Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) vigiri


vigiri
újonc

Sziasztok!

Tud valaki segíteni,hogyan (esetleg milyen programmal) lehet videókàrtyàt alulfeszelni?
Nekem gtx 1660 Ti -om van.
Előre is köszönöm!

(#1852) Sipoka válasza vigiri (#1851) üzenetére


Sipoka
csendes tag

Ez alapján szerintem meg fogod tudni csinálni [link] , de találsz még jó pár másik videót is. GPU undervolt-ra ha rákeresel.

(#1853) vigiri válasza Sipoka (#1852) üzenetére


vigiri
újonc

Köszönöm!

(#1854) malacka87


malacka87
senior tag

Skacok ismerősnek 1 hónapig volt garanciában a 1660-as kártyája. 1 napig ment és ehhez hasonló lett a foglalat.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1855) szasanyi válasza malacka87 (#1854) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nagy gáz! Ti. fizikai sérülésnek tekintik és nincs rá garancia. Megnézte alaposan miután átvette (vagy mielőtt betette a gépébe)? Mert ha biztosan nála történt... nyilván meg lehet próbálni a griztatást - ha valóban 1 nap telt el -, de még úgy is erősen kétesélyes.
Ezen túl vlaszeg a lap PCIE slotja is ui. sérült, szóval a köv. kártyát is hazavághatja.

(#1856) malacka87 válasza szasanyi (#1855) üzenetére


malacka87
senior tag

Mielőtt belerakta kitakarította. És látható sérülés sem volt rajta. Azt írta hogy felpörögtek a ventik meg 100%-on tekert mielőtt érezte a szagot.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1857) malacka87 válasza szasanyi (#1855) üzenetére


malacka87
senior tag


Közben jött kép.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1858) szasanyi válasza malacka87 (#1857) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahogy mondtam, jó eséllyel a lapnak is annyi. Egyébként ugyanazt a kártyát kapta vissza ami gariban visszament? Ha igen akkor vmit elbaltáztak vele, és most a lapnak is annyi. Legalábbis én nem mernék beletenni egy másik dVGA-t, nehogy kinyirja azt is.

(#1859) malacka87 válasza szasanyi (#1858) üzenetére


malacka87
senior tag

Igen ugyan azt kapta vissza. Most viszi is be az egész gépet.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1860) szasanyi válasza malacka87 (#1859) üzenetére


szasanyi
félisten

Hova? Kíváncsi vok hol és hogyan állnak egy ilyen problémához.

(#1861) malacka87 válasza szasanyi (#1860) üzenetére


malacka87
senior tag

"aqua webaruhaz toluk vettem de a szervizt mas cég csinalja naluk csak le lehett adni"

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1862) Hugi0333


Hugi0333
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem az volna, hogy melyik videó kártya volna jobb választás?
Fontos a hőfok és a zaj is

Asus Strix Geforce GTX 970-oc-t váltana

ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-GAMING
MSI GEFORCE GTX 1660 SUPER GAMING X

Monitor: AOC 24G2U 144 Hz-es
Lap: Asus Maximus VII Hero
Proci: i5 4690K
Táp: Cooler Master 600
Köszönöm szépen ha válaszoltok!

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#1863) szasanyi válasza Hugi0333 (#1862) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem most nem érdemes VGA-t venni. Jön az új generáció, és lehet árcsökkenés mind2 oldalon (sőt, több helyen még árat is emeltek).. De ez persze csak egy vélemény, bár én tartom ti. én is VGA vásárlás előtt állok. ;)

(#1864) Hugi0333 válasza szasanyi (#1863) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

Köszönöm

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#1865) diegho válasza Hugi0333 (#1864) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha valaki most tervezne Gainward Ghost OC 1660 Super kártyát venni, annak hétvégén tudok egy jó ajánlatot tenni. (Hétfőn vettem át az Alza-ból a kártyát 67k-ért 3 év garral, kibontottam, kipróbáltam, visszacsomagoltam) el akarok állni a vásárlástól egyéb okok miatt, haszon nélkül adnám tovább.

(#1866) bounty123 válasza diegho (#1865) üzenetére


bounty123
őstag

Túl hangos? :U

(#1867) diegho válasza bounty123 (#1866) üzenetére


diegho
nagyúr

Sajnos nem gyorsabb vele a youtube 1080p-ben, mint a 1060-al :)) 3 napig volt a gépben, ugrottam egyet PUBG-ben és mentem 3 kört WOT-al, na erre nem kell másik kártya. Amúgy nem vészes a hangja, halkabb, mint a 1060-asom, de tény, hogy elég lepkefing súlyban az egész kártya.

(#1868) MeroM


MeroM
senior tag

Ipon gariztatás után beléptem a clubba egy gainward 1660 itx el. Elsőre meglepően halk. Giga 1650supert cseréltem be 😁

(#1869) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Sziasztok.

Nektek kellett esetleg bios frissítés 1660S miatt? Jövő héten jön az árú, és felkészülnék, ha esetleg kellene :)
1660 Super fog leváltani egy 1050Ti-t.

Lapom bios verziói: [link]

Bocs, ha kicsit offos a téma. Meg hát van ezer féle lap.. hogy tudnátok pont az enyémre véleményt mondani. Inkább úgy kérdezem, hogy ha a 1050Ti ment vele, akkor a 1660S is fog? :)

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#1870) MeroM válasza Adebayor (#1869) üzenetére


MeroM
senior tag

Menni fog.

(#1871) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Új gépem lett ma és nem hagyja feltenni a 1650 karimhoz a vga drivert. Több féle win10et is próbáltam. Nincs eredmény.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1872) MeroM válasza Apollo_21 (#1871) üzenetére


MeroM
senior tag

frissítsed fel a legujjabb verzióra a windowst, vagy tegyél fel egy kb fél évvel ezelötti drivert.

(#1873) MZsoltee válasza Apollo_21 (#1871) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen oprendszer Win10? Jogtiszta, vagy virágbolti?
Amúgy lejjebb a megoldás alapvetően.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1874) MeroM válasza MZsoltee (#1873) üzenetére


MeroM
senior tag

majdhogynem mindegy milyen win 10 új NV driver 1903 alatt nem megy fel.

(#1875) MZsoltee válasza MeroM (#1874) üzenetére


MZsoltee
veterán

A jogtiszta jellemzően magától frissít. A mókolt nem feltétlenül...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1876) MeroM válasza MZsoltee (#1875) üzenetére


MeroM
senior tag

van win 10 ből olyan h mokkolt? :)

(#1877) indeus


indeus
csendes tag

Sziasztok!

Egy MSI RX 470 Gaming X 4GB VGA-t szeretnék lecserélni egy GTX 1660-ra. Egy 21:9 képarányú (LG34WK650-W) monitorral használom többnyire FPS-ekkel (Doom, Modern Warfare 2019, stb.), kizárólag Single player módban, multi soha. Olyan VGA-t keresek, ami a 2560x1080-as felbontást fullon vinne minden címet. Egy aggodalmam van a GTX 1660-nal, hogy a 6GB elég lesz ehhez a felbontáshoz? Halk kártyát akarok és semmi tuningot (nem értek hozzá és nem is akarok ezzel foglalkozni).

Mit ajánlanátok ehhez a konfighoz? Fractal Design 202 ház + Integra M 450W táp, Intel G4560 CPU, MSI H270i Gaming Pro AC lap, Samsung 16GB @2400Mhz RAM. Fontos, hogy a Fractal Design mini ITX házban is elférjen, bár az RX 470-et elnézve, ezzel nem lesz probléma. Előre is köszönöm a törődést!

(#1878) Dark KillerX válasza indeus (#1877) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szia én egy 1060 6Gb-ról váltottam anno , és nem bántam meg , te cirka kb 30-35% fogsz gyorsulni , vhol még többet is A másik pedig , hogy mivel ezek az 1660-ok gyárilag nagyon visszavannak fogva , még további 10-12% többlet is lehet bennük , persze a tuning mindig lutri.

Az általad említett játékok közül a Doom-t megeszi simán [link] , max az árnyékokat és esetleg kisebb AA-t használsz , illetve a Cod-nál is hasonlóan picit visszaveszel mondjuk az AA-ból [link] , és esetleg dobsz egy kis OC-t , ott mindjárt nyerhetsz pár fps-t.

Azért halkan megjegyzem az a proci eléggé kevés lesz ahhoz a vga-hoz sztem.

Itt 480-hoz hasonlítják , szóval ennél még gyorsabb lesz [link]

[ Szerkesztve ]

(#1879) indeus válasza Dark KillerX (#1878) üzenetére


indeus
csendes tag

Sejtem, hogy kevés lesz a CPU mivel régi nagyon, de azért a 30% az nem hangzik rosszul. Az RX470 mennyit érhet? Kb 15-öt? 70-80e körül meg van már normális 1660? Ha igen, akkor melyiket vegyem meg? Végigolvastam ezt a topikot és mindenki az MSI Gaming X-et ajánlja, az vajon elfér a házban és tényleg elég halk? Vagy van más alternatíva? Gondolkoztam még a kis méretű Gainward Pegasus-on is, de azért egy ventilátortól nem várnék túl sokat, tuti hangos lesz. Vagy?

(#1880) MZsoltee válasza indeus (#1879) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nekem több ismerősömnek is van stormx-e ami ugyanaz mint a pegazus. Nincs különösebb gond velülük. Én a 2 ventiset vettem Ghost néven, de a Super változatot. 80k körül lehet venni 1660 Supert is, ami majdnem 1660Ti szint. Nem GDDR5-ös ramok vannak rajta, hanem GDDR6.

Az RX ér 20-25-öt is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1881) Dark KillerX válasza indeus (#1879) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szia teljesen jó amit a kolléga ajánlott , szvsz nem lesz rá gondod

Esetleg még ez [link] ? használt , de hsszú garis :R

(#1882) indeus válasza MZsoltee (#1880) üzenetére


indeus
csendes tag

Köszi, megnézem a Ghostot. Azt látom, hogy nagyjából 75-85 között vannak ezek, de a teljesítménykülönbség annyira minimális (régi a CPU-m is), hogy valószínűleg elég lesz az alap 1660 is.

(#1883) indeus válasza Dark KillerX (#1881) üzenetére


indeus
csendes tag

Köszönöm, de azt nézem hogy párezer forint a különbség a bolti és az itt hirdetett kártyák között, akkor meg inkább megveszem számlával, garral vatta újonnan egy üzletből.

(#1884) MZsoltee válasza indeus (#1882) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem tudom a CPU-t tervezede upgradelni, de mindenképp érdemes lenne. 6700-asok már emberibb árakon mennek. Ha nem mini itx-es lenne a konfig, akkor lehet ajánlanám hogy cserélj platformot is.Bár így is meggondolandó, az alaplhoz fűtdő elvárasok függvényében.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1885) indeus válasza MZsoltee (#1884) üzenetére


indeus
csendes tag

Köszi, de azért még úgy látom mindig 60e körül vannak az i7-esek, így azt most kihagyom. Körülnézek és ha megvan az új GTX 1660, dobok némi teszteredményt róla, ilyen régi konfiggal amúgy is kuriózum lesz :)

(#1886) zsola73_2.0


zsola73_2.0
csendes tag

Sziasztok.
Most vettem egy Gigabyte 1660 Super GTX-et.
Asus B250, és egy I5 7600 processzor hajtja.
Szerintetek elég neki ez a proci, vagy cserélni kellene ?

(#1887) MZsoltee válasza zsola73_2.0 (#1886) üzenetére


MZsoltee
veterán

Alkalmazás és beállítás függő. Töltsd le az MSI afterburnet és nézd meg, hogy az általad használt játékokban hány százalékon teker a VGA. Ha

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1888) indeus válasza Dark KillerX (#1881) üzenetére


indeus
csendes tag

Majdnem rávetettem magam erre, de az Asus oldalon azt olvasom, hogy a szélessége 5.3cm:

https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-GTX1660S-O6G-EVO/specifications/

a Fractal Design oldalon meg azt, hogy max 5cm széles kártyát tudok belerakni:

https://support.fractal-design.com/support/solutions/articles/4000055657-node-202-graphics-card-limitations-and-fan-possibilities

Van olyan kártya, ami 5cm széles, vagy az alatt van, két ventis és nem melegszik? Most már mindenképpen Supert akarok, 10e Ft az nem tétel.

(#1889) indeus


indeus
csendes tag

1. A zöld kerettel jelölt műanyag kitámasztót úgy tűnik ki kell szedni, mert nem elég a hely, ez nagy gond, ha kiszedem (vagy faragjam kisebbre)? Ezt most kb a szentlélek tartja, de gondolom stabilizációs funkciója van.

2. A másik aggodalmam a piros kerettel jelölt képen, hogy a tápcsati miatt elképzelhető, hogy az 5cm se lesz meg? Vagy a kártyák az a része nem nyúlik oda?

3. Itt látszik a mostani RX470 teljes szélessége a házban.

Szerintetek el fog férni itt bármi is? :)

(#1890) MZsoltee válasza indeus (#1889) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lehet egy rendes ház vásárlása lenne a legjobb, ha nem vagy profi a gépépítésben... :B

Pár példa a 1660 Super-re vonatkozó kérdésre méret tekintetében. De nem melegszik és kicsi pont egymás ellentéte.

[link]
[link]
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1891) indeus válasza MZsoltee (#1890) üzenetére


indeus
csendes tag

A ház mindenképpen marad mert imádom, hogy kis helyen elfér és jól néz ki. Nem is a hőmérséklet zavarna, hanem a zaj. Végigolvastam az egész topikot már és @kutga írta, hogy a Palit StormX titkos favoritja. Erről esetleg van valakinek konkrét tapasztalata (azon kívül, hogy jó)?

Bár a Fractal Design szerint 5 cm széles VGA is elfér, ez a mai mérésem alapján erős túlzás (már a 4cm is neccesnek tűnik). Valószínűleg az lesz, hogy mégis valamilyen hardverapros embertől kell vegyek, aki megengedi, hogy konkrétan lemérjem a kártyát, mielőtt fizetek. Elég kockázatos így rendelni bármit a netről. Mindenesetre fogalmam sincs melyiket vegyem meg :F

(#1892) MZsoltee válasza indeus (#1891) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azt értem, hogy tetszik, de ha a helyszűke nem feltétlenül indokolja, lehet nem ér annyit a dolog. Egy sima matx ház lehet ettől az egész szenvedéstől megóvna.

A gainward pegasus ugyanaz, mint a stormx. Baráti társaságban van, nincs vele gond, panasz rá kicsit több mint egy éve van használatban. Egy fractal design core 1000-es házban van, ami jól szellőzik.

A 15napos elállás pont erre jó, csak bírd idegekkel és idővel.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1893) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Augusztus közepén vettem egy Gainward 1660 Super VGA-t és most pár hete lecseréltem a régi configot egy i5-10400f-re. Warzone alatt 98%on megy a VGA és 40-45%on a CPU.
Lehetséges, hogy erősebb VGA kéne az i5 mellé?! 2060 vagy 2060 Super esetleg?!

Segítséget előre is köszi! :)

" Just remember Manchester is RED! "

(#1894) zsola73_2.0 válasza MZsoltee (#1887) üzenetére


zsola73_2.0
csendes tag

Megnéztem 50% CPU, 99% GPU a tesztekben..

(#1895) MZsoltee válasza zsola73_2.0 (#1894) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ne a teszteket nézd! Játék közben MSI afterburnerrel ki tudod iratni a kihazsnáltságokat.

(#1893) Zimmi91
Milyen játékban beállítással és milyen felbontáson? De általánosságban a 10400f komolyabb vga-t is kényelmesen kihajt! :K

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1896) Zimmi91 válasza MZsoltee (#1895) üzenetére


Zimmi91
addikt

CoD : Warzone 1080p és full med, néhány beállítás low.
Fifa 21 1080p és full ultra

Lehet nézek akkor egy 2060S-t mellé, csak félek kevés lesz neki a 400W-os tápom.

" Just remember Manchester is RED! "

(#1897) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok jelenleg egy 16GB ram, és egy Ryzen 5 3400G es gépem van, 1660 Super VGA t szeretnék, a CPU elég hozzá?
Illetve ez a kiszemelt típus . "Gigabyte GV-N166SOC-6GD nVidia GTX 1660 SUPER OC 6G "

(#1898) Sipoka


Sipoka
csendes tag

Picivel erősebb nem árt,de játék függő, hogy épp cpu limitbe vagy vga limitbe ütközöl.10-ből 8-9 játéknál még mindig vga limited lesz 1660-nal full hd-ban ezzel a cpu-val.
[link]

Szerintem dönts el magad. :)

[ Szerkesztve ]

(#1899) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Palit 1660Ti StormX kártya és egy i5-9400F proci. TVn játszom vele kizárólag 1 játékot. Ezt viszont 4k-ban Ultra/Magas beállításokkal (Nvidia Gaming Experience optimalizálta be).

Azt vettem észre, hogy játék közben a kártya nincs teljesen kihasználva (gyakran 80% csak), valamint a proci is 25%-30%-on pörög (6 mag summary). Nvidia control panelen beállítottam max fps-t 59-re (60Hz-es TV) + V-Sync Fast-re állítva, játékban pedig kikapcsolva. Ahogy a csatolt kép is mutatja, FPS nem mindig éri el a max FPS számot, vannak olyan esetek amikor a felét se. Kérdés, hol itt a bottleneck? MSI Afterburnerben GPU memoria használat 4841MB, Freq 6000Mhz. Ha jól tudom 6GBos ez a kártya, akkor miért csak 4.8Gb-ot használ? Ennyi a max?

Elnézést, ha nagyon egyértelmű kérdést tettem fel, nem vagyok expert a témában, de kíváncsi az igen. :)

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#1900) blendész


blendész
tag

Sziasztok! A Gigabyte 1660 Super Gaming OC kártyából van 2 és 3 ventis verzió is. Esetleg tudtok bármi infót mondani, hogy ez a különbség mit jelent a gyakorlatban?

www.meszlenyiandras.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.