Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4951) Robb202


Robb202
tag

Hi!

Van egy régi nyomtatóm. HP laserjet 4P

Jó kis nyomtató, nem szívesen szabadulnék meg tőle, nagy kora ellenére sem. Viszont van egy kisebb gondom. a Paralell port (nyomtató port) eltűnt az új alaplapokról.
Van Paralell USB-re alakító kábelem, de valamiért ha bekapcsolom és nyomtatni kezdenék mindig kinyom egy lapot ami majdnem üres és utána printel csak.

Ez agyon bosszantó, mert a la már nem használható fel újra.
Van valamiféle beállítás amit meg kéne változtatnom? Ez miért van így amúgy?

Vagy esetleg próbálkozni kellene a paralell to LAN-al?

Nagyon nagy segítség lenne, ha tudnátok válaszolni. Nem értem, hogy miért csinál az USB-re konvertálás alkalmával egy teljesen felesleges oldalt a nyomtató amire rávezet pár karaktert.

Please help me :)

Előre is köszönöm.

(#4952) zka67 válasza Robb202 (#4951) üzenetére


zka67
őstag

Esetleg próbáld meg párhuzamos kártyával.

(#4953) wolfman válasza zulobravo (#4950) üzenetére


wolfman
veterán

Látom szereted az emberek szavát kiforgatni. :)

Ez amit ajánlottál véletlenül nem csak nyomtató? Nekem all-in-one kell. Mondjuk utánanéztem kicsit és a HP OfficeJet 6500 Wireless elég kellemesnek tűnik.

Igen, nem olcsó, de szeretek inkább drágább dolgot venni ami aztán jól működik és sokáig nem kell korszerűsíteni.

Ami scanner csíkozott az valami canon multifunkciós volt, de nagyon alap 10e környéki. Tudom hogy a HP akkor is scannel ha kifogyott a tinta, ezt is várnám el, de ez eskü nem csinálta. Rányomtunk hogy scanneljen, erre folyamatosan beugatott a szoftver, hogy de nincs tinta a nyomtatóban, hát kit érdekel??? Ez egy HP F2480-as kütyü. És persze hogy nem a gép ostoba, az csak sz@r, ezt meg több ember is próbálta, de ugyan így nem értették miért van ez a jelenség.

A súlyt meg nem a nyomtatóra értettem, hanem általánosságban. Pl. számítógép egerek. Ha megemeled és könnyű, akkor tutira valami kis szutyok, ha viszont van súlya mint az én Logitech MX1000-emnek, akkor tutira minőségi a cucc. :) Persze vannak kivételek, de az esetek többségében ez a helyzet áll fent, nem szeretem a kakukktojást.

Ezeknél a nyomtatóknál mennyire számít az hogy a WiFi-je B-s, N-es stb.?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4954) delphinium válasza Directors (#4945) üzenetére


delphinium
tag

HP Laserjet Pro P1102, rázni sem kell és nem rég vitték le az árát. "Szakeladóknál" látható raklapon 20e forintért. Weben még nem. Üdv, D

(#4955) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Adott egy asztali gép amin win7 van. Ez a gép van összekötve a nyomtatóval usb-n keresztül.
Hálózatból szeretnék nyomtatni (wifi) egy xp-s géppel, de bármilyen programmal próbálok mindegyik összeomlik.
Már pár éve használom a hálózati nyomtatást. Soha nem volt gondom vele.Win7-be engedélyezve van minden. Az xp-s látja a nyomtatót, csak furcsa módon mikor rányomok, hogy nyomtatás akkor összeomlanak a programok (word, excel, chrome, firefox)

Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#4956) zka67 válasza wolfman (#4953) üzenetére


zka67
őstag

Az F2480-ban benne kell lennie mindkét patronnak, tintahelyettesítő módban nem működik a másolás funkció. Az nem számít, ha üres, olyan nincs, hogy ha benne van két patron akkor nem szkennel.

(#4957) zulobravo válasza wolfman (#4953) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Béke! :) :R

HP OfficeJet 6500: nekem csak az a gondom vele, hogy nagyon drága a patron és nem vagyok híve a külön cserélhető színeknek. De ez csak az én véleményem.

Hogy a WIFI b, g, vagy n-es szerintem lényegtelen, az a lényeg hogy a routered kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4958) szelesrobi


szelesrobi
csendes tag

helloztok a segitségeteket szeretném kérni... Nekem egy HP deskjet f2480-om van most hoztam még el de a gazdája is panaszkodott rá... Fel raktam a telepitőjét jo is volt egy darabig aztán megakartam nézni a szines nyomtatás funkciót de nincsen benne patron.Aztán már nem akarta fel ismerni se a fekete sem a szines patronokat, Addig probálgattam mig egyszer egyszer fel ismeri a szines patront magában, de azt sem mindig. Mi lehet a baj valami kontakt hiba lenne ? előre is köszi a segitségeteket

(#4959) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
akadt egy probléma, nem találok magyarázatot, remélem ki tud valaki segíteni! :)
adott egy "jól" működő xp, 2 nyomtató 1 lexmark, és 1 canon i250, minden okés. majd xp megomlik, felrakom ugyanazt, nyomtatók drivere sikeresen feltelepül, majd nyomtatáskor jött a meglepi! dokumentumokból random választott sorokat nyomtat mindkét nyomtató, képeknél semmit, pdf-doc-txt mind ugyanazt :(
gondoltam xp a rossz, kipróbáltam másfélét, kettőt, de ugyanaz a hiba.... külön kábelek, más usb portok, semmi javulás!
felmegy egy hetes, közben a canon fizikálisan eltünik, marad a lexmark, usb bedug, felismeri, szoftver felmegy, patent minden! nyomtatáskor szoftver kiabál, hogy nincs konnekt, gépet indítsam újra, kábel ki-be, vagy csak simán dugjam be..... :)
persze semmi javulás!
kérdés: mi lehet a hiba, usb portok csak nyomtatáslkor rosszak, vagy mi? :)
adatok tökéletesen mennek külső vinyóról, pendrive-ról, billentyűzet is usb-s, egér....és egy laptop a masina.
bocs hogy hosszú lett, csak gondoltam így teljesebb lehet a rálátás a problémára! segítséget előre is köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4960) epzon válasza wolfman (#4953) üzenetére


epzon
őstag

Ebben a ketgóriában ezeket tudom még ajánlani:

Epson BX625FWD
Epson BX525WD

Sok jelentősége nincs, hogy N-es e a nyomtató, max akkor ha "nagyon" távolról akarod használni.

(#4961) sanyamolnar


sanyamolnar
csendes tag

A nyomtatóm (Canon pixma mp520) zöld állapotjelző, és a sárga hibajelző lámpája felváltva villog, és azt írja ki, hogy kapcsoljam ki, majd be, és ha még mindíg fennáll, akkor olvassam el a kézikönyvet. Abban persze semmi sincs.
Mit kezdjek vele?
Mindenféle tapasztalat, és jó tippet várok, mert még nem olyan idős a nyomtató, hogy ezért kikeljen dobni.
Ja, és nyomtattam, kikapcsoltam, és a következő bekapcsoláskor csinálta ezt. És ha kinyitom a patronokat ki se hozza.
Szóval fogalmam sincs.
A segítségeteket előre is Köszönöm!!!

(#4962) leonardo76


leonardo76
csendes tag

Hello!

Venni akarok egy Epson SX200 multi gépet. Néztem hozzá patron készletet is ITT
Van valakinek tapasztalata esetleg a nyomtató és ezen patronok összhangjáról? Úgy értem gond nélkül működnek-e? Ill. ezek a patronok újratölthetők-e és reseterrel lehet-e nullázni őket?
Érdemes egyébként rögtön az utángyártott patronokat beletenni az első használatkor? Márcsak amiatt, hogy ha netán szervízbe kell vinni a nyomtatót, legyen eredeti patron tarcsiban...

Köszi a válaszokat előre is!

(#4963) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van egy Canon MP540-es multi nyomtatóm, és mint ahogy az ha jól tudom a legtöbb Canon nyomtatónál jelen van, nekem is állandóan fejet tisztít. Ezzel egészen odáig nem lenne bajom, ha ezzel nem fogyasztaná ki az amúgy rohadt drága patronokat feleslegesen.
Lehet ez ellen valamit tenni? Pláne, hogy 95%-ban feketét nyomtatok, és ugyanúgy fogynak a színes cartridge-im is. Létezik esetleg vmi driver hack, ami megakadályozza a nyomtatót az állandó tisztításokban? Egyáltalán szükség van erre tényleg?

Remélem van vmi megoldás.

Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4964) wolfman


wolfman
veterán

Nagyon nem vágom a nyomtatók világát, így valaki elmesélné mi a különbség a tintasugaras/fotónyomtató/lézernyomtató között?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4965) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mitől lehet az, h egy multifunkciós nyomtató fénymásolásnál jól nyomtat. Wordből pedig minden 3-4 sort csak félig nyom ki? :F
Epson a szerkezet.

(#4966) CoolBoy323 válasza wolfman (#4964) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

google? :F

(#4967) Bandytosz


Bandytosz
csendes tag

Szevasztok. Van egy Lexmark p3120-as Nyomtatom/szkennelő/faxoló gépezet :D
Problémám az hogy az eredeti DvD-n lévő telepítőt nem fogadja el ugyanis Win 7-em van és nem ismeri fel a win 7. Letöltöttem már vagy 100 Drivert a netről ,de egyik sem jó :(
Ha valaki tud segíteni légyszíves jelezze mert nagyon fontos életbe vágó ,hogy működjön.

(#4968) SzalaiG válasza SzalaiG (#4965) üzenetére


SzalaiG
addikt

Valaki? :U

(#4969) Jofi81


Jofi81
őstag

A beszáradt nyomtatófejet javítják/cserélik garanciában, vagy erre az nem vonatkozik?

(#4970) wolfman válasza CoolBoy323 (#4966) üzenetére


wolfman
veterán

Google a különbség? :DDD

Jól van, csak annyira nem érek rá a napokban hogy megdögöljek, így keresni sem, viszont munkahelyemen a kaja szünetekben fel tudok ugrani ide elolvasni, amit az okos, ügyes, hozzáértő emberek elmondanak nekem itt gyorsan. :R
Kifejezetten a különbségek érdekelnek engemet.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4971) Dr. COPY. válasza SzalaiG (#4965) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nyomtass ki valamit a memóriájából pl egy konfigurációs oldalt, ill. ha van rajta több port akkor próbálj nyomtatni egy másik porton. Aztán számolj be az eredményről.

(#4972) delphinium válasza szelesrobi (#4958) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ha gyári HP patron, akkor elvileg kontakthiba. (Láttam már utántöltött patron miatt agyonmocskolt nyomtatót.) Én nedves szemüveglencse-tisztító kendőt szoktam használni. Vagy nem szöszölős textillel pucold át az érintkezőket.
Üdv: D

(#4973) SzalaiG válasza Dr. COPY. (#4971) üzenetére


SzalaiG
addikt

Eddig semmi. Pedig kéne, h nyomtasson.

(#4974) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.Van 1 nyomtatóm HP Deskjet F370-es.Be akartam szkennelni 1 képet és azt az üzenetet kaptam,hogy némely activeX vezérlő nem jeleníthető meg,próbáljam újra telepíteni a szoftvert,amit meg is tettem,de nem javult a helyzet.A nyomtatás működik,de a scan nem,pedig régebben már szkenneltem pár képet.Valakinek van ötlete mi lehet a hiba ? Köszi.

(#4975) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Hp2492-nel a 3 led megalals nelkul villog.
Ujraraktam a drivert , fekete tinta van benne, szines patron is benne van de tinta nelkul. Csak scennelni lehet vele, xeroxolni es nyomtatni nem.
Szerintetek mi a baj?

(#4976) zka67 válasza bedohazi (#4975) üzenetére


zka67
őstag

Ha a power led nem villog hanem világít és a többi led villog, akkor rosszul tetted be a patront vagy nem megfelelő típusú patront tettél bele. Vagy tönkrement valamelyik patron.

Én a színesre tippelek, mert tinta nélkül gyorsan kiégnek a fúvókák.

Próbáld meg azt, hogy kiveszed az egyik patront, akkor átmegy a nyomtató tintahelyettesítő módba és úgy már tudnod kell nyomtatni vele. Másolni nem fogsz tudni, csak ha két jó patron van benne.

(#4977) Dr. COPY. válasza SzalaiG (#4973) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha fénymásolásnál jó akkor a funkciók által közösen használt részek előtt kell keresni a hibát. Ezek driver, kábel, memória (főleg, ha nem osztott memóriát használ a gép), ill. maga a nyomtató panel.

(#4978) balazs1988


balazs1988
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Canon MP250-es nyomtatom van, kifogyott a fekete tinta, és után töltettem, de miután visszatettem a patront, ugyanugy azt jelzi, h üres. Tudja valaki, hogy gogyan lehet lenullázni a tinta szintjét????

Előre is köszi a válaszokat.....

(#4979) Julcsika1


Julcsika1
tag

Üdv!
Valaki tud nekem javasolni olyan helyet ahol HP tintás géphez vásárolhatnék alkatrészt???
a nyomtatófejet vezető "rovátkolt " szalagra lenne szükségem.
előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4980) zka67 válasza Julcsika1 (#4979) üzenetére


zka67
őstag

(#4981) roobert


roobert
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy az új Samsung színes lézernyomtatókhoz adott toner megegyezik-e az eredeti, boltban kapható cseretonerrel vagy csak ilyen "bemutató", és jóval kevesebbet lehet vele nyomtatni? Másképp megfogalmazva: érdemes-e új nyomtatót venni toner helyett (3 színes toner kb. a nyomtató ára)? Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#4982) epzon válasza roobert (#4981) üzenetére


epzon
őstag

a lézernyomtatókhoz járó toner mindig kevesebb töltetet tartalmaz mint a később vásárolható tonerek, általában fele vagy harmada a kezdő mennyiség.

akkor érdemes új nyomtatót venned, ha a kezdő tonert kb 1-2év alatt használod, el, ugyanis ekkor új garis géped van. (persze a környezetvédelem felett ekkor szemet hunyunk)

(#4983) roobert válasza epzon (#4982) üzenetére


roobert
csendes tag

Nagyjából 1 év alatt fogyott el a kezdő toner, de a géppel igazából semmi baj, tehát inkább új tonert veszek, hosszabb távon jobban jövök ki vele, és még a környezetet is kevésbé szennyezem. Köszi a segítséget!

(#4984) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

lenne egy problémám, amin már sokat agyaltam, de nemtudom melyik oldás lenne a legjobb!
adott egy samsung SCX-3205 multifunkciós printer, ami a szoba másik felén van, messze a géptől és a routertől, eddig egy tintasugaras nyomtatóm volt, ideje volt váltani!
az egy dlink printszerveren kommunikált a routerrel, nagyon király volt, mivel ahol a nyomtató van ott van utp kábel így ez volt a legkézenfekvőbb, kb 4k volt a printszerver és mindenki tudja hálózaton használni! na de az új gépezet multifunkciós, a printszerveren a nyomtatási funkció hibátlanul megy mint eddig, de a scannelés már problémás, az nem müxik sehogy sem! ami várható volt :) gondolkoztam én már bluetooth os cuccon vagy valami már printszerveren, de az ujjak nagyon drágák és nem biztos hogy kompatibilis a samummal! vettem kinából ilyen usb to lan extendert, de az csak az usb1.0 t támogatja, lan kábel két végére rádug be a gépbe és nyomtatóba, fel is ismerte, de egy idő után mindig megszakadt a kapcsolat, ki be kellett húzgálni a kábelt hogy ujra érzékelje és ez rohadt idegesítő egy dolog, nézegettem lanos usb hub okat, meg egyéb szir szarságokat, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás! kérlek segítsetek megoldani ezt nekem, 1 a lényeg a nyomtató marad ott ahol van és kábellel csak lan jöhet szóba mivel csak az van ott és mást nem igazán lehet odavinni, lehet vezeték nélküli is, és relatíve olcsó megoldás legyen!
várom ötleteiteket!
köszi

P4

(#4985) rx5ak


rx5ak
csendes tag

Üdv!

Adott egy HP 1018 nyomtató "A" gépen tökéletesen működött, de el kellett vinni "B" gépre ahol szintén tökéletesen működött. Később visszaraktuk "A" gépre ahol nem működik. A gép felismeri a nyomtatót, kiírja, hogy üzemkész, de nem hajlandó nyomtatni. Újratelepítés után sem hajlandó nyomtatni. A HP diagnosztikai segédprogram is szerint is minden OK. Ja és egy harmadik gépen is tökéletesen müxik.

Mi lehet a baj?

Bárkinek bármilyen ötlete van azt nagyon szívesen fogadom, mert kéne a nyomtató, de nem megy.

(#4986) Dr. COPY. válasza rx5ak (#4985) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Két kattintás a nyomtató nevén és a felugró ablakban a nyomtató menüpont alatt vedd ki a nyomtatás felfüggesztése elől a pipát.

(#4987) rx5ak


rx5ak
csendes tag

Üdv!

Nincs pipa :-) és nem megy.

Mostanra már túl vagyok a HP telefonos ügyfélszolgálaton is. Újra uninstall, regesztri takarítás, USB vezérlők illesztőprogija az Intelesről kicserélve szabványos windowsos illesztőre, majd újratelepít, de még mindig nem megy!

Ezek után valami tipp vki?

Köszi

(#4988) Smiky


Smiky
csendes tag

Sziasztok!
Még nem találkoztam ilyennel, talán más már igen:
HP laserjet 1018 nyomtató bármit küldök rá nyomtatni, csak egy teljesen fekete lapot ad ki!
Végignyomja festékkel az egész oldalt!
A toner ki lett cserélve, a nyomtató át lett rakva másik PC-re.
Van-e ötletetek?

(#4989) localhost válasza Smiky (#4988) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha tesztoldat sem nyom - szervíz! (vagy kuka, ha meglátod a javításra adott sárajánlatot)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4990) Smiky


Smiky
csendes tag

Elkezd nyomtatani bármit küldök rá, de az egész oldal fekete!

(#4991) Dr. COPY. válasza rx5ak (#4987) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Próbáld meg a driverben állítgatni a portot.

(#4992) Dr. COPY. válasza Smiky (#4990) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha a memóriából nyomtatva is tök fekete a lap akkor vagy elmászik a töltőfeszültség, vagy besz@rt a lézeregység.
A töltőfeszültség hibáját okozhatja egy idegen fémtárgy, vagy tönkrement a panel. (Olyat nem feltételezek, hogy szétszedted és rosszul raktad össze). Vedd ki a festéket és nagyon alaposan nézz szét a helyén. Bármilyen idegen dolgot találsz, akármilyen kicsi is vedd ki. A többi esetben szakszerviz.

(#4993) Smiky


Smiky
csendes tag

Köszi
Megvan a hiba:
Tápegysége adta meg magát.
Van egy ugyanilyen nyomtatóm, mechanikai hibás, és a táppanel cseréje gyógyír lett a problémára.
Köszi a tippet!

(#4994) pentium4 válasza pentium4 (#4984) üzenetére


pentium4
senior tag

enyémre valaki?

P4

(#4995) sagvary


sagvary
aktív tag

Mennyire érdemes Samsung SCX 3200 multfunkciós laser nyomtatót venne otthoni feladatokra? Megbízható, olcsó üzemeltetni, jó-e a drivere?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4996) toto33


toto33
csendes tag

Üdv!
Hátha tud valaki segíteni!
Adott egy mp360 canon multi nyomtató ami tökeletesen működik kivéve ,hogy szinesen nem hajlandó se nyomtatni se másolni!!!
Most jön a csavar ,van egy IP1500 nyomtatóm is ezért gondoltam 1 -et és átraktam az mp360 fejet az IP-1500-be (mivel ugyanaz a tipus)és az IP 1500-be tökéletesen megy a színes és a fekete nyomtatás is!Tehát a fej hibátlan!
Kérdés ,mi lehet az mp vel a probléma ha valaki tudna segíteni vagy hasonló problémával küzd
és lenne némi ötlete szivesen vennék minden segítséget!

Köszönettel toto33

"minde kici occó öccá"

(#4997) macy49 válasza toto33 (#4996) üzenetére


macy49
tag

Hali!
A Start/Beállítások/Nyomtatók és Faxok-ban megnyitod az MP360-t, akkor az általános fülön
a Színes nyomtatás-ra igen a válasz?
lehetséges, hogy valahol, akár a scan (Copy) program vezérlésénél van fekete-fehér nyomtatás beállítva.
üdv.

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#4998) toto33 válasza macy49 (#4997) üzenetére


toto33
csendes tag

Köszi,megnézem!Bár úgy emlékszem csináltam egy gyári vissza állítást.g

"minde kici occó öccá"

(#4999) macy49 válasza pentium4 (#4994) üzenetére


macy49
tag

Kedves Pentium4!
Túl sok ötlettel sajnos nem tudok szolgálni, csak általánosságokkal.
A multifunkciós nyomtatókon (legalábbis a Canon-nál) a scannelés maximum 1,5 méteres USB kábelen működik. Kis szerencsével ez 3 méteres kábellel is működik.
Annál hosszabbal egészen biztosan nem. Ebből következik az, hogy a multi közelébe kell egy gépet tenni, vagy a multit kell egy gép közelébe tenni úgy, hogy a másfél méteres USB kábel elérje.
Abban az esetben ha ez megvan és a szkennelés is működik, akkor ezt a nyomtatót meg kell osztani mint hálózati nyomtató és akkor fogják látni a többi gépek is.
Viszont csak nyomtatásra tudják használni. (Vagy másolásra) A szkennelést továbbra is csak egy gépen Tudod elvégezni és onnan tudod átmásolni más gépre.
Én ennyit tudok ajánlani, hátha erre is jön válasz és, akkor előbbre Fogsz jutni.
Üdvözlet
:F

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5000) MaciG


MaciG
addikt

Volna egy olyan kérdésem, hogy ha én meg szeretnék osztani egy nyomtatót az itthoni hálózaton, akkor ahhoz, kell-e valami "extra". Gondolok itt olyanra, hogy a nyomtatót is be kell kötni a routerbe, stb.?

BANZAII

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.