Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#91201) Anubris válasza Raymond (#91200) üzenetére


Anubris
őstag

Csináltam online rendelést is náluk. Direkt raktáron lévő termékeket rendeltem, és az átfutási idő ilyen 5-6 nap volt minimum. És természetesen ha hívom őket, ők semmilyen infót nem tudnak, majd aznap szólnak mikor jön a cucc.

A szombathelyi csapatnál, ha bementem és volt nekik raktáron másnapra ki is szállították és azt mondták ez a többi helyükön is így megy, ezért bátorkodtam a budaörsinél is ezt csinálni....

(#91202) Raymond


Raymond
félisten

A BF1 vagy a BF5 mukodik nektek? Tegnap este elkezdett nem csatlakozni. Server browser-ben csak 2-3 servert listaz Conquest 1-5 free slots filterel max. Amikor csatlakozni akarok akkor mar Loading utan/kozben azt irja hogy Server Disconnected es ha kapcsolodik is akkor a legtobbszor az van hogy nem enged spawn-olni mert "deploy point no longer available". Mindegy melyik, az osszesre azt irja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#91203) Habugi válasza Erdei88 (#91190) üzenetére


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#91204) Puma K válasza Raymond (#91202) üzenetére


Puma K
veterán

A BF1 van meg az megy gond nélkül. Szerverek is vannak, be is tudok csatlakozni bármelyikhez ahol van üres hely. És a spawn is megy.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91205) Raymond válasza Puma K (#91204) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nalam valami nincs rendben. Tegnapelott meg ment rendesen de tegnap este kezdte ezt csinalni. Aztan neztem hogy a BF5 ugyanaz. A net jo, azzal semmi problema nincs es amikor talal szervert akkor azok is 19-27ms kozott vannak mint maskor. De ahogy neztem nagyon lassan olvassa be a palyakat (SSD) ugyhogy mar ott valami gond lehet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#91206) Devid_81 válasza Habugi (#91203) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerk: aki nem tudna, mert nem epp friss sorozat annak: Szomszedok ;)

Tudom, menjek a ts@ba ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#91207) Raymond válasza Devid_81 (#91206) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#91208) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

PS5 hogy nézki majd a sugárkövetés?
Olvastam róla, hogy valami speciális NAVI fejlesztés áll a háttérben, mert hardveresen lesz gyorsitva az is.

ÁdiBá

(#91209) VTom válasza ÁdiBá (#91208) üzenetére


VTom
veterán

Jól fog kinézni. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#91210) cyberkind válasza VTom (#91209) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha már úgyis üres a mai játékok 90%-a, ez az alap. :DDD

Viszont ez a most megjelenő SW játék, nagyon ígéretesnek tűnik. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#91211) Puma K válasza cyberkind (#91210) üzenetére


Puma K
veterán

Anno haverral PS2-ön a SW Battlefront-ot osztott képernyőn rengeteget nyomtuk. Ha emlékezetem nem csal akkor online is lehetett menni ketten egy PS2-tévéről.

Ebben az újban viszont sajnálom hogy nincs olyan igazi darabolás mint lehetne... azért az a fénykard eléggé tud vágni ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91212) RazoR válasza Puma K (#91211) üzenetére


RazoR
veterán

Igen lehetne benne kaszabolni rendesen de ugye a Disney-nél vannak a jogok...

(#91213) VTom válasza RazoR (#91212) üzenetére


VTom
veterán

Hányadik boss s Miki egér?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#91214) cyberkind válasza RazoR (#91212) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha minden igaz nem ez a fő probléma, valami olyasmi, hogy csak akkor van kasza, ha az dramaturgiailag indokolt (vagy valami ilyesmi), mint a 3. részben, amikor Obi leficcenti Anit.

Paranormal Cocktivity

(#91215) Puma K


Puma K
veterán

Ki rakta fel a 1909-es frissítést a Win10-hez? :))

(#91213) VTom :

:DDD :C

Úgy hallottam, hogy George Lucas után jön... :U ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91216) snecy20 válasza Puma K (#91215) üzenetére


snecy20
veterán

Szerencsére nekem szeptember vége óta le van halva a Windows Update, semmilyen frissítés nem megy fel még manuálisan sem, így emiatt nem fáj a fejem. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91217) Erdei88 válasza Puma K (#91215) üzenetére


Erdei88
veterán

Ki rakta fel a 1909-es frissítést a Win10-hez?

Térdelőrajtban vártam és azonnal :K

(#91218) Erdei88 válasza Habugi (#91203) üzenetére


Erdei88
veterán

(#91219) Puma K válasza snecy20 (#91216) üzenetére


Puma K
veterán

Elvileg csiszoltak valamit Májkrémszafték a CPU-s részen... tegnap hirtelen felindulásból két BF1 meccs között (köszi Raymond :D) rákerestem a történetre, de érdemi információkra nem tettem szert.

Találtam egy videót aminél mértek FPS-t... de hát az ilyen neve nincs csatorna volt aztán ezért kérdem ki mit tapasztalt eddig. Már akinek fent van.

Viszont van más is amit kérdeznék tőletek:

Használ-e valamelyikőtök 360°-ban látó biztonsági kamerát autóban?

Ismerős autóját első körben 2 ajtaján majd második nekifutásra a rákövetkezendő napon az elejétől a végéig meghúzták. A jelekből úgy tűnik, hogy kézzel és szándékosan.

Ezért hát a kérdés :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91220) keIdor válasza cyberkind (#91210) üzenetére


keIdor
titán

Elég jó lett, megerősítem. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91221) cyberkind válasza keIdor (#91220) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, már én is, Jedi Master fokozaton kicsit Sekiro feeling, ami nagyon jó.

Paranormal Cocktivity

(#91222) Anubris válasza cyberkind (#91221) üzenetére


Anubris
őstag

A játékban lehet skinek között váltogatni?
Nekem ez a színész annyira megmaradt a gothamből joker, hogy nagyon idegennek érezném jedi padawanként.

(#91223) cyberkind válasza Anubris (#91222) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet, de azok csak "festések" és ennyi, a szereplők fixek.

Paranormal Cocktivity

(#91224) keIdor


keIdor
titán

Windows 10 1909, én szokás szerint nem vettem észre semmi gubancot ezzel sem.
Mindig felmegy a frissítés, nálam sosincs gond velük.

3950X-hez mit szóltok? Tényleg úgy nézem binnelt lett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91225) Raymond válasza keIdor (#91224) üzenetére


Raymond
félisten

Rohantok itt elore, mult szombaton futott le a 1709 -> 1903 update nalam :D Mondjuk gond nelkul. Nem ezt vartam es lett is egy full disk image elotte de egyelore igy egy het utan ugy nez ki nem fog kelleni visszaallitani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#91226) Anubris válasza cyberkind (#91223) üzenetére


Anubris
őstag

Talán majd lesz valami csukja. A force unleashedben tök jó rucik voltak.
Fénykard színek is még elég szegényesek ahogy nézem.

Ez a steam borzalmas lett. Ezek a nagy ikonok, meg azóta a workshopba ha mennék sokszor lefagy az egész kliens. :(

(#91227) Puma K válasza keIdor (#91224) üzenetére


Puma K
veterán

"3950X-hez mit szóltok? Tényleg úgy nézem binnelt lett."

:K

Jó lett és elég válogatott az állomány eddigi teszteket nézegetve.

Konkrétan hűvösebb 10°C-kal és kevesebbet fogyaszt 4W-tal terhelés közben Prime95 Small FFT esetén a +4mag/8szál (lol egy egész régebbi i7-es CPU-val) ellenére a 3900X-hez képest.

Az Intel most felkötheti a bugyogót, mert az AMD oda tette magát ezzel a 16mag/32szállal eléggé. És jövőre jön a Ryzen 4000 :D

Amivel ha megugorják az 5GHz-t 16mag/32szál esetén, akkor lehet elgondolkodom a cserén ;]
Bár inkább egy új VGA kéne :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91228) snecy20 válasza keIdor (#91224) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, beszarás lesz ha a legjobb elérhető órajel az összes magon a 3950X-nél lesz, ráadásul a 6-8-12 magosoknál jobb feszültségen. Egyébként áll ez a fajta skálázódás az AMD procik között, adott órajelhez a sima 3600 kéri a legnagyobb feszt., a 3900X meg a legkevesebbet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91229) keIdor válasza Puma K (#91227) üzenetére


keIdor
titán

Hát várjuk ki a végét a jövőre itt a Zen 3 kijelentéssel. :) Az AMD ezt mondja igen, de itt van november közepe, mindjárt 2020 és a 3950X, TR3-at csak mostantól kapni.

Reális kilátások: 2021.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91230) Devid_81 válasza Puma K (#91227) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Neztem en is a teszteket, majd konkretan nagyon sok angol cikknek csak a veget elolvastam, amikor osszefoglaljak, hogy mizu es dicserik orrba szajba.
Nem lett (gondoltuk, hogy nem is lesz) a gamer CPU-k kiralya, de minden mas tekintetben brutalisan jo.
Attol tartok majd alig lehet kapni ezt is, aztan a $750 arat a kiskereskedok veletlenul felszorozzak 1.5x-el...
Ha gepet raknek most ossze magamnak akkor mar 100%, hogy az lenne a proci a gepben.
Csak azt sajnalom, hogy mar 16 magnal a dual channel ram majdnem hogy keveske.
Vagy a DDR5 kell lassan, vagy Quad channel ezeknek, de ettol fuggetlenul jo cucc lett :K
Aki beruhaz most egy olyanra annak megvan a gep alap 5 evre. :K

...

(#91231) snecy20 válasza keIdor (#91229) üzenetére


snecy20
veterán

A Zen 3 az majd a 5xxx széria lesz, nem?

Devid_81

Garantáltan kegyetlen ára lesz, ráadásul a gyér kihozatal miatt még ettől is rosszabb lesz a helyzet. Nagyon jó proci, de pár évvel ezelőtt komplett PC-t vett az ember annyiból, amennyibe a 3950X kerül.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91232) Devid_81 válasza snecy20 (#91231) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Talan most a refresh-el is mar verziot lepnek ha jol tudom, avagy a 4xxx szeria Zen3-kent lesz emlegetve / elnevezve.
Modnuk az elozoetes hirekbol egy ujabb +8% IPC novekedesre lehet szamitani +100-200MHZ-el magasabb orajelek, oda mar nagyon keves lesz az intel 14nm++++++++++++++ :K

[ Szerkesztve ]

...

(#91233) snecy20 válasza Devid_81 (#91232) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából nem is annyira a plusz IPC ami hiányzik ide, hanem az hogy kiküszöböljék a CCX felépítésből eredő hátrányokat. Tulajdonképpen ezért is veri meg főleg a feleannyi maggal és negyedannyi szállal rendelkező 9700K is a 3950X-et a játékok alatt. De elvileg a CCX felépítést el is fogják majd hagyni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91234) Devid_81 válasza snecy20 (#91233) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy brutalis nagy magra menne vissza az AMD, ugy erted?
Vagy az I/O lesz kipattintva?
Vagy teljesen a mostani 2x4 magos CCX lesz lecserelve egy 8 magosra?

A memory latency korul van az Intel elonye, plusz az, hogy kb miota vilag a vilag arra fejlesztenek, hiszen az AMD csak nagyon ritkan ugrott elo olyan hw-el ami jo lett volna, most a Zen ezt szerencsere helyre rakta nekik, de ehhez meg sok ido kell, ismerve az Intel penztarcajat es az uzletpolitikajat meg akkor is erosebbek lesznek a procijaik bizonyos teruleteken amikor mar reg fele annyit se tudnak mint az AMD, de van es lesz az a penz ;]

[ Szerkesztve ]

...

(#91235) snecy20 válasza Devid_81 (#91234) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem pletykánál ez már több, itt írnak róla. :) [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91236) Puma K válasza snecy20 (#91235) üzenetére


Puma K
veterán

Ez mondjuk hűtés szempontjából lehet jobb lenne.

Értem én hogy AMD, x csilliárd szenzor, a nanoszekundum tört része alatt változó órajel meg egyéb újítás. Ja igen meg az AMD mérnökei nem hülyék tudják mit csinálnak... ok.

Csak ha hűteni is lehetne stabilabbak lennének az órajelek meg lehet magasabbak is az adott aktuális szinthez képest...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91237) keIdor válasza Devid_81 (#91234) üzenetére


keIdor
titán

Arra leszek kíváncsi mennyit fog ez változni a PS5, Xbox Scarlett-el.
Ott gyakorlatilag egy alacsonyabb órajelen futó 3700X, vagy ahhoz nagyon hasonló CPU lesz.
8c/16t 3.2GHz ha minden igaz.

Amint kihasználják a játékok a 32 szálat, jobb lesz a 3950X a jövőben.
Az LGA1200-at ki fogja amúgy megvenni? Kinek szánják és hova? Aki akart már vett Intel 8.-9. generációt, onnan +2 mag már édes kevés, egy 3900X erősebb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91238) Abu85 válasza snecy20 (#91231) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen is, meg nem is. Az AMD-nél a CPU mindig egy körrel előbb van, mint az APU. Tehát a CPU-nál a 4000 lesz a Zen 3, de az APU-nál a 4000 az még Zen 2.

De ha csak a CPU érdekes, akkor a jövőre érkező frissítés az Zen 3. Igazából az AMD-nek rohadt egyszerű most váltani, mert semmihez nem nyúlnak hozzá, csak a chiplethet. Elég egy apró, lapkát letervezni, és onnantól kezdve a teljes asztali, beágyazott és szerver kínálat lecserélhető, mert a tokozáson az IO lapka mellé nem a Zen 2 chipletet rakod, hanem a Zen 3-at. Ugyanazzal az IF interfésszel kapcsolható be. Ezért nincs refresh, mert költségben ugyanannyiba kerül a Zen 3-at berakni, mint mondjuk egy új Zen 2 steppinget csinálni.

Az Intel azért csinál sok refresht, mert ott azért nagyon nagy költségei vannak ám egy új platform bevezetésének. Nem csak kicserélnek egy lapkát a tokozáson, és minden jön magától, hanem nagyon durva átalakítások kellenek, amelyekre rengeteget kell költeni.

(#91233) snecy20: Nem fogják a CCX-es koncepciót elhagyni. Lényegében ez a felépítés, ami miatt most szanaszét verik a piacot. Az Intel is ugyanilyen felépítés felé tart, csak ezt évekig tart kifejleszteni, átönteni chipletbe, stb. Az, hogy a CPU complexen belül mi van, már részletkérdés. Azért viszik el a modult négyről a nyolc mag felé, mert úgy majd egyszerűbb lesz 16-magos chipleteket építeni, ha gyártástechnológiát váltanak. Maga az IFIS a lényeg, ugyanis az az optimális, ha két IFIS-sel van a chiplet bekötve az IO lapkára, de ha maradnának a mostani CPU complexnél, akkor egy 16-magos chiplethez már négy IFIS kellene, ami aránytalanul megnövelné a tokozási költségeket. Emiatt az AMD már előre arra készül, hogy a következő generációk skálázódását megoldják a Zen 3-nál. Önmagában a Zen 3-ra ennek a váltásnak különösebb hatása nem lesz, de gondolni kell a Zen 4-re és a Zen 5-re, ahol már kulcstényezőnek fog számítani, és ettől a váltástól tudnak majd például 128-magos lapkákat kínálni szerverbe. Sőt, a jelenlegi pletyik alapján maga a CPU chiplet is egyre kisebb lesz, és a Zen 5-nél már csak egy CPU complexből áll majd mindenképpen, annak ellenére, hogy a Zen 4-nél kettő van tervezve, viszont ezeket a chipleteket onnantól egymásra fogják tokozni. Először kettőt, aztán négyet, tehát így fog történni a skálázódás. Gyakorlatilag emeletesen, a memória is ott lesz mellettük, emeletesen, illetve a Zen 5-tel a fő fejlesztés, hogy maga az SSD is integrálva lesz a tokozásra, vagyis gyakorlatilag TB-nyi adatmennyiséget lehet majd elérni elképesztően alacsony késleltetéssel, illetve kb. 100 GB/s-os sávszéllel. Azt nem tudni, hogy ebből mennyi jön le asztali szintre. A fejlesztéseket leginkább a szerverpiac indukálja, asztalon pedig ezekből elhagyhatsz bármit, a chiplet miatt legózás az egész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#91239) Devid_81 válasza Abu85 (#91238) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo de Intelnek nincs arra penze, hogy ekkorat fejlesszen, elkoltik a pent arra, hogy az AMD-t ellehetetlenitsek ;] :DDD
De sebaj, kell a piacnak az Intel proci, amit lassan mar a raktarak polcain tarolas kozben is lehet hackelni remote access-el :K :)

[ Szerkesztve ]

...

(#91240) Abu85 válasza Devid_81 (#91239) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

;]

A viccet félretéve ez nem csak pénzkérdés. Ami most az AMD-nél a Rome, annak az alapja 2012-es üzleti döntésekhez nyúlik vissza, aminek valószínűleg szintén volt előkészítése. Tehát koncepció szintjén az AMD valamikor 2010-ben gondolhatott el valamit, hogy majd ezzel, sok-sok év múlva meg tudják verni a világot, meg is vették a SeaMicrót hozzá, és a szakértelmet, illetve a megvásárolt technológiákat felhasználva elkezdtek fejleszteni. Viszont ha így vesszük, akkor maga a fejlesztés 9 év volt, tehát a pénz itt másodlagos tényező, 9 évvel korábban kellett okosnak lenni ahhoz, hogy ebből idén legyen valami.

Az Intelnél sem a pénz hiányzik, persze maga a fejlesztés így is nagyon drága, de a koncepció a lényeg. Krzanich elzavart kb. mindenkit, akinek volt legalább egy minimális sütnivalója, és persze pénzügyileg nagyon jól tartotta az Intelt, amivel a befektetők elégedettek voltak, de azzal a rengeteg mérnökkel, akiket vagy Krzanich rúgott ki, vagy önszántukból felálltak, mert nem tűrték a kollégáik megalázását, elment a jövőkép. Ezek a mérnökök zömében a TSMC-nél kötöttek ki. És ugye mondanom sem kell, hogy melyik bérgyártó most az etalon. Aztán persze Krzanich is látta, hogy elbaszta, hozta ide dollármilliós aláíráspénzekkel a konkurensek penge elméit, csak ugye nekik is kell a koncepció kidolgozásához némi idő, csodára ők sem képesek. De ez késő volt, szerintem maga a félrekúrás is csak ürügy, amit kb. kitalált az Intel, hogy Krzanich le tudjon úgy lépni, hogy kb. neki se, illetve a cégnek se kelljen kifelé magyarázni a valóságot. Mert abban az érában még mindig ment a bullshit, hogy a mi 10 nm-ünk felér a 7 nm-rel, meg különben is Intel, stb.
Swant én nem tartottam a legjobb dönténk a CEO ügyében, sokkal inkább Renduchintalát kellett volna főninek rakni, mert ő aztán tényleg egy technológiai zseni. Ugyanakkor Swan egyre inkább meggyőz, hogy ő is jó alternatíva. Talán évek óta az első CEO, aki nem azzal a faszsággal jön elő, hogy az Intel a gyártástechnológiai vezető, hanem keményen bevallja, hogy lemaradtak, és ezzel szembe nézve kell visszatérni a csúcsra. Elmondta az igazat a világnak, beleállt a problémába, és kijelöli az utat a megoldáshoz. Lehet, hogy némelyik befektető a szívéhez kapott, hogy baszki, akkor mégsem egyenlő a 10 a 7-tel?!? ... de a többség láthatóan jól vette ezeket a kijelentéseket. Végtére is nincs helyrehozhatatlan kár. Swannak sok munkája lesz, de látszólag nem az a töketlen Krzanich kaliberű vezető, képes elmondani az igazat, ami szerintem nagyon jó jel.

Amire az Intelnek szüksége van, az a jövőkép. Nem az elkövetkező 2-3 évben kell megverni az AMD-t, az innen rohadt nehéz, majdnem lehetetlen. Egy olyan fejlesztési koncepció kell, amivel 5-6 éves távon föléjük nőnek. Az AMD is ugyanezt csinálta. Feláldozott rengeteg évet azért, hogy az évtized végére megverjék az Intelt. Erre fel kell építeni a koncepciót, mögé kell rakni a technológiát, mert amíg az AMD chipletezik, lubickol ennek az előnyeiben, egy év alatt, rohadt olcsón chipletet cserélnek egy új magra, amivel a teljes asztali, beágyazott, szerver termékskálát cserélik, szintén rohadt olcsón, addig az Intelnek ez egy vesztes mérkőzés, mind anyagilag, mind teljesítményben. Ahhoz, hogy győzzenek, meg kell szerezni ugyanazokat a technológiai előnyöket, amik miatt az AMD most győzni tud, és emellett fejleszteni kell azokat, amik miatt az Intel az AMD fölé tud majd nőni.

Azt kell megérteni, hogy hogyan osztják be a cégek az erőforrást. Van mindenkinek egy rakás mérnöke, de például az AMD a chiplettel kezeli azt, hogy kisebb cég az Intelnél. Mindössze egyetlen egy CPU chipletet fejlesztenek, és azt berakják asztali Ryzenben, HEDT Ryzenbe, EPYC-be, akár beágyazott prociba. Az Intelnek ugyanezekre a piacokra minimum fél tucat lapka kell, és ez az, ami hátrányba löki őket, mert sokkal több erőforrást költenek az AMD-nél ahhoz, hogy ugyanannyi piaci szegmenst lefedjenek. Ez nem lesz olyan hatékony, bizonyos piacokon be kell vállalni a refresht is, hogy az erőforrásaikkal gazdálkodni tudjanak, stb. Az AMD legyőzésének a kulcsa, ennek a problémának a megoldása.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#91241) keIdor válasza Abu85 (#91240) üzenetére


keIdor
titán

Kíváncsi leszek a Sapphire Rapids lesz-e majd a következő Conroe az Intelnek, avagy sem. :)
Most kezdődik egy olyan vergődés sorozat, mint a Prescott volt. Kevés a magszám, röpködnek ismét az órajelek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91242) proci985 válasza Puma K (#91236) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent ez jol mukodik.

5700xtknel olyan szinen mukodik a vezerles, hogy a ref es a csilivili tuningkartya egymastol kepest elhanyagolhato valos tempot tart mert olyan szepen hozza a chip a targetet. annal tobbet nem, de gyakorlatilag a tuning mindig is az volt, amit hazilag kezi modszerrel es amit a gyartastechnologia egyenletlensegeibol meg tudtunk otthon nyerni. erre jottek meg a spec bottleneckek kiutesei, pl a ho / voltage limit megkerulese, de az 5700XTnel meg annyira sincs tartalek, mint anno az elso generacios ryzennel. ez felhasznalokent olyan szempontbol nem rossz, hogy kb tokmindegy melyik kartyat veszi az ember es nincs az, mint a Maxwellnel, hogy 25%os kulonbsegek voltak az occso ITX kartyak es a kiutott TDP limites gyarilag uberoc kartyak kozott.

igaz ehhez kellett negy-ot generacio hogy tenyleg rendesen mukodjon is. ld a 290X amire egyszeruen muszaj volt vizesblokkot venni es a ref 5700xt ami zajban gyengebb egy nitro+nal, de semmivel sem lassabb. 290X idejen ez egy 10-20% koruli kulonbseg volt. es a zajban gyengebb egy szellozes szempontjabol csucskategorias hazban mar egyaltalan nem problemas.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#91243) Puma K válasza proci985 (#91242) üzenetére


Puma K
veterán

Reméljük valamit elér az Nvidia is a következő generációnál. Hasonlót mint most az AMD az 5700-as kártyákkal, hogy ne kelljen épített vagy AIO-s víz a GPU-ra hogy kifussa magát.

Szerintetek az LGA2066 árai mennyire fognak esni-változni így hogy az AMD még az AM4-be is tud 12-16 magos procikat rakni?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91244) Abu85 válasza keIdor (#91241) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztosan nem. Még a szervergyártók is a Granite Rapids-ra várják azt, hogy újra versenyképesek lesznek a szerverpiacon. És ez versenyképesség, nem verés. Ugye számolni kell azzal, hogy mire lesz Sapphire Rapids, addigra az AMD-nek lesz Genoa. Ez az AMD útitervében egy Rome szintű váltás, tehát a Sapphire Rapids-zal nagyjából a mostani szerverplatform négyszeresét kellene hozni, hogy egyáltalán esélyük legyen a döntetlenre. A Turin, ami a Genoa után jön, már egy Milan-höz hasonló optimalizálás, tehát ott nagyobb esélye van az Intelnek, ha a Granite Rapids nem csak optimalizálás. Emiatt lőhették be ide a versenyképesség visszaszerzését. És akkor még van egy pár kérdéses tényező. A Genoa 5 nm-en jön-e, vagy van egy új pletyka, hogy 6 nm-es lesz, és az AMD rögtön 3 nm-re ugrik a Turinnal. Az megint egy probléma, mert akkora az Intel nem lesz kész a GAAFET node-jával.

(#91243) Puma K: Biztosan nem lesz olcsóbb az LGA2066. Ha ennyiért nem kell, akkor az lesz vele, mint az UHEDT-vel. Az Intel megszünteti. Árversenybe nagyon nem éri meg belemenni, mert az AMD-nek chipletje van. Tehát olyasmi árazás kell, ami az AMD-hez igazodik, de mégsem alakít ki komoly versenyt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#91245) snecy20


snecy20
veterán

A nagy TV-s guruktól kérdezném, hogy ez a 55" LG OLED55B9PLA + LG RK7 Bluetooth hangszóró ennyiért milyen ajánlatnak számít? (- ~20e ft-nyi alza kupon)
Az átlagosabb LED TV-khez képest megéri a felárat?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91246) VTom válasza snecy20 (#91245) üzenetére


VTom
veterán

A felárat megéri, de jövőre be fog menni 400 alá, mielőtt kijön a következő gen.
Idén a B8 340K, a C8 380k volt nyáron.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#91247) snecy20 válasza VTom (#91246) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, ha már voltak olcsóbbak ezek, akkor lehet hogy kihagyós. Igazából most az akciózások alkalmával valahogy nem találtam semmi olyat, ami így ebben az 55''-70'' TV témakörben best buy lenne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#91248) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Ötletetek van?
Egyik napról a másik napra eltünt a RDR2 a rockstar profilomból, irja vegyem meg mégegyszer...
Meg a jó.. annyukat azt ...

ÁdiBá

(#91249) Devid_81 válasza snecy20 (#91247) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegyel LED projectort, vagy LED+Laser, bar ha kell a 4K akkor most meg felejtos.
Kerdes tudsz-e vagy akarsz-e sotetiteni hozza kellokeppen, ha nappaliba kell akkor kilove, haloszobaba meg istenkiraly.
Nekunk csak egy ilyen van a haloban, enyhen szurke falra vetitek vele, kiraly kontraszttal, durvan "85 kepatlo, agybol nezunk mindent (kb 2.5 meterrol)...tudunk elni nah, ez van ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#91250) snecy20 válasza Devid_81 (#91249) üzenetére


snecy20
veterán

Á, attól kisebb szobába menne, igazából már a 65''-es méretet is marhára meg kéne logisztikázni hogy hogyan férjen el. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.