Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10551) epzon válasza B.Ricsike (#10548) üzenetére


epzon
őstag

vegyél bele eredetit

(#10552) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy lézeres Epson nyomtatóm, amivel a következő dolgot akarom elérni. Adva van egy kinyomtatott dokumentum, amibe van táblázat, meg egy kis szöveg. Lefotóztam telefonnal, és ki akartam nyomtatni, viszont a fehér szín mindenhol szürke lett a kinyomtatott papíron.

Olyat tudok valahogy csinálni, hogy csak a szöveg legyen fekete, illetve a táblázat vonalai, valamint a háttér mindenhol fehér? Ezt valahogy el tudom érni akár doc-ba, vagy paint, vagy bárhol máshol?

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#10553) QwErTy42 válasza jozsi252 (#10552) üzenetére


QwErTy42
addikt

Play vagy Appstore.
Megannyi olyan program van ami ezt tudja. "Beszkennelik" a doksit és a parallaxis hibát is kiküszöbölik.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10554) Csavarnyuzo válasza jupp (#10550) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Eredetiből 728 kell bele. Az után gyártottak között van olyan ami több toner típust "fed le", lehet ezt említette az "eladó".

A pirosat kell elvágni.

(#10555) B.Ricsike válasza epzon (#10551) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Veszek, csak akkor mi értelme az utángyártottnak? Meg amugy is, elmegy a HP az anyukájába, mi az, hogy húzzák a pénztárcámat?? Illetve elvileg be lehet állítani, hogy fogadja az utángyártott patronokat is.

Holnap felhívom őket, de ez akkor is kiábrándító!

(#10556) Gergőke88 válasza B.Ricsike (#10555) üzenetére


Gergőke88
addikt

60 ezres gepbe ne tegyel mar hulladek tintat.
7.5e ft az eredeti patron, ne legyel mar szarrago....
Ha meg felhivod oket, be is egeted magad rendesen.
Miert kene engednie a gepnek a nem bele valo patront?
Gondolom a benzines kocsiba is hiaba toltesz mosogatovizet nem fog beindulni....

[ Szerkesztve ]

(#10557) B.Ricsike válasza Gergőke88 (#10556) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Szarrágóság ha próbálom megfogni a pénzt?

A példád meg rossz volt! Kb. úgy lehetne fogalmazni, hogy OMW-s vagy LUK Oil-os benzin. De mindkettőtől megy a kocsi, csak az egyik rosszabb minőségű.

Illetve nem ártana feltüntetni, hogy csak is eredeti HP patronnal működik, mert akkor tudja a paraszt, hogy nem szabad próbálkozni sem mással.

Na mind1, ez van! Rendelem a HP patront!

(#10558) Gergőke88 válasza B.Ricsike (#10557) üzenetére


Gergőke88
addikt

A példad rossz. Mert ha tonkremegy a kocsid mindket ceget felelosegre tudod vonni.
Ha tonkremegy a nyomtato a szar patrontol akkor az sajat kar.
Nem beszelve arrol hogy bukod a 3 ev garanciat....

(#10559) B.Ricsike válasza Gergőke88 (#10558) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Végül is teljesen mindegy! A lényeg, hogy ezen sem tud az ember kicsit spórolni.

Másik kérdés, hogy beletehetem én az XL-es patront igaz? Nem az van benne eredetileg, de gondolom csak a tinta mennyisége a különbség? Méret stb minden ua?

(#10560) epzon válasza B.Ricsike (#10557) üzenetére


epzon
őstag

nem nem szarrágóság csak éppen most dobtad ki a pénzt azzal hogy spórolni próbáltál
és nem a hp tehet róla hogy valakik nem képesek működő patront gyártani

vidd vissza oda ahol vetted és ott reklamálj, nekik kell jótállni érte

(#10561) B.Ricsike válasza epzon (#10560) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Semmi gondom ezzel! CSAK ÍRJÁK RÁ, HOGY CSAK HP PATRONT TEGYÉL BELE TE PARASZT!! És akkor befogom a szám! Na mind1. Saját kárán tanul az ember!

(#10562) Gergőke88 válasza B.Ricsike (#10561) üzenetére


Gergőke88
addikt

A hasznalati utasitasban benne van hogy milyen patron kombatibilis a nyomtatoval.

(#10563) QwErTy42 válasza B.Ricsike (#10561) üzenetére


QwErTy42
addikt

Továbbra sem a HP a hibás.

Lehet használni szinte kivétel nélkül az összes HP nyomtatót utángyártott patronnal. Egyik gyártó sem építhet a készülékükbe korlátozó mechanizmust (ezt valamikor egy bíróság ki is mondta).
Nem véletlenül van a piacon 950XL patronból legalább 10 gyártótól utángyártott. Az hogy a kínaiak némely esetben nem tudnak normális chipet rárakni a patronra az az ő nyomoruk és nem a HP-é vagy éppen a Tied.

Aztán tesssék majd rendszeresen használni a nyomtatót, mert 1-2 hét alatt beleszáradhat a tinta és a fej cseréje 20 rongyba fáj.

A 3 év garanciát (következő munkanapon történő cserével) meg értelemszerűen buktad ezzel a megmozdulásoddal.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10564) epzon válasza B.Ricsike (#10561) üzenetére


epzon
őstag

áhhh ilyet mondani az EU-ban....

(#10565) zka67 válasza B.Ricsike (#10555) üzenetére


zka67
őstag

Meg amúgy is, elmegy a HP az anyukájába, mi az, hogy húzzák a pénztárcámat??

Szia, nézd, én egyszerűen nem értem az embereket. Ha nincs pénzük egy nyomtatót fenntartani, akkor miért nem írnak ceruzával? Mert a nyomtatás igenis pénzbe kerül, még ha fáj is az egyeseknek, hogy nem a nyomtatógyártók fizetnek azért, hogy ők nyomtatnak.

Igen, neked 8 Ft-ba kerül a tinta + a papír ára oldalanként, eredeti patronnal. Ha ezt a céged nem tudja kitermelni, akkor jobb ha most azonnal lehúzza a rolót. De az írásodból ítélve nem lehet ez olyan nagy cég, hogy ennek számítania kellene. Szerintem itt havi néhány száz oldalról van szó, ami testvérek között is egy doboz cigaretta ára. És akkor jössz ide pampogni, elküldöd a HP-t az anyjába, pedig erről a HP tehet a legkevésbé.

Hogy miért? Nézd, a HP (és a többi nagy nyomtatógyártó cég) nem kevés pénzt költ arra, hogy megfelelő minőségű tintát tudjon gyártani. Olyat, ami megfelel a nyomtatójába (értem ez alatt, ha nem használod hetekig, hónapokig, akkor se száradjon bele a tinta a fejbe, tönkretéve azt, ne fakuljanak ki a fényképek néhány hét után, hanem még évtizedekig ugyanolyan minőségűek legyenek, mint a kinyomtatásukkor). És ennek bizony vannak költségei, mint minden fejlesztésnek. És ezt a tintán tudja behozni a nyomtatógyártó cég, mert a nyomtatóját kénytelen a konkurencia miatt szinte előállítási áron odaadni neked, hogy egyáltalán megvedd. Mert ugyanezt csinálja minden cég.

Nem tudom mit szólnál hozzá, ha nem lehetne egymillió forint alatt nyomtatót kapni? De a tinta csak 20 fillérbe kerülne oldalanként? Megérné neked? Megvennéd? Ugye hogy nem. Pedig vannak ilyen nyomtatók is, amikkel ki lehet nyomtatni 20 fillérből is egy oldalt, akár másodpercenként hármat-négyet is, csak az egy kicsit többe kerül, mint amit ér az egész céged.

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni a HP anyjához.

(#10566) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Bemasolom ide is, latva a HP topic latogatottsagat, hatha itt tudtok segiteni.
Idezek onnan:
"Hali!
Vettem egy HP Photosmart 5524-es nyomtatot. Vezetek nelkul szeretnem hasznalni, routeren keresztul csatlakozik egy notebook-hoz, es egy PC-hez. Szoftver mindket gepen telepitve vagyon, be is kerte, hogy mikeppen szeretnem csatlakoztatni a nyomtatot. Vezetek nelkuli opcio utan meg is talalja mindket gep, ellenben utana jon a hibauzenet, hogy a nyomtato halozaton keresztuli telepitese sikertelen. Mit rontok el?"

Don't Tread On Me

(#10567) B.Ricsike válasza zka67 (#10565) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Szerintem nem kell személyeskedni, meg más portáján okoskodni, mert ez bunkó dolog! Nem arról volt szó, hogy nem tudom kifizetni, vagy te ezt szűrted le? Mert akkor bizony neked vannak gondjaid..... ha már személyeskedünk!

De a lényeg, én szerintem akármilyen cége is van az embernek, mindenhol próbál spórolni, ahol csak tud. De ezzel szerintem nemcsak a cégek, de az emberek is így vannak nagy általánossággal. Bocsánat, ha próbálom megfogni a pénz, ahol csak lehet, de ezek szerint te biztos tele vagy lóvéval, és nem érted azt, amit most itt leírtam.

Persze, megértem a HP álláspontját is! Igaza van, hogy nem engedi más "humbug" gyártók kiegészítőit, patronjait a saját termékeibe, mert nem bízik bennük. Tiszta sor. Megértettem, elfogadtam.

Nekem igazán nem számít annyira a minőség, mert árajánlatokat nyomtatok 99%-ban. Képeket vagy fotókat abszolút nem. Nekem a Scanner, Fax és a gyors nyomtatás része érdekel, a minőség ebben a dologban nálam másodlagos. És gondolom sok helyen van egy ugyanígy! Ezért nem értettem, hogy miért nem döntheti el a felhasználó, hogy milyen patront használ.
Akinek fontos a jó, időtálló minőség, az úgyis megveszi a gyári, legdrágább, de legjobb patront.
Viszont akinek nem, az miért nem tehet bele egy rosszabb minőségűt? Az ő kára lesz ha elromlik a gép tőle! Szerintem ezeket a dolgokat a felhasználóra kellene bízni. Ennyit szerettem volna!

u.i.: Természetesen már megrendeltem a gyári tintapatronokat bele!

(#10568) Met válasza B.Ricsike (#10567) üzenetére


Met
nagyúr

Miért nem lézeres nyomtatód van?
Gyorsabb mint a tintás, olcsóbb a nyomtatási költség, nem szárad be.

Nekem itthon epson színes nyomtatóm volt, először egy R300-as aztán egy P30-as (talán).
Soha, egyikbe sem tettem utángyártott patront. Az R300-at akkor adtam el amikor már elég drága volt a patron hozzá, a P30-at tavaly adtam el mert már nem nagyon nyomtattam színesben és nem akartam hogy beszáradjon a fej. Vettem egy Canon fekete-fehér lézerest, arra a havi 1-2 oldalra ami kell jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10569) B.Ricsike válasza Met (#10568) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Itt a topicban ezt javasolták, és erre beszéltek rá! Nem bántam meg, nagyon jó nyomtató, és maximálisan kielégíti az igényeimet! Lehet kipróbálok majd egy lézereset is.

(#10570) QwErTy42 válasza B.Ricsike (#10567) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig működnie kell utángyártottal is. Több mint valószínű, hogy működik is. Az eladónak vissza kellene vinned a kínai patronokat, hogy adjon helyette olyat, amivel működik a nyomtató.

Sőt! Hogy tovább menjek, működik CISS-sel is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10571) aor


aor
tag

Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata az alábbi nyomtatóval?!

canon pixma mg5550

Az elhalálozott nyomtatóm helyére ezt szemeltem ki, 25eft környékén van az ára, ennél többet biztosan nem akarok kiadni.
Esetleges alternatívákat szívesen fogadok(lehessen bele utángyártott patront tenni, ez fontos)

köszönöm

(#10572) Gergőke88 válasza aor (#10571) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mennyit nyomtatsz hogy ennyire fontos az utángyártott?

(#10573) aor válasza Gergőke88 (#10572) üzenetére


aor
tag

vizsgaidőszakban elég sokat....így is egész nap a monitort bámulom, pdf, vagy doc. olvasása monitoron kikészíti a szemem.....
ilyenkor össz. 100-200 oldal is összejöhet, jellemzően FF-ben
(egy ip4200-m volt és tökéletesen megfelelt....de néha a scanner is jól jönne)

[ Szerkesztve ]

(#10574) Gergőke88 válasza aor (#10573) üzenetére


Gergőke88
addikt

ha fekete fehéret nyomtatsz akkor vegyél egy mono lézert.
Vagy továbbra is javaslom a fénymásolószalont...

(#10575) QwErTy42 válasza aor (#10571) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha kell a színes is akkor a Canon helyet a Brother Ink Benefit nyomtatóját nézd meg.
Ott 3000 HUF egy 2400 oldalas fekete. A színes patronok 3000 HUF darab ár mellett 1300 oldalt bírnak. 3 év garanciával és teljes töltöttségű patronokkal megy. A nyomtató meg 30 ezerbe fáj.

Mindenképp gazdaságosabb és megbízhatóbb, mint a Canon utángyártottal.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10576) mutyi


mutyi
őstag

Itt van nálam a múltkor jelzett HP 5520 nyomtató. Időközben a gazdája kicserélte megint benne vadi újra a patront,de továbbra is a fekete hiányzik és helyette csak szürke szín látszódik.
Vélemény?

(#10577) Csavarnyuzo válasza mutyi (#10576) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nyomtatófej.

A pirosat kell elvágni.

(#10578) dunc


dunc
nagyúr

Nem tudom jó helyre írok e? Vannak dokumentumaim, amik fényképezve lettek, ezt ki tudom e nyomtani dokumentumként? (jpg formátum)

(#10579) Gergőke88 válasza dunc (#10578) üzenetére


Gergőke88
addikt

OCR program kepes word doksit kesziteni belole.

[ Szerkesztve ]

(#10580) dunc


dunc
nagyúr

Köszi MG3550 canon wifi is van rajt, de nem tudom ,hogy tudok telefonról küldeni rá dokumentumot!
Ha ezt szeretném akkor usb vel is összeköthetem a gépel ? Vagy csak akkor fog menni ha wifivel csatlakoztatom a nyomtatót?

(#10581) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy Minolta Pagepro 1300w lézer nyomató.Az a gond vele ,hogy nyomató adat kábelt hiába cseréltük ki állandóan azt írja a ki az win7,hogy a usb eszköz nem ismerhető fel.Újra lett már telepítve a driver és kábel is cserélve hiába teszünk be másik usb portba ott is ezt írja a ki a OP.Most tönkre ment a nyomató,mert a op rendszert is újra kellet rakni és utána is fent állt ez a hiba üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#10582) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

van egy hp 1510-es nyomtatóm, de minden bekapcsolásnál kéri a teszt oldal kinyomtatását, hiaba csinalom vegig mindig a procedurat, kovetkezo bekapcsolasnal megint kéri. már evek óta ilyen, ezert nem is hasznaltuk, de jo lenne ha nem hiaba allna az asztalon. mi lehet a probléma?

(#10583) kildiko22


kildiko22
újonc

sziasztok, a múltkor is feltettwem a kérdést, de nem jött rá válasz, kérlek valaki segítsen, olyan problémával fordulok hozzátok, hogy canon ip3600-om hiányosan nyomtatja a nyomtatófej mintát és a nozzlet is, hiányoznak a számok, 2 oszlop és a nozzlen meg a négyzetháló, a nyomtatásnál azt vettem észre, hogy halványan nyomtat főleg a sötét színekkel van gond, fekete meg szürke. be lehet száradva ? vagy nagyobb hiba lehet? dobjam kukáb? próbáltam már áztatni meleg vízben, alkoholban , köszi a válaszokat

(#10584) Gergőke88 válasza kildiko22 (#10583) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eredti kellekkel hasznalod?

(#10585) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok!

Canon MP 495-ös multifunkciós nyomtatóm van. Pár hónappal ezelőtt kifogytak a patronok és sajnos nem azonnal töltettem utána. Pár oldal kinyomtatása után némely szín hiányos volt, lehet hogy beszáradt?

Ha jól látom A PG-510 és CL-511-es patronokba be van építve a nyomtatófej, jól látom?

Kicsit hülye kérdés, de a kérdésem az lenne, hogy a nyomtatófej az a patronban vagy a nyomtatóban van?

Nem akarok 9000ft ot egy multipackért feleslegesen kiadni, ha a nyomtató megpurcant.

(#10586) Csavarnyuzo válasza Pityke85 (#10585) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jól látod, a patron egyben a nyomtatófej is.
Szerk.: Elviekben más is okozhat kihagyást nem csak a nyomtatófej/patron. Ez csak amiatt említettem, ha a nyomtatód megpurcant lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#10587) kildiko22 válasza Pityke85 (#10585) üzenetére


kildiko22
újonc

valójában ételfestékes patronok vannak benne, ostyafotóü nyomtatásra használom

(#10588) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Van a cégnél egy HP DesignJet 500-as gép. Épp az előbb fogyott ki belőle a fekete cucc, gondoltam kicserélem. Beledobtam egy bontatlan HP kazettát, de villog az LCD-n az X jel, azt írja, hogy hibás. Utána kerestem a neten, és állítólag lejárt a patron szavideje. Létezhet ilyen? Hogyan tudom orvosolni a problémát? Esetleg firmware csere? Hálózatba van kötve a gép, azt sem tudom, hogy hol álljak neki firrmware-t frissíteni :DDD
Köszi előre is, ha valaki tud segíteni. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10589) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Canon PIXMA MP620 nyomtató volt eddig egy gépre kötve USB-vel pöpecül működött, mai naptól viszont 2 másik gép is igényt tartana a nyomtatóra, először megosztásos módszerre gondoltam, de mivel ahhoz be kell kapcsolva lennie az első gépnek ez sajnos nem megoldás. Ellenben van rajta RJ45, már dugtam is rá a switchre (modem - router - switch felállásban mindegyik gép a switchre van kötve), a nyomtatón nem találtam static ip beállítást, ezért gondoltam routeren megbindelem majd a MAC-jét egy IP-vel, de nem hajlandó megkapni valamiért azt az IP-t. Tudtok nekem abban segíteni, hogy tudnék neki adni egy fix IP-t? Esetleg van hozzá valamilyen szoftver?

Köszönöm.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10590) Csavarnyuzo válasza GrooveHero (#10588) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Létezik, teljesen normális "jelenség". A Hp így akarja megóvni a tintaellátó rendszert a meghibásodástól vagy más megfogalmazásban így tesz szert bevételre. Szerintem a fw frissítése teljesen felesleges, nem oldja meg a dolgot -egyébként nem bonyolult-. Ha minden igaz lehet kapni chip resettereket, de részleteket nem tudok.

A pirosat kell elvágni.

(#10591) Csavarnyuzo válasza DJ. Ru$y (#10589) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Létezik szoftver is, Canon Network IJ Tool a neve. Rajta van az install cd-n -vagy külön cd-, de a canon oldaláról is letölthető. A kézikönyvben pontosan le van írva minden.

A pirosat kell elvágni.

(#10592) madeinpecs


madeinpecs
újonc

Sziasztok!
Van egy Brother MFC J220-as multifunkciós gépem, két éve gond nélkül üzemel.
Néhány hete elszállítottuk helyéről, megtöltött patronokkal (Ink Cartridge utántöltöttet használok)
Gondolom a szállítás miatt, nem érzékelte a sárga patront, amit kicseréltem, és ment is a gép, pár napra rá a kékkel is eljátszotta, kicseréltem, bár félig még az is tele volt. Kb 3 hétig nem használtam (ilyenkor is áram alatt tartom) és most a magentát hiányolja. Az majdnem tele van, dehát gondoltam ugyanaz a baja, kicseréltem, de még mindig nem ismeri fel, mintha nem tettem volna bele semmit.
Nem enged próbanyomtatást sem, tesztnyomtatást.
Ötlet, hogy mit csinálhatnék vele?
Előre is kösz bármi infót.

(#10593) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
HP Deskjet 4615-ös nyomtatóm, ha színes képet (fényképet) nyomtatok mindig a fénykép egy részénél szabályos közönként halvány csík van. Ez mitől és hogyan lehet orvosolni minél kevesebb festékfogyasztással?

F.K.T.

(#10594) elistvan válasza QwErTy42 (#10563) üzenetére


elistvan
senior tag

Főleg úgy nem, hogy évek óta a Canon fejleszt nekik bérbe (utána kiadják ugyanazt a gépet később kis módosítással jobb szoftverrel más néven.) lásd: HP LJ 1010-es széria - LBP 2600. Nem véletlen, hogy ugyanazt a tonert használja mindkettő.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10595) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Sziasztok, Van egy Brother MFC-6490 CW gépem, színeset szeretnék fénymásolni vele de folyamatosan azt a hibaüzenetet kapom, hogy a "Memória megtelt". Felhasználói kézikönyv nem ír róla semmit. Hogy lehet üríteni a memóriát vagy mi a megoldás? Köszi

(#10596) DJ. Ru$y válasza Csavarnyuzo (#10591) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! Meg is oldottam! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10597) Csavarnyuzo válasza elistvan (#10594) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Évek óta? Tudsz mutatni olyan Hp lézert, aminek nem a Canon tervezte a mechanikáját? Jobb szoftverrel? Ebben biztos vagy ? :D

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#10598) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Win 8.1 64 bit-em van és a HP Laserjet 1000 nyomtatóm nem tudom vele összehozni. Próbáltam XP driverével kompatibilitás üzemmódban, de eddig nem sikerült.

Valakinek ötlete ?

miszter

(#10599) faresz5 válasza MR!! (#10598) üzenetére


faresz5
senior tag

Felraksz egy virtuális gépre egy xp-t és menni fog a dolog. Sajnos nincsen támogatottsága xp után.

(#10600) zka67 válasza MR!! (#10598) üzenetére


zka67
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.