Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok.
Van nekem egy Lexmark x203N típusú nyomtatóm. Most hálózatról használom. Hibátlan a gép. De szeretném eltenni egy olyan helyre ahol nem tudok oda vinni neki lan kábelt. Szeretném wifi ről használni. Tudnátok valami ötletet adni hogy oldjam meg ezt a problémát? Van erre a megoldásra valami lehetőség? pl: valami wifis printer server? vagy hasonló?

Előre is köszi.

üdv: nemerei

(#5752) ZsZsolt88 válasza epzon (#5749) üzenetére


ZsZsolt88
csendes tag

Mit értesz azalatt, hogy "kezdő toner"? Ez azt jelenti, hogy ebben az árban (mármint a gép árában, ami 22.800 Ft) már benne van egy kezdő toner ára is? Azzal szállítják? Az nekem úgy pont jó lenne. :)

(#5753) epzon válasza ZsZsolt88 (#5752) üzenetére


epzon
őstag

Úgy hát

minden új nyomtatóhoz kapsz kezdő tonert/patront

(#5754) #48613632 válasza nemerei (#5751) üzenetére


#48613632
törölt tag

nem ismerem a nyomtatót, csak amit kigugliztam róla, az alapján nem fogad wifi karit, tehát egy printservert kell beállítanod, ami akár egy megunt PC is lehet

(#5755) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Nekem van egy IP1500-as nyomtatóm, és azt vettem észre, hogy a szürkét, zöldnek nyomtatja, és a zöldet meg inkább kéknek. Ezt főleg foto papírnál vettem észre. Nem tudom ezen lehet valahogy segíteni? Egyszerűen nem tudok foto papírra nyomtatni, mert a feketét zöldnek, meg kéknek nyomtatja.

(#5756) nemerei válasza #48613632 (#5754) üzenetére


nemerei
tag

És valami wifis printservert tudsz mondani? Ami nem számítógép. Elvileg a tp-linknek van egy ilyesmilye de az elvileg nem jó ehez a nyomtatóhoz. Azért kérdem mert nem nagyon értek hozzá és nem tudom hogy meik jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#5757) #48613632 válasza nemerei (#5756) üzenetére


#48613632
törölt tag

gyakorlat tapasztalatom nincs a printserverek terén sajnos, így javasolni sem merek, de a választék nagy, ezek az ebay azon modelljei, amik elérhetőek magyarországi postázásra, a hongkongi vackokat is beleértve. (amik néha egészen jónak bizonyulnak)

De mondom, gyakorlati tapasztalatom nincs e téren, így inkább hallgatnék

(#5758) #48613632 válasza krystman (#5755) üzenetére


#48613632
törölt tag

az, hogy a zöldet kéknek nyomtatja, az arra enged következtetni, hogy valami probléma a sárga patronoddal van, és amennyiben a feketét is szinekből keveri, úgy a szürke esetén valóban lehet zöldes árnyalatú a nyomat, nem vagyok 100% biztos benne, de a sárga patron környékén keresd a hibát

(#5759) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni....
Létezik olyan fremware Samsung CLX-3175N nyomtatóhoz, ami a chip-ek számlálóját leállítja?
Csak utántölteni szeretném a tonert.......

Előre is köszi a válaszokat.

(#5760) #48613632 válasza Poviclo (#5759) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#5761) krystman válasza #48613632 (#5758) üzenetére


krystman
őstag

Megnéztem, de a sárgát nyomtatja rendesen, amit csináltam tesztet! Inkább úgy mondom, hogy minden szín el van menve. Pedig teljesen újak a patronok is. Bár egy ideje észrevettem, hogy elég furák a színek amit nyomtat.

(#5762) epzon válasza krystman (#5761) üzenetére


epzon
őstag

lehet, hogy a kalibrálással van a gond, rosszul méri be a színeket

házilag szerintem azzal nem nagyon tudsz kezdeni semmit

(#5763) #48613632


#48613632
törölt tag

igen csatlakozom, valami a kalibrálással lesz. Azért azt megpróbálhatnád, hogy driverrel egy color kép szinszeparált bontását kinyomtatod, ekkor kell kapnod 4 lapot, amin C M Y és K összetevők lesznek. Na ha az színhelyes, akkor nagy valószínűséggel a patronok rendben vannak

(#5764) nemerei válasza #48613632 (#5757) üzenetére


nemerei
tag

Helló az ebay en amit linkeltél van egy TP-Link TL-WPS510U nevű server. Itthon is lehet kapni. De a hivatalos oldalán a támogatott nyomtató között nincs benne a lexmark x203N nyomtató. Akkor nem is fog menni vagy milyen elven működik és kommunikál? Erre válaszoljon valaki? Vagy meik lenne jó nekem?

üdv: nemerei

(#5765) Beyonder válasza veze (#5711) üzenetére


Beyonder
csendes tag

Köszi a választ! Azt hiszem akkor megpróbálkozom az újratöltögetéssel, mert ez tűnik a legjobb megoldásnak.

(#5766) krystman válasza #48613632 (#5763) üzenetére


krystman
őstag

És ezt miként tudnám kinyomtatni? Van valami ilyesmi a driverbe?

(#5767) krystman válasza epzon (#5762) üzenetére


krystman
őstag

Hát akkor valószínű így, hogy kuka?

(#5768) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Lenne egy kis problémám a nyomtatómmal.Ilyen érdekesen,kétsávosan tolja a színeket ki az MP530.A képeknél a hiba csak az utolsó 2-3cm-en látszik.
Ez most fejhiba?

(#5769) #48613632 válasza nemerei (#5764) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hello
Sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom a print serverekkel, de a driverekből kiindulva, valószínű, hogy közeli verziószámú modell kompatibilitása esetén működik, de ez nem garantált.
Ezek, amiket linkeltem, elérhetőek magyarországra postázással, vagy ha nem akarsz keverni, keresd bacsist (gondolom nem kell bemutatni), ő intéz ebayos rendeléseket.

(#5770) #48613632 válasza krystman (#5766) üzenetére


#48613632
törölt tag

igen, a driverben nagy valószínűséggel meg kell találnod print separation (vagy hasonló) cím alatt a beállításoknál, és kis jelölőnégyzetekbe tudsz pipát rakni.
Ez azért jó, mert ebben az esetben úgy bontja összetevőire a színeket, hogy csak az adott keverőszint használja, tehát pl ha a yellow (sárga) van kipipálva, akkor a lapon a színes kép sárga összetevői fognak csak megjelenni.
Jó esély arra, hogy az esetleges szineltéréseket kimutassa abban az esetben, ha a tintával van a gond.
Ám ha a probléma mondjuk valamiféle szinkeveréssel kapcsolatos, akkor nagy valószínűséggel így sem leszünk okosabbak.
Azt viszont nem mondtad, hogy milyen patront vettél. Ez eredeti Genuine, vagy valami utángyártott, esetleg újratöltött verzió???

(#5771) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Epson Stylus S20-as nyomtatóm van, de veszek egy Epson P50-est. Kérdésem, az új nyomtatót tudom a régi feltelepített szoftverével használni vagy töröljem és az újét tegyem fel? A másik pedig, ha a régi nyomtatót eltenném tartalékba akkor mit kell vele tenni? Gondolom a patronokat ki kell venni, de tovább?

(#5772) epzon válasza Lalee (#5771) üzenetére


epzon
őstag

helló

nem ugyanaz a 2 nyomtató drivere, úgyhogy muszály lesz az újat telepítened

az s20-ast meg nehogy úgy tárold hogy kiveszed a patront
a legjobb az lenne ha valami ismerősnek odaadnád aki ritkán használná de használná

gondolom ugy patronnal használod annak meg nem tesz jót a sok állás

(#5773) Lalee válasza epzon (#5772) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a választ. :)

(#5774) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

~1,5M -ért milyen színes lézer A1-es plotter-t érdemes venni?
műszaki rajzok lennének nyomtatva (nagy mennyiségbe)
ill. fontos lenne hogy 2m-ig ha lehet 1mm pontos legyen

igaz hogy már felvetettem a kérdést a "Milyen nyomtatót vegyek?"-be de sajnos nem jött válasz :((

előre is köszi :R

(#5775) krystman válasza #48613632 (#5770) üzenetére


krystman
őstag

Rendben, megnézem ezt amit írtál! Hát nekem utángyártott van benne! De több patronnal is próbáltam, és azokkal is olyan sajnos.

(#5776) #48613632 válasza detroitrw (#5774) üzenetére


#48613632
törölt tag

szerintem gyakorlatilag is hasznos tanácsot, esetleg konkrét tipust itt nem fognak ajánlani, vagy nagyon meglepődnék.

a helyedben én felhívnám a nagy márkaképviseleteket, hogy adjanak részletes tájékoztatást az ajánlott tipusokról, és magam döntenék a kért és kielemzett infók alapján.

(#5777) epzon válasza detroitrw (#5774) üzenetére


epzon
őstag

itt szerintem is kevesen tudnak típust ajánlani

ha lézer kell abban én sem tudok segíteni, ha tintás is jó abban tudok, a pontosságot azok is tudják

ha budapesti vagy akkor őket ajánlom

www.marker.hu

ők járatosak ezen a területen, demógépekkel is rendelkeznek

(#5778) #48613632 válasza krystman (#5775) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ha több patronnal is próbáltad, akkor sanszos a szervíz, vagy ha nem éri meg, akkor kuka :(
Ugyanis ha a patronok önállóan képesek a tiszta szin nyomtatására, akkor valami hardveres gebasz lesz, de ez már speciális hozzáértést követel, de legalábbis az én szaktudásomon messze túlmutat

(#5779) krystman válasza #48613632 (#5778) üzenetére


krystman
őstag

Szerintem tuti valami baja lesz! A fotó papírra a feketét zöldnek nyomtatja! Nem tudom, a nyomtató driverébe van arra lehetőség, hogy külön a színeket is lehet állítani, Cián kék ha jól látom, piros, sárga stb. Nem tudom ez segítene-e. Lehet kipróbálom! Viszont tuti baja lesz, mert a fekete magában csíkosan nyomtatja.

(#5780) broaff


broaff
tag

Sziasztok!

Van egy HP-C4600-am és nem akar nyomtatni. Tele van a színes és a fekete patron is. (a szintjelző mutatja) Ha tesztoldalt nyomtatok szépen kinyomtat mindent. Kétféle tesztoldal van, van ahol betűket nyomtat azokat is megcsinálja, igaz csak világoskék-es színnel.
De ha bármi mást, pl. egy doksit akarok nyomtatni akkor csak beveszi és hallom hogy végigfut a sorokon de üres lapot köp ki.

Mi lehet a probléma? :F

[ Szerkesztve ]

(#5781) detroitrw válasza epzon (#5777) üzenetére


detroitrw
addikt

értem, s köszönöm
esetleg márkákra se lehet leszűkíteni, hogy melyek azok akik tényleg úttörők ebbe a témába?

ahol nem az a fejlesztés hogy na akkor 1000 óra múlva romoljon el ...

:R

(#5782) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. HP f2280-as nyomtatóval küszködök 64 bites win 7-el , a problémám pedig az, hogy 1db fekete patronnal (színest nem használok) nem hajlandó nyomtatni a gép, egyfolytában villog rajta az összes hibajelző led (color/black-photo), és nem hajlandó nyomtatni semmit. Patront ezerszer kivettem-betettem, gépet újraindítottam, de semmi...
A nyomtatási listából elküldi a dolgokat, szóval tuti nem hálózati gond, de akkor mi a f... lehet ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5783) veze válasza hülyegyerek (#5782) üzenetére


veze
őstag

ez nem ugy van, hogy minden patronnak benne kell lenni és nem üresnek..korábban csak egy fekete patronnal is nyomtatott?
mert nekem pl a canon meg se makkan ha nincs minden patronban valami, ami még nem üres. hiába nem nyomtatnék szineset attól még elvárja hogy benne legyen
max sosem fogy ki ha nem használom csak feketére:D

(#5784) hülyegyerek válasza veze (#5783) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Eddig is csak a fekete volt benne...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5785) zka67 válasza hülyegyerek (#5782) üzenetére


zka67
őstag

Meghalt a patron. Vagy csak koszosak az érintkezői. Mielőtt veszel bele másikat, próbáld megpucolni a patronon az érintkezőket. Nem kell hozzá semmi vegyszer, egy sima wc papírral dörzsöld meg. Egy fültisztító pálcikával pedig a nyomtatóban levő érintkezőket dörzsölgesd meg, de ne maradjon rajtuk szösz.

[ Szerkesztve ]

(#5786) golax


golax
tag

tud valaki egy jó szerelőt ajánlani, aki olcsón megpillantana egy paperjam 2-es scx-4521f -et? :) (Budapest belváros)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#5787) hülyegyerek válasza zka67 (#5785) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi, megpróbálom :R

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5788) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

A Canon MP640-emnek szerintem beégett a nyomtató feje. A Hibakód erre utal, illetve tényleg volt egy olyan, hogy rinyált, hogy kevés a festék az egyik színesben, én mégis kinyomtattam vele 3 feketefehér oldalt (ilyenkor tudnék ám a Canon-nak üzenni pár keresetlen szót...).

Tudtok valami jó szerelőt, szervízt, ahol nem húznak le a világ összes pénzével?

pluuuuuuuuuusz, írtam a Milyen nyomtatót vegyek? témába, de nem jön válasz, hátha itt tudtok mondani vmi okosat :)

(#5789) QwErTy42 válasza killerjohn (#5788) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ne értsd félre de! :)

A nyomtatód nem véletlenül sikított, hogy ne nyomtass. A thermal inkjet/ hőkamrás nyomtatók nyomtatófejének minden része, minden színre egyszerre kap bizonyos szinten feszültséget és ha bizony nincsen az egyik színből, akkor besül a fúvóka. Lehet hogy még két év múlva is ment volna a Canon nyomatód, ha finomabban bánsz vele.

Nem tudok őszintén így mit ajánlani, mert amire Neked kell arra csak a tintás jöhet szóba.
Viszont ha váltanál és HP mellett döntenél, akkor is csak egy átcímkézett Canont kapnál, mert a nyomtatási technológiájuk megegyezik, csak a kaszni ill a szoftver más.

Ha megmondod, hogy hány oldalt nyomtatsz havi szinten, ill hogy mi az a legnagyobb intervallum, amikor nem használod a nyomtatód, akkor talán tudok mondani valamit.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5790) killerjohn válasza QwErTy42 (#5789) üzenetére


killerjohn
addikt

Helló!

Nem értem félre de, DE egy nyomtató ne figyelmeztessen hogy nincs festék és ha nyomtatok akkor dádá, hanem írja ki vörös courier 72-es betűkkel, hogy különben tönkremegy a 30.000-es fej...

Node ezen kár keseregni, megoldás kell :(
Most vagy megcsináltatom 20-30K körüli pénzért, vagy veszek egy olyan nyomtatót, ami jól megy. EPSON kizárva, mert röhejes, hogy van hogy fél patronokat ürítek ki azzal, hogy 10 egymást követő fejtisztítás kell ahhoz, hogy értelmesen nyomtasson...

Igazából a Canon-al nagyon elégedett voltam, amíg nem döntött úgy hogy egy yes/no kérdés után szépen tönkemegy...

nem nyomtatok sokat, és teljesen változó. Van hogy napi 500 oldal, van hogy 1-2 hétig egy lapot sem nyomtatok, és (évente 1x) van hogy egész délelőtt fényképeket nyomtatok a nagyiknak karácsonyra az unokáikról...

Nincsen valami okos PH!-s arc aki ilyesmivel foglalkozik? Pl a projektoromban (mármint a reflektor részben) az izzót egy másik fórum tagja cserélte ki cirka 1/3 áron, postaköltséggel, és jobb lett mint az eredeti :)

[ Szerkesztve ]

(#5791) QwErTy42 válasza killerjohn (#5790) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Passz. Legtöbben e-bayről rendelik meg az alkatrészeket és otthon barkácsolnak. A sikerességükről nem tudok nyilatkozni. Ha nem tudod 10 rongy alatt megúszni, akkor érdemesebb lenne venned egy MG5150 nyomtatót, ami mondjuk nem wifis de ötpartonos és 20-22 rongy körül adják patronnal.

Jobb ötletem nincsen.

Sok sikert!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5792) killerjohn válasza QwErTy42 (#5791) üzenetére


killerjohn
addikt

hát, azt nézem, hogy az MP640 kb olyan mint az MG6150, árban is ott van (60K körül). Az 5150-et 30K körül látom mindenhol, annyiért már lehet hogy jobb ha megcsináltatom az MP640-et, hiszen az sokkal többet tud. És akkor nem bukom a ~20 db utángyártott, bontatlan patronomat sem :)

(#5793) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet egy windows xp-ből kitörölni az összes utólag hozzáadott nyomtató drivert (a legjobb lenne, ha azt is elfelejtené, hogy valaha volt olyan a gépen!)?

(#5794) golax válasza Panthera (#5793) üzenetére


golax
tag

programok telepítése és eltávolítása? regedit?

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#5795) gabork1003 válasza killerjohn (#5792) üzenetére


gabork1003
csendes tag

Hali!

Csak belekotnyeleskedem!
Én nemrég kukáztam ki a nyomtatómat mert utángyártott festék beleszáradt.
Most egy HP-t vettem ami ötpatronos, multifunkciós, Wi-Fi és Bluetooth képes. Festéktakarékos beállításnál is szép olvasható szöveget nyomtat. Fotót azt különösen szépet, és elég nagy a szoftveres támogatottság. A kisebb gyári patronok vannak benne és ahogy nézem nemigen zabálja. Az előző, ha fotót nyomtattam akkor itta a festéket. Epson volt és vagy 8 éves. Azért ezt választottam, mert jó ár-érték aránnyal bírt, a kisebb színes patronok 1800 Ft-tól kaphatóak. Úgy emlékszem 1000 oldal/hó a kapacitása.
De elhatároztam, hogy csak gyári patront teszek bele, nem akarok kitolni vele mint az Epsonnal. Két középiskolás és én nyúzom, két gépről, tehát jól jön a Wi-Fi. Az itt olvasottak szerint a gyári patronok hónapokig sem száradnak be, ha nem voltak használatban.

Ennyi! Üdv!

Fegyvertelen emberrel, nem lehet szellemi párbajt vívni!

(#5796) XeroxMo. válasza detroitrw (#5774) üzenetére


XeroxMo.
csendes tag

Szia detroitrw,

A Xerox 7142 berendezés ( [link] ) megfelelő lehet számodra, ehhez azonban további pontos részletek is szükségesek . Például érdemes kinyomtatni egy jellemző alkalmazást, hogy a kész nyomatot meg tudd nézni. Lehetőséged van letesztelni a gépet, akár élőben, akár egy fájl elküldésével. Az elérhetőségeket privát üzenetben küldöm.

(#5797) detroitrw válasza XeroxMo. (#5796) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi :R

(#5798) szeva000 válasza killerjohn (#5792) üzenetére


szeva000
addikt

Pedig jobban jársz,ha kidobod.Én pont az MP530-at iktatom ki.Eddig 4fej volt cserélve az évek alatt,de hiába van itthon még tintám is,annyira drága a fej,hogy veszek belőle majdcsak egy MG5250-et,ami 30k.Így sajna nincs értelme sokat agyalni.Igaz nekem is hiányozni fog a fax,de ez van.

(#5799) killerjohn válasza szeva000 (#5798) üzenetére


killerjohn
addikt

már hozzák bele az új fejet. legközelebb nem nyomtatok ha azt mondja, hogy ne tegyem :)

(#5800) Szega1 válasza detroitrw (#5774) üzenetére


Szega1
csendes tag

Szia, megpróbálok válaszolni a kérdésedre, remélem hasznos lesz :) . Jelen pillanatban nem igazából lehet színes lézerhez az általad megadott ár környékén sem hozzáférni. Jelen pillanatban egy gyártóról tudok, aki gyárt színes szélesformátumú lézernyomtatót. Annak az ára is egy kicsit arrébb van, hisz vagy 30 milla. Lehet hogy tévedek pár milliót, de azzal még mindig messze van.
A színes szélesformátumú nyomtatásban a tintasugaras technológia hatalmas fölénnyel rendelkezik, hisz olcsón, egyszerűen lehet segítségével nyomtatni.
Sebessége kezdi megközelíteni a lézert, s ugyan így a költsége is, ha elég nagy gépben gondolkodunk. A beszerzési árról nem is beszélve.
Miért ragaszkodsz a lézerhez?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.