Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Hosszú évek után vettem újból Gigabyte vga-t egy Gaming Super 1660-at , és a kérdésem az lenne , hogy az mennyire normális hogy a 3 ventiből az első kettő pörög a 3 -ik csak 1-1 mp-vel később kapcsol be. :U

Hangja normális viszont :R

(#2752) Jack Oneill válasza asynur (#2750) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Okés, köszönöm mindenkinek!
Kicsit több, mint fél éves azért, viszont nem használtam, vásárlás után természetesen próbáltam, egy-két játék, de családi elfoglaltság miatt (friss gyerkőc) :D :D hanyagoltam a játékot egy darabig. Mostanság kezdek visszaszokni :D

[ Szerkesztve ]

(#2753) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#2752) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Itt biztos a meleg szoba játszik szerepet, mert most lehűlt az idő, nyitva az ablak, már 68-69-70 fok játék közben. Szerintem ez teljesen ok.

(#2754) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#2753) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kicsit moddingoltam a házon. A házam egy Zalman i3 ( nem az edge, ami üvegalőlap, hanem rácsos, mesh előlapos). Viszont a belső tér és ventik között volt egy fém rács, ami ugyan lyukacsos volt, de lefogta kicsit a légáramlatot. Na én ezt a fém rácsot lemezvágó ollóval szépen kivágtam. Azóta VGA átlag-5 fok terhelés alatt, CPU szintén.

(#2755) Lui76 válasza Dark KillerX (#2745) üzenetére


Lui76
őstag

Ez azt jelenti ,hogy az fx8320-amat nem érdemes cserélni ?
Vagy mekkora Ryzen ( használtból) lenne értékelhető többlet már?

www.kezmuveskeramia.hu

(#2756) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv Srácok!

Nemrégen vettem egy Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Pegasus OC kártyát!
Játékra abszolút nem használnám,nekem arra kellett,hogy az UHD BD-ket akadás nélkül tudjam nézni!
Érdeklődnék,hogy ez a kártya tudja e a fanstop opciót. Magyarul ha nincs terhelés alatt a ventit lekapcsolja. Sehol nem találtam erre vonatkozóan semmi és jelenleg nem áll le.
Ha igen hol tudom ezt bekapcsolni?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#2757) Pehi válasza Jackie_Chan (#2756) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Nem tudja, de így is halk szerintem, és semmi baja nem lesz.

(#2758) Jackie_Chan válasza Pehi (#2757) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a választ! :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#2759) etele1.0


etele1.0
tag

üdv
egy 1660ti videokártyát melyik legkisebb 1151 procit maxolja ki?

fullHDultra

(#2760) Grave_444 válasza etele1.0 (#2759) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I7 6700.

(#2761) Jackie_Chan válasza Grave_444 (#2760) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Akkor a 1660TI-hez az I3 12100 az sok?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#2762) Grave_444 válasza Jackie_Chan (#2761) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem mondanám. Viszont játék, monitor és beállításfüggő.

(#2763) etele1.0 válasza Grave_444 (#2762) üzenetére


etele1.0
tag

és a 7xxx-ek közül melyik hajtja ki?

fullHDultra

(#2764) Grave_444 válasza etele1.0 (#2763) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ugyanúgy I7, K-s verzióval sem vagy előbbre, szóval 7700, ha nem arany áron van.

(#2765) etele1.0 válasza Grave_444 (#2764) üzenetére


etele1.0
tag

köszi

fullHDultra

(#2766) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy Gigabyte 1660 Super OC 6G videókártyát.
Azt vettem észre, hogy amint a ventilátor terhelés 70 fok fölé megy, elkezd halkan kerregő hangot adni. Ez mennyire egészséges és lehet-e orvosolni valahogy?

(#2767) bobalazs válasza NdrewSunix (#2766) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gigabyte kártyáknak hírhedten rossz ventijük van.
Állíts be és használj egy MSI Afterburneres egyedi venti profilt ahol azt a bizonyos RPMet kihagyod, hogy a venti sebességet feljebb vagy lejjebb állítod.

(#2768) NdrewSunix válasza bobalazs (#2767) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megnézem majd, hogy abbahagyja-e valahol 70% felett. Ha nem akkor az szívás.
Gondolom az meg problémás lehet, ha maximalizálom 70%-on a ventit és emiatt meg felmegy akár 80 fokra is a gpu hőmérséklet.

(#2769) bobalazs válasza NdrewSunix (#2768) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jól tudod, én sem szeretem forrón járatni a kártyát.
Az tényleg szívás lenne, ahogy mondod.

(#2770) NdrewSunix válasza bobalazs (#2769) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Amúgy ha esetleg csapágyas vagy hasonló baja van, akkor ez lehet annak a jele?
Mármint, hogy nem minden fordulatszámon zörög, csak egy bizonyos felett vagy körül.

(#2771) bobalazs válasza NdrewSunix (#2770) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csapágyas venti inkább alacsony fordulatszámon zörög tapasztalatom szerint.
Elég sok Gigabyte kártya ventije megy tropára.

(#2772) NdrewSunix válasza bobalazs (#2771) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ha olyan bátor vagyok és találok is kimondottan erről a kártyáról egy videót és kicserélem a ventit, ez kell nekem bele?
[link]

(#2773) bobalazs válasza NdrewSunix (#2772) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A venti hátulján a tipusszáma, olyan kell bele.

(#2774) Grave_444 válasza NdrewSunix (#2772) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nem vagy biztos benne keresd fel aprón, segíteni fog.

(#2775) NdrewSunix válasza Grave_444 (#2774) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mármint a srácot akinek a webáruházában a ventit láttam?
( Küldtem neki egy mailt, remélem válaszol.)

(#2776) Grave_444 válasza NdrewSunix (#2775) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen. :) [link]

(#2777) NdrewSunix válasza Grave_444 (#2776) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi szépen!

(#2778) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Hol találom meg, hogy mi a default fan profilja a Gigabyte 1660s OC 6G kártyának?
MSI Afterburner default úgy látom, hogy nem ezt adja be már.

(#2779) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Pár hónapja vásároltam egy használt gigabyte 1660 super karit és amióta a gépben van érdekes hibát produkál. Az elején mikor pár játékkal teszteltem az FPS-eket max beállításon, akkor random crash-elt a gép és kidobott az asztalra. (forza horizon 5 jellemzően). Pár hétre rá tettem fel friss windows-t (10), viszont a fenti hiba azóta is rendszeresen előjön, viszont már nem az asztalra dob, hanem lekapcsol a gép, majd magától 1-2 mp múlva újraindul.
A forza horizon-nál meg tudtam szüntetni ezt a hibát, hogy lejjebb vettem a grafikai beállításokat, amíg nem fagy a gép. Pár hete feltettem a mechwarrior 5-öt, ahol szintén előjött a hiba (közel max beállításon) viszont nem random, hanem a küldetés végén a summary ablak előtt fagy le, minden esetben. Ennél még nem próbáltam visszavenni a beállításokból, mert teljesen jól fut, de most majd ez következik.

Az eseménynapblóban kernel power 41 hibát ír, így elkezdtem a tápegységre gyanakodni, ezért OCCT-vel egy órán keresztül izzasztottam a gépet, de nem volt hiba, bírta a stressz tesztet. Jelenleg alulfeszelten játszom a kártyával, de sajnos így is előjön a hiba...:
Ami még érdekes, hogy mikor átvettem a kártyát majd' egy napig futtattam maxon az unigine heaven-t és sosem volt hiba. Csak a játékok alatt.

Mit gondoltok? :R

(#2780) asynur válasza _stick_ (#2779) üzenetére


asynur
tag

Lehet jó irányba indultál a táppal akkor is ha "maxon" nem produkál hibát, főleg ha nem mai darab lehet nem tudja lekezelni a proci, gpu power state váltásait rendesen. Kábeleket is nézd át minden jól be van-e dugva nincs megtörve megfőve stb.

Elsőre DDUval(display driver uninstaller) irts le minden gpu drivert majd telepítsd újra amit használsz.
Ha van lehetőséged próbálj ki másik tápot, kártyát másik gépben szintén érdemes lenne tesztelni és lehet egy win újratelepítésen is érdemes elgondolkodni hivatalos forrásból letöltve majd felfrissítve.

Ha régebbi vagy gyengébb minőségű a tápod akkor javaslom kérdezz a tápos topikban mi lenne elég a konfigodhoz: https://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/friss.html

(#2781) _stick_ válasza asynur (#2780) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi a választ!
Próbálok tovább nyomozni, hogy leszűkítsem a kört. Sajnos semmilyen cserére nincs lehetőségem (VGA, táp). Tegnap egy érdekes "hibát" találtam, amit én ugyan nem tudok hova tenni, de hátha nektek beszédes lesz.
OCCT-vel épp ment a power test és MSI afterburner-ben próbáltam terhelés alatt az alulfeszelést minimálisan állítani. Minden esetben állítás után, amikor az apply gombra kattintok a gép crash-el, pont úgy ahogy feljebb írtam.
Ezzel esetleg lehet kezdeni valamit? Szűkíti a kört a tápra?

(#2782) asynur válasza _stick_ (#2781) üzenetére


asynur
tag

Alulfeszelés közben a crash nem feltétlenül jelez hardverhibát. A profilodon egy 500 Chieftec táp látszik pontos típus nélkül, nem a minőségükről híresek (persze biztos előfordul köztük jobb is) ha pedig régebbi tipus akkor ahogy fentebb is írtam esélyes, hogy nem tudja kellően lekövetni az újabb hardverek power state-jeit (vagy csak simán gyenge elöregedett stb. ) és ilyenkor fagyhat .
Javaslom, hogy a fent linkelt tápos topikban írd le a konfigod és kérdezd meg, hogy a tápod(pontos típusával) elég-e ehhez illetve ha nem mi lenne megfelelő helyette.

(#2783) _stick_ válasza asynur (#2782) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi, így lesz. :R

(#2784) Mans20


Mans20
addikt

Topikban visszaolvasva ajánlott a 1660 pegasus meg stormx, UV-al próbálkozott akinek volt ilyen? mert kétlem, hogy halk lenne 1800RPM-en ami a tesztben van.

(#2785) balfek


balfek
tag

sziasztok!
vennék egy használt GTX 1660 kártyát a gépembe...
egy HighPower HP-500-A12s tápom van, amin csak 6-pin es csati van.

van olyan 1660 amin 6pines csati van?
vaaagy biztonságos 6pin-8pin adaptert alkalmazni?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2786) csibe1 válasza balfek (#2785) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem fáradj át a Milyen tápegységet topikba. :)
Arra a tápra én nem kötném azt a kártyát, de mást se nagyon.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2787) balfek válasza csibe1 (#2786) üzenetére


balfek
tag

ok, megkérdezem.

amúgy szted mi a baj azzal a táppal? azt tippelem, az még pl. Sirtec-es..
igaz, nem mai, de kb 1 éve volt szerelőnél, javításon, átnézésen.
meg a TÉP részétől eltekintve - még valid itt az egyik kérdés, nemde?
"van olyan 1660 amin 6pines csati van? "

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2788) csibe1 válasza balfek (#2787) üzenetére


csibe1
addikt

Az árukeresőn ránézve 4 db 1660-asra mindegyik 8 pines csatival van.
Amúgy guggli a barátod :) [link]

Az MSI Ventus 6 pines, tovább nem néztem.
Megint más kérdés, hogy a Ventus mennyire ajánlott.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2789) balfek válasza csibe1 (#2788) üzenetére


balfek
tag

Ventus - ez a sokak által árulgatott MSI Ventus?

ja, pontosabb lett volna akérdés, hogy van-e olyan "jó, vállalható, megbízható, stb" 6 pines - ez igaz.
de központi kérdés a TÁPom + 6pin/8pin adapter + 1660 super /TI tapasztalatok lennének.

olvasgattam itt, hog ymegpróbálják az emberek (a 8pin->6pin adapteres megoldást) , de addig nem jutottam, hogy elég sok kereséssal találjak olyan forumozót itt, aki megcsinálta/tartósan működik nála ÉS le is írta tapasztalatait erről.

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2790) feco43


feco43
csendes tag

sziasztok :R

lenne egy shuttle SH87R6 gépem gyári lap van benne sh87,egy i7 4790 proci cooler master tx3 ventivel
a ram 4x4 Kingston HyperX KHX1600C10D3/4G a 10-10-10-30 CR2 helyett 9-9-9-24 CR1 állítva 1600mhz-n
asus phoenix gtx 1660 oc+-os alap 1630mhz a boost meg 2020mhz a ram alap 8002mhz-n megy
a táp egy zöld corsair cx750

annyi lenne a kérdésem hogy a pci-e slot-bol ott igen ingadozik a 12v feszko néha le megy 11,7re de a 8pines csatiból tartja terhelés mellett a 12.1 voltot
próbáltam más táppal is de ugyan ezek az eredmények jöttek esetleg tudna mondani hogy cseréljek alaplapot vagy vagy valami mást

válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2791) asynur válasza feco43 (#2790) üzenetére


asynur
tag

Ezek az alaplapok már rendesen benne vannak a korban, amíg lefele van feszültség esés addig az a jobbik eset, valószínűleg egy nagyobb drop-nál egy fagyással és adatvesztéssel meg lehet úszni.
Csak az alapot lecserélni nem biztos , hogy megéri mert az új is kb azonos korú lesz és lutri, hogy mennyit futott és milyen állapotban van.
Valamint az i7 4790 és a ram is gyenge láncszem a gtx 1660 mellé (persze így is el lehet vele játszogatni ) .
Ha megengedheted keress valami modernebb configot nagy előrelépés lenne.
Ha ebben segítség kell itt: https://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/friss.html tudsz kérdezni.(téma összefoglalót olvasd el előtte).

(#2792) feco43 válasza asynur (#2791) üzenetére


feco43
csendes tag

köszönöm szépen a véleményed és a segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.