Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11651) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
egy canon mx455 mindenes ketyerével lenne gondom: amikor mozog a nyomtató kocsija, iszonyú nyekergés jön ki a gépből. mit lehet vele tenni? a canon álláspontja az, hogy keressem meg a pesti szervizt (nem garanciás a gép), de ha annyit tennének, hogy valami általam is elérhetőt bekennek pl gépzsírral, akkor nem szívesen küldeném el
valaki tudja, mit kéne tennem?

(#11652) Csavarnyuzo válasza fo_di (#11651) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajnos nem a "nyomtató kocsija" szokott nyikorogni a "nyárson".
Ha mégis az lenne, akkor Te is meg tudod olajozni: felnyitod a fedelet, mintha patront cserélnél és a jó vastag fényes tengelyre -amin a carriage fut jobbra-balra- teszel némi olajat. Ne sokat, hogy ne csöpögjön bele a papírútba.

A pirosat kell elvágni.

(#11653) fo_di válasza Csavarnyuzo (#11652) üzenetére


fo_di
őstag

hm, akkor ezek szerint marad, hogy megkeresem a canon szervizt...
kb mi lehet a baja neki?

(#11654) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Tudja valaki esetleg, hogy a Kyocera FS-4200DN-en hol van a fixálónak a serial száma? :R

(#11655) Csavarnyuzo válasza KaiotEch (#11654) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Talán ez segít. De vigyázz, mivel usa oldal, így lehet 110v-os a fuser. Bár lehet csak egy fajta van belőle, passz.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11656) KaiotEch válasza Csavarnyuzo (#11655) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem ki kéne szerelnem, de a fél nyomtatót le kell hozzá bontani, azért köszönöm a segítséget! :R

(#11657) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Sziasztok!
Egy MG5350-es kb minden 3-4. szkennelés után, néha meg csak úgy magától "lefagy". Csak a teljes áramtalanítás segít. Tud erre valaki valami megoldást?

(#11658) Csavarnyuzo válasza zeorsdfd (#11657) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Elvileg van hozzá fw frissítés, bár azt írja csak az airprint-et tették bele, de simán lehet, hogy javít mást is. Viszont én nem szeretek "lefagyós" gépen fw-t frissíteni, mert könnyen tégla lehet belőle. Ha együtt tudsz élni a dologgal, akkor gondold meg, hogy megpróbálod-e.

A pirosat kell elvágni.

(#11659) fess


fess
őstag

sziasztok
Próbálok beüzemelni egy xerox workcentre 3025-t. Wifi beállítva, driver telepítve, a nyomtató címéről (http://192.168.1.7/) ha előtte egy fájlba nyomtatok tudok nyomtatni, viszont simán word-ből ez fogad. Az eszközökben is halványszürke . mi lehet a gond?

(#11660) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok,
Mostani nyomtatóm haldoklik, ezért havi pár oldal nyomtatásához és ad-hoc fénymásoláshoz/több nyomtatáshoz kellene egy új. HP mellett maradnék. Ezek közül néztem:
- Deskjet 1510 [link]
- Deskjet 1515 [link]
- Deskjet 2645 [link]
- Deskjet 2546 [link]

Ezek közül meg tudnátok mondani melyik lenne leginkább érdemes? Vagy melyiket nagyon nem esetleg?
26-os szériát láttam, hogy nemrég volt ajánlva, hogy nem olyan rossz, de mást nem nagyon. Köszönöm előre is!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11661) Panthera válasza pit stop (#11660) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Hosszú távon szerintem jobban járnál egy lézerrel, amennyiben nem szoktál magad tölteni patront. Nekem már elegem van a tintásokból. Drága a patron, beszárad, tönkremennek a nyomtatófejek.

HP-t is kapsz 30 alatt, egyszer kell beruházni rá és sokáig elég lesz a toner.

(#11662) pit stop válasza Panthera (#11661) üzenetére


pit stop
addikt

Tudom sajnos, de néha kell scannelni, meg öcsémnek iskolába színeset nyomtatni.
Ha meg fekete-fehért veszek, akkor általad írtakat kiküszöbölöm, de pár színes oldalért otthagyom egy patron árát egy nyomtatásra kihegyezett helyen. De köszönöm, azért átgondolom :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11663) apaszka válasza pit stop (#11660) üzenetére


apaszka
veterán

Én Epson Dx4700 .at használok. Nemrég adtam el a kedvenc canonomat. Sajnos az elmaradt az új windows támogatások terén.
Ez viszont működik 8.1 win el is, és 1190 forint a parton készlet itt helyben hozzá. Először szívtam vele, mert vettem egy zsák patront hozzá, de a chip hibás volt mind.... De vissza adták a pénzt a webáruházban. Így nem mondok róluk rosszat.

HP-t nem használtam soha, mert nem olvastam túl jókat róla. Persze lehetnek jók, csak ez az én véleményem mi sokat nem számít.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11664) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Van egy Samsung CLP300 színes lézernyomtatóm. A bajom vele az, hogy a színest, amíg nem kever bele feketét, jó minőségű, a fekete viszont nem, az csíkoz. A nyomtató elvileg 2000 alatti színes, és 100 alatti csak fekete oldallal rendelkezik a tesztoldal szerint. Kitakarítottam, kivettem a tonereket, majd kompresszorral kifújattam mindenhol (az imaging unitot, meg a teljes nyomtatót ami kiszedhető, azt kiszedtem, majd belefújtam a nyomtatóba is), de nem javult. Szerintetek mi lehet a hiba? Teljes imaging unitot kéne cserélni? Mert az egy vagyon, ráadásul nem is nyomtattak vele sokat.

Csináltam 3 képet, a színes alaplap szerinem teljesen jó, csak ott is a fekete részek furák (kondenzátorok széle, elem helye, a fekete alaplapi kép hulladék, és a tesztoldal is eléggé.
A tesztoldal eredetije: KÉP

A 3 nyomtatott oldal pedig ELSŐ, MÁSODIK, illetve a HARMADIK.

[ Szerkesztve ]

(#11665) Panthera válasza hzcs (#11664) üzenetére


Panthera
őstag

Nem tudod kipróbálni másik tonerrel?
Még a dobegység/fuser jutott eszembe, bár nem tudom hogy egy színes lézernél vagy ennél a típusnál ez logikus-e (magyarán hogy van külön a színesnek és a feketének is, valószínűleg a feketéhez tartozó részegység a hibás.)

[ Szerkesztve ]

(#11666) hzcs válasza Panthera (#11665) üzenetére


hzcs
senior tag

Holnap ki tudom, de nem hiszem hogy az a baja, mert általában a tonerekben van egy henger is, ebben viszont csak por. Olyan, mintha valamelyik henger el lenne mozdulva, így az egyik oldalon érintkeznek a hengerek, a másikon meg kevésbé.
Ennél úgy van, hogy egy nagy kivehető egységben van (az imaging unitben) a 4 színnek 4 külön kis henger, és az mind kapcsolatban van a nagy zöld hengerrel, de ezek közül egyik sem cserélhető külön szerintem, mert ahogy néztem, eléggé meg kéne bontani, pedig jó lenne azokat is lepucolni, hátha.

(#11667) Panthera válasza hzcs (#11666) üzenetére


Panthera
őstag

Először félreértettem a fekete nyomatszámot, azt hittem 100 ezerről van szó.

Ha 100 oldal sincs benne, akkor inkább a toner lehet rossz. De ha nincs benne dobegység, akkor passzolom. Samsungnál fordult elő többször is, hogy szorult a gyári henger a tonerben, amit cseréltek garanciában. Tényleg csak 2000 oldal van a nyomtatóban? Gyorsan előjöttek a bajok...

Vagy esetleg az imaging unit-nál van valami bibi, pl. festékpor. Bár az inkább plusz csíkokat eredményezne, itt meg pont az ellenkezője van, ha jól néztem a képeket (mint egy tintasugarasnál, amikor kifogyott a patron).

[ Szerkesztve ]

(#11668) Csavarnyuzo válasza hzcs (#11666) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kétszer találkoztam ilyen hibával.
1. Csak szét kellett szedni az imaging unit-ot, kitisztítani a fekete festékező részt és jó lett.
2. Mivel rögtön toner csere után csinálta -gagyi utángyártott volt-, így szét sem szedtem, mert ugyanazt kellett volna mint az első esetben, csak a tulaj elzárkózott az eredeti toner beszerzésétől és feleslegesen meg nem szeretek dolgozni. Ebben az esetben valószínűleg nem lett volna elég a tisztítás.

A pirosat kell elvágni.

(#11669) W.a.T.T.O.


W.a.T.T.O.
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam olyan topikot ahova ez a téma teljesen beillene, de mivel van benne nyomtatásról is szó, gondoltam ide írom le, remélem tudtok segíteni!

A munkahelyemen kellene összeraknom egy kis hálózatot, ahol mobilnet van csak.
Az volna a kérdésem, hogy szerintetek ezekkel a perifériákkal összerakható egy működő hálózat?

Router: TP-LINK TL-M5250 3G router Sim kártya foglalattal (T mobile net)
Nyomtató: Canon MG3550 PIXMA wireless nyomtató/másoló/scanner (WiFi-n cstlakozna a rouerhez)
Tablet: LENOVO A3500L 7" IPS WIFI

Fontos volna a tabletről való nyomtatás és a scannelés (vezeték nélkül).

A válaszokat előre is köszönöm! :R

A kormánynál vagyok vezető beosztásban! /every day a Sofőröm/ Inkább kérdezek ha nem tudom, az nem szégyen.

(#11670) ancsa983 válasza johnny63 (#11590) üzenetére


ancsa983
újonc

A festék, mely a papírra rá fog kerülni két alapvető komponensből áll, festékből és műanyagból. A festék szerepe egyértelmű, a műanyagra pedig azért van szükség, hogy a majdani papírra olvasztásnál legyen olyan anyag ami hőre lágyulva megtapad és megtartja a festéket is.
A festékadagoló tárolja, és értelemszerűen adagolja a festéket, úgy hogy egy mozgatható tokba építve képes „mozogni”. A nyomtató a festéket az adagolóból gyűjti be az előhívó egység segítségével. Az „előhívó” nem más, mint negatív töltésű mágneses buborékok halmaza, melyek egy forgó fémhengerhez tapadva végighaladnak a festékadagolóban található festéken. Mivel ezek a buborékok negatív töltésűek, magukhoz vonzzák a pozitív töltésű festék részecskéket, melyek így a dobra jutnak, pontosabban a dob negatív töltésű részeihez, amelyek a lézer által kialakított kép színnel rendelkező részei. A dob ezután végiggördül a papíron, amely a dobról „magára húzza” a festéket.
Azt pontosan nem tudom hogy kell kicserélni, de együtt szokás cserélni a dobot, dobtörlő kést és vasport(developer, előhívó).
Érdemes valami szervízt hívni, nehogy nagyobb legyen a baj

(#11671) kacsa009


kacsa009
csendes tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Lenne egy HP Color LaserJet 2605dn lézernyomtatóm és az lenne vele a problémám, hogy minden lapon húz 2-3 cm-es függőleges sötét csíkot. Lehet, hogy a toner hibája, vagy valami mást kéne cserélni benne?

(#11672) ancsa983 válasza johnny63 (#11608) üzenetére


ancsa983
újonc

bocsánat az "okoskodásért" nem láttam, hogy már kész van vele! Gratulálok! :) "Egész ügyes" :)

[ Szerkesztve ]

(#11673) Panthera válasza kacsa009 (#11671) üzenetére


Panthera
őstag

Milyen régi, mennyi oldal van a tonerben? Vagy új és kapásból így csinálta?
Ha a tonerben van henger, akkor lerakódhatott a festék is. Ezt szemrevételezéssel általában meg lehet állapítani, egy kifújás megoldhatja a dolgot.

(#11674) kacsa009 válasza kacsa009 (#11671) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő.
Elindítottam rajta egy tisztítást és utána lényegesen jobb lett de még mindig ott a két halvány csík.

(#11675) kacsa009 válasza Panthera (#11673) üzenetére


kacsa009
csendes tag

A nyomtató pontos korát nem tudom. Azt írja, hogy a tonerek olyan 20%-osak. Ha lenyitom a nyomtató elejét akkor van egy fekete szalag szerű benne és ezen is jól látható a két csík amit rányom a lapra, valamint a fekete toner hengerén is látszik a két csík.

Szerk.: Ezen látszik a két csík

[ Szerkesztve ]

(#11676) Panthera válasza kacsa009 (#11675) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor lehet, hogy a nyomtató lesz a hibás. A nyomatszámot meg tudod nézni a nyomtatóban?
Ha ki tudnád próbálni egy másik tonerrel (akár egy régi üres is jó, ha megvan), az sokat segítene a megítélésben.

(#11677) kacsa009 válasza Panthera (#11676) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Nyomtatott oldalak összesen: 11952
Sajnos nincs üres tonerem de 1-2 napon belül kapok egy másik fekete tonert és azzal kipróbálom majd. Remélem csak az a problémája, mert elég sokat állt a nyomtató.

Szerk.: A tisztító módnál mit tisztít? Mert minél többször megcsinálom annál kevésbé látszik a csík.

[ Szerkesztve ]

(#11678) Csavarnyuzo válasza kacsa009 (#11677) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Majdnem biztos, hogy toner lesz, az ITB-re is a hibás toner miatt rakódhat fel. Cseréld ki a fekete tonert.

A pirosat kell elvágni.

(#11679) kacsa009 válasza Csavarnyuzo (#11678) üzenetére


kacsa009
csendes tag

és ha kicserélem le kell tisztítani az ITB-t, vagy letisztul egy-két nyomtatás után?

(#11680) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Epson stylus photo R200-asnyomtatóhoz milyen utángyártott patron érdemes venni?

Elképzelhető, hogy be is van száradva a nyomtató fej. Többszöri nyomtató fej tisztítást csinálva vajon életre lehet még kelteni egy ilyen régi nyomtatót, amiben valószínűleg még a hozzá adott garnitúra van? :)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#11681) Csavarnyuzo válasza kacsa009 (#11679) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Le szokott tisztulni és nem is érdemes piszkálni.

A pirosat kell elvágni.

(#11682) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Nem teljesen tartozik a topic témájához, de hátha valaki tud segíteni. Pesten szeretnék posztert nyomtatn, 60*90-es méretben kéne. Van valakinek tapasztalata, hogy hol lehet szépen és viszonylag olcsón nyomtatni ilyet? A legolcsóbb amit találtam, ott 3000-ért nyomtatnak ilyet, annak a minőségétől kicsit tartok.

Előre is köszönöm a segítséget,
ManUnited

(#11683) ottobacsi


ottobacsi
tag

Helló mindenki!
Segítsetek légyszi!
Nyomtatót keresek apósomnak, aki 90%-ban csak ilyenkor, az adóbevallások nyomtatása idején használná a nyomtatót. Éves szinten szerintem max. kb. 500 oldal szöveget nyomtatna vele.
Én egy legegyszerűbb ff. lézerre gondoltam, mert már televan a faxom a tintasugarasok állandó baszkurálásával.
Vagy a lézerekkel is sűrűn szokott nyűg lenni?
Tehát szerintem valami tök alap ff. lézer kellene, nem kell a multifunkci, a gyorsaság és a hiperszuper minőségű nyomat sem számít, csak megbízhatóan nyomtasson és évekig ne legyen vele gond.
Ha esetleg nem túl drága hozzá a toner(vagy az utántöltés) az sem baj, de inkább az lenne a fontosabb hogy nagy kapacitású legyen hogy ne kelljen vele sűrűn foglalkozni.
Árban max. 20-25ezer lenne rá a keret, de ha olcsóbb az nem probléma.
Ebben az árkategóriában van ilyen?

(#11684) Csavarnyuzo válasza ottobacsi (#11683) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#11685) ottobacsi válasza Csavarnyuzo (#11684) üzenetére


ottobacsi
tag

Köszi az útbaigazítást! :R

(#11686) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy Canon MP252-es gépem, amihez ugye nincs gyártói winfos driver, csak amit maga a win szed le.
Na most, ezzel képes vagyok nyomtatni, de scannelési lehetőségem nincs. Van esetleg tippetek, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? Felraktam az MP Navigatort, de az nem látja ezt a drivert.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11687) Csavarnyuzo válasza TheProb (#11686) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Próbáld felsikeríteni a cd-n hozzá kapott vista drivert. Ha nem sikerül nem sok esélyed van...

A pirosat kell elvágni.

(#11688) TheProb válasza Csavarnyuzo (#11687) üzenetére


TheProb
veterán

nincs hozzá lemezem, netem meg csak OSX és linux driverek vannak.
De közben megoldódott szerencsére. NAS-ra van rákötve és annak az egyik appjával sikerült rendesen felcsatolni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11689) Füge007 válasza ottobacsi (#11683) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Én esetleg elgondolkoznék egy ilyenen, és akkor megoldva a másolás, nyomtatás szkennelés is egyben!

3 év garancia csak hab a tortán! (alapban 2 év a + 1 évért regisztrálni kell kb 4 perces +munka)

Üdv!

Füge

(#11690) Csavarnyuzo válasza Füge007 (#11689) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Cserébe csak 1000 oldalas a tonerje és kb. kétszer annyiba kerül a normális hozzá.
Elvileg az utóbbi időben javítottak a görgők élettartamán, de hiszem ha látom.
Mindenesetre a Hp már bizonyított...

A pirosat kell elvágni.

(#11691) Csavarnyuzo válasza TheProb (#11688) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Synology, Qnap vagy valami más?

A pirosat kell elvágni.

(#11692) Füge007 válasza Csavarnyuzo (#11690) üzenetére


Füge007
senior tag

Éves szinten szerintem max. kb. 500 oldal szöveget nyomtatna vele.

Ha ezt nézed akkor bőven elég, viszont mérlegeld, hogy másol és szkennel is, ami valljuk időnként nagyon jól jöhet! Azért mert nálunk kevésbé ismerik, nem jelent semmit, a környezetembe akad jó pár Brother nyomtató és a meghibásodási rátájuk semmivel nem magasabb mint más márkáké.

Füge

(#11693) TheProb válasza Csavarnyuzo (#11691) üzenetére


TheProb
veterán

Syno DS115J egész pontosan

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11694) Csavarnyuzo válasza Füge007 (#11692) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor kiemelem a lényeget az én olvasatomban:
"Tehát szerintem valami tök alap ff. lézer kellene, nem kell a multifunkci, a gyorsaság és a hiperszuper minőségű nyomat sem számít, csak megbízhatóan nyomtasson és évekig ne legyen vele gond."
Véleményem szerint ez inkább illik a a P1102-re.
Nem a márka ismertségéről beszélek, hanem a saját szervizes tapasztalataimról -és az ügyfeleink tapasztalatairól-. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Persze tök jó, hogy másol/szkennel, ha van rá szükség. De ha 5 év múlva biztosan akarok nyomtatni vele -és nem akarok benne görgőt cseréltetni szabad szemmel is jól látható összegért-, akkor a Hp-t választanám.
Szerk.: A 3 év garit. kb kenheti a hajára az ember, ha eredeti kellékhez van kötve.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11695) Csavarnyuzo válasza TheProb (#11693) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

:R Nekem sem véletlenül van itthon Syno-m, igaz jóval régebbi.

A pirosat kell elvágni.

(#11696) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy HP Color Laserjet 2605dn színes lézernyomtatóm. Nem a patron fogyott ki, valami más baja lehet: most minden színt alig nyomtat, szinte észrevehetetlenül halvány minden. Egy szerelő telefon alapján azt mondta, hogy talán valami elektrosztatikus rész mehetett tönkre, de nem éri meg javítani, vegyünk nála újat...

Ti mit gondoltok, ez alapján mi lehet a baj? Tudtok esetleg jó szerelőt ajánlani ,vagy közületek valaki foglalkozik ilyennel? Budapest területén kéne...

(#11697) hzcs válasza Csavarnyuzo (#11668) üzenetére


hzcs
senior tag

Ez volt a megoldás, köszi :)

(#11698) Csavarnyuzo válasza kalapacsolok (#11696) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Egyik pillanatról a másikra kezdte el csinálni? Tehetnél fel mintanyomatot -excelben csinálj vízszintes sávokat CMYK színekből-.
Ennél a típusnál legtöbbször a lézer porosodik be, de az fokozatosan okoz minőségromlást és főként a magentát érinti.

A pirosat kell elvágni.

(#11699) kalapacsolok válasza Csavarnyuzo (#11698) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Íme a fotó, hogyan nyomtatja a színeke: https://www.dropbox.com/s/wpklb67vgubzavx/20150228_203444.jpg?dl=0

a piros, magenta és fekete, sötét színek a legkatasztrofálisabbak. Mire gondolsz ezek alapján? HA a lézer porosodik, mit lehet vele kezdeni?

Nem, a piros és narancssárga/rózsaszín színeket már régóta szarul nyomtatja, nagyon. De a fekete most lett ennyire halovány, vacak.

[ Szerkesztve ]

(#11700) Csavarnyuzo válasza kalapacsolok (#11699) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lézer az biztos poros -látni a magentán- azt csak ki kell tisztítani.Hogy a fekete mitől ilyen az passz. Akár toner is lehet a ludas.
Először kitisztítanám a lézert.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.