Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) detroitrw válasza Szega1 (#5800) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi, épp a mai nap olvastam hogy olyan hogy színes lézeres "nem" létezik plotterbe
szal vagy fekete-fehér lézer vagy tintás
amit XeroxMo. javasolt az ezen szisztéma szerint elgondolkodtató, a scanner is lenne azért használva szal nem lenne haszontalan opció
nem is a sebesség a lényeg, hanem a terhelhetőség, van mikor kb. 50-60db A1-et kell kinyomni, a mostani mellett szinte rámegy az egész műszak ... :F (s nem a sebessége miatt hanem mert állandóan vacakol, ill. "pihentetni" kell)

a cégnél rám sózták ezt a hálás feladatot, s kikötötték hogy akkor már színes lézer legyen (költséghatékonyság címszóval)
amúgy 2db beszerzésére lenne szükség

(#5802) epzon válasza detroitrw (#5801) üzenetére


epzon
őstag

hello

talán már tanácsoltam, hogy őket keresd fel www.marker.hu

ebben a témakörben otthon vannak, korrektek és ügyfélorientáltak
foglalkoznak hp-val és epsonokkal is, és van több tesztkészülékük

ennél a kategóriánál figyelj oda az teljes üzmeltetésre mert nagyon szórnak az árak

(#5803) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv!

Van egy HP P1102w nyomtatóm. Hálóba van kötve 3 laptopon vezeték nélkül. Kettő tökéletesen működik. Viszont az egyik ha nyomtatni akarok(1 oldalt) , szépen érzékeli is, elkezdi a nyomtatást de nem egy lapot nyomtat, hanem folyamatosan dobálja a lapokat. Persze nem üresen, hanem ugyan azt a példányt, addig amíg el nem fogy a lap vagy manuálisan meg nem állítom. Mi lehet a probléma?
Remélem valaki tud segíteni mert nagyon idegesítő.

Köszönöm!

(#5804) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

találkozott már valaki olyannal, hogy amikor ráküldök egy 500 kb-os pdf-et a Ricoh nyomtatóra, akkor a nyomtatási várólistán azt látom hogy lett belőle egy ~10 MB-os file amit elég lassan küld ki a nyomtatóra? :F (~5 perc) több számítógépen is jelentkezik ez a probléma, mindig amikor egy rajzot szeretnének nyomtatni, ami pdf-ben van.. egy nyomtatószerverre van rákötve a Ricoh..
Esetleg valami ötlet ennek a kiküszöbölésére? :U

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5805) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Gondolkodok egy A3 lézernyomtatón, mivel magasak a tintapatronossal a költségeink. Érdekelne, milyen nyomtatót kellene vadásznom akár használtban ami régebbi típus, és gátlástalanul lehet bele tolni a port mindenféle trükközés nélkül (canon-ból A4-el találkoztam már ilyennel, ezért gondolom A3ból is biztosan van ilyen)
:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5806) #48613632 válasza daninet (#5805) üzenetére


#48613632
törölt tag

egyetlen egy A3 lézerrel van használt tapasztalatom, ez pedig az Epson C8600. Én 20 fontért vettem ebayon, a photoconductor unit már cserére szorult, de egy 16 fontos chip cserével megoldottam a problémát. A tonerek még használhatóak voltak, így erről nem tudok nyilatkozni.
memóriából sima PC100 v PC133 SD megy bele, én feluppoltam 1GB-ig, filléres költség. 2 slot van benne, a csere gyerekjáték.

hálózati üzemmódról nem tudok nyilatkozni sajna, de egyszerűen megoldható, viszont nálam nem volt szükség rá.

Bármely nyomtatónál javaslom a következők elvégzését vásárlás előtt:

- 1x text nyomtatás, sok esetben láttam szemetelni nyomtatót
- 1x full color grafika nyomtatás, lehetőleg olyan képpel, amit ismersz, hogy a szinek homogenitását meg tudd állapítani, értsd, mennyire egyenletes az eloszlás a lap szélességében.
- vedd ki a fotoconductor unitot, és nézz rá a felszinére, minél inkább tükörsima, annál jobb.

ha pár ezresért hozzájutsz, ne habozz, zajos is, meg nehéz is, de ha nem vagy grafikus egy leader studióban, akkor no para, bőven megtérül ;)

ami még fontos, ezen tipusnál volt némi driver problémám, már nem is emlékszem, de valami emulációs fittyfenével másodpercek alatt megoldottam. talán nincs w7 drivere???? :F
sajna részleteiben nem emlékszem, de ha netán ennél a típusnál kötnél ki, akkor előkeresem neked a pakkot, tuti kiírtam CD-re

[ Szerkesztve ]

(#5807) daninet válasza #48613632 (#5806) üzenetére


daninet
veterán

és tölthető minden trükközés nélkül noname toner porokkal?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5808) #48613632 válasza daninet (#5807) üzenetére


#48613632
törölt tag

szintén kelleni fog a toner reset chip, de egy csavarral megoldható. azonban nekem nem volt rá szükségem, a hozzá kapott tonerek elégségesnek bizonyultak.
mivel grafikai studiobol vettem, elég valószinű, hogy gyári tonerek voltak benne.

(#5809) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok! 2 fajta nyomtató közül vacilálok! 15000ft-ig szeretnék venni Lézernyomtatót!
Első: Xerox 3140
Második: Samsung ML-1665
Viszont nem tudom melyikkel járok jobban.Valaki tudna segíteni?

(#5810) veze válasza Petike6 (#5809) üzenetére


veze
őstag

azt kell megnézned melyikhez kapsz utángyártott tonert olcsón. mert amivel az üzletben megveszed az nem 2500oldalas hanem jóval kevesebbet tud, aztán az új eredeti ( de már teljes) meg majd annyiba kerül bele mint maga a nyomtató.

[ Szerkesztve ]

(#5811) XeroxMo. válasza Petike6 (#5809) üzenetére


XeroxMo.
csendes tag

Kedves Petike6!

Funkciókban nagyon hasonló nyomtatókat választottál.

Érdemes lenne megnézned a neten, hogy melyiknek jobb az egy lapra jutó nyomtatási költsége és az alapján meghozni a döntésed.

Üdv,

Xerox

(#5812) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Még ma délután megvenném a nyomtatót, ezért fontos lenne a gyors segítség.

Ezt néztem ki: Canon PIXMA MP 280

Mi a véleményetek róla?

Általános használatra kellene, de a leírtak alapján nagy csalódást nem okozhat.

Ti gondolom jobban értetek hozzá mint én!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5813) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Tegnap vettem nagyszülőknek egy multifunkcionális nyomtató/másoló/scanner/fax-ot.
Az alábbi típusra esett a választás: Epson stylus office bx305fw ( http://www.epson.hu/nbsp/Nyomtatok-es-multifunkcios-keszulekek/Epson-Stylus-Office-BX305FW )

Elsődleges szempont a fax volt, a többi a nyomtatás, haladás a korral, stb:D

A kérdésem a következő:
Wifin keresztül hogy kell nyomtató laptopról? Kell hozzá wifis router, vagy elég ha laptop wifikártyáján keresztül csatlakozok a nyomtatóhoz?

(#5814) epzon válasza Something_ (#5813) üzenetére


epzon
őstag

helló

mindkét verzió működik

laptop - nyomtató direkt kapcsolat
laptop - router - nyomtató - indirekt kapcsolat: ekkor több gép is látja

(#5815) Something_ válasza epzon (#5814) üzenetére


Something_
őstag

Hali!

Köszönöm szépen a választ!
Kicsit körbe tudnád írni a beállítások menetét? Itt van nálam a nyomtató a dobozában, vasárnap megyek beüzemelni és nem szeretnék sokat szenvedni vele:) Előre is köszi.

(#5816) epzon válasza giigz (#5812) üzenetére


epzon
őstag

vedd meg nyugodtan

(#5817) epzon válasza Something_ (#5815) üzenetére


epzon
őstag

hát fejből nem megy

ha direktbe akarod összekötni akkor arra figyelj, hogy a nyomtatón állítsd be a hálózatot és azzal kerestesd ne a géppel

de a cd-n van használati utasítás, abban le van írva minden

(#5818) Something_ válasza epzon (#5817) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, meglesem majd a cd-n lévő útmutatót, mert amit adtak könyvecskét hozzá, szinte semmi sincs, vagy egy kihajtható lapba van összesűrítve a lépések, de normális magyarázat nincs.
Végülis a nyomtatón be kell állítani a wifi kártya adatait? Sosem csináltam ilyet, ezt hogy kell? cmd és ipconfig utáni adatokat kell beállítani a nyomtatón?

Kikapcsolás után megjegyzi a direkt beállításokat?

(#5819) Sedrick


Sedrick
csendes tag

Üdv!
Van egy Samsung clp 310- es nyomtatóm és arra lennék kíváncsi hogy valahogy megoldható-e az, hogy win7-re telepítsem. A leírásában elvileg nem támogatott rendszer a win7, de nem igazán szeretném újra telepíteni az egész gépet. Ha valaki tud valami megoldást mondani azt megköszönném.

(#5820) #48613632 válasza Sedrick (#5819) üzenetére


#48613632
törölt tag

ITT azt írja, hogy kompatibilis, és INNEN a driverek is lejönnek - elvileg. Azért próbáld ki, nekem 510-esem van, így sajna nem tom tesztelni

(#5821) Sedrick válasza #48613632 (#5820) üzenetére


Sedrick
csendes tag

Onnan szedtem le én is a drivert, csak valamiért nem ismeri fel az usb port a nyomtatót teljesen mind1 hogy melyikbe dugom a 4 közül.

(#5822) #48613632 válasza Sedrick (#5821) üzenetére


#48613632
törölt tag

de akkor az nem driver probléma. akkor USB probléma lesz nálad, esetleg a nyomtatóval???
ugyanis a windows driver nélkül is felismeri az USB eszközt, azonosítja, meg kiírja, hogy ezt és ezt találta, max utána kell neki a driver.

megjegyzem nekem is elő szokott fordulni, hogy a már feltelepített eszközt nem detektálja, jártam így telefonnal, fényképezőgéppel ... stb de kicsit variálok vele, ide-oda dugdosom, és egyszer csak jó lesz. mondjuk nekem cirka 15 USB eszköz van, mindez előlapra, hátlapra, és 3x USB elosztóra kivezetve :DD

(#5823) giigz


giigz
veterán

Megvettem a nyomtatót, de egy másik típus lett. HP DESKJET 2050A :) 9.900 Ft volt :D

(#5824) epzon válasza Something_ (#5818) üzenetére


epzon
őstag

valahogy úgy

kézikönyv már csak cd-n van, abban benne lesz minden

(#5825) jozsi252


jozsi252
veterán

Tonernél mit jelent az hogy az adott toner 5% lefedettség mellett 3000 oldalt lehet vele nyomtatni.

Mit takar pontosan ez a lefedettség?

iPhone 13 Pro Max

(#5826) epzon válasza jozsi252 (#5825) üzenetére


epzon
őstag

A4=210x297mm=62 370mm2 *0,05= 3118mm2 kis kocka a papíron, vagy ennek megfelelő toner karakterformájában

pontos karakterszámot nem fogsz kapni, de átlagosan megfelel egy normál A4-es levélnek.
Nem teleírva teljesen, de nem is két sor.

a tonerek megadott kapacitása jól közelíti a valósan kinyomtatható oldalak számát

(#5827) nemerei


nemerei
tag

Hali.
Valaki jártas a print serverek terén? Nekem egy olyan problémám lenne, hogy kinéztem egy TP-Link TL-WPS510U nevű servert. De a hivatalos oldalán a támogatott nyomtató között nincs benne a lexmark x203N nyomtató. Akkor nem is fog menni vagy milyen elven működik és kommunikál? Erre válaszoljon valaki? Ezt a kérdést feltettem régebben, de nem válaszolt rá senki. Ha valaki tud megoldás hogy a nyomtatómat ( lexmark x203n) widissé tudjam tenni, az szóljon. Ez elég sürgős lenni.
Köszönettel.

üdv: nemerei

(#5828) jozsi252 válasza epzon (#5826) üzenetére


jozsi252
veterán

Így már okés köszi, másra gondoltam, mivel 5%-ot így elsőre nagyon picinek találtam.

iPhone 13 Pro Max

(#5829) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Van egy hp psc 2400-as nyomtatóm, és nem akar bebootolni. Bekapcsolom, de csak a homokóráig jut, egy ideig hangosan kattog, aztán elnémul, de még mindig csak a homokórát mutatja. 6-7 éves...

Ötlet?
Előre is köszi. :R

Meizu MX3 32GB

(#5830) Szumi


Szumi
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy HP Designjet 111 nyomtatom és miután felraktam vettem észre hogy a saját nyomtatási beállításainál a betűk helyet mindenféle karakterek jönnek. Próbáltam már újra tenni, és szedtem le újabb drivert a HP oldalűról is, de nem segített. Esetleg hol tudom megnézni hogy milyen betűkészletet használna?
Bármilyen segítséget meg köszönök.
Kérlek segítsetek.

(#5831) jozsi252


jozsi252
veterán

Néztem epzon álltal ajánlott Epson AcuLaser M1200 meg M2000 es nyomtatót és

a főbb különbség a memórián kívül

FELBONTÁS (DPI): 600x600 dpi M1200
FELBONTÁS (DPI): 1200x1200 dpi M2000

Nos ha jóltudom egy inch 2,54 cm. Akkor ez azt jelenti hogy első esetében 360 000 kis pontból áll fel az adott szöveg amit kinyomtatok? ugye ez a M2000 esetében 1 440 000 ha jól számoltam.

Hogyha én csak szöveg nyomtatására használnám a nyomtatót márpedig aki mono laser nyomtatót vesz az álltalában csak dokumentumok nyomtatására használja a nyomtatót annak ha a 2 papírt egymás mellé rakom akkor feltűnik a felbontás különbsége? Vagy annyi lenne maximum hogy a M2000-nél a betűk számok szélei pl sokkal szebbek most hülyén fejeztem ki magam de ez lenne a lényege.

iPhone 13 Pro Max

(#5832) QwErTy42 válasza jozsi252 (#5831) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nem látsz különbséget, mert az emberi szem felbontóképessége 300 DPI. Az annyit tesz, hogy folytonosnak látod azt, ha egy 2,54 cm-es szakaszon 300 apró kis pont van.
Az M2000 lényegesen gazdaságosabb és duplexes is. Ezek a főbb különbségek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5833) jozsi252 válasza QwErTy42 (#5832) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segíteséget, annyi lenne még hogy tudnál mondani olyan helyet ahol érdemes venni utángyártott tonert csak mert kíváncsi vagyok hogy mennyit kérnek el egy M2000-es utángyártott tonerért illtve amit kapnék az M2000-hez azt lehet vinni töltetni vagy azis egy kezdő toner?

Csakmert egyik ismerősöm is akar venni egyet viszont neki üzleti célra kellene és őtis érdekelné hogy melyik lenne jobb, venni utángyártottat vagy pedig töltetni egy céggel, és ezmiatt érdekelne ár hogy mégis mi mennyi lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#5834) QwErTy42 válasza jozsi252 (#5833) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sajnos nem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5835) epzon válasza jozsi252 (#5831) üzenetére


epzon
őstag

szöveg nyomatatásakor nem látsz különbséget, ahogy qwerty írta

akkor van értelme a nagyobb felbontásnak ha esetleg vékony vonalakat akarsz nyomtatni (pl. műszaki rajz), vagy feketében képet

a memórián kívűl (ami egyébként nem annyira fontos) a főbb különbségek

M2000D
- 2 papírtálca (250+50lap)
- duplex nyomtatás
- nagyobb terhelhetőség
- 100 000 oldalig gondozásmentes dob
- kezdő toner 2000 oldal (m1200 900 oldal)

ezek miatt érdemesebb a 2000-est venni
toner kapcsán őket kérdezd www.webaruhaz.hu - nem ők a legolcsóbbak, de legalább nem sz.rt árulnak

(#5836) jozsi252 válasza epzon (#5835) üzenetére


jozsi252
veterán

Jól látom hogy amit írtál oldalt m2000-hez a 8000 oldalas toner 9280? mert akkor olyan 1.5ft-ba van 1 lap ami nagyon jó ár

illetve a foruse toner mit jelent?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5837) giigz


giigz
veterán

Nálam drága mulatságnak ígérkezik a nyomtatás.

Kb. 3.000 Ft egy 3 ml-es patron, és ezzel a leírás alapján 190 oldalt lehet kinyomtatni. Ez 15 Ft oldalanként, ami szerintem horrorisztikus összeg.

Kb. 6000 Ft-ért lehet bele 8ml-es patront venni, amivel elvileg 480 oldalt lehet kinyomtatni. Ezzel 12-13 Ft-ra jön ki egy oldal.

Szép. :C

(#5838) szeva000 válasza giigz (#5837) üzenetére


szeva000
addikt

most őszintén...mit vársz egy occsó kategóriás hulladéktól?Vagy veszel egy komoly nyomtatót,amivel lehet is költséghatékonyan nyomtatni,vagy nem éri meg.

(#5839) kutkut válasza kutkut (#5829) üzenetére


kutkut
addikt

Erre valaki? :F

Meizu MX3 32GB

(#5840) gabesz78 válasza kutkut (#5839) üzenetére


gabesz78
tag

Szóval.. ahogy mondani szokták ragassz rá egy százast és tedd ki a kuka mellé! :)

A viccet félretéve, ezt a nyomtatót nem nagyon lehet javítani. Alkatrész nem rendelhető hozzá. A kattogást a szkenner optika elkoszolódása szokta okozni ami tisztítással javítható , de az állandó homokórázást szerintem valami elektronika hiba okozhatja. Ezt megjavítani ill. cserélni esélytelen.
Mindenesetre egy szkenner optika tisztítást megér, ha meg nem segít rajta akkor a megoldás az amit az első sorban javasoltam.

Sok sikert hozzá!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5841) epzon válasza giigz (#5837) üzenetére


epzon
őstag

ezért nem szabad elkapkodni a vásárlást, és így lesz az olcsó nyomtatóból drága, és ezt szajkózzuk itt egy páran már egy ideje

hozzáteszem, hogy ha évi 200 oldalt nyomtatsz akkor jó a választásod, ha többet akkor nem

(#5842) epzon válasza jozsi252 (#5836) üzenetére


epzon
őstag

jól láttod annyi

a foruse jelenti azt hogy utángyártott, tehát nem az epson gyártja, hanem valamelyik egyéb kínai üzem

(#5843) giigz válasza epzon (#5841) üzenetére


giigz
veterán

Valóban elkapkodtam, de már mindegy, ez van. :D

(#5844) kutkut válasza gabesz78 (#5840) üzenetére


kutkut
addikt

Még ez is... :W

Azért köszi. :/

Meizu MX3 32GB

(#5845) szabifotos válasza giigz (#5837) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ha már a nyomtatás áráról esett szó, olvassátok el ezt a cikket.Én már majdnem egy éve nyomtatok ciss-el és még nem töltöttem a tartályokat.

(#5846) QwErTy42 válasza szabifotos (#5845) üzenetére


QwErTy42
addikt

Aki szeret barkácsolni és évente újranyomtatni a fotóit annak teljesen jó választás.
De lássuk be, hogy az "átlag" felhasználó keveset és ritkán nyomtat( most az otthoni privát nyomtatásról beszélek)!
Abban az esetben a gyárival elért 5-8 forint per lap költség senkit sem fog földhöz vágni, mikor pár tucat szöveges oldalt nyomtat egy hónapban.
Amit viszont veszíthetünk ezzel, hogy bukjuk a nyomtató garanciáját és ha valami mégis balul sülne el, akkor kuka a nyomtató.
SZERINTEM nem feltétlenül érdemes az átlag usernek ebbe belevágnia, mert személy szerint inkább hasznosan töltöm a kevéske szabadidőmet, mintsem barkácsolgassak a nyomtatóval.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5847) Mate Boy


Mate Boy
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy HP Deskjet D1360-as nyomtatóm,és azt szeretném megtudni hogy miért írja ki mindig hogy papír elakadás.3x is megnéztem és nincs sem elakadva sem pedig begyűrődve a papír. Mit kell ilyenkor csinálni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5848) Destloler


Destloler
tag

Hali

Olyan gondban szenvedek, hogy rendelkezem egy Canon MX885 nyomtatóval és szeretnék vele fényképet nyomtani, viszont nem tudom hogy hova kell tenni bele a 4"x6" os fotopapírt. 2 laptárolo van benne. Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#5849) Petike6


Petike6
tag

Már én is egy Epson AcuLaser M1200 tulaja vagyok. Nagyon bejön.De ebből is kispórolták a kábelt.:(

(#5850) Petike6


Petike6
tag

Amúgy ennek a kezdő tonerjét lehet utántölteni? Vagy tudtok valami gazdaságos megoldást hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.