Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) lowzor válasza kutga (#800) üzenetére


lowzor
veterán

Például egy Gainward Phoenix 2060 meg lehet 110k alatt, ha eladod a COD-ot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#802) aginor válasza Márton (#799) üzenetére


aginor
addikt

15% a két kártya között a rés, valóban hiányzott ide még egy termék, most megnyugodtam, mert helyreált a világ. ;)

lowzor: mennyiért megy most egy ilyen Cod kupon? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#803) lowzor válasza aginor (#802) üzenetére


lowzor
veterán

14-ért is elment, ahogy látom: [link]

(#804) kutga válasza lowzor (#801) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz, bár részemről továbbra is sima 1660-at fogok venni.

Let the Zone take me if I am.

(#805) aginor válasza lowzor (#803) üzenetére


aginor
addikt

Annyit nem ér, max. 5k-t adnék érte. :Y

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#806) kutga válasza aginor (#805) üzenetére


kutga
nagyúr

Neked nem ér annyit. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#807) aginor válasza kutga (#806) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem, reálisan nem ér annyit (más játék sem). Mondjuk a multi miatt -amennyiben valaki kihasználja- az átlagnál jobban megéri, de akkor is sok az a 15-20k.. :Y

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#808) lowzor válasza aginor (#807) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem például megérné. :K
Többszáz órát bele szoktam tenni az ilyen multikba.
A 14k is egy viszonylag jó ár ahhoz képest, hogy a hivatalos oldalon 20k.

(#809) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok, a gigabyte 1660 Ti-nál se túl jó választás? Egy msi gaming armor jobb nála?

(#810) olivera88 válasza fabri07 (#809) üzenetére


olivera88
veterán

Ha a 3 cooleres Gigabyte akkor lehet jobb. Gaming Armor nincs, a kettő külön van.
Nekem Armor van, és meg vagyok elégedve a hűtésével, de nem tudom milyen más kártyákéhoz képest.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#811) fabri07 válasza olivera88 (#810) üzenetére


fabri07
aktív tag

armor* bocsi, elsőnek gaminget írtam csak otthagytam véletlen, s nem töröltem ki.

(#812) kutga válasza aginor (#807) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem sem ér annyit, bár kíváncsi leszek boltban mennyiért fogják árulni.

Let the Zone take me if I am.

(#813) Márton


Márton
nagyúr

Pegasus 1660 Ti. Superposition Extreme értéke: 3292
Viszont 81-82 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Érdemes lehet undervoltage értéket beállítani, hogy 70-80 fok között megálljon a hőfok?
Vagy ez teljesítményvesztést is okoz? Mert abból nem engednék.
Mi lehet az a biztonságos érték, amitől ugyanolyan stabil, megbízható marad a gép, mint alap fesszel?
:R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#814) lowzor válasza Márton (#813) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam rossz házszellőzéssel is max 72-73 fokot ért el, igaz az sima 1660 volt, de nem kéne ekkora különbségnek lennie.
Mekkora ventifordulatig megy el?
Próbáld meg az undervoltot (már ha valósan meg is kapja a beállított értéket), -10mV-onként csökkentsd addig, míg stabil és tartja a gyári órajelet.
Másik lehetőség, hogy a power limitet csökkented, de ez járhat teljesítménycsökkenéssel.

[ Szerkesztve ]

(#815) Márton válasza lowzor (#814) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig nagy házam van, és a szomszédos slotban nincs semmi, hátlap kiszedve, tehát ott is mozog a levegő, igaz, plusz házventim az nincs.
Olyam 2200 rpm-ig megy el, ez még nem 100%.

"csökkentsd addig, míg stabil"
ezzel a kísérletezéssel max. fagy a rendszer, tönkretenni nem lehet ugye? nem akarok adatvesztést, semmit..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#816) lowzor válasza Márton (#815) üzenetére


lowzor
veterán

Persze, csak fagyást okozhat.

(#817) aginor válasza Márton (#815) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem ne párázd túl, a kártya majd lekapcsolja magát ha valóban nagy a gond. Mellesleg az egy tévhit, hogy a nagy ház jobban szellőzik. Egy kisebb, de jól megtervezett hűtéssel rendelkező ház egy bizonyos szintig hatékonyabb tud lenni, mint egy nagy üres doboz. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#818) Márton


Márton
nagyúr

3D vision: működik a legújabb driverrel is, csak külön kell mellé feltenni.
Bár azt olvasom, win10 alatt problémás, de szerencsére én a 7-en vagyok :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#819) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

GAV-el akadt problémám ha az advanced-ben állítok akkor kifagy és kilép
pedig úgy volna a szép a játék [link]

Kéne legalább 1.5x felskálázás mert az élsimítás se tudja olyanra kivasalni ezt a játékot hiába az msaa 8x
+advanced látótáv meg tükröződés effekt is, az az igazi ha fel van véve

Másnak működik?

Eredeti van ha erre gondolna valaki egyből xD

Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#820) aginor válasza BerserkGuts (#819) üzenetére


aginor
addikt

És mi az a GAV?! :F Érdemes lehet kiírni érthetően a játék nevét (mivel gondolom az lesz), de csak szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#821) kutga válasza aginor (#820) üzenetére


kutga
nagyúr

GTA V. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#822) BerserkGuts válasza aginor (#820) üzenetére


BerserkGuts
őstag

GAV csak nincs még ha csak megnem írod :P

Igen GTAV mimás de ott a link is.
Telóról menet közben nem könnyű jobban szeretem a billentyűzetet.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#823) Amerigo57 válasza lowzor (#778) üzenetére


Amerigo57
őstag

agino (#776)
Olvasom az írásod , hogy a GTX 1660 Ti helyett ,
inkább az RTX 2060 kártyák
ár/ értek arányban jobban megérik.
Melyiket javaslod ?
Link:

(#824) lowzor válasza Amerigo57 (#823) üzenetére


lowzor
veterán

COD kuponnal igen.
A Gainward Phoenix jó ár/érték arányban.

(#825) aginor válasza Amerigo57 (#823) üzenetére


aginor
addikt

Ezekből a legjobb a Strix, de ár/értékben jó lehet még a Gainward is, bár azt a modellt nem ismerem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#826) kiralytigris


kiralytigris
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek egy Intel G4600 proci ki tud hajtani egy gtx 1660-at?

(#827) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok! Egy 3GB-os 1060-at megéri lecserélni egy 6GB-os 1660-ra?
Játékból főleg WoT 2560x1080-as felbontáson megy, kipróbálnám a tv-n 4k-ban is.
Van-e akkora teljesítmenytöbblet, hogy megérje? 1060 4k-ban gondolom már elvérzik.
A gép lelke egy i5-8600K nincs húzva...

[ Szerkesztve ]

(#828) Long Man válasza gilfoyle (#827) üzenetére


Long Man
tag

GTX 1660 vs GTX 1060 Test in 8 Games

kb. 20-30% plusz (sokmindentől függően)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#829) lowzor válasza Long Man (#828) üzenetére


lowzor
veterán

Ez a 6 gigással veti össze...
Ennél a 3 gigás gyengébb még kb 10%-kal a kevesebb számolóegység miatt.
Meg a 3 giga VRAM ma már sok esetben nagyon kevés lehet.

(#830) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Akkor kb. 30-40%-os javulást várhatok. Már csak azt kell eldöntenem, hogy megér-e plusz kb. 40-50k HUF-ot a csere.

(#831) lowzor


lowzor
veterán

Igen, kb annyit.
Újabb játékoknál viszont nagyon felejtős lesz a 3 giga VRAM, ha medium/high-nál jobb minőségű textúrákat akarsz.
70 körül is van újonnan vállalható 1660.
Ha használt is játszik, akkor még kevesebbet kell ráfizetni.

(#832) gilfoyle válasza lowzor (#831) üzenetére


gilfoyle
őstag

(#834) aginor válasza kutga (#833) üzenetére


aginor
addikt

De ez sem rossz, ha a helyén tudjuk kezelni. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#835) lowzor válasza gilfoyle (#832) üzenetére


lowzor
veterán

Nem rossz, a hűtése nagyon jó.
Viszont ha peched van, akkor zöröghet a ventije.

(#836) kutga válasza aginor (#834) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja, az egyventis Palitot is nézegettem még anno.

Let the Zone take me if I am.

(#837) nyamsas


nyamsas
aktív tag

Sziasztok!

Videókártya vásárlás előtt állok, most egy RX 470-em van, és sokáig RX 590-el szemeztem, de az a 220w-os fogyasztás meg a közel 30 cm-es hosszúság eltántoritott végül. Igy egy MSI GTX 1660 ti OC Ventus XS-t néztem ki.
Jól döntöttem, vagy a Ventus XS nem a legjobb választás?

Köszönöm előre, az esetleges választ/válaszokat.

(#838) Saaba válasza nyamsas (#837) üzenetére


Saaba
friss újonc

Szia,

Nekem, is ilyen kártyám van, amit kinéztél magadnak.

Amit a fórumtársak leírtak az előzményekben, az mind igaz ezzel a VGA-val kapcsolatban.
Játék alatt, nekem a 22 fokos szobában, 68 °C a maximum hőmérséklete a kártyának. Ilyenkor picit van egy kis hangja. Alapjáraton 29 °C, ilyenkor természetesen csendes.
Úgy gondolom, hogy a halkabb működéshez a 3 ventillátoros 1660 ti-k jobbak, vagy egy újabb ventillátor profil kell, bár én ehhez nem értek. Az OC-ról nem tudok nyilatkozni, mert én nem szoktam tuningolni a videókártyákat. Játékokat viszi szépen, de az is igaz, hogy egy R9 280-at váltott, ahhoz képest nagy a fejlődés. :)

[ Szerkesztve ]

(#839) nyamsas válasza Saaba (#838) üzenetére


nyamsas
aktív tag

68 C, nem sok az egy kicsit?
Lehet állitani a venti fordulatszámát, mint pl. a Sapphire Trixx program esetén?
Radeon kártya esetében ezt a progit használom, tökéletesen tudom szabályozni a kártya hűtést.

(#840) Márton válasza nyamsas (#839) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem 70ig jók vagyunk.
Afterburnerrel persze h lehet allitani a fordulatot.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#841) nyamsas válasza Márton (#840) üzenetére


nyamsas
aktív tag

Szia!

Úgy irta Saaba, hogy 22 C-os szobában volt 68 C-os a kártya. Nyáron itt nem ritka a 28-30 C-os szoba hőmérséklet, gépház oldalát le is szedem mert jobban szellőzik.

2 kártya között fogok dönteni, MSI Ventus XS vagy a Gainward Ghost.

(#842) Saaba válasza nyamsas (#841) üzenetére


Saaba
friss újonc

Szia,

Ha Nálad nyáron nem ritka a 28-30 fok, akkor érdemes megnézned a 3 ventis kártyákat is.

A 772-es bejegyzéstől beszélnek a Tagok a 2-3 ventillátoros kártyák előnyeiről. Érdemes elolvasni, hátha segít a döntésben. :)

(#843) lowzor válasza Márton (#840) üzenetére


lowzor
veterán

70 az semmi, a 80 sem veszélyes még egyáltalán.

(#844) Saaba válasza lowzor (#843) üzenetére


Saaba
friss újonc

Köszi az infót.

(#845) aginor válasza nyamsas (#839) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg 100° alatt nincs gond sem a szilícium lapkával, sem a kondenzátorokkal, vagy "csokikkal". Persze a forrasztások nem biztos, hogy szeretik az ilyen magas hőmérsékletet, de anno a hőskorban nem egy csúcskártya 95°-ra volt belőve és évek múlva is faszán működtek.
A Gainwardnak pl. 80fok a célhőmérséklete gyárilag, tehát a 68° még hűvösnek is számít, ameddig halk, ne foglalkozz vele szerintem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#846) Long Man


Long Man
tag

A kerámia tokozású alkatrészek és a zárt kondenzátorok (meg még néhány masszívabb felületszerelt alkatrész) tényleg jól bírja a magasabb hőmérsékleteket, de ott vannak még maga a műgyanta alapú nyák lap (a többrétegű áramköreivel) és az IC-k BGA forrasztású "lábai".
Ezek már kevésbé szeretik a magas hőmérsékletet (beleértve a gyors hőtágulásokat/ingadozásokat is).
Volt szencsétlenségem látni - pont nVidia chip-et - leválni egy laptop alaplapjáról. :(((

A videókártya kiválasztásánál azt is érdemes megnézni, hogy a hűtűbordák mennyire segítenek a VRM-ek(voltage regulator module) hűtésében, mert ezek is komolyan fel tudnak hevülni.
Egyszerűbb kivitelű kártyákon vagy nincs is hűtése vagy csak egy egyszerű alu. borda van rajta. Jobb kártyákon a "fő" borda rész vesz a VRM-ek hűtésében is.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#847) BerserkGuts válasza Long Man (#846) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hitelesítve a kötéseknél 80-130fokig vannak ezek úgymond üzemi hőmérsékletek de az hogy egy adott kártyán mennyi hiba és milyen minőség van azt majd az élet fogja megmutatni ;]

Mint tudjátok vannak a szériahibák, széria hibák szándékosan hanyagságból, vannak az előre tervezettek amiket számításba is vesznek.
Nem kell örökké működnie és drága fenntartani a jó minőséget egyszerűbb ha nem selejtezel le olyan darabot ami 3 évet biztosan működni fog így kisebb hibák elmennek többet lehet termelni.
Meg ugye nem minden műszak egyforma nem azt a minőséget fogják mindig gyártani.

Ezért van az is hogy pl: ugyan abból a szériából van akinek soha semmi baja nem volt vele de van aki egyből vissza vitte és megutálta a terméket azóta is szidja még más nem is érti mi a baj vele nála működik.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#848) nyamsas


nyamsas
aktív tag

Végül az MSI Ventus XS mellett döntöttem, meg is rendeltem.
Köszönöm az infókat.

(#849) ricpet


ricpet
tag

Sziasztok!
Van egy régi jó kis konfigom (i5 2500k 4.2Ghz, 16gb ram, 650w táp, gtx 760)
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes venni bele 1660-as videókarit a 760 helyett? Nagyjából kihajtaná?
Nem szeretnék gépet cserélni, FullHD-ban használnám.
Gondolom a 1660ti már teljesen felesleges lenne.
Köszi

(#850) aginor válasza ricpet (#849) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem hagyjuk már ezt a "kihajcsae" butaságot. ;) Ha VGA limites helyzetbe hozod a géped, akkor többnyire igen (még ha nem is teljesen), ellenben ha CPU limitesbe, akkor pedig nem. Ettől függetlenül a VGA pont egy olyan fejlesztési pont, amit meg lehet lépni a többi komponens fejlesztése nélkül is a középkategóriában. Tehát, én azt mondom, hogy ha fejleszteni szeretnél, de csak ennyire van keret, akkor lépd meg. Max azon lehet érdemes elgondolkodni, hogy milyen kártyát vegyél. Itt viszont, amennyiben a használt piac is képben van, rengeteg lehetőséged van, érdekességnek itt egy pár: rx470/570, rx480/580, gtx1060 6gb, gtx1070/ti.
Ha mersz komolyabban belenyúlni a rendszeredbe, akkor el lehet gondolkodni azon is, hogy egy rx480 + a jelenlegi rendszered fejlesztése beleférhet egy 1660 árába, ha ügyesen csinálod. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.