Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4601) Bart007


Bart007
csendes tag

Hali!

Adott egy HP Color LaserJet 2600n típusú nyomtató, hálózatra kötve.
Ha a nyomtató gombjain, a saját menüjében kiválasztom a "demo oldal nyomtatás" menüpontot, akkor minden szín tökéletes és tiszta.

Viszont a probléma ott kezdődik, hogy ha egy számítógépről küldök egy nyomtatandó dokumentumot, akkor a magenta szín szinte teljesen hiányzik, a többi színek rendben vannak.
Másik számítógépről küldve is fennáll a probléma.

Nemrégiben lett cserélve az összes toner, de már előtte se nyomtatott rendesen magenta színt.
Úgy gondolom, nem valószínű, hogy a toner lenne rossz, ha már az ezelőtti se működött.
Lehetséges az, hogy mivel szerintem valami érzékelési probléma van, ezért nem is használódott a magenta és talán az előző toner még tele is van? :F

Nyomtattam excelből egy vízszintes sor pirosat és a papír bal oldalán csak sárga, majd a lap negyedétől kezdve átment nagyon halvány pirosba (inkább csak rózsaszín), jobb szélén megint elhalványodott a szín.

Megmondom őszintén, hogy most először kell lézernyomtatóba nyúlkálnom, alapelvét ismerem, de nem igazán tudom mit és hol kellene megtisztítani, vagy megnézni rajta ez esetben.

Kérlek segítsetek, ha van valami jó ötletetek, vagy már találkoztatok ilyennel.

Üdv Gábor!

(#4602) 308SW


308SW
csendes tag

Segítségre lenne szükségem, illetve infora.
Kyocera FS-C5100DN típusú nyomtatóhoz tartozó tonert kellene tölteni. Eddig nem találtam a neten csak eredeti tonereket. Elég borsos az áruk, de nem tudok senkit aki tudná tölteni ezeket a tonereket. (Egyébként a toner típusai a következők: TK-540C, TK-540K, TK540Y, TK540M).
Aki tud valamit, vagy van valami ötlete az segítsen.
Előre is köszönöm!

(#4603) Julcsika1 válasza 308SW (#4602) üzenetére


Julcsika1
tag

Szia! én egyenlőre nem látok töltőport hozzá, talán a későbbiekben majd lesz utántöltő.

(#4604) Julcsika1 válasza Bart007 (#4601) üzenetére


Julcsika1
tag

szia! töltött kazettákkal volt már nekem is problémám a HP -kal.
nézd meg hogy töltött-e a kazi, azt is nézd meg hogy mennyi a példányszám a gépbe???
mert általában a fekete nyomtatást tovább bírja, azonban ha sokat megy a színes akkor hamarabb elhasználódik a képalkotó egység.
Arra még nem tudtam rájönni hogy miért mindig a magenta hibádzik :(:(
péld. szórja a festéket.

(#4605) HaZse


HaZse
őstag

Szasztok.

Van nekem egy Xerox 6110MFP nyomtatóm. Az a gondom vele, hogy a minap észrevettem, hogy a kép 1/3-a szép, utánna pedig csíkoz. De csak a fekete.

Ha pl. csinálok egy teljes fekete A4-es képet, akkor ott jobban látszik a gond. Ha ugyanolyan teljesképes színest csinálok (pl. Magenta), akkor az mindenütt szép.

Mi lehet a gond?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#4606) Jofi81


Jofi81
őstag

Van egy HP LaserJet 2500L nyomtatónk, ami most átkerült egy másik géphez. A probléma az, hogy nem találom a telepítő cd-t, a HP oldarálól pedig csak a drivert lehet letölteni, aminek nem része a toolbox, pedig kellene az is. Van valakinek ötlete, hogy honnan tudnám letölteni? Vagy megvan esetleg valakinek a toolbox, amit megosztana velem?

(#4607) Bart007 válasza Julcsika1 (#4604) üzenetére


Bart007
csendes tag

Szia!

Elvileg ez nem töltött toner, gyári van benne.
Az oldalszámlálójában a következőket találtam:

Page Counts
Total Pages Printed: 53294
Color Pages Printed: 23632
Total Mispicked In Printer: 0
Total Jammed In Printer: 571

Mikor lenyitottam az elejét, akkor láthatóan tényleg szórja a festéket, mert volt egy kis magenta alul :(

Majd bemegyek egy nyomtatószervizbe, hátha tudnak nekem valami okosat mondani. :D

Köszi!

(#4608) simos


simos
tag

Sziasztok

Ismeri valaki az IP TOOLS nevű progit ?
Állítólag ezzel ki lehet kapcsolni a tintaszint figyelést. (MP220)
Tudnátok segíteni hogyan kell?
Vagy esetleg más ötlet?

Előre is Köszönöm a segítséget !

(#4609) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

Kérdésem annyi lenne: mekkora a legnagyobb táv (m) amit USB printer kábellel át lehet hidalni?
A max. hossz amit boltban találtam 5 m.
Nekem viszont majdnem 10 m-t kell áthidalni.
Tipp?

Köszönöm

(#4610) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Üdv!

Multifunkciós eszközt, vagy csak sima nyomtatót keresek, akár használtat is, lehetőleg minél alacsonyabb árkategóriában. Különleges kívánságaim nincsenek, csak nyomtasson.

A lényeg, hogy minél olcsóbban jöjjön ki egy oldal, szóval olcsó legyen bele a patron (utángyártott is jó), és könnyű legyen utántölteni.

Elsősorban multifunkciós érdekel, de egyszerű nyomtató is megfelelne, ha oldalanként olcsóbban jövök ki vele. Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm.

shorter of breath and one day closer to death

(#4611) Szaddi69


Szaddi69
csendes tag

Üdv kedves mindenki! :)

Sikerült már valakinek a canon mp250-et resetelni? Már többféle módszert próbáltam,de nem sok javulás van.Valahogy annyit elértem h a fekete patronnál már kikapcsolta,a tintaszint jelzőt.De magán a nyomtatón még mindig villog a led, ami jelzi h kifogyott.... :F

Szóval várom a kedves,segítőkész emberek ötleteit,tanácsait! :DDD

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#4612) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Az érdekelne, hogy az alábbi DOS-os nyomtatást, hogy lehetne megoldani
egyszerűen.

A gazdasági irodánk gépébe alaplapot kellett cserélni, de az új alaplapon
csak lpt3 port van
a programok viszont lpt1-re akarnak nyomtatni és semmi ilyen beállítási
lehetőség nincs.

Tehát nekem az kéne, hogy a dos-os program azt lássa, hogy az lpt3
tulajdonképpen lpt1 és arra nyomtasson.

próbáltam ezt a megoldást
net use lpt1 \\gepedneve\nyomtatodneve

de nem tudom ide pl net use lpt1 -et vagy net use lpt3-at kellene írni
esetleg lehet-e ilyesmit net use lpt1 lpt3

Megköszönnék minden segítséget és tanácsot ezzek kapcsolatban.
A gépen egyébként Windows XP van a nyomtató pedig Epson mátrixnyomtató!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4613) X@b3e


X@b3e
addikt

Tudnátok ajánlani olyan HP multi nyomtatót ~20k-ig, amiben van kártyaolvasó, és a szkennerén számítógép nélkül is lehet nagyítani/kicsinyíteni? :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4614) zka67 válasza X@b3e (#4613) üzenetére


zka67
őstag

(#4615) zka67 válasza Breki (#4612) üzenetére


zka67
őstag

Eszközkezelő->Portok->LPT3->Port beállítása->LPT port száma <= LPT1

(#4616) Breki válasza zka67 (#4615) üzenetére


Breki
veterán

Igen ezt próbáltam tegnap, de vmiért nem lett jó
lehet a net use kavart be ma megpróbálom újra hátha jó lesz.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4617) 308SW válasza Julcsika1 (#4603) üzenetére


308SW
csendes tag

Köszi a választ. Sajnos én sem találtam egyelőre hozzá, azért kérdeztem itt. Azt hiszem várok vele még egy ideig hátha lesz valami előrelépés.

(#4618) X@b3e válasza zka67 (#4614) üzenetére


X@b3e
addikt

Kösz itt is :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4619) Breki válasza Breki (#4616) üzenetére


Breki
veterán

Na ilyen itt az első vagy harmadik sort állítsam át lpt1-re?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4620) zka67 válasza Breki (#4619) üzenetére


zka67
őstag

Az LPT1-ből előbb csinálj LPT2-t, majd a 3-ból 1-et. Az alaplapi most az LPT3.

(#4621) TomeeSan válasza Breki (#4612) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

hali

net use LPT1 \\hostname\sharename akkor működik ha hálón osztod a nyomtatót.

zka67 válasza neked előnyösebb.

Én a cégnél printserverrel hálóról hajtom a mátrixot, nekem kellett a net use a hagyaték progik miatt.

Üdv

(#4622) bajnokpityu válasza LeG3Nd (#4610) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mp150

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4623) Noemeeke


Noemeeke
csendes tag

Kedves Bárki, aki segíteni tud!

Egy EPSON DX8400 csodakészülék gazdáivá váltunk, ami a bátyámé volt, de ő elhagyta kis hazánkat örökül hagyva ezen eszközét. Mindenféle viszontagság után idekerült otthonunkba és már ahogy a dobozból kivettem néminemű tinta :Y kenődött szét mindenfelé. Persze nem szőkeként letakarítottam, majd elővettem az összes logikámat, s a használati útmutató felé nyúltam, de mint az sejthető hiába, hiszen itt vagyok és kérdeznék... Szóval miután letakarítottam, próbáltam értelmezni az elém táruló látványt, próbáltam kihámozni, hogy van -e még reális esély a működésére. A YOUTUBE adta a legtöbb segítséget, mert egy video legalább bemutatta, hol vannak a patronok, de amúgy semmi fogódzót nem találtam. Soha nem volt még nyomtatóm, és a kérdésem, hogy lesz -e annak reális esélye, "CANNOT RECOGNIZE INK CARTRIDGES" hibaüzenet után működjön? Mi a tennivalóm? Kuka? :O

Köszönettel az okos válaszokért előre is : Noemeeke :R

U.I.: Ha lehet gyp-s butított verzióban válaszoljatok, ha lehet, mert nem fogom vágni a szakszavakat több okból kifolyólag, pl: nő vagyok és az irányultságom oly távol áll a műszaki dolgoktól, hogy az elmondhatatlan. Köszönöm, ha valaki mégis megpróbál segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#4624) zka67 válasza Noemeeke (#4623) üzenetére


zka67
őstag

Szia! Nem látok rá reális esélyt, hogy gazdaságosan üzemképessé tudd tenni. 99% hogy a fej is be van száradva, ha jól értelmezem szavaidat egy jó pár hétig nem volt használva a nyomtató. Szállítás vagy tárolás közben sem mindig volt vízszintes helyzetben, ezért vagy talán a rázkódástól folyhatott ki a tinta belőle.

Először darabokra kéne szedni, és kipucolni belőle az összes tintát, majd össze is kéne tudni rakni. Aztán új patronokat kellene venni bele és akkor kiderül, hogy beszáradt a fej. Ekkor jöhetnek a többiek, akik már pucoltak epson fejet (van aki főzi, van aki ablakmosót nyomat át rajta, van aki az alkoholra esküszik) és vagy jó lesz de inkább nem.

Szervizbe nem érdemes vinni, 3-4 nyomtatót kapsz a javítás árából.

(#4625) atala válasza askja (#4595) üzenetére


atala
addikt

Én itt veszem. Megrendelés után, személyesen is át lehet venni.
[link]

(#4626) draco31


draco31
veterán

Hello!
Adott egy canon pixma mp160-as. Egyszer csak elkezdett egy E3-as hibaüzenettel villogni ami a papírelakadás hibakódja. Papír viszont sehol nincs, kibeleztük teljesen, semmit nem találtunk, de azért is ragaszkodik az E3-hoz. Valami ötlet?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4627) lombika


lombika
csendes tag

bekapcsolás után azt írja ki hogy

pressenter to align cartridges

majd nyomunk egy enter és

ezt: printing align cartridges page

majd a nyomtató elkezd dolgozni és a végén ezt írja ki

Replace media with plain papper and them pressenter.

és kiköp egy üres oldalt.

gyári hp patron van benne.

köszi előre is.

(#4628) lombika


lombika
csendes tag

a tipus az hp officejet 6110

(#4629) Polifémosz


Polifémosz
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. Van egy Canon IP 3500-as nyomtatóm. Bizonyos számú nyomtatás után sárgán villogni kezd, megáll a nyomtatás és azt írja ki, hogy szolgáltatáshiba:5100.
Már próbáltam a műanyag ,,vonalzót" tisztítani ahogy valahol ezen a fórumon írták, de nem segített.Kikapcs-bekapcs után működik újra egy darabig. És zabálja a tintát mióta ez van.
Kösz előre is.

(#4630) Hysterycs


Hysterycs
tag

Üdv!
Most vásároltam egy HP Photosmart B109A készüléket. Az lenne a kérdésem, hogy a hozzá vásárolható 364-es chip nélküli utángyártott patronok (kb 500-900 Ft) használhatók e ehhez a géphez gond nélkül, illetve ha nem megy simán a dolog, akkor milyen megoldás van rá hogy használhassam? Valaki leírná részletesen ha veszek ilyen patronokat akkor mit kell tennem? Gondolom nem egyszerűen csak berakom és megy... (Nem nagyon értek a nyomtatókhoz, ez az első :) )
Köszönöm a segítséget.
Hysterycs

(#4631) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Megoldásra váró helyzet: adott egy csak USB-vel felszerelt printer, hálózati csatoló nélkül.
Ezt a nyomtatót akarom használni úgy, hogy 4-5 gépről lehessen rá nyomtatni, az iroda különböző részeiről.
A lehető legolcsóbb megoldás kéne.
Az USB hub nem jó, mert a printer csak direkt bekötés esetén megy, usb hubról nem működik.
Az iroda gépei között különböző a távolság, a max. táv ami egy sima usb printer kábellel áthidalható 5 m, ami már alapból probléma mert az egyik gép 10 m felett van, a másik is 5 m felett.
Ki tud erre megoldást?

Köszönöm

(#4632) TomeeSan válasza Polifémosz (#4629) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Hali

Az 5100as hiba a fejmozgás hibáját jelenti.
Jól tetted hogy megtisztítottad encoder szalagot...
De emellett lehet még egyéb más ok amiért a fej nem tud mozogni rendesen.
Kérlek, óvatosan mozgasd meg a fejet, és figyelj, hogy valahol nem akad-e meg kicsit.
Szépen eléri-e a max pozíciót, illetve a minimumot.
Kehet egy darabka papír benne, vagy egy fogaskerék amibe beszorult valami kis szösz.

Üdv

(#4633) TomeeSan válasza dim dim (#4631) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Ha van egy géped ami garantáltan megy amikor nyomtatni szeretnének akkor azon megoszthatod. Vagy vesztek egy usb-s printservert. Olcsó kategóriában a tp-link - et ajánlom.

Üdv

(#4634) dim dim válasza TomeeSan (#4633) üzenetére


dim dim
tag

Megoszthatom?
De hogyan?
A gépek semmiféle kapcsolatban nincsenek egymással.
Mobilnet van mindegyiken külön-külön.

(#4635) TomeeSan válasza Bart007 (#4601) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Hali

a driver beállításai minden esteben felül értékelik a nyomtató hardveres beállításait.
Én egész egyszerűen ujratelepíteném a nyomtatót, ha nem akarod keresgélni a hibát.

Üdv

(#4636) TomeeSan válasza dim dim (#4634) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Csinálsz hálót...

Van valami közös pont, server ahova bejelentkeznek vagy valami?

Üdv

(#4637) TomeeSan válasza dim dim (#4634) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Vagy ajánlanék a figyelmedbe valami ilyesmit. :
http://www.makeuseof.com/tag/how-to-share-a-printer-across-the-internet-cross-platform/

De én nem bízom az ilyesmiben...
Jobban szeretem a tűzfalakat és a proxykat ennél :))

Üdv

(#4638) Hysterycs válasza Hysterycs (#4630) üzenetére


Hysterycs
tag

Üdv újra!

Senki nem tudja, hogy működnek e a chip nélküli ugy. patronok a HP Photosmart B109A nyomtatóhoz? Vagy úgy általánosságban a HP nyomtatók hogy használhatók ezekkel a patronokkal? Mit kell tenni hozzá?

Remélem valaki tud segíteni.

Köszönöm.

(#4639) zszszs


zszszs
tag

Ha valaki segítene...

Képtelen vagyok telepíteni egy HP PSC 1410-es multif. nyomtatót 32 bites Win 7-re. XP alatt a nyomtató tökéletes. Win 7 alatt vírusírtó, Windows Defender kikapcsolva. HP oldalról letöltött megfelelő driver, a nyomtatót felismeri csatlakozáskor, de a telepítés utolsó fázisa hosszú idő után közli, hogy hiba lépett fel - persze nem részletezi mi az. A nyomtató megjelenik az eszközöknél sárga felkiáltó jellel, a szkenner használható is, de a nyomtatni nem lehet, azt közli, hogy nincs telepítve nyomtató. :F

Mi lehet a gond?

(#4640) zka67 válasza zszszs (#4639) üzenetére


zka67
őstag

Ugye az USB kábelt csak akkor csatlakoztatod a nyomtatóhoz, amikor azt a program kéri?

(#4641) zszszs válasza zka67 (#4640) üzenetére


zszszs
tag

Igen, és egyből ki is írja, hogy az eszközt felismerte (szép nagy zóöld pipa is megjelenik) és folytatja a telepítést...

(#4642) Bart007 válasza TomeeSan (#4635) üzenetére


Bart007
csendes tag

Hali!

Igen már mások is mondták, hogy valószínűleg driver probléma lehet, viszont a gyári lemezével újratelepítettem nemrég, de majd lehet keresek hozzá egy frissebbet neten.

Köszi! ;)

Üdv!

(#4643) zka67 válasza zszszs (#4641) üzenetére


zka67
őstag

Én a windows-ra tippelek, szokott olyat csinálni a 7-es, hogy nem tudja írni vagy törölni az (ha jól emlékszem a recent mappába bekerülő) átmenetileg a program telepítéséhez szükséges fájlokat. Ha többszöri próbálkozás sem vezet eredményre, próbáld meg kézileg frissíteni a nyomtató driverét. Akár úgy, hogy vezérlőpult->eszközök és nyomtatók->nyomtató hozzáadása

(#4644) zszszs válasza zka67 (#4643) üzenetére


zszszs
tag

Köszi a választ.
Sajnos rengetegszer próbáltam már (próbáltam már kézileg is), windows meg hp update-tel is. Ezzel az átmeneti mappás dologgal mit lehet kezdeni? Ki kell kapcsolni valami védelmet, vagy esetleg bemásolni közvetlenül fájlokat a system32 könyvtárba... ? :F

Üdv.

(#4645) zka67 válasza zszszs (#4644) üzenetére


zka67
őstag

Ha többszöri próbálkozás sem segített, akkor máshol lesz a gond, nem az átmeneti fájloknál. Mindenképpen a windows-ra tippelek, mivel ugyanez a driver van többféle nyomtatóhoz is, és másoknál működik tökéletesen. Ha nem nagy gond, én megpróbálnám újratelepíteni a windows-t.

W7 telepítés pedig:

1. alaplap driverek,
2. vga driver (ha nem alaplapi)
3. nyomtató.

Ha így se megy, akkor foggggalmammmm sincs mi lehet.

(#4646) zszszs válasza zka67 (#4645) üzenetére


zszszs
tag

Köszi a segítséged, lehet megpróbálom az újratelepítést egyszer, már csak kíváncsiságból is.

(#4647) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Egy Canon Pixma i455-el lenne problémám:
Tulajdonképp nem nyomtat. Vagyis mikor rábökök a nyomtatásra, akkor elindul, járatja a fejet, de a lapra nem nyom semmit.
Tettem bele két új patront (utángyártott G&G patron, évek óta ezt használom), de továbbra is ugyan az a helyzet.
A nyomtató azóta meg is lett takarítva, de ez sem oldotta meg a problémát.
A nyomtató menüjében is próbálkoztam a tisztítással/ fokozott tisztítással, de szintén semmi (azt nem tudom, hogy itt nyomtatni is kell neki, vagy nem :F ez nem nyomott)

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4648) attika89 válasza attika89 (#4647) üzenetére


attika89
senior tag

Anyone :F

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4649) zka67 válasza attika89 (#4647) üzenetére


zka67
őstag

Ezt a nyomtatót konkrétan nem ismerem, nem foglalkozok canonnal, de a leggyakoribb oka az szokott lenni annak, amit leírsz, hogy elfelejtik levenni a zárófóliát a patrontól és nem kap levegőt, így meg nem tud kifolyni a tinta.

(#4650) attika89 válasza zka67 (#4649) üzenetére


attika89
senior tag

Természetesen levettem róla a fóliát :K

Pont ez a gond, hogy minden jónak tűnik, de mégsem kerül a lapra semmi :F

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.