Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#89901) Puma K válasza Devid_81 (#89894) üzenetére


Puma K
veterán

A 10/20 a végleges, vagy ebbe a foglalatba még jöhet újabb-több magos CPU...? :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89902) keIdor válasza bombibmw (#89892) üzenetére


keIdor
titán

5 cocks 1 asshole

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#89903) snecy20


snecy20
veterán

VietDoom

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89904) Puma K


Puma K
veterán

"Intel also used a real-world fluid simulation benchmark to showcase their IMC (Memory controller) performance. In this test, the Core i7-9700K finished the simulation in 15 minutes while the AMD Ryzen 9 3900X took 17 minutes to complete. This specific test relies heavily on memory as Intel points out and Intel claims that AMD’s Infinity Fabric has a core to DRAM delay of 75ns and a core to core delay of 78ns. Intel’s Core i7-9700K has a DRAM delay of 62ns and a core to core delay of 44ns."

"Intel: AMD Has Done A Great Job But We Still Have The Highest Performing CPUs"

Forrás: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89905) Devid_81 válasza Puma K (#89904) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem mered berakni a coffee-lake topikba...nyuszi vagy Mc' Fly ;] :DDD

...

(#89906) Puma K válasza Devid_81 (#89905) üzenetére


Puma K
veterán

Na te aztán most már inkább erre a kérdésre válaszolj a jósgömböd társaságában!! :(( :DDD --> [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89907) Puma K válasza Devid_81 (#89905) üzenetére


Puma K
veterán

Az le maradt, hogy "Fogd meg a söröm!" --> [link]

Baaaszki 75k Ft-ért van megint Asus Crosshair VII Hero... most vegyem meg míg utoljára kapható...? De az csak egy X470, PCI-E 3.0-val és én meg 2x 16GB RAM-ot meg egy 3900X-et tömnék bele... :U

Ki-mit tud az Nvidia új kártyáiról amik jövőre jönnek, tudják a PCI-E 4.0-át? :U ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89908) Devid_81 válasza Puma K (#89906) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oh en kerek elnezest :R
Valamikor regebben volt rola szo, hogy allitolag a kovetkezo generacios socket alkalmas lehet akar majd a 10nm-es procik fogadasara is.
Deee es ez egy nagyon nagy DE, intelrol van szo, szoval lehetseges, hogy baromsag ahogy van, plusz wccftech-es hir, azt meg nem art osztani 10-el :K

Intel Comet Lake-S 10 Core CPUs Allegedly Require New Socket and 400-Series Motherboards, Ice Lake-S Compatible With 495-Series Boards

En semmikeppen nem dolnek be ennek mar, mindenkeppen varnek 2020 vegeig azzal az allitolagos Ice Lake procikkal. :K
Eleve ha nagyot akarnak dobbantani akkor addigra mar beerhet a DDR5 / PCI-e 5.0 stb, oda meg alap, hogy masik alaplap kell sajnos

Szerk: Valoszinuleg X470-essel is mar boven tuleled amig nem jon be az AM5, viszont erre a listara ranezve a vacak MSI X570 A-Pro az egyik legtobbet tapossa ki a procikbol alapbol, bar eleg egyszeruen nez ki, mint egy marek csapagygolyo, de ha mukodik, akkor akar ez is jo lehet :D

[ Szerkesztve ]

...

(#89909) snecy20 válasza Devid_81 (#89908) üzenetére


snecy20
veterán

Hát nem tudom, én nem ez alapján vennék X570 alaplapot. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89910) Devid_81 válasza snecy20 (#89909) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En sem, foleg ezt a fing lapot nem :N :DDD
De az Gigabyte lapok azok jok az elejerol, csak nagyon dragak is sajnos :O

[ Szerkesztve ]

...

(#89911) snecy20 válasza Devid_81 (#89910) üzenetére


snecy20
veterán

X570 Aorus Master jó középút, bár A Z390-es "pályatársánál" majdnem másfélszer drágább még így is. Mondjuk ez kb az összes Z390-X570 alaplap párosításra igaz, ha csinálunk ilyen összevetést. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89912) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 7 3800X vs. 3700X: What's the Difference?

Steven Walton modra, (HWUnboxed)

Avagy kb 100-150MHz-el megy jobban mint a 3700X de szazalekokban nezve marhara nem eri meg a kulonbseget. :N

As it turns out, not a lot. During heavy workloads the 3800X clocks between 100 - 150 MHz higher, which amounts to a 2.5 - 4% frequency increase. This increased CPU power consumption by around 12%, which meant it ran a few degrees hotter, potentially making it a bit louder.

For this minor performance increase AMD has increased the MSRP by 21%, from $330 to $400, so the biggest percentage increase, if we ignore the TDP, comes from the price. And we believe that’s all you need to hear, you’ll get 3% more performance at best, by spending 21% more of your money.

...

(#89913) Puma K válasza Devid_81 (#89908) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gondom, hogy a korábbi Asus Z97 Pro Gamer alaplapomon voltak LED-ek amik jelezték ha a CPU, DRAM, DVGA, SATA részeken gond lett volna valamelyik komponenssel. Ami jól is jött mert ügye így derült ki, hogy elqrtam az alaplapot... aztán jött az Asus Maximus VII Ranger amin meg rajta van a 2 karakteres digitális kijelző, ami jóval pontosabban megmondja mi a gond. Ha van gond.

Szóval most ott tartok, hogy már csak olyan alaplapok jönnek nálam szóba saját gépembe amin rajta van gyárilag a kis két karakteres digitális hibakijelző.

Persze lehet érdemes lenne már most csírájába elfojtanom ezt a burjánzó agymenést, de elég hasznosnak vélem saját meglátásom szerint azt a kis kijelzőt. Már csak azért is, mert ha nem jelzi vissza a kis kezdetleges LED-jeivel a Z97 Pro Gamer, hogy mi a nyűgje, akkor lehet a mostani Maximus VII Ranger-re sem csapok le időben aztán ott lennék az LGA1150-es procimmal meg DDR3 ramjaimmal alaplap nélkül...

Az Intel és LGA1200-re meg az általad írtak-linkeltek alapján annyit mondok így a PH! fórumáról személyesen az Intel-nek, hogy akkor nem veszek LGA1200-at! :(( :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89914) snecy20 válasza Puma K (#89913) üzenetére


snecy20
veterán

Szóval most ott tartok, hogy már csak olyan alaplapok jönnek nálam szóba saját gépembe amin rajta van gyárilag a kis két karakteres digitális hibakijelző.

Debug LED + hátlapi CMOS reset (tuning esetén ha valaki nem klappol, akkor nagyon jól jön ha nem kell az alaplapon jumperelni) , nálam itt kezdődik a minimum ha alaplapot nézegetek. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89916) snecy20 válasza ÁdiBá (#89915) üzenetére


snecy20
veterán

Érzem hogy ezt majd be fogod húzni...... :DD
10000X név amúgy nem kicsit béna.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89917) ÁdiBá válasza snecy20 (#89916) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Elvagyok még a 7900X - el idén.
De jövőre ha jön valami bika LGA2066-os ami tetszik is nekem. Lehet becserélem a 3 éves 7900X et.
De nyilván ha az árából kijön egy 3900X lappal együtt, vagy erősebb, akkor platform cserén is elgondolkodok, bár én azt is vizezni akarom.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89918) Abu85 válasza Devid_81 (#89908) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs 10 nm az asztali útitervben. 7 nm van 2022-re. Addig 14 nm. Ez úgy néz ki, hogy jövőre Comet lake-S, aztán Rocket Lake-S, és utána a 7 nm-es, de egyébként a 7 nm mellett lesz Rocket Lake-S Refresh.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#89919) ÁdiBá válasza Abu85 (#89918) üzenetére


ÁdiBá
addikt

CPU-ban annyira nem is izgató a 7 nano.
Jó lett a Ryzen...
De igazából én az Nvidia 7 nano várom, mert az megint oda csap olyat asztalra, hogy az AMD azt se tudja majd merre lesz fejjel.
Én 4-5 éve ülök tronon az nvidia rendszeremmel.
GTX980Ti-1080-1080Ti-2080Ti.
Mindig évekre rá érkezett csak válasz az AMD - től, addig jó formán már meguntam az aktuális csúcs nvidia kártyámat...

Persze ez az nvidia árazáson is látszik.
479 ezer ft volt a mostani kártyám, mellé 70 ezer a blokk, vagyis több mint fél millió csak az nvidia szörnyetegem.
Nem bántam meg, gyönyörűen visz mindent.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89920) keIdor válasza ÁdiBá (#89919) üzenetére


keIdor
titán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#89921) ÁdiBá válasza keIdor (#89920) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez csak ilyen laza elégedett nvidia - intel monolog volt... :D

Amúgy meg már baromira unalmas, mindenhol azt olvasni milyen jó a 7 nano... azt egy szutyok 5700XT-vel dobáloznak...
3 éve volt olyan teljesitményű kártyám ... :U
Úgy hogy jöhet a 3080Ti... ;]

#89907) Puma K Kell a PCIe4.0 nekünk?
Szerintem nem...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89922) keIdor válasza ÁdiBá (#89921) üzenetére


keIdor
titán

Ookay...:S

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#89923) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Bár azt nem értem, hogy a NAVI miért nem tud sugárkövetést...
Sokáig lehetett olvasni, hogy az új konzolokon van sugárkövetés, de ha NAVI szolgáltatja a PS5 akkor felejtős.

Mindenesetre, valósznű, hogy jövőre én is beszállok a konzolokba is.
PS5 ha megjelenik szeretnék pár nevet kipróbálni rajta, de a PC-ről nem mondok le munka és az online játék miatt.
PS5 cikk.:
“A sugárkövetéshez nincs szükség speciális RTX számítási egységekre, nem ez az egyetlen dolog, ami számít a technológia esetében. Ez csak fix funkciójú hardver, ami felgyorsítja a számításokat a BVH* tesztekben. Ezeket a számításokat azonban a megszokott számítási egységeken is el lehet végezni, feltéve, hogy elegendő és kellően gyors maggal rendelkezünk, ami szerintem a következő konzolgeneráció egyik tulajdonsága lesz. Tulajdonképpen bármelyik DirectX 12-t futtató videokártya képes erre, hiszen a DXR csupán a DX12 kiterjesztése

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89924) Hublot válasza keIdor (#89922) üzenetére


Hublot
senior tag

Ez a gif. 😂🤣

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#89925) Abu85 válasza ÁdiBá (#89923) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az aktuális DXR verzióval nem látja az AMD az értelmét, mert csak háromszögeket kezel, ezt az Intel is kihagyja. Amit a konzolba fejlesztettek hardver már nem ilyen korlátozott. A PC-ben nem tudom, hogy mi lesz. Két lehetőség van: vagy elkezdenek a gyártók 2-3 TB/s-os hardvereket hozni, vagy valahogy megoldják a voxelekben tárolt geometriai információk hardveres gyorsítását. Utóbbi amúgy is hasznos lenne, mert ezzel igazodnának a konzolokhoz, csak egy ilyen váltással minden eddigi raytracinges hardver kuka.

(#89919) ÁdiBá: De izgató. Az AMD a chiplet és a 7 nm miatt veri most szanaszét az Intelt a legfontosabb piacon. [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#89926) ÁdiBá válasza Abu85 (#89925) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nyilván most CPU szinten sokkal jobb az AMD.
Intel évről évre nem csinált semmit, ez tény. Látta mindenki.
Érdemi fejlesztést nem tudott felmutatni.
Az AMD azonos órajelen is sokkal többet hoz mint az Intel.
Én szerintem ez nem is baj, legalább felébrednek a fiúk.
Amit a VGA illeti, nekem eddig soha nem volt problémám az nvidia kártyákkal. Sokan azt hiszik a zöldek is olyanok mint a kékek, vagyis mint az Intel.
Azért ha végig nézzük mai napig nincs egyérelmű válasz a 2080-2080Ti-re az AMD vonalon.
Mondhatjuk, hogy az átlag user kapott egy 5700-5700XT jobb áron, és ennyi. Nvidia oldalon az egész piac levan fedve belépőszintől kezdve a csúcsig.
2080Ti teljestiménye meg jelenleg álom a pirosaknál.

Most kellene előrántatni egy HD7970-X800 szintű siker VGA High-END vonalon is.
Lehet volt több is, erre kettőre nagyon emlékszem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89927) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Összedobtam gyorsba a 3800X Gigax570 pro párost..én annyit mondok ,hogy az asus bekaphatja,végleg befejeztem velük....pedig volt nálam egy asus CH8-is,meg Tuf 570-is(legalább is x570-ben nagyon gyatra a post,meg ram support), de a giga egyből felismeri a ramokat és ami a legfontosabb nem 1 percig post-ol,hanem úgy mint a z390 10mp és a winbe vagy a bek.gomb megnyomásától... :C :C
Olyan 4550 környékére boostol a 3800x, ahogy PumaK is írta ha az órajel kell akkor ez a nyerő...igaz még csak cinebenchel toltam.

[ Szerkesztve ]

(#89928) Puma K válasza ScomComputer (#89927) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infókat!

Az Asus-oknál a legújabb BIOS volt fent?
Részletesebben mi volt a gond a RAM támogatásnál?

A kép amit linkeltél meg lehetne élesebb-nagyobb, mert mintha 4k felbontásról lenne lementve és 3x elmentve jpg-be, hogy a minősége is romoljon :D

Egy ideje mindent PNG-ben mentek le, mert akkor a lehető legjobb lesz a képminőség.
Viszont ha ide PH!-ra töltök fel képet, akkor meg az Opcióknál bepipálom, hogy konvertálja át JPG-be az általam feltöltött PNG-t, és akkor tudom mutatni-linkelni itt komolyabb minőségromlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89929) ScomComputer válasza Puma K (#89928) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen ki próbáltuk a régebbi és legújabb biosokkal is, de fosh mind, igaz ez x570-s lapokra vonatkozik....
A kép valóban 4k-s volt(te jós vagy baszki),csak átméreteztem paintban gyosba... :DDD :D

(#89930) Erdei88 válasza keIdor (#89922) üzenetére


Erdei88
veterán

[ Szerkesztve ]

(#89931) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Várható volt hogy erre jut a Crossfire és majd az Sli is...
[link]

ÁdiBá

(#89932) VTom válasza ÁdiBá (#89931) üzenetére


VTom
veterán

Egy kártyán van akkora profit, mint eddig kettőn volt, cserébe nem kell pénz a profilfejlesztesre.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#89933) Abu85 válasza ÁdiBá (#89931) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már nem igazán van olyan, hogy CrossFire és SLI. Az új generációs API-k ezeket a lehetőségeket nem támogatják. Van pár általános több GPU-s lehetőség, így a fejlesztők dönthetik el, hogy működik-e a több GPU a rendszerben. A meghajtó oldaláról nem lehet tenni semmit, mert nincs kernel driver.

(#89932) VTom: Az a baj, hogy nem is lehet tenni semmit. Annyira sok az interframe kommunikáció a különböző temporális technikák miatt a mai címekben, hogy a CrossFire/SLI-féle kényszerített megoldással tehetetlenek az érintettek. Ez a buli megdöglött. Ellenben a DirectX 12 és a Vulkan is tartalmaz olyan lehetőségeket, amelyekre a fejlesztők tudnak írni egy saját megoldást, vagyis maga a több GPU létezik, csak nem a meghajtó oldaláról.

Azt is figyelembe kell venni, hogy az egyetlen API, ahova az kellene az a DirectX 11. Az OpenGL-t ugye már nem támogatják a játékok, de a Microsoft pár napja adta ki a DirectX 12 futtatási környezetet Windows 7-re, és sokkal olcsóbb egy DX12-es játékot arra visszaportolni, mint DX11 módot írni hozzá. Tehát innentől kezdve jobban megéri a fejlesztőknek a DX11 támogatását teljesen megszüntetni, mert már van mód a megírt DX12-es kódokat futtatni Windows 7 operációs rendszeren. Végeredményben jobb teljesítményt kapnak, és olcsóbb a PC-s port.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#89934) Devid_81


Devid_81
nagyúr

New TU102-Based Nvidia RTX GPU Appears to Be Purpose-Built for GeForce Now

...thread confirmed that the RTX T10-8 GPU is new and comes equipped with 8 GB of VRAM, but it performs much worse than the older Pascal-based Tesla P40...

Avagy ez megsem 2080 Ti Super :N

...

(#89935) stratova válasza Erdei88 (#89930) üzenetére


stratova
veterán

:C

(#89936) ÁdiBá válasza Devid_81 (#89934) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Black Edition?
Az durva lenne...
2080
2080 Super
2080 Ti
2080 Black E.
Titan RTX

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#89937) snecy20


snecy20
veterán

A Sprinter futárszolgálat vajon tényleg annyira gáz, mint írják?
Rákerestem a véleményekre, 1*-os értékelések zsinórban, az összátlaguk pedig 2.2 / 5. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89938) DeckardCain válasza snecy20 (#89937) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nekem sose volt velük gondom, pedig minden hónapban van valami pick pack pontos cuccom. Elvileg ezt is ők szállítják.

(#89939) snecy20 válasza DeckardCain (#89938) üzenetére


snecy20
veterán

Pick-pack pontos kiszállításnál olyan nagyot nem tudnak tévedni elviekben. :)
De valami biztos lehet velük, ha így meg lettek szórva 1*-os értékeléssel. Mondjuk DPD ugyanez, élő emerrel még nem nagyon találkoztam aki velük elégedett lett volna.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89940) DeckardCain válasza snecy20 (#89939) üzenetére


DeckardCain
senior tag

DPD-vel se volt gondom, reggel megkapom milyen idősávban jöhet a futár, de telefonnál is előtte. Meg ott a webes nyomkövetés.
Mondjuk a DPD-s rendelések többsége ruha, tápkieg. Műszaki cikkekkel nem tudom, hogy mit csinálnak.

Amit utálok az a GLS, nem hívnak és emailt se küldenek, egyszer csak jön. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89941) snecy20 válasza DeckardCain (#89940) üzenetére


snecy20
veterán

Meg erősen egyénfüggő is a dolog, hogy az adott futár mennyire akar mindent elkövetni a sikeres kézbesítésért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89942) RazoR válasza DeckardCain (#89940) üzenetére


RazoR
veterán

DPD-vel a legnagyobb probléma a csomagok hanyag kezelése. Küldtem velük egy gépházat GYÁRI csomagolásban és mire megérkezett a doboz egyik sarka be volt nyomódva és furcsa módon az előlapot tartó 6 patentból 4 letört.... :U
Biztos nem dobálják a csomagokat...

(#89943) DeckardCain válasza RazoR (#89942) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na ezért mondtam, hogy nem tudom mit csinálnak a törékeny cuccokkal. :(

(#89944) Puma K válasza DeckardCain (#89940) üzenetére


Puma K
veterán

A GLS-el volt gondom...

Rendeltem egy cipőt amit ők hoztak volna ki.

Aznap az akkori munkahelyemen külön szabadnapot vettem ki emiatt... szépen felkeltem 8 órakor, a kutyákkal sétáltam majd jött a várakozás.... később kimegyek az erkélyre erre egy dobozos GLS futárt látok átsuhanni az utcában, de nem hozzám jött... később lementem boltba akkor nézem hogy ismét egy GLS futár van az utcában a szomszédos kapunál... aztán eltelt egy nap úgy hogy láttam az utcámban 2x is a cég futárait, de nem hozzám jöttek...

Jeleztem a cipőt értékesítő cégnek és a GLS-nek is, hogy a kihirdetett szent és dicső napon amikor az eljövetelüket megjósolták nem jöttek, holott 2x is korzóztak az utcában ahol lakom...

... hát a GLS-nél valami kavarás van, mert nem tudják, hogy hol a csomagom, a cipős cég ahonnan vettem a cipőt az meg már átadta a csomagot a GLS-nek...

... mondom zsír, akkor kérnék még egy ilyen cipőt de másik céggel szállíttassák ki... a másik cég 1 héten belül kihozta a cipőt... akkor amikor írták-hívtak.

A DPD-vel meg majdnem napi szinten van tapasztalatom... és hát... annyit mondanék, hogy lazák a futárok így ennek megfelelően a csomag amiket kicibálnak tőlünk az rendszerint ahogy esik úgy puffan módjára megtalálja a helyét a raktérben... vagy ha nyílik a raktérajtó akkor van hogy néhány csomag szökni akar pár kör után a futártól... így ennek megfelelően a földre vetik magukat úgy, hogy a futár józan ésszel fel sem fogja, hogy szökik a csomag csak mikor már megszökött és a földön hever, akkor rakja vissza a helyére.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89945) RazoR válasza DeckardCain (#89943) üzenetére


RazoR
veterán

MPL, velük eddig nem volt gondom.

(#89946) Devid_81 válasza ÁdiBá (#89936) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez az uj csak egy professzionalis kartya lesz valoszinuleg, semmi tobb.
Mar "felesleges" kihozni egy ujabb varians a Ti-bol, nagyon max 1 ev es kinn lesz az uj.
Aztan majd meglatjuk mit alkotnak nVidiaek 7nm-en, valoszinuleg jo cucc lesz.
Gondolom az RTX reszleg kap egy turbot lesznek majd giga mega ray-ek mindenhol :D, hogy vegre ne csak vicces tempoba menjen jatekokban a ray tracing.

...

(#89947) snecy20 válasza Devid_81 (#89946) üzenetére


snecy20
veterán

Mindezt úgy, hogy tovább drágul majd a Tier 1-2-3...
:)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89948) Devid_81 válasza Abu85 (#89918) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor 2022-ig Coffee Lake refresht latunk es 14nm++++++++++ ami a csovon kifer.
Gondolom majd evente kapunk 2 plusz magot+HT plusz az aprosagok ami papiron jol mutat.
Majd felmennek asztaliban 16 magig par lepcsoben, mi meg kaparjuk a fejunket amikor alaplapot kellene csereljunk minden extra 2 magnal :U
Hacsak nem lesz ez a hires uj LGA 1200 valami ujabb Z170/370, avagy 2 generacio jo lesz hozza, 3at mar nem neznek ki az Intelbol :N :DDD

Ha ennyire 14nm tovabbra is, akkor most nem lesz valsag es 2x ar mindenre? ;] :DDD

...

(#89949) Devid_81 válasza snecy20 (#89947) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez nem kerdes, a VGA-k arait mindig ugy kalkulaljuk, hogy a regiek arat fenntartjuk vegig, majd az ujakat teljesitmeny szerint ahhoz igazitjuk.
De mivel a felsohaz nem linearis emelkedik, igy pl a 2080 Ti teljesitmeny 2x az majd pont $4499 lesz :K :D :W
Mivel addigra mar az brutalis draga sziliciumot fogjak hasznalni amihez a homokot a Marsrol kell idehozatni. :K

...

(#89950) proci985 válasza DeckardCain (#89940) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en mindent a dropoff pointra kuldetek

anno DPDvel jott (megfeleloen kibelelt) ale Belgiumbol, minden gyonyoruen kibirta, pedig az egy 20kilos, torekeny csomag volt.

DHLlel szinten jott mar hasonlo meretu cucc talan Hollandiabol, az is szepen ideert.

mondjuk a rekord az a marvany dohanyzoasztalom volt DHLel, az 100kg volt lapraszerelve. igaz annak igy proceduraja van, hogy hogyan tudom a helyere rakni, ha a nalam tartott after work utan elfelejtjuk visszarakni a helyere.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.