Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4401) wolfman válasza Daert (#4399) üzenetére


wolfman
veterán

Nekem itthon ugye mint korábban említettem, egy HP 920c típusú nyomtatóm van. Kb 5-6 éve nem volt használva, most elővettem és picikét sincs beszéradva a tinta. Gondolhatod hogy meglepődtem mikor megráztam a patront aztán lötyögött benne a cucc. :)
Mikor új volt baromi szépen nyomtatott bármilyen lapra. HP-vel eddig még semmi baj em volt, ismerek párat. Ellenben barátnőm bátyjának a Canonja, baromi lassan nyomtat sima szöveget is!!!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4402) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Van egy canon MP540 nyomtató,volt amikor nyomtatni akartam és hiba 6000 ret írt ki,kikapcsoltam aztán be ahogy kérte,de nem nyomtatott,újraraktam a drivert és nem változott,utána kicsit késöbb már nyomtatott,neten kézikönyvbe néztem ezt de nem ír 6000 res hibakódot,valami ötlet?

A másik hogy melyik programmal nézhetem meg a tintaszintet?ha jól gondolom a solution menü t kell leszednem.

(#4403) Daert válasza wolfman (#4401) üzenetére


Daert
őstag

Ez megnyugtató,de gyári tintapatronnal volt ilyen hibátlan vagy esetleg utángyártottal? :C

(#4404) wolfman válasza Daert (#4403) üzenetére


wolfman
veterán

Gyári patronnal tökéletes tiszta képeket nyomott sima A4-es lapra is. Most csak azért nem mert igazából nincs hozzá driver, csak annyi hogy a win felismerje! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4405) frencsy


frencsy
csendes tag

Üdv! Miért csak piros szinnel nyomtat a myomtatóm deskjet 880c
Kösz

(#4406) zka67 válasza frencsy (#4405) üzenetére


zka67
őstag

Tán kifogyott a többi szín...

(#4407) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Volna egy HP Laserjet 1005 MFP nyomtatónk ami XP alatt tökéletesen működik. Fel kellett volna telepíteni Vista és Windows 7-re is. Egyik sem sikerült. Letöltöttem a HP oldaláról a kifejezetten Vista x64-hez írt drivert, elindul a telepítés majd 20 perc szarakodás után valami initialization fail szöveggel elszáll. Ugyan ez egy másik gép, Windows 7, szintén direkt Win7 x64-re írt driver meg egyszerűen kifagy. Kompatibilitási módokkal való szarakodás szintén nem segít.

Valakinek ötlet, vagy dobjam ki az 50e-es nyomtatómat? :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4408) zka67 válasza sanzi89 (#4407) üzenetére


zka67
őstag

Jó lenne, ha megtanulnátok használni a keresőt:
HP LaserJet M1005 Multifunction Printer Windows 7 32 bit driver
HP LaserJet M1005 Multifunction Printer Windows 7 64 bit driver

HP Laserjet 1005 MFP windows 7 -re az első találat.

(#4409) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Bedöglött a régi Epson nyomtatóm, de nem is csoda, mert már legalább van vagy 10 éves. Az egyik ismerősöm viszont pont el akarja adni a nyomtatóját, úgyhogy pont kapóra is jött a dolog. No de...

Az eladásra kínált nyomtató egy HP PSC 1350-es All In One készülék, nyomtat, scannel, másol és kártyaolvasót is tartalmaz. Ez se mai csirke már, de nekem bőven elég lenne és az enyémnél fényévekkel komolyabb. Meg is venném, át is hozta, hogy teszteljem le, de van egy kis bökkenő. Nála már jó ideje állt a masina és ahogy bekapcsoltam elkezdett villogni az "Ellenőrizze a nyomtatópatronokat" led és megjelent egy nagy "E" betű is a kijelzőn (gondolom error-t szimbolizálva). A Win 7 felismerte rendesen, ilyen téren nincs gond, viszont semmit nem tudok kezdeni vele amíg ezt a problémát el nem hárítom. Nem enged sem scannelni, sem mást használni. A patronokat kivettem és úgy néztem, hogy a fekete be van száradva, na meg 3x töltve is volt és utángyártott a lelkem. Hát egyszer élünk, veszek bele egy másikat, hátha csak ez a gond és lesz egy nyomtatóm olcsón. Na ma megvettem a fekete HP 56-os patront, beleapplikáltam a masinába és... ugyanaz a hiba :(( Most vagy ennyire mellé fogtam és a színessel van nyűgje vagy más baja történt a hosszú állásban.

Az a dilemmám, hogy most akkor mit csináljak? Ha veszek bele egy színest is és az sem oldja meg a gondot, akkor kidobtam egy rakás pénzt az ablakon a semmiért. Próbáltam resetelni is, ami annyit jelent, hogy kihúzom és egyszerre nyomom a bekapcsoló és a példányszám gombot, akkor szöszöl egy keveset és kis idő elteltével megint ugyanaz a hiba.

Nyösztettem egy sort és az egyik reset alkalmával észrevettem, hogy a papíradagoló mechanika is mozog, hát adtam neki papírt hátha nyomtat rá valamit. Annyira "ügyesen" tettem, hogy be is akadt szegény, no de ezzel értem el egy újabb eredményt. Ennek hatására most az "Ellenőrizze a papírt" led kezdett villogni, a patronokra vonatkozó nem. Így már engedte is használni a scannelő részt és tökéletesen tudtam beolvasni vele képeket. Viszont amint reseteltem vagy a papírt kiadta, máris újból villogni kezdett a patronokra vonatkozó led és minden más szolgáltatást letiltott.

A neten próbáltam leírásokat, tippeket keresni, hogy ilyenkor mi van, de semmi konkrétumot nem találtam. Azt sem tudom mennyit ér ez a masina és van-e értelme költenem rá vagy hagyjam a fenébe az egészet.

Ha valakinek van ötlete ne tartsa magában :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4410) sanzi89 válasza zka67 (#4408) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó lene ha megtanulnád a szövegértelmezést :F

"Letöltöttem a HP oldaláról a kifejezetten Vista x64-hez írt drivert... Ugyan ez egy másik gép, Windows 7..."

Ezzel a kommentel egy lófüttyöt se lettem előrébb...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4411) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Hali!

Lenne egy Sharp Mx-2301N-es nyomtató itt amivel bajok vannak!

Állandó jelleggel a 2. tálca feltöltését kéri holott sima 1-es tálcás nyomtatásra van belőve,de ezt csinálja akkor is ha automatikus tálcaválasztásra van állítva...
Tudja valaki miért?

Más: lehet ezzel szerintetek 297X297-es méretű papír nyomtatni?
És ha igen melyik tálcába tegyem és mik a jó beállítások a nyomtatás előtt?

Köszi

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#4412) t.formers


t.formers
csendes tag

Sziasztok!

Az MP540-es nyomtatóm kb. 2 hete B200-as hibát adott. Megnéztem a szerviz leírást, ez azt javasolta, hogy húzzam ki a tápkábelt és a hibának el kell tünnie, ha nem vegyem fel a kapcsolatot a szervizzel. A hiba a 4.-5. ki-bekapcsolás után eltünt. Azóta a nyomtató nem ad semilyen hibát, de nyomtatáskor nem adagol festéket a papírra. Valakinek nincs meg az MP540-hez tartózó "Service Tool" progi?

Köszi

(#4413) sbaczoni


sbaczoni
csendes tag

Sziasztok,

írtam egy tanulmányt multifunkciós nyomtató vásárlásról. Szeretném kikérni a véleményeteket.
Kérlek nézzétek meg a megtakarítás kalkulátort is. Mit szóltok hozzá? Használható? Elég egyértelmű? Mi hiányzik még belőle?

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

http://www.kbsr.hu/wp-content/uploads/2010/07/9-kerdes-multifunkcios-nyomtato-vasarlas-elott.pdf

http://www.kbsr.hu/wp-content/uploads/2010/07/Koltsegcsokkentes-felsofokon.pdf

(#4414) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Összevan kötve 2 gép, 2 router és egy modem és az egyik géphez van kötve egy nyomtató is!!
hogy lehet megoldani hogy mindkét gépről lehessen nyomtatni? :F

(#4415) Stukker1987 válasza #40835072 (#4414) üzenetére


Stukker1987
senior tag

nyomtató hozzáadása
utána névbe ezt kell írnod:

\\annak a gépnek a neve amelyikre a nyomtató van kötve\a nyomtató megnevezése ahogyan az eszköz szerepel

Mindehhez először is meg kell osztanod a gépen a nyomtatót!

Röviden ennyi,innentől max 1-2 bepipálás,amit kifelejtettem,de a menüpontok elég nyilvánvalóak.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#4416) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Most töltöttem fel a tonert, és az új porral az ábra nyomtatásakor csíkosan nyomtat. Szövegnél nem lehet észre venni.
Mi lehet a baj? Rossz port adtak? A nyomtató lexmark e230.

(#4417) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Konica Minolta "nyomtatókkal" kapcsolatban lenne kérdésem, van aki otthon van ezekben?

Konkrétan a BizHub C250-esre szeretném beállítani, hogy a felhasználók boxba nyomtassanak, de ezt a figyelmeztetést kapom (User Auth/Account Track
Are you sure you want to clear all data?) és picit megijedtem, hogy mit akar törölni, mikor én csak 1 jelszót akartam létrehozni a boxhoz.

Jelenleg be van konfigolva és használják a cégnél, ezért nem merek csak úgy bummbele kísérletezni vele. Device Settins-et már kiexportáltam, scannelési programot viszont nem engedi, downloadra kattintva visszarak a főoldalra.

Az alap dolog amiből kiindult az egész, hogy azt szeretnénk elérni, hogy látszódjon melyik felhasználó mennyit nyomtatott (melyik gépről mennyi nyomtatás érkezett), a Konica levelében ezt válaszolta:
Amennyiben a készülék rendelkezik hdd-vel, úgy érdemes beállítani, hogy a felhasználók box-ba nyomtatnak.
Illetve a készüléken állítsunk be felhasználó azonosítást illetve számlakövetést ezzel a lekérhetővé válik, hogy melyik
felhasználó mennyit nyomtat.

HDD van benne, box beállításával most próbálkozom, számlakövetés alatt nem tudom mire gondolhattak.

Esetleg van-e valaki, aki tudna segíteni? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4418) zka67 válasza atala (#4416) üzenetére


zka67
őstag

A por nem csinál ilyet. Inkább az lehet, hogy hozzáértél kézzel a képhengerhez vagy megsérült a tonerlehúzó kés.

Képet ha fel tudnál tenni pontosabban meg tudnám mondani mi lehet a baja.

[ Szerkesztve ]

(#4419) satazso


satazso
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémában kérném a segítségeteket, ahol is egy canon pixma mp150 típúsú nyomtató nem akar működni! Bekapcsolás után villog rajta az E3 amit sikerült kiderítenem hogy a lap elakadás viszont szétszedtem nincs benne semmi, illetve olvasta hogy resetelni kell, hát megtettem, de az se segített! Fontos lenne, hogy meg legyen csinálva, ha lehetséges! Ha tudtok kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!

(#4420) Julcsika1 válasza A_ScHuLcZ (#4417) üzenetére


Julcsika1
tag

HAli! beleolvastam a kezelésibe, hát nem túl felhasználó barát a leírása.
szerintem a szerviz kapásból betudja állítani akik a fénymásológépedet szervizelik.
legrosszabb esetben a következő kis szerviznél - amikor kimennek a géphez- beállítják neked gond nélkül.
Üdv: Julcsika

(#4421) atala válasza zka67 (#4418) üzenetére


atala
addikt

Küldöm a képet.
[link]

A lehúzókést megnéztem, és az jó. Ezen vízszintes csíkok vannak, és nem függőleges.
Remélem valamennyire látszik a képen, mert a szkennelés nem adta vissza 100%-an.

Köszi, hogy segítesz!

Ja, és a képhenger hátul van, nem tudok hozzáérni.

[ Szerkesztve ]

(#4422) atala válasza zka67 (#4418) üzenetére


atala
addikt

Bele tettem egy másik tonert, és azzal nem csíkoz.
Még egy kérdés. Az alábbi képen látható a toner oldala. Én a lyukacsos nyíláson át töltöttem meg, de alatta látszik egy másik kisebb nyílás is. Azon is lehet tölteni?

[link]

(#4423) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Egy Konica Minolta PagePro 1350W-s fekete-fehér lézernyomtatóm van. Viszont lenne egy problémám. Ha egy több oldalas dokumentumot nyomtatok akkor gyors meg minden. Ellenben, ha egy több 1 oldalas dokumentumot nyomtatok, akkor doksinként vár kb 13 mp-t (kb ennyi a bemelegedési ideje). Ez több száz egy oldalas doksi esetében eléggé kellemetlen. Szerintetek lehet állítani valahogy, hogy folyamatosan nyomtasson?

(#4424) zka67 válasza atala (#4421) üzenetére


zka67
őstag

Ja, ok, ebbe külön van a képhenger.

Szerintem a developer por kevés benne (fémreszelék, ami átviszi a tonerport a képhengerre az adagolóból). Ha tudnál szemből is csinálni egy képet a tonerkazettáról megköszönném, arról a részről csak, ahol a toner és a képhenger találkozik.

Ezt a típust konkrétan nem ismerem, nem volt még a kezemben ilyen kazetta, úgyhogy nem tudom, lehet-e a másik lyukon tölteni, de valószínűleg lehet, mivel ez csak a toneradagoló.

(#4425) atala válasza zka67 (#4424) üzenetére


atala
addikt

Developer por? Ezt most hallom először. Én úgy tudtam, hogy csak toner por kell bele. Hol tárolódik ez a developer por? Ezt is tölteni kell?

Hangsúlyozom, hogy másik tonerrel jó képet csinál.

Csináltam két képet. A másodikon jobban látszik.

[kép1]

[kép2]

(#4426) zka67 válasza atala (#4425) üzenetére


zka67
őstag

A developer por azon a hengeren van, ami a képen is látszik. Normális esetben nem kell utána tölteni, mert kitart az adagoló élettartamának a végéig. Ez finom fémreszelék és a hengerben levő mágnes tartja ott.

Nekem ezen a képen úgy tűnik, mintha egyáltalán nem lenne rajta fémreszelék. Ettől egy kicsit "szőrösnek" kéne lennie.

Lézernyomtatók működési elve

(#4427) atala válasza zka67 (#4426) üzenetére


atala
addikt

Köszi, de szerintem nem ez lesz a baj. Mindig is ilyen volt a toner hengere. Sohasem volt kissé szőrös. Na, mindegy, lehet így is használni, mert főként szöveget nyomtatok vele, de az ábra sem olyan rossz.

(#4428) flash-


flash-
veterán

HP PSC 1410 multifunkcionális nyomtatóm van
nem tudok nyomtatni.
Állandóan az E betűt mutatja, fentről a harmadik led meg folyamatosan villog(narancssárga led)(olyan az ikonja hogy van egy telített csepp jel egy papiron)

mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4429) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm áll szemben a következő problémával:

Canon PIXMA MP610-es nyomtató papírfelületen tökéletesen működik, de DVD-re gyenge minőségben és rossz színbeállításokkal nyomtat. A hiba minden előzmény nélkül, és egyik napról a másikra jelentkezett, és azóta driver-frissítés, op.-rendszer újratelepítés, és patroncsere, vagy nyomtatható dvd csere sem segített. Találkozott már valaki ilyennel?

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#4430) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Nekem van egy Canon IP4700 nyomtatóm. ezPrint típusú utángyártott patront használok hozzá.
A vastag feketével nem nyomtatott, azt hittem azért mert kiürült, ezért kicseréltem de az új patronnal sem nyomtatott, azt hittem tönkrement a nyomtatófej, ezért átfújattam, meg áztattam desztillált vízben, ezután visszaraktam a patront, de továbbra sem nyomtatott, vettem egy új patront azzal megint működött, közben leürült, a kövi patronnal megint nyomtatott, de most az újjal megint nem nyomtat. Ezek alapján én már a patronra gyanakszom.
Van valakinek hasonló tapasztalata az ezPrint patronokkal?

Köszi!

(#4431) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Van egy Canon IP1000-es nyomtatóm.

Probléma az hogy feketét egyáltalán nem nyomtat.
Próbáltam újratelepítést (oprendszert is), Átmostam a fejet többször, új patron, stb.
Nem csíkoz, hanem ugy csinál mintha nyomtatna, de nincs a lapon semmi.
Színest jól nyomtat.
Mi lehet a baj?

(#4432) quasi válasza mclaren777 (#4431) üzenetére


quasi
csendes tag

Sziasztok,

Nálam is ugyanez a helyzet (feketét nem nyomtat) csak a nyomtató más (Epson D88 Plus). Az a gyanúm, hogy a Pelik@n márkájú utángyártott tintapatron okozta a problémát, eldugult a fej vagy ilyesmi. Azóta próbáltam más új patronnal, de csak nem nyomtat. Megköszönném ha valaki segítene a megoldás irányába tolni a helyzetet.

Köszi és üdv.,

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#4433) zka67 válasza quasi (#4432) üzenetére


zka67
őstag

A zárófóliát leveszitek a patronról?

(#4434) quasi válasza zka67 (#4433) üzenetére


quasi
csendes tag

Igen, persze.

Közben arra a körülményre figyeltem fel, hogy miközben az új, bontatlan eredeti Epson patronokban rázásra "lötyög" a tinta, az utángyártott (pl. Pelikan vagy ezPrint) patronokban nem. Lehet, hogy utóbbiakba mégiscsak be van száradva?

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#4435) zka67 válasza quasi (#4434) üzenetére


zka67
őstag

Van a csomagoláson egy dátum, hogy meddig lehet felhasználni. Vettem már én is olyan patront, aminek 3 éve lejárt a "szavatossága".

(#4436) usza


usza
tag

Üdv mindenkinek!

A következő problémára keresnék megoldást:
Van egy Canon iP4600 nyomtatóm, amihez egy olyan megoldást kellene találnom, hogy valahogyan kinyerjem belőle azt az infót, hogy hány oldalt nyomtatott élete során. A canon szakszervízzel, illetve a cég magyarországi képviseletével is beszéltem már, de nem tudnak segíteni. Természetesen ha bevinném a nyomtatót megmondanák(naná, hisz nem hülék azért), de házi megoldást nem ajánlottak. Valakinek van-é tippje erre, vagy valami progija? Például ezzel beérném:
Service mode tool ver.1.5
Persze letölteni eddig nem sikerült ezt a kis szösszenetet, de talán valakinek megvan...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#4437) atala válasza oliver7777 (#4430) üzenetére


atala
addikt

Ugyan ilyen nyomtatóm van. Én kipróbáltam két garnitúra ezprin patront, de nagyon nem vált be. Igaz, nekem nem voltak nyomtatási gondok, de eltömítette a fejet, és színei sem voltak valami szépek. Soha többé nem veszek ezprit-et. Nekem a procolor vált be. Olcsóbb is, és jobb is.

(#4438) usza válasza atala (#4437) üzenetére


usza
tag

Én kapásból az általad utóbb említettet próbáltam és amíg jónak találom, meg is maradok mellette.
Erre esetleg valaki:
(#4436) :F

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#4439) KoPy89


KoPy89
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:
HP1018,1022, Samsung 1640, 4521 nyomtatókból lassan kiürül a cégünknél az eredeti toner, költség szempontjából szeretnénk jól kijönni. Szerintetek mi lenne a jobb, ha utángyártott tonert vennénk, ha megtöltetnénk a mostanit, vagy ha erdetit vennénk? Után gyártott tonerek esetében szükséges valami átalakítás, hogy tudja fogadni a nyomtató?

köszi előre is!

(#4440) quasi válasza zka67 (#4435) üzenetére


quasi
csendes tag

Sziasztok,

Kiderült a probléma forrása: a fekete tinta csatlakozó "pucája" (bocs) letört... :-(. Fejet kellene cserélni, ami se nem kapható "csak úgy", se nem éri meg (pl. szervízben). Ha valakinek lenne egy mentő ötlete, szívesen venném.

Ráadásul van pár színes eredeti Epson T0612, T0613 és T0614 tintám, amit így nem tudok már elhasználni, merthogy kompatibilis nyomtatók már nem kaphatók.

De legalább oka van a dolognak...

Üdv.,

quasi (''a temető tele van nélkülözhetetlen emberekkel'')

(#4441) atala válasza usza (#4438) üzenetére


atala
addikt

Én azért akartam válatni ezprint-re, mert legutóbb kétszer is a procolor kék patronja folyott. Átszivárgott a többi patronba is. Most viszont megint semmi gond a patronokkal.

(#4442) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Egy printerszerverrel (TP-Link TL-PS110U) megosztottam egy multifunkciós fax készüléket (Canon MX310). Nyomtatni mindegyik gépről tudok, de a lapolvasó része egyik gépen sem akkar működni. A kérdésem: az ilyen típusú készülékeken a scenner-t lehet-e hálózaton keresztül használni, vagy csak közvetlen összekötetéssel valamelyik számítógéppel?

Ha ez utóbbi akkor megoldható-e, hogy a két portját egyszerre használjam (USB->printer szerver ; Párhuzamos->Számítógép) :F

(#4443) zka67 válasza Poiro7 (#4442) üzenetére


zka67
őstag

A nevében is benne van, hogy print server, tehát nem tudsz vele szkennelni. A két portot pedig ki kell próbálni, szerintem működni fog mindkettőről, hacsak a nyomtatóban nem kell kiválasztani, hogy melyik az aktív port.

(#4444) Poiro7 válasza zka67 (#4443) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem is kérdeznék rá ha egy web oldalon azt a tájékoztatást nem olvastam volna, hogy multifunkciós készüléke minden szolgáltatását használhatja majd :O

(#4445) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok.

Van egy kis problémám a Canon MP 550-es nyomtatómmal. Sajnos nem tudom kikapcsolni a csendes üzemmódot.

Próbáltam a nyomtatón kézibe, felraktam a legújabb drivert. Rányomok hogy csendes mód kikapcsolása. El is küldi a nyomtatónak a nyomtató LCD kijelzője veszi is hogy beállítás modosítás történt, de képernyőn ugyan úgy megmarad a csendes üzem mód és a nyomtató is csak csendes üzemmódban hajlandó nyomtatni.

Mit lehet tenni? Help !! :F

(#4446) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mivel nyomtatót akarok venni. A paraméterek: olcsó fenntartási költség, színes nyomtatás szép legyen, és sokáig húzza :)

Köszi a helpet előre is

Bandi

(#4447) laci gyál


laci gyál
csendes tag

Sziasztok!
Epson C45 tip. nyomtatóm van, hónapok óta nem használtam, vettem bele patronokat és végig futtattam a tisztítási funkciót. A színes festékek abszolút nem jönnek, valószínűleg beszáradt a fej, a tisztítást annyiszor végigfuttattam hogy lassan úja elfogynak a festékek.
Tudja valaki, hogy házilag hogyan lehet kitisztítani a fejet?
A segítséget előre is köszönöm.

(#4448) kenyeres7676


kenyeres7676
csendes tag

Sziasztok!Segítség kellene-Canon mp 730 nyomtatóm van,és kazettaelakadást jelez!Mi a teendő?köszönöm.

(#4449) fkmk


fkmk
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? Van egy Epson Rx585-öm és megtelt a használt-festék párnája és letiltott.Mit csinálhatnék,hogy jó legyen.Az ssc-n már túlvagyok. Letöltöttem egy 4.3 -as 2009.dec.26.-án frissített verziót,de nem támogatja a RX585-öt.
utolsó elkeseredésemben próbáltam az RX610 beálítással hátha,mivel a nyomtató prosiján és a telepítőjén RX585/RX610 van feltüntetve, de végül a csoda elmaradt.
Lehet valamit csinálni?Más megoldás? Vagy dobhatom fére a nyomtatót?

(#4450) atala válasza laci gyál (#4447) üzenetére


atala
addikt

Vedd ki a fejet, és egy lapos edénybe tegyél annyi desztillált vizet, hogy ellepje a fej alját, de ne érjen az elektronikához. Tegyél bele egy papírzsepit, és tedd rá a fejet. hagyd rajta egy napig.
Én még szoktam olyant csinálni, hogy egy száraz papírzsepire teszem a fejet, majd egy fecskendővel óvatosan cseppentek oda, ahol érintkezik a patron a fejjel. Pillanat múlva beszívja a vizet. Ezt folytatom egy jó ideig.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.