Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#95601) proci985 válasza Devid_81 (#95599) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt nem tudom lattad e hogy volt par megerositetlen kep, ami elvileg ott keszult a raktarnal par napja es az ajtot raktak rendbe. hegesztopakaval. bar igazabol mindegy, evek ota a varoskozpontban levo kikotoben tarolni a cuccot kb kodolt egy katasztrofat.

mi jellemzoen kint voltunk a kertvarosban, de nem volt hozzaferesunk mezogazdasagi cuccokhoz. szoval max a kemiai kiserletezos kulonoran csinaltunk dolgokat, de ott is par ora kezmosas altalaban segitett. barati korben mondjuk volt aki palinkat fozott a konyhajaban, de az is majdnem ihatatlan lett :DDD, ugye nem tudta rendesen leszurni rendesen (illeto vegyeszmernok). aztan ismerosi korben volt egy durvabb is, amikor az egyik doktorandusz a kutatasra osszerakott boiler plate egy reszen fozott paleszt (ugye ott lehetett rendesen szabalyozni), igaz ott kb egyuttesen fogtuk a fejunket, hogy ennyire hulye nem lehet :DDD. asszem meguszta egy figyelmeztetessel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95602) Devid_81 válasza keIdor (#95600) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az tudom itt a lap a ludas :K
Viszont csak a lapcserere is kellene vagy +£100-at koltsek.
Ahogy nezem a Herok kb £120-ert mennek Ebayen, nah erre nekem alsohangon kell +100 inkabb tobb egy jobb lapra.
De akkor meg.mar majdnem felesleges az egesz.
Inkabb menjen az egesz a francba, es ha kell ra koltsek +200-at (tobbet nem szeretnek) akkor legyen valami ujabb/jobb stb.
Viszont a 10xxx nem hoz lazba, ugyan ez csak pepitaban, Zen2 meg nem jobb, igy maradt a Zen3 :B
Ha masnem csak egy MSI B550 Tomahawk+8 magos Zen3, meg azzal is jobb leszek sztem amugy :)

[ Szerkesztve ]

...

(#95603) VTom válasza Devid_81 (#95602) üzenetére


VTom
veterán

Ne felejtsd ám el annak a lehetőségét sem, hogy esetleg nem veszel semmit :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#95604) Devid_81 válasza VTom (#95603) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt a verziot a felesegem szokta emlegetni (eleg surun, nem tudom mi a baja, lehet rakok ra masik biost vagy firmware-t) :DDD

...

(#95605) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Navi 21 ‘Big Navi’ GPU Rumored To Be Featured In 16 GB & 12 GB Radeon RX Gaming Graphics Cards

Allitolag 12/16GB lesz a Big Navin, es 4 kulonbozo variacio lesz belole.
Kivancsi leszek ra meglesz-e a 2080Ti szint millio wattok nelkul.
Szoritok nekik :K

...

(#95606) cyberkind válasza Devid_81 (#95605) üzenetére


cyberkind
félisten

Szoríts, a részvét a fontos minden oldalon. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#95607) Devid_81 válasza cyberkind (#95606) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Anyagilag ez a legkedvezobb, majd vegul egyiket sem kell megvenni :D

[ Szerkesztve ]

...

(#95608) cyberkind válasza Devid_81 (#95607) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy vársz mindig egy gent, és amikor az aktuális gen kifut, veszel abból egy TI-t. :D

Paranormal Cocktivity

(#95609) Devid_81 válasza cyberkind (#95608) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De ha mar varsz egy generaciot akkor mar inkabb az ujbol kellene az a Ti :B
Foleg ha olyan "rohamosan" csokennek az arak a szeria vegere mint a Turingnal, hogy szinte meg dragabb is, nem hogy olcsobb lenne :O

...

(#95610) cyberkind válasza Devid_81 (#95609) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha van pénz pénzre, akkor nyilván, de nekem nem, pláne, hogy ismét kezdem azt érezni hogy a PC semmi extra, nincs semmi olyan játék amire azt lehetne mondani, hogy azt a k... :D Ha meg eltolják újra a CP 2077-et, akkor meg minden mindegy.

Paranormal Cocktivity

(#95611) Devid_81 válasza cyberkind (#95610) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha eltoljak megint a CP2077-et akkor tenyleg minden mindegy :K
Nagyon mas jatektol iden nem varok szajtaltos grafikat :N
Jaaah deee a Call of Duty BullShit Wars, vagy akarmi is lesz a neve az uj mocsoknak ;]
Meg talan az uj Battlefield Whatever lehet szep, de teljesen mindegy mert tartalom nincs sehol sem.
Multija meg lassan 1 jatekmodbol all, szoval jah marad a CP2077 :K

[ Szerkesztve ]

...

(#95612) cyberkind válasza Devid_81 (#95611) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig az se fog azt nyújtani, rettenetesen vissza lesz fogva, legalábbis én ezt gondolom, pont a mostani konzolgen miatt, hasonló lesz a végeredmény mint a The Witcher 3-nál, ami mondjuk így is nagyon szép, de a draw distance és az ezzel járó gondok azóta is megvannak, és modolni se lehet vagy egyszerű. Mafia-t szándékoltan nem írom, mivel az nem új.

Paranormal Cocktivity

(#95613) keIdor válasza cyberkind (#95612) üzenetére


keIdor
titán

Várnotok kell arra szerintem is, míg csak PS5/XsX játékok jönnek.
1-2 év még.
Csak onnantól lesz gépigény növekedés is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95614) cyberkind válasza keIdor (#95613) üzenetére


cyberkind
félisten

De még akkor se jönnek olyan címek mint mondjuk a Bioshock Infinite, nekem ez a legnagyobb bajom. Jók az exkluzívok, de ilyen élményt semmi se tud adni mint a Bioshock egésze, gyakorlatilag a lesajnált 2. része olyan rossz, mint sok szériából a legjobb rész.
Talán a Death Stranding lehet ilyen, de ahhoz is eljutni, és úgy, hogy rettenetesen hosszú az is, nem egyhamar lesz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#95615) keIdor válasza cyberkind (#95614) üzenetére


keIdor
titán

Az Infinite nekem is nagyon tetszett, az első kettő annyira nem, nem voltak rosszak, csak annyira emlékezetes sem.
Viszont nekem idén a TLoU2 simán hozta az Infinite-t, de a God of War is két éve, ez a két exklúzív a PS4 két legjobbja IMO. Nem csak a grafikára értem, a felfedezés, karakterekre is.
Mindkettőben benéztem mindenhova, mert minden sarok érdekelt, hogy mi van ott.
Nekem az Infinite is ezért tetszett, meg Booker és Elizabeth miatt persze.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95616) keIdor válasza cyberkind (#95614) üzenetére


keIdor
titán

Meg az kimaradt, hogy Infinite-ben a gunplay is rohadt jó volt, azért is szerettem.
Na, hasonlóan jó a TLoU2-ben is a gunplay, igaz az nem fps.
Sokan azt mondják nehéz lőni benne. Én imádtam, pont azért, mert nagyon figyelni kell, hogy hogyan lősz. Zseniális. YouTube videóból nem jön vissza amúgy, ezt úgy érzed, hogyha játszol vele.

Death Stranding nem volt rossz, de az tele volt idegesítő dolgokkal, főleg a babával, ki nem álltam. Állandóan sírt nálam. :DDD IRL se bírom a gyerekbőgést amúgy, biztos közrejátszik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95617) cyberkind válasza keIdor (#95615) üzenetére


cyberkind
félisten

Szintén így játszom én is, sőt ha lehet, még húzom is az időt, hogy minél később legyen vége. :D Valamiért nekem semmi nem tudja azt hozni, csak közelíteni ahhoz, az Infinite nem tudom miért, de annyira más, a kiegészítői is, nekem szerintem ez a játék a Magnum Opus, viszont így nem tudok annyira élvezni sok játékot, mert hiába várom azt a megváltást, pedig meglehet csinálni, csak manapság egyre inkább nem ez kell senkinek.

(#95616) keIdor
Én csak a 15 perces összefoglalóból sejtem, hogy a sztori nagyon jó lehet, csak oda eljutni, és hogy ez milyen minőségben történik, na az a kérdés, mivel egy rétegjátékról beszélünk. Kontrollerrel nehéz lőni aim nélkül, sehol se szerettem, még ha tudtam is használni. :DD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#95618) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Istenem mekkora LOSER-ek már....FurMarkkal b@sztatják a vga-t osz sírnak,hogy 100 fokos a junction....megint ledőlt az a bizonyos kerítés.... :DDD
Hát Margit.....noooormááális ? :)

(#95619) keIdor válasza cyberkind (#95617) üzenetére


keIdor
titán

Nem rossz a story, de egy katyvasz...

kérdező: - Mr. Kojima, milyen tudatmódosítószerrel élt, mikor megírta a Death Stranding történetét?
Kojima: - Igen.

:DDD

Kb. ez a kategória, nem volt rossz játék egyébként, de engem több minden zavart. Az a jó játék, amit többször végig viszel az évek során, a DS-t én soha nem kezdeném elölről. :N
Ha most született gyereked, akkor lehet jobban átjön, nem tudom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95620) cyberkind válasza keIdor (#95619) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem lep meg, de a válasz sem, Mr. K már a MGS szériánál is csinált fura dolgokat. :D Engem a gameplay zavar nagyon, főként az olyan részek mint a verekedés vagy mondjuk a járművel való kolbászolás, ezek hatása nem egy AAA játék hatását keltik, lehet inkább elkezdem most rendesen a régi Witchert, és megyek a mentésekkel tovább, de először a Doom Eternalt fejezem be. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#95621) keIdor válasza cyberkind (#95620) üzenetére


keIdor
titán

Hát nézd, ha az Act 3-on túljutsz, nyert ügyed van, ott hoaszú órákra leül a játék. Nulla történetet adagol és csak futárkodsz.

Ha azon túljutsz, onnantól beindul jobban. De ahogy írtam is, sok az idegesítő dolog benne, emiatt nálam nincs újrajátszási faktora.

-síró gyerek (mindenért IS bőg)
-monoton a játék 2/3-a
-a motorral mindenben elakadsz, aszfalton jó, de brutál órákat kell grindolni a hozzávalókért.
-a story érdekes inkább, mintsem jó, de persze ez csak az én véleményem, a tiéd más lehet

Sokaknak az RDR2 is unalmas volt a lovaglás miatt, én meg imádtam azt a játékot, 3x vittem ki eddig, nekem a Witcher 3-al egy szinten van. Tehát arra bíztatlak, hogy igen is próbáld ki a DS-t és magad formálj véleményt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95622) cyberkind válasza keIdor (#95621) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó is, hogy írtad a Red Dead 2-t, az is megvan, de valamiért el se akarom kezdeni rendesen, meg amikor toltam se voltam a játékban teljesen, így hiába tetszett ha nemcsak arra koncentráltam, pedig tetszene de valamiért nem tudom magam rávenni, hogy belekezdjek manapság, lehet ez volna a DS-el is, azt pedig nem akarom, hogy ezt is félbehagyom, mert itt a sztori kusza tud lenni, úgyhogy lehet hagyok minden új játékot a Mafia-ig, és majd talán utána, de mindenképp akarom DS-et. :)

----------------

Horizon Zero Dawn PC: An Amazing Game Gets A Disappointing Port

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#95623) keIdor válasza cyberkind (#95622) üzenetére


keIdor
titán

Én nagyon tudom javasolni. Addig nem is voltam tisztában azzal, hogy engem érdekel a vadnyugat.
Arthur karaktere zseniális, egyik nagy kedvenc.
Kezd el, nálam Witcher 3 kaliber bőven.

Aztán ha neked nem jön be, legalább onnantól tisztában leszel vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95624) keIdor válasza cyberkind (#95622) üzenetére


keIdor
titán

Váó, érdekes, hogy PCI-E limitációba futott bele. Az ő hibája, mondja is, de nem volt elég az x8.
Nem sűrűn látni ilyet... :Y

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95625) Devid_81 válasza keIdor (#95624) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt bemerjem linkelni az lga1200-as topikba, hogy mennyire nem kell a HT, es jobb minden nelkule? ;] :DDD
Amugy durva bakker ez a jatek, 4/8 az konkretan megfelezi a 1% / 0.2% sebesseget :Y

[ Szerkesztve ]

...

(#95626) keIdor válasza Devid_81 (#95625) üzenetére


keIdor
titán

Az szép.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95627) snecy20 válasza Devid_81 (#95625) üzenetére


snecy20
veterán

4C4T, 6C6T lassan kukázható. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95628) cyberkind válasza snecy20 (#95627) üzenetére


cyberkind
félisten

8C 16T lesz a PC gamingre szép lassan a standard, de már a 6C 12T is jó választás. :))
Itt egyébként azért vicces mert ez a játék tudjuk miről jött. :D

Paranormal Cocktivity

(#95630) Puma K


Puma K
veterán

Aki esetlegesen élvezte a Firefox adta lehetőséget Androidon, hogy a háttérben és lezárt képernyővel is fusson a zene Youtube-ról asztali nézetben... az ne frissítse 68.10.1-től újabbra, mert kivették-elérhetetlenné tették ezt a funkciót...

Itt elérhető a régebbi verzó: Firefox old versions - Android

Tegnap lefrissült 79-es verzióra és ma vettem észre, hogy gond van.
De szerencsére van rá megoldás.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95631) xEon1337 válasza Puma K (#95630) üzenetére


xEon1337
őstag

Úgy hívják, hogy Youtube Music. ;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#95632) keIdor válasza Puma K (#95630) üzenetére


keIdor
titán

Felmész a Play-re, rákeresel: YouTube Music. :D
Még az adatodat sem fogja zabálni, mert csak hangot tölt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95633) CJ4567 válasza keIdor (#95632) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha nem fizetsz elő YT Premium-ra, ugyan úgy megáll a háttérben, mint a sima YouTube, YouTube Vanced tud lezárt képernyő/háttérben is futni.

No Sana No Life

(#95634) Puma K válasza xEon1337 (#95631) üzenetére


Puma K
veterán

+ (#95632) keIdor

Aha :D :

"Szerezz Music Premium-tagságot, hogy offline hirdetések nélkül és kikapcsolt képernyő mellett is hallgathass zenét"

A Firefox meg mindezt ingyen tudja.
Havonta 17 GB-os adatforgalom áll rendelkezésre amiből nem szoktam kifutni.

Keldor anno már márciusban említetted ezt appot nekem, de mostanra elfelejtettem, hogy mi volt a bajom vele. Most már emlékszem ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95635) Neoteric válasza Puma K (#95634) üzenetére


Neoteric
addikt

Próbáld meg a "Dolphin" nevű browsert. iOS-en működik úgy, hogy youtubeot tálcára rakom (olyankor lepauseolja) és lezárt képernyőről újra megnyomom a play gombot.

PSN: ne0teric_sAN

(#95636) Puma K válasza Neoteric (#95635) üzenetére


Puma K
veterán

Ó köszönöm, de már nekem meg van a tuti csak nem szabad frissítenem a Firefox-ot :K :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95637) keIdor válasza CJ4567 (#95633) üzenetére


keIdor
titán

Az lehet, nekem van Premium előfizetés. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95638) CJ4567


CJ4567
veterán

Olyan létezik, hogy egy játék nem szereti a GPU tuningot, vagy simán a tuningom instabil? AC Origins fél óra után elhasal azzal a tuninggal, ami Valley alatt 1 óra után is stabil, alapórajelen nincsen gond. (Valley, mert 3DMarkból csak demóm van, az meg nem tud folyamatosan menni, ahogy a Superposition-ban is advancedhez van kötve a stress test.)

Szerk: semmi, a Superposition is képes stress tesztre ingyen, game -> cinematic mode.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#95639) Puma K válasza CJ4567 (#95638) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem az MSI Gaming X 1080 Ti-m volt olyan, hogy + 200-300MHz-cet sem tudtam emelni a VRAM-on, mert pl az Overwatch ami érzékeny a tuningra bezöldítette a képet... a GPU alulfeszelés sem volt szimpi neki amit elsőre használtam és annál meg .exe errorokat dobált...

A vége az lett, hogy a VRAM tuningot elhagytam és sajnos 1v helyett 1,025v-on kellett hogy járassam a GPU-t úgy hogy alapból a stabil 2 GHz volt megcélozva és ehelyett 1974MHz volt a kezdeti érték majd innen dobálta le a lépcsőket és állt be rendszerint 1936MHz-re.

A mostani RTX 2060-al meg kezdetben a GPU-nál 0,9v tűnt okésnak végül 0,95v@1912MHz-cen kezd és 1890 vagy alatta 1-2 lépcsővel áll meg. A VRAM meg stabil +1000MHz-ces tuniggal is ami azt jelenti, hogy 14GHz helyett 16GHz-cen is tud ketyegni a kártya.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95640) CJ4567 válasza Puma K (#95639) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a Gaming X 1070-nek az 1962MHz-hez 1,080V kell, gyárilag 1898 @ 1,043V-on megy... :( A VRAM +300MHz-et tud. 0,9V-on 1835MHz-en megy, elég rossz példányt fogtam ki, de ez van, az RX460-hoz képest így is űrhajó. ;]

No Sana No Life

(#95641) Devid_81 válasza keIdor (#95590) üzenetére


Devid_81
nagyúr

AMD 16-core Zen3 (Ryzen 9 4950X?) engineering sample boosts up to 4.9 GHz

Napi 100MHz+ not baaaad!
Szivesen varok meg egy hetet a veglegesre, akar kettot is talan ;] :DDD

...

(#95642) cyberkind


cyberkind
félisten

(#95643) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Az Action felvevő program készítői nem fűznek sok reményt (ezen a téren) a jövő AMD GPU-ihoz.

Frissítési napló:

(#95644) proci985 válasza CJ4567 (#95638) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC CPUt is terhel...

dobj ra egy prime smallFFT + furmarkt egyszerre. max 10 percet, de ha instabil ugyis le fog halni 15secen belul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95645) proci985 válasza ScomComputer (#95618) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

erre a hszre reagalnek:
- 5700XTnel kb 15-20 fokkal magasabb a junction a GPU tempnel. nalam konkretan vizhutesnel is, ha gondolod nezd vissza, en is vakartam a fejem, hogy ez mennyire normalis. ugy, hogy ez a harmadik VGAm amin vizesblokk van es az otodik amin hutest reszben vagy teljesen csereltem (Thermalright HR03GT is megvolt). marmint igy New Dawn alatt 42 fokos CPU (nice), 42fokos GPU (very nice), 37-40 fokos motherboard (oke) es 55 fokos junction (elszurtam a felfogatast?). mikozben 30 fok alatt maradt mindket vizkor, szoval a ventik idlehez kepest fel se porogtek ilyen 4.5Vrol ami kb 400-600rpmet jelent. ide most harom szivecske ikon jonne, ha volt meregdraga custom hutesetek akkor szerintem aterzitek.
- aki nem ismeri a szeriat, annak lehet az az elso reakcioja, hogy nem fekszik fel rendesen a GPUn a hutes (tehat gariztatni kell)
- furmark sajnos nem irrealis terhelesre. nalam a 290X CF Far Cry 4 eyefinity alatt siman Xelt GPU fogyasztasra a furmarkkal, csak ott meg a CPU is kapott. Borderlands2 szinten. Deus Ex: MD szinten. dirt rally szinten. meg meg volt mas is. jellemzoen furmark + prime alatt (abszolut worst case) konnektorbol 880W volt a rendszer fogyasztasa es par jatek alatt 800-850W korul mozgott neha a pillanatnyi fogyasztas, nade orakig (CM 1000W Gold tap). a vizhutes tempjei alapjan ez teljesen realis volt.
- DSR hasznalata mellett hasonlo GPUlimit + CPU terhelve helyzeteket lehet eloidezni.

szoval nagyon nem ertek egyet a hozzaszolasoddal. masik oldalrol en azokon fogom a fejem, akik letoltak egy firestrike extremet, aztan konstataltak, hogy stabil. ja, nalam 1.8 liter folyadek es kb 3 kilonyi blokk mellett be se melegedett a viz (es be se indult a hutes rendesen) ameddig lefutott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95646) snecy20


snecy20
veterán

Elfelejtettek Denuvo-t rátenni, Horizon Zero Dawn feltörve nulladik napon. :Y

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95647) Puma K válasza snecy20 (#95646) üzenetére


Puma K
veterán

10 óra... 14 óra...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95648) CJ4567 válasza proci985 (#95644) üzenetére


CJ4567
veterán

Valószínűleg megvan, hogy mi volt a gond, éppen instabil volt a RAM OC(2400 -> 3000), és semmiben nem jött ki, csak AC Originsben. 1usmus RAM tesztje 6 perc után hibázott, visszavettem 2933-ra, kicsit tágabb időzítésekkel(még megpróbálom az időzítéseket kicsit javítani), gond nélkül lefutott a teszt, szóval holnap magával a játékkal is tesztelek. Mire eddig eljutottam... :W

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#95649) proci985 válasza CJ4567 (#95648) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, ryzen mellett a memtuning eleg idegorlo.

az a lenyeg megvan mi a baj akkor.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95650) CJ4567 válasza proci985 (#95649) üzenetére


CJ4567
veterán

Még nem vagyok benne biztos, majd holnap kiderül. Ha fél óránál többet bír, akkor kb. biztos, hogy jó. ;]

No Sana No Life

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.