Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4201) Poo válasza Boyfish (#4200) üzenetére


Poo
aktív tag

HP Officejet Pro 8500 -t mi használunk a cégnél pár darabot már de még annyira ujj a nyomi h szerintem nem lehet még megállapítani h jó lesz-e vagy sem.
Egy fekete patronra ~2200 oldalt írnak ami ugye változhat lefele is meg felfele is.
Eddig amúgy megvagyunk elégedve velük de hát ~olyan fél évesek még csak.Ha nem lesz az a baja mint az elődjének(L7590) akkor egész korrekt nyomtató lesz.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#4202) Boyfish válasza Poo (#4201) üzenetére


Boyfish
senior tag

Szia!

Csodákat én sem várok tőle, csak használtam 1-2 olyan nyomtatót korábban, hogy rettenetesen sok panaszom, szinte nem volt olyan nyomtatás, hogy valami para ne lett volna, és már gyomorgörccsel nyomtattam.
Az már megnyugtató, ha üzembiztos.

Üdv
Erik

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#4203) dudigy


dudigy
tag

Hali!
Van egy kis problémám a lézernyomtatómmal! Típusa:HP laserjet 1200.
Az a probléma vele,hogy toner csere után a nyomtatás szépen megy rajta de a
másolásnál csak haloványan látszik a papíron a szöveg.Ha valaki tudja a megoldást
kérem ossza meg velem mert így nem tudom használni rendesen a gépet.
S.O.S!

üdv:Gyuri

(#4204) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Tanácsotok kérném,

egy "rendezvényen" szeretném a fotóimat helyszínen nyomtatni ( digit tükörreflexes géppel készült képek).
Tudnátok ajánlani nyomtatót, amivel ez ott helyben gyorsan egyszerűen megoldható, és minőségben is rendben van?

Ha van rajta kijelző az előnyt jelentene.. kártyaolvasó gondolom alap :)

Köszönöm előre is! :R

(#4205) Julcsika1 válasza dudigy (#4203) üzenetére


Julcsika1
tag

szia! az üveg lapot tisztítanám meg először, ha ezután sem lesz tiszta a másolat akkor a beolvasó fej lehet elkoszolódva szerintem. a beolvasó szétszedését óvatosan csináld ha muszáj hogy ugyan olyan pozícióba tedd vissza mint előtte volt.
Üdv: Julcsika

(#4206) dudigy válasza Julcsika1 (#4205) üzenetére


dudigy
tag

Heló!
Köszönöm a jótanácsot,kipróbálom.Ha beválik kapsz tőlem egy nagy PIROSPONTOT! :))

üdv:Gyuri

[ Szerkesztve ]

(#4207) n.ildi77 válasza zka67 (#4199) üzenetére


n.ildi77
csendes tag

Szia!Köszönöm de sajna nem találtam egy ilyen menüt sem.Most odáig eljutottam hogy elindult aztán leállt.nem tudom mi lehet,ez már szer. szerviz.Azért köszönöm!!!

(#4208) Kicker


Kicker
senior tag

Kyocera fs 6020-hoz feltettem egy KPDL-3 drivert, verzió 7.xxx

PDF-eket nem hajlandó nyomtatni, és egyéb nyomtatni valóknál pedig néha az alábbi lapot nyomtatja:

error: undefined
offending command: ff
stack:

/x0

Miért van ez???

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4209) manopapa válasza Csirkeh (#4164) üzenetére


manopapa
csendes tag

Szia.
A probléma az hogy a photoshopot be kell állítani.Ez azt jelenti,hogy az igényeidhez kell igazítani a beállításokat.Lépj be az oldalbeállítások menübe ott állítsd be a nyomtatási tartományokat,photoshopból való nyomtatásnál az Epson beállításai nem érnek semmit.

(#4210) vepe


vepe
senior tag

Canon L60-hoz nem tudtok valami megoldást, hogy xp alatt is menjen?...nem találok hozzá drivert...

(#4211) zka67 válasza vepe (#4210) üzenetére


zka67
őstag

1. lépés: letöltöd a Multipass L6000 szoftvert a Canon USA: http://consumer.usa.canon.com/index.shtml címről. (Válaszd a Multifunction - Laser - Multipas L6000, majd a Windows Drivers, majd English drivers/applications, aztán Desktop Manager v3.01 for Windows XP, agree, file XPL6000.exe). Ne csodálkozz miért L6000, ha L60 kell, de bízz bennem ...
2. lépés: A szoftver telepítése
3. lépés: Google barátunkkal megkeresed az MPASSREG.EXE-t, töltsd le
4. lépés: futtasd ezt a fájlt, válaszd az L60-at, kattints a Change Registry-re
5. lépés: indítsd újra a PC
6. lépés: élvezd az L60-at a Windows XP alatt
7. lépés: Megköszönöd nekem a fordítást, a google-nak, hogy a canon l60 driver windows keresés második találatának kiadta, és Radiq-nak, aki mindezt megírta itt: http://forums.windrivers.com/vb/showthread.php?t=31908

(#4212) neduddki válasza Kicker (#4208) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kx 5.x driverrel mitcsinal?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4213) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok

Nem nagyon volt időm a teljes fórumot végigolvasni, de vásárlás előtt állok.

Az Epson AcuLaser M2000D néztem ki azonban, nincs nagy tapasztalaton az Epson lézer nyomtatók terén.

HP lézerem volt már.
Xerox 6110 használ fater, ami az első lapnál nem fixálja rendesen a port helyenként lehullik, mert a henger nem melegszik fel rendesen, de a második laptól ez megszűnik, úgy tudom ez HP, Xerox betegség. De meg van vele elégedve, mert minőség az megfelelő a számára.

Az elmúlt időben fontossá vált a takarékosság, mind a papír, a toner valamint karbantartás terén. Ezért fontos a duplex nyomtatás, hogy a toner nagy kapacitású legyen és olcsón nyomtasson, valamint készenlétbe ne fogyasszon sokat és minden alkatrész hosszútávra van tervezve, így a dobegységet sem kell itt cserélni.

A választott nyomtató Epson AcuLaser M2000D ennek megfelelne, de kevés tapasztalat van fenn és egy német tesztet találtam, ami meggyőzött.

[link]

Ha van valakinek tapasztalata ezzel, várom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#4214) Kicker válasza neduddki (#4212) üzenetére


Kicker
senior tag

Ahoi

Azzal is hibázik:

PCl XL error
subsystem kernel
error: illegalattributedatatype

akkor ezt a szöveget nyomtatta ki olykor, 10-20 oldalaanként.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4215) nevo


nevo
aktív tag

van egy hp psc 1410-es nyomtatóm ami hirtelen nyomtató patron hibát jelzett, kivettem az egyiket, de így is folyamatosan villog a patron ikon melletti led pirosan. Próbáltam áramtalanítani és felváltva hol a színes, hol a fekete patront bent hagyni, de sehogy sem akar megjavulni. Mi lehet a probléma, vagy mit takar ez a patron hiba, az a baj hogy semmilyen üzenetet nem közöl a szolgáltató központ sem.

(#4216) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok,
egy Canon Pixma IP3600-as nyomtatóm van, utángyártott patront használok, és sajnos legutóbb túl későn cseréltem ki a cián-t, az új teli patronnal is csíkosan nyomtat, valószínű beszáradt pár fúvóka.. a "fokozott tisztítás" sem javított rajta.. valahogy helyre lehet hozni házilag?

[ Szerkesztve ]

(#4217) neduddki válasza Kicker (#4214) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tedd at pclxl hejjet pcl5e-re es a pdf-ek kornyekn hujjeskedo ekezetes vackok is redbejonnek:- ) /ha tvabbb szaraxik akkro fw frissites/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4218) Poo válasza nevo (#4215) üzenetére


Poo
aktív tag

próbáld meg azt h a nyomtatóban lévő nyáklapot ami érintkezik a patronon lévő nyákkal(szal mind a nyomtatón mind a patronon lévő nyákot) h azt ablaktisztítóval megtörlöd alaposan és szárazra törlöd majd utána vagy 10 percet hagyod még száradni, ha elkoszolódik okozhat patron érintkezési problémát ha elsőre nem megy próbáld újra s újra.ha nem megy elsőre érdemes 4-5 alkalommal is próbálkozni,közben áramtalanítás sem árt neki.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#4219) nevo válasza Poo (#4218) üzenetére


nevo
aktív tag

a patront már póbáltam ezzel a módszerrel, de akkor a nyákot is megtisztítom, vagy segit vagy nem, de az bitzos :)

(#4220) Mishpatim


Mishpatim
csendes tag

Sziasztok!

Van egy több éves EPSON DX5050-es nyomtatóm, de egy ideje nem veszi be az utángyártott patronokat, most rábeszéltek a legújabb v6-os chip-ű patronokra, de sajnos ezeket is ismeretlennek minősíti a nyomtató.
Lenne valakinek ezzel kapcsolatban javaslata?

(#4221) lamiki válasza Mishpatim (#4220) üzenetére


lamiki
senior tag

Elvileg működnie kellene velük, de nem biztos mert még nem próbáltam, talán próbálj meg keríteni, (kölcsönkérni, venni stb) V5.0-V5.1-es, de az a legjobb ha V3.1-es chipes patronokat.
Lehetőleg számítógépről lehúzott állapotba cseréld, úgy próbáld megetetni a patronokat a nyomtatóval.
Azért jobb kölcsönkérni, mert semmire sincs garancia, hogy működni fog. Ha van régi üres patronod, kireseteled a rajta lévő chipet és megpróbálod, hogy működik e vele

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#4222) Mishpatim válasza lamiki (#4221) üzenetére


Mishpatim
csendes tag

Kösz.

A chipet miként lehet kireseteni?

(#4223) n.ildi77


n.ildi77
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új (használt) nyomtatót,xerox ducoprint 4512-t a teszt oldal működik kinyomtatja de a sz. gépről ha indítom a nyomtatást azt írja ki hiba.
Valaki tud nekem segíteni hogy v.mi draiver kell hozzá (mert azt nem adtak)vagy más baja lehet.Köszike a segítséget előre is!!!

(#4224) lamiki válasza Mishpatim (#4222) üzenetére


lamiki
senior tag

Pl veszel egy ilyet, vagy ehhez hasonlót 2-3 ezerért [link] [link]9 érintkezős chipek kinullázására is alkalmas chip resetert

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#4225) lamiki válasza Mishpatim (#4222) üzenetére


lamiki
senior tag

376-380-as hozzászólásig olvass, kép is van hozzá

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#4226) Bandee2 válasza Bandee2 (#4216) üzenetére


Bandee2
tag

tipp?

(#4227) csoszka14


csoszka14
csendes tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy van egy konica minolta pagepro 1300w- nyomtatóm, ami a windows 7-n nem hajlandó működni, drivert se nagyon találtam hozzá.

Minden javaslatot örömmel látok.

(#4228) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Egy vadiúj Xerox 6110 mfp mennyit ér, mennyiért lehetne eladni? Teljesen bontatlan, 0 perces, kérlek segítsetek a beárazásban! :R
Köszönöm!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4229) zka67 válasza somasz (#4228) üzenetére


zka67
őstag

Ha van hozzá garpapír, akkor szerintem min. 80, ha nincs, akkor fele. Az új ára ~98e.

(#4230) somasz válasza zka67 (#4229) üzenetére


somasz
addikt

ez nem olyan, mint ami az árgépen van, hanem ez a sima standard verzió!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4231) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Helló, tudja valaki véletlenül hogy lehet megnézni a kinyomtatott oldalak számát HP nyomtatók esetében? Van egy CM1017-es multifunkciós lézer nyomtatónk, és meg szeretném tudni mennyi nyomatot hagyott maga után eddig. Ha valakinek van tippje szívesen fogadom, gondolom egy ilyen 100K~ körüli nyomtató csak tud valami oldalszámolást.

Üdv, Fr3eWar

(#4232) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Egy lexmark x2650-ben utántöltöttem a fekete patront de nem tudok nyomtatni mert azt írja ki, hogy nincs benne festék. Miért nem érzi, hogy után lett töltve?

(#4233) Fr3eWar válasza Vikt0r (#4232) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem már abban is chip-es patronok vannak, és amíg nem nullázod ki a chip-et rajta addig üresnek fogja látni. Itt pont erről van szó igaz Epson nyomtató esetében.

[ Szerkesztve ]

(#4234) zka67 válasza somasz (#4230) üzenetére


zka67
őstag

Annak 150 USD az új ára.

(#4235) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok

Nekem is X2650 .es lexmarkkal lenne gondom, ugyanis most hogy kifogytak a patronok irtó drága lenne bele újat venni, esetleg tudnátok nekem olyan multifunkciós, hasonló gépet ajánlani amibe relatíve olcsó a patron ? :U

(#4236) zka67 válasza Revox66 (#4235) üzenetére


zka67
őstag

Sajnos a HP-nál kifutottak a 21XL/22XL-es patronokat használó nyomtatók (pl. DeskJet F2280), helyettük most a 300XL-es sorozatú patronokkal vannak nyomtatók, de már ezekhez is kapható utángyártott patron, 4800Ft/600 oldal/fekete és 5200Ft/440 oldal/színes árban, de hamarosan ezeknek is lemegy az áruk. Ha nem nyomtatsz nagy mennyiségben, akkor ajánlom neked az F2480-as HP DeskJetet, 150 oldala elegendő fekete és színes tintával adják, ~11e ft-os árban.

A mostani áron ~8Ft/lap költségen tudsz vele nyomtatni egy FF oldalt, de a tendenciát figyelembe véve néhány hónapon belül 5-6Ft-ra fog lemenni ez a költség. Viszont ha el tudod vinni töltetni, akkor ~2e ft/db-ért megtöltik a patronokat és máris 3ft/lapnál jársz.

Ezekbe nincsen chip, nyugodtan lehet beléjük tölteni.

A 21XL/22XL-es patronokat különben nálunk ~2500 ft/db áron lehet beszerezni, ez az ár várható szerintem egy éven belül a 300XL-esekre is.

Az XL-es patronok a nagy kapacitásúak, a 300-asról fogalmam sincs mekkora, a sima 21-es 5ml, a HP 21XL 12ml, az utángyártott 21XL-ek meg 22ml-esek.

(#4237) ujikol válasza truba (#2649) üzenetére


ujikol
csendes tag

Szia !

Szerinted a Xerox phaser-nél is ez lehet a hiba?

(#4238) ujikol válasza truba (#2649) üzenetére


ujikol
csendes tag

"nézd meg a leírásában, hogy eléred-e usb-n is a webfelületét, de sztm csak akkor , ha utp-vel kötöd össze a géppel.
Tehát összekötöd utána behívod böngészőben a konfigurációs felületét (ha nem tudod hogyan, arra ott a felhasználói, mert ezt részletesen itt nagyon hosszú lenne). Belépsz adminként a fentebb már emlitett jelszóval. A konfig felületen pedig átkattintasz a Network fülre.Ott már megalálod a Startup page print opciót amit kikapcsolsz, mentesz és már kész is a dolog, akár ki is húzhatod az utp kábelt a nyomtatóból."

Szia tothbe fórumtárs!

Szerinted a Xerox phaser-nél is ez lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#4239) adroit


adroit
csendes tag

Új vagyok, üdvözlök mindenkit!
Segítséget kérnék!
Linux alatt Xubuntu-t használok. Ma próbáltam a régi nyomtatóm üzembe helyezni és együtt villog a ki/be kapcsoló a papírelakadást jelző gombbal. Egy lapot behúz nem ír rá semmit ki is adja, nem akad el, majd kattog mintha új papírt akarna behúzni de ezt nem teszi majd visszaáll alaphelyzetbe és továbbra is villog mindkét led. Kikapcsolás majd visszakapcsolás és a nyomtatás elvetése után is ugyanezt teszi. A nyomtatóm: HP deskjet 3816
Próbáltam már többféle megoldást de nem jutottam semmire.

(#4240) HA8FZ


HA8FZ
csendes tag

Tisztelt Barátaim!

Segítséget szeretnék kérni! Valaki tudna e segíteni,vásároltam egy lexmark X2650 typ multifunkciós gépet,kívállóan működik,működött sajnos sokat nyomtattam és kifogyott a tinta készlet a feketéből és a szinesből is.
Vásárolni szerettem volna de nem volt,ajánlották töltsem meg,vettem töltő készletet amely lexmarkhoz is jó,annak rendje módja szerint feltöltöttem a mellékelt piktogram leírás szerint ennek ellenére nem ismeri fel és nem nyomtat.
Az internetten nézelődtem (bár hamarabb tettem volna) ott szereztem tudomást a nyomtatómban 14 fekete és 15 szines patron van ami elvileg nem tölthető,a tölthető typ az 14A és 15A tipusnak kell lenni!
Szeretnék valakitől segítséget,tanácsot kérni miképpen tudnám megoldani a problémát,esetleg valahogyan letakarni a chipet kikapcsolni a tiltó rendelkezést stb..
A másik kérdésem hogy a fönt említett 14A és 15A patronok jök e bele és esetleg később ha kiürül tudom e Újratölteni?
Segítségítségeteket jószívű tanácsotokat előre is köszönöm.

Baráti üdvözlettel 73/DX HA8FZ

(#4241) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sziasztok,

epson stylus sx 515w-el van valakinek tapasztalata?
milyen a nyomtatási minőség, főleg a kép nyomtatás minősége érdekel.
mennyit eszik?
milyen patronokat lehet bele rakni?
egyáltalán érdemes e megvenni?

(#4242) heaven


heaven
tag

Van egy HP Deskjet F2280 tintasugaras nyomtató és rákötöttem egy TPink TL-PS110U USB printer szerver segítségével 2 gépre.
Az első egy asztali gép, amelyen Win XP van, itt tökéletesen nyomtat a készülék.
A második pedig egy notebook Win7 oprendszerrel. Itt az a gondom, hogy a nyomtatás az első oldal 3/4 részénél megáll a nyomtatás. A nyomtatási feladatkezelőben csak annyit ír, hogy Hiba. Természetesen, ha sima USB kábellel rácsatlakoztatom a notebookot, úgy nyomtat jól.é

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#4243) zka67 válasza heaven (#4242) üzenetére


zka67
őstag

A nyomtatóportot nem az LPT1-re kell tenni, hanem létre kell hozni egy hálózati nyomtatóportot.

Pont tegnap kínlódtam ki én is ugyanilyen printszerverrel win7 alatt :D A leírásban az LPT1 szerepel ugyan, de win7 alatt úgy nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#4244) heaven válasza zka67 (#4243) üzenetére


heaven
tag

A nyomtatóport: IP192.168.1.10-1, tehát nem LPT1.

Az a furcsa, hogy a nyomtatás elindul, de a lap fele után megáll és hibát ír ki.

(#4245) safran


safran
csendes tag

Sziasztok. Még gimnáziumi tanuló vagyok, de "sürgős" lenne egy nyomtató. A legfőbb nézőpont az lenne, hogy elfréjen az asztalomon, meg hogy gyors legyen. Nézegettem egy-két oldalt, és rátaláltam erre: [link]. Vélemények?

(#4246) zka67 válasza heaven (#4244) üzenetére


zka67
őstag

Nem a printserver IP címét mondom!

Kezdem az elején:

- Töröld ki a nyomtatót az "eszközök és nyomtatók" közül.
- Letöltöd a Windows 7 drivert innen [link], ha még nem lenne meg a nyomtatóhoz.
- Indíst el a PSWizzard programot, amit a printserver CD-ről feltettél.
- Next, válaszd ki a printservert, Next
- Válaszd az "I don't..." opciót, majd Next
- Add new printer
- Itt a Next után a "Local printer-rel" Next
- És itt NEM az LPT1-et választod, hiába írja azt, hogy "Recommended", hanem a "Create New Port"-ot! És itt választod a Network Printert Portot.

A többi lépés meg már értelemszerű, a nyomtató driverénél ha nem a 7-es drivere volt fent, akkor NE azt válaszd, hogy a meglévő megtartása, hanem tedd fel neki az újat.

Remélem jól emlékszem, ha mégse működne, akkor kedden tudom átküldeni a pontos telepítés leírását lépésről-lépésre, mert felírtam, csak bent van a cégnél.

Nekem is működött az LPT1-el (Recommended), ki is nyomta a tesztoldalt, aztán törölte a nyomtatót csak úgy.

(#4247) heaven válasza zka67 (#4246) üzenetére


heaven
tag

Köszi, Vista driver volt fent!
Megpróbálom ezzel amit belinkeltél.

(#4248) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Hogy kell megnézni a Samsung ML-1640-nél a lapszámlálót? Milyen program kell hozzá? Köszi..

(#4249) Laybee válasza Laybee (#4248) üzenetére


Laybee
őstag

Már nem aktuális. Aki még nem tudja, bekapcsolás után 4 másodpercig nyomni kell a gombot a nyomtatón és kinyomtat egy összegző lapot.

(#4250) Pőze válasza Bubanc (#4050) üzenetére


Pőze
aktív tag

Sziasztok!

Én is hasonlóan segítséget szeretnék kérni. Kicsit kisebb értékekben. Egy sima otthoni használatra szeretnék egy nyomtatót. Ezt néztem ki. Megnéztem, hogy egy fekete patron 2.400 forint körül van. Ma bementem az edigitalba és a kiszolgáló semmit se segített, és azt mondta, hogy 12 ezer ez a nyomtató ami az oldalukon meg 8.900, és egy patron bele 5.000. Na akkor most ez hogy is van? Honnan tudnék megrendelni valami normális nyomtatót?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.