Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) epzon válasza Lackó86 (#5938) üzenetére


epzon
őstag

epson sx218 - még kapható

(#5952) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok :)

A következő problémám lenne a HP Laser Jet M1005 MFP nyomtatómmal. Néhány nappal ezelőtt újratelepítettem a Windowsom (Win7 32 bit) és meglepve tapasztaltam, hogy a nyomtatóval valami nem stimmel, ugyanis a kis nyomtató ikon mellett volt egy felkiáltójelem. Természetesen amikor akartam nyomtatni semmi nem történt. Kicsit fura volt a történet ugyanis Win7 reinstall után semmit nem kellett tennem, ugyanis autómatikusan felrakta a nyomtatót. Mondom sebaj, felraklak én téged. Gyári lemez be install indul belefagy félúton. Hmm netre föl legfrissebb driverletölt telepít félúton belefagy "A HP installer működése leállt/The HP Installer has stopped working" hm..., kézzel saját lemezről hozzáadni a nyomtatót kb. felénél leáll a telepítés. Microsoft illetve a HP support oldalakon annyit találtam hogy AMD akármilyen processzorokon lehet ilyen gond, és töltsem le ezt és ezt a patchet, de kis gondom, hogy nekem egy régi Intel E4400 procim van. :W
Írták, hogy szedjem le IE explorer 8-9-et leszedtem no effect.
Ötletekből kifogytam please help me :)

(#5953) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék tőletek, mint tapasztalt felhasználóktól, kellene nekem egy sima fekete lézernyomtató. Milyen nyomtatót ajánlotok a következőkre:
-üzletbe lenne, számlanyomtatásra, tehát naponta folyamatosan használatban lenne
-stabilan működjön, ne legyen baja, mert "megáll az élet", ha nem megy (most szarakodik folyamatosan minolta 1350-es nyomtató, ezért az egész)
-Lehetőleg normális áron lehessen hozzá tonert kapni, akár utángyártottat is.
Köszi!

(#5954) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

És a régivel a gond:
1350W minolta, elakadt papírt érzékel, teker egyet magába és semmi. Utána tudok nyomtatni, de ez így nem jó.
Hol van ebben a nyomtatóban a papírérzékelő? Lehet megakad, vagy valami baja lett, meg kéne matatnom...

(#5955) pro22


pro22
csendes tag

Helló!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Samsung CLP-310-es nyomtatóm, néhány hónapja rendeltem hozzá utángyártott tonereket, amikkel működött is. Kb. egy hónapja bekapcsolás után közölte, hogy: "nem megfelelő sárga kazetta". Betettem a régi (eredeti) tonert, ami kiürült és azzal ment. Mostanában meg már a magentánál is ezt csinálja. Biztos, hogy még nem ürültek ki a kazetták. Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget.
Réka

[ Szerkesztve ]

(#5956) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Szeretném én is a segítségeteket kérni a következő dologgal kapcsolatban:
Resetter-t szeretnék szerezni, vásárolni HP, Samsung/Xerox, Lexmark, akár Minolta nyomtatókhoz.
...ha valaki tud egy, akár több megbízható helyet, ahol be tudnám szerezni, azt kérem írjon ide, vagy küldjön egy pü-t nekem.
Az ár jelenleg nem számít.

(...ha nem helyén való a kérésem itt a topicban, akkor elnézést kérek!)

(#5957) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Van itt mellettem egy Canon IP3300 nyomtató. A következő eset fordult velem is elő: [link]

Kikapcsoltam a tintaszint jelzését a Fekete patronra, amit szeretnék visszakapcsolni.
Megoldást sajnos nem találtam. A linkelt hsz óta hátha sikerült valakinek rájönnie a megoldásra

read-only mode on the forum

(#5958) AtHoS válasza AtHoS (#5957) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet lesz megoldás?

"...többet nem mutat tintaszintet, ameddig újra nem teszel be neki egy eredeti patront."

No akkor vásárlás után kiderül. Ha ez így működik, akkor teljesen rendben van.

read-only mode on the forum

(#5959) bosco95


bosco95
csendes tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy van egy philips mfd 6000 series lézer nyomtatóm és hogy tudnám-e használni windows 7-tel?

(#5960) utazo


utazo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Xerox WorkCenter Pro 412 típusú multifunkcionális gépem.

Nem igazán értek ehhez a hálózati részhez, ezért kérnék egy kis segítséget.

Van benne egy fax modem. Esetleg ezen keresztül meg lehetne osztani a hálózat több gépe között?

Találtam valami ilyesmit. Akkor megoldható volna?

Elvileg lehet hozzá opcionálisan beszerelni egy hálózati kártyát. Sajnos azt sem tudom, hogy melyik lenne a megfelelő. Ebben is tudnátok tanácsot adni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5961) epzon válasza utazo (#5960) üzenetére


epzon
őstag

hello

faxmodemen keresztül nem lehet hálózatba kötni 1 nyomtatót sem
amit linkeltél az arról szól, hogy a faxot hogyan oszd meg hálózaton keresztül

vagy hálókártya vagy printszerveres router kell
ha kapható hálókártya hozzá akkor keress fel egy xerox viszonteladót vagy szervízt és azok segítenek neked

xerox

(#5962) utazo válasza epzon (#5961) üzenetére


utazo
csendes tag

Köszönöm szépen!

És nagyon buta kéréds: a printszerver usb-n keresztül csatlakoztaható a géphez?

(#5963) epzon válasza utazo (#5962) üzenetére


epzon
őstag

igen,

a printszervernek az a lényege, hogy usb-s nyomtatót hálózatba tudj kötni

csak figyelj oda, mert nem minden printszerver jó minden nyomtatóhoz

(#5964) csizma89


csizma89
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hp D2500 as nyomtatóm és olyan problémám van vele, hogy az egyik nap még tökéletesen működött másnap pedig a három gomb ami van rajta felváltva villog és meg sem moccan a nyomtató.
Valami hardverhiba lehet, esetleg tudok e itthon szerviz nélkül segíteni rajta?

(#5965) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

a problémám a következő:
Van egy gép win. xp 32bit, rá van telepítve egy OKI C5600-os printer, nyomtatni szeretnék egy másik gépről rá (win7 64bit), fel tudtam tenni mint megosztott nyomtató, de ha ráküldöm a tesztoldalt nem történik semmi, ott áll a nyomtatási sorba, és csak akkor tudom onnan kitörölni ha a megosztott gépen újraindítom a print spoolert.

Valakinek van ötlete?

köszi

(#5966) boruzs76


boruzs76
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Egy IP 4700-om van. Ma kiírta a b200 hibakódot, illetve villog a zöld és a sárga led felváltva.
Mit tegyek? Ha vki tud segíteni, azt megköszönöm!!!

(#5967) laxus


laxus
csendes tag

Hali!

Ma jött meg a Hp Photosmart 5510-es nyomtatóm, csak adódott egy kis problémám a wifi beállításokkal. A routerre nem tudok vele sehogy sem felcsatlakozni, mindig hibát ír (nincs mac cím szűrű). A laptopomra, ha állítok virtual wifit arra meg gond nélkül felmegy, szóval nem a nyomtatóban van a hiba. Nem értem mi lehet a probléma, sosem volt gond vele teló, laptop simán csatlakozik rá.

Ha valakinek van valami ötlete kérem ossza meg. A routerem típusa D-link DIR-301.

(#5968) laxus válasza laxus (#5967) üzenetére


laxus
csendes tag

a hiba megoldva, a titkosítással volt baj

(#5969) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Sziasztok!

HP Officejet Pro K5400 nyomtatómmal lenne probléma: A fekete színt nem nyomtatja a többit szépen. A patronnal (utángyártott ezprint) sem a feketét a papírra vetni. Félreértés elkerülése végett nem letiltott meg ilyesmi, csak egyszerűen, amit kinyomtatok lapot azokról, ahol fekete tintának lenne helye ott nincs semmi sem.

Próbálkozásként a nyomtatófejet (fekete-sárga) nedves papírzsepire raktam, de próbálkoztam alkohollal is. Ezek után ha visszarakom kb. 1-2 oldalig bírja a feketét, után elkezd csíkozni, majd kb. 3. lapra már megint nem jut fekete. Ezek ellenére valószínűleg nem vele lesz a gond, mert szerintem csak azért nyomtatott pár oldalt mert a zsepi leszívta a tintát ozmotikusan és feldúsította a fej aljában a tintát, de a fej ellátása nem jó tintával.

Döbbenten vettem észre, hogy a patronoktól a nyomtatófej felé tartó 4 kis csővezeték egyikre teljesen le van levegősödve, természetesen a feketéé. Egészen a patronoktól már pár centire is teljesen tinta mentes.

Mi okozhatja a levegősödést és mit tudok vele kezdeni? Arra gondoltam, hogy ahol csatlakozik a nyomtatófejhez a cső, ott lehúzom és megszívom pl. egy injekciós hengerrel, egészen addig, amíg nem ér el odáig a tinta. Ez után visszadugom a csövet. Ez működhet így?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#5970) Smiky


Smiky
csendes tag

Sziasztok
Problémám van egy HP 1018-as nyomtatóval.
Ha olyan kedve van, akkor nyomtat, de időnként a piros lámpája világít és azt a hibaüzenetet küldi a pc-nek, hogy a "nyomtató elülső ajtaja nyitva, vagy hiányzik a toner".
Cseréltem tonert, a kapcsolók amiket a nyomtató fedele lenyom, működnek (kipróbáltam, lenyomtam őket és elindult a nyomtató, persze hibaüzenettel leállt)
Ki-bekapcsolás sem segít, ha nincs kedve nyomtatni.
Várom az ötleteket, köszi!

(#5971) öntyipöntyi


öntyipöntyi
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mivel láma vagyok a nyomtatókhoz (is).
Van egy Xerox 6110-esem, és a problémám, hogy a fekete szín halványan nyomtat. Mégpedig úgy, hogy a jobb fele (szélső 3 cm) a lapnak egész elfogadható és balra egyre halványabb, a bal széle már olvashatatlan. A színessel semmi gond sincs, az egyenletes az egész lapon. A tonerek frissen lettek cserélve (a probléma előtte is megvolt, csak azt hittem azért nyomtat halványan, mert kifogyott).
Amit eddig próbáltam (minden ami a user guide-ban van írva): összeráztam a tonereket, tisztogattam mindenfélét, újratelepítettem a szoftverét.

Köszönöm, ha válaszoltok!
öp

(#5972) epzon válasza öntyipöntyi (#5971) üzenetére


epzon
őstag

dobcsere volt?

(#5973) öntyipöntyi válasza epzon (#5972) üzenetére


öntyipöntyi
csendes tag

ööööö....az micsoda? :)

szerk.: közben rákerestem, hogy az mi...80-90ezer ft????!!! A nyomtató volt 40ezer. Vagy rosszat nézek? (pl. ez egy nagyon drága: http://www.nyomtatoalkatresz.hu/c-3761-Xerox_Phaser_6110_dobegyseg.html)

[ Szerkesztve ]

(#5974) epzon válasza öntyipöntyi (#5973) üzenetére


epzon
őstag

szóval már tudod mi az. Erre rajzolja a lézer a képet, és ennek a felülete kopik ezért halvány egy részen a nyomat.

link

van ahol "csak" 50eft

igen, ez a színes lézerek átka, hogy a toner csere mellett más alkatrészt is kell cserélni időközönként

és még ezt is cserélni kell : waste toner collector
bár ez nem olyan drága

egyébként dobcsere helyett jobban járnál egy üzleti tintasugaras géppel
ezeknél nincs dob, csak patron, meg hulladéktintatartály
és a lapköltségük is jóval alacsonyabb
pl: epson wp4015dn

(#5975) róland


róland
veterán

Van egy-két problémám az otthoni gépeimmel és a nyomtatómmal, s a Windows-zal.

Adott egy Epson SX420W multifunkciós nyomtató.
Windows alatt szépen működik, ahogy kell.
Ubuntu Linux alatt működik, ahogy kell.

Viszont eddig csak egy gépen használtam.

DE!!!

Van otthon egy La Fonera 2.0g routerem, amihez USB-s eszközöket lehet csatlakoztatni. Nyomtatót rákötöttem. Ubuntu alatt sikerült beállítanom, hogy nyomtasson. Azonban Windowson sehogy se tudom életre kelteni a routerre kötött nyomtatót.
Valakinek van megoldási javaslata?

2.) Multifunkciós készüléket vettem, ami scanner is egyben. Ha csak egy gépre kötöm, akkor működik rendesen, mind Windowson, mind Ubuntun.

Azonban a már fent említett routerre kötném, hogy több gépről is lehessen használni. Viszont így nem működik a szkenner.
Megoldási javaslat?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5976) öntyipöntyi válasza epzon (#5974) üzenetére


öntyipöntyi
csendes tag

Köszi szépen! Ezekre a dolgokra rákérdeztem amikor vettem a nyomtatót (mármint, hogy mennyi mindent milyen időközönként milyen áron kell cserélni). Azt mondták, hogy 10ezer lapig nem nagyon lesz vele gond. 3ezernél tartok, és most először cseréltem az összes tonert. Ha ez így van, ahogy írtad, kicsit átverve érzem magam :(((

(#5977) zka67 válasza öntyipöntyi (#5976) üzenetére


zka67
őstag

Nem kell dobot cserélned! Majd 20.000 oldal után. A lézerfej koszolódott be, azért halványabb a nyomatod. Azt pedig egy puha ronggyal letörlöd és kész.

Hogy hol találod? Kiveszed a dobot, elteszed sötét helyre amíg takarítod a gépet (mert a fény nem tesz neki jót) és a dob mögött lesz egy kis üveglap, azt kell letörölnöd. Ez teljesen normális a lézernyomtatóknál, a toner nem csak a dobra kerül rá meg a papírra, hanem egy kis része száll a levegőben is.

A használt toner gyűjtő dobozt sem kell venni, egyszerűen kiöntöd belőle az összegyűlt tonert.

(#5978) epzon válasza öntyipöntyi (#5976) üzenetére


epzon
őstag

ha van esetleg az ismeretségi körben valakinek ilyen gépe akkor először próbáld meg átcserélni a dobot, hogy tényleg az e a probléma

ponotosan nem tudom ennek a dobnak az élettartamát, de színes lézereknél a max élettartmát a dobnak negyedelni kell mivel 4 szín van benne (1 oldal kinyomtatásakor 4szer fordul körbe)
szóval ha 10 000 oldal az élettartama akkor ha 3ezernél cserélni kell az arányos (meg itt is számít, hogy milyen felbontással meg fedettséggel nyomtattál eddig)

próbáld meg a lézertisztítást is, de 3000 oldalnál annak sem szabadna elkoszolódnia

(#5979) szeva000


szeva000
addikt

ezt ugattam már sokszor,hogy nem szabad mai olcsó hulladékokat venni.
Én a HP 4600 és 4650-et használom,de ezeket csak tömni kell tonerrel:D...azért 2hónappal ezelőtt karbatartottam már 100000 oldal után:D (előtte mikor vettem,volt már 58000 benne,akkor reseteltem az egészet,hogy nulláról számoljon és 100%-os készletet mutasson)...pickup rollert cseréltem,meg kitakarítottam...ennyi volt az össz költségem....ez a 2nyomtatón durván 15000ft majd 200000 oldal után.
Nos annyit azért megjegyeznék,hogy a fuser már a végét járja a 4650-ben,azt vettem is újat Angliában kemény 37000ft-ért meg 35000-ért hoztam már akkor egy transfer beltet is.Ezek megint elszaladgálnak vagy 100-150000 oldalt:)
Akkor számoljunk...egy ilyen gépet veszel leselejteve kb30-40000-ért,megtömöd tonerrekkel(ugy.),az is kb 60rugó.
100000ft-ból kb azt a 40000-et ki is fogod nagy eséllyel nyomtatni.Ha meg egy nagyon jó állapotú fusert és transfer belt van benne,akkor a dupláját is.
Hogyan lehet ennél olcsóbban nyomtatni színeset? :U ...de a FF-nél is ugyanez a helyzet

(#5980) emre33


emre33
addikt

Üdv

Olyan nyomtató keresek, ami magától, (PC nélkül) egy lapra egy általam előre beállított szöveget tud nyomtatni. (Dedikált gomb megnyomására)

Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#5981) utazo


utazo
csendes tag

Sziasztok!

Ismételten szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nagyon sok eredménytelen munka után, minden reményemet a Prohardver nagy tudású szakembereibe vetem.

Van egy Xerox WorkCenter Pro 412 típusú multifunkcionális készülékem.

Mikor megvettem, akkor az volt a baja, hogy halványan nyomtatott és ráadásul "tartkák" voltak a kinyomtatott oldalak. (A szürke különböző árnyalatai jelentek meg rajta).
Illetve oda nem illő fekete pontokkal is bővelkedett.

A scanner részét tekintve, az volt a baj, hogy nagyon gyenge minőségben másolt. Mintha a másolat hatalmas egymástól különálló pixelekből épült volna fel.

Gondoltam, én a nagy "szakember" szétszedem, és rögtön látom majd mi a baj. Egész hétvégén ezzel szórakoztam és csak rontottam a helyzeten.
Az alábbi műveleteket végeztem el:
-- Kitisztítottam a fixáló egységet.
-- Kimostam a transfer görgők.
Hála ezeknek, a fekete pontok eltűntek. Sajnos a halvány, tarka nyomtatás megmaradt.
A scanner résszel ezeket tettem:
-- Az üvegen volt egy apró karc, így vízszintesen elforgattam az üveglapot, hogy az A4-es scannelési méreten kívül essen a sérülés.
-- Szétszedtem a CCD egységet. Szemüvegtisztítóval megtisztítottam az összes tükröt (vastagon állt rajtuk a por), illetve egy lencsét is.
A probléma, hogy összeraktam, és mikor rányomok a másolásra, akkor teljesen fehér, üres lap jön ki.
A CCD fejet csak egyetlen szalagkábel köti össze a nyáklappal. A CCD-n a neoncső világít, szépen mozog, látszólag minden rendben.

Kérdéseim:
-- Mit tehetnék a tarka nyomtatással? Developerben kéne kutakodnom? Lehet, hogy a festékhordó mágnes hengerrel van valami baj? Esetleg a polygon-t kéne tisztítani?
-- A scanner részt most végleg elrontottam? Lehet, hogy a tükrökhöz nem szabad nyúlni?
-- Lehet, hogy a szkanner szalagkábele ment tökre? Tényleg van rajta néhány törésszerűség... (De akkor a lámpa miért világítana? Lehet, hogy az egy másik szálon keresztül kapja az ellátást?)
-- Hol lehet egyáltalán ilyen 22-eres szalagkábelt szerezni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5982) öntyipöntyi válasza zka67 (#5977) üzenetére


öntyipöntyi
csendes tag

Köszönöm szépen! Azt hittem, hogy letakarítottam amit kellett, mert a használati útmutatóban nem volt írva, hogy hol van pontosan az üveglap, és a dob alatti részt töröltem le. :B De most, hogy leírtad, már megtaláltam, hogy mit kell törölgetni, és ez volt a probléma! Nagyon szépen köszönöm!!! (20ezer oldal után meg majd szerintem veszek egy olyan hagyományos nyomtatót, amit epzon írt...még mindig átverve érzem magam a nyomtatóárussal kapcsolatban :((( )

(#5983) öntyipöntyi válasza epzon (#5978) üzenetére


öntyipöntyi
csendes tag

Köszi szépen Neked is! Sajnos az nem lett volna járható, hogy ismerőstől dobot szerezni. Amiket írtál megintcsak elszomorított...ld. fenti válasz. :( Köszönöm a segítséget!

(#5984) Garybaldy


Garybaldy
csendes tag

Üdv. Volna egy kérdésem. Van egy Canon mp 520 nyomtatóm, nem kapcsol be.A tápját már megnéztem. Működik mégsem reagál semmire.

(#5985) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy sansung SCX 4623-F nyomtató, amit meg szeretnék osztani 3 gép közt printserverrel. [ezt] néztem ki.
Ezzel vajon működne a dolog? TP Link 1043 ND routerrel kéne kapcsolatot teremtenie.

Ha valaki segítene, azt megköszönném!

(#5986) zka67 válasza petrusz82 (#5985) üzenetére


zka67
őstag

A szkenner részét nem fogod tudni használni.

(#5987) petrusz82 válasza zka67 (#5986) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Tehát ez azt jelenti, hogy visszirányú átvitel nem működik?

Scannelni bizony pedig kelleni fog! Milyen más megoldás létezik? Fontos, hogy bármelyik gépről a többi bekapcsolása nélkül lehessen nyomtatni, scannelni, faxolni.

(#5988) zka67 válasza petrusz82 (#5987) üzenetére


zka67
őstag

Igen, azt jelenti.

Az FN-es nyomtatót erre találták ki és ezért a duplája az ára.
Rajtad az segít, ha veszel bele egy hálókártyát (magyarul átalakítod FN-esre).

Hogy mennyi és hol lehet kapni? Fogalmam sincs, google biztos segít.

(#5989) Polyci


Polyci
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom miért nem tudok másolni, megjelenik egy kb 1 cm-s fekete csik , így a scannerem nem sikerül, HP PSC 1610 Tout-en-un a gépem.

HELP!!

(#5990) AtHoS válasza AtHoS (#5958) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No úgy néz ki valóban, hogy új patronnal már rendben lesz a történet. Persze akkor lesz 100-as, ha ez is majd ürülés magasságában lesz és kezd majd csipogni, hogy kifogyóban van.

Addig azért még nyomtatok pár oldalt

read-only mode on the forum

(#5991) veze


veze
őstag

egy laserjet nyomtatón 3260 at mutat az oldalszámláló, ez mennyire lehet kopott akkor? ez kb nincs két toner se amit elhasznált.
vagy lehet hogy kinullázták közben?
lehet ezt is kinullázni?

(#5992) gabesz78 válasza veze (#5991) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

3260 oldal egy lézernyomtatónál az semmi!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5993) veze válasza gabesz78 (#5992) üzenetére


veze
őstag

ezt a nyomtatóbol olvasa ki? vagy a driver telepitése óta az adott gépen nyomtatott lapok számát jelöli? vagy simán lehet restelni a nyomtatón bárkinek?

(#5994) gabesz78 válasza veze (#5993) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

A nyomtatott lapok számát a nyomtató tárolja, és független a drivertől.
Resetelni? A szerviz biztosan tudja, meg aki ismeri a módját az is.
Egyébként a kisebb HP-knél a formatter csere után is nulláról indul a lapszámlálás.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5995) gabesz78 válasza veze (#5993) üzenetére


gabesz78
tag

Szóval a nyomtatóval összesen nyomtatott lapok számát jelenti.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#5996) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello!

Nekem az lenne a kérdésem hogy van egy HP Officejet 4300 multifunkciós készülékem és még kb 1 évvel ezelőtt elkezdődött egy egy olyan hiba hogy nem küldött és fogadott faxot de nyomtatott, másolt és olvasott is. A front paneljén meg is jelent az üzenet hogy "fax hiba" aztán a készülék félre lett téve. Előkerült egy fél éve és akkor már semmit sem csinált csak hibára hivatkozott. Ma előszedtem mert be kellett volna scannelnem néhány oldalt, de nem működik és a készülék arra hivatkozik hogy nincs mit beolvasni. Elindítottam a scannelést szoftveresen úgy végigment rajta a lap elmentette a dokumentumot de a "lap" üres. Tudom hogy ezt így látatlanból elég nehéz megmondani de teszek egy próbát hátha valakinek volt hasonló.

Mitől lehet ez ? Esetleg ha olyan probléma meg tudom oldani szervizbe vitel nélkül ?

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

Szerk: kézikönyvből semmi értelmes infót nem tudtam kikaparni.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#5997) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek Canon MG5250 nyomtatómba eredeti vagy utángyártott patront vegyek? Eredeti hol a legolcsóbb? :R

(#5998) szeva000 válasza adriankoooo (#5997) üzenetére


szeva000
addikt

ezt minek kérdezni?:D
ha milliomos vagy akkor eredetit:D...ha meg csóró magyar és olcsón akarsz nyomtatni,akkor....
Én pl az 5250-en önresetelő chipeket használok és töltöm a patronokat.
Keresd meg afterburnert ténta ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#5999) epzon válasza adriankoooo (#5997) üzenetére


epzon
őstag

helló

ha keveset használod és fontos a jó minőség, és nem akarsz mindenféle vacak patronnal az időded vesztegetni mikor éppen nyomtatni kellene akkor eredetit

ha sokat nyomsz akkor megfontolhatod az ugy. patront, de ne a legolcsóbb helyről vedd meg, mert azok fogják nagyon hamar tönkrevágni a gépet

(#6000) adriankoooo válasza epzon (#5999) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Pont ezért kérdezem, mert van, hogy 1 hónapig be sem kapcsolom a masinát. Eredeti patronokkal ez nem volt gond. Az utántöltött tinta meg ki tudja, hogy be -e szárad vagy nem. Megpróbálok levadászni valahol akciós eredeti szettet.

Majd ha idősebb lesz, kap utántöltőset. :R

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.