Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) Csavarnyuzo válasza Panthera (#11546) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A másik gépem megosztott Sharp készüléket be kell tallóznod a hálózati helyeknél és ott tudsz csatlakozni -máshogy is lehet, de így egyszerű-. Elképzelhető, hogy a "gazdagépen" -amivel össze van dugva- hozzá kell adnod még a másik gép op. rendszeréhez szükséges drivert -pl. ha az egyik 32 a másik 64 bites-. Még véletlenül se usb portot állíts be!

A pirosat kell elvágni.

(#11552) Őrmi


Őrmi
csendes tag

Hp lj 1100 nyomtato. Begyurte a lapot, sikerult kiszedni belole, majd visszakapcsolas utan csak a sarga led villog. Bekapolas utan nincs semmilyen hang. Csak villog a sarga led.
Van valakinek otlete?
Probaltam, hogy bekepcsolas elott mar nyomom a rajta levo egyetlen gombot, valamint bekapcsolas utan 20mp nyomom a gokbot (tiszito uzemmod), de semmire sem reagal.

Őrmi

(#11553) Csavarnyuzo válasza Őrmi (#11552) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vagy beszakadt egy kis papírfecni, vagy kiakadt valamelyik papírérzékelő -ezek kis fekete műanyagok, amiket általában rúgó állít alaphelyzetbe-. Először nézd meg a fuser utáni érzékelőt. Ha kinyitod az ajtót, akkor a sárga felirattól a hasad felé és kicsit lefelé keresd középen.

A pirosat kell elvágni.

(#11554) johnny63 válasza epzon (#11550) üzenetére


johnny63
tag

Igen vannak ilyen patronok is. Ebben igazad van. De ha egy átlag patront nézünk kiadnak rá egy olyan oldalszámot, ami 10%-os kihasználtságra szól. Ami egy A4-es papír kb negyede, vagy harmada fekete szöveggel. Ha komplett szöveges oldalakat nyomtatnak, így már a felére esik még a lézer nyomtató teljesítménye is. Ez egészen 50% -ig megy, de ebbe most nem esnék bele. Épp csináltak velem egy ilyen tesztet, hát érdekes adatok jöttek ki. :D

(#11555) epzon válasza johnny63 (#11554) üzenetére


epzon
őstag

elég nehéz szerintem átlag patronról beszélni. DE te most az után gyártottat tonert hasonlítod az eredeti tinta árával

az eredeti toner a samsung lézerhez ~ 20 000 Ft és 1500 oldalra elegendő, azaz 13-14 Ft laponként.
Tintás eredetivel simán találni hasonló vagy jobb költséget olcsó gép esetén is.

szóval a megállapításod továbbra sem helyes. De a teszt érdekelne amit elvégeztél.

(#11556) krisztian7


krisztian7
tag

Olvasgatom a topikokat, es az jon le, hogy a tintasugaras nyomtatas mennyivel gazdasagosabb. Igy egy kis irodaba ahova kellene egy multi (fax, szkenneles, nyomtatas) gep, ilyen gepeket nezegetek 40-50 korul,havi 300 oldal kb. Kb 40-50ezer kozott Mit ajanlatanatok?
A brother gepet neztem ott eredeti patronnal is kb 2forintra jon ki a nyomtatas.

(#11557) w.miki válasza krisztian7 (#11556) üzenetére


w.miki
veterán

:0 melyik brother az?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11558) amargo válasza epzon (#11550) üzenetére


amargo
addikt

Adok egy lehetoseget az utangyartottnak, meglatjuk milyen lesz. Koszonom a valaszokad, de csak elszomorodtam tole..
A tintaval a legnagyobb bajom az volt, hogy 10-15 eve eleg rossz emlekek fuznek hozza.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11559) Sanctus


Sanctus
aktív tag

Sziasztok!
Konica-Minolta PagePro 1350w-nél hol/hogy tudom megnézni a nyomtatott oldalak számát?

Honor M5Pro

(#11560) Fricu


Fricu
tag

Hali
egy HP business inkjet 2280tn nyomtatóval van gondom.
Hálózatról megy, fix IP címet kap a routertől.
Normál fájloknál nincs gond kiterjesztéstől függetlenül, de nagyobb fájlok (3Mbyte) vagy nagyon lassan jönnek ki, vagy hosszú várakozás után hiányosan jön ki, majd hibajelzést is ad:

Error :timout
OFFENDING COMMAND: timeout
STACK:

Mi lehet az oka, mit tehetek ellene?
Az XP online hiba elhárítója szerint minden rendben.
Üdv

Fricu

(#11561) Thomas19


Thomas19
tag

Mi a véleményetek a HEWLETT PACKARD DeskJet 1510-es nyomtatóról?
Eddig egy régi HP PSC 750-esem volt, de már megint elromlott, és elgondolkodtam egy új vételén. Képekről jóval kisebbnek tűnik, de a specifikációi alapján jobb a felbontása és gyorsabb. Annyira nem értek hozzá, de csak egyszerűen annyi a különbség, hogy újabb, és már kisebb méretben is meg tudják ugyanazt valósítani, vagy van valami, amiben kevesebbet tud, vagy gyengébb, mint amit eddig használtam? Esetleg képek nyomtatása?
Előre is köszönöm a segítséget:)

[ Szerkesztve ]

(#11562) krisztian7 válasza w.miki (#11557) üzenetére


krisztian7
tag

A linket kihagytam, mert telefonról írtam. [Brother MFC-J200] 3 év garancia is van hozzá.
Az eredeti patron: Brother LC529XL BK 3000Ft és 2400 oldal. Ami 1,25 Ft-os oldalköltség, de rossz esetben is kb 2ft. Ez mennyire lehet valós?

(#11563) fabko


fabko
tag

Sziasztok,

Van egy régi HP DJ 5150 nyomtatóm, amihez nincs win7 driver, ill. a win7 alapból ismeri ám sokkal csúnyábban nyomtat, mint tette azt az xp-vel. Próbáltam több win7-es géppel is, az eredmény lehangoló. Rákötöttem egy régi xp-s laptoppal, azzal tökéletes. Valószínű, hogy a beépített win7 driverrel lehet a gond, de mit tudnék tenni ha a HP nem adott ki hozzá drivert? Ezzel ösztönöznek új nyomtató vásárlására?
Köszönöm a segítséget!

(#11564) megema válasza fabko (#11563) üzenetére


megema
őstag

Ha sehol sem találsz hozzá, akkor próbáld meg kompatibilis módban telepíteni a XP-set (Setup.exe » Jobb klikk » Tulajdonságok » Kompatibilitás).

(#11565) fabko válasza megema (#11564) üzenetére


fabko
tag

Próbálnám, de ha eltávolítom a nyomtatót és az xp-s telepítő kéri hogy kapcsoljam be, abban a pillanatban vissza áll a win7 driverrel. :(

(#11566) megema válasza fabko (#11565) üzenetére


megema
őstag

Az önmagában nem probléma, ha utána a telepítő felrakja a jót. Vagy emiatt nem is akar telepíteni?

A másik lehetőség, hogy az Eszközkezelőben a nyomtató tulajdonságainál illesztőprogram frissítést választasz, ahol kézzel betallózod a CD-n található Drivers mappát.

(#11567) fabko válasza megema (#11566) üzenetére


fabko
tag

Így pedig nem találja meg a telepítő annál a résznél, mikor kéri hogy kapcsoljam be a nyomtatót.
Az eszközkezelőben nincs ott a nyomtató, csak az eszközök és nyomtatók ablakban, ott pedig sehol nem találom a driver cserés lehetőséget.

(#11568) megema válasza fabko (#11567) üzenetére


megema
őstag

Duplán kell kattintani az eszközre, majd átváltani az Illesztőprogram fülre és ott lesz a Frissítés gomb. A megjelenő ablakban az "Illesztőprogram keresése a számítógépen" opciót kell választani, azután pedig meg kell adni az elérési utat.

(#11569) fabko válasza megema (#11568) üzenetére


fabko
tag

Duplán kattintva ezt kapom: link

[ Szerkesztve ]

(#11570) megema válasza fabko (#11569) üzenetére


megema
őstag

Bocs, félreértettelek. Azt hittem az Eszközkezelőben értetted az Eszközök és nyomtatókat, de persze olyan kategória nincs.

Akkor valami nem kerek, mert ha egyszer felrakja hozzá az alap drivert miután bekapcsolod, akkor ott kell lennie az Eszközkezelőben. Nem látsz ismeretlen eszközt, amit kérdőjellel jelöl? Esetleg az USB-s eszközök között nem szerepel?

(#11571) fabko válasza megema (#11570) üzenetére


fabko
tag

Nem szerepel egyik helyen sem, csak az eszközök és nyomtatókban.

(#11572) aldebaran


aldebaran
őstag

Azt valaki nem tudja véletlenül, hogy egy laptopot (céges) az otthoni wifire csatlakoztatva hogy tudom rávenni, hogy megtalálja az otthoni nyomtatót? Persze külön csoportban vannak, a céges laptopon win8.1, a host pc win7.
Az otthoni laptopokon simán megy a hálózati nyomtatás.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11573) Csavarnyuzo válasza aldebaran (#11572) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A nyomtató hogyan van csatlakoztatva?
- usb-vel egy gépre
- usb-vel routerre
- utp-vel routerre vagy wifi-n routerre

A pirosat kell elvágni.

(#11574) aldebaran válasza Csavarnyuzo (#11573) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi.
Usb-vel a pc-re és ott van megosztva.

Igazából épp az előbb sikerült megoldanom vpn-nel. :K
Csak a win8.1-ben annyira bénán van megcsinálva, hogy az már felháborító... :W

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11575) davery


davery
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#11576) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Adott egy IP4800-as Canon nyomtató utángyártott tintával van ugyan használva, de egyik napról a másikra nem nyomtat feketét. Patron csere meg volt nem az a gond, de semennyit sem nyomtat. Már néztem mindent, de nem tudom mi lehet a hiba a szoftver is kizárva másik gépről pont ugyanezt produkálja, teszt oldalon sincs fekete. Találkozott már valaki ilyen problémával?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#11577) Csavarnyuzo válasza kigyi_23 (#11576) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Igen, előfordult már néhányszor ilyen. Mivel nem fokozatosan száradt be, hanem egyik pillanatról a másikra csinálja, ezért az szokott lenni, hogy mérethibás a patron és "falsot szív" mellette. Eddig mindig úgy oldottam meg, hogy a patron fölé papírgalacsint tettem, ami lelefe szorítja a patront. El kell találni, hogy mekkora legyen, hogy a ne akadályozza a carriage mozgását, de megfelelő legyen a leszorító erő. Sok sikert!

A pirosat kell elvágni.

(#11578) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv!

Win 8.1-nek nem kellene automatikusan telepíteni egy nyomtatót, ha USB-vel dugom rá?!

Korábban egy munkahelyi HP lézernyomtatóval ez történt, de mióta újraraktam a Win-t, azóta felismeri, ott a nyomtató az "Eszközök és nyomtatók" menüben, de nem jelenik meg a választható nyomtatók között.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11579) kigyi_23 válasza Csavarnyuzo (#11577) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szia! Köszi a választ. 3 patronból 3-al ugyanezt csinálja a mérethiba azért ebből már elég necces, persze minden lehetséges.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#11580) tylerddd válasza tylerddd (#11578) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez érdekes, ma már működik. Megnéztem, a port most átállt DOT4_001-re, ami a HP portja. Ezt előtte miért nem csinálta meg?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11581) Csavarnyuzo válasza kigyi_23 (#11579) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Igen ez valószínűtlen, csak nem derült ki számomra, hogy nem csak egy patronnal csinálta/ja ezt.

A pirosat kell elvágni.

(#11582) tylerddd


tylerddd
veterán

Már megint itt vagyok. Egy Utax CD1216 típusú fénymásolót kellene működésre bírni Win 8 alatt, de akármilyen driverrel próbálom, nem látja a laptop a másolót. Alapból egy asztali gépről megy, amin XP van még és azzal működik.

Csatlakoztatás után így látszik az eszközök között:

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11583) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok!
Céghez szeretnék nyomtatót venni ca. havi 1000 nyomtatásra.
Fontos hogy tudjon scannelni is, illetve örülnék, ha nem lenne olyan tetű lassú mint a mostani hp deskjet 1510. Elvárásom még az lenne, hogy színesen is tudjon nyomtatni és jó lenne ha az ára illetve a fenntartása sem lenne horribilis (főként a patroncserére gondolok.)
Mindegy hogy hagyományos vagy lézeres-e.
Mit ajánlanátok?
Előre is köszi.

(#11584) Met


Met
nagyúr

Visszajött a Xerox Phaser 6010 sárga tonerje, kicserélték, viszont ezt sem ismeri fel a nyomtató.
Az eredetire azt írja hogy érvénytelen, az utángyártottra hogy üres.
Hogy tudnám nyomtatásra bírni a nyomtatót?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11585) Danadia


Danadia
újonc

Sziasztok!
Van egy Canon FAX-L290-es nyomtatóm, amit nem ismer fel a frissen feltelepített Windows 7. Már feltúrtam a netet és kiderült, hogy a Canon nem is gyárt drivert Windows 7-hez (legalább is ehhez a fajtájú nyomtatóhoz). Eddig akármit próbáltam, semmi nem használt.
Tudnátok megoldást mondani?
Köszönöm!

(#11586) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg van egy HP B210a tipusú multis nyomtatóm. Most cseréltem benne nem olyan régen minden színt viszont a tisztításkor amit kinyomtat oldalt az alsó részen amikor egyszínű téglalapokat nyomtat annál több színnél csík van benne így nem is tudok normálisan fényképet nyomtatni. Tisztítást már többször csináltam vele viszont csak a tinta fogy jobb nem lesz. Kérdésem csak annyi lenne, hogy házilag tudok valamit csinálni vele? Vagy szervíz? Egyáltalán mi lehet a probléma?

szerk.: eredeti patront használok

[ Szerkesztve ]

(#11587) Csavarnyuzo válasza Danadia (#11585) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha xp-s, vagy vista-s driverrel nem megy, akkor nincs sok esélyed működésre bírni.

A pirosat kell elvágni.

(#11588) Danadia válasza Csavarnyuzo (#11587) üzenetére


Danadia
újonc

Köszönöm a választ!

(#11589) vasq válasza Danadia (#11588) üzenetére


vasq
csendes tag

Üdv

Van egy HP 6500 e710a -f, a gond az hogy rákötöm hálozatra és amikor nyomtatni akarok folyamatosan befagy a nyomtatás sor és nem akar nyomtatni.(kitörölni se tudom a sorból, kitörlöm és ottmarad).
Mi lehet a gond?(egyszer már működött 2 nappal ezelőtt)

köszönöm a választ előre is.

(#11590) johnny63


johnny63
tag

Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, nem tudom cserélt-e már valaki Konica Minolta Bizhub 250-ben Drum egységet? Mert miután kicseréltem és kitisztítottam a PCU-t azóta nem lehet kivenni mit akar nyomtatni.
Keresgéltem neten mi lehet, és elvileg valami Developer-t kéne bele szórni.
Valaki ezt el tudná nekem magyarázni, hogy miért van erre szükség? Abból az egységből menne a toner a papírra? Illetve valahol SOS be lehetne szerezni ilyen anyagot, mert a Drumhoz nem adtak és egyetlen multifunkciós nyomtatója a cégnek.
Vagy esetleg valaki személyesen is meg tudná javítani? Mert Konica szervíz ilyen téren nem olcsó.
Vagy ha tonerből egy minimális adagot rászórok, attól helyreáll ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#11591) Csavarnyuzo válasza johnny63 (#11590) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Developer: két komponensű gépek esetén nem csak toner (por) van, hanem developer (por) is. A tonerhez hasonlóan porszerű anyag és "mágnesezhető". A developer egységben kering, a gép ehhez a developer porhoz adagolja a toner port. Fontos, hogy a gép mindig figyeli a developerben a toner mennyiségét. Ha nincs a gépben, akkor nem lesz képalkotás és tele is szór(hat)ja a gépet tonerrel. Cseréje általában annyi, hogy a régit kiporszívózza az ember az újat beönti és utána kalibrálja -esetleg kalibráció előtt van egy "eloszlatás"-.
Töltsd le ezt. Ebben pontosan le van írva a csere és a kalibráció menete.

Ja igen és a tonerből ne szórj sehova...

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11592) johnny63 válasza Csavarnyuzo (#11591) üzenetére


johnny63
tag

Értem, köszönöm a segítséget. :R Akkor SOS rendelek ilyen developer port (lehet van is a raktárban), azt megcsinálom, mert mire a Konica kimászik! :)

(#11593) Csavarnyuzo válasza johnny63 (#11592) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Csak meggondoltan.

A pirosat kell elvágni.

(#11594) l.zsoltmy


l.zsoltmy
csendes tag

Sziasztok
Valaki találkozott canon ip7250-es nyomtatónál, hogy utántölthető örök patront használatánál és egy idő után cyánt egyáltalán nem akar nyomni, és ha kicserélödött egy utángyártottra egy fej mosás után tökéletesen müködik? Ilyenkor mi lehet a probléma?

(#11595) atala válasza l.zsoltmy (#11594) üzenetére


atala
addikt

Valami baj lehet a tölthető patronnal. Talán fars levegőt szív be, vagy a levegőztető nyílása van eldugulva.

(#11596) fcc


fcc
aktív tag

Létezik hogy a xerox nyomtatóm egy időután teljesen áramtalanítja magát? Azt hallom, hogy a főkapcsoló egy "relét" működtet. :F

(#11597) l.zsoltmy válasza atala (#11595) üzenetére


l.zsoltmy
csendes tag

Esetleg valami ötlet, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani, ha fars levegőt szív be?

(#11598) Soma01


Soma01
veterán

Ajánljatok már légyszi egy nyomtatót 25-30.000 Ft körül.
Igények:
- FF nyomtatás, másolás (lézer is lehet)
- színes nyomtatás nem fontos,
- WIFI vagy hálózati elérés, (bár ez nem elsődleges)
- kis méret,
- kedvező árú üzemeltetés (aránylag),
- kis havi "terhelés", kb. 500 oldal alatt.

(#11599) atala válasza l.zsoltmy (#11597) üzenetére


atala
addikt

Nem ismerem a típust, de azt szokták itt írni, hogy ahol a patron érintkezik a fejjel, ott szívhat be fars levegőt. A tetejére kell beszorítani egy papír darabot, hogy lenyomja a patront. De majd csavarnyuzo kolléga megmondja a a frankót. :)

(#11600) Csavarnyuzo válasza fcc (#11596) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tápon nézd meg a kondikat, amelyik fel van púposodva cseréld ki.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.