Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4551) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

tudnátok valami jó fotónyomtatót ajánlani? max 15k-18k-ért...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4552) Gyúrma válasza lamiki (#4546) üzenetére


Gyúrma
tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni, mert még mindig az a problémám, h nagyon lassan megy a scannelés :( , pl. 600 dpi-vel egy A4-es lap fekete-fehérben kb. 2 perc, 2400 dpi-vel kb. 20 perc.
Amit lamiki írt már, kipróbáltam, a másik kábel, ill. másik port sem hozott megoldást. Sőt kipróbáltam a portot, és egy pendrivera 3MB/sec-el másolt, úgyhogy ez sem lehet a probléma.
A scannerel sem lehet probléma, mert a HP-4280 készüléket visszavittem, és kicseréltettem egy HP-F2492-ra, és ez is ugyanolyan lassú :W

Egy másik gépen is kipróbáltam, ott is ugyanaz a helyzet...

Szerintetek létezik, h ez tényleg ilyen lassú vagy valami más probléma lehet?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#4553) lamiki válasza Gyúrma (#4552) üzenetére


lamiki
senior tag

Miért is akarsz ekkora felbontásban scannelni?
Van ennek a scannernek ténylegesen ekkora hardveres felbontása? Mert ha nincs akkor csak interpolálással számolja ki a köztes pontokat, sokkal nagyobb képméretet, és scannelési időt eredményezve. A kábel és USB port probléma nálam eddig még csak az újabb 2.0-ás USB-t igénylő Epsonoknál jelentkezett, de ilyenkor vagy fel sem tudod telepíteni a scannert, vagy és nem mindig lehet scannelni, vagy egyáltalán nem találja a scannert.
Mindig csak akkora felbontást állíts be amekkora szükséges, nekem is pl 1200 DPI, színes 2-3 perc, 2400 DPI 5-6 perc, Lehet abból adódik ez a nagy különbség (2-20 perc), hogy a scanner szoftveresen számolja a köztes pontokat, mert nem tud ekkora optikai felbontást, és lassú a számítógéped a számoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#4554) Gyúrma válasza lamiki (#4553) üzenetére


Gyúrma
tag

Igazából nekem elég lenne a 600 dpi is(sima fekete-fehér A4-es írás scannelésére) csak ez a 2 perc elég soknak tűnik.
A hardver biztos tudja ezt a felbontást (sőt, még a 2400-at is), szal biztos nem a gép számol, de az se lenne ennyi idő, a konfigomban lévő procival (q6600) :)
De aztán lehet, h "csak" az a baj, h a cucc 13k-ba került :D , szoval nem valami Hi-end kategória...

Esetleg nincs vki. itt akinek hasonló szériájú cucca van? Kíváncsi lennék neki mennyivel scannelne...

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#4555) zka67 válasza Gyúrma (#4554) üzenetére


zka67
őstag

Nekem F2280-am van és 600 dpi-vel ~30 mp egy oldal.

(#4556) Gyúrma válasza zka67 (#4555) üzenetére


Gyúrma
tag

akkor még van mit gyorsulnom :DD

amúgy vki. tudja h a nyomtató beüzemelésekor a tesztoldalt miért kell bescannelni?
írta a kézikönyv, h "beigazítás" de ez pontosan mit takar?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#4557) zka67 válasza Gyúrma (#4556) üzenetére


zka67
őstag

A fekete és a színes patron két különálló darab, fröccsöntött műanyagból vannak. A fekete és a színes fúvókáknak pedig < 4 század mm pontossággal kell egy sorban lenniük. A fröccsöntésről pedig tudjuk milyen "pontos".

Mivel van benne scanner, ezért egyszerűbb ha a nyomtató olvassa be az eltéréseket, mintha neked kellene a papírról leolvasni, hogy melyik sor melyik oszlopában levő ábra a helyes pozíció és gombok nyomogatásával beállítani.

Beolvassa a nyomtató az eltéréseket és nyomtatás közben ez alapján fogja korrigálni a fúvókák pozícióinak eltérését.

Remélem érthető vagyok :)

Egyébként nekem az a tippem, hogy az USB-d 1.0-s módban van, lehet nem jó driver van fent hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4558) Gyúrma válasza zka67 (#4557) üzenetére


Gyúrma
tag

Igen most már vágom a dolgot, kösz a magyarázatot!

Viszont nem hinném h USB 1.0 módban lenne, mert próbaképpen, másoltam ugyanezen a porton egy Pendrive-ra, és 3 MB/sec-el másolt, szóval a sebesség megvan...

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#4559) sandor79


sandor79
csendes tag

Jó napot mindenki!
Segítség kellene a Lexmark x1170-esem használatához, mert a kézikönyv gatya.
Faxolni szeretnék a ketyerével, de azt az üzenetet kaptam, hogy invalid port.
Ez pontosan mit jelent és mit tegyek? Egy USB kábel az össz összeköttetése a géppel és lövésem nincs, hogy adjak neki telefonvonalat, ha már nem hajlandó kezelni a modembe érkezőt.
Kösz előre is

(#4560) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Anyámnak keresek egy viszonylag olcsó színes lézernyomtatót.

Ezt néztem ki, Samsung CPL-310. [link]

Review-kat nézegetve egész jó értékeléseket kapott, van valakinek személyes tapasztalata vele? Egy nem éppen IT-guru is könnyen megbirkózik majd a használatával?

Egy készlet tonerrel kb. meddig bírja? 1000oldal?

Előre is köszi a válaszokat!

(#4561) danih


danih
addikt

Én egy olcsóbb multifunkciós eszközt szeretnék vásárolni, egy rövid ajánlást kérnék tisztelettel... Ritkán nyomtatok, szkennelek, de azért mégis jó ha van. Mit ajánlanátok, ha fontos az utántöltés takarékossága (úgy értem ne legyen 8.000e a patron, hanem legyen minőségi utángyártott, vagy az eredeti patron legyen 2-3e körül)
10-13e ft körül gondoltam, pl Canon MP 250, ilyesmi.
Köszönöm. (Most sajnsa nincs időm a topikot nyálazni - de később mindenképp megteszem, MP 250-ről pedig alig volt szó itt.)

(#4562) dimag


dimag
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek, légyszi!!Unokaöcsém HP deskjet d2360-as nyomtatója egyik napról a másikra meghibásodott. A hiba a következő: Kb. fél oldalt hibátlanul kinyomtat, de utána a lap végéig rendszertelenül ugyan, de nagyon gyakran a betük legtöbbsör a középső , de van hogy a felső ill. alsó részét nem nyomtatja. Legalább is nem látszik. Ott csak egy fehér csik van, de ennek vastagsága is változó! Köszi előre is!! :)

(#4563) Julcsika1 válasza sandor79 (#4559) üzenetére


Julcsika1
tag

Szióka! honnan gondolod hogy faxol is?? szerintem egyáltalán nem faxol, max ha pc-re szkennelsz és azt küldöd el , de direkt faxolást nem tudsz vele. ez a készülék másol, szkennel, nyomtat.

(#4564) lamiki válasza Gyúrma (#4558) üzenetére


lamiki
senior tag

Az a 3 MB/sec nem túl meggyőző, bár régebbi, több éves modellnél elmegy.
Pl. Kingstone 8 GB-os pendrive 14-17 MB (új), 4 GB-os (1.5 éves) 7-8 MB körűl másol USB 2.0-ás portban

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#4565) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Wi-Fi b/g képes multifunkciós készülékre (konkrétan Canon PIXMA MP495) tudok küldeni n-es Wi-Fijű laptopról nyomtatnivalót, vagy ez így inkompatibilis?

Előre is köszi a választ..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#4566) sandor79 válasza Julcsika1 (#4563) üzenetére


sandor79
csendes tag

Szia Julcsika! A leírásából tudom, hogy faxol is, csak azt nem tudom hogy.
Volt korábban egy HP kütyüm, ahhoz legalább le is írva, hogy hogy kell összekötni, és hogy kell faxolni. Ehhez semmi, pedig, mind a menüje, mind a leírása tartalmazza a fax üzemmódot.

(#4567) Shellys20


Shellys20
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni hogy mennyit érhet egy alighasznált Epson Stylus Sx 105 nyomtato?elöre is köszönöm

(#4568) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Lehet a válasz a sokezer hozzászólás között van, de melóhelyen nincs időm megkeresni.
A probléma:
Van egy HP LaserJet 1200-as nyomtató, ami eddig jól működött XP és Vista rendzseren egyaránt, hálózati nyomtatóként.
Most kaptunk a cégnél Win7-et, ráadásul 64bit-est.
Sajnoz azóta a nyomtatót egyszerűen nem tudom felinstallálni.
Próbáltam már hálózati nyomtatóként, helyi nyomtatóként, mindenhogyan, de nem megy az istennek sem. A port beállításokat a kollégám gépéről átvettük, tehát azzal nem lehet probléma. Tűzfal kilőve, bár másik (szintén hálózati) nyomtatóra tudok nyomtatni.
Sajna 1200-ashoz 64bit-es drivert nem találtam, csak a HP Universal drivet. Lehet ez a gond... A másik nyomtatóhoz van saját 64bit-es driver.

Tudtok valami trükköt amivel fel tudnám ezt az 1200-ast installálni?

Köszi
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#4569) Julcsika1 válasza sandor79 (#4566) üzenetére


Julcsika1
tag

szia!!
a kezelésiben az van hogy PC, és modem összeköttetés szükséges.
a kezelési a lexmark honlapjáról letölthető, de ha nem találod át küldhetem az elérhetőségét.
Üdv: Julcsika

(#4570) fabko


fabko
tag

Sziasztok!

HP Color LaserJet 2840/WinXP. Mi lehet a géppel, ha minden nyomtatásnál a "túl bonyolult oldal" hibaüzenetet küldi? Az enterrel figyelmen kívül hagyom, de akkor meg megszakítja a nyomtatást, és kiadja a papírt. A felhasználói ennyit ír: "A készülék nem tudja feldolgozni az oldalt. A Folytatás gombot megnyomva folytathatja
a nyomtatást, de lehet, hogy a kimenet
minősége romlik.
" Nem a minőség romlik, hanem megszakítja a nyomtatást. A legegyszerűbb dokumentummal is ezt csinálja. Mi lehet a baj?

Segítséget előre is köszönöm!

(#4571) fabko


fabko
tag

A fenti készülékhez memóriát is szeretnék, de nem találom sehol, hogy milyen kell bele. Annyit tudok csak, hogy a memóriabővítés a DIMM foglalatba történik. De milyen memória kell oda?

Köszönöm a segítséget!

(#4572) goosebumps


goosebumps
csendes tag

sziasztok!
előre jelzem, hogy nagyon dilettáns vagyok a témában, úgyhogy bocs a fárasztásért, de valahogy meg kell oldanom a problémámat: egy hete vettünk egy új nyomtató-fénymásoló-scannert az irodába, konica minolta bizhub 163ast. a kedves emberek akik hozták kb egy óra alatt tudták nyomtatásra bírni, fénymásolás megy, de scannelni nem tudok vele. hívtam őket, azt mondták, hogy "felterjesztik a problémámat, és majd hívnak".
töltöttem le a konicaminolta oldalról egy drivert, ami elvileg nyomtatáshoz és scanneléshez kell, feltettem, semmi. feltettem egy VSTwain nevű progit, továbbra is semmi, és ennyi a tudományom.
a főnököm pörög, én béna vagyok, tud vki segíteni? :R

(#4573) dimag


dimag
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek, légyszi!!Unokaöcsém HP deskjet d2360-as nyomtatója egyik napról a másikra meghibásodott. A hiba a következő: Kb. fél oldalt hibátlanul kinyomtat, de utána a lap végéig rendszertelenül ugyan, de nagyon gyakran a betük legtöbbsör a középső , de van hogy a felső ill. alsó részét nem nyomtatja. Legalább is nem látszik. Ott csak egy fehér csik van, de ennek vastagsága is változó! Köszi előre is!! :)

(#4574) goosebumps válasza goosebumps (#4572) üzenetére


goosebumps
csendes tag

üdv!
megoldódott a problémám. ha esetleg vki ugyanezzel találná szembe magát: nem PCL-s hanem GDI-s drivert kellett letölteni, azzal ment. :))
örömésboldogság

(#4575) marteeka


marteeka
csendes tag

Sziasztok. Azzal a bosszantó problémával szembesültem, ha Canon L400-zal kétoldalas másolást szeretnék, akkor a második oldal nyomtatásakor meggyűri a papírt. Az első tökéletes, mikor a második oldalt engedné ki, akkor kezdi el gyűrni...
Ebből gondolom, hogy nincs benne semmi szemét, hisz akkor az első oldal is gyűrött lenne. Jó (?) minőségű Canon 80-as papírt használok, van valami tippetek, hogy mi lehet a gond?

(#4576) Julcsika1 válasza marteeka (#4575) üzenetére


Julcsika1
tag

Szióka! lehet hogy nedves a papír a szellőztetéstől.
próbáld meg friss és száraz papírral.

(#4577) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Megbetegedett szegény Brother HL lézernyomtatóm és az utóbbi időben a kinyomtatott lap után behúz még egyet, amit már nem dob ki, hanem félúton elakad.
Találkozott ilyennel már valaki és esetleg van rá bármilyen "barkács" megoldás?

(#4578) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

2

[ Szerkesztve ]

(#4579) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Elnézést a tripláért, de akadozik a Prohardver...

[ Szerkesztve ]

(#4580) marteeka válasza Julcsika1 (#4576) üzenetére


marteeka
csendes tag

Nem, biztosan nem nedves, maximálisan száraz körülmények között van. S ha az is lenne, akkor már az első oldalt is gyűrné... Csak akkor csinálja, ha a már nyomtatott papírt visszateszem a másik oldalával :(((

(#4581) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy HP 1360 nyomtató, amit szeretnénk nyomtatásra használni... Friss driverrel elmegy, lehet is használni egy-két hónapig, aztán ki tudja miért, egyszer csak úgy dönt, hogy nem fog nyomtatni tovább, és nem lehet kezdeni vele semmit. A zöld lámpa villog, az elküldött oldal megjelenik a nyomtatási listán, de nem történik semmi.

Eddig egy driver le-fel megoldotta a problémát most azonban ez sem segít.

Ötlet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4582) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Hát a problémák érkeznek sorba, csak a válaszok nem.....:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4583) dimag válasza pocokxx (#4581) üzenetére


dimag
csendes tag

Pontosan..... ahogy mondod....

(#4584) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Szerintetek mittől lehet az, hogy a HP nyomtatóm, a képeket képtelen normálisan kinyomtatni, halvány, homályos (például, utvonalterv, png, jpeg, szkennelt fájlok) de a szöveges dokumentumokat gyönyörűen! (szal a festék rendben van)

(#4585) spy14 válasza pocokxx (#4581) üzenetére


spy14
tag

Nekem is ez a problémám...csak nekem 2naponta szokta ezt csinálni nem havonta. Vkinek valami ötlete javaslata? HP PSC 1325 win 7 prof 64bit

(#4586) bosston


bosston
tag

Üdv!
Volna egy idióta kérdésem: kb mennyit lehet egy tintapatron-szettel nyomtatni?
Részletek: Canon MP510 nyomtató, 12.60 millis színes, 24 millis fekete patronokkal. Szeretnék a kedvenc bandáim albumborítóiból egy montázst csinálni, de nem tudom, elég-e rá egy szett patron. A 20 darab borítót egyenként nyomtatnám 10x10cm-es méretben glossy photo paperre auto minőségben (win7). Ezek az album artok a szivárvány minden színében pompáznak, én pedig még sosem használtam fotónyomtatót, tehát nincs viszonyítási alapom, hátha a fenti infok hasznosak.
Kösz a választ előre is!

(#4587) fabko válasza bosston (#4586) üzenetére


fabko
tag

Ha nem a nyomtatóhoz kapott, hanem vásárolt patron-szettel indulsz neki, szerintem vastagon elégnek kell lennie.

(#4588) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az Epson Px650 -es nyomtatóval, vagy esetleg ajánlanátok valami jót ilyen kategóriában? Ebben pl az nyerte el a tetszésem hogy tud cd-re is nyomtatni.
Előre is köszi.
üdv Gábor

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#4589) pszichocica


pszichocica
csendes tag

Sziasztok!
egy ősrégi HP Deskjet 600-as nyomtatót telepítettem egy másik ősrégi SMC routeren keresztül (van rajta nyomtató ki/bemenet). ezzel idáig nem volt gond, simán hozzáadtam TCP/IP porton keresztül, és kiválóan működött.
ámde egyik alkalommal véletlenül lehibernáltam a gépem, miközben még nyomtatott. ekkor leállt a nyomtatás, és amikor bekapcsoltam a gépet, utána kiköpte azt a lapot, nem fejezte be annak a nyomtatását. azóta pedig nem nyomtat egyáltalán, nem villog rajta semmi, de ha hozzáadok bármilyen nyomtatási feladatot, először kiirja hogy nyomtatási lista feldolgozása, aztán pedig hogy A nyomtató fogalt vagy hiba történt.
már egyszer letöröltem a nyomtatót és újra hozzáadtam, illetve kikapcsoltam / ujrainditottam mindent, nincs több ötletem. gondolom valahol "beakadt" neki valami, amit törölni kéne, de itt megáll a tudományom.
kérlek segítsetek! :)

(#4590) FIFPRO_10


FIFPRO_10
tag

Sziasztok!
Hogyan tudom kideríteni,hogy a tintasugara nyomtatóban a patron be van e száradva?Epson-t lehet töltetni?

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#4591) lazlo8


lazlo8
tag

Hello!

Kellene egy kis segítség. Van egy canon lide 20-as scannerem. Be szkennelek vele egy 9X15 cm-s fotót akár 75 dpi-be akár 600 dpi-ba (feketén fehéren, színesen) ha kinyomtatom sose kapom meg a gyári 9X15cm-s méretet hanem kb 8X14.2 cm-s méretet kapok.
Ez mitől van? probáltam egy hp multifunkciós készülékkel is elvégezni a műveletet, ott is hasonló eredménnyel jártam. nyomtató? scanner minek a hibája?

(#4592) atala válasza lazlo8 (#4591) üzenetére


atala
addikt

Egyik sem hibás!
Olyan szoftverből nyomtass, ahol be lehet méretezni a képet. Én Photoshop-ot használok. Na, meg a nyomtató szoftverében is be kell állítani a méretet.

(#4593) askja


askja
csendes tag

sziasztok!

canon mp810-be milyen utángyártott patront (főleg a PGI-5BK) ajánlotok?
ami nem károsítja a fejet, és árban is kedvező.

köszönöm szépen

(#4594) atala válasza askja (#4593) üzenetére


atala
addikt

Én Procolor-t használok. Igaz, én a CLI sorozatot. Már a 14. garnitúránál tartok. Jó minőségű, és olcsó.

(#4595) askja válasza atala (#4594) üzenetére


askja
csendes tag

köszi a választ! kipróbálom.
hol érdemes vásárolni? ahol lehet személyesen, a kiszállítás felesleges pénz ugye.
és az ezPrint patronok milyenek?

(#4596) askja válasza askja (#4595) üzenetére


askja
csendes tag

mi a véleményetek erről?

http://patronshop.hu/termek/canon_pgi-5cli-8_toltheto_tintapatron_multipack.html

(#4597) Zinho


Zinho
aktív tag

Helló. Egy Xerox Phaser 3117-eshez használok utántöltött (ezPrint) tonert, de már a másodikkal is "radírozható" a nyomat, kopik. Ez az utángyártott tonertől lehet, vagy nyomtató hiba, nem tudja eléggé felmelegíteni a hengert?

(#4598) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

valakinek van véleménye erről?
MINOLTA PagePro 1380MF
vagy Konica Minolta PagePro 1350W?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4599) csiszi101


csiszi101
csendes tag

Sziasztok! HP K5400 nyomtatóhoz kellene chip reseter.Tud nekem ebben valaki segíteni?Válaszokat várnék:cs.akos10@gmail.com
Előre is köszönöm mindenki segítségét!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#4600) urifrici


urifrici
csendes tag

Helló Mindenkinek!
Eü kartonok archiválásához "digitalizálásához" keresek gyors, lapadagolós szkennert, előnyt élvezne amelyik tud kereshető PDF állományba menteni, az sem hátrány ha tudja kezelni a 80g feletti papírokat is , és fő szempont az eü anyagi helyzetéből fakadóan , hogy elfogadható árú legyen. Főleg tapasztalatból származó véleményekre lennék kíváncsi
Várom ajálatotokat.
Üdv: urifrici

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.