Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) EnoMan válasza EnoMan (#4300) üzenetére


EnoMan
csendes tag

Kerítettem egy másik usb kábelt, de azzal sem megy.Szerintem a nyomtatóba halt meg valami.

(#4302) HpTomi válasza EnoMan (#4301) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Milyen patronokat használsz, gyári Hp-t, utántöltöttet vagy utángyártottat pld. KMP ?

(#4303) Styleboy


Styleboy
tag

Üdv minden tagnak.:D
Most tervezek venni a mai nap egy Canon MP550-et.
Lehet hogy valahol volt a forumba róla szó,de sehogy se találtam. 2 dolog érdekel hogy utángyártott patront hogy tudok majd használni. Szerencsére erre már rájöttem igaz az MP540ből indulok ki, de ot már megvan hogy a tintaszint figyelést kapcsoljam ki. A máik meg az lenne hogy van egy Ip1000sem is szegény elég öregecske, de megszolgálta már, de a lényeg hogy van egy olyan hibaüzenet hogy a felesleges tintagyűjtő tartály megtelt. Na ez az IP1000nél egyszerű volt kezelni, de sajna nem tudom hogy az MP550nél hogy kell megoldani, ha majd egyszer kiírná. De jobb előre felkészülni. Beszáradástól nem félek mert ireálisan sokat nyomtatok mostanság suli miat. Pl.: az elmúlt 1évbe 80k oldalt nyomtam ki ki a kis IP1000mel ;] ;] ;] ;] ;] Enyhén durva adat. Igaz volt egy pár reset, szerelés, alkatrész készités fémből hozzá:D
Na de a lényeg hogy ha ezt írja ki majd az MP550 (szerintem MP540nél is ugyan ez a megoldás) akkor mit kell tennem. Milyen sorrendbe nyomkodjak mit.
Válaszokat előre is köszönöm.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#4304) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az mitől lehet, hogy még szinte új lézernyomtató csíkozva nyomtat?
Alig volt használva, kezdetekkor nem volt ilyen.
Eredeti tonerrel.
Esetleg valahogy lehet segíteni a problémán?

(#4305) Styleboy válasza #41635072 (#4304) üzenetére


Styleboy
tag

Hogy csikoz? Vízszintesen vagy függőlegesen.Ha függőlegesen akkor fej igazítással probálkoz, de ha vízszintesen akkor probáld a fejtisztítás, ilyen parancs általában a nyomtató progijában van és ott hogy karbantartás, igaz márkától is függ.Ha így se jó akkor én sajnos nem sokat tudok segíteni,majd pár jobban hozzáértő segít:D

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#4306) #41635072 válasza Styleboy (#4305) üzenetére


#41635072
törölt tag

Lézernyomtató. :)

(#4307) zka67 válasza #41635072 (#4304) üzenetére


zka67
őstag

Tudsz mutatni egy képet róla? Úgy többet tudnék mondani. Meg nem ártana a nyomtató típusa sem.

(#4308) #41635072 válasza zka67 (#4307) üzenetére


#41635072
törölt tag

Most nem vagyok otthon egy darabig, csak úgy eszembejutott. Tehát mutatni perpill nem tudok.
Xerox 6110 mfp/b-ről van szó.
Az álló papíron függőleges irányú csíkok. Nem minden esetben teljesen fehér csak halványabb, ilyenek.
Nem tudom miylen tipushibák lehetnek lézernyomtatóknál, de gondolom vagy a tonerpor hengerre való felvitelénél vagy a beleégetésnél lehet vmi probléma. :F

(#4309) EnoMan válasza HpTomi (#4302) üzenetére


EnoMan
csendes tag

utángyártott, de a gyárival is ezt produkálta.... :(

(#4310) zka67 válasza #41635072 (#4308) üzenetére


zka67
őstag

Nos, ennek több oka is lehet:

- Kezd kifogyni a festék, vagy csak egyszerűen összeállt. A tonerkazettákat kiveszed, alaposan megrázod, majd visszateszed.
- Nem megfelelő papírt használsz. Túl durva a papír vagy túl nedves.
- Koszos a nyomtató belseje. Tisztítsd ki a Felhasználói útmutató alapján. (9.2 oldal)

Mivel azt írod, hogy alig használtátok, én arra tippelek, hogy összeállt benne a toner, így egy alapos rázás után (mindegyik szín) nagy valószínűséggel jó lesz. Az egy-két lapos nyomtatásnál nem keveri át rendesen a nyomtató a tonert.

(#4311) sgery


sgery
őstag

sziasztok!
lenne lassan 2-3éve egy hp c5280-as multi készülékem. igazából nem rossz, meg jól el vagyok vele, viszont ma már majdnem kidobtam az ablakon.
egy ideje olyan hibát produkált, hogy nagyon rondán nyomtat, sokszor kiírja, hogy hibás a nyomtatóparton meg ilyenek. ezt betudtam az utángyártott patronnak.
vettem ma egy eredetit, erre semmi javulás. ugyan úgy csúnyán nyomtat, és többször kiírja, hogy patron hiba. na ez mitől lehet?
szétszedtem ma, kimostam alaposan, ez már nem lehet gond.

arra gyanakszom, hogy megadta magát a gépezet, és azzal lesz valami végzetes probléma.
képet tudok feltenni a nyomtatott minőségről, igazából nagyon csíkozva nyomtat és rendkívül elnagyoltan, nem színhűen.. a patron feje pedig mindig bepiszkolódik, nem tudom mitől..

ha netán kuka sorba kerül szegényke, milyen hasonlót tudtok ajánlani? Hp annyira nem érdekel, sose tartottam minőséginek a hp nyomtatókat. a legfontosabb a patron utántölthetőség.. és ez esetben van 1 gyári új és egy utángyártott eladó 351-es patronom ;)

előre is köszönöm a segítségeket ;)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4312) zka67 válasza sgery (#4311) üzenetére


zka67
őstag

A patron hibát az okozza, hogy koszosak az érintkezők. Ha a "rondán nyomtat" nálad azt jelenti, hogy kihagy a fúvóka, akkor azt is az okozza.A patron koszolódás pedig attól van, hogy megtelt a hulladéktinta gyűjtő.

Ha van bátorságod, akkor szedd szét, kicsit mocskos meló a tintagyűjtő kipucolása. A fejnél pedig az érintkezőket alkoholos fülpucolóval szoktam megtisztítani. Nem csak a patronon, hanem a nyomtató felőli részét inkább.

(#4313) #41635072 válasza zka67 (#4310) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kifogyni biztosan nem fogyott ki, felráztam, az sem segített.
Majd lehet megpróbálom másik papírral. :K

Szóval azt mondod, hogy csak 1-2 oldalnál nem keveredik jól össze, azaz sosem lesz akkor tökéletes?
Mondjuk ez elhet, mert ha több alpot nyomtatok, akkor a végefel mindig kitisztul.

(#4314) sgery válasza zka67 (#4312) üzenetére


sgery
őstag

már múltkor szétszedtem a hulladéktinta gyűjtő részt, és teljesen kimostam az egésszet. valóban nagyon piszkos volt. viszont a gond ettől nem javult meg :/
most szétszedtem az egész nyomtatót, kiganéztam minden érintkező részt, stb... most már nincs patronhiba probléma, de még mindig csúnyán nyomtat. eredeti patronnal és utángyártottal pont ugyan úgy. nem kihagy, egyszerűen csúnya. pontosabban [ezt] [így] nyomtatja ki.

elképzelhető hogy szoftware-es a probléma? mást már nem tudok elképzelni.. :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4315) sgery


sgery
őstag

no, közben rájöttem, hogy most fogyott ki a fekete patron, ezért lett ilyen csúnya a kép. feltöltöttem, most már egész szépek a színek, és éles a kép, viszont csíkos. gondolom mert tintás a patron alja. viszont nem tudom mitől, mert kitakarítottam mindent a géppen :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4316) Smoothy


Smoothy
tag

Hy!

HP 1600 lézer nyomtatóhoz keresek utánagyártott patront vagy valahol tölteni esetleg?!

(#4317) zka67 válasza sgery (#4315) üzenetére


zka67
őstag

Kell lennie benne egy műanyag késnek, amivel lepucolja a fejet. Megvan az egyáltalán? Ha benne van, nem túl dzsuvás? Több mázsa festék szokott rárakódni, aztán már nem pucolja a fejet, hanem koszolja. A csíkozásról tudsz feltenni egy képet?

[ Szerkesztve ]

(#4318) zka67 válasza Smoothy (#4316) üzenetére


zka67
őstag

Lézer? Patron?

HP 1600-as nyomtató lézerben csak színesben van, nem hiszem, hogy neked olyanod lenne, abba egy szín ~20 rugó.

Ha a DeskJet 1600-ra gondolsz, abba 51645-ös patron kell, árgépen millió utángyárottat találsz ~1100 Ft-ért.

(#4319) Smoothy válasza zka67 (#4318) üzenetére


Smoothy
tag

HY!

De biza színes lézer, és a fekete fogyott el a többi 3 tooner 90%-kos.

Csak hogy az eredeti hp tooner 28E pénz :(

Már azon gondolkozom valakivel elcserélem egy normás fekete lézerre :(

(#4320) zka67 válasza Smoothy (#4319) üzenetére


zka67
őstag

Akkor bocs :) Árgépen beütöd, hogy HP Q6000A és láss csodát, a 28 rugóért 3 db-ot is kapsz utángyártottba.

Egyébként eredetibe is 16-tól már be lehet szerezni, azért írtam a ~20 rugót.

[ Szerkesztve ]

(#4321) Smoothy válasza zka67 (#4320) üzenetére


Smoothy
tag

HY!

Akkor csak engem akartak átbaszni :)

Bár azt is sokallom, és hát saját hülyeségem nem érdeklődtem jobban utána h nem lehet töltetni mert csipes a tooner.

Egyébként köszi az infot!!

(#4322) Julcsika1 válasza Smoothy (#4321) üzenetére


Julcsika1
tag

ha alaposan keresgélsz szerintem a neten találsz hozzá töltő port és chip-et is. és ha elég ügyes vagy még meg is tudod tölteni, bár a tökéletes nyomathoz eléggé ki kell tisztítani, meg a lehúzó kést sik porozni. Inkább a gyári töltöttet javasolnám
láttam már kb 7000+ áfáért is , de web áruházban szerintem kapsz olcsóbban is.
de arra figyelj ha túl olcsó akkor lehet hogy nincs rajta chip.

(#4323) weiss


weiss
addikt

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy felinstalláltam a HP DeskJet 3420 nyomtatómat Win7-re, működik is, de ha bekalibrálom, akkor nem veszi figyelembe a beállításokat, szóval mindig el van tolva a fekete és a színes a papíron. Találkozott valaki hasonlóval? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4324) dany27


dany27
őstag

hali

adott egy Panasonic lézer másoló amiben már szarakodott a dob egység(kics huzta a csíkot a lap két szélén), de most kifogyott a festék és raktam bele próbára egy utángyártott tonert(ForUse) és most sokkal durvábban csikoz...
Mi lehet a gond?? Pont most adta meg magát ennyire a dob egység vagy nem szereti az utángyártott anyagot?? Nincs megkarcolva a dobegyság mert letorölni letudom róla.... Valamiért nem húzza le rendesen a hengerrről! Mondjuk eddig is csikozott amikor még eredeti pana festék volt benn, de most jobban... kb 8000 oldal lehet a dob egységben...

ELőre is kössz!

(#4325) Julcsika1 válasza dany27 (#4324) üzenetére


Julcsika1
tag

hali! pontos típus megnevezés hiányába, azt tudom mondani hogy valószínüleg a dobegységben található használt festéktartály megtelt ,m illetve a lehúzókés nem húzza le a festéket a hengerről.
alapos tisztítás, sik porozni a lehúzókést. ez javíthat rajta, de ha lehet a dobot óvatosan "törölgesd" illetve NE törölgesd nem biztos hogy használsz vele.

(#4326) dany27 válasza Julcsika1 (#4325) üzenetére


dany27
őstag

hali

pontos típus kx-flb803
Am nem régen volt darabokra szedve egyik ismerősöm hivatalos panasonic márkaszervíz, ő pucolta ki a dobot. Szvsz az nem lehet tele! Am most számolgattam és olyan 8000 oldal lehet ebben a dobban. Mivel egy indulo készletet lőttem el vele amit adtak hozzá miko vettem az olyan 800 oldal meg egy 2500as plusz egy 5000es tonert! Meg most van benn ez az 5000es de ezzel nem lőttem még csak kb 10 oldalt!
Az lehetságes hogy mivel öregedik a dob egyre gyorsabban tellik fel festékkel? Mert akkor ez magyarázna mindent mert a pucolás óta kb 5-600 oldal lett vele nyomatva szerintem!
És akkor is azért vittem be mert csikozott, utánna egy kicsit javult de még mindíg huzta de az nem volt nagy dolog csak egy két vonal, de most durvábban!

Köszi!

(#4327) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Én egy HP Photosmart Premium (c309g) nyomtatót vettem. Nagyon meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom!

Több készlet patronnal együtt sikerült megvenni, szóval egyelőre az ilyen utángyártott/utántöltött patronokról még nem tudok nyilatkozni, de ha van rá igény, akkor majd megírom.

De ha esetleg ti tudtok már valamit, azt is szívesen olvasnám.

Amúgy a 364 típusú kazetták kellenek bele.

Draco

(#4328) Julcsika1 válasza dany27 (#4326) üzenetére


Julcsika1
tag

Szió!!
gyárilag 10000 oldalt kéne bírnia, de nagyban függ pld attól is hogy mit nyomtatsz, mert ha sok a táblázat, vagy a teljesen azonos nyomtatványok - számla ilyesmi, akkor a dobot sokkal jobban igénybe vesz, de ha van panasonic-os ismerősöd miért nem kéred ki a tanácsát, ő nyilván ezzel dolgozik napi sok órában :):):) , én hála az égnek panát csak ritkán látok, mert nem nagyon van velük gond.

(#4329) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Van egy 1 éves canon mp 210-es multifunkciós nyomtatóm, ami e8-as hibakódot dob, és nem csinál semmit.Szervizben azt mondták 10K-ért javítják!
Mit jelent az e8, és én nem tudom javítani?Az a 10K kicsit sok lenne nekem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4330) dany27 válasza Julcsika1 (#4328) üzenetére


dany27
őstag

azért mert hülyén venné ki magát ha beállítanék hozzá egy olyan dobbal amiben utángyártott toner van! Meg ha mondom neki h most cseréltem festéket és azóta lett ilyen, akko hülyén veszi ki magát h mért nem nála vettem a lőszert bele.... Eddig nem volt gond mert eredeti panával toltam csak hát az kb 20.000 ez meg volt 6000Ft! És ő nem tart, csak eredeti pana tonereket! Am mi a véleményed ezekről a ForUse tonerekről??
Mert nekem még nem volt velük dolgom....

Kössz!

(#4331) zka67 válasza Ace Ventura (#4329) üzenetére


zka67
őstag

Az E8 azt jelenti, hogy megtelt a hulladéktinta gyűjtője.

E2 nincs papír
E3 papírgyűrés
E4 nincs tinta
E5 rossz tinta

Canon nyomtatót mondjuk nem javítok, de szerintem ez canonnál is max fél órás meló lehet, 6000 ft-os óradíjjal számolva is elég durva a 10k. Aztán lehet, hogy csak törlik valahogy a hibaüzenetet. Canon topikban biztosan többet tudnak mondani.

[ Szerkesztve ]

(#4332) nevo válasza zka67 (#4312) üzenetére


nevo
aktív tag

Nem a patrononk szarok hanem ahogy mondod a tintagyűjtő.
Nekem abszolút nem nyomtatott már semmit, mert ahogy bekapcsoltam hibás patronokat jelzett, így fogtam egy spéci csavarhúzót amivel le lehet kapni a tetejét és megláttam belül a 4 év alatt felgyűlt mocskot. Ujjnyi vastag tintát kapartam le a túlcsordulóról, valamint kiszedtem a tisztitó kaparókat is azok is tele voltak mocsokkal és az egyik szivacsot is ki kellett dobni mert már kimosni sem lehetett annyira elhasználódott, szerencsére tudtam a helyére vágni egy másikat.
Csodák csodájára ahogy bekapcsoltam rögtön kinyomtatott egy csodálatos teszt oldalt, azóta sincsen bajom vele.

Hogy ezeket elkerülje az ember ajánlatos két utanátöltés között belenézni hogy milyen felgyülemlett tintamennyiség van a tisztító részen.

[ Szerkesztve ]

(#4333) zka67 válasza nevo (#4332) üzenetére


zka67
őstag

hogy milyen felgyülemlett tintamennyiség van a tisztító részen

És ilyenkor hasad meg az ember szíve a sok kidobott pénz miatt :)

(#4334) Ace Ventura válasza zka67 (#4331) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm a segítséget. :R
Ez a hulladéktinta gyűjtője hol található?Szétszedném a gépet én magam.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4335) nevo válasza zka67 (#4333) üzenetére


nevo
aktív tag

ne is mondd :O

[ Szerkesztve ]

(#4336) nevo válasza Ace Ventura (#4334) üzenetére


nevo
aktív tag

ez az ellenkező oldalon mint ahol eredetileg a patronok pihennek :K

(#4337) Ace Ventura válasza nevo (#4336) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Probléma megoldva, remélem nem csak ideiglenesen.
Köszönöm. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4338) Julcsika1 válasza dany27 (#4330) üzenetére


Julcsika1
tag

hali!
Után gyártott tonereket én is CSAK megrendelésre hozok.
mi is töltünk lézer kazikat, de igyekszünk jó minőségű töltőport vásárolni, bár ezeket kiskerben nem lehet kapni, mert 10 kg-osak általában a dobozok ezek ezért egy háztartásban elég nehezen lehetne kezelni :):)

ezek az után gyártott tonerek és töltőporok, néha más minőségűek , ezért is lehet hogy gyakrabban kell tisztítani, mert jobban szórhatja a festéket.

(#4339) dany27 válasza Julcsika1 (#4338) üzenetére


dany27
őstag

nekem azt mondta az ismim h ezeket a tonereket nem lehet tölteni mert nincs olyan por ami jó lenne a panához. Bár ezt én nem akarom elhinni h annyiféle tonert lehet tölteni akkor panát mért nem....

Am ő utángyártott tonert sehogy sem hoz mert azt mondta h panához nincs megfelelő sőt azt mondta h egyszer próbált egyfajtát és kb 50 lap után az egészet bele "okádta" a gépbe.... :F

Én inkább arra tippelnék hogy szimplán csak nem akar foglalkozni mással csak eredetivel...

[ Szerkesztve ]

(#4340) Asam


Asam
csendes tag

Sziasztok!
Próbálnék újat kérdezni, de ha már valahol megvan, linkeljetek légyszi...
a problem:
Aspire 5732Z notebook... win7. "...Minden nagyon f@sza..." ... de lpt-s a nyomtatóm... semmi gond, vettem egy átalakítót... Gond..., az van!
Az eszköz megjelenik a nyomtatók megjelenítésénél, de van egy sárga háromszög, fekete "!" jellel... Nem tudok vele mit kezdeni, mert nem enged semmit.... vagy is törölhetem, de... ez nem az a megoldás, amire szükségem lenne...
A nyomtatót nem is tudom telepíteni, mert hiába dugom a megfelelő cablét a megfelelő helyre... semmi felismerés...
Előre is thx mindenkinek...

Nem baj, ha lassan haladunk, mert nem is biztos, hogy jó az irány...

(#4342) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Canon i320amnál az a probléma van hogy "Nincs nyomtatófej a nyomtatóban" közben meg van, mi lehet a gond?és nem megy vissza a fej a megfelelő helyére ha becsukom az ajtaját, mint amikor kiakarom cserélni a patront

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#4343) zka67 válasza sylas (#4342) üzenetére


zka67
őstag

Pucold meg az érintkezőket.

(#4344) sylas válasza zka67 (#4343) üzenetére


sylas
tag

Mivel szabad, jó megtisztítani?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#4345) zka67 válasza sylas (#4344) üzenetére


zka67
őstag

Alkohol, clin ilyesmikkel. Utána töröld jól szárazra.

(#4346) Julcsika1 válasza dany27 (#4339) üzenetére


Julcsika1
tag

hali! egyik partneremnek pana lézer fax+ nyomtatója volt, és elég jól tudtuk tölteni a kaziját, van amelyiket nem érdemes tölteni vagy utángyártottat venni, most néztem hogy kb 5000 Ft a különbség az eredeti és utángyártott között. 5000 példányos kazinál 1 Ft-ot jelent oldalanként. azért továbbra is a tisztítást javasolnám, hozd hozzám a gépedet ki takarítom neked akkor is ha nem eredeti a kazid benne :):)

(#4347) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Már 1 ideje azzal küzdök hogy kinyomtassak 1 fényképet 10x15-ös méretben, de 1xűen cseszik kinyomtatni. HP OfficeJet 5610 All in One nyomtatóról van szó.
Benne a színes (22) és a fotópatron (58), mind2 gyári HP illetve a HP Premium fotópapír 10x15 cm letéphető füllel.
Az alsó tálcán még ott is a méretet jelző vonal, hogy 10x15 (tehát tutira kéne tudja a gép). Beteszem a papírt, kiválasztom a nem túl bonyolult beállításokat a minőségre és papírméretre vonatkozóan, Print, és 10-ből 10x üresen nyomja ki.
Mi lehet a gond ??????????????????
Próbáltam IrfanView-al de HP Photosmart Essential 3.5 progival is. SEMMI! :W
A4-es fotópapírra tudok nyomtatni, csak erre nem. De én ekkorára akarok.

Vki pls help! :((

KÖSZI

Ui.: legújabb szoftver és driver van fent a HP oldaláról, ill. Win7 64bit-et nyomatok. (bár ez utóbbi nem hiszem h lényeg)

[ Szerkesztve ]

(#4348) dav1dkaah


dav1dkaah
tag

Üdv!

Van nekem egy MP210 es nyomtatóm ami félrehúzza be a papírt. Mi lehet vele a gond?

(#4349) zka67 válasza dav1dkaah (#4348) üzenetére


zka67
őstag

Beleesett a cseresznye szára :)

Komolyra fordítva, valami bekerült a papír útjába, lehet az egy darabka papír ami beleszakadt, de találtam már nyomtatóban cseresznyeszárat is, meg egy egész ceruzát is. A lényeg az, hogy valamitől elmozdult a papírtovábbító görgősor.

(#4350) nevo válasza Forza_JUVE (#4347) üzenetére


nevo
aktív tag

próbáld a windows eredeti képnézegetőjével, azzal tuti hogy kinyomtatja, szintén meg lehet adni hogy milyen papírra nyomtasson.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.