Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) lowzor válasza ricpet (#849) üzenetére


lowzor
veterán

Mindenképp érdemes. Játéktól függően valamennyi biztos maradna a proci miatt a 1660-ban.

Másik lehetőségként 43-ért lehet RX 570-et kapni újonnan, kuponokkal: [link]
A kuponok eladása után kb ingyen lenne.
Ez is nagy előrelépés lenne a 760 után, és a procidhoz is jobban illene.

[ Szerkesztve ]

(#852) aginor válasza lowzor (#851) üzenetére


aginor
addikt

Mondjuk a 4GB-al óvatos lennék már. Nem mintha fullhd-ban nem lenne elég, de később eladni elég nehéz lesz.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#853) ricpet


ricpet
tag

Köszönöm szépen a segítséget, szerintem egy MSI Armor 1660-at nem fogok megbánni.
Maradnék nvidia vonalon és MSI-nél. A mostani 760 HAWK is egy nagyon jó kártya, semmi probléma nem volt vele, csak ugye nem egy mai csirke. :)

(#854) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Nincs vele probléma, nekem is az van. A venti kapcsolgatás zavart játék közben, így csináltam egy ab profilt fix venti fordulattal. Más "gondom" nem volt - nincs - vele.

Baggio

(#858) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv. belépnék a klubba egy 2 ventis Gainward 1660-assal. :)

rip and tear, until it is done

(#859) zoo8800 válasza ricpet (#849) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem újabb, de alacsonyabb órajelű i5-ösöm van. Eléggé pariban vannak, pl. Far Cry 5 alatt olyan 90%-os GPU terhelés van. A régi Crysis pedig VGA limites. Ha nem is mindig hajtja ki a proci a VGA-t, nem bántam meg, hogy ezt vettem. Project Cars alatt kb. egélban van a terhelés.
(Nem vagyok egy nagy gamer, egyelőre ezeket próbáltam)

rip and tear, until it is done

(#860) BerserkGuts válasza zoo8800 (#859) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Egy GtaV 1.5x 2x (1440p-2160p között kb) felskálázás megmutatta mennyire nincs szükség a cpu-ra 15-20% lesz a 2600-am.
Semmire nem kell a cpu 6mag meg 12szál.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#861) Atom_Anti válasza BerserkGuts (#860) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nem nagyon, mag teljesítmény engem sokkal jobban érdekelne.

Nektek milyen tapasztalat van alulfeszelni 1660ti -t? 925mw -t állítottam be hasraütésszerűen és úgy tűnik jó, de nem tudom mehetek -e lejjebb. Illetve a baj hogy ennyi feszt kap nem terhelve is, olyankor meg sok. Be lehet ezt állítani hogy 925mw ig váltogathatja a feszt MSI afterburner ben?

(#862) BerserkGuts válasza Atom_Anti (#861) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Majd ha végre stabil nv driver lesz akkor lehet tesztelni de gtaV BFV kifagyogat ha túl felveszem a memória használatot pl: GTAV 2k 4k piff betesz neki amikor ki van használva a 6GB ram.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#863) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Fos drop, Stuttering kérdést feltehetem ide vagy van valami topik erre?

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#864) kutga válasza underdark (#863) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem erre való a fórum? Max nem tudunk választ adni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#865) aginor válasza underdark (#863) üzenetére


aginor
addikt

Fos drop?! Az milyen? Az az amikor szarral dobálózunk? ;] ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#866) kutga válasza aginor (#865) üzenetére


kutga
nagyúr

Jajj már olyan vagy. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#867) underdark válasza aginor (#865) üzenetére


underdark
aktív tag

nem, akkor szar drop lett volna :O
Nah szóval kb 1 hónapos a gépem, de már akkor se éreztem az igazinak, de akkor nem foglalkoztam vele
Amiket próbáltam játékok
My time at portia, Green Hell, Payday 2, ezekben nincs stabil FPS-em, ami nem is izgatna, de amikor leesik 60ról 45re megakad a játék... mind1 mit állítok grafikán
Rise of the Tomb Raider, efootball PES2020, Forza 4 Horizon (amik eszembe juttottak), ezek tökéletsen futnak, semmi akadás, micro lag stb

Tomb Raiderben Very High beálíltáson a CPU 20%-30on megy a GPU epdig 50-60% (Afterburner)
A fent említett játékokkal meg kb meg sem mozdul, gondolom ez a probléma, hogy a GPU nem dolgozik megfelelő hatásofokon
Már mindent megpróbáltam amit a google barátommal találtam, de semmi nem segített. Vsync, performance ,energiagazdáloás stb amiket végig lehet állítani, Xbox hülyeségek kkapcsolása, game bar stb. nincs Gforce Experience a gépen

Gépem:
Bitfenix formula 550W Gold
R5 2600
Gigabyte b450 Aourus Pro
Ram 2x8GB Corsair Vengeance LPX 3000mhz (biosban látja)
Msi GTX 1660ti Armor (nem tudom miért de HWinfo Ventusnak írja??)
Friss bios, frissen telepített win10, legfrisseb driverek, vganak is
Rendzer SSd-n van, ott nincs más, HDD 7200rpm, csináltam törezettségmentesítést, próbáltam játék közben, hogy megy medialejátszón film, hogy amikor drop van megáll e a videó, de nem akadt meg, próbáltam a játékokat SSD-n
A gép nincs húzva
Monitorom negy egy nagy eresztés
Samsung S24F350 FHD 60hz

Valami ötlet? :W

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#868) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

ha van lehetőséged próbálj ki egy másik vga-t a gépedben illetve ezt a vga-t próbáld ki más gépében

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#869) aginor válasza underdark (#867) üzenetére


aginor
addikt

Na, ez jó kis mókának ígérkezik. ;)
Drivercsere megvolt? G-sync állapotát ellenőrizted? Játékban be van kapcsolva a v-sync/g-sync? Kártya nem melegszik túl? Processzor nem melegszik túl? Valami hardveres hiba nem áll fenn?
Alapvetően ki kellene próbálni a kártyát ugyanezekkel a játékokkal egy másik gépben.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#870) underdark


underdark
aktív tag

Na úgy tűnik megoldódott
Lefutattam stressz teszteket a vga-ra és ott tökéletes volt.

A megoldás az lett, hogy felmentem az MSI oldalára és az ott található nvidia drivert raktam fel, ami egy augusztusi verzió és megszűnt a probléma, kivéve Green Hellnél, de elvileg optimizálatlan fos :D
A plague tale innocence játékkal megpróbáltam, mert előtte ez is beakadt
GPU 97% CPU 50-60% hőfokok rendben, Ultran tökéletesen ment
De még mindig furcsa, hogy 1-2 játék miért nem pörgeti maxon vagy ennyit számit, ha valami jól van optimizálva?

Ennyit arról, hogy a legfrissebb driver legyen mindig :)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#871) kisvillam


kisvillam
tag

sziasztok!
Egy kérdésem volna egy 1660 Ti-t tervezek venni csak nem tudom melyik érné meg jobban? ROG-STRIX-GTX1660TI-A6G-GAMING vagy a DUAL-GTX1660TI-O6G-EVO verzió a jobb és melyik miért? Tuningot nem tervezek velük.

Esetleg a ASUS GeForce GTX 1660 Ti Phoenix 6GB (PH-GTX1660TI-6G)

köszi! :)

(#872) BerserkGuts válasza kisvillam (#871) üzenetére


BerserkGuts
őstag

"Tuningot nem tervezek velük."
:F Akkor mindegy mert általában pont abban térnek el egymástól legtöbb normális kártya alapon ugyan azt tudja.

De az ördög a részletekben rejlik van pár ritka rossz kártya amit pont fel is hoztál Phoenix.
Szóval a kivétel erősíti a szabályt eza ... phoenix teljesítményben is alul marad.
Hamar melegszik és throttlingol.

Nem új a superposition teszt de erre a legjobb ha egymáshoz hasonlítjuk a kártyákat és ezzel tesztelt sok fórumlakó amiket ide posztoltunk régebben.
Ott látszott nem csak OC de alapon is bajok vannak a kártyával magas a hőmérséklete és a minimum fps-ek is rendesen beestek.

1660 de ugyan az a széria
[link]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#873) kisvillam válasza BerserkGuts (#872) üzenetére


kisvillam
tag

köszönöm gyors válaszod! ha jól olvasom a fórumon a GPU tuningnak nem számít az alaplap (mint az CPU, memória OCnél) csak a GPU driverével vagy segédprogramjával lehet húzni? Asus GeForce® GTX 1660 Ti 6GB Strix OC Gaming - megéri a 2 ezer forint különbség a
Asus GeForce® GTX 1660 Ti 6GB Strix Advanced Gaming-hez képest? :)

(#874) lowzor válasza kisvillam (#871) üzenetére


lowzor
veterán

Ha van rá pénz, a Strix mindenképp.
A Dual EVO-ról nem látok sehol tesztet, de ránézésre szódával vállalhatónak tűnik.
A Phoenix felejtős.
A Strix helyett viszont egy 2060 mindenképp jobban megéri, mert COD kupon jár hozzájuk.

(#875) kisvillam válasza lowzor (#874) üzenetére


kisvillam
tag

Strixből az OC vagy az Advanced, RTXért nem szeretnék fizetni, úgy sem fogom kihasználni :) fullHDban tervezek játszani :)

(#876) lowzor válasza kisvillam (#875) üzenetére


lowzor
veterán

Az OC 60MHz-el nagyobb órajelen megy, más különbség nincs.
Nem éri meg azt a 2000Ft különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#877) aginor válasza kisvillam (#871) üzenetére


aginor
addikt

Ha nem sürge a váltás, akkor várd meg a Supert, hátha jó árban lesz. Az teljesítményben a sima és a Ti közé fog érkezni, alkalmazástól függően (igazából az egy Ti ramjaival szerelt sima 1660).
Ha most akaszt váltani, akkor a Strix a legjobb, de cserébe a legdrágább kártya, GamingX-nek jobb az ár/érték aránya, és ha jól emlékszem, akkor eddig mindenki elégedett volt vele. Ha olcsón kell, akkor Gainward Storm/Pegasus vagy a kétventis Ghost (a megnevezéseket lehet kicsit bekevertem, de az árlistákon meg fogod érteni).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#878) Amerigo57 válasza lowzor (#874) üzenetére


Amerigo57
őstag

Asus GTX1660 Ti ROG-STRIX-GTX1660TI-A6G-GAMING
vagy
MSI GTX1660 Ti 6GB GAMING X 6G ?
Egy árban vannak .

[ Szerkesztve ]

(#879) lowzor válasza Amerigo57 (#878) üzenetére


lowzor
veterán

Asus. A tápellátása, meg a hűtőbordája komolyabb.

(#880) kisvillam válasza lowzor (#876) üzenetére


kisvillam
tag

Köszönöm! :)

(#881) kisvillam válasza aginor (#877) üzenetére


kisvillam
tag

Köszi, igen hallottam a Superről kíváncsi leszek rá (Fekete Pénteket meg az első adventi hétvégét megvárom hátha lesznek jó akciók, am teljesen új gépet építek ahhoz nézelődök), ha 110 ért többet tud majd mint a kinézett Asus 1660 Ti akkor jó lesz, de ez már tényleg a plafon amit rá akarok költeni (110 ezer) :)

(#882) lowzor válasza kisvillam (#881) üzenetére


lowzor
veterán

A kupon eladásával egy jó 2060 is kijön 110 alatt: [link]
14-ért kb azonnal elviszik az aprón a COD-ot.

(#883) aginor


aginor
addikt

Én olyan 80-90k-ra saccolom az árát a Supernek, de mivel jönnek az ünnepek, ez pedig egy "új" termék, így bármi meglehet.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#884) lowzor válasza aginor (#883) üzenetére


lowzor
veterán

Sok értelme nem lesz.
Alapból nincs sok különbség a sima, meg a Ti között.
Ráadásul tuninggal hozni is tudja a sima a Ti szintjét.

(#885) aginor válasza lowzor (#884) üzenetére


aginor
addikt

Ebben egyetértünk, de nem én alakítom ki a portfóliót. Amúgy valószínűleg azért volt rá szükség, mert a teljes 20-az szériából van, akkor ez se lógjon ki a sorból (esetleg kellett valami újdonság, hogy kicsit elterelje a figyelmet az 5700/5500-ökről). Vagy csak simán többet akarnak rajta keresni, de erre majd csak az árazás adhat választ.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#886) lowzor válasza aginor (#885) üzenetére


lowzor
veterán

Abból a szempontból nem rossz, hogy nagyobb lesz a választék.

(#887) aginor válasza lowzor (#886) üzenetére


aginor
addikt

Én meg azt reméltem, hogy lesz egy Ti-nél gyorsabb kiadás. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#888) BerserkGuts válasza aginor (#885) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Gyártás miatt sok selejt van ;]
Minden kis teljesítmény eltérésen behajtják az árát.
Érdekes egy szériák lettek.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#889) aginor válasza BerserkGuts (#888) üzenetére


aginor
addikt

Elég rendhagyó, az biztos, de szerintem nem lett rossz egyik Touring sem (az meg csak hab a tortán, hogy az AMD még mindig nem találta magára). :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#890) Eldgrym


Eldgrym
csendes tag

Kedves Tagok!

Szeretnék egy GTX 1660-at venni. A plafon max. 85k Ft. A nagy választék miatt eleddig nem sikerült döntenem. Esetleg vannak tapasztalatok, hogy melyik a megbízhatóbb v. elegendő csupán az órajelet néznem, mint szempontot?

Annyi még, hogy a 280 mm-es hosszúságú már nem igazán férne bele a PC-mbe. Max. 270 mm az, ami még biztonsággal elfér :D

Köszönöm szépen a tippeket, tanácsokat előre is!

Üdv,
Eld

(#891) lowzor válasza Eldgrym (#890) üzenetére


lowzor
veterán

EVGA XC Ultra: [link]
Még belefér a keretedbe, és minden téren nagyon korrektnek tűnik.
268mm hosszú.

(#892) Járókeret válasza lowzor (#891) üzenetére


Járókeret
senior tag

Nekem is hasonló az ár kategória. Az általad linkelt kártyáról egyáltalán nem találok véleményt. Ez nem jelent rosszat? Én 90K körül keresek 1660 at.

(#893) Járókeret válasza Járókeret (#892) üzenetére


Járókeret
senior tag

Tárgytalan. Fórumon van jó pár. :) Lehet nálam egy MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC 6GB GDDR6 lesz

(#894) lowzor válasza Járókeret (#892) üzenetére


lowzor
veterán

Itt egy teszt: [link]
A Ventus-nál ez az EVGA bőven jobb.
Még a Gaming X-nél is jobb.

(#895) Járókeret válasza lowzor (#894) üzenetére


Járókeret
senior tag

Túlbeszéltük :R

(#896) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok
Melyik 1660-at mondanátok a lenti konfighoz? Lehet kereten túli vagy használt. Csak típus érdekel, melyiket éri meg nézni.

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Asus C624BQ monitor, X99M, 5820k, 64GB DDR4, Seasonic 750W Plat, Noctua Nhd15
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
Fullhd+
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Elsősorban munka, amihez inkább vram kell. Másodlagos a film és a játék.
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
Jó lenne minél költséghatékonyabban megoldani, 60-70k-t mondanék max
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Új vagy használt

[ Szerkesztve ]

(#897) Amerigo57 válasza lowzor (#824) üzenetére


Amerigo57
őstag

lowzor
ASUS GeForce GTX 1660 Ti STRIX OC 6B
Tápellátása , bordája komolyabb,
az MSI GTX1660 Ti 6GB GAMING X 6G -
val szemben.
Ugyanakkor említetted , hogy ebben az árban érdemesebb
inkább már ,Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS
videokártyában gondolkodni.
A Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS
kártyán kívül , melyiket ajánlod még RTX 2060 Normálban,
a tesztek és a vásárlói vélemények alapján ?
Link:
Link:
Link:

(#898) danika0670


danika0670
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem kollégák...elakadtam...

Nos lenne egy Ryzenes gép (ryzen 5 2600, 16gb hyperx 3200mhz, gainward pegasus 1660). Gond van vele...vagy mégse...hát kiderül majd az alábbiakból...a probléma ott kezdődik hogy amig a Ryzenes gépben van ez fennt említett VGA akkor fagy a gép kékhalálozik stb stb újraindul kilép játékokból.

Próbáltam rengeteg dolgot , ddu, windows reinstall stb amit ilyenkor egy ember megpróbálhat még alaplapi biost is frissítettem....hátha...sőőt pci-e sebességet is állítottam a BIOS-ban hátha az a baj....

Az érdekesség a következő...ha ebbe a Ryzenes gépbe beleteszem a saját Palit GTX1070 Super Jetstreamemet akkor nincsen gond...tehát arra következtethetne az ember hogy a GTX1660 Gainwardal lehet a probléma...Nos nem...Amennyiben át teszem a saját gépembe ami egy Intel i7 8700, 16gb 3000mhz stb stb akkor semmi gondja nincs a 1660-nak nem lép ki nem fagy le nincs kékhalál....

2 hónapja vásárolt gépről van szó. Küldjem az egész gépet gariztatni (mármint a ryzenest) vagy hogyan tudom én ezt megoldani. Nincs ötletem....kifogytam...nyilvánvalóan inkompatiblitás lépett fel

Ryzenes gép:
Asrock B450M PRO4
Ryzen 5 2600
16gb HyperX 3200Mhz CL18
480GB Kingston A400
Gainward Pegasus 1660 6GB

Inteles gép:
MSI Z370M gaming pro ac
16GB G.Skill Aegis 3000mhz CL16
240GB Kingston KC400
Palit GTX1070 Super Jetstream...

ha cserélgetem a kártyákat működik minden rendben....

Köszönöm a válaszokat előre is.

06hetven701O656

(#899) Chaser válasza danika0670 (#898) üzenetére


Chaser
titán

ahogy mondod, valami folytán inkompatibilitás van, sok csúnyát lát az ember ha ilyennel foglalkozik, semmi nem kizárt az biztos
végig lehetne próbálgatni több gépben a 1660-at, illetve más kártyákat próbálgatni a zenes gépbe, akkor derülne ki 100%-ra h erről van-e szó, és lehetne tovább lépni, csak ez ugye alkatrészek hiányában nem egyszerű, én eladnám és vennék mást, gariztatni ha minden működik nincs mit, ha komplett gépet vettél amit a bolt állított össze saját konfogban, akkor igen
azt nem értem, ez most derült ki? vagy eddig jó volt?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#900) danika0670 válasza Chaser (#899) üzenetére


danika0670
tag

sajnos az ügyfél nem nagyon szokott gép előtt ülni azért vásárolta a gépet, hogy ha letud ülni keveset akkor legyen mivel szórakoznia. Már az elején jelezte hogy egy bizonyos játéknál kilépett avagy újraindult a gép, de a többinél nincs ilyen hiba úgyhogy nem gond neki. Gondoltam valami játék hiba vagy driver hiba lehet...Megnyugodtam ezzel kapcsolatban. Aztán jelezte 2 napja hogy mi a helyzet valójában hogy azóta is rossz neki mikor több időt tudott volna előtte tölteni akkor is kékhalálok, fagyások stb stb. Youtube alatt is csinálta egyébként, nálam a discordot is újrainditgatja a gép....Memtest is volt persze lefutott hibátlanul.
Egyébként mindent én intéztem neki, nem egész konfigként vásárolta.

[ Szerkesztve ]

06hetven701O656

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.