,ha meghibásodik csak bolti garancia van, vagy esetleg, mint a HP notiknál, ha bemondom a számot meg tudják nézni, hogy mi és hogy...?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5405) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok!

Szerintetek megfér egymás mellett békességben ugyanazon a gépen egy HP és egy Epson nyomtató?
Köszönöm!
:)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#5406) Sari


Sari
tag

Helo!
Kérnék egy kis segítségt.
Van egy Canyon Bradband CNR-BR2 Routerem. Ezen a routeren van print server is. Egy HP LaserJet 1000-es nyomtatót szeretnék használni a routeren keresztül. 2 gép van rákötve a routerre. Telepítettem a routerhez kapott cd-ről a print szerveres programokat. Nevezetesen a Network ports, a Remote ports programokat. És telepítette még a szükséges drivereket is. Kellett volna kiírnia telepítés közben, hogy milyen portokat telepített, de semmilyet nem írt ki. Beállítottam a progikat leírás szerint, legalábbis amit tudtam, Csak nem működik. Sztem a portokkal van a baj. A windows tűzfalon kivételhez adtam a router portját, de úgy sem jó. Nem tudom beállítani rendesen.
Olvastam hogy a HP 1000-es állítólag nem is támogatja a print servert. Nem tudom ez mennyire igaz, nem találtam róla hivatalos írást.
Mit ellenőrizzek vagy állítsek be, mert nem értek hozzá?
Köszi

(#5407) tkatie


tkatie
csendes tag

Helló!
Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnám működtetni a canon BJC-80-as nyomtatót Win7 alatt! Nem találtam hozzá driver-t (Win7-re) és a Mo.-i canon se tudott segíteni. :O Minden megoldás érdekelne!!!
Előre is köszönöm!

(#5408) garg


garg
csendes tag

Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra. Kérésem, kérdésem a következő:

Van egy HP Laserjet 1010-es nyomtató. A tesztoldal nyomtatásánál is hibát produkál. Elkezdi nyomtatni, majd kb. a fele kint van már a lapnak, amikor elakad. Ha csak fele méretű lapot teszek bele A/5 keresztben, akkor azt gond nélkül kiadja. Mi lehet a gondja? Egyébként szép tiszta lenne a nyomat.

(#5409) epzon válasza Söri0127 (#5405) üzenetére


epzon
őstag

meg kellene :-)

de lehetőleg mindkettőnek csak a minimális programcsomagját tedd fel, mert ha minden ----t felraksz akkor az okozhat gondot

(#5410) cellpeti


cellpeti
veterán

Esetleg erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5411) Doktorka


Doktorka
csendes tag

Üdv!

Kaptam egy HP D1560 nyomtatót, amivel rögtön 2 problémám is van:

1. Minden bekapcsolásnál egy csomó ideig tölt a gép, aztán kidobja azt az üzenetet, hogy a tűzfalam nincs bekapcsolva /de valójában be van/, de ez az üzenet csak egy-két pillanatra villan fel, aztán eltűnik, mert gondolom érzékeli, hogy a tűzfal mégis be van kapcsolva.

Van vmi ötletetek, hogy miért van ez?
Talán úgy kellett volna feltelepítenem, hogy előtte a tűzfalat kikapcsolom?

2. A nyomtató egy (négyes) elosztóba van bedugva. Ha az elosztót bekapcsolom, a nyomtató is automatikusan elindul. Hiába kapcsolom ki az elől levő gombbal, legközelebb megint elindul az elosztó bekapcsolásakor.

Egy másik gépen is ugyanezeket produkálta ez a nyomtató. Amúgy XP-m van.

Olvastam egy pár évvel ezelőtti hozzászólást egy másik fórumon, szintén HP-vel volt ugyanez a probléma, de akkor senki nem talált rá megoldást.

Előre is köszi a segítségeket!

(#5412) delphinium válasza Doktorka (#5411) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
1. nem értem, itt hol a nyomtató probléma. Csak hálózatos nyomtatóknál fordulhat elő tűzfal probléma. Szerintem ezt nem a nyomtató driver okozza. De próbáld meg: húzd ki az USB-t, töröld le a jelenlegi drivert, majd telepítsd innen a letöltött drivert ( http://ftp.hp.com/pub/softlib/software10/COL29143/dj-72042-2/100_226_DJ_SF_03_D1500_Full_NonNet_hun_NB.exe ), csak akkor dugd vissza az USB-t, amikor a program kéri.
2. A nyomtató olyan keveset fogyaszt alvó módban, mint egy mobiltöltő. Esetleg tedd át egy nem kapcsolós elosztóba. Egyébként nem szerencsés a nyomtatót bekapcsolt állapotban áramtalanítani.
Üdv: D

(#5413) toxi1 válasza toxi1 (#5391) üzenetére


toxi1
csendes tag

Valaki tudna segíteni?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5414) gabesz78 válasza toxi1 (#5413) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ha végképp nem boldogulsz vele, szerintem nézz szét ezen az oldalon, vagy vedd fel a Brother ügyfélszolgálattal a kapcsolatot itt.

Vagy szerintem ők is tudnak segíteni telefonon hogy megoldható-e a probléma.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5415) kova88


kova88
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP PSC 1350 All-in One masinával gyűlt meg a bajom. Minden egyes nyomtatást azzal kezd, hogy nyomtat egy tesztoldalt, de van amikor több oldalas nyomtatás közben is kinyom egyet. Emellett villog a hibajelző meg hogy ellenőrizzem a lapszámot. A patronok eredetiek benne, nem utángyártottak. Mit lehetne ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#5416) gabesz78 válasza kova88 (#5415) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

Esetleg nem a kalibráló lapot nyomtatja állandóan amit be kell tenni szkennerbe és megnyomni a lapolvasás gombot?

Általában az szokott lenni a probléma, hogy nem olvastatják be a kinyomtatott lapot és így folyamatosan újra nyomtatja.
Persze ennek feltétele hogy mind két patron jól nyomtasson, és helyesen vissza tudja olvasni a kinyomtatott ábrát.

Próbáld ki, hátha sikerül!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5417) Nordik


Nordik
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az hogyha a kinyomtatott szöveget, képet nagyon közelről nézem akkor olyan mintha apró pöttyökből állna össze. :U

Alig észrevehető, de mégis olyan fura. Scannelt dolgokról van szó, 300dpi felbontással scannelve és 1200dpi-vel nyomtatva. Én erre gondoltam, hogy emiatt lehetséges...

A nyomtató Xerox Phaser 3250. Esetleg a beállításaiba állítgassak valamit vagy nagyobb felbontással scanneljek?

(#5418) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van nekem egy hálózati nyomtatóm. Wifi-s netre szeretnék váltani, és nem tudom biztosan, hogy meg lehet-e ezt oldani. Lehetséges az, hogy a wifis routerbe kábellel csatlakoztatom a nyomtatót, de közben wifivel lehet csatlakozni a többi számítógéppel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5419) gabesz78 válasza Santosh (#5418) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Minden gond nélkül megoldható a dolog. Tulajdonképpen teljesen mindegy hogy a WiFi routerre kábelen vagy WiFi-n keresztül csatlakozol a gépeddel,az egy alhálózaton lesz a kábellel csatlakoztatott nyomtatóval.

IP cím alapján ugyanúgy tudsz nyomtatni mintha kábelen csatlakozna a géped.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5420) DemonDani


DemonDani
addikt

Helló mindenki!

Nem tudom mennyire tudtok segíteni, olyan gondom van, hogy a HP C4180-am már egy ideje sosem tudta beigazítani a patront, legalábbis szerinte, mert amúgy tökéletesen működött csak mindig úgy kellett kezdeni, hogy beigazítás megszakítása, aztán lehetett nyomtatni :(((

De valamelyik nap tovább fejlesztette ezt a "Skill-jét" oda, hogy most fogja és kiírja hogy igazítsam meg a jobb oldali tintapatront és annyi. onnan nem megy már sehova, olvastam már itt is "pár" ilyenről, és valószínűleg akkor a patront vezérlő cuccnak lett vége. Mit gondoltok mennyi egy ilyen javítás? Esetleg volt már ilyen valakinek?

Válaszotok előre is köszi!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5421) Kakashi356


Kakashi356
csendes tag

hali! egy olyan kérdésem lenne, hogy egy ilyen [link] átalakítót bedugok egy nyomtatóba, ebbe beledugok egy utp kábelt vagy egy wlan sticket, akkor tudok-e nyomtatni routeren keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#5422) dances


dances
tag

Üdv az Uraknak!

Véleményt szeretnék kérni a Samsung ML-1665 típusú lézernyomtatóról.

Jó választás lehet ez annak, aki havonta csak keveset nyomtat (max 30-40 oldal), viszont megunta, hogy kedvenc tintasugarasába (Canon BJC-1000) pont emiatt állandóandóan beszárad a tinta?

Only the Good die young.

(#5423) epzon válasza Kakashi356 (#5421) üzenetére


epzon
őstag

nem

utp kábelt egy usb csatlakozóba?
wlan sticket, mi kezeli? szerinted a nyomtató felismeri?

ha nem lanos a nyomtatód, akkor vagy oszd meg (azon a gépen amelyikre rá van kötve, ekkor látja mindenki aki azt a hálózatot használja, viszont ilyenkor be kell lennie kapcsolva a "gazdagépnek")

vagy vegyél egy prinszerveres routert

(#5424) epzon válasza dances (#5422) üzenetére


epzon
őstag

a célra megfelel, rosszat még nem nagyon hallottam róla

ebben a kategóriában tudom még az Epson M1200-ast ajánlani, aminek nagyobb a kezdőtonere, olcsóbban töltik és 3 év garos most

(#5425) gabesz78 válasza Kakashi356 (#5421) üzenetére


gabesz78
tag

Bizony hogy nem működik, ahogy alább epzon fórumozó is mondta!

Szép is lenne ilyen olcsón egy hálózatos nyomtatót csinálni! :N

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5426) krisztian112


krisztian112
senior tag

HA valakinek kell epson nyomtatóba t0711es fekete vagy színes tinták az irjon, olcsón!

Huawei P10 lite

(#5427) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Van egy hp4660 multi nyomtatóm, az a gondom vele hogy faxolásnál állandóan begyűri a papírt amit el akarok faxolni. Csak az üveglapról tudok vele faxolni egyenként minden oldalt. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy dobjam ki, és vegyek egy másikat? Ha igen akkor milyet, ami megbízhatóan műxik? Egy hónapban kb 40 oldalt nyomtatok vele. Bosszant, mert nemigazán használtam agyonra. Annyi pénz van rá amennyi kell, a lényeg hogy működjön. Köszi.

(#5428) epzon válasza marlboromen (#5427) üzenetére


epzon
őstag

helló

a adf egységet megnézted már jobban? nincs benne valami elakadva? (papír, kapocs, vagy egyéb kis alkatrész), illetve nincs valamelyik görgő megszorulva?

(#5429) marlboromen válasza epzon (#5428) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Nincs benne semmi, és megy az összes görgő, amihez hozzáférek.

(#5430) epzon válasza marlboromen (#5429) üzenetére


epzon
őstag

akkor ezt tudom ajánlani:Epson BX625FWD

wifi, lan, duplex nyomtatás, duplex szkennelés

(#5431) krisztian112


krisztian112
senior tag

Esetleg valakinek nemkell alkatrésznek való epson sx110es multifunkciós nyomtató? leesett az asztalról azóta KO. lehet csak az elektronika hibásodott meg, a szkenner nem sérült. ha esetleg vkinek kell irjon privit! Üdv

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#5432) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Üdv!

Canon Pixma MP 160 azt csinálja, hogy nyomtatásnál egyszerre több lapot is behúz és valahogy az adagolása is elcsúszik.
Ezen lehetne állítani valamit?

Live poor, die ritch.

(#5433) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Üdv!

Canon Pixma MP 160 azt csinálja, hogy nyomtatásnál egyszerre több lapot is behúz és valahogy az adagolása is elcsúszik.
Ezen lehetne állítani valamit?
2x ment.

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#5434) QwErTy42 válasza marlboromen (#5427) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

HP 6500A Plust ajánlom Neked.
Most 40 környékén vagy kicsivel az alatt lehet kapni, wifis, duplexes és színenként cserélhető. 40 oldalnál nem feltétlenül számít, hogy 6 vagy 10 forint egy oldal nyomtatási költsége viszont kategóriájában eredeti kellékkel a leggazdaságosabb.
Ennél "butább nyomtató is elég lehetne Neked viszont ennél többet ne szánj rá, mert egyszerűen felesleges!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5435) marlboromen válasza QwErTy42 (#5434) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Köszi. Lenne még egy elég láma kérdésem, még nem volt olyan faxom, amin ne lett volna kézibeszélő. Ezeknél a gépeknél hogyan működik hogy csörög, felveszem(gondolom egy sima telefont bele lehet dugni), faxhang van, ekkor el tudom indítani hogy fogadja a faxot?

(#5436) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Van egy HP F2492 multifunckiós nyomtatóm. Amikor nyomtatok vele fényképet 10x15 méretben, ugye szegély nélkül, akkor marad 1 centi fehér sáv a képen. Miért van ez, és mi a megoldás hogy rendes fényképet kapjak? Köszönöm.

(#5437) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!
Most került hozzám egy epson sx105-ös nyomtató, fél éve nem használták még az eredeti patronok voltak benne üresen, vettem bele utángyártottat, felismeri mindent rendesen,
csak az a probléma, hogy Feketét abszolút nem nyomtat semmit, színesekből 1-1, feketéből 2db-t vettem catprint márka, és kipróbáltam már a másik feketét is, ugyan az..
szóval patron valószínűleg jó kell legyen, nyomtató fejre gyanakszom, hogy talán beszáradt?
de azt se tudom hol van benne, hogy szedem ki, hogy kicsit megáztassam vagy valami...
valaki tudna segíteni?

(#5438) delphinium válasza Laybee (#5436) üzenetére


delphinium
tag

Szia! Vágd le azt az egy centit. Úgy hívják a papírt, hogy letépőfüles, de szebb, ha vágod. Vágod? :)) Üdv, D

(#5439) micyke911


micyke911
csendes tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. :)
Vasárnap vásároltam egy Canono IP4850-es nyomtatót és az a problémám hogyha az alsó tálcáról nyomtatok akkor ferdén nyomtatja ki a dokumentumot. :(( És ez eléggé zavaró a számomra.

Érdekelne hogy valakinek volt-e hasonló problémája. illetve hogy házilag lehet-e orvosolni?
Illetve hogy az ilyen jellegű problémát garanciába javítják-e?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.

(#5440) epzon válasza micyke911 (#5439) üzenetére


epzon
őstag

a papírigazító műanyag füleket ráállítottad a papírra?

(#5441) micyke911 válasza epzon (#5440) üzenetére


micyke911
csendes tag

Persze.

Beállítottam mind a kettőt de ferdén nyomtat :-(

(#5442) Laybee válasza delphinium (#5438) üzenetére


Laybee
őstag

Nem vágom, 10x15-ös fényképet akarok nyomtatni és a nyomtató elvileg képes rá, nem értem minek azaz 1 centi.

(#5443) Laybee válasza Laybee (#5442) üzenetére


Laybee
őstag

Utánanéztem, tényleg azért van ott a fehér csík, mert az adagoló nem tudná máshol megfogni a papírt... Én most nagyot csalódtam a HP-ben. Érdekes dolog ez, mert a F2280 nem csinál ilyet, fizikailag ugyanúgy néz ki és működik. Ha ezt tudom meg nem veszem :( Ráadásul keményen bánik a papírral is, rendre összegyűri két helyen 1 centis sávban, pedig jól be van állítva.

(#5444) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy HP DeskJet F2492 nyomtatóm, nemsoká kifogy a fekete patron és azt kérdezném, hogy kell-e bele venni másik feketét vagy pedig a színesből is nyomtatja a fekete színt?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#5445) krisztian112 válasza Mika1227 (#5444) üzenetére


krisztian112
senior tag

A CMY(K) színkezelés színesből tud feketét előállítani, de nem tökéletes feketét, hanem iyílen barnásat, azért kell hozzá egy csak fekete patron, de szerintem neked nem fog nyomtatni mert kérni fogja a fekete patront.

Huawei P10 lite

(#5446) Mika1227 válasza krisztian112 (#5445) üzenetére


Mika1227
őstag

Milyen patront lenne érdemes bele venni eredeti gyárit vagy jó az utángyártott is? És abból milyet?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#5447) krisztian112 válasza Mika1227 (#5446) üzenetére


krisztian112
senior tag

Hát kölcséghatékonyság révén utángyártottat. A www.tintacetrum.hu-n rátudsz keresni a tipusra és kiirja milyen patron kell bele és mennyibe kerül. Ők 100% minőség garanciát vállalnak patronjaikra és házhozszállítás is van:D

Huawei P10 lite

(#5448) Laybee válasza Mika1227 (#5446) üzenetére


Laybee
őstag

Vagy utántöltetted pár ezresért, 5ször lehet utántölteni.

(#5449) delphinium válasza Laybee (#5442) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ennek az egyszerű nyomtatónak valahol meg kell fogni a papírt nyomtatáskor. Vegyél hozzá "letépőfüles" papírt (http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/ho/WF06c/A1-12771-215521-79226-79226-4248727-314899.html ) Üdv, D

(#5450) Mika1227 válasza Laybee (#5448) üzenetére


Mika1227
őstag

És ez minőségben ugyanolyan lesz mintha újat vennék? Érdemesebb akkor töltetni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.