Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) szinimini válasza Csavarnyuzo (#11799) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor nyitok egyet,mert csak az index-en találtam ilyen fórumot még.

ui.: Hogy kell? :))

[ Szerkesztve ]

(#11802) Csavarnyuzo válasza szinimini (#11801) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#11803) szinimini válasza Csavarnyuzo (#11802) üzenetére


szinimini
senior tag

:R

3D nyomtatás

[ Szerkesztve ]

(#11804) durbincs


durbincs
csendes tag

Üdv!
Van egy HP 2840-es laserjettem.
a nyomtatási képen. bal oldalt nem nyomtat sem szinesen, sem feketén.
Az eszköztár szerint a képdob 25%-os, a patronok 69%-osak.
Mi okozhatja?
Mellékeltem képet!
A válaszokat előre is Köszönöm!

(#11805) durbincs


durbincs
csendes tag

(#11806) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Amikor már virít a "fogy a tinta" LED a nyomtatón, az még is mennyi százalékot jelenthet még a patronból? Régi masina, vezérlőpultba nem találtam neki állapotjelzőt.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11807) Csavarnyuzo válasza durbincs (#11805) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Általában a carousel "pozícionálódik" el, lehet átugrott egy fogat a bal oldalon.

A pirosat kell elvágni.

(#11808) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#11807) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Adott egy HP 2605-ös color laserjet, ami nem nyomtat színesen. A gép kijelzőjén mind3 színes tonerben több van mint a feketében. Felraktam a PCL6-os drivert láttam régebben azt válaszoltad az egyik fórumtársnak, hogy próbálkozzon a PS driverrel.
A gép elég sokat állt és nem nyomtattak vele, annyit tettem megráztam a színes tonereket. Azonban a nyomtató beállításai (win7) között sehol nem találtam színes nyomtatási lehetőséget.

A PS driver segítene vagy nagyobb baj lesz szerinted?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11809) Csavarnyuzo válasza anonymus89 (#11808) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha öntesztet nyomtatsz, vagyis számítógép nélkül, akkor azon vannak színek?

A pirosat kell elvágni.

(#11810) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#11809) üzenetére


anonymus89
addikt

Épp azt keresem a manualban de egyelőre még nem találtam meg.... :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11811) anonymus89 válasza Csavarnyuzo (#11809) üzenetére


anonymus89
addikt

Ilyet találtam:
"To calibrate the printer at the printer
1. To calibrate from the printer, press (Left arrow) or (Right arrow) until the display reads
System setup.
2. Press (Select).
3. Press (Left arrow) or (Right arrow) until the display reads Print quality.
4. Press (Select).
5. Press (Left arrow) or (Right arrow) until the display reads Calibrate color.
6. Press (Select).
7. Press (Left arrow) or (Right arrow) until the display reads Calibrate now.
8. Press (Select).
9. Press (Select) to confirm Calibrate now."

Ez lenne az? - közben kinyomtam egy szervizoldalt ahol a hp color lasjet szervizoldal kerete kék színű ez jó jel?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11812) durbincs válasza Csavarnyuzo (#11807) üzenetére


durbincs
csendes tag

Köszi!
Közben megtaláltam a nyomtató szervízleírását. Esetleg pontosabbat nem tudnál írni, hogy hogyan lehet ezt a hibát megszüntetni!
Köszi!

(#11813) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Céges bővülés és elérkezett az idő, hogy lecseréljük a fekete-fehér nyomtatót
- színes - nyomtatóra.

A köv. kritériumoknak kellene megfelelnie:

1) álomszép, élethű színekkel - és - minőségben nyomtasson
2) hosszú távon hibamentesen működjön
3) emberi áron

Szakemberek, mit tudtok ajánlani?

(#11814) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Kicsi, pár személyes irodába szeretnék plottert vásárolni, kb. napi 5 A1-es rajz nyomtatására.

A nyomtatóbolt.hu-n nézegettük a HP DesignJet T120-t, és a (L:HP%20DesignJet%20T520)[link](/L)-t.

Az ár, ami maximum beleférne a költségvetése, az utóbbi modell ára.
Kérdés, hogy milyen előnyökkel jár az, hogy 256 helyett 1 GB memóriája van?
Mennyi egy ilyen plotter fenntartási költsége (patron ár)?

Köszi előre is

(#11815) Csavarnyuzo válasza Sylver001 (#11813) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jó lenne tudni még néhány paramétert -havi terhelés, csatlakozó, duplex-, de kb. Epson tintást.

A pirosat kell elvágni.

(#11816) epzon válasza Sylver001 (#11813) üzenetére


epzon
őstag

mihez kell az álomszép nyomtatás?

(#11817) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv!
Meghalt a nyomtatóm(Canon MP520) és szeretném lecserélni. Az igényeimet tökéletesen kielégítette, de sajnos 8 év után feladta a küzdelmet. Havonta kb.: 20 lap nyomtatására használtam. Multimédiás gépre van szükség, ergo scannelni is tudjon (tudom, van erre külön topik, de ez úgy látom sokkal aktívabb). Nem hátrány, hogyha wlan-ra lehet csatlakoztatni, nem pedig gépre. Sajnos az MP520-et csak 1 gépre lehetett csatlakoztatni, így körülményes volt a használata. Canon-nál szeretnék maradni, viszont ahogy nézem az MG szériát az XL patron hozzá 6-7 ezer Ft, a sima meg 5 ezer. Nem is lenne ez gond, de előbb fog beszáradni, mintsem kifogyni, így valami olyan nyomtatót keresnék, amihez olcsóbb a patron: viszonyításképp, az MP520-hoz az utángyártott patron 700 ft, a gyári utántöltése ~1300.
Szeretném, ha írnátok pár olyan típust (főleg Canont, de ha van más márkából megfelelő, akkor azt is), ami ezeknek a feltételeknek megfelel:
- A nyomtató ára kb.: 20-25 ezer ft
- megbízható (jó pár évig nem akarom cserélni)
- relatíve olcsó patron (akár a gyári töltése, akár utángyártott)

Köszi a segítséget!

(#11818) kellcucc válasza kellcucc (#11817) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Sajnos szerkeszteni már nem tudom az előzőt.
Megköszönném, ha valaki mondana egy körülbelüli időt, ami alatt beszáradnak ezek az "újabb" fajta XL patronok? Az MP520-as régebbi fajta patronokat évente cseréltem, így örülnék, ha ezek az XL-es patronok kibírnának 2-3 évet beszáradás nélkül.

(#11819) 3matyi3


3matyi3
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Van nekem egy Canon PIXMA MX455 típusú nyomtatóm, aminek a scanner funkciója egészen tegnapig zökkenőmentesen működött. Ma reggel azonban nem volt hajlandó scannelni.
A következőt csinálja: berakom a scannerbe a másolni kívánt dokumentumot, majd a nyomtató beolvassa, kiírja, hogy sikeresen beolvasta, katt a befejezés gombra, rákattintok, majd a következő hibaüzenet fogad: "Hibakód: 10,242,7
Nem lehet írni a fájlba!"

A nyomtatót egy laptopon használom, Windows XP SP3 32bit-es környezetben. A scannelést kivéve minden más funkciója hibátlanul működik.
Amiket próbáltam:
1. A nyomtatóhoz kapott telepítő CD-ről újratelepítettem a driverektől kezdve mindent.
Nem segített.
2. Áttettem a nyomtatót egy másik gépre, (Windows7 Ultimate SP1 64bit-es rendszerre) és ott elsőre működik, minden ok, nincs hibaüzenet.

Szerintetek mi történhetett vele, ráadásul egyik napról a másikra?
A laptopon lévő programokban nem történt semmilyen változtatás.

Várom az ötleteket, javaslatokat, melyeket előre is köszönök! :)

(#11820) Csavarnyuzo válasza epzon (#11816) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Húszezreshez ;)

A pirosat kell elvágni.

(#11821) Csavarnyuzo válasza 3matyi3 (#11819) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A Canonnal valószínűleg semmi sem történt, annál inkább a számítógéppel. Nem tudom próbáltad-e már -és nem néztem meg a találatokat sem-, de írd be keresőbe: canon 10,242,7.

A pirosat kell elvágni.

(#11822) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung CLX-3175FW színes multi lézerem.
Szeretném beállítani a WIFI jelszót rajta, de a kódban szerepel nagybetű is.
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan tudok nagybetűt előcsalogatni belőle :(
Kisbetű,szám megy, de nagybetű nem.
Kérem ossza meg velem valaki.

Köszi

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#11823) anonymus89 válasza kiborg (#11822) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

A használati útmutatójából vettem. Azaz a számokat nyomogatva először a nagy betűkkel kezdi, aztán kisbetűk majd maga a szám következik.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11824) 3matyi3 válasza Csavarnyuzo (#11821) üzenetére


3matyi3
csendes tag

Próbáltam a hibakódra keresni a neten, de ilyen nagyon hasznos tanácsok vannak, mint pl. kapcsold ki a tűzfalat és próbáld úgy, stb. Említik több helyen a driver, illetve az Utility újratelepítését, de ahogy írtam, ezen már túl vagyok, sajnos eredménytelenül.
További javaslatok? :)

(#11825) Csavarnyuzo válasza 3matyi3 (#11824) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Elsőnek felhívnám a Canon support-ot. Aztán szopnék vele pár órát valószínűleg tök fölöslegesen. És végül újraraknám a win-t.
Közben beszélnék valami _hozzáértő_ informatikussal, hogy mit gondol róla, nem a win akadályozza meg valamiért az írást. Esetleg kilőném a víruskeresőt is, rendszergazda vagy.e, ha lehet más meghajtóra tenni a mentést, akkor az, ilyesmi.

A pirosat kell elvágni.

(#11826) anonymus89 válasza 3matyi3 (#11824) üzenetére


anonymus89
addikt

Próbáltál más célt/könyvtárt adni a szkennelésnek? - úgy tűnik mintha jogosultsági probléma lenne
Nézegettem én is a megoldásokat sok helyen újratelepítést, registy bejegyzés átírása, net framework 3.5 telepítés...
De ha eddig működött akkor biztos, hogy az oprendszerrel lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11827) 3matyi3


3matyi3
csendes tag

Csavarnyuzo és anonymus89: Köszönöm a tippeket.
A következő a helyzet: Canon support felhívva, windows hibára gyanakszik, de ennél többet nem mondott. Rendszergazdai jogosultság pipa, kikapcsolt víruskeresővel sem működik, más meghajtóra/mappába/célkönyvtárba mentés esetén is ugyanaz a hibaüzenet.
Erősen gondolkodok egy windows reinstallba, de szeretem a kihívásokat, ezért még várok egy kicsit, hátha mégis lesz rá megoldás. :P

(#11828) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok!

Adott 2 db új hp laserjet pro 1102 típusú nyomtató. Üzembe helyezés után mindkét nyomtatónál észrevettem, hogy a kinyomtatott papíron középen mintha látszana a görgő nyoma. Középen két szabályos csík. Az lenne a kérdés, hogy ez típushiba lehet, vagy esetleg ez normális jelenség, és ha bejáratódik a görgő elmúlik?

Nem festéknyom, csak két szabályos bemélyedés, karc van a papíron.

(#11829) Csavarnyuzo válasza Trooper82 (#11828) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A "kihajtó" görgő szokott nyomot hagyni, ami normál esetben kb. fél óra múlva már nem látszik. Erősebb a nyom, ha nedves a papír. Vastagabb papírt kevésbé "nyom" meg.

A pirosat kell elvágni.

(#11830) anonymus89 válasza 3matyi3 (#11827) üzenetére


anonymus89
addikt

Windows update be volt kapcsolva csak kíváncsiságból?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11831) kiborg válasza anonymus89 (#11823) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Köszönöm, de ez sajnos nem működik.
Megnyomom a 6-os gombot, megjelenik a nagy M, majd nagy N, nagy O, ezután a 6-os, és még egy nyomásra meg újra a nagy M és újraindult a folyamat.

Ezért nincs lövésem sem a dologról, tudtommal nem így kellene működnie.
A WiFi-t látja, csak jelszót nem tudok beírni.

Kiborg

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#11832) kiborg válasza kiborg (#11831) üzenetére


kiborg
aktív tag

Kipróbáltam valamit:
mikor a hálózad SSID-jét írom be, akkor a nagybetűk után tényleg jön a kisbetű, de ha wifi jelszót írom, akkor nem. Na ez hogy lehet ???

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#11833) Csavarnyuzo válasza kiborg (#11831) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha vezetékkel összedugod -utp- nincs webes felülete, amin esetleg tudnád ezt állítani?

A pirosat kell elvágni.

(#11834) anonymus89 válasza kiborg (#11831) üzenetére


anonymus89
addikt

Ahogy Csavarnyuzo is írja kösd össze vagy a SyncThru™ webes szolgáltatás használatával.
Nem tudom letöltötted-e a használati útmutatóját ha igen akkor tekintsd tárgytalannak.
24. oldaltól kezdődik a vezetékes- és vezeték nélküli hálózat beállítása.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11835) 3matyi3 válasza anonymus89 (#11830) üzenetére


3matyi3
csendes tag

Nem, nem! :) Mindig ki van kapcsolva, manuálisan frissítgetem/gettem amíg ugye volt hozzá kiadva frissítés.

(#11836) anonymus89 válasza 3matyi3 (#11835) üzenetére


anonymus89
addikt

Én egészen pontosan a windows updatekre gondolok, nem-e az módosíthatta.
Akár net framework.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11837) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen printserver-rel van valakinek tapasztalata? HP Deskjet F380 nyomtatóm van és szeretném anélkül használni hálózaton, hogy egy gépet be kellene kapcsolni miatta. Tudják ezek kezelni, mint MFP? Valamint droidos kütyük látnák?

Előre is köszönöm.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#11838) w.miki


w.miki
veterán

Canon MX870 tintasugaras, multis nyomtatóm van.
Szerettem volna néhány képet kinyomtatni, de nagyon csúnyák a színek.

Szerintetek mitől ilyen lilás a kép? A számítógépen jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11839) atala válasza w.miki (#11838) üzenetére


atala
addikt

Kitalálom. Utángyártott, vagy tölthető patront használsz.
Összefolytak a színek a fejben. A régi nyomtatómnál nekem is volt ilyen. Készíts egy lapot, ahol a 4 színből van sok, és azt kezd el nyomtatni addig, míg ki nem tisztul.

(#11840) w.miki válasza atala (#11839) üzenetére


w.miki
veterán

utángyártott patront persze, sokkal olcsóbb.
van esetleg ilyen minta kép a neten, amire te gondolsz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11841) w.miki válasza atala (#11839) üzenetére


w.miki
veterán

nem tudom melyiket nyomtassam, melyik lenne a legjobb a tisztításra, és a hibafeltárásra

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11842) w.miki válasza w.miki (#11841) üzenetére


w.miki
veterán

végül ez hasznos volt, mert kiderült belőle, hogy kifogyott a sárgám :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11843) atala válasza w.miki (#11841) üzenetére


atala
addikt

Én ezzel próbálkoznék.
[link]

(#11844) anonymus89 válasza w.miki (#11842) üzenetére


anonymus89
addikt

Nekem is hasonlót nyomtat most a HP Laserjet 2605-össel csak itt 1 évig álltak benne a tonerek....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11845) seftman


seftman
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nyomtatófej beigazításában. Van egy Canon pixma mx395-ös nyomtatóm és egyszerűen nem tudom beállítani a nyomtatófejet a rendes pozíciójába. Próbáltam manuálisan is meg autómatán is. A patronok teljesen újak és eredetiek. A régi patronokkal is ez volt a jelenség és ezért vettem újakat. Nagyon csúnyán nyomtat... Ha valaki esetleg tudja, hogy mi lehet a hiba, vagy hogyan lehet visszaállítani a nyomtatófejet eredeti állapotába, kérem segítsen.
Az alábbi képeken látszik a hiba. (Amelyik nincs teljesen kinyomtatva azon jobban látszik a hiba a kép tetején)

(#11846) atala válasza seftman (#11845) üzenetére


atala
addikt

Én mindig nagy felbontású papírral, vagy matt fotópapírral állítom be a fejet. Sokkal jobban látszanak a sávok, jobban be lehet állítani.

(#11847) seftman válasza atala (#11846) üzenetére


seftman
újonc

Ez 10x15-ös fényes papír, a legfinomabb beállításon.

(#11848) atala válasza seftman (#11847) üzenetére


atala
addikt

Amikor állítod be a fejet, akkor általában használni kell 3 lapot amire sávokat nyomtat. Ennél használj jó minőségű papírt.
De a fényképet elnézve nem azzal lesz a gond, mivel sávosan csinálja a hibát. Inkább görgő problémára gyanakodnék, de lehet, hogy tévedek.

(#11849) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Következő kérdésem lenne:
Win 7 starter rendszert tettem olyan gépre, amiben nincs paralell port. Viszont van egy ősöreg HP 520 nyomtató, amit rá kellene valahogy paszírozni. Vettem paralell/usb átalakítót, látja is a rendszer ismeretlen usb nyomtatónak. Viszont mivel nem ismeri fel rendesen, nem lehet használni.
Van valami ötletetek, hogy hogyan oldjam meg?
Köszi!

(#11850) Csavarnyuzo válasza dodopek (#11849) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Először célszerű az átalakítót magában bedugni, ekkor feltelepíti a win a driverét. Ezután ki szoktam a nyomtatóval együtt bedugni. Ha ilyenkor is ismeretlen eszköz marad, akkor kézzel hozzáadhatod a drivert -már ha van hozzá.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.