Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) Xterms válasza lamiki (#5681) üzenetére


Xterms
tag

Nagyon köszönöm! :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#5702) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek mi lehet a baj?
Van egy epson sx105 multi gépem, pár hónapja nem használtam mivel kifogytak a patronok.
Most vettem bele, de egyszerüen a Magenta nem hajlandó megmoccanni.
Fej és fúvóka tisztitást csinaltam többször , meg beállítást is.
Felismeri a patront, a patronbol jön is festek ha zsepire rakom.
Ez a szin egyszerüen nem jelenik meg.

kösz

(#5703) Beyonder válasza QwErTy42 (#5698) üzenetére


Beyonder
csendes tag

Nem fotópapírra, de amit máshol nyomtattak nekem azt sem. Ez sima Xerox irodai papír amúgy. Amit máshol nyomtattak nem tudom milyen márka de az se fotópapír és mégis szembeötlő a különbség. Arra is gondoltam hogy talán a próbapatron miatt ilyen.

(#5704) veze válasza Beyonder (#5703) üzenetére


veze
őstag

nekem is IP3600-as van..
és ne csodáékozz a nyomat minőségén. a normál papiron nekem is olyan mintha uszna mégha meg is szárad utába stb.
probáld ki fotopapíron, a különbség óriási lesz, vagy még annál is nagyobb !!

(#5705) lamiki válasza kasee (#5702) üzenetére


lamiki
senior tag

Beszáradt, vagy tönkre ment a fej, de 99% hogy inkább az előbbi fejtisztítás

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#5706) kasee válasza lamiki (#5705) üzenetére


kasee
aktív tag

Köszi holnap nekiállok ha nem javul meg:-)
Olvastam hogy elvileg a patronbol a festék is oldhatja a száradást:-)

De holnap kiderül:-)

(#5707) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Kyocera FS-1300D nyomtatóva szeretnék utángyártott tonert venni (TK-130 toner). Mindegy melyiket veszem? Mert elég nagy a választék és nem tudom melyik a jó...

(#5708) Mika1227


Mika1227
őstag

Érdemes inkább venni patront, vagy az utántöltés is jó megoldás HP Deskjet 2492-es nyomtatóm van? Utángyártott patronok milyenek?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#5709) QwErTy42 válasza Mika1227 (#5708) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tölteni nem érdemes, után gyártottból csak akkor vegyél, ha rendszeresen használod, mert ezek hajlamosak beszáradni. Vedd meg az eredetit jól árasítva ha ritkán és keveset nyomtatsz!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5710) Beyonder válasza veze (#5704) üzenetére


Beyonder
csendes tag

Köszönöm Veze, ez megnyugtat valamennyire. :) Még egy kérdés: elsősorban színes képek (nem fotók) nyomtatására szeretném használni a nyomtatót és vmi olcsó megoldást szeretnék. Épp ezért is néztem ezt a nyomtatót mert ehhez viszonylag olcsón és könnyen beszerezhető utángyártott patron. Viszont láttam ilyen utántöltő szetteket is, azokkal van tapasztalatotok? Mert nekem ez tűnik a legolcsóbb és legszimpatikusabb megoldásnak, de vhogy mégis úgy látom ez a legkevésbé elterjedt. A gyári próbapatronokat lehet ezzel a megoldással utántölteni, vagy először vegyek egy "rendes" szettet?

(#5711) veze válasza Beyonder (#5710) üzenetére


veze
őstag

én azzal használom
egészen pontosan CIS rendszerrel
de töltögetni is lehet elég ha csak a tintat veszed meg hozzá , az ötszín jó minöségben 5x100ml az olyan 4500 ft + postaköltség, én annyiért vettem itt a prohardveren már 2x is ugyanattól.
ha kiveszed a patront rá kell tenni az aljára az eredit sapkát ( ne follyon töltés közben) aztan fecskendövel meg kell tölteni, a fecskendő lyukat leragasztani utána légmentesre.. és mehet vissza. persze chip üresnek jelzi utána is de ezt ki lehet kapcsolni benne ( és a gari ha van egyuttal ugrik) idönként megnézed melyik mennyire fogy és töltesz utána ki ne fogyjon sosem
a CIS a töltést oldja meg egy csövön keresztül folyamatosan a 100ml tartalmu tartályból
Ez kicsit több odafigyelést igényel (az üzemeltetése) és egyszeri beruházást is

szerk: ha normál papirra nyomtatsz probalgatni kell a beállításokat más, papírminőség beállításával is mert lehet ha gloss fotopapirnak állítod ne a normált arra kevesebb festéket nyom, mivel aznem szivja ugy mint egy normál
Bár eléggé eláztat fotoként minden normál papirt..

[ Szerkesztve ]

(#5712) epzon válasza rayoliviero (#5707) üzenetére


epzon
őstag

a kyocera tonerekben van egy spéci anyag ami keni a dob felületét nyomtatás közben, ezzel biztosítja a 100 000 oldal élettartamot

ha ugy tonert használsz akkor számolj ennek a lerövidülésével (min felezés) aminek a cseréje kb a nyomtató árával egyenlő

ezek után számold ki, hogy mennyit spórolnál az egyébként sem drága kyo tonerhez képest

(#5713) rayoliviero válasza epzon (#5712) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, akkor veszek inkább eredetit.

(#5714) Griii


Griii
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van egy Lexmark X204n típusú MFP-m, aminek firmware hibája van. illetve lehet, hogy alaplap hibás. A tünet: nem áll fel a nyomtató, nem ismeri fel a sz.gép, illetve a hibaüzenet, amit kiír a következő: "900 firmvare error to continue"
Ha esetleg van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne vele tenni a kukába való dobás és az alkatrésznek való eladás helyett az legyen szíves ossza meg velem az ötletét. :) Kár lenne érte, látszólag keveset volt használva és szeretnék belőle valamit kihozni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Griii

[ Szerkesztve ]

(#5715) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Biztos sokaknak alap dolog, de Ricoh 2500-hoz melyik XP-s drivert érdemes leszedni? PCL6 vagy RPCS? :B :U

Előre is köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5716) lastgent


lastgent
csendes tag

Üdv mindenki!

Samsung CLX-3170 színes lézernyomtatóm van. A nyáron félre lett téve két hónapra. Most hogy újra elővettem, eltűnt belőle a "szín". A sárga kazetta kifogyóban van.
Másolni is csak fekete-fehérben tud; nyomtatni is minden eddig próbált módon a színeseket is fekete-fehérben nyomtatja.
Valakinek esetleg van ötlete, hogy miért nem tud színesben nyomtatni? Mit próbáljak átállítani?
Köszönettel : Gábor

(#5717) epzon válasza lastgent (#5716) üzenetére


epzon
őstag

szia

vedd ki a tonereket és rázd fel

normál körülmények között volt tárolva?

(#5718) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok! Színes all-in-one, ethernet csatlakozóval ellátott lézert szeretnék vásárolni, néztem is néhány modellt (xerox, konica-minolta, samsung), egyelőre ez tűnik befutónak: Samsung CLX-3185.

A topikban rákerestem, de erre a modellre nem kaptam találatot. Van esetleg tapasztalatotok vele? Ár/érték arányban vonzónak tűnik, de persze lehet, hogy átsiklottam valami felett.:)

(#5719) bugizozi válasza vzozo (#5718) üzenetére


bugizozi
őstag

A CLX-3185 modellen nincs ehternet port, csak a CLX-3185N-en :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5720) vzozo válasza bugizozi (#5719) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez részletkérdés, nyilván tisztában vagyok vele.:) Viszont konkrét tapasztalat vkitől?

(#5721) tTiborc52


tTiborc52
csendes tag

Segítséget kérek!!Van egy Lexmark x3330 nyomtatóm,hiába raktam be egy új fekete patront nem akar csak színesben nyomtatni.Minden meg tettem amit lehetett.Mit tegyek?

(#5722) bugizozi válasza vzozo (#5720) üzenetére


bugizozi
őstag

akkor sry, nem szóltam :B :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5723) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Lézer nyomtatót után gyártott patronnal mennyire biztonságos üzemeltetni?
Szeretném lecserélni régi tintás nyomtatómat, és multi funkciós lézernyomtató vásárlásán gondolkozok.
Találtam egy gépet, a Konica-Minolta MagiColor 1680MF típust, ami árban elfogadható, és viszonylag "olcsón", 8.800 - 10.500.-Ft között lehet venni hozzá után gyártott, 2500 oldalas festékkazettát. Az eredeti toner szóba sem kerülhet, az nagyon drága nekem.
Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy az ilyen után gyártott termékek mennyire megbízhatók? A minap voltam egy számtek boltban, ahol épp szerviz alatt volt egy Epson M2000D nyomtató, mert egy után gyártott festékkazetta széthullott benne, és mindent beterített a festékpor a nyomtatón belül. Ez, mennyire gyakori az után gyártott tonereknél?
Kell-e félni az ilyen balesetek miatt, vagy ezek ritkák, mint a fehér holló?
Célszerűbb olyan gépet kinézni, amihez meg is tudom venni az eredeti festékkazettát, vagy nyugodtan lehet gondolkozni után gyártott patronokkal történő hosszú távú üzemeltetésben?
Az ilyen után gyártott tonerek mennyivel adnak rosszabb nyomatminőséget, mint a gyári tonerek?
Az után gyártott tonerek nem rövidítik le a dobegység, fixáló, és egyéb alkatrészek élettartamát? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5724) epzon válasza klepto (#5723) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

Gyakorlatilag megfogalmaztad az összes problémát az ugy kellékekkel kapcsolatban, és a válaszokat is tudod.

Sok probléma van velük, nem is feltétlenül a nyomatminőség, hanem a megbízhatóság.

Ezért mondom mindenkinek, hogy csak olyan helyről vegyen kelléket ahol garanciát vállalnak rá, hogy ha tönkreteszi a gépet akkor javítják neki ingyen. Rövid távon persze sosem ezek lesznek a legolcsóbbak (hosszútávon pedig igen)

Ma már lézetnek olyan nyomtatók amivel az eredeti lapköltséget 2-3ft környékén lehet tartani, szerintem az irányba érdemesebb keresni.

(#5725) epzon válasza vzozo (#5718) üzenetére


epzon
őstag

szia,

tonerárat néztél hozzá? elfogadható árban van?
havi hány oldalt szeretnél nyomtatni?

(#5726) #48613632 válasza klepto (#5723) üzenetére


#48613632
törölt tag

Figy, én az enyémet egyszer újítottam fel utángyártott tonerekből, semmi baja.
Azonban arra figyelj oda, hogy különbség van utángyártott és utántöltött között.

Az utántöltöttel az lehet a baj, hogy sokadik töltés után a mechanika elavul, megkopik benne, szerintem ilyennel nem érdemes foglalkozni, hacsak nem te magad töltöd után, amúgy ez a legolcsóbb megoldás is egyben. javaslom, egy tonert max 1x tölts újra.

az utángyártott ugye teljesen új toner, csak nem az eredeti gyártó által produkált, vagy legalábbis általa minősített produktomról van szó. ez a legtöbb esetben nem probléma, hacsak nem valami nagyon timbuktui kereskedő kínálja, a tonerek nem egy high-end csúcstechnológia, hogy ne lehessen másolni.

nekem nem volt még gondom utángyártott cuccal, utántöltöttel volt, de ez az én véleményem, lehet mások másképp gondolják. Annyira nagy tapasztalatom pedig nincs, lévén a laser tonereket nem kell hetente cserélni

utántöltött/utángyártott tonerek esetén gond lehet a szinhelyességgel is, ha ez számít, akkor inkább maradj a gyári kazettáknál.

[ Szerkesztve ]

(#5727) vzozo válasza epzon (#5725) üzenetére


vzozo
senior tag

12 ezer körül / szín, ez első blikkre a többihez képest barátinak _tűnik_ (1000 oldalt írnak a tonnere). Ami nem teljesen világos, hogy külön dobmodult is látok, ami 1. nem olcsó, 2. 24ezer oldalra van hitelesítve.

Havi _átlag_ 100-200 oldalt tervezek, nagy része FF, de néha szükségem van színes nyomatra, és eddig az összes tintasugarasom beszáradt, mert eléggé hullámzó a nyomtatási igényem. Néha 2-3 hónapig semmi, vagy csak 1-2 oldal... Ezért is gondolkozom lézerben, hogy elkerüljem a beszáradás - pénzkidobás problémáját.

Most így jobban belegondolva annyira nem is aggódom a dobmodul miatt, még ha el is füstölnék havonta egy 500-as csomag papírt, 4 évig tudnám használni...

(#5728) epzon válasza vzozo (#5727) üzenetére


epzon
őstag

ha neked ez ok akkor ok, arra a terhelésre amire kell bírni fogja

(nekem 2 tintásom is van itthon, és van, hogy fél évig rá se nézek és még nem száradt be egy se, igaz én eredeti festéket használok)

azért a dob élettartamát színes nyomtatás esetén oszd el hárommal (csak, hogy ne érjen meglepetés)

(#5729) gabork1003


gabork1003
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után vettem egy nyomtatót. A tanácsaitok, hozzászólások sokat segítettek.
HP Photosmart Premium C309g-m
[link]

Azért ezt a linket adtam, mert innen vásároltam és szinte csillagos ötös az üzlet.
Szombati napon rendeltem és igaz, csak kedden külön e-mail-re reagáltak, de csütörtökön reggel 7:00-kor háznál volt a készülék.
Valamivel olcsóbb volt mikor én vettem, de láttam olyan üzletet ahol 60 ezer.
A készülékhez tápegység+kábel, kézikönyv, telepítő CD, a patronok, egy törlőruha :) és az USB kábel sincs kispórolva. Mindez egy kis zsákban.
Tökéletesen működik, külön tálca a fotópapírnak, automatikus kétoldalas nyomtatás, Wi-Fi Bluetooth, és amit akarsz. (úszik, kúszik, bakot ugrik, zsilettpengét mászik, nokedlit szaggat)
Két asztali PC-ről használjuk - ezért jó a Wi-Fi - de működik a számítógép nélkül is, kártyahelyek és USB csatlakozó van rajta.
Gyönyörű fotót nyomtat, nemigen zabálja a tintát. 5 patron van benne, a fekete dupla akkora mint a színesek. Itt helyben ahol lakom, 2040 Ft, a színes 1870 Ft/db és EREDETI.
Bátran ajánlom mindenkinek, a bolttal együtt ahol a döcögős indulás ellenére végül is simán lezajlott a vétel (adnak elérhetőséget is ha érdeklődnél valamiről)

Fegyvertelen emberrel, nem lehet szellemi párbajt vívni!

(#5730) vzozo válasza epzon (#5728) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm, különösen, hogy felhívtad a figyelmem a dob-élettartamra. Full logikus, nem tudom miért nem esett le magától.:)

(#5731) epzon válasza gabork1003 (#5729) üzenetére


epzon
őstag

az ok, hogy a nyomtató tetszik, de hogy a webáruházért miért lelkesedsz azt nem értem

az online rendelésre nem reagálnak, csak külön emailre, tehát kvázi az ami a működésük alapja lenne nem múködik, mindezt nulla raktárkészlettel hát.... ez a XXI. század.

[ Szerkesztve ]

(#5732) gabork1003 válasza epzon (#5731) üzenetére


gabork1003
csendes tag

Szia!

Azért rendeltem náluk, mert azon kevesek közé tartoznak, ahol fel van tüntetve, hogy van e raktáron az adott áruból. Ebből a nyomtatóból kettő is volt az adott napon. Egyébként nem először rendelek webáruházból és való igaz, hogy nem mindegyik reagál rögtön. Ez nyilvánvalóan abból adódik, hogy nem automatikus válaszadásra van a rendszerük beállítva.
Egyébként nem lelkesedem értük, csak a puszta tényeket írtam le, pro és kontra.
Az igaz, hogy pozitívan értékeltem azt, hogy minden e-mail-re rögtön válaszoltak.........a XXI. században, ahol a a köszönés sem számít mindennapinak.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Fegyvertelen emberrel, nem lehet szellemi párbajt vívni!

(#5733) #48613632 válasza epzon (#5728) üzenetére


#48613632
törölt tag

"azért a dob élettartamát színes nyomtatás esetén oszd el hárommal (csak, hogy ne érjen meglepetés)"

ugyanakkor 3x tovább is használhatsz egy dobot a megadott élettartamánál, kivétel ez alól talán a full color grafika, aholis elképzelhető némi foltosodás egy használt dob esetén. de átlagos felhasználás esetén ez nem tűnik fel.
Nekem a C8600-as Epsonom dobja volt lejárat után újracsippelve, teljes A3 nyomat esetén a sötét tónusoknál látszott némi árnylatnyi eltérés, de vegyes nyomatnál ez fel sem tünt.

(#5734) ZsZsolt88 válasza epzon (#5724) üzenetére


ZsZsolt88
csendes tag

"Ma már lézetnek olyan nyomtatók amivel az eredeti lapköltséget 2-3ft környékén lehet tartani"

Szia!

Tudnál példákat mondani?

(#5735) epzon válasza ZsZsolt88 (#5734) üzenetére


epzon
őstag

EPSON B-510DN: fekete patron br 15eft, kapacitás 8000 oldal (br. 1,9Ft/lap)

HP 8500 széria: fekete patron br 6eft kapacitás 2200 oldal (br 2,7ft/lap)

Epson m4000n: fekete toner: br 56eft kapactiás 20 000 oldal (2,8ft/lap)

Epson WP4525dnf fekete patron br 11eft kapacitás 3400 oldal (3ft/lap)

epson m2000d fekete toner 35eft kapacitás 8000 oldal (4,3ft/lap)

valamint az összes kyocera gép 4ft alatt dolgozik

(#5736) ZsZsolt88 válasza epzon (#5735) üzenetére


ZsZsolt88
csendes tag

Szia!

Te írtál nekem a másik topikban is, itt válaszolok.
Egy évben kb 5000 oldalt ha nyomtatok, szóval semmi extra, de a duplex fontos lenne.
A másik topikban is az Epson m2000d-t ajánlottad, erre gondoltál? Ha mégsem, akkor adnál linket? Ha igen, akkor viszont érdekelne, hogy szerinted miért sorolnak fel ezen az oldalon hozzá 3-féle tonert is? 24ezres, 35 ill. 45 ezresek. Az utóbbi kettőhöz ráadásul egyaránt 8000 oldalt írtak. Ebben mennyiben lehet megbízni? Én a 45 ezreset soknak tartom. Kétszer annyi mint maga a nyomtató! Ráadásul úgy már 5,6 Ft/lap körül van az arány...

ui.: én max. 45-50 ezret szánnék a lézernyomtató vásárlásra, de jó lenne ha ebben már a toner ára is benne lenne. Tudnál ilyet ajánlani? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5737) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Év végén vettem egy űSamsung SCX 3205-ös lézernyomit, franklón működik, most fogy ki a 700 lpaos kezdő toner. vettem egy q-print 1042-es utángyártott tonert, de mikor belerakom, piros marad. a tonerhez mellékeltek egy kis cd-t, amin egy 1660-as nyomtató "tuningolt" fw-je van, ez nekem nyilván nem jó. Keresgéltem itt, van v0.7 v0.8-as fix-nek írt fw hozzá, frissítettem, de a sarkán a státusz led mindig piros, státusz oldalt nyomtatni se enged, míg a régivel lehet, igaz az már 706 lapnál jár. Van erre valami jó, másnak működő megoldás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5738) #48613632 válasza Rick4 (#5737) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sejtésem szerint egy újratöltött (nem utángyártott) toner lehet, amin elfelejtettek chipet resetelni, most nem tudok utánanézni, hogy milyen tonerek kellenek a te modelledhez, egyáltalán chippesek e? De nagyon úgy néz ki.
Ha jó irányban tapogatódzok, akkor nyugodtan visszaviheted, hogy az utángyártott helyett utántöltöttet kaptál, ami messze nem ugyanaz a kategória. Vagy rendelsz a neten, pl ebay, hozzá chipet. Ám megjegyzem, egy mono lézer nyomtatóhoz nem olyan vészes a gyári toner sem árban, lévén csak egy kell belőle, így lehet érdemesebb lett volna azt venni ...

(#5739) Rick4 válasza #48613632 (#5738) üzenetére


Rick4
félisten

Leírtam, hogy utángyártott tonert vettem, gondolom nem kellett részletekbe menni, hogy én bontottam ki a fóliából is.... De ettől még nem megy, az se mindegy, hogy 7.5K-ból nyomtatok 1500 oldalt vagy 14K-ból..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5740) Paulo81


Paulo81
aktív tag

A probléma még mindig fennáll:

Van egy canon mp540-es nyomtatóm, és amikor a gyárilag hozzáadott fekete festék elfogyott, akkor egyszer megkérdezte, hogy kívánom-e a színesből kikevereni a feketét?
Én (hülye) meg azt mondtam neki, hogy igen. Néhány oldalt így nyomtattam. Aztán vettem fekete festéket, vígan nyomtattam (nem színeset!) és azt vettem észre, hogy a feketével együtt a színes festék is fogyogat.
Gondolom azóta is kikeverte a feketét??
Hogy lehet újra megmondani neki, hogy újra csak a feketét használja?

plíz help! :O :O

(#5741) Rick4 válasza Paulo81 (#5740) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom egyszerű software uninstall, aztán reinstall.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5742) #48613632 válasza Rick4 (#5739) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát van egy fajta stílusod, nem mondom, hogy nem :)
Elárulom Neked, az utántöltöttet is le szokták fóliázni, de ha biztos vagy benne, hogy utángyártott, ám legyen! :R

Persze hogy nem mindegy, pl most is itt rohangálsz 6.5K miatt, meg valszeg viheted vissza, de te tudod, neked mi mennyit ér, ezen csak nem veszünk össze.
Nem mellesleg a 700 lapos kezdő tonered év eleje óta fogyott ki, ezért bátorkodtam volt javasolni az eredetit, ami így két évre lett volna 6.5k többlet, ami azért valljuk be nem sok arányaiban ...

Na mindegy is, nincs több tanácsom, ha nem haragszol meg :)

(#5743) QwErTy42 válasza #48613632 (#5742) üzenetére


QwErTy42
addikt

+

Szia!

Ott a pont! :D

A legtöbb topik a hasonlóan reális gazdasági meglátásoktól mentes, havi szinten 200-300 forinton vagy ami még ennél is viccesebb 20-30 forinton görcsölő emberek hozzászólásaival van tele.
Nem tudom, hogy azon mit nem lehet érteni, hogy ingyen nyomtató ingyen nyomtató nem volt és nem is lesz.
Érdemes lenne törekedni az egyensúly megtalálására! :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5744) epzon válasza ZsZsolt88 (#5736) üzenetére


epzon
őstag

igen erre gondoltam, a duplex és 2 tálca ebben is benne van

Összesen 4féle toner való hozzá
3500 oldalas ezen belül normál és return
8000 oldalas ezen belül normál és return

a return toneres változat az olcsóbb, az kerül 35eft-ba a 8000 oldalas változatnál
lényege, hogy a megvásárlással "vállalod", hogy a kiürült tonert az epson költségére visszaküldöd és ezzel óvod a környezetet amiért cserébe árengedményt kapsz

persze akkor se történik semmi, ha nem küldöd vissza (maximum némi lelkiismeret furdalás :) ), ez már rád van bízva

(#5745) ZsZsolt88 válasza epzon (#5744) üzenetére


ZsZsolt88
csendes tag

Köszi a választ!

Már csak az a kérdésem, hogy az Epson vagy az OKI márka a megbízhatóbb? Ha az Epsont venném, az biztos, hogy ez a kezdő 8000 oldal több évre (hogy hányra, azt nem tudom pontosan) elég lenne. (Szerk.: közben belegondoltam, egy évben biztos nem nyomtatok 5000 oldalt, csak max 2000-3000-et) De ha a nyomtató csak mondjuk 2 évig bírja, akkor nem érdemes ilyen hosszú távra tervezni. Szerinted? Átlagosan mennyire gyakran kell egy ilyet szervízbe hurcolászni? És: lézernél a festék nem szárad be, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5746) Rick4 válasza #48613632 (#5742) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem az, hogy elsőre leírom, utángyártottat vettem, és Te ezt nem olvasod, vagy olvasod de nem érted, nem az én stílusomat minősíti. Köszi a segítséget.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5747) Rick4 válasza QwErTy42 (#5743) üzenetére


Rick4
félisten

Összekeversz valakivel. Vettem egy utángyártott tonert, és azt kérdeztem meg, mi lehet az oka hogy nem működik. Ez nem volt se 2-300Ft-on rugózás, se havi 20-30Ft-on spórolás. Ha megindokold, hogy ezt az egy esetet kivéve mi kár érhet engem, ha nem a 14 ezres samsung tonert veszem meg a 7400Ft-os utángyártott helyett, azt megköszönöm. Hadd ne magyarázzam már meg, hogy miért ezt választottam... Ja, hogy ez a toner nem működik, és ez most megtörtént velem? Történt ez már meg félmillás tévével is, meg 2000Ft-os pólóval is. De nyilvánvalóan egy ilyen esetből it tkomoly, mindenre kiterjedő, messzemenő következtetéseket lehet levonni...
Nem tudtam, hogy ennek a topicnak a másik kérdésére válaszadás helyett a fő témája a kérdező minősítése, ebből én konkrétan kimaradnék, ilyesmire nem érek rá. Szevasztok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5748) #48613632 válasza Rick4 (#5747) üzenetére


#48613632
törölt tag

Megtörténhet bármivel, hogy nem működik, de ha ilyen okos vagy, akkor azt is tudhatnád, hogy visszaviszed és kicserélik, vagy visszafizetnek.

(mondjuk az, hogy egy 2000 HUF-os póló nem működik, merőben érdekes jelenség)

Az, meg hogy mindig a tied kell hogy legyen az utolsó szó, nem újdonság, az UPC-ben is többet okoskodsz, mint hasznoskodsz, amit többen, finoman és kulturáltan már szóvá is tettek számodra - eredménytelenül. Szerintem szerezz barátnőt, de sürgősen, mert néha nem a mondanivaló, hanem a stílus a gáz, ez jelen esetben a cinizmusod lenne.

(Megelőzve a kérdést, igen, többek között arról van szó, mikor felháborodva veszed tudomásul, hogy nem kell a szar beltérid senkinek 40ezerért, még akkor sem, ha amúgy 140et ér (tessék ingyen reklám) mert az emberek nagy része alapáron szeretne tévézni, mint ahogyan például én is.)

És hidd el, válaszokat is előbb fogsz kapni, ha kicsit moderálod magad a hülye hisztid helyett.

A rugózásod pedig ez volt "- az se mindegy, hogy 7.5K-ból nyomtatok 1500 oldalt vagy 14K-ból.."

És azért rugózás, mert az eddigi nyomtatásaidból kiindulva az a 6.5k többlet 1.5-2 évre oszlik el. Persze értem én, ha nem megy a beltéri üzlet :))))
Na peace

[ Szerkesztve ]

(#5749) epzon válasza ZsZsolt88 (#5745) üzenetére


epzon
őstag

Azt félre értetted, hogy a kezdő toner egyik gépnél sem teljes töltöttségű hanem csak 2000 oldalas.

Mindkét gép megfelel annak a célnak amire neked kell. Mivel az epsonokat jól ismerem, az m2000-et nagyon tudom ajánlani, mert gyakorlatilag nulla a meghibásodás belőle.

2 évnél tovább fogja bírni mindegyik.

szervizelési igényük eredeti toner esetén nulla

lézernél nem szárad be a festék csak max összetapad, azt egy kicsit fel kell rázni és ennyi

(#5750) QwErTy42 válasza Rick4 (#5747) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha ennyire szeretnéd! :)

Szerintem a legkézenfekvőbb, hogy szívsz az után gyártottal... a kevésbé, hogy jobban igénybe veszi a nyomtatót az után gyártott és vagy töltött kínai hulladék.

Ha neked másfél két évre elég egy 1500 oldalas toner, akkor havi bontásban még száz oldalt sem nyomtatsz. A gyári 9, míg az utángyártott 5 forintért nyomtat hozzávetőlegesen, fajlagosan. Ha forintosítani akarom a havi költségbeli különbséget, akkor 300 forintos nagyságrendről beszélhetünk.

De erre már többen is rávilágítottak.

Nem véleményezném innentől kezdve.

Ennyi.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.