Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4751) jozsi252


jozsi252
veterán

Ha tonert akarok tölteni tudtok mondani olyan oldalt ahol vannak képek meg infók írva hogy kell megtölteni az adott nyomtatóhoz tartozó tonert?

iPhone 13 Pro Max

(#4752) jeni


jeni
félisten

Szia

Kérdésem az lenne,hogy a HP Deskjet 3050-t vagy a Canon Pixma MP495 tudjátok ajánlani? Mindkettő ugyanazt tudja,WIFIsek,ráadásul a HP-ben vagy egy kicsi mono LCD kijelző is.

Melyik jobb és miért? A másik,hogy a Canon Pixma 495 nyomtatóhoz az alábbi patronok jók és ez alapján meg lehet tudni,hogy chipes-e vagy sem? mintha olvastam volna valahol,hogy a chipes patronos nyomtatókat utólag nem lehet tölteni mert figyeli a gép,hogy a patronok eredetiek vagy sem? esetleg ez kikerülhető valahogy? Valaki még azt is írta a fórumban,hogy sok resetelési gondok vannak a Canonnal. Mind ezek mennyire helytállóak? Vagy jobban járnék a HP Deskjet 3050 nyomival?

(#4753) Dohren


Dohren
tag

üdv

leírom a problémát, talán belefutott már valaki ebbe:

eszköz: Lexmark X1180 (nyomtató+szkenner)
op rendszer: winows xp sp3 prof hun
szituáció: friss windows telepítés. lexmark gyári cd be. driver és telepítő szépen települ, kinyomtatja a kalibrációs oldalt. hurrá
fekete leves: sehonnan nem nyomtat (teszt oldal, szövegszerkesztő, jegyzettömb). azaz kijön a kis tájékoztató ablak a systray-en, bemondja szépen magyarul, hogy a nyomtatás elkezdődött. az állapotsor gyorsan végigszalad 100%-ig. bemondja, hogy a nyomtatás kész. a nyomtató egyet kattan közben és ennyi. a papírt behúzza a gombnyomásra. a szkenner rész tökéletesen működik
elhárító tevékenységek:
- másik USB kapuk és kábel próbál > nem nyert
- friss driver lexmark web oldalról (magyar és angol is) > nem nyert
próbáltam csak drivert adni neki kézzel, de magára rántja a kezelőközpontját is
utolsó ötlet, amire nem volt még idő: elvinni egy másik gépre és másik op rendszerre, ha itt nem lesz ötlet...

minden ötletet szívesen látok!

ui: hülye a lexmark telepítő met 1 dll-t kézzel kell betenni (by google) a (windows\system32) mappába különben dll erro-t dob

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#4754) Julcsika1


Julcsika1
tag

Sziasztok!!
HP color lézer 2600-os nyomtatónál kb 3mm szélesen szellemképes a színes nyomat. a fekete nem, akkor sem ha van rajta színes is.
találkozott már valaki ilyennel??? előre is kösze a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4755) gabesz78 válasza Julcsika1 (#4754) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ha felraksz egy beszkennelt képet róla, akkor talán tudok valami okosat mondani rá.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4756) Julcsika1 válasza gabesz78 (#4755) üzenetére


Julcsika1
tag


Hali! majd még rakok fel másikat is de egyszerre nem tudok :(
béna vagyok :(
ha van valami ötleted azt megköszönném.

(#4757) Julcsika1


Julcsika1
tag

Gabesz! itt van még egy kép róla

a kicsi kép jobb oldalán látszik a legjobban hogy " szellemes "

[ Szerkesztve ]

(#4758) zka67 válasza Julcsika1 (#4757) üzenetére


zka67
őstag

Szia!

Én úgy látom, hogy csak nincsenek beigazítva a színek. Az első képen jól látszik, hogy nem szellemkép van, hanem el vannak csúszva. A másodikon is a fekete hiányzik a kép jobb széléről, a keresztnek is fekete a "szellemképe".

Nézd meg az első képen, hol vannak a fekete és a színeket jelző csíkok.

(#4759) gabesz78 válasza Julcsika1 (#4757) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Valóban, ahogy zka67 fórumtárs mondja, nincsenek beigazítva a színek. A nyomtató menüjében a nyomtatás minőségen belül keress egy olyat hogy kalibrálás. Ezt elindítva kb 5 percig zúg-csörög a nyomtató. Amikor kész nyomtass valamit. Ha úgy sem jó írj!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4760) gabesz78 válasza Julcsika1 (#4757) üzenetére


gabesz78
tag

Egyébként meg gyanús nekem ez a nyomtató. Mintha a magenta színt nem nyomtatná rendesen. Próbálj meg vízszintes csíkokat nyomtatni mind a három színből és nézd meg hogy halványabb e a magenta a lap egyes részein.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4761) mali03


mali03
csendes tag

Üdv emberek!
Van egy nagy problémám egy Samsung SCX-4200-as A4-es lézernyomtatóval még pedig, hogy a papír elakad benne a fixáló után ha a felső papírtálcába küldetem de nem mindig. 10 papírból 2 elakad. A fixáló gumihengere cserélve van! Valami ötlet jól jönne mert nem igazán tudok mire gondolni :(. A szenzorok tiszták és működnek lehet hogy az elektromos részével van valami gubanc?

(#4762) puredirect


puredirect
csendes tag

Halo!

Megszépítené a napom ha valaki tudna valami jó ötlettel előrukkolni. :)

Van egy ip4700-as canonom és kb 4 centinként csinál egy félcentis halványodást.
Azt hiszem mondhatom h minden papíron ugyanott.
Ha csak külön paintben összedobom az alap szineket akkor semmi baja....
Utántöltött tintát használok, meg már át is mostam a fejet 2x ()nem hinném h levegős, és mindig ugyanúgy 4 centis sávokban van ez a halványodós átmenet.
mintha a fej egy sor erejéig nem kapna elég tintát.

Esetleg lehet ez mechanikai sérülés? valamikor 2 hete elég csúnyán begyűrt egy papírt,
úgy kelelet kitépnem darabokban. Arra tudok gondolni h a henger azon a 4. cm-en kicsit jobban húzza a papírt és kevesebb tinta jut???

[ Szerkesztve ]

(#4763) puredirect


puredirect
csendes tag

Megcsináltam!
Azért írom le mert lassan egy hete szenvedtem vele töménytelen papír és időm ment el rá.

Ha esetleg valaki más is belefutna

Ideges voltma és "letéptem az oldalát" ahol a fóliatárcsák vannak, majd működés közben észrevettem h egy kis gépzsír ragadt az egyik tárcsára.....................................
(és ott emiatt gyorsabban görgetett mert nem látta a barázdákat)

Azóta nincs probléma.

Esetleg valaki arra tudna válaszolni h hogy lehet az h 50 A4 es fotó nyomtatása után száraz
a szövegnyomtató patron. Holott egyetlen lapot sem nyomtattam szövegeset???
Az automatikus inicializálások fogyasztották volna ki?

[ Szerkesztve ]

(#4764) Julcsika1 válasza zka67 (#4758) üzenetére


Julcsika1
tag

Sziasztok! Zka67 és gabesz78!!!
köszi a tippet, úgy néz ki hogy bejött a dolog,
de a magenta tényleg halványabb, egyébként "eredeti"- nek látszik, tulajdonos elmondása alapján is eredeti.
Pedig a hengert takaró fedő belsején látok egy etikettcímkét valami kis felirattal.
ennyit arról hogy eredeti.
még egyszer köszi a segítséget :):)

(#4765) gabesz78 válasza Julcsika1 (#4764) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

Örülök hogy megoldódott a probléma!
Viszont ha a magenta szín nem egyenletes hanem folyamatosan halványul a valamelyik oldal felé haladva, akkor az nem a tonerkazetta hibája, hanem a nyomtató laser/scanner-e van elkoszolódva.
Ennek megoldását nagy vonalakban már leírtam egy másik fórumozó részére az alábbi topic 791-es hozzászólásában. Persze csak akkor szedd szét a nyomtatót, ha egy kicsit értesz hozzá.
Ha nem akkor inkább szakembert javaslok!

Sok sikert hozzá!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4766) emery2


emery2
tag

Üdv mindenkinek !

A tescoban most akciós az EPSON SX'125 multifunkciós nyomtató. Az eredeti patronok elég drágák bele. Lehet ezzel olcsóbban nyomtatni ? Úgy értem tölthetők a patronjai, vagy esetleg van utángyártott olcsóbban ?

Lehetséges alternatíva lenne még a Canon MP250 de az 4 ezerrel drágább, de ha ezzel olcsóbban lehetne nyomtatni megérné. Szerintetek melyiket ?

Köszönöm a válaszokat.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#4767) Tinuka007


Tinuka007
csendes tag

Sziasztok!

Eladó egy kitűnő állapotú (csak addig használtuk, amíg az első patron kifogyott belőle!), (nemsokkal azután kaptunk egy másik "csak"nyomtatót, ezért nem használtuk!)
szinte új, karcmentes, EPSON Stylus DX9400F multifunkciós gép.
Nyomtat, faxol, scannel, fénymásol, fotót nyomtat.
Tintasugaras. 32 lap/perc. kifejezetten halk gép.
A multifunk. géphez vannak kábelek, telepítő CD.
Telepítés után rögtön használható, kábeleket vettem hozzá! Telepítése nagyon egyszerű. ez nekem anno nagyon fontos volt!
Még a doboza is megvan, olyan mintha új lenne.
Kitűnő karácsonyi ajándéknak is.
Kérdésekre szívesen válaszolok.

Ir.Ára:33000.- (alkuképes!)

Érdeklődni: kistit007@gmail.com címen lehet. (gyorsan válaszolok a kérdésekre!)

(#4768) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Hp Laserjet 6p nyomtatom és ilyet produkál. [link] "Kifolyik" festékpor a tonerből 2 helyen, ha letisztítom akkor is egy nyomtatás után ugyanolyan lesz! Mit lehet ezzel csinálni? :F

(#4769) yani129


yani129
csendes tag

Szevasztok. Nagy a problémám. Mert van 1 HP deskjet 5150-es nyomtatóm és 1-2 lapot rendesen kinyomtat és utána bármit szeretnék nyomtatni nem nyomtat. Mi lehet a probléma? Aki tud segíteni kérem segítsen. Előre is köszönöm szépen. :((

(#4770) gabesz78 válasza tukko1 (#4768) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

Ha azt mondod hogy a dobon is látszik ez a két csík akkor úgy néz ki hogy tonerkazettát kell ki cserélned! Egyébként valószínűleg a dob hibája okozza a problémát, valamiért összeszedi a festéket (kopott, sérült, stb.) Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni a toner cserén kívül.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4771) gabesz78 válasza yani129 (#4769) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

USB kábel csere, driver újra telepítés.

Első körben ezeket mindenképp próbáld ki.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4772) gbenyov


gbenyov
csendes tag

Hello, ki ismeri a Lexmark - IBM 4019, vagy 4029 lézer nyomtatókat?
Maradt egy lehegesztetten új tonerem.
Tehát vagy kell-e ez valakinek? Irj privit, megvehető, vagy elcserélem.
Vagy veszek egy ilyen nyomtatót, amibe jó ez a toner.
Van megoldás?

Gábor

(#4773) yani129 válasza gabesz78 (#4770) üzenetére


yani129
csendes tag

Hello Gabesz78. Már mind kettőt próbáltam, Sajnos sikertelen. De köszönöm a tanácsot, még 1-szer megpróbálom.

(#4774) yani129


yani129
csendes tag

Helcsi. Megpróbáltam és jólett mert beállítási baj volt amit valószínű hogy én csesztem el. Köszi a tanácsot. :DD

(#4775) Dohren válasza tukko1 (#4768) üzenetére


Dohren
tag

fixáló hengeren rossza vagy sérült a fólia, találkoztam már ilyennel HP2600 színes lézernél (az a jobb oldalán maszatol egy 2cm sávot). eszméletlen drága, nem érte meg cserélni. te a fajtád nem is mai gyerek, nem sok jót jósolok neki...

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#4776) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv mindenkinek!
Alap színes lézerből melyik márkát érdemes választani?
Eddig a samsung és xerox alapmodellek között nézelődtem...

(#4777) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok!
Van egy kb 3 éves Canon LBP2900-as lézernyomtatóm, amivel olyan gondom van, hogy az elmúlt időben nagyon "koszosan" nyomtat, illetve pl szövegnél a sorokat "megduplázza". Csináltam egy képet, hogy pontosan látni lehessen mit művel: KÉP

Szerintetek egy toner cserével megoldódna a gond, vagy valami komolyabb gondja van neki? Kompresszorral próbáltam már kifújni a nyomtatót, a helyzet nem változott akkor sem. Feleslegesen meg nem szeretnék tonert venni,mert akkor inkább új nyomtató. Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4778) zka67 válasza Geri89 (#4777) üzenetére


zka67
őstag

A képhengert kell kicserélned, az van elöregedve vagy túl sok fényt kapott.

(#4779) Geri89 válasza zka67 (#4778) üzenetére


Geri89
aktív tag

Egy ilyen képhenger kb. milyen árban van? Hol érdemes hozzá venni? Google-ban néztem a "canon lbp 2900 képhenger" kifejezést, és semmit nem talált :(

(#4780) zka67 válasza Geri89 (#4779) üzenetére


zka67
őstag

Bocsi, elnéztem, ennél a típusnál benne van a képhenger a tonerkazettában. Cseréld ki kazettát egy újra és jó lesz.

(#4781) Geri89 válasza zka67 (#4780) üzenetére


Geri89
aktív tag

Köszi a segítséget! :R

Még egy olyan kérdésem lenne valakihez, hogy látok ehhez a nyomtatóhoz itt PH-n HP Q2612A tonert, ez jó a Canon-ba is a leírás szerint. Ezek a (gondolom) újratöltött tonerek mennyire megbízhatóak? 2800 Ft-tól lehet már kapni az előbb említett típust. Havonta kb 20 oldal van vele nyomtatva, tehát nincs agyonterhelve.

[ Szerkesztve ]

(#4782) Dexter#1


Dexter#1
csendes tag

Üdv!
Olyan probléma lépett fel nálam, hogy az ip1900as canon nyomtatóm patron (szines) töltés után-pl. egyik napról a másikra-; a gépem ezt a varázslatosan szép hibaüzenetet dobja ki használat közben: 1 tintapatront rosszul helyeztek be...pedig nem...
Az utántöltő készlet gyári,csakúgy mint a patron, ezelőtti patronkifogyás-töltést követően is így jártam.
Elég bosszantó, mert pont az utántölthetőség miatt vettem ezt a nyomtatót (sok fotót nyomtatok).
Nincs valakinek ötlete mi lehet a gixer?
Hátha nem kellene nyomtatót cserélnem.
Próbáltam iptool progikat a patron-nullázáshoz, az összes ip típushoz jó, kivéve ezt az egyet...

(#4783) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Hi

Hogyan tudnám a nyomtatóban a fejet tisztítani ?
Epson dx3850 ről van szó és fix a fej ,tehát nagyon szét kéne borítani ,hogy leszedjem a fejet.

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4784) mali03 válasza Geri89 (#4777) üzenetére


mali03
csendes tag

(Üdvözletem!
A képet elnézve Én a dobra gyanakodnék mert a nyomat szabályosan ismétlődik érdemes lenne megnézned hogy a fényhenger le tudja dobni a Tonert magáról vagy nem!) Bocsi Látom már megváloszolták :D Az utángyártott tonerek napjainkba nmegbízhatóak általában 1%-os hibaarány van Szóval ha működik vele a géped akkor használd bátran! Nálunk is az megy minden gond nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#4785) skorpio


skorpio
csendes tag

S 300 nyomtatóm van, az utóbbi időben kevesebbet használtam. Most csak fokozottabb tisztitással indult csak el. Egy nyomtatást félbeszakitottam, utánna viszont már nem nyomtat. Cseréltem patront de semmi. (utángyártott) A készülék semmi hibaüzenetet nem küld, a megszokott módon dolgozik, de a papir tiszta marad. Várom segitségeteket. Köszi.

(#4786) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Canon mx700-as az irodánkba és a szkennelési feladatokhoz szeretném használni a ScanGear Startert, de nem találom sehol. Pedig fennt van mert ha valamilyen alkalmazásból szkennelek és benyomom a "lapolvasó illesztőprogram használata" gombot akkor az jön elő. Jobb szeretném eleve ezt indítani, de nem találom, hogy a telepítő hova rakta.

(#4787) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Helló! A nyomtató neve Canon Pixma iP4850 fotónyomtató. Utángyártott tintapatron még nem kapható hozzá, én meg vettem egy utántöltő szettet, azzal a szándékkal, hogy feltöltöm a kifogyóban lévő színes patronokat. Csakhogy nem vagyok jártas a dologban, mert érdemben nyomtatókkal eddig nem foglalkoztam. Azt tudom, hogy a chipeket resetelni kell, de fogalmam sincs, honnan szerezzek hozzá megfelelő szoftvert. Valaki, akinek van ilyen nyomtatója, vagy általában tudja, miről van szó, tudna nekem segíteni ebben?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4788) >Dragon> válasza Taifa Díaz (#4787) üzenetére


>Dragon>
tag

Heló.
Kis segítségre lenne szükségem!

Hol találok drivert HP deskjet 3320 nyomtatóhoz ami telepíthető Windows 7 64 bit re.

A segítséget előre is köszi.

★★★★Nem hallotta hogy integettem????!!!★★★★

(#4789) gabesz78 válasza >Dragon> (#4788) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

A legkézenfekvőbb megoldás a HP honlapján keresgélni!
Az alábbi linken részletesen le van írva hogyan tudod telepíteni Win7 alá a nyomtatót!
Sok Sikert!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#4790) >Dragon> válasza gabesz78 (#4789) üzenetére


>Dragon>
tag

A Gyártó -nál a Nyomtató-illesztőprogram telepítése ablakban válassza ki a HP -t.

Ez utáni lépésnél ki kell választani a nyomtató típusát szal azt kéne hogy 3320 blablabla

de ezt nem találja ott sehol van minden féle de ez nincs és a windows is hiába frissíti a listát nem lesz ott.

★★★★Nem hallotta hogy integettem????!!!★★★★

(#4791) zka67 válasza >Dragon> (#4790) üzenetére


zka67
őstag

A DeskJet 3600-at válaszd.

(#4792) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Gondoltam, hogy itt nem akar, vagy nem tud segíteni senki :(((

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4793) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

lenne egy kis problémám:
eddig egy canon ip 4200-es printerem volt és van is, de már jó amire nekem kell, csak szines és cd/dvd felületnyomtatáshoz használom, ezért vettem egy samsung scx-3205 multifunciós lézeres gépet, nagyon jó szépet scannel stb.!
van egy dlink print szevrerem amivel eddig ment a canon, tök jó kütyü, és megy vele az uj samsung is, de a scanner nem! hiába állitok bármit is nem akaródzik! akinek tippje az irj miért nem!
na jó mondom kicseszek vele, pont van itthon egy usb extender UTP re 50m ig lehet hosszabitani az usb-t és csak usb1 kompatibilis! összedugom a géppel megy faszán, mondom királyság van! na mondom akkor kipróbálok valamit, ahol a nyomtató van csak 1 lan kábel van vezetve másik vezetése igen necces(furás/faragás)! mint tudjuk ugye a 10/100mbit es hálózatok az 1-2-3-5ös erek vannak használva, ezis nagyon jó, krimpeltem egy ilyen dugót a végére ahol szétosztottam két fele a 8 eret és a megfelelő helyre kötöttem, minden kész, printszerverbe bedugom, kész a kapcsolat lehet nyomtatni, királyság van! akkor dugom a másik 4 eres csatira az extendert, másik végét a gépbe usb vel perzse mert csak párba müxik az extender! és nem megy, semmit nem érzékel, mondom fasza kapja akkor be!
most az jutott eszembe hogy milenne ha szereznék egy wifis usb-s adaptert, beledugom a nyomtatóba és wifibe nyomni, azt hogyhogy csatlakoznék hozzá azt még nemtudom, de a routerhez tudna sztem vagy passz, várom az ötleteket!
köszike!

P4

(#4794) zka67 válasza Taifa Díaz (#4792) üzenetére


zka67
őstag

A Canon topik-ban biztosan kapsz választ a kérdésedre.

(#4795) Dr. COPY. válasza Pali79 (#4786) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Elképzelhető, hogy hiába keresed, mert ez nem egy önálló szoftver, hanem csak egy beépülő program. Kb. mint mondjuk egy photoshop plugin.

(#4796) Taifa Díaz válasza zka67 (#4794) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Köszönöm szépen, fanyalgás visszavonva :R

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4797) delphinium válasza >Dragon> (#4788) üzenetére


delphinium
tag

Szia! Jól mondják az előttem szólok, én is úgy tudom, hogy nem kell hozzá külön driver, benne van a Win7-ben. Itt a link erről:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01979338&lc=hu&dlc=hu&cc=hu&os=4063&product=75035&sw_lang=&key=null&site=null

(#4798) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Rajtunk maradt egy rakat kellék anyag, mert kihalt alóla az eszköz. Létezik olyan hely, ahol megtudom nézni adott patronhoz milyen nyomtatót tudok venni? :D
Ha nagy baromságot kérdeztem, akkor bocsi! :B

(#4799) emery2 válasza ro_bert17 (#4798) üzenetére


emery2
tag

Ez megfelel neked. [link]

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#4800) ro_bert17 válasza emery2 (#4799) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ööö köszi, szimpatikus ki weboldal, csak nem találom, hogy hogy tudok visszakeresni egy patrontípusból nyomtatókra? :B

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.