Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) TechN7ne válasza GFerr56 (#1600) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elvileg tudja a deszka ,köszönöm a király infót. :R

(#1602) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok!

Valakinek talapsztalat ezzel a típussal: [GV-N165SOC-4GD] (ITX méret miatt kellett ez a típus.)
Gyorsan leírva:
Lecseréltem a RX480 at erre, felraktam a drivert, amíg betölt a gép halk marad utánna felhagosodik 59% ra a ventije. Manuálisan ha beállítom lehalkul majd visszahangosodik. A GPU Fix 30fok.
Elképzelhető hogy win10 bug, radeonrol váltás miatt? :R

(#1603) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

GTX1660 Super/Ti vonalon melyik gyártó, melyik kártyáját érdemes becélozni (ami halk, de korrekt hűtéssel rendelkezik, nem cicereg és minél problémamentesebb)? 3 ventis kiadásoknak van valami előnye, vagy egy két ventis is lehet jó? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1604) TechN7ne válasza BigBlackDog (#1603) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Nyilatkozni nem tudok ,csak a sajátomról (ASUS DUAL-GTX1660S-O6G-EVO
).
4k alatt 99% terhelés mellett 2 óra játék után sem megy 64-65fok fölé ,alapjáraton nem járnak a ventik ,terhelés alatt meg semmi cicergés és a két venti is halkan dolgozik.
Rog ot szerettem volna de nem volt raktáron ,végül szerencsésnek érzem magam ,hogy őt választottam. :R

(#1605) MeroM


MeroM
senior tag

újratettem a win10 et sajnos a hiba még mindíg fent áll. amint betölt a windows illetve amint drivert kap felnyomja a fordulatot idegesítő tartományba. MSI AB ben nem lehet állítani a ventit, ASUS Tweak ban 59% alá nem lehet állítani. (de itt leglább kijelzi valósan.) a Saját Giga AORUS engine ben meg 33% ra írja ami 59% és a 33 alá ugyebár nem lehet állítani. :W

(#1606) GFerr56 válasza BigBlackDog (#1603) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Szia!
Szintén saját tapasztalatból ( [link] ):
Titánt (3 venti, nagyobb hely) újonnan nem érdemes, nagy az árkülönbség a minimális teljesítmény többletért. Hőfokok, mint kollégánál, ventik külön-külön is szabályozhatók, itt még dual bios-od is van, venti+ csatlakozó, AURA Sync...
Nem hallottam még a hangját több óra hajtás után sem. Itt is áll éppen...

[kép]

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1607) TechN7ne válasza GFerr56 (#1606) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam ideiglenesen a régi házba kerültek az új alkatrészek ,de így sem annyira gáz ,egyedül a lemezmeghajtó ami Ókor ,de szükségem van rá. :DDD

Kép
Kép

(#1608) BigBlackDog válasza GFerr56 (#1606) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#1604) TechN7ne: Köszönöm a válaszokat. :R Ezek szerint a Superekkel is jók a tapasztalatok. Ez a dualos hűtés mennyire problémás? Visszaolvasva többen is negatívan írtak róla.

(#1609) TechN7ne válasza BigBlackDog (#1608) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az égvilágon semmi gond vele ,halk ,meglepően jól hűt ,nem ciripel ,anyaghasználat teljesen korrekt ,masszív ,stabil kártya.

(#1610) lowzor válasza BigBlackDog (#1608) üzenetére


lowzor
veterán

A régi Dual-okkal volt csak probléma, egy hőcső nélküli hulladék hűtés volt rajtuk: [kép]
Ez az új "Evo" már korrektebb.

(#1611) BigBlackDog válasza lowzor (#1610) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#1609) TechN7ne: Vagy úgy, akkor értem már. :R

MSI GAMING X kivitelei is vállalhatóak? Vagy ezek már az Asus alatt vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1612) kutga válasza BigBlackDog (#1611) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem GAMING X volt, korrekt kártya.

Let the Zone take me if I am.

(#1613) kutga válasza MeroM (#1602) üzenetére


kutga
nagyúr

A Manuálisan ha beállítom lehalkul mit jelent?

Nem valami meggyőző a hűtés rajta, jól látom hogy csak hőcső nélküli borda van rajta?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1614) zoo8800 válasza kutga (#1613) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy 1650-eshez szvsz elég az a hűtés is. Mondjuk ez a 1660-as topik :)

rip and tear, until it is done

(#1615) MeroM válasza kutga (#1613) üzenetére


MeroM
senior tag

Programban de ez tévedés volt. Ugyanúgy 59%on van a venti a lényeg amíg nincs fent a driver halk (viszonylag) utánna elkezd 59% on pörögni és hát hangos. A saját programjában 33%nak látja ami 59 ja és a kártya 30f9k fölé nem megy.

(#1616) MeroM


MeroM
senior tag

Azt esetleg valaki meg tudná mondani hogy amikor kijött a kártya 1650super kb 2019 november hanyas verzióju driver futott?! Én nem követtem mert 2 évig radeonom volt.

(#1617) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nézd meg a gyári oldalán.
Annyira tré mostanság nvidia driver téren ,hogy soha nem volt még ,régen volt hasonló a radeon ,de az nagyon rég volt és az nvidia meg nem erről volt híres ,amit mostanság leművel.
Én is a gyári Asus oldaláról ,az adott típusnál szedtem le vlmilyen 2019 év végi drivert a sajátomhoz ,mert az újakból már a vezérlőpultot is kispórolták ,meg egyik sem az igazi.

(#1618) VGNGR válasza BigBlackDog (#1611) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nálam a 1660s Gaming X tökéletesen teszi a dolgát, csendesen max 65 fok körül. Most nézem, hogy majd egy 10-est emelkedett annak is az ára... :Y :W

(#1619) MeroM válasza TechN7ne (#1617) üzenetére


MeroM
senior tag

biztos hogy valami softveres bug lesz. mert amíg nem tölt be a windows kusba van a kártya az az pörög a ventije de nem 59% on :) :( visszavinni gariba meg ezért nem akarnám.
pláne hogy ott azt mondtanák hogy nem is hangos.

(#1620) lowzor válasza MeroM (#1619) üzenetére


lowzor
veterán

Csinálj egy egyéni ventiprofilt.

(#1621) MeroM válasza lowzor (#1620) üzenetére


MeroM
senior tag

nem lehet lejebb állítani. :(

(#1622) MeroM válasza MeroM (#1621) üzenetére


MeroM
senior tag

itt van az MSI AB, a Gyárija (ahol a hiba van mert 33nak látja az 59 et?! és még egy AIDA64 is.

(#1623) 1977kg


1977kg
újonc

Sziasztok!

Erről a kártyáról van valakinek tapasztalata?
[link]

Köszi.

(#1624) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na skacok ,életem leghosszabb játékja egyfojtában...
72 órát ment szünetmentesen a GTA V online ,most aztán bejárattam rendesen a picikét. :DDD

Említett 64 fok felett nem láttam továbbra sem közel 99% on teker a kihasználtság egyfolytában ,ezek melett kimondottan halk kártya.
Ennyi idő után ,hogy ne legyen elhamarkodott a vélemeny ,bátran mehet az ajánlott 1660 Super listába az Asus Evo. :K

[ Szerkesztve ]

(#1625) VGNGR válasza TechN7ne (#1624) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ezt egyedül hoztad össze vagy azért cserélgettetek a gép előtt? :B

(#1626) TechN7ne válasza VGNGR (#1625) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kb. ki sem volt kapcsolva a game ,most is pörög. :)
Más ha már itt vagyok ,
Szerintetek be leleht vállalni 50m es hdmi kábelt ,nem lesz semmi késés xbox one kontrolellel ,másik szobából menne a gép...?

[ Szerkesztve ]

(#1627) GFerr56 válasza TechN7ne (#1626) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Szia!
Vannak erősítős megoldások, nekem 10 méteres van, de észre lehet venni a képminőségen. Egy komoly cucc elég drága lehet, még az is lehetséges, hogy jobban kijössz egy másik konzol vásárlásával... :DD ...főleg, akinek akkora kéglije van, hogy a másik szobába 50!!!!! méteres vezeték kell . :DD
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1628) TechN7ne válasza GFerr56 (#1627) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Maga a távólság 10m nél több nem lehet ,de nem tudom átfúrni a tégla falat ,így végig kell vezetnem a kábelt a másik szobáig.

(#1629) GFerr56 válasza TechN7ne (#1628) üzenetére


GFerr56
aktív tag

OK!

Nem komolyan írtam...
De tényleg nem olcsó egy profi, veszteség nélküli cucc.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1630) dsbhg


dsbhg
csendes tag

Sziasztok.Adott egy Giga Aorus 1660Ti kártya. Az normális működés hogy kikapcsolom a fan stop működést(aorus engineben van 1 gomb rá)
akkor a venti vezérlés elkezdi ki - be kapcsolgatni a ventiket -felpörög kb30% majd leáll gyors ütembe.Ha Afterburner-be átváltok manuál venti vezérlésbe (a csúszka az elején áll ugye asszem25%-on) ugyanezt a produkálja. Ha ekkor minimum 38%-ra teszem a ventiket akkor nem csinálja ezt ,sőt ha visszalépdelek 25% akkor sem jön elő a ki -be kapcsolgatása. Ez akkor most mért van? Hibának tekinthető,vagy annyira gyatra már ez gyártó,hogy ilyenre se figyelnek?
Alap default állapotban Fan -stoppel hiba nélkül működik a venti vezérlés(kb 50 fok nál venti bekapcsol 33%-on és igy tovább)ezzel nincs baj

Régebben volt aorus1060 om az tökéletes,ilyet nem produkált.

[ Szerkesztve ]

(#1631) TechN7ne válasza dsbhg (#1630) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van vele valami bajod ,hogy így állítgatod?

Ha rendeltetésszerű használat mellett teljesen hibátlan a kártya ,mással nem fognak foglalkozni.

(#1632) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Ezt a karit néztem ki magamnak: [link]
Kizárólag régebbi játékokkal játszanék. Serious Sam HD, Painkiller: Hell & Damnation, Doom 3 BFG Edition, Half-Life 2 + Ep1-2, ilyesmik. A nehezítés az, hogy 4k-s a monitor és csipáznám ha 60 frém meglenne mindenhol, maxos beállításokkal. A gép többi része, i5 4460, 8 GB DDR3 1600. Jelenleg egy GT 1030 van, HL2 csont nélkül ment, bár Ep2-nél már vissza kellett venni a felbontásból. Painkiller már gatya volt nagyon.
Szerintetek elég lenne erre?
Köszi.

(#1633) dsbhg válasza TechN7ne (#1631) üzenetére


dsbhg
csendes tag

Nem. Olyan értelemben nincs nagy bajom.Gyárin használva jó az alap venti profil.Hozza azt ami elvárható. Régen nem voltam híve a passzív ventilátornak.Ha ez 2 évvel ezelőtt történik akkor komoly bajom lenne vele.Mert az akkori 1060 tudta a hagyományos,és félpasszív működést is tökéletesen.Programot se kellet hozzá elindítani,és venti profilt szerkeszteni, mert megjegyezte a kártya.
Arra hajlok nem egyedi meghibásodás ez a jelenség. Ez a jelenség amit írtam igen csak színvonal romlás.Ahogy a régi 3 ventis(1060) hűtéshez képest valamivel nagyobb hangerő is nagyobb fordulatokon

(#1634) MeroM


MeroM
senior tag

Közben megválaszolom magamnak a választ, meg másoknak is hátha segít ha egyszer belefut.
Adott volt ugye, a GeForce® GTX 1650 SUPER™ OC 4G
(kis kutatás lényege: a 1650 TU117 es GPU t használ ami 75W a 1650Super meg már TU116 ot ami már 100W) A sima 1650 en ez a hűtés bőségesen elegendő. GTX1660 (szintén TU116) ból van ugynailyen dizájnú hűtés csak az alatt heatsinkek is futnak....
A megvásárolt kártya, hibajelensége: bekapcsolást követően a POST ig jó, majd amikor betölt a Windows felmegy 59% ra a venti forgása borzalmasan zavaró tartományba. Lejjebb nem lehehet állítani, holott a gyári programja 33% nak látja. Minden egyéb program ( MS AB, ASUS GPUTweak, AIDA, stb) 59% nak.
NEM zavar ha egy vga hangos ha terhelik, de hogy windows alatt ilyen elviselhetetlenül keljen terkernie egy szoftveres bug miatt.
Megoldás:
Vettem egy Arctic Cooling Accelero L2 Plus aminek a felszerelése úgy volt megoldható, (mivel nem volt jó a lyuktáv és ebben az országban mini ITX méretben semmilyen értelmes VGA hűtés nem létezik)hogy a távtartó müanyagokat kihagytam, de felment rá. ;] Bekötés: Molex átalakítóval. (mivel a kártyán lévő 3pinnel nem volt hajlandó forogni)

Felvettem a kapcsolatot a Gigabyte supportal. Ők nagyon segítőkészen annyit írtak fogadjam el. Nem lehet lejebb állítani és h nem csinálnak újjabb biost. Gari erre kérdőjeles mivel a kártya jó. A hangja meg max engem zavar.... Képeket mellékelek, látszik hogy a Gigabyte nagyon alulmérezezte (cigánykodta) ezt a hűtést a TU116-ra.

Most a kártya 26fok win alatt játék alatt eddig max 54fokig ment, hangja nincs végre. :R

(#1635) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

És akkor add össze ,hogy összesen mennyibe van az ,amit összegányoltál ,
kaphattál volna jobb hűtésű kártyát ,avagy egy erősebb gpu t is cserében.
Gari veszett valószínűleg ,de a lényeg hogy mindenki boldog. :)

(#1636) MeroM válasza TechN7ne (#1635) üzenetére


MeroM
senior tag

gari nem veszet, nem volt matrica a csavarokon :U , ITX méretben nincs nagy választék ha az ember újjat akar, és nem egy 4 éves" jobb fajtát" (pl GTX970mini) :R

(#1637) MeroM válasza MeroM (#1636) üzenetére


MeroM
senior tag

lélektani határ 50e ft volt! :U

[ Szerkesztve ]

(#1638) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Palit Stormx és Gainward Pegasus ugyanaz a hűtés?

(#1639) MeroM válasza diegho (#1638) üzenetére


MeroM
senior tag

elképzelhető E szerint az írás szerint a gainwardot is a palit gyártja. :R

(#1640) diegho válasza MeroM (#1639) üzenetére


diegho
nagyúr

Már vagy 15 éve, hogy megvette a Palit a Gainwardot, de ettől még lehet, hogy a két kártya nem ugyanaz.

(#1641) lowzor válasza diegho (#1638) üzenetére


lowzor
veterán

Full ugyanaz, csak a műanyag burkolatuk egy kicsit máshogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#1642) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a (Gigabyte) GTX1060 és a GTX1660 ventilátorai megegyeznek-e.

Ali-n ugyanazt a cikkszámot (T129215SU) látom 1660-hoz, mint eBay-en 1060-hoz, csak az utóbbi helyen olcsóbban hozzá tudnék jutni (és a bizalom is nagyobb részemről).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1643) urbi107


urbi107
tag

Sziasztok!
Gygabyte gtx 1660 6gb oc van. Jelenleg i3 8100-al.
Jelenleg a cod modern warfareben videókartya 90% a proci 100%-on pörög.
Mekorra előrelépés lenne az i5 9400f vagy i5 9600k-val?
Fps-be mennyit jelent az i5?

(#1644) VGNGR válasza urbi107 (#1643) üzenetére


VGNGR
senior tag

Minimum fps meg hálálja az biztos.

(#1645) Steve0804


Steve0804
kezdő

Sziasztok!

Corsair VS 650 tápegység elegendő egy gtx 1660 super kártyához?

(#1646) csucsbicep válasza urbi107 (#1643) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nagyon nagy ugrás lenne. Tobb fps, simabb futas. 4 mag ma mar egyre inkabb kezd elfogyni.

(#1647) TechN7ne válasza csucsbicep (#1646) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem most nagyon meg kergeti az i7 szegény super t ,ilyenkor jön az hogy erősebb kellene. :DDD
Mindig megfogadom befejeztem ,fhd n még elég ,csak az a baj hogy egyre több kijelző körülöttem is többet bír mint 1980p ,így nem egy nagy széria ez sem.
Minimum 2060 at kellett volna vennem de most már mind1 ,egy ideig még elfocizgatok vele aztán majd meglátom.

Anno én a 6gb os 1060 am jobban szerettem ,vagy legalábbis nagyobbat ütött ,de az sem ma volt és sokat sem alakult a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1648) zoo8800 válasza Steve0804 (#1645) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem egy 250(!) wattos tápom van, simán megy vele a 1660-as. Igaz, sima GTX 1660 és nem Super, de a fogyasztás kb. ugyanaz.

rip and tear, until it is done

(#1649) csucsbicep válasza TechN7ne (#1647) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Aza helyzet, hogy nagyon draga minden. Most meg foleg. QHD-ra hasznalom a 1660TI-t 75Hz mellett. De persze eltudnek viselni egy 2060S-t legalabb. Mondjuk en elobb megunom a hw-t, mind hogy elfogyjon. De ez mar a sajat hulyesegem.

(#1650) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Uhh ,akkor az elég “low” os lehet ,én szeretek mindent felrakni csutkára de már 60hz 1080p n is kitekerem sok esetben.
Butított szériák ,2060 az igazi utód ,csak úgy ahogy mondod nagyon drága minden.
100k ért vettem egy kártyát ,és örülök ha eldöcögök vele natur fhd n.
Jó,Fifa meg Mortal hasít 4k ultrán ,de azt már a 6gb os 1060 is tudta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.