Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Corsa02 válasza lenoma (#1799) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm, ez egy nagyon korrekt teszt. Az világossá vált, hogy a TI gyakorlatilag nem gyorsabb, max 1-2%-al, de azt sem mindig tudja hozni, így semmi értelme több pénzt adni érte. Nekem Full HD felbontás mellé kellene kártya, ezt a jövőben sem fogom átlépni, legalább is még évekig biztos nem, úgy látom ár-érték arányban az 1660 Super teljesen korrekt választás. Ez az MSI Gaming X pedig meg is győzött, nagyon korrektnek tűnik.
Én Németországban élek, jelenleg ez a kártya 266€, tehát kb.93.000.-Ft , ez egész jó árnak tűnik.

TechN7ne
Köszönöm Neked is a megerősítést.

Ahogy nézem alig lehet kapni Magyarországon ezt az MSI Gaming X-et...kifutó lenne?

The Truth Is Out There --->

(#1802) TechN7ne válasza Corsa02 (#1801) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van még egy-két helyen ,egy 10 es el drágábban. :)

(#1803) lenoma válasza Corsa02 (#1801) üzenetére


lenoma
aktív tag

Nekem is MSI 1660 Super Gaminx X kártyám van de én egy 1060 3GB-ot cseréltem le és alig kellett ráfizetnem, mert a cserekártyát garanciában levásárolhattam teljes áron.
A hűtője is Super, ráadásul az MSI 2060 Gaming X 8Gb kártyán is ez van az pedig többet fogyaszt.
Arra figyelj, hogy a nyák mindkét oldalán lévő backplate jól végzi a dolgát, szépen melegszik és a kártya fölé sok hőt visz amit el kell szállítani légáramlattal. Vagy a CPU léghűtésével, vagy vízhűtés esetén házhűtéssel, különben melegszik a kártya ami amúgy nálam gyakran 60C alatt megy játék alatt FanStop módban.
Amúgy kipróbáltam az OC-t rajta és simán megy 1530 helyett 1700 Mhz-et és akkor 2Ghz fölött van a Boost és csak néhány fokkal melegebb.
fHD maxra húzva a legtöbb játékot stabilan viszi 60FPS-el, talán a Metro Exodus és egy régebbi openGL-es Wofenstein-t kellett űberről ultrára visszavenni, hogy ne essen 60 FPS alá.
A Ti kártyákat vezetik ki, már nem gyártják, mert az 1660 Super utolérte teljesítményben és olcsóbb gyártani.

(#1804) Corsa02 válasza lenoma (#1803) üzenetére


Corsa02
őstag

Hát igen, nálam is 1050TI-t váltana, de nyílván én ilyen jól nem jövök ki a buliból :D
Ahogy nézem a teszteket, kb. 2-2,5x több FPS-t tud a 1660S mint az 1050TI-m, már ez is nagy előrelépés lenne. Viszont ami elgondolkodtató, hogy a 2060 topikban, meg azt mondják, hogy 8GB Vram alatt már nem szabad venni kártyát...mennyire látod így? Kifut a 1660S a Vram-ból?

The Truth Is Out There --->

(#1805) lenoma válasza Corsa02 (#1804) üzenetére


lenoma
aktív tag

Igazuk lehet, de meg kell nézni a feltételeket hozzá, hogy mikor kevés a 6Gb:
- Néhány év múlva
- fHD felbontás felett
- néhány optimalizálatlan játéknál maxra húzva
- RTX on
- 60Hz-60FPS felett

A linkelt cikkben van egy kép, hogy mire elég a 6Gb a jelenben:

Egy mostani 6GB-os új vagy használt de garanciális kártyát 1-1,5év múlva lehet majd cserélni ráfizetéssel a következő generáció középkategóriás 8Gb-os kártyáira, addig pedig jó a 6Gb is fHD 60FPS-re simán.

[ Szerkesztve ]

(#1806) Corsa02 válasza lenoma (#1805) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen ez is igaz, most el kell döntenem, hogy mondjuk ha most fizetek ki többet akkor 1,5 év múlva nem kell mert a 2060 Super 8gb kiszolgál és megy mondjuk fullHd-n még +1,5 évet 60hz/60fps-n, vagy akkor már az is kevés lesz...
Vaaagy feleslegesen fizetek ki most többet mert elég lesz a 1660 Super is még...

Ezt még meg kell álmodnom :)

The Truth Is Out There --->

(#1807) Corsa02


Corsa02
őstag

Közben egy kérdés felmerült ma reggelre. Az egyik webshop megakciózta a TI-t, így kb. csak 10€-val drágább mint a Super, ez esetben is inkább a Supert válasszam? Szintén Gaming X...

The Truth Is Out There --->

(#1808) Pkc83 válasza Corsa02 (#1807) üzenetére


Pkc83
őstag

Ha csak 10 euro a difi akkor vedd a Ti-t.
Kb 2-3 fps-el tud többet mint a super de annyit megér.

(#1809) Corsa02 válasza Pkc83 (#1808) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, én is igy gondoltam, de azt nem értem, hogy, hogy van az hogy bizonyos tesztekben a TI szinte mindenhol 2-3 Fps-el többet tud, bizony tesztekben meg a Super kerekedik felül pár Fps-el...nem értem mitől függ ez, ha ugyan úgy van hajtva.

The Truth Is Out There --->

(#1810) Pkc83 válasza Corsa02 (#1809) üzenetére


Pkc83
őstag

Én nem láttam még olyan tesztet ahol super verte volna a
Ti-t, de gyakorlatilag mindegy is mert minimális a különbség.
Játéktesztek a fontosak szerintem és nem a szintetikus tesztek.

(#1811) VGNGR válasza Corsa02 (#1809) üzenetére


VGNGR
senior tag

Van amelyik játék jobban értékeli a gyorsabb memóriát, mint önmagában a GPU nyers erejét?

(#1812) Corsa02 válasza Pkc83 (#1810) üzenetére


Corsa02
őstag

Pl. ez a teszt, ha lejjebb görgetsz és a játékokat megnézed szinte minden tesztben a Super nyer.

VGNGR
Valószínű igazad van, valahol ott lesz a dolog nyitja.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#1813) Pkc83 válasza Corsa02 (#1812) üzenetére


Pkc83
őstag

Szerintem ez marhaság. :K
Például Metro alatt 1080p ultrán 29%-al gyorsabb a super mint a Ti.
Kizárt dolog.

(#1814) Corsa02 válasza Pkc83 (#1813) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen. valszeg igazad van, most több youtube összehasonlítást megnéztem, 2-3 FPS-el a TI mindig gyorsabb.

The Truth Is Out There --->

(#1815) lenoma


lenoma
aktív tag

Nagyságrendileg 8%-al kevesebb feldolgozó van a Superben mint a Ti-ben, de 16%-al gyorsabb memória.
A jövőben a gyorsabb memória az időtállóbb pláne RTX-nél.
Sok Super gyártó megpiszkálja a gyári TDP-t 130-135-140W-ra és így elolvad az alapórajeles Ti GPU előnye. Viszont a Super ram órajele 2Gbps-el magasabb.
A Ti gyártását abbahagyták, mert drágább, de 10EUR felárért jó vétel.
Illetve nagyon fontos a hűtő, abból a szempontból, hogy a Boost meddig tud kifutni.

[ Szerkesztve ]

(#1816) Corsa02 válasza lenoma (#1815) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm a választ. Így érthető is a dolog, közben lépnem kellett mert lejárt volna az akció a 1660 TI-re, így 10€-val drágábban azt rendeltem végúl, egyébként az MSI GTX 1660TI Gaming X-ről van szó, elvileg ugyan az a hűtés mint a Super Gaming X-en, talán nem lesz gond a Boost-al.

The Truth Is Out There --->

(#1817) TechN7ne válasza Corsa02 (#1816) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tökéletes választás

(#1818) Corsa02 válasza TechN7ne (#1817) üzenetére


Corsa02
őstag

:R
Köszönöm mindenkinek a segítséget a választáshoz, ha megérkezett és kicsit használtam írok róla majd pár sort.

The Truth Is Out There --->

(#1819) DobaiLaszlo


DobaiLaszlo
friss újonc

Sziasztok!
Két problem van:
Az egyik, az hogy youtube videó csak tölt, de se kép, se gang nem indul el.
A másik hogy egy adott játékban sem a vga, sem a cpu nem pörög 95-100%on. Ez a képen is látható. A konfig új, tegnap még mentek a videók normálisan, de játékot nem próbáltam. Driver legfrissebb. Ha ez fontos akkor, dsub -> hdmi átalakítót használok. De ki tudom próbálni csak hdmi-vel tv-n. Konfig:
Ryzen 5 1600
Gtx 1660 super- Msi Gaming X
Asrock b450m hdv r4.0
16 gb 3000 mhz ram (alapból 2400 mhz, tuningal 3000)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#1820) cintula187 válasza DobaiLaszlo (#1819) üzenetére


cintula187
addikt

"dsub -> hdmi átalakítót használok"'
Ez eléggé gázul hangzik. Miért haszálsz ilyet? :Y

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1821) DobaiLaszlo válasza cintula187 (#1820) üzenetére


DobaiLaszlo
friss újonc

A monitoromon csak dsub van, a kártyán meg csak hdmi.
De kiprobaltam tvn hdmivel es ott sincs semmi

(#1822) asynur válasza DobaiLaszlo (#1819) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Youtube probléma: Másik böngészővel próbáltad? Lehet valami add-on akad be, esetleg a memória OC- nem stabil. Vagy valami frissítés jött le ami beakasztott valamit ha friss a rendszer.

Az hogy, egy játék nem terheli 100% ra a CPU-t és/vagy a GPU-t nem jelent semmit, lehet a játék optimalizációja, driver támogatás, vagy valami system bottleneck (vagy simán a játék beállításokban van valami levéve), de így ránézésre ez valami régebbi nem túl gépigényes cucc szóval nem feltétlenül kell neki millió FPS-el stresszelnie a hardvereket.

Nem hiszem, hogy az átalakító a probléma forrása (ha már ad képet, akkor max a monitoron megjelenített kép nem olyan minőségű, mint amilyen lehetne). Az viszont igaz, hogy ilyen hardvernél már bőven lenne értelme a monitor upgrade-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1823) DobaiLaszlo válasza asynur (#1822) üzenetére


DobaiLaszlo
friss újonc

Opera, chrome, edge... Mindenben kiprobaltam. Tudsz valami memóriát nem kímélő progit, amivel tudom tesztelni, hogy stabil-e? :DD Azt még megpróbálom, hogy a windowst visszafrissítem.

(#1824) feca1130


feca1130
csendes tag

Sziasztok !
Van egy Asus Geforce GTX 1660 Super videókártyám mellette Ryzen 5 3600 processzor és 16GB RAM. Nos eddig minden rendben volt a játékoknál meg miegymás nem volt gond ez a lényeg. Fortnite-ozni szoktam meg Pubg ha oda érek és nem volt semmi gondom az FPS-el meg semmi szépen ment gond nélkül de most egy hete kb FPS dropok jelenkeztek meg ingadozik az FPS ..pár másodpercről van szó de akkor is zavaró.. legfrissebb driver van fent oprendszert is újra tettem próbáltam többféle beállítást hőfokok is rendben vannak nincs túlmelegedés.. de nem akar megszűnni a probléma pedig nem volt ilyen gondom eddig. Remélem valaki találkozott már ilyen hibával és tud segíteni nagyon hálás lennék érte!
Válaszokat előre is köszönöm !

(#1825) Corsa02 válasza Corsa02 (#1818) üzenetére


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a MSI GTX1660TI Gaming X 6GB.
Eddig nagyon jók a tapasztalataim vele, az 1050Ti-hez képest ég és föld :)

Nagyon szépen is megy, már alap órajeleken is. Egy kicsit húztam rajta próbából, lehet hagyom is majd, a végleteket nem feszegettem, GPU: +130Mhz, Mem: +800Mhz.
Így már szépen 2Ghz fölés Boostol és játékok alatt is 2070Mhz-en tarja (Max:2115Mhz), és így sem melegebb mint 65 fok. Egyelőre hagyom ezt a beállítást és tesztelem még pár napig.

Néhány Benchmark eredmény:

Superposition:

3D Mark Time Spy:

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#1826) lenoma válasza feca1130 (#1824) üzenetére


lenoma
aktív tag

A Ryzen rendszer évekkel frisebb mint az intelek, ezért még nem végleges a CPU "Power Plan"-je. Reszeltek rajta és frissítették 3 szinten is, az AGESA 1.0.0.5-6 Biosban, A Windeos 10 2004 May update-ban és az alaplapi vezérlő driverban. Mindhármat feltetted csak, hogy egységes legyen a "terv"? Aztán az Nvidia drivert is frissítették a May udpate-hez. Első körben itt keresném a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#1827) TechN7ne válasza feca1130 (#1824) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem kellett volna AMD gépet építeni.

(#1828) Pkc83 válasza feca1130 (#1824) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Esetleg a win nem frissítette magát , vagy próbáld ki egyel régebbi
vga driverrel.

TechN7ne :
Ez ám a szakmai segítség. :U
Az a gép semmivel sem rosszabb mint egy túlárazott Intel. Sőt.

(#1829) TechN7ne válasza Pkc83 (#1828) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Olcsó húsnak híg a leve

(#1830) Pkc83 válasza TechN7ne (#1829) üzenetére


Pkc83
őstag

És tényleg. :U
De , hogy nem a proci miatt vannak droppjai az tuti.

(#1831) zoo8800 válasza TechN7ne (#1827) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindig tanul valami újat az ember. :D

rip and tear, until it is done

(#1832) feca1130 válasza lenoma (#1826) üzenetére


feca1130
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget ! eddig úgy néz ki hogy a Chipset drivert nem frissítettem a legfrissebbre de ezt megtettem végül és tán jó lett így eddig legalábbis.. nagyon ritkán van hogy 3-4-el lejjebb esik az FPS de az tényleg nagyon ritkán szóval remélem mostmár jó lesz így. de nézegettem olvasgattam hogy a VGA driver se jó mindig a legújabb. Jelenleg jó lesz így és majd meglátom mi lesz a következő frissítésnél.

(#1833) MZsoltee válasza TechN7ne (#1827) üzenetére


MZsoltee
veterán

8k+ szakmai hozzászólással ez komoly szakmai segítség. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1834) Pkc83 válasza MZsoltee (#1833) üzenetére


Pkc83
őstag

Akinek Intel gépe van annak nem kell érteni a Pc-hez. :N :DDD

(#1835) vigiri


vigiri
újonc

Sziasztok!
Van egy asus phoenix 1660 Ti kártyám, (egy ventis). Ha játszom, fel kell vennem a ventilátor teljesítményét 80-90%-ra, így, 68-75 fok körül mozog a kártya, ami nem gáz annyira, viszont iszonyat hangos a kártya. Másik hűtést szeretnék a kártyára rakni, ezt néztem,
Arctic Accelero Xtreme IV VGA hűtő csak nem tudom, ez a venti rámegy e az én kártyámra, illetve, a tanácsotokat szeretném kérni, van e más ötlet milyen ventilátor lenne jó nekem..
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv:

(#1836) MZsoltee válasza vigiri (#1835) üzenetére


MZsoltee
veterán

He nem emeled fel a ventillátor teljesítményét, azaz fordulatszáémát, hanem hagyod 50-65% környékéán ahol még nem hangos, akkor hány fokos?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1837) vigiri válasza MZsoltee (#1836) üzenetére


vigiri
újonc

Ez nyilvàn terheléstől függ..ha csak netezem 20% on megy a venti és így 30 fokos a kàrtya, jàték alatt 50-65% on mondjuk forza 4 80 fokra simán felmegy pár perc utàn.

(#1838) MZsoltee válasza vigiri (#1837) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nézd meg hogy mi az a venti sebesség % vagy rpm, amit még elviselhetőenk tartasz. Állítsd be erre a vga-t terhelés alatt. Ha elszabadulnak a hőfokok (a 80°C nem az elszabdult kategória), akkor feszeld alul. Ha így sem jó akkor lehet gondolkodni a hűtő cseréjén.

Másik fontos kérdés, hogy az ASUS ,hogy áll a hűtő cseréhez. Lehet ezzel elveszíted a garanciát a kariról. Ha így van jobban jársz, ha eladod és veszel egy másik vga-t.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1839) Tiesto222


Tiesto222
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy GIGABYTE GTX 1660 6GB GDDR6 Super OC-t.
A házam sajna eléggé leharcolt szóval nem a legjobb a szellőzése de következő lépésben majd egy gépházat szeretnék venni.
Játékok alatt eléggé magasra felmegy a hőfok 74 a max utána játszik kicsit az órajelekkel és lejebbegy kicsit szóval kb. ilyen 68-74 fok között ingadozik ami szerintem azért elég magas.
Az előző kártyám is gigabyte volt egy 960-as de annál kb. 60-63 fok között volt a melegedése ugyanebben a házban.
Szerintetek ez hosszútávon lehet káros a kártyára nézve?
Vegyek minél hamarabb egy új házat?

(#1840) Sipoka válasza Tiesto222 (#1839) üzenetére


Sipoka
csendes tag

Szerintem nincs semmi gond a hőfokokkal főleg így nyáron. Nekem MSI 1660Ti Ventus van az is így teljesít. 74 fokot láttam eddig én is max.

(#1841) MeroM válasza Tiesto222 (#1839) üzenetére


MeroM
senior tag

Amíg van rá gari ne foglalkozz vele 😎

(#1842) Franklin válasza Tiesto222 (#1839) üzenetére


Franklin
addikt

VGA-k jól bírják a hőt, sztem 90 fokig ne is foglalkozz vele.

(#1843) szasanyi válasza Tiesto222 (#1839) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyáron, zárt házban a 74 fokos GPU teljesen elfogadható. De egy jó szellős ház - akár sokat - javíthat.

(#1844) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Vga vásárlás előtt állok ma viszik el a Gaming X 1060 3G-m és ehelyett szeretnék kártyát.
1660S vagy TI ? Megéri azt a 10-13e forintos felárat a TI?
i7-3770 és 16 giga ram mellé szánom a kártyát.

Gondolkodtam még 1070 és 1070TI-ben is, de ott meg az a bökkenő, hogy 70-80e forintért kapok egy 1 hét garis kártyát, a 1660 esetében pedig minimum 2 év garis lenne :)

Válaszokat tanácsokat köszönöm!

" Just remember Manchester is RED! "

(#1845) Sipoka


Sipoka
csendes tag

Sziasztok!
Akad itt olyan aki alul feszeli a GPU-t? Kíváncsi lennék, hogy ő mit tudott kihozni a dologból.Én egy MSI 1660Ti Ventus-t (gaming x bios moddal, ami kb. annyit jelent, hogy így már van fanless és +40Mhz gpu OC) piszkáltam meg. "Gyári" állapotában max. terhelésnél 1935-2010 Mhz 1.047-1.050 mV, 74-75 fok és 130W TDP a HWinfo alapján.Ezt sikerült 0.918-0.925 mV-ra, 67-69 fokra és 110W TDP-re levinnem.Természetesen teljesítmény csökkenés nélkül. Előre is köszi ha valaki megosztja neki mit sikerült alkotnia.

[ Szerkesztve ]

(#1846) szasanyi válasza Zimmi91 (#1844) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem éri meg és a 1660S korszerűbb is. Ebben a kategóriában - szerintem - még most is a GTX 1660 Super a nyerő, bár alternatíva lehet az 5600XT is 8főleg attól függően milyen játékokkal nyomulsz).
Az ár pedig leginkább hűtés függvénye (érdemes áldozni rá, mert meleg és hangos nagyon nem jó együtt). :N

(#1847) Zimmi91 válasza szasanyi (#1846) üzenetére


Zimmi91
addikt

Gainward GeForce® GTX 1660 SUPER Ghost OC <- őt sikerült megcsípni elég jó áron, 76e forintért meg is rendeltem :)
Remélem jó lesz, 2060ból volt Gainwardom, de azzal is megvoltam elégedve :D

Jövőhéten jövök, hogy mit is tud a kicsike ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#1848) Zimmi91 válasza Zimmi91 (#1847) üzenetére


Zimmi91
addikt

Na tegnap megjött a kicsike és be is szereltem. Elsőre tetszik, hangja egyáltalán nem zavaró alig hallható, hőmérséklet 63-64 körül mozog játék alatt egy rosszul szellőző házban, szval ezt lehet lejjebb vinni 1-2 fokkal szerintem. Nem csalódtam most sem a Gainward cégben, csak bírja ki sokáig ;]

[ Szerkesztve ]

" Just remember Manchester is RED! "

(#1849) vigiri válasza szasanyi (#1846) üzenetére


vigiri
újonc

Szia!
Hogy vitted lejjebb a feszültséget?

(#1850) szasanyi válasza vigiri (#1849) üzenetére


szasanyi
félisten

Én sehogy. De biztosan nekem szántad ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.