Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) gulya02


gulya02
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP Deskjet F4180 nyomtatóm és olyat csinál hogy fénymásolni lehet vele de nyomtatni nem tudok vele számítógépről. Nem ír ki semmi hibát el is kezdi a nyomtatást csak éppen üresen jön kifele a papír. Mi lehet a hiba hogy ezt csinálja?

PÜ-t írj azt hamarabb észreveszem! :)

(#10152) zka67 válasza gulya02 (#10151) üzenetére


zka67
őstag

Szia, beszáradt vagy kifogyott a patronod. Milyen patront használsz, eredetit vagy utángyártottat?

(#10153) gulya02 válasza zka67 (#10152) üzenetére


gulya02
csendes tag

Most vettem a patront bele, eddig ugye nem is fénymásolt de most azt csinálja tehát nem üres a patron. Utángyártott patron van benne.

PÜ-t írj azt hamarabb észreveszem! :)

(#10154) Csavarnyuzo válasza tibcik (#10149) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mindenképpen A3-ra akarod nyomtatni? Ha A4-re nyomtatod booklet módban -ha tud ilyet a nyomtatód-, akkor félbe tudod hajtani, olyan lesz, amit Te akarsz és nem kell vagdosni.

A pirosat kell elvágni.

(#10155) zka67 válasza gulya02 (#10153) üzenetére


zka67
őstag

Akkor az a patron rossz, vidd vissza és vagy cseréltesd ki vagy vegyél bele egy eredetit. Mindenképpen patron gondja van a nyomtatódnak.

(#10156) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv All!

Tanácsra lenne szükségem, mert kifogytam az ötletekből.
Munkahelyen egyik irodában adott 7 gép hálóba kötve Win XP és Win7 (32bit) vegyesen. Az egyik gépre van kötve és ott megosztva usb-n egy HP LaserJet 1160, erre nyomtat mindenki. A gépen eddig XP volt, ment minden gond nélkül, ma viszont az XP le lett cserélve Win7-re és innentől kezdve a többi Win7-es gép nem tud csatlakozni a nyomtatóhoz, maguktól meg sem találják a hálózaton, csak ha kézzel megmutatom nekik, de nyomtatni akkor sem tudnak rá. Ellenben az XP-s gépek gond nélkül megtalálják és használják.
A nyomtatóhoz az a driver van feltelepítve amit a Win7 online talált, a HP oldalát megnézve letölthető nincs is ehhez az oprendszerhez. Elvileg minden megosztási beállítás bekapcsolva engedélyezve, megpróbáltam mindent ami eszembe jutott, de semmi eredmény. Van valakinek esetleg valami tippje/trükkje mivel próbálkozhatnék még?

Köszi előre is a segítséget!

(#10157) Csavarnyuzo válasza Win-T (#10156) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amelyik gépről nem működik, azon véletlenül nem nyilvános hálózatnak lett beállítva az aktuális hálózati profil?

A pirosat kell elvágni.

(#10158) Win-T válasza Csavarnyuzo (#10157) üzenetére


Win-T
senior tag

Nem gondolnám, szerintem mindegyiken 'munkahelyi hálózat' van beállítva, valamint nem is változott semmi csak a nyomtatós gépen az oprendszer cserélődött, korábban semmi bajuk nem volt.

(#10159) Csavarnyuzo válasza Win-T (#10158) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor viszont megpróbálnám először lokálba feltelepíteni a kérdéses gépekre mondjuk lpt1-re majd a portot átbökném a megosztásra.

A pirosat kell elvágni.

(#10160) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volna egy Canon BJC-50 (régi) Nyomtató amihez kéne vennem patront (kicsit nyomtatnék vele, próbaképp, mert jelenlegi patronból kifogyott a tinta) Szétszedtem , Cleaneltem (100% clean alkohol-al) és ezt néztem ki hozzá (ez is van benn jelenleg ahogy néztem) , színes és fekete - vélemény erről a patronról ? (talán nem a legsilányabb gyártás) eredetibe csak színes kapható horror áron persze :D

Canon nyomikhoz sok szerencsém nem volt így ezért kérnék véleményt az utángyártott patronokkal kapcsolatba (HP OfficeJet 4500 -hoz mióta megvételeztem, azóta csak gyári patronokat raktam bele (mindig újként vettem boltba) és semmi gond nincs vele !) ;)

Válaszokat előre köszönöm ! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10161) buci30


buci30
addikt

Ajánljatok olyan színes nyomtatott ami kompatibilis iPhone es IPad es Mac gépel!

A lenyeg hogy WiFi-n keresztül lehessen ra küldeni a nyomtatni való anyagot.

Nem kell semmi extra csak be legyen drága a festek bele! :)

Aránylag szepen ,gyorsan nyomtason sulis dokumentumok konyvek... neha fényképek hobbi szinten.
Ha van benne szkenner is es nem ugrik nagyott az ár mitatta akkor az us érdekelne.

Tehát mind kettőre írhatók :) koszonom!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10162) Teko001 válasza buci30 (#10161) üzenetére


Teko001
őstag

Szóval neked olyan kellene, ami támogatja az AirPrint-et. Nem tudom ez pontosan milyen (bár ajánlották pár helyen), de őt találtam, ami még viszonylag olcsó a többihez képest, és tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#10163) buci30 válasza Teko001 (#10162) üzenetére


buci30
addikt

En ezt talaltam es ajánlottak canon MG3550

De most összevetve a HP-vel nem kérdés asszem ,hogy HP :)
Ha mas is megerősíti akkor ő nyert ;)
Koszi! :)

Szerk.: Annyi, hogy a HP nem szkeneres viszont ahogy irtad benne van az air print es az ePrint.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10164) buci30


buci30
addikt

Erről mi a véleményetek?
AirPrint Wifi nyomtatás ePrint is szkenner is.

HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One nyomtató

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10165) atala


atala
addikt

Adott az Epson WP4025 nyomtatóm. Amikor folyamatosan nyomtatok, pl 10 lapot, akkor a nyomtatás kb 2/3-nál megtorpan kb 1-2 másodpercre. Megnéztem, olyankor küldi ki a számítógép az adatokat a nyomtatónak.
Ez az epsonnak a sajátossága? Megvárja míg a memóriájában lévő adatokat kinyomtatja, üríti, és utána fogadja be az új adatokat? Nem lehet ezen változtatni?
A nyomtató memóriája 64 MB. A laponkénti küldött adatok, 24,2 MB. Elvileg simán elférne a memóriájában 2 lapnak az adatai is. Pláne, hogy ugyan azt a mintát nyomtatom minden lapra.
Biztos van valami beállítás erre, de nem találtam.

(#10166) atala


atala
addikt

Találtam olyat, hogy Mindig RAW adattípus. Ekkor folyamatosan küldi a számítógép az adatokat a nyomtatónak, de akkor is megtorpan a nyomtatás vége felé.

[ Szerkesztve ]

(#10167) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok

van egy kyocera fs 6020.as nyomtatóm, amely tud pár nyomtató nyelvet, de a win7 64bit-en a JAVAból lassan nyomtat (a xp-hez, win732-bithez képest is). Ez miért van, melyik nyelv lenne a jó? Vagy más jellegű a hiba?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#10168) Gergőke88 válasza buci30 (#10164) üzenetére


Gergőke88
addikt

Havi 50-100 oldalra jo valasztas!

(#10169) thomasa


thomasa
senior tag

Egy gyors kérdésem lenne, win8 alatt mátrix nyomtató mennyire problémás driverileg?
Konkrétan Epson FX-880-ról van szó.

(#10170) Csavarnyuzo válasza thomasa (#10169) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#10171) elistvan


elistvan
senior tag

Van egy kis problémám:
Vettünk 3db felújított Samsung SCX-4623F multis nyomtatót. Kettőt feltettem szépen megy. De az egyik nem akar menni valamiért. Win 7 home-os mindegyik gép. Cserélgettem a gépek között egyik sem ismeri fel ha arra teszem rá. Usb kábel csere is megvolt. Mit lehet még tenni? A virtuális nyomtatóportot hol tudom 2-es usb-ről 1-e usb-re átállítani? (Nem engedi a tulajdonságoknál mert írja hogy használatban van. A nyomtatót viszont tesztoldallal diagnosztikai oldallal együtt küldték elvileg nincs baja. A 3 számítógépen előtte volt másféle nyomtató is és a nyomtatási sorkezelőből kitakarítottam a régieket.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10172) Csavarnyuzo válasza elistvan (#10171) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az egyik gépről távolítsd el az összes eszközt. Ha ezután összedugod és nem ismeri fel a win7, akkor rossz a készülék -hiába tettek mellé bármilyen tesztoldalt-.

A pirosat kell elvágni.

(#10173) elistvan válasza Csavarnyuzo (#10172) üzenetére


elistvan
senior tag

Nem detektálja a driver telepítéskor. A spoolerből töröljek ki mindent, ugye?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#10174) thomasa válasza Csavarnyuzo (#10170) üzenetére


thomasa
senior tag

wow, köszi, ezek szerint még van remény :)

(#10175) King Unique


King Unique
titán

A kérdésem az lenne, h XP és Win7/ 8.1 között nyomtatót hogyan lehet megosztani, másik topikban nem kaptam választ a kérdésre [link] :F

(#10176) gyurczy


gyurczy
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy HP 3050 nyomtató W8.1 alól brutál lassan nyomtat, 1 oldal 5-6 perc is akár. Wifin csatlakozik a hálózathoz jelenleg, mint hálózati nyomtató, de csak mostanában csinálja. Driver legfrissebb, és régóta fent van.

(#10177) atala


atala
addikt

A nyomtatómon van usb, és ethernet port is. Meg lehet azt csinálni, hogy a lan port-al rákötöm a routerre (most is így van használva), és az usb-vel meg az én gépemre? Amíg USB-ről használtam, addig kiabált a nyomtató ha fogytán volt a tinta. Amióta hálózatba kötöttem, nem szól. Ez fontos lenne, mert akkor kell kivenni az autoresetes patront, amikor szól, hogy kifogyóban van a tinta.

(#10178) faresz5 válasza atala (#10177) üzenetére


faresz5
senior tag

Meglehet csinálni.
Usb-vel összekötöd az 1.gépet, feltelepíted a drivert, a többi gép meg hálón keresztül nyomtat.(célszerű nem nyomtatómegosztással csinálni, hanem ipcímmel megadni a hálózati nyomtatót, főleg ha xp-s gép is van a hálózaton.) Nincsen ebben semmi ördöngösség. Célszerű a nyomtatónak fix ip-t beállítani(xp-s gépek esetén különösen ajánlott)

(#10179) atala válasza faresz5 (#10178) üzenetére


atala
addikt

Köszi, akkor kipróbálom.

(#10180) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Van egy Canon MX 515 multis nyomtató egyik ügyfelemnek és már kétszer a gari alatt elkezdett ilyen hibás vonalakat csinálni,ahol táblázat van pl.
Mind a két esetben ugyanaz volt a szervíz szerint a megoldás, azaz encoder szalag tisztítás.
Kérdem én hogy az pontosan hol található ennél a típusnál és mennyire kell megbontanom, hogy meg tudjam tisztítani és mivel lenne érdemes?
Elvittem egy szervízbe, de ők nem tudták mi a baja, de encoder tisztításról szó nem esett, szóval kb. mint halottnak a csók.
Némi segítséget kérnék.

(#10181) Teko001 válasza mutyi (#10180) üzenetére


Teko001
őstag

(#10182) mutyi válasza Teko001 (#10181) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi, közben én is ezt találtam és meg is oldotta a problémámat.
Hihetetlen hogy erre a szervízben nem jöttek rá.
Na mindegy.
Köszi!

(#10183) Csavarnyuzo válasza mutyi (#10180) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az encoder a bordás ékszíj környékén szokott lenni, átlátszó hosszú "valami", rajta függőleges vonalak sűrűn. Csak óvatosan a tisztítással, le ne mosd róla a jelzéseket.
Szerk.: Közben látom megoldódott: Viszont akkor nem szervizbe vitted, hanem kóklerekhez.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#10184) w.miki


w.miki
veterán

HP DeskJet F4580 tintasugaras nyomtatóm van, utántöltött patronokkal.
Kiváló minőségben kiválóan tudok nyomtatni... csak lassan.
De ha vázlat módra állítom, akkor elég fura, (szines) csíkos lesz a (F/F) kép...

Ez mitől lehet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10185) atala válasza w.miki (#10184) üzenetére


atala
addikt

A vázlat mód csak arra szolgál, hogy ha olyan szöveget akarsz kinyomtatni,amit utána eldobsz. Az csak annyira lesz jó minőségű, éppen, hogy el tudd olvasni. De ellenőrizd le a fúvókákat, és a fej pozicionálását, lehet, hogy kicsit javulni fog a nyomat.

(#10186) buci30


buci30
addikt

Vettem egy nyomtatott HP 3525

Az telefonról iPhone 5s nyomtatók a fotók mappabol közvetlen es nem abba nagyság a nyomja ami elvileg van.
Ez egy cinema mozi jegy lenne de a véget levágja.
De probaltam mas képpel is ott is igy van:(

Miert nem abba a nagyságba es abba a méretben nyomtat ahogy mentve van a kep maga? :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10187) Teko001 válasza buci30 (#10186) üzenetére


Teko001
őstag

A megoldást nem tudom, de betudod mutatni elvileg telefonon is, nem kell kinyomtatni

(#10188) buci30 válasza Teko001 (#10187) üzenetére


buci30
addikt

Igen ez okes, ettől mas képnél meg ugyan ez a helyzet ;)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10189) Teko001 válasza buci30 (#10188) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáltad ezzel?

(#10190) buci30 válasza Teko001 (#10189) üzenetére


buci30
addikt

Igen ugyan az :(
Meg logikus az lenne, h alapból ugy nyomtatása. Ne en találjam ki mi mekkora méret :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10191) Teko001 válasza buci30 (#10190) üzenetére


Teko001
őstag

Nyomtatóban nem lehet állítani? Én arra gyanakszom, hogy valamiért 1:1-be akarja kinyomtatni, vagy pedig valamelyik mérethez képest méretarányosan :/

(#10192) buci30 válasza Teko001 (#10191) üzenetére


buci30
addikt

Hat szerintem is tenyleg!
De ilyet nem találok :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10193) mutyi válasza buci30 (#10192) üzenetére


mutyi
őstag

Tudtok ajánlani néhány nyomtató típust?
Követelmények:
fekete-fehér
lézer
fénymásolás is legyen ADF-el
nagy toner kapacitás
esetleg Wifi

(#10194) Csavarnyuzo válasza mutyi (#10193) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

keret?
havi terhelés?

A pirosat kell elvágni.

(#10195) mutyi válasza Csavarnyuzo (#10194) üzenetére


mutyi
őstag

Keret attól függ, hogy mondjuk kellékanyag árában/kapacitásban mennyivel költségkímélőbb hosszú távon.
Szóval ha van 35-40-ért,de 1500 oldalt bír és van mondjuk 60-70-ért de az meg 5000-6000-es kapacitással bír és nem annyiszor több a toner bele, akkor inkább arra beszélném rá az ügyfelet.
Jelenleg tintasugarasat használnak a rendelőben és folyamatosan cserélgetni kell, pont akkor fogy el amikor kellene rendelés alatt,stb.
Recept nyomtatás is lenne vele esetlegesen.

(#10196) Csavarnyuzo válasza mutyi (#10195) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez esetben nem tőlem fogod megkapni a tippet és valószínűleg nem is lézer lesz a te "embered".

A pirosat kell elvágni.

(#10197) epzon válasza mutyi (#10195) üzenetére


epzon
őstag

mostanában legtöbb háziorvos az Epson M100-at veszi, receptnyomtatásra nincs jobb készülék jelenleg
ennek multifunkciós változata az M200-as aminek van ADF adagolója is
ez a két gép olyan 0,3 Ft-ért nyomtat egy receptet

ha kicsit komolyabb készülék kell akkor az EPSON M4525DNF, ez olyan 1 Ft környékén nyomtat egy receptet

gyakorlatilag mindegyik orvosi szoftver gyártó cég ezeket a gépeket ajánlja pl a legnagyobb Infomix is

(#10198) buci30 válasza mutyi (#10193) üzenetére


buci30
addikt

En amit vettem most itthonra az tintas igy sorry ;)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#10199) mutyi válasza epzon (#10197) üzenetére


mutyi
őstag

Kb. hány darab receptet lehet kinyomtatni ebből a 140 ml-es tartályból?
Elég jónak tűnik akár a M100-as meg az M200-as is.

A kérdésem az lenne hogy miben van különbség pl. az M200 és a M4525 között?
Mert az M200-hoz a tintapatron sokkal olcsóbb és nem nagyon látok sok különbséget, de lehet figyelmetlen vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#10200) w.miki válasza atala (#10185) üzenetére


w.miki
veterán

ezeket hogyan tudom ellenőrizni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.