Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) Csavarnyuzo válasza valory (#11450) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link. Kicsit vársz megjelenik a letöltési lehetőség. A leírás alapján elboldogulsz. Ha nem menne jelezd.

A pirosat kell elvágni.

(#11452) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Sziasztok!

HP Photosmart C3180 All-in-One scanner-es nyomtatóm van. Nem mai csirke, kb. 8 éve meg van már. Több, mint 10000 oldalt nyomtattam, illetve fénymásoltam már vele.

Az utóbbi időkben eléggé betegesre vette a figurát. Minden egyes bekapcsolás után próbanyomtatást akar végezni és végez is, ha van bele helyezve papír. De utána tudok vele nyomtatni szépen, egyenként berakva a papírlapokat, máskülönben jó szokása 1,5 papírlapot behúzni és úgy rányomtatni.

Illetve a scannernek nagyon csapágyas hangja lett, ha fénymásolni akarok, akkor a másoló az üveg alatt végig szalad, majd koppan a sín végén és hibát ír. Csak kihúzni lehet a konnektorból, resetre sem reagál.

Érdemes lehet javítani, javíttatni, vagy felejtsem el? Lehet, hogy többe kerülne, mint amennyit most ér a gép?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11453) Met válasza Birsmann (#11449) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem inkább lézeres lenne jobb neked, ha csak időnként van használva a tintás beszáradhat.
Olyat keress amiben a toner és a dob (vagy valami hasonló alkatrész ami egy bizonyos lapszám után elromik) együtt van, mert ha tonert cserélsz akkor azt is cseréled. A Canon az egyik ilyen, a másikat nem tudom de olvass itt vissza.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11454) Birsmann válasza Met (#11453) üzenetére


Birsmann
tag

Köszönöm, ezen a vonalon indulok el :)

A.

[ Szerkesztve ]

(#11455) atala


atala
addikt

Adott egy mono lézer ami ilyen nyomatot ad egy egyszínű szürke lap kinyomtatásával.
Eredeti toner. Mi lehet a hiba? Mint ha a toner hengerén nem lenne egyenletes a por amikor kiszedem. Talán lehúzókés hiba?
Szöveg nyomtatásakor nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#11456) Csavarnyuzo válasza atala (#11455) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A hosszanti csíkok a doctor blade és a dob "töltésfelvevő" képességének egyenetlenségei. A kereszt csíkok pedig a forgó alkatrészekkel -ha van töltőhenger, mágneshenger, dob- hozhatók kapcsolatba -töltés, dobföld, bias-.

A pirosat kell elvágni.

(#11457) atala válasza Csavarnyuzo (#11456) üzenetére


atala
addikt

Értem, köszi. Majd meglátjuk egy másik tonernél mit csinál. A dob külön van, azt csak 12e oldalanként kell cserélni.

(#11458) Csavarnyuzo válasza atala (#11457) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Egyébként milyen masina? Csak azért, mert nemrég volt itt - vagy másik topikban- szó róla, hogy a Hp P1102 újonnan sem teljesen homogén.

A pirosat kell elvágni.

(#11459) atala válasza Csavarnyuzo (#11458) üzenetére


atala
addikt

Brother DCP-7065DN.
Mivel irodai célra van használva (számlák, szeződések...stb) így szövegnél nem lehet észre venni, csak kíváncsiságból kérdeztem. Na, meg úgy is tölteni fogom, az utángyártott portól úgy sem várom el, hogy 100%-os legyen.

(#11460) Csavarnyuzo válasza atala (#11459) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Már most is utángyártott van benne?

A pirosat kell elvágni.

(#11461) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Canon Pixma nyomtató. A kinyomtatott fotók 2-3 hónap alatt teljesen rózsaszínűek lesznek.

Igaz, nem gyári tintapatron van benne. Gyárival is lenne hasonló gond?

(#11462) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Érdeklődnék, hogy milyen lehetőségeim vannak patron cseréjére ? Canon MG 5550-s gépem van.
Tiszta sor, hogy vannak bele a gyári patronok, nem is túl drágán, azokkal biztosan megy. Van valami általános tapasztalat, hogy esetleg melyik utángyártottal üzemel a gép hibátlanul ? Plusz ami most jött szembe nekem újdonságként az a CISS technológia. Ez mennyire kiforrott ? Találtam szettet is amely az én nyomtatómhoz jó lenne. Mennyire megbízható a dolog ? Aki használ ilyet huzamosabb ideje, mondhatna egy pár szót róla. Illetve ezeknek a töltése érdekelne még konkrétan.

Előre is köszönöm !

(#11463) atala válasza Csavarnyuzo (#11460) üzenetére


atala
addikt

Ez még eredeti.

(#11464) atala válasza kaposznyak (#11461) üzenetére


atala
addikt

Az utángyártott miatt van.

(#11465) atala válasza Májsztró (#11462) üzenetére


atala
addikt

Többet hallani a ciss gondokról, mint a pozitív visszajelzés. Én még egy olyan hozzászólást sem olvastam, hogy meg lennének elégedve vele. Ellenben sok panaszt hallani, hogy folyik, maszatol, nem nyomtat rendesen.
Én nem tennék ciss-t a gépbe. Tölthető patronnal jobban jársz.

(#11466) kaposznyak válasza atala (#11464) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Albumban, fénytől elzárva is gyorsabban romlana a kép állaga, mint az eredeti patronnal készülté?

(#11467) epzon válasza kaposznyak (#11466) üzenetére


epzon
őstag

ugyanolyan körülmények között az után gyártott mindig sokkal rosszabb eredményt fog adni

(#11468) kaposznyak válasza epzon (#11467) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz. Akkor inkább összegyűjtöm a nyomtatandó képeket és kinyomtattatom profikkal.

Az itthoni nyomtató meg marad iratnyomtatásra.

(#11469) woros válasza Szivacs85 (#6782) üzenetére


woros
őstag

Köszönöm, nekem épp most segített ez a módszer ! :)

(#11470) atala válasza kaposznyak (#11466) üzenetére


atala
addikt

Ha 3-4 évente előveszed fél órára, akkor megmarad az eredeti szín, vagy csak kis mértékű romlás lesz. A fény ami igazán árt neki.

(#11471) Májsztró válasza atala (#11465) üzenetére


Májsztró
addikt

Esetleg valami konkrét ajánlás típusra, tintára ?

(#11472) atala válasza Májsztró (#11471) üzenetére


atala
addikt

Passz. Én pigmentes tintát használok, mert az enyémbe az kell.
A tiedbe dye tinta kell.

[ Szerkesztve ]

(#11473) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Van egy Canon Pixma MG3550 multifunkciós nyomtatóm. Olyan problémám van vele, hogy a másolás nem nagyon akar működni. Az indítógomb megnyomása után átmegy a henger a másik oldalra, beszívja a lapot, majd gyorsan vissza is megy, a lapot pedig ezután pár mp után kinyomja üresen. Ezután a sárga lámpa folyamatosan kettős villogást csinál, ami azt jelenti elvileg, hogy ellenőrizze a papírt. A szkennelés, és a nyomtatás viszont gond nélkül működik. Egyszer sikerült csak a másolás 6-7 kísérletből.
Szerintetek mi lehet a probléma? Szerviz?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11474) jerry311


jerry311
nagyúr

OKI OL 600ex fekete-fehér, lézernyomtatóval akadt problémám.
Csíkoz, foltoz, stb, lásd kép: [link]
Lehet ezzel valamit kezdeni még?

(#11475) Csavarnyuzo válasza jerry311 (#11474) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehetni lehet, kérdés megéri-e. Valószínűleg dobegységet kell benne cserélni.

A pirosat kell elvágni.

(#11476) Csavarnyuzo válasza szabogabor10 (#11473) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha kézzel óvatosan "rásegítesz" a behúzásra, akkor jó?

A pirosat kell elvágni.

(#11477) megema válasza megema (#11431) üzenetére


megema
őstag

Erre van valakinek ötlete? Nyitott állapotban is megnéztem "működés" közben a mozgó alkatrészeket, de semmi látható jele sincsen hibának.

Esetleg tudtok valami szakit/szervizt ajánlani? Az utód már úton van, de ha apróságról van szó, akkor inkább megcsináltatnám.

(#11478) jerry311 válasza Csavarnyuzo (#11475) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ebben ugye van 1 komponensű festék, meg a dob. Tisztítani már próbáltam, úgy 5 évente egy nagytakrítás a dobegységen és utána jó volt. Úgy tűnik ez most nem segít, ebből "új" nyomtató lesz úgy érzem.
Dobot 60k HUF környékén lehet találni, ha egyáltalán van még a régi készletekből, mert már 15 éve is kifutott termék volt a típus.

(#11479) Csavarnyuzo válasza jerry311 (#11478) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

:K Jól gondolod.

A pirosat kell elvágni.

(#11480) szabogabor10 válasza Csavarnyuzo (#11476) üzenetére


szabogabor10
veterán

Behúzza, csak utána valamiért mintha nem lenne kapcsolat a másoló és a nyomtató rész között. Így kinyomja gyorsan üresen. Valamiért gyorsan visszamászik a helyére a másolóhenger, anélkül, hogy közben dolgozna.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11481) Csavarnyuzo válasza szabogabor10 (#11480) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha nem lenne kapcsolat, akkor arra szerviz hibát írna. Olyan mintha a papírt nem tudná rendesen behúzni -a másolandót-. Szkenneléskor a felbontás miatt szerintem más a papír továbbítási sebessége, ezért elképzelhető, hogy akkor jó. Ezért próbálnék meg rásegíteni a másolandó papír behúzására.

A pirosat kell elvágni.

(#11482) szabogabor10 válasza Csavarnyuzo (#11481) üzenetére


szabogabor10
veterán

A másolandó papír rá van téve az üveglapra, alatta a hengernek kellene fénnyel beolvasni a tartalmát. Csak az üres papírt húzza be, amire meg kellene csinalnia a másolatot. De mondom, sima nyomtatáskor is mindig behúzza szépen a lapokat, és soha nincs gond. Csak amikor másolás miatt húzza be a lapot. Egyszerűen érthetetlen, miért csinálja.
De valamelyik másik fórumon is írtak már ilyen hibáról, csak megoldást nem írtak rá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11483) Csavarnyuzo válasza szabogabor10 (#11482) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Bocsánat félreértettem és most nézem, hogy ez nem is lapadagolós típus.
Így viszont tényleg error a dolog, mert a nyomtatás ás másolás papírbehúzása semmiben sem különbözik egymástól. Csak fekete másolással is próbáltad?
A beolvasó résznél ami világít ott nem henger van :)

A pirosat kell elvágni.

(#11484) szabogabor10 válasza Csavarnyuzo (#11483) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bocs, akkor nem tudom pontosan, hogy hívják. :)

Próbáltam feketével és színessel is, egyszer színessel sikerült, de utána már azzal se. Most vettem pár napja a gépet. Szerintem gyárilag nem okés.
Akkor gariztatás lesz ebből, köszi szépen a segítséget. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11485) Csavarnyuzo válasza szabogabor10 (#11484) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Upsz, hogy ez új készülék? Akkor ne kísérletezz ügyfélszolgálatot hívd fel elsőnek.
Szerk.: vagy ha 3 napon belül vagy, akkor cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11486) szabogabor10 válasza Csavarnyuzo (#11485) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos már asszem 4 napja vettem.
Akkor ügyfélszolgálat lesz belőle, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11487) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy Pirelli A4201G HGW és az össze van kötve egy TP-Link 941nd routerrel. A gépem a hgw-be van bekötve. A router csak a wifit "csinálja".

Próbáltam a nyomtatót wifin keresztül elérni/telepíteni de valamiért nem tud csatlakozni HP P1102w.
[link]

Mit lehet csinálni, hogy normálisan működjön? Gondolom itt is valami távoli eléréses cuccot kell majd beállítani.
THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11488) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Adott egy E120-as Lexmark lézernyomtató. Nem mai darab, de elő lett véve, megnézni, hogy jó-e még stb.
Nyomtatni nyomtat, csak nagyon maszatolja a lapot. Ez mitől lehet? Rossz a toner, vagy valami papírhúzó görgők lettek nagyon tintaporosak? Van ez a dob vagy micsoda benne, az meg lett tisztítva, de nem használt sajna. Mi csak ezt a részét tudtuk megtakarítani, ha jobban bele akarnánk mélyedni akkor már szét kéne szedni a nyomtatót. Tudtok ajánlani valami megbízható szervízt, ahol megcsinálnák? (Feltéve ha nem a toner szaródott el amiért sokat állt.)

Köszi!

(#11489) Csavarnyuzo válasza kemotox (#11488) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Attól függ mennyit állt sajnos akár mindkettő -toner és dobegység- tönkremehetett.Ilyenkor legjobb valahonnan szerezni használt tonert és azzal kipróbálni.

A pirosat kell elvágni.

(#11490) Csavarnyuzo válasza Csavarnyuzo (#11489) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Pont most hirdet valaki itt az aprón dobot hozzá. Igaz én nem biztos, hogy belebonyolódnék.

A pirosat kell elvágni.

(#11491) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Miért van az, hogy kétoldalas nyomtatásnál átlátszik a másik oldal? Nagyon irritáló.

.

(#11492) epzon válasza Troy. (#11491) üzenetére


epzon
őstag

vékony a papír, használj jobb papírt

mivel nyomtatod?

(#11493) Troy. válasza epzon (#11492) üzenetére


Troy.
addikt

Privátot írtam.

.

(#11494) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy Philips LaserMFD 6020 lézernyomtató, vadonat új tonerrel, és teljesen fekete oldalt ad nyomtat. Tudnátok adni valami tanácsot, vagy javaslatot, hogy mi lehet a problémája?

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel :Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11495) Csavarnyuzo válasza Bazsesz (#11494) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem ismerem a konkrét típust, de legtöbb készülék akkor csinál ilyet, ha nem megy a "main charge". A toner cserekor kezdte el csinálni? Mert ha igen, akkor a toner a rossz.

A pirosat kell elvágni.

(#11496) Bazsesz válasza Csavarnyuzo (#11495) üzenetére


Bazsesz
őstag

Köszönöm a választ, de felhívtam a Philips szervízt, és az ott lévő SZAKEMBER (így csupa nagybetűvel, mert ritka az ilyen szervizes) segítségével sikerült megoldani a problémát.

A a nyomtató csatlakozói voltak, ahol a toner csatlakozott hozzá (tisztítás + csavarhúzóval helyreigazítás megtette a dolgát).

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11497) Bazsesz válasza Bazsesz (#11496) üzenetére


Bazsesz
őstag

Még mielőtt félreértené valaki ezt a postomat, nem Csavarnyuzo vagy egyéb a PH!-n segítő embert szeretném leoltani, csak ritka az a szervíz/szervizes, akit ha felhívsz valami problémával, akkor nem azt mondja, hogy "sz*r, küldd el javításra", hanem ténylegesen megpróbál segíteni, megoldani a hibát, még ha neki nem is érdeke, hogy te magad megcsináld az eszközöd.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11498) Csavarnyuzo válasza Bazsesz (#11496) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Köszi, hogy jelezted. :R Valószínűleg a főtöltő -main charge- csatlakozója volt, amit piszkáltál.

A pirosat kell elvágni.

(#11499) Csavarnyuzo válasza Bazsesz (#11497) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Aki itt szervizesként tanácsot ad, az mind mondhatná, hogy hozd hozzám megnézem. Szerintem viszont "ingyen" -na jó az idő is pénz- lehet szerezni tapasztalatot, főleg akkor ha a probléma "megoldódása" után a fórumtárs visszajelez, mint pl Te is. Így legalább tudjuk mi volt ténylegesen. A probléma az, hogy sokan mielőtt bármit próbálnának csak kérdeznek, de visszajelezni már lusták.

A pirosat kell elvágni.

(#11500) Bazsesz válasza Csavarnyuzo (#11499) üzenetére


Bazsesz
őstag

Maximálisan egyetértek Veled a visszajelzés terén. Igazából azért írtam le a lényeget, mert a Philips lézerekről az interneten az információ alulról közelíti meg a nullát. Cserébe nagyon drága, és gazdaságtalan a használata: ötszörannyiba kerül egy toner bele, mint pl a hasonló korabeli HP-kba a hasonló kapacitású 12A, és még szenvedni kell a chipkártyával is. Viszont mint így utólag kiderült igazad volt, csak sajnos így nekem akkor hirtelen nem mondott semmit a main charge kifejezés abban a helyzetben (könyökig a nyomtatóban, a t****ről is a tonerpor hullt, közben ügyfelek jöttek-mentek, stb). De ma is tanultam valamit, és legközelebb tudom, hogy mivel kezdjem. Mégegyszer ezer hála és bocs, ha túl nyers voltam a délutáni hszben :R

Szóval akinek Philips LaserMFD 6020 (vagy egyéb hasonló Philips lézerrel) nem akar nyomtatni/fekete oldalt nyomtat új tonernél, annak az egyik lehetséges megoldás lépésről lépésre:

1., Kapcsold ki, és húzd ki a konnektorból. Ezzel kezdd a dolgot.
2., Nyitsd ki a toner ajtaját, és szedd ki a tonert
3., Ha szemből nézed a toner helyét, akkor jobb oldalt az alsó részen van 3 darab réz csatlakozó, a jobb falon van egy darab. Alkohollal (gyógyszertárban kapsz) tisztítsd meg.
4., Fogj egy műszerész csavarhúzót, és az oldalsó réz csatlakozót háttulról korrigáld vissza úgy, hogy kb. 45°-ot zárjon be a jobb oldalfallal. Ha belenézel, azt látod, hogy szinte egy síkban van az oldalfallal, ami probléma, ezt kell korrigálni, viszont csak "háttulról" tudsz benyúlni, és finoman"kifeszíteni".
5., Toner vissza, ajtó bezár, próba.

Igazából így leírva durvának hangzik, de pofonegyszerű, kb. 1,5 perces feladat. Így utólag belegondolva hülye voltam, hogy nem fényképeztem le, hogy mit kell csinálni, és sajnos neten egy olyan képet nem találok, amit ide be tudnék linkelni, de igyekszek.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.