Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11601) Csavarnyuzo válasza atala (#11599) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Így szoktam vala csinálni és már többször segített vala :K
Szerk.: de visszaolvasva itt szinte biztos, hogy nem ez lesz a gond, mert akkor "hirtelen" az egész szín kimarad.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11602) l.zsoltmy válasza Csavarnyuzo (#11601) üzenetére


l.zsoltmy
csendes tag

Még az ip3600-nál is jelentezett ez a probléma .... én a tintára gyanakszom, hogy aval van baj

(#11603) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

Canon Pixma MP495-höz tudtok ajánlani utángyártott patront vagy esetleg utántöltő szettet? Nagyon gyorsan eszi a gyári patronokat és sokallom az árukat.

Köszönöm!

(#11604) fcc válasza fcc (#11596) üzenetére


fcc
aktív tag

Létezik. Néhány órai inaktív állapot után kikapcsol. A kapcsolót is el engedi, vissza áll alap állapotba. Pont itt ültem mikor kikapcsolt. :Y :DD
Xerox 3040.

[ Szerkesztve ]

(#11605) Csavarnyuzo válasza fcc (#11604) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Milyen igaz! Én meg már azt hittem hogy kikapcsolgat. :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#11606) Soma01 válasza Soma01 (#11598) üzenetére


Soma01
veterán

Canon MG5650 ajánlott?

(#11607) tylerddd


tylerddd
veterán

Erre esetleg valaki?! UTAX fénymásoló

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11608) johnny63 válasza Csavarnyuzo (#11605) üzenetére


johnny63
tag

A mai nap megcsináltam ezt a Developer cserét és a kalibrálást. Tökéletesen működik a Konica.
Köszönöm a segítséget! :R

(#11609) Csavarnyuzo válasza johnny63 (#11608) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerintem simán megpályázhatsz egy szerviztechnikusi állást :)

A pirosat kell elvágni.

(#11610) Met


Met
nagyúr

Szerintetek ha a Canon LBP6020B nyomtatómba teszek egy EZ Print utángyártott tonert akkor megdöglik a nyomtató? :U
18k az eredeti és annyiért vettem a nyomtatót 2 éve, akkor még a toner olcsóbb volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11611) Csavarnyuzo válasza Met (#11610) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor van gond szóródna belőle a toner -elő szokott fordulni-. Eben az esetben nem szabad tovább használni kell tenni bele egy másikat.

A pirosat kell elvágni.

(#11612) Met válasza Csavarnyuzo (#11611) üzenetére


Met
nagyúr

Nem ürült ki csak gondoltam veszek egyet ami kb. életem végéig elég lesz :D
Még mindig a hozzá adott toner van benne.

Azért kérdezem hogy ne járjak úgy mint cégnél, az utángyártott toner valószínűleg hazavágta a nyomtatót.
Szervizt kérdeztük, azt mondta jó eséllyel az elektronika ment tönkre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11613) Csavarnyuzo válasza Met (#11612) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Na erre azért befigyelnék... Persze elvileg elképzelhető, de gyakorlatilag nagyon-nagyon minimális rá az esély.
Milyen készülékről van szó (gyártó, típus) és mi a hibája, amire azt mondták, hogy az utángyártott toner okozta?

A pirosat kell elvágni.

(#11614) Met válasza Csavarnyuzo (#11613) üzenetére


Met
nagyúr

Xerox Phaser 6010, ment a hozzá adott tonerrel, utána kapott egy utángyártottat majd megint egy eredetit.
Az utolsó eredetire azt írja hogy érvénytelen toner, ha vissza rakom az üres utángyártottat akkor arra azt írja hogy üres.
Az eredeti tonert kicserélték egy újra, azt sem ismeri fel.

Természetesen azt nem reklámoztuk hogy volt benne utángyártott mert akkor rögtön az lenne a baj :U
Felhívtunk egy szervizt elmeséltük a toner csereberét (azt nem hogy utángyártott) és ott mondták hogy lehet az elektronika szállt el.
Nekem magas hogy tudna egy toner ilyet csinálni és ha igen akkor miért ismeri fel az utángyártottat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11615) Csavarnyuzo válasza Met (#11614) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerintem inkább csak lepattintottak.

A pirosat kell elvágni.

(#11616) Soma01


Soma01
veterán

Ide is beírom:

"Egy Canon PIXMA MG5650 nyomtatóhoz szeretnék után-gyártott, de jó minőségű "pigmentfekete" XL tintapatront vásárolni. A színeseket szerintem megveszem eredetiben, azokat keveset használom, alig fogynak. De a fekete nagyon megy. Szerintem feketében van jó után-gyártott is, meg persze egy csomó gagyi. Na, nekem a jó kellene. Láttam 1000-1500 Ft körül is, de szerintem azok nem adnak elég szép nyomatot. Gondolom 2500 Ft körül már vannak normális minőségűek. (ugye, a gyári XL patron 4500-5500 Ft közt van)
Van valakinek tapasztalata valami jó és megfizethető tintával kapcsolatban?"

(#11617) coqito


coqito
tag

Sziasztok!
Szerintetek egy EPSON STYLUS OFFICE BX305FW versenyképes a mai nyomtatókkal?
7-8 ezer forintot megér, ha színes nyomtatásra használnám főként?

Köszi előre is a választ!

(#11618) olimpic


olimpic
csendes tag

Sziasztok, tabletrol szeretnek nyomtatni, de vmilyen vezetekes lehetoseggel. Letezik az otg kabellel ilyen megoldas? Nyomtato egy hp 8600 tablet meg az o3dott. Barmilyen valasznak orulnek:)

(#11619) olimpic válasza olimpic (#11618) üzenetére


olimpic
csendes tag

Usbt pendrivot tudok ratenni nyomtatora de ott meg csak mintha kepeket latna a nyomtato lcd panelja...

(#11620) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.
Van egy hp laserjet 1005 nyomtatóm és win 8 alatt nem akar működni. Amikor telepítem a drivert kéri hogy csatlakoztassam a nyomtatót, amit meg is teszek de nem is reagál rá. Viszont ha megnyitom a vezérlőpultban az eszközök és nyomtatókat akkor ott látja a gép hogy csatlakoztatva van a nyomtató. A drivert a hp honlapjáról szedtem le. Tudtok valami megoldást?

Üdv.: Aszti

(#11621) minek?:S


minek?:S
őstag

Szevasztok sracok!

Szeretnem segitsegeteket kerni abban, h holnap vizsgazom es kene rizsaznom a nyomtatokrol is, viszont teljesen tavol allnak tolem. Valaki leirna nekem 2-3 mondatban a tintasugaras, matrix, ho es lezernyomtatok mukodeset!? Nagyon halas lennek.

Üdv.:M.

(#11622) epzon válasza minek?:S (#11621) üzenetére


epzon
őstag

link

tintasugaras - tintát fröcsköl
lézer - hővel égeti a papírra a port
hő - speciális hőpapírt használ, hő hatására változtatja a színét
mátrix - egy tű üti meg a szalagot amit hozzányom a papírhoz (írógép elv)

(#11623) Csavarnyuzo válasza minek?:S (#11621) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#11624) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Van egy Lexmark X2620 nyomtatóm, pár hónapja vettem bele utángyártott patronokat. Valami rémgagyi lehetett, mert azóta nem is találok ebay-en ugyanilyet. Kb 90%-on lehetett mindkét patron, mikor hirtelen a nyomtató úgy döntött, hogy egyiket se fogja felismerni. Már megtisztítottam a patronokat, de semmi. Van valakinek ötlete? Nagy szükségem lenne a nyomtatóra pár napon belül... :O

(#11625) minek?:S válasza Csavarnyuzo (#11623) üzenetére


minek?:S
őstag

& epzon

Köszönöm.

Üdv.:M.

(#11626) Csavarnyuzo válasza minek?:S (#11625) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azért annyit hozzátennék, hogy nem mai tananyag, tehát van egy két elavult infó benne pl. felbontás, költségek.

A pirosat kell elvágni.

(#11627) privatposta


privatposta
tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni Samsung CLP-320N nyomtató hibamegállapításban. Pár éves, eddig hibátlanul nyomtatott összesen kb. 100 oldalt. Majdnem tele eredeti tonerek stb.
Legutóbb akartam nyomtatni, és már nem tudtam. A jelenség az, hogy elkezd bootolni, de valszeg elakad közben, mert 4 piros toner lednél megáll, ill .az online led is sárágn világít. Mi lehet a baj? Ért valaki hozzá? Tudnátok segíteni? Videót is készítettem róla, hátha az segít. Az USB porton nem elérhető, viszont boot-download módba be tudom tenni.
Esetleg a fw sérülhetett meg?
Tudnám az frissíteni?
Előre is köszi a segítséget.

(#11628) Elmör


Elmör
senior tag

Hello,

Samsung CLX 3185 típusú színes lézernyomtatónk van, nagyjából 3 éve elégedetten használjuk Samsung tonerekkel cserélve mindig a színest és a feketét is, de most olyan telítetlenség alakult ki a színeknél, főleg szürke árnyalatokban, pl ember portré nyomtatáskor nem a megszokott arc színű lesz az arca az emberkének, hanem inkább olyan rózsaszínes vagy lilás. Én arra a hengerre gondoltam, ami a képalkotó néven fut azt hiszem, hogy az lesz cserés, de elvileg a gép ezt jelzi szoftveresen is? (fel van telepítve minden grabanca)

Pár infó az infóablakból:
Össz oldalszám (Színes/mono): 1922/3973 (tehát majdnem 6000 oldalt nyomtattunk ki)
Összesen oldalszám: 11693 képek
Síkágyas Szken. oldalsz.: 2900 oldal

Képalkotó egység információ
Marad? 52%
Kész? 11693 képek
Először telepítve: 2012.05.17

Néztem a képalkotó árát, kb. 33 ezer Ft, ezért kérdezem, hogy ezt kell-e cserélnem, mert azért nem 1000 Ft-os alkatrész. Tonerek vannak jelenleg is itthon, azzal tudok még esetleg próbálkozni. Néztem neten képalkotó tisztítós videót, de most nem fogok elkezdeni 90%-os alkoholt hajkurászni gyógyszertárakban, meg félek is, hogy csak rontanék a gépen.

Minden tippet, segítséget köszönök. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#11629) minek?:S válasza Csavarnyuzo (#11626) üzenetére


minek?:S
őstag

nagyjából összehoztam valamit, de végülis nem azt a tételt húztam. :B

Üdv.:M.

(#11630) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!

Van egy Epson DX7400 nyomtatóm. Új patronokat raktam bele a hét elején. Egy fotó lett nyomtatva velük,és ma bekapcsolás után már a feketét üresnek látta,és miután megmozgattam,már a másik szín nem tetszik neki. Az érintkezőket kontakt tisztítóval hétfőn megtisztítottam. Mi lehet a baj?

Köszönöm előre is válaszotokat! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11631) coqito válasza apaszka (#11630) üzenetére


coqito
tag

Szia, szerintem itt előbb kapsz választ: Epson nyomtatók topik

(#11632) apaszka válasza coqito (#11631) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm, és bocsánat a szemeteléséért a topiknak! :W :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11633) gtuby


gtuby
csendes tag

Sziasztok, multifunkciós nyomtató vásárlásán gondolkodom.

Jelenleg egy Epson nyomtatóm van amihez baromi olcsó a patron (1500 a 4db), de néha beszárad a fej (pl.: nem használom 1-2 hónapig) és mire megtisztítom kiürül a patron. (A színes részét nem is tudom használni jelenleg sem, mert csíkoz)
Mint írtam nem vészes a patron, de szükségem lenne a fénymásolás lehetőségére is ezért gondolkodom új gépben.

A beszáradás miatt lézerben gondolkodom.
Olcsó multis lézer a Brother DCP-1512.(21.000.- től már lehet kapni)

http://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/dcp-1512-p181786071/?gclid=CIGwiOKs3MMCFfDKtAodljoA4g

Ehhez 3400-ért van 1500 lapos után gyártott toner.:
http://toptoner.hu/TOPTONER-UTANGYARTOTT-BROTHER-TN1030-TN1050-TN-103

Túl sokat nincs használva szerintem egy toner simán kibír nálam egy évet.

Szerintetek ebben az ársávban jó ajánlat egy ilyen Brother?

Esetleg más tipp?

(#11634) epzon válasza gtuby (#11633) üzenetére


epzon
őstag

a fej nem tud beszáradni, mivel az alapból elég száraz

az ócska kínai festék tud bele száradni a fejbe 1-2 hét alatt

(#11635) gtuby válasza epzon (#11634) üzenetére


gtuby
csendes tag

A színes fejbe a gyári tinta száradt be úgy,h a mai napig nem nyomtat normálisan...

Lehet, hogy az ócska kínai festék gyorsabban beleszárad, de nincs pénzem 100 oldalankén 5000.-ft-ot kiadni egy szett gyári patronért.

Volt már több tintasugaras nyomtatóm otthon és a melóhelyen is, de mindig csak a nyűg volt velük, még a drága fejjel egybeépített patronok is beszáradtak néha és egy majdnem teli patront nem szívesen dob ki az ember, így maradt a mosogatás.

A lézerekkel nincs ilyen (semmilyen) gond, legalábbis itt a melóhelyen mindegyik bírja pedig 10x annyit nyomtatok velük mint az otthonival és ha nincs használva 2 hónapig valamiért akkor sem szárad be az utángyártott tonerrel sem.

(#11636) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Nyomtató javítással foglalkozó szakit tud valaki ajánlani?

Budapest vagy Debrecen.

Egy HP 4625 nem akarja behúzni a papírt. :R

üdv

(#11637) LanyUs


LanyUs
senior tag

Na én most fejeztem be a tintasugaras nyomtatókkal és a retek HP-val. Egy multi cégnél dolgoztam 5 évet. 800.000 Ft-os nyomtatók 4 hónap után csörögtek-zörögtek, folyamatos akadás stb. Volt egy masina 2.000.000 Ft-ért is. Természetesen az ment ( még szerencse :DDD ) Otthonra vettem egy HP Deskjet Ink Advantage 5525-öt. [link] mert wifis és tetszett a takarékos megoldása. 1,5 éve vettem kb. és hetente használtam, hogy ne száradjon be. Csak eredeti patronnal !!! Nemrég kifogyott csere, majd egy csík feketét sem tesz a papírra. Szervíz szerint fejhiba.

Valami színes használt lézer nyomtatóm gondolkodom innen az apróról 30 körül ...

(#11638) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy HP Photosmart 5520-as nyomtatóm, kifigyott a gyári patron, vettem chippel ellátott utángyártott patronokat 364-es kóddal mint a gyárin volt. Be is raktam levettem a védő kupakot, még kicsit festékes is lettem :C de a lényeg az, hogy nem nyomtat ennek ellenére sem, csak valami halvány dolog van a papíron. Sárga van, de többi szín nincs. 4-5 hónapot állt a nyomtató kifogyás után, de benne voltak a patronok. Valakinek van valami ötlete tapasztalata mit tudok tenni, mert anyomtató a becsült tintaszíntre is maximális értékeket mutat, de azt is kiírta, hogy nem eredeti a patron, így nem vállal a gyártó garanciát ......... nyomtató fej vagy mi lehet vele :F :F

Előre is köszönöm :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#11639) w.miki


w.miki
veterán

Tintasugaras nyomtató mi miatt húzhat vízszintes csíkokat a nyomaton?
3 hónapos Epson L355 nyomtatóról van szó.
Eleve nem élénkek a színei (nem tudjuk miért), de most még halvány (vagy erős) fekete csíkokat is nyomtat a papírra.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11640) Met válasza maxxenergie (#11638) üzenetére


Met
nagyúr

4-5 hónap alatt simán beszáradhat a fej, ki kellene venni és megtisztítani.

w.miki Fejtisztítást csinált? Régen az Epson szoftverből lehetett, gondolom most is lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11641) epzon válasza w.miki (#11639) üzenetére


epzon
őstag

fúvókaellenőrzés és fejtisztítás ha szükséges

(#11642) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy egy használt PC-n, amin Windows 7 van, hogyan lehet megváltoztatni a tulajdonost, akihez rendelve van a nyomtató?
Ugyanis más névre állítottam a rendszergazdát, de ha nyomtatnék, akkor még a régi tulajdonos neve van a nyomtatási sorban, és így nem nyomtat. Mit lehet tenni; át lehet írni valahol a nyomtató telepített programjának az elérési útját a regedit-ben, vagy valahol? :F

(#11643) Csavarnyuzo válasza Tomi_78 (#11642) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem biztos, hogy ehhez köthető, hogy nem nyomtat. Milyen nyomtatóról van szó -gyártó, típus-?

A pirosat kell elvágni.

(#11644) Tomi_78 válasza Csavarnyuzo (#11643) üzenetére


Tomi_78
tag

HP Deskjet 920C. De egy másik gépen meg nyomtat, ahová frissen telepítettem. :F

(#11645) apaszka


apaszka
veterán

Bocsánat,hogy újra itt próbálkozom,de az Epson topikban nincs válasz/segítség :W

Random ismeretlen lesz a patron,és kiürül használat nélkül? Ja és nem kompatibilis lesz ?!

Bocsánat,és köszönöm,ha tudtok segíteni :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11646) Csavarnyuzo válasza Tomi_78 (#11644) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Meglepődnék ha ez okozná a problémát.
Szerintem először távolítsd el telepítsd újra és próba.

A pirosat kell elvágni.

(#11647) net1973


net1973
csendes tag

Hy!
Szükségem lenne egy kis segítségre: Van egy ip4200-as canonunk, és valahová sikerült elkavarnunk a dvd tálcáját. Az érdekelne, hogy milyen jelű kell. Egy F-es van itthon, de az nem jó.

(#11648) Csavarnyuzo válasza net1973 (#11647) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A parts catalog szerint két részből áll:
- QA4-1117-000 TRAY, CD SUB W/ CDR PRINTING (felső)
- QL2-0931-000 CDR TRAY ASS'Y W/ CDR PRINTING (alsó)

A pirosat kell elvágni.

(#11649) Panthera


Panthera
őstag

Xp alatt az egyik felhasználónál (a többinél nincs gond) nem lehet kijelölni alapértelmezettnek a hálózati nyomtatót és a programok többsége sem hajlandó rá nyomtatni, még kiválasztással sem (pl. kiírja az acrobat, hogy nincs telepítve nyomtató). Nyomtató újratelepítés nem segít.

(#11650) Csavarnyuzo válasza Panthera (#11649) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem segít, mert ez nem a driver gondja, hanem az xp hibázik. Szerintem egy xp-s topikban hamarabb fogsz választ kapni.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.