Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) BerserkGuts válasza MZsoltee (#700) üzenetére


BerserkGuts
őstag

tolj neki egy pár tesztet ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#702) Sisco2 válasza detroitrw (#651) üzenetére


Sisco2
tag

Olvasgatva a hozzászólásaidat bevallom én is csend mániás vagyok ugyhogy megértelek :)

Létezik egy olyan megoldás is csak kicsit költségesebb, mondhatni nem jó a költség/teljesítmény aránya hogy veszel egy gyorsabb de még relativ halk kártyát például MSI RTX 2060 Gaming Z-t, ami gyorsabb mint a 1660 de gyári értékeken hasonló a dBa értéke mint az MSI 1660 -nak és a power limitet visszaveszed a 2060 -on hogy max egy 1660 teljesitményen menjen így akkor ez már max 1000rpm -el szinte hangtalan lesz.

Persze ha valakinek befér/jó/tetszik a 1660Ti Strix 3 ventis kártya nagyobb bordával az lehet hogy alaból is halk, ezt nem tudom de az valószínű jobban megéri akkor.

[ Szerkesztve ]

(#703) lowzor válasza Sisco2 (#702) üzenetére


lowzor
veterán

Egy egyéni ventiprofil egyszerűbb megoldás. :)

(#704) Sisco2 válasza lowzor (#703) üzenetére


Sisco2
tag

Nembiztos mert akkor ott a hőfokok fel tudnak szaladni, mert a venti fordulatszámát limitálod.
A házban rövidebb idő alatt melegebb lesz egyébkomponensek melegedhetnek. Illetve a ház meg a cpu hűtő kényszerülhet nagyobb fokozatra kapcsolni ami nagyobb zajt eredményez ugyanugy. :)

(#705) lowzor válasza Sisco2 (#704) üzenetére


lowzor
veterán

A Gaming X nagyon alacsony hőmérsékletig van gyárlig elengedve, az már nem oszt nem szoroz, ha pár fokkal melegebb lenne.
A házban a hőmérséklet szintjét a teljesítmény mértéke (W) határozza meg, a kártya fogyasztása meg így nem nőne.

(#706) detroitrw válasza Sisco2 (#702) üzenetére


detroitrw
addikt

Jelen pillanatba tudom tartani az általam kívánt küszöbértéket, mivel a házam kialakítása miatt egy 200-as ventivel (a vga segge egy síkba van a ventivel) gyakorlatilag ki tudom húzni a vga által termelt hőt, így valamivel alacsonyabb fordulaton tud üzemelni a venti (bár így is ritkán felpörög 50%-ra)
csak hát kevés ilyen kialakítású ház van ahol így meg lehet oldani, ez se egy gyári megoldás mert a ventit megfordítottam, hogy ne befele pumpálja (csak kavarná a termelt hőt) a levegőt hanem hogy kiszívja a házból

(#703)(#705) lowzor:
van tapasztalatom a ventiprofilozással, anno bios szinten is módosítottam őket, hogy ne kelljen mindig állítgatni, ha valami történik ...

csak ez a széria olyan gyenge borda szinten hogyha nem érsz el egy bizonyos légszállítási teljesítményt akkor folyamatosan nő a hőmérséklet
és 70-től meg már lehet számítani a throttling-ra
annak meg túl sok értelme nincs, ha pl. 45%-os ventivel éri el azt a légmennyiséget ahol már stagnál (vagy esik, nő) a hőfok és azt a "parabola ívet" nyújtod vagy zsugorítod
a 1070-es szériánál is még meg tudtam oldani (a borda mérete miatt) azt, hogy (~35°C -on volt az idle) 45°C-ra (ahol már megkapja a terhelést a vga) a gyárihoz képest magasabb venti fordulatot társítottam, így ennek hatására a hőmérséklet növekedése sokkal laposabb és a max hőfok is alacsonyabb lett, és kisebb ventifordulaton mert a borda végezte a dolgát

nézd meg a 1660-as hőmérséklet diagramját, amikor megkapja a max terhelést közel függőleges a növekedés
nyilván ezt a függőleges növekedést lehet csökkenteni, ha pl. alapból ~20%-on forog a venti, de ezen kialakítású vga-nál szükség van az adott légmennyiségre, hogy kordába tudja tartani a hőfokot
tehát a ventiprofilozás ezeknél nagyon keveset számít

(#707) lowzor válasza detroitrw (#706) üzenetére


lowzor
veterán

Oké, de meddig nő? :)
70 fok még egy vicc. Ha 40MHz-et visszavesz az órajelből az nem nagy dolog, észre sem venni a teljesítményben.
Az a borda azért nem rossz 120W TDP-hez, és a 3 hőcső sem kevés.

(#708) detroitrw válasza lowzor (#707) üzenetére


detroitrw
addikt

Hiába bírná a rajta lévő alkatrész meg maga a kártya a nagyobb hőfokot ha egy bizonyos fok után visszavesz az órajelből, annak semmi értelme :N
egyszer néztem s 80-nál inkább lekapcsoltam a szőrös fánk tesztet mert ment volna tovább
a 70 fokba azért így is bele szokott nyalni időnként ha a cpu is terhelve van (<60°C)

szerintem meg ez a borda egy kalap kaki :))
hőcső és hőcső között is van sok különbség (hiába van belőle 3) a gpu felfekvési felületről nem is beszélve ...

(#709) lowzor válasza detroitrw (#708) üzenetére


lowzor
veterán

Ez nem hangzik túl jól.

(#710) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Hát ezen behasalok ezek a mai szakik :C
(L:Az%20%C3%BAj%20NVIDIA%20driver%20legy%C5%91zi%20a%20lagot)[link](/L)
Az új NVIDIA driver legyőzi a lagot


Ezek nagyon okosok rájöttek nem jó gyötörni a kártyát most le lehet kapcsolni teljesen végre xD

valami hasonlót amúgy is nv panelban lekell vennem 1-re (előre reprodukált képkockák száma) de az elvileg a cpu-t használta

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#711) olivera88


olivera88
veterán

Akinek van MSI kártyája attól kérdezném támogatott e a Dragon Center?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#712) BalaG válasza olivera88 (#711) üzenetére


BalaG
aktív tag

hogy erted? :U
Nekem MSI-m van es fent van a dragon center is.
Mutatja a fokot meg minden sz**rt de kb ennyi.
Igaz addig hasznaltam mig az RGB-t beallitottam de masra nem :DD
.. mire kene meg? ...vagy mit tud ami jol johet? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#713) krisz77


krisz77
tag

sziasztok szerintetek melyik jobb kártya ?

https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gainward/geforce-gtx-1660-ghost-oc-6gb-gddr5-426018336-4474-p463025286/

https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/msi/geforce-gtx-1660-ventus-xs-oc-6gb-gddr5-gtx-1660-ventus-xs-oc-6g-p461501463/

(#714) krisz77


krisz77
tag

még anyi kérdésem lenne hogy a gigabyte 3 ventilátoros gtx 1660 menyire ajánlott?

(#715) olivera88 válasza BalaG (#712) üzenetére


olivera88
veterán

Hát mert úgy néztem nem minden kártyához való. :F
Felraktam, de kb semmit se mutat. :(
Nem így kellene kinéznie.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#716) DudeHUN válasza krisz77 (#714) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem az van 2-3 hónapja (túl jó áron volt és amiket olvastam róla sem voltak negatívak) és eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Húzva is van. Nem hangos, nem forró. Remélem így is marad.

Gamer for Life

(#717) btf válasza olivera88 (#715) üzenetére


btf
aktív tag

Szedd le a fullos Dragon Center-t ami több mindent is tartalmaz, aztán azon belül szedd le a Live Update-en keresztül a Mystic Light-ot.

Milyen kártyád van?

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#718) krisz77 válasza DudeHUN (#716) üzenetére


krisz77
tag

szia a 3 ventis gigabytot mondod ?

(#719) olivera88 válasza btf (#717) üzenetére


olivera88
veterán

MSI 1660 Armor OC

Mi a verziószáma ennek? Nekem az 1.0.0.50 van.

Innen töltöttem le. [link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#720) btf válasza olivera88 (#719) üzenetére


btf
aktív tag

1.0.0.54 a verziószám.

Próbáld meg Live Update-en keresztül frissíteni, hátha letölti a többi komponenst. (Felhő ikon)

Sry, azt hittem hogy a Mystic Light-al van gondod, de látom nem is RGB-s a kártyád.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#721) dniki88 válasza krisz77 (#718) üzenetére


dniki88
tag

Szia
Nekem is a 3 ventilátoros Gigabyte van, gond nincs vele, megvenném újra is.
69 fok volt a max eddig, hangjáról nem tudok nyilatkozni, mert sok ventilátor van a házban, így számomra az nem volt feltétel, de nem lehet vészes.
Esetleg van még pár ajánlott, pl. MSI Gaming X, Palit/Gainward 2 ventis, stb.

(#722) olivera88 válasza dniki88 (#721) üzenetére


olivera88
veterán

Hány fokos szoba hőmérséklet mellett volt annyir? Mert nekem 28 fok mellett is Csák 62 fol max egy MSI kártyával

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#723) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Az 1 ventis megoldások mennyire életképesek? Pl. Palit, Gainward. Illetve a Manli ajánlott márka?

Köszönöm.
Üdv. : Krisztián

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#724) aginor válasza 123sylaar (#723) üzenetére


aginor
addikt

Ha a helyén tudod kezelni őket, akkor nincs velük baj, a maguk kategóriájában ajánlott kártyák, bár a tartósságról még nem fog tudni neked senki nyilatkozni egyelőre.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#725) 123sylaar válasza aginor (#724) üzenetére


123sylaar
aktív tag

:R :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#726) Márton válasza aginor (#724) üzenetére


Márton
nagyúr

Helyén kezelés = no tuning?
Mert akkor rendben.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#727) zef válasza 123sylaar (#723) üzenetére


zef
tag

Szia!

Az unokaöcsém gépében landolt egy 1 ventis Gigabyte 1660Ti. Terhelés nélkül nem is forog, ha meghajtod, akkor sem visít, hanem fúj a szél hangja van :)

Nekem eléggé bejött. Kicsi a bors, de erős :)

(#728) dniki88 válasza olivera88 (#722) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Körülbelül ugyanaz a hőfok mellett, 1-2 hete néztem a kánikula alatt.

(#729) aginor válasza Márton (#726) üzenetére


aginor
addikt

Amit korábban is írtam neked privátba. ;)

'A kártya az egyik legolcsóbb normális típus, így csodákat nem kell tőle várni. Tuning rekordokat nem ezzel fogod megdönteni, ahogy lederesedni sem fog működés közben.
Alapvetően a halk működésre van hangolva, így gyári profillal felengedi a kártyát 80fokig olyan 2000környéki fordulattal. Ilyenkor már csendes szobában fülelve hallani, de hangosnak nem mondanám, egyáltalán nem zavaró. Az akusztika amúgy is egy elég szubjektív dolog, így lehet hogy te hangosnak fogod találni.
A kártya árát figyelembevéve szerintem egy remek termék, de a tartósságról nem tudok még nyilatkozni."

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#730) DudeHUN válasza krisz77 (#718) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Igen a Gigabyte 1660 Gaming OC 6G kártyát. Azt hiszem csak ez meg a sima Gaming három ventis náluk.

Gamer for Life

(#731) Márton válasza aginor (#729) üzenetére


Márton
nagyúr

korrekt

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#732) 123sylaar válasza dniki88 (#728) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Köszi! :R :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#733) krisz77 válasza dniki88 (#721) üzenetére


krisz77
tag

szia és fél passiv ?

(#734) krisz77 válasza krisz77 (#733) üzenetére


krisz77
tag

a 3 ventis gtx 1660 gigabyte fél passiv ?

(#735) dniki88 válasza krisz77 (#734) üzenetére


dniki88
tag

Igen

(#736) Márton


Márton
nagyúr

Azt tudja vki, hogy egy 1660 (vagy Ti-n) jobb minőségű az NVENC kódoló mint egy 1060-on?
Azt olvasom, hogy a Turing miatt van fejlődés. Korábban az x264 (cpu-val) jobb minőséget produkált, az nvenc meg persze gyorsabb volt, de állítólag most már a Turinggal felzárkózott a hardveres kódoló is.
Valakinek tapasztalat?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#737) zef válasza Márton (#736) üzenetére


zef
tag

Ez mondjuk nvidia saját cikk, de érdmes lehet megnézni a képeket:

Turing H.264 Video Encoding Speed and Quality

(#738) Márton válasza zef (#737) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#739) Márton válasza zef (#737) üzenetére


Márton
nagyúr

Elég meggyőzők a képek, gyakorlatilag feleslegessé válik a cpu enkódolás.
A nagy kérdés már csak az, hogy egy TU116 chipben is ugyanúgy dolgozik az NVENC (sebesség, minőség), mint itt a tesztalany Tesla T4-ben? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#740) Márton


Márton
nagyúr

Felbukkant még egy probléma, állítólag a chip már nem tudja az interlaced h264 enkódolást :W
Tudom, 4k meg 8k, meg minden, de azért sok kamera és tv adás még 50i-ben megy, én szinte napi rendszerességgel használom a formátumot. Vajon miért kellett ezt mellőzni!?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#741) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!

1660Ti-ból mik az ajánlottak? Értékbeli felső határ nincs, legyen tánc fanstop, csendes és jól hűtsön.

(#742) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Új gép vásárlása előtt állok.
Az alábbi kártyáról mi a véleményetek?
Colorful GeForce GTX 1660 Ti iGame Ultra 6GB GDDR6
Válaszokat előre is köszönöm! :R :R :R

(#743) apholyon


apholyon
aktív tag

Üdv!

Segítsetek kérlek, az 1660 ti-ből melyik márkák és azon belül mely kiadások / típusok ajánlottak?

Az már szinte biztos, hogy ilyet veszek (Ryzen 5 3600 mellé lesz), de annyi fajta-féle van belőle, nem tudok eligazodni.

Minőségben és teljesítményben nem tudom mekkorák a különbségek, árban aránylag nagyok. Hozzá nem értő lévén tuningolni nem fogok, általános felhasználásra, multi játékra kell.

Márkából gondolom valami nevesebb, Gainward, MSI, GigaByte, stb., de azon felül OC, Steel, Armor, Phoenix, Dual, Gold, kiskutya f@sza, totál el vagyok veszve sajnos :( :)

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#744) .Ishi. válasza apholyon (#743) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Szia!

Olvass vissza par oldalt, gyakran jon elo ez a kerdes.

Sokfele lehetoseg van, es ha nem akarsz egy fejfajast, akkor az MSI Gaming X egy jo valasztas.

(#745) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Gyors kérdés, ki melyiket venné?

PALIT GEFORCE GTX 1660 STORMX

vagy

MSI GeForce GTX 1660 GAMING X

A Palit egy tizessel olcsóbb, de valamivel hangosabb is ahogy olvastam, a kérdés, megér-e ennyit a jobb hűtés. A csendes működés egyébként fontos nekem, így az utóbbi felé hajlok. Tuning nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#746) lowzor válasza kutga (#745) üzenetére


lowzor
veterán

Ha van rá lóvé, akkor megéri.
Halkabb, hűvösebb, tudja a passzív módot.
Plusz van rajta backplate, meg jobb a tápellátása (OC-nál jól jöhet).

[ Szerkesztve ]

(#747) kutga válasza lowzor (#746) üzenetére


kutga
nagyúr

Lesz rá akkor. :D

Let the Zone take me if I am.

(#748) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Írtam a nagy VGA fórumba is, de bepróbálkozok ide is:
Vagy asus, vagy Gainward kártyák közül kell döntenem, mert elfüstölt a régi a 6 éves konfigban:
Intel I5 4670
8 giga DDR3 RAM
ASUS H87 Pro alaplap.

ASUS TUF GTX 1660
ASUS STRIX GTX 1660 TI

Elsősorban a két asus közül döntenék, kérdés, hogy a jelenlegi konfigba nem felesleges-e már a TI...

Ajánlották a Gainwardokat, viszont nem találok róluk teszteket, legalábbis ezekről nem:

Gainward GTX 1660 GHOST
Gainward GTX 1660 TI GHOST

Elsősorban ASUSok közül melyiket érdemesebb megvennem? Fontos a hőfok és a zaj is...
Másodsorban a 4 közül melyik a legjobb döntés a gépembe? Az áruk harmadlagos, a minőség és a megbízhatóság nekem fontosabb az ASUS termékek eddig nem okoztak csalódást, ezt a Gainwardot meg egyáltalán nem ismerem....

Köszönöm :)

(#749) lowzor válasza Qadron (#748) üzenetére


lowzor
veterán

Ha mindenképp Asus, akkor Strix 1660Ti.
A TUF-on egy agyonspórolt, semmitérő hűtés van.

(#750) Qadron válasza lowzor (#749) üzenetére


Qadron
tag

Közben kiderült, hogy az asus nem fér be a házba... 290 mm az kevesebb, mint a 302 XD

Ezekről a gainwardokról mit lehet tudni? Azt látom, hogy olcsóbb és ezt ajánlják máshol is, van olyan jó/közel jó a hűtése hőmérséklete, mint az ASUS Strixnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.