Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) Csavarnyuzo válasza Füge007 (#11750) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Havi 1-2 ezer példány nem kevés költség. Mivel rendszeresen lesz használva nyugodtan lehet tintasugarasban gondolkozni. Link.

A pirosat kell elvágni.

(#11752) csudri válasza Csavarnyuzo (#11734) üzenetére


csudri
őstag

Tegnap este végre volt időm, egy youtube videó alapján lepattintottam annyira a borítást, hogy hozzáférjek ahhoz a hengerhez, amit ha tekerek, akkor szépen kiadja a papírt. :C

(#11753) sklopp válasza Csavarnyuzo (#11751) üzenetére


sklopp
őstag

Nem lehetséges, hogy rendes havi apanázst húzol az Epsontól? :D
Épp az imént rendeltem meg egy Epson L300-at, megfogadva a tanácsodat és megerősítést nyerve Epzon kollégától.

(#11754) Csavarnyuzo válasza sklopp (#11753) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Lézerpárti vagyok -Hp/Canon/Konica-Minolta/Kyocera-, de ésszel. Vagyis ha egy adott célra nem az a megfelelő, akkor nem azt ajánlom. Nem szélszes vagyok. Remélem érted :D

A pirosat kell elvágni.

(#11755) sklopp válasza Csavarnyuzo (#11754) üzenetére


sklopp
őstag

Nem lehetett kihagyni...

(#11756) #40935168 válasza Csavarnyuzo (#11744) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó tippek, klassz válasz, köszönöm !!! :R

Árgépen látok 610c-hez patronszetteket, ezeket lehet venni bele, igaz ? Még agyalok a lézeren és ezen, a nyomtató amúgy nem ment sokat, még rajta a zsír a fejvezető sínen vagy min és ilyesmik, szóval mechanikailag oké, csak tinta nyűg..

Szóval ez pl .. ?

[ Szerkesztve ]

(#11757) Csavarnyuzo válasza #40935168 (#11756) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Eredeti biztos jó, a többit passzolom. Minimum 5 éve -de lehet 10 :)- nem volt a kezeim között ilyen készülék.

A pirosat kell elvágni.

(#11758) cettlee


cettlee
őstag

jo napot kivánok!

melohelyen van egy oki 5520 pontmátrixos nyomtato, amihez csak angol nyelvü leirás találtam és nem birok kiigazodni rajta. Jelenleg ugy müködik hogy mindig tekergetnem kell nyomtatás után oda a vágoélhez, hogy le tudjam tépni a perforácionál.

Elvileg van két funkcio , a top of form és a forms tear off, szerintem ezek beállitására lenne szükségem, hogy a nyomtato automatikusan a perforáciohoz tekerje a papirt, illetve nyomtatás megkezdése elött visszatekerje a kivánt helyre.

ebben tudna valaki segiteni esetleg? elég szar a menürendszer ! :)

[ Szerkesztve ]

(#11759) sklopp válasza cettlee (#11758) üzenetére


sklopp
őstag

A google segítségével 15 mp. alatt megvolt:[link]

(#11760) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Helyre lehetne hozni valahogyan szeretett Canon iP1000-es nyomtatómat?

A fekete-nyomtatás már évekkel ezelőtt kiesett és nem is cserélgettem azóta sem benne a fekete tintát, de mostanra már színesben is gyengén nyomtatott. Erre kiszedtem a fejet, beáztattam langyos-meleg vízbe és azóta már színessel sem nyomtat egyáltalán.

Ennyire be vannak száradva a fejen levő fúvókák? Vagy az áztatás ölte meg? (mondjuk egyszer így hoztam helyre)
Hogyan, mivel lehetne megkísérelni kitisztítani?
Esetleg van olyan szerviz ahol még foglalkoznak vele?

(#11761) cettlee válasza sklopp (#11759) üzenetére


cettlee
őstag

tegnap néztem itt az okihu-n és csak angolt találtam :D wtf köszi

(#11762) cettlee válasza cettlee (#11761) üzenetére


cettlee
őstag

délután nagyjábol sikerült beállitani mindkét funkciot, viszont mindig kb fél cm-el a vágoél alatt áll meg a perforácio, probáltam átállitani a papirlap hosszát is ami alapértelmezettben 6 incs, pedig az szerintem stimmel mert lemértem hogy 15 cm 1 lap amire nyomtatok. Tehát minden nyomtatás után fél cm-t rá kell segitenem hogy letudjam tépni a perforácionál.

(#11763) sklopp válasza cettlee (#11762) üzenetére


sklopp
őstag

Mérd meg a papírt pontosan, a 6 inch 15,24 cm. Ha a papír 15 cm., állítsd át cm-re.

(#11764) mclaren777


mclaren777
senior tag

Honnan lehet legolcsóbban nyomtatásra alkalmas papírt venni?

Max. 1 Ft/lap, de inkább 0,5 Ft/lap alatti árúra gondolok. Van ilyen egyáltalán?

(#11765) cettlee válasza sklopp (#11763) üzenetére


cettlee
őstag

lemértem és pont 6".

If the skip over perforation is set to Yes (factory default is No) on the menu, the printer will automatically skip an inch from the bottom of one page to the top of the next.

nem ez kell nekem ?

(#11766) sklopp válasza cettlee (#11765) üzenetére


sklopp
őstag

Ebben nem vagyok járatos, de egy próba hamar megvan, annyit megér. Lehet hogy ez megoldja.

(#11767) Csavarnyuzo válasza cettlee (#11765) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerintem nem ez kell, hanem az "auto tear off" -legalábbis úgy emlékszem-.

A pirosat kell elvágni.

(#11768) cettlee


cettlee
őstag

6" azota átállitottam 11" ra is de maradt minden a régiben. minden nyomtatás után kb fél cm-t utána kell tekernem. lehet hogy szoftveresen felülbirálja valami? auto tear off be van kapcsolva.

(#11769) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Canon MG 5250.

1.
Hogyan lehet rávenni, hogy fekete-fehér nyomtatáshoz csak fekete tintát használjon?

2.
Linket esetleg jó minőségű utángyártott tintapatronhoz tud valaki?

[ Szerkesztve ]

(#11770) Csavarnyuzo válasza cettlee (#11768) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Miből nyomtatsz?

A pirosat kell elvágni.

(#11771) cettlee válasza Csavarnyuzo (#11770) üzenetére


cettlee
őstag

hát van egy ilyen mérlegjegy készitö program :D kamionok tömegének méréséhez. de a progin belül nincs nyomtatora vonatkozo beállitás ugyhogy max a windowsba tudok állitgatni

(#11772) Csavarnyuzo válasza cettlee (#11771) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A programot nyilván passzolom,
Ha a papírméret rosszul lenne beállítva, akkor minél több oldalt nyomtatsz annál nagyobb lenne az "eltolódás" és rányomtatna a perforációra is. Ha ez nem így van, akkor a papírméret rendben. Ekkor szerintem csak a "tépési pozíciót" kéne beállítani.

A pirosat kell elvágni.

(#11773) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

canon nyomtatók általában mit lépnek az utángyártott patronra? Pixma MG5650-t néztem ki, van belőle utángyárott patron olcsón, de nem tudom, hogy megeszi -e. :F
hp például nagyon nem szereti.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11774) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy milyen nyomtatót érdemes venni aminek olcsó a fent tartása?
Csak háza használatra lenne kevés nyomtatással.Köszönöm

(#11775) _adaml21_


_adaml21_
őstag

M1200-as Epsonba a nyomtatóhoz járó toner után vettem egy 3000 lapos utángyártott tonert.

Most kifogyófélben van, kérdésem az lenne, hogy érdemes próbálkozni utántöltetéssel, vagy inkább vegyek egy másik tonert?
A fényvezető egységre még ~80%-os élettartamot ír a driver.

Nekem megér 1-2 ezer plusz forintot, hogy később is jól működjön a nyomtató, de ha lehet spórolni a toner töltéssel kockázat nélkül, akkor inkább arra hajlanék.

Tudtok esetleg boltot is ajánlani (töltésre, és tonervásárlásra is) ?

Köszi előre is!

(#11776) Csavarnyuzo válasza vadasz70 (#11774) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Milyen autót vegyek ami keveset fogyaszt?

A pirosat kell elvágni.

(#11777) vadasz70 válasza Csavarnyuzo (#11776) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Tudok egy párat de most hogy jön ide? Majd privátba megbeszéljük!

(#11778) Csavarnyuzo válasza vadasz70 (#11777) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hát hogy benzines/dízel, kombi/lépcsős, évi 10k/30k futás, stb. Na ilyesmi behatárolás kéne a nyomtatóra is :)

A pirosat kell elvágni.

(#11779) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Más valaki?

(#11780) atala válasza _adaml21_ (#11775) üzenetére


atala
addikt

Az a baj, hogy lutri, hogy milyen port kapsz a nyomtatódhoz.
Nekem egy Brother lézerem van. Vettem hozzá EzPrint pémium tonerport. Úgy szar ahogy van. Szellemképet nyom lefelé. Nem jön le az összes por a fényhengerről, és újra rányomja a papírra, szerencsére halványan.
Vettem hozzá utángyártott tonert, azzal szépen nyomtat.
Szóval lehet, hogy olcsóbb a töltés, de meg kell találnod azt a megbízható boltot, ahol mindig megkapod ugyan azt a minőségű port.

(#11781) Csavarnyuzo válasza vadasz70 (#11779) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Feltettél egy hülye kérdést, mit vársz rá? Elütöttem poénnal a dolgot, de látom nem vágod. Tanulj meg normálisan kérdezni és majd kapsz rá normális választ.
Próbálok segíteni:
- csak fekete fehérben szeretnél nyomtatni, vagy kell a színes is?
- automatikus kétoldalasra szükség van?
- usb elég, vagy kell wifi, esetleg hálózatos
- kb. mennyit fogsz vele havonta nyomtatni?
- egyéb óhaj, sóhaj -méret/szín/szag//bármi-?

A pirosat kell elvágni.

(#11782) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
HP designjet 510-ben feladta a harcot a hp-gl/2 modul. Tudna valaki ilyet olcsón (br. 50 k alatt), vagy helyet ahol javítják? :U
hibakód: 05:10 :(((

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11783) Csavarnyuzo válasza ViZion (#11782) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kérdezd meg őt, hogy csinált-e már Jetdirect-et vagy gl2 card-ot, esetleg a véleményét, hogy érdemes-e megpróbálni.

A pirosat kell elvágni.

(#11784) ViZion válasza Csavarnyuzo (#11783) üzenetére


ViZion
félisten

:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11785) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

A céges nyomtatónkkal van egy nagyon idegesítő probléma aminek az okára nem tudunk rájönni.

Bekapcsolom a számítógépet, megnyitok egy Word doksit és rámegyek a nyomtatásra akkor ezzel az eszközzel akar nyomtatni:

HP Officejet Pro X576dw MFP PCL 6 (hálózat) (redirect 19) - Természetesen nem nyomtat.

A laptopot újraindiítom és kinyomtatja. Majd amikor másodjára is rá akarok menni a nyomtatásra akkor már ez fogad:

HP Officejet Pro X576dw MFP PCL 6 (hálózat) (redirect 16) - így pedig nyomtat.

Magyarul újra kell indítani a Wiondows 8.1-et és csak utána hajlnadó nyomtatni. Mi lehet ez a (redirect 16) és (redirect 19)?

(#11786) Csavarnyuzo válasza spyduck (#11785) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezek távoli asztalon keresztül felmappelt nyomtatók. Ķérdezz rá a rendszergazdánal mi a helyzet.

A pirosat kell elvágni.

(#11787) feco7939


feco7939
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a szerviz sem tudta megoldani a Canon ip4600 nyomtatóm problémáját, a kétoldalas matt MediaRange 200g/m2-es papírt nem tudja behúzni, elakad, vagy késve húzza be és elcsúszva kerül rá a nyomtatandó kép/szöveg. Azt mondják valami gumi lekopott a behúzásnál, így vastagabb papír nyomtatását nem fogja tudni végezni a nyomtató.

1.Variáció: Ki kell cserélni benne ezt a gumit. Valami ötlet, hogy honnan lehetne ilyen gumit rendelni, hogy ki lehessen cserélni rajta………vagy ez felejtős, mert nem lehet hozzá új alkatrészt szerezni már sehonnan?

2.Variáció: Lehet még valahol új Canon ip4600-at, vagy ip4700-at venni, vagy más típust, amibe jó a most használt ip4600-as ciss rendszere? Használt nem jön szóba, mert az is előbb-utóbb így jár.

3.Variáció: Valami másik olyan nyomtatót kellene találnom, ami ugyanezeket a paramétereket tudja, mint az ip4600, lehessen hozzá ciss rendszert kapni, legyen hátsó lapadogoló (manuálisan kell tudnom fordítani a papírt, egyesével, mert amit nyomtatok azt igényli), jó lenne ha CD/DVD-t is tudna nyomtatni (ez a funkció elhanyagolható), jól nyomtassa a vastag 200g/m2-es fotó papírt, és ne kerüljön egy vagyonba. Milyen típust ajánlotok?

A válaszokat és minden segítséget, ötletet előre is köszönök!

(#11788) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Milyen multifunkciós nyomtatót ajánlanátok ?
Ami fontos lenne :
1. CD/DVD nyomtatás
2. WIFI
3. Kártyaolvasó
4. Meg persze a szkennelés

Most egy Epson PX730WD-m van ,de kezdi megadni magát .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11789) #40935168 válasza #40935168 (#11756) üzenetére


#40935168
törölt tag

Lett egy lézer Écsanyának, köszi a segítségeket. Media-ban a polcon 29 körül volt kitéve, az online áruházából rendelve meg megjött 21-ért. Wifi infrastruktúrába beillesztettem egy fix ip-vel (amit a router nem oszt dhcp-ből), kb. ennyi volt az usb kábel szerepe. :D Nagyon pöpec kütyü.

(#11790) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Feltettem egy hp officejet 6500a-t a gépre teszt céljából nyomtattam vele és töröltem a driverét.
Ezután érdekes mód hibát dobott az indításnál valami random exe-re ami utánjárás után kiderült a hp tintaszintjelző cucca de azt sikeresen kiiktattam.
A vicces része viszont az a nyomtatók közül nem hajlandó magát kilőni.Ha törlöm is egy idő után újra ott virít.Valaki tapasztalt már ilyet?
előre is köszi a segítséget.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11791) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Teljesen elakadtam egy Xerox Phaser 3550 nyomtatóval. Amint másolási vagy nyomtatási feladatot adok neki, elkezdi felszedni a papírt, és amíg ki nem fogy, nyomtatja a semmit, mert minden oldal tök üres. Ezt csinálja, míg ki nem törlöm a feladatot.

Firmware frissítés és teljes törlés megvolt. Ha van ötletetek, várom tisztelettel.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#11792) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Canon MG5100-as nyomtatóm.
Egyik nap bekapcsolom, és furcsa kattogó hangokat ad ki a kocsi tologatásakor, majd visszadob egy U052-es "the type of print head is incorrect" üzenetet. Nyilván minden mechanikus tartozéka még az eredeti gyári, a 4 éve alatt max. 300 oldalt nyomtattam vele.
Olvastam egyfajta praktikát ennek az esetleges elhárítására külföldi fórumokon (festék kiszed, fej kiszed, fej visszarak, festék visszarak, kikapcsol, 10 percre áramtalanít), de többszöri kísérlet után is siekrtelenül jártam.
Van valakinek esetleg ötlete, vagy kuka?

Előre is köszi a hozzászólásokat.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#11793) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

3D nyomtatással kapcsolatban is írhatok ide?
Nem nagyon találtam ilyen fórumot.

(#11794) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Canon Pixma MG6450 multifunkciós tintasugaras nyomtatóm van.
Kb. 2 hete cseréltem benne a nagy fekete patront. (utángyártott)
Eddig minden oké volt vele. Ma is használtuk, majd egyik nyomtatásnál csíkozott volt a fekete szöveg.
Később pedig már csak üres lapot adott ki!
A fúvókákat rendben találta a nyomtató. A patront ha kiveszem akkor jó láthatóan alig hiányzik belőle a tinta.
És alul is festékes a párna.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#11795) Ladislaoca válasza Ladislaoca (#11794) üzenetére


Ladislaoca
tag

Megoldódni látszik!
Mégiscsak a fúvóka lehetett eltömődve vagy beszáradva.
Egy kis festéket raktam a szivacsára a patronból. Azóta mintha rendben nyomtatna.

(#11796) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Lézernyomtatót keresek, fekete-fehéret. Van valahol valami kis leírás, hogy mire kell figyelni, mik az ajánlott típusok, stb? Köszönöm a választ előre is :R

Többnyire minden fórum elején van egy ilyen kis tudnivaló, de itt nem látok semmit. Hivatalos dokumentumok, határozatok..stb nyomtatása lenne a feladat lehetőleg minél jobb ár/érték arányban

[ Szerkesztve ]

(#11797) Ladislaoca válasza Ladislaoca (#11795) üzenetére


Ladislaoca
tag

Továbbra sem jó a fekete nagy patronom!
Valószínűleg csak addig nyomtatott rendesen amíg a fúvókára nyomott festék bírta.
viszont azt figyeltem meg, hogy a nagy utángyártott patronomnak felül nincs az a kis fülecskéje ami bepattan a helyére amikor berakom a nyomtatóba a patront. Csak az alsó két kis fülecske van meg.
Lehet, hogy ez lenne a baj?
Cseréljem le olyanra aminek 3 fülecskéje van? (felül 1 és alul 2)

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#11798) szinimini


szinimini
senior tag

Senki nincs itt............
Jó kis topic

(#11799) Csavarnyuzo válasza szinimini (#11798) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Írni írhatsz, bár szerintem az megérne egy saját topikot, idővel egyre elterjedtebb lesz. Nekem -sajna- zéró tapasztalat.

A pirosat kell elvágni.

(#11800) Csavarnyuzo válasza eszement24 (#11796) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha nincsenek extra igényeid és havi pár száz oldalnál nem nyomtatsz többet: link.
Pro:
- már bizonyított, bevált típus, megbízható mechanika
- utángyártott toner olcsó bele
Kontra, de inkább csak tulajdonság:
- csak usb csatlakozó van rajta
- auto duplex nincs

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.