Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) BIZ0906 válasza mufflika (#1450) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

'Textura ultra' többi 'high' beállításon van 'anisotropic filtering x16'-en van, simítás meg blur vagy homályosítás kilőve mert gyűlölöm xD és a 'grass' árnyéka is 'low' mert totál feleslegesnek tartom és (divat szóval élvebár az ilyet is utálom) flow élményt nyújt a játék olyan 50 fps átlag meg van 30 alá nagyon extrának kell lennie, hogy lemenjen de mint tudjuk ez a játék még igen bugos.

(#1452) VGNGR válasza mufflika (#1450) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nálam egy nonK 8700-al vannak mondhatni ideális párkapcsolatban. :K

(#1453) Chaser válasza mufflika (#1450) üzenetére


Chaser
titán

? :) nyilván "jó" vele, sokkal erősebb vga mellé is mehet mindkettő "durva" multihoz is
nem valószínű, h rajtad kívül olyan rengetegen használnának ilyen párosítást, ezeket a cpu-kat már 2070-től felfelé rakják - persze ha játék a cél és nem pl munka miatt van nagyobb cpu, játék pedig másodlagos -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1454) MZsoltee válasza mufflika (#1450) üzenetére


MZsoltee
veterán

R7 2700-assal használom. Gyakorlatilag mindenhol vga limetem van.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1455) szasanyi


szasanyi
félisten

Először is BÚÉK mindenkinek! :)

Időszerűvé vált a GTX1060 6GB kártya leváltása, és a 1660Ti látszik jó ár/érték arányú alternatívának (1080p játékhoz). .A megfelelő választáshoz - elsősorban tapasztalaton alapuló - infókra lenne szükségem
- van-e kerülendő típus? (nagyon zajos és/vagy meleg, stb.)
- van-e kimondottan ajánlott típus? (halk és hatékony hűtés)
- van-e esetleg nyűgje ami miatt mégsem ideális választás?
- jelenleg van-e vhol jó ajánlat?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1456) kutga válasza szasanyi (#1455) üzenetére


kutga
nagyúr

Én az MSI Gaming X-et tudom ajánlani nyugodt szívvel.

Halk, hűvös, a teljesítménye is oké.

A Super változatot vettem, innen.

Érdemes kerülni az egyventis, hőcső nélküli változatokat.

Gainward Ghost, Palit Stormx is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1457) szasanyi válasza kutga (#1456) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt tudom, hogy az MSI TwinForce hűtések jók viszont ez nem Ti. és úgy tudom a Shader cores 1660/1660S egyaránt 1408 (tehát nincs különbség) míg a 1660Ti esetében ez 15361 ami nagyobb teljesítménytöbbletet is jelent mint az órajelel(ek)ből adódó különbség.
És ennyiért már van 1660Ti is (igaz, az MSI Gaming X abból már 116k és annyi nincs rá) csak kellene tudnom abból melyiket érdemes megvenni ~100k áron.

(#1458) kutga válasza szasanyi (#1457) üzenetére


kutga
nagyúr

100k körül van Gigabyte, kicsivel többért a korábban említett Gainward Ghost.

Let the Zone take me if I am.

(#1459) Chaser válasza szasanyi (#1457) üzenetére


Chaser
titán

gaming x az egyik leghalkabb - ami ugye szubjektív, amit én hallgattam meg nem győzött meg, de nekem minden hangos ami nem hangtalan ( : -
1660ti és super közt érdemi különbség nincs teljesítményben játékok alatt, 1-2-3-4%, ti-t már nem érdemes venni, kismillió tesztet találsz róla, számolóban kevesebb, de vramból sokkal gyorsabbat kapott mint a ti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1460) MZsoltee válasza szasanyi (#1455) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha kevés a sima 1660-as, akkor min 2060, de inkább super, vagy 5700 (XT).

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1461) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi mindenkinek az infókat, de 100k a keret, így ennél drágább VGA nem jön szóba.

(#1462) lowzor válasza szasanyi (#1461) üzenetére


lowzor
veterán

(#1463) kutga válasza lowzor (#1462) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt írtam elsőnek. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#1464) VGNGR válasza szasanyi (#1461) üzenetére


VGNGR
senior tag

A gyorsabb memória miatt gyakotlatilag 1-2 fps van a ti meg a super között. 20 ezernyi vagyis 20%-nyi különbség (96 vs 116 ezer) biztosan nincs köztük. Kaphatsz 100 alatt Ti-t gyengébb kivitelben, ld. windforce meg ghost, de akkor ugye rosszabb hűtést, magasabb hőfokokat illetve zajt kapsz. Almát az almával, körtét a körtével illik ugye. Valamit valamiért. Ha használt jatszik akkor 100 alatt próbálhatsz 2060-at vadászni, az valós előrelépés a fentiekkel szemben.

(#1465) vaki


vaki
aktív tag

Sziasztok!
Karácsonyra megleptem magam egy Asus Dual 1660Ti-vel, benchmark eredményt lásd alább. Tudom h f*s a hűtése, elolvastam előtte itt a fórumon, de olyan jó áron adták az aprón, hogy vétek lett volna otthagyni. A benchmarknál 81 fokos volt, játékok közben 70-75 szokott lenni.

Amúgy van egy félig off kérdésem: hűtésnél mi a fontosabb, hogy friss hideg levegő menjen a házba, vagy hogy a meleg kikerüljön onnan? Merthogy van 4 ventihelyem és mit hova pakoljak? Jelenleg elöl 1 szívja hátul 1 fújja. Van +1 hely elöl és egy még felül.

A felhasználóbarát felhasználó

(#1466) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek meg szabad venni ezt a kártyát?
Gigabyte GV-N166SGAMING OC-6GD videokártya GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB GDDR6

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#1467) kutga válasza Flayer (#1466) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem inkább MSI Gaming-X.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1468) Flayer válasza kutga (#1467) üzenetére


Flayer
senior tag

300 euro felett van az MSI az már drága most nekem!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#1469) kutga válasza Flayer (#1468) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor viszont a Giga sem rossz, keress rá a "három ventis" kifejezésre itt a topikban.

Let the Zone take me if I am.

(#1470) asynur válasza vaki (#1465) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Az egyensúlyi állapotra érdemes törekedni általában: annyit levegőt fújjon be a venti, ami ki is tud menni valahol .

De a ház kialakításától is függ , merre vannak a hűtendő részekhez képest a ventik, milyenek az illesztések vannak-e szűrők stb.

A befelé fújók elé érdemes valami szűrőt is rakni, ha nincs alapból.

Ha több a kifelé fújó akkor a gép minden illesztésénél fogja befele szívni a levegőt és a port. Ha több a befelé fújó, akkor ha nem elég szellős a ház, „fullaszthatja” a ventit és nem lesz olyan hatékony a levegő szállítás.

Érdemes még figyelni a proci hűtő és tápot merre küldi a levegőt és belekalkulálni a dologba, hogy ne dolgozzanak a különböző ventillátorok egymás ellen.

De ha ezekre figyelsz, akkor sem biztos , hogy a plusz ház hűtés segít a kártyán ha melegedős.

szasanyi: én nem bántam meg egyelőre a Gigabyte GTX 1660ti oc-t (GV-N166TOC-6GD) egy hónapja van meg kb. és ugyan még nem gyepáltam agyon, de eddig elégedett vagyok vele. Hűtését szokták szidni valamint, hogy hamar elkezdenek zörögni a ventillátorok, nálam még nem jelentkezett szerencsére a probléma.

A két típus között szerintem az ár a mérvadó, ahol rendesen árazzák ott egyértelmű a SUPER jobb árérték aránya. Itthon most pl. az emagon 94e akcióban az a kártya amit én is vettem (megjegyzem az emag garanciát rendesen szokták szidni), én most is ezt venném meg mint 100 környékén egy 1660S-t, de ez én vagyok a saját szempontrendszeremmel.

És még ajánlom, hogy ha 1060 6gb-ról tervezed a váltást 1660S/ti-ra nézegess benchmarkokat azokról a dolgokról amiket használsz, hogy biztos megéri-e a váltást neked.

(#1471) acumen880711


acumen880711
tag

Sziasztok!
Kérhetnék erről: GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 (N166SGAMING OC-6GD) véleményt?

Kicsit elvesztem a Ti, Super Oc, Super ventus vagy épp jelölés nélküli 1660-asok között.
A graf. chip és memória sebessége szinte mindegyikénél eltérő, de nem markáns mértékben. Jelent ez a gyakorlatban bármit is, érdemes rá figyelni?

MSI Gaming-en kívül még melyik az, amit 90 k körül jó szívvel ajánlanátok?

Köszi szépen előre is!

Bocsánat, pár hsz-al korábban - jó eséllyel - Flayer ugyanerről a kártyáról kérdezett, nem figyeltem oda, elnézést :/

[ Szerkesztve ]

(#1472) Sundesz


Sundesz
őstag

Ma végre megjött az MSI GTX 1660 Super Gaming X kártya, amit nagyon vártam, azonban csalódtam a hangjában. :( Korábban volt GTX 1060 Gaming X kártyám, ami teljesen csendben tette a dolgát, ezért úgy voltam vele fizetek egy kis felárat a jobb felépítés és hűtés miatt, ehhez képest ez 1800 RPM-en eléggé zavaró számomra. Tesztekben pedig ódákat zengtek róla, hogy milyen halk. Közvetlen előtte volt egy XFX GTS 580, ami ugyan hangosabb volt, de nem ég és föld a különbség, ahogy a ref RX 5700 sem volt sokkal rosszabb.

Hörcsög Powa'

(#1473) Chaser válasza Sundesz (#1472) üzenetére


Chaser
titán

én sok tesztet átnéztem, van ahol hangosnak mondják, elég vegyes a véleményezése, itt is olvashatsz mástól olyat h csalódott benne
sikerült egy ismerősnél meghallgatni vásárlás előtt, bizony hangos volt - nekem mindenképp -
ha visszaolvasol elég sokat szenvedtem vele, már meg is rendeltem, de végül 5500xt zafír lett, épp kijött, azonos áron kaptam volna egy 1660 gaming x-et, valamennyivel erősebb, de ilyen halk biztos nem, ennek defaulton 1000 rpm fölé nem mennek a ventijei, játékkal egyszerűen nem lehet elérni, esetleg órás furmarkkal ( : jellemzően 7-900rpm ha nem passzívan jár
egyébként sajnálom, teljesen "ráizgultam" a 1660 super gamingre, de ilyen felállásban nem kell
érdekes, pl az 5500xt gaming x-et is nagyon-nagyon halknak írják a tesztoldalak, ahogy én nézem más a hűtés designja is mint a 1660-aknál

szerk:
ha tudsz neki venti profilt csinálni, az orvosolhat a dolgon, nem tudom mi indokolja az 1800 rpm-et, ha csak nem 50-60 fokon akarja tartani a gpu-t

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1474) asynur válasza acumen880711 (#1471) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Nem olyan bonyolult a dolog, mint amilyennek elsőre tűnik:

Lényegében a különbség a 1660 és a 1660 Super között annyi, hogy a SUPER már GDDR6-os memóriát kapott és megkapta az új NVENC „encoder”-t (ez videóvágáshoz streameléshez lehet hasznos, ez a Ti ban már alapból megvolt).

A Ti ban több a CUDA Core (1536-ot míg a sima és a Super : 1408), de alacsonyabb az alap core és Memory Clock a 1660 Super-hez képest, és a TDP is minimálisan alacsonyabb (ez a kártya fogyasztásáról és melegedéséről árulkodik, az alacsonyabb érték azonos teljesítmény mellett jobb, itt elég minimális az a 5W-os eltérés).

A Low-profile<Mini ITX< ’alap’<Windforce<Gaming< Aorus elnevezések (Gigabyte-nál maradva de ilyen a MSI-nél a pl a Ventus és a Gaming X is ) pedig általában a különböző hűtést és nyákméretet valamint az extrákat jelzik: jobb passzív és aktív hűtés, fan stop mode, kevesebb zaj, RGB stb. és persze feljebb lépkedve magasabb ár.

Az OC jelzés annyit tesz, hogy a kártya gyári overclock-olt (magasabb core és memoria órajelek) de ezek minimális különbséget jelentenek és pl. msi afterburnerrel tovább húzhatók. Az OC mértékét általában a hűtéshez igazítják ezért eltérőek az OC-s órajelek is: jobb hűtés => magasabb gyári OC.

(#1475) szasanyi válasza Sundesz (#1472) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos a tesztek szubjektívek és nem mindig uo. szempontok alapján értékelnek így 1:1 nem is összehasonlítható az eredmény - ettől függetlenül meglepett, mert valóban a GaminX lett a leghalkabbnak titulálva. Két dolog jutott eszembe: egyrészt akkor milyen a többi (amikről sokszor konkrétan hangos minősítést írtak :U ), másrészt pont MSI kártyával volt már másnak is hasonló tapasztalata amiről kiderült, hogy a GPU nem illeszkedett megfelelően ezért tolta a ventiknek. Hőfokok milyenek amúgy?

(#1476) Chaser válasza szasanyi (#1475) üzenetére


Chaser
titán

erre gondoltam én is, más termékek kapcsán olyan hitvány dolgokkal találkoztam h simán lehet ez is, és nem alsókategóriásak voltak
esetleg ami még lehet, nem konstans ventivel dolgoznak, van több beszállító, amelyik éppen van az megy a kártyákba
illetve a tesztelők jó része "fizetett" az biztos, néha olyan fake dolgok vannak h fejem fogom
hangot elviekben hitelesített mérővel kell mérni, a helyiség hangereje is adott, és onnantól már nem annyira szubjektív, ahogy hőmérsékleti adatok is csak akkor relevánsak valamennyire ha legalább a helyiség hőmérséklete adott és közlik milyen házban/asztalon, hogy volt a konfig
mindenesetre nekem elment a gaming x-től a kedvem, nem baj ha drága ha tényleg halk, de hangosból van bőven választék olcsóbban is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1477) Sundesz válasza szasanyi (#1475) üzenetére


Sundesz
őstag

Legmagasabb GPU hőmérséklet 71 C volt, akkor ment 1800 RPM-en. Általában 67 C, úgy 1500-1600 a fordulat. Armor GTX 1070 halkabb volt az tuti.

Olvastam a topicot előtte, de volt aki halknak írta, volt aki nem.

Hörcsög Powa'

(#1478) szasanyi válasza Sundesz (#1477) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet heterogén a minőség (sajnos) így eltérés is lehet. Ezért döntöttem úgy, hogy ha már itt sem lehet biztosra menni akkor nem kell GaminX felárért. Jelenleg a Gigabyte 1660S Gaming OC felé hajlok (90k) A 2080-am is olyan, azzal minden tekinteteben nagyon elégedett vagyok.

(#1479) Chaser válasza szasanyi (#1478) üzenetére


Chaser
titán

gb-nél a ventikkel lehet gond, elsőnek azokat húztam ki, hiába a kedvezőbb ár
aztán vagy belenyúl az ember vagy nem, de ha igen akkor kétesélyes hogy cserélik-e a ventit vagy 1-2 hónap után visszaküldik ugyanúgy, még aorusoknál is olvastam gondos ventiről amit nem cseréltek ki a tagnak, pedig az a top gb-nél

szerk:
mondjuk azt nem értem, mért nem tudja megcsinálni minden gyártó úgy a kártyáit mint a zafír, szabadon cserélhetőre a ventiket - és mért nem csinál nv kártyákat is ( : no jó, ezt tudom... -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1480) szasanyi válasza Chaser (#1479) üzenetére


szasanyi
félisten

Régen valóban volt venti probléma, de mára ez urban legend (persze ez sem tökéleset minőség, szóval be lehet nyúlni 1-1 problémásba viszont ez mindegyikre igaz).
Amúgy a Fiam gépében és a barátom gépében is olyan 2080 Gaming OC van mint nekem, és mindenki tökéletesen elégedett, mind3 hiba nélkül üzemel közel 1 éve (egyébként a Gigabyte 4 év garit adott ezekre, szvsz nem véletlenül).
És akkor felmerül a kérdés, hogy ha sem ez sem az MSI GamingX nem tuti akkor nem is érdemes megvenni egyiket sem? :U

(#1481) kutga válasza Sundesz (#1477) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez érdekes, nálam ugyanez a kártya totál hangtalan, a ház és táp ventik simán elnyomják. Mivel tudom megnézni a hőfokokat?

A korábbi XFX 580 XXX BE porszívó után én semennyire sem bántam meg hogy ezt vettem.

Let the Zone take me if I am.

(#1482) kutga válasza szasanyi (#1480) üzenetére


kutga
nagyúr

Az MSI GamingX nálam tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1483) Sundesz válasza kutga (#1481) üzenetére


Sundesz
őstag

Én AIDA 64 stressz tesztbe (nem indítom el) belépek és ott végig monitorozza a paramétereket játék közben is.

Nekem a ház és a CPU hűtő is 500 RPM-en megy, kb. a HDD a leghangosabb.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#1484) lowzor válasza szasanyi (#1480) üzenetére


lowzor
veterán

Nem urban legend: [link] [link] [link]
Simán bele lehet futni egy rossz ventis gigába, már hosszú évek óta szériahiba, rengeteg helyen panaszkodnak rá.
A Gaming X az egyik leghalkabb a 1660 szériában, sajnos a legtöbb hangosabb nála.
Az EVGA XC Ultra vagy az Asus Strix 1660Ti, ami jobb.
A Giga Gaming is korrekt, bár alap állapotban hangosabbnak írja a Gaming X-nél a tpu: [link] [link]
Végül is megpróbálhatod, aztán ha mázlid lesz nem szarnak be rajta a ventik pár hét vagy hónap után.

(#1485) Chaser válasza szasanyi (#1480) üzenetére


Chaser
titán

épp elég user reviewt átnéztem, most is bőven van defektes ventivel gb kártya szép számmal, defekt alatt értem beleér a burkolatba pl, ha nem is elején de idővel, vagy "surrog", kerreg, aorusnál is láttam, még 2080-nál is, nektek mázlitok volt, nyilván nem mind olyan, különben már rájuk gyújtották volna a céget :)
pedig jó kártyák lennének már, anno hd 4670-em volt tőlük, pöts' köszörű ventivel fix 12v-on, hajszárítót simán elnyomta :d akkor még nem volt netes elállás, visszavittem a boltba, srác azt mondja az nem lehet, megnézi, húb+, de nem tudja visszavenni.( : rákötöttem 5v-ra úgy már elviselhető volt, hűtése meg akkor is bőven jó
ezeket a hülyeségeket mára kinőtték, de ventiket honnan szedik az jó kérdés
mindenki azzal kísérletezik amivel akar, "tutival" is bele lehet lépni, nekem két seasonic táppal sikerült ((( : pedig ott 95%-ban áadoznak adott modelleknél a csendességéről, nálam meg kerregtek a ventik, szét cw-zte a második a vga-t, vagy túl sok nagyothalló ember van, vagy azokba is random dobálják a ventiket, azóta találtam is pár cikket h nem csak szerintem hangosak

kutga
porszívóhoz képest valszeg egy belépő gw is halk ( :

Sundesz
nálam hdd sincs, két db kaze flex 450 rpm-en, cpu-n ninja 5, közvetve némán hűti az egyik flex, prime alatt sincs gondja 8 magos ennek, táp zömében passzív, ebből azért kihallik az 5500 xt load gpu igényes játéknál, de annyira minimálsan, h nem is kezdtem el hackelgetni a hűtést - most már nem is fogom, kijátszom magam még januárban, aztán az egész bazárt eladom, ha lesz valami ami érdekel év végén összerakok megint egy gépet, belefáradtam a sok silány sz@rba amit kiküldenek a gyártók a boltokba, következő pc-nél már "hatalmas" tapasztalataim lesznek ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1486) szasanyi válasza lowzor (#1484) üzenetére


szasanyi
félisten

Én csak a Gaming OC kártyákról beszéltem (nem WindForce). Ez előtt is volt hasonló, nekem azzal sem volt gondom. Amivel gondom van az, hogy ~10k vagy több feláras szinte minden jobbnak tűnő (de közel sem biztos, hogy jobb) VGA ami amúgy szintén 1660 Super és uo. teljesítményt nyújt.
Egyedül az MSI Gaming X tűnik jobbnak - szintén uo. teljesítmény mellett és drágábban -, viszont úgy tűnik ott sem lehet biztos az ember abban, hogy halkabb lesz mint a Gigabyte Gaming OC - amiről asszem a TPU írta (vagy Guru3D már nem emlékszem -, hogy a leghalkabb 3 ventis kártya.

Chaser: lutri az egész, mert nem jó a gyártók minőség ellenőrzési folyamata (szvsz nem is törekednek rá) így bármiből kifogaszt az átlagnál (sokkal) rosszabban. Tökmind1, hogy VGA vagy monitor vagy RAM, ez mindenre igaz (sajnos a saját bőrömön tapasztalom számos alkalommal). Magyarul nem tudsz olyan típust mondani ami tuti jó és tuti halk lesz. Csak annyi biztos, hogy melyik mennyivel kerül többe vagy kevesebbe, és a tesztek alapján kb. mire lehet számítani (aztán kiderül amikor már használod).

[ Szerkesztve ]

(#1487) kutga válasza szasanyi (#1486) üzenetére


kutga
nagyúr

Valamikor régen nekem is volt WindForce kártyám, nem volt vele probléma.

Let the Zone take me if I am.

(#1488) szasanyi válasza kutga (#1487) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig jellemzően azoknak volt ventigondja. Valszeg nem uo. típust szerel a Gigabyte a WF és a Gaming kártyák hűtésébe (mint ahogy a borda és a hőcsövek is csak hasonlóan, de különbözőek).

(#1489) lowzor válasza szasanyi (#1486) üzenetére


lowzor
veterán

A Gaming-el is ugyanúgy lehetnek venti gondok, nem csak a Windforce-al.
Nem minden példánnyal van gond, ezt már leírtuk, tehát attól még hogy a tiéd jó volt, még kifoghatsz jó eséllyel egy hibásat, vagy tönkremehet rajta a venti pár héten/hónapon belül.
A hűtése ettől függetlenül nagyon jó, megéri 10k-val olcsóbban a Gaming X-nél.

(#1490) szasanyi válasza lowzor (#1489) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, én is ezt mondtam (annyival kiegészítve, hogy ez a lutri minden hw-re igaz). Egyelőre a Giga GamingOC az első jelölt ~91k áron a második pedig az MSI GamingX ~97k ellenében. Még hezitálok mert a ~6k eltérés nem jelentős, de azért ott van.

(#1491) Chaser válasza szasanyi (#1486) üzenetére


Chaser
titán

lutriban egyetértek, vettem pc utódnak egy one x-et, úgy néz ki defektes a kotroller ( : sztem nem ellenőriznek már ezek semmit, opjon' vele a user
tisztára' meglepődtem, h kisebb közelharc után az új alkatrészekből összerakott pc gond nélkül elindult ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1492) szasanyi


szasanyi
félisten

Végül az MSI GTX 1660S Gaming X-re esett a választásom, holnap érkezik. Bízom benne, hogy jó példány lesz.

(#1493) kutga válasza szasanyi (#1492) üzenetére


kutga
nagyúr

Kíváncsi vagyok. Nekem bevált.

Let the Zone take me if I am.

(#1494) ncut


ncut
csendes tag

Vki használja itt az MSI Dragon Centert, azon belül is a gaming mode kül. profiljait? Arra lennék kíváncsi, kinek milyen tapasztalatai vannak MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6GB esetén. Mióta megújult a Dragon Center azóta az új balance mode-dal próbálkozom, de olyan mintha jobban pörögnének a kártya ventik, mint az előző verziójú app esetén.

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#1495) szasanyi válasza szasanyi (#1492) üzenetére


szasanyi
félisten

Megérkezett, gépben van. ~1 óra tesztelés után az első benyomások nagyon jók. Elsőnek mindjárt a kicsomagolás utáni kellemes meglepetés, ugyanis - habár a kártya nem nagy méretű - meglehetősen súlyos darab. Ez jó, mert van benne anyag (kezdve a hátlappal) és a hűtése elég vaskos. Aztán hangja tűnt fel, mert azt nem hallottan. Igaz, egy ilyen házban van ahol a 4db házvetinek leszabályozva is van egy kicsi a zaja de nem némák (már csak a szélzaj miatt sem) és így egyáltalán nem hallani a VGA hangját. Remek!
A teljesítménye - GTX1060 után - szintén jónak tűnik, úgyhogy eddig csak pozitívan tudok nyilatkozni. :)

(#1496) ricpet válasza szasanyi (#1490) üzenetére


ricpet
tag

3 ventis 1660 Gigabyte Gaming-et nyúzok pár hónapja (jól felhúzva), de lekopogom, semmi probléma vele.
Nagyon csendes az egész gép, konkrétan alig hallani, hogy megy benne.

(#1497) kutga válasza ricpet (#1496) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is ezért tértem vissza NV oldalra.

Let the Zone take me if I am.

(#1498) szasanyi válasza ricpet (#1496) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek. Én végül azért nem amellett döntöttem, mert egyrészt az MSI nem sokkal volt drágább (+6k) cserébe a ventik (csapágyazás) minősége megbízhatóbb, a TF hűtő remek, a kártya látványosabb, és a vastag szálcsiszolt fém hátlap szintén jobb. Ezek miatt a viszonylag kis mérete ellenére is súlyos darab, és valóban nagyon jó a hűtése.
Másrészt egy RAM KIT-et is rendelnem kellett ami szintén jó áron volt ott ahol az MSI kártya, és semmiképpen sem akartam két helyről, két szállítási költséggel rendelni.
Egyébként nekem még sem Gigabyte sem MSI termékkel (sem lap, sem VGA) nem volt problémám, pedig megfordul már jó pár nálam.

(#1499) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a felsoroltak közül melyik a jobb vétel? (zaj, megbízhatóság stb)

ASUS GeForce GTX 1660 SUPER OC 3 ventis
ASUS GeForce GTX 1660 SUPER OC 2 ventis
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC

Nem nekem lenne. Apám venne egy új VGA-t, s eddig mindene főleg Gigabyte, de talán rá tudom beszélni az ASUS-ra, ha az az ideálisabb.
Visszaolvasva a hsz-ket elég vegyes a fogadtatás, de nekem az ASUS tűnik jobban. De ha nem nézem, hogy a Gigabyte venti hibás is lehet, akkor meg inkább az.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#1500) MegalodonS válasza Narandil (#1499) üzenetére


MegalodonS
őstag

Zotac?? ott regen 5 ev volt a garancia, a tobbinel 3 ev :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.