Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Ciccuka válasza kutga (#1550) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pl.
Jövőre hozza a PhysX 5.0-t az NVIDIA

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1552) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

A 2 ventis Gigabyte 1660 super kártyáról mikna tapasztalatok?
Tudom a 3 ventis jobb.... Meg az MSI Gaming X..... de ennyi erővel 2080 at is vehetnék ha mindig feljebb megyünk... :DD

(#1553) asynur válasza speedernet (#1552) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Nekem GV-N166TOC-6GD van november vége óta (a kisebb két ventis, nem a nagyobb windforce), 20 fok körüli szobában passzívan 40-47°C körül szokott mozogni 50 nél kapcsol a venti, tehát a passzív hűtése lehetne kicsit izmosabb is de nem vészes, a ház sem annyira szellős amiben van.

A ventijét szokták gyakran szidni, hogy berreg illetve hangos lesz elég hamar (gyártási hiba?), nálam ez idáig nincs gond de nem is hajtottam agyon. A hátlapja műanyag ami esetleg a képekről nem derül ki tehát a hűtésben nem segít max a beszerelésnél nyújt némi extra mechanikai védelmet, de nem néz ki rosszul sem.

Amikor én vettem jobban megérte mint a Super változat de most kifutó termék és erősen elszállt az ára a hűtés elvileg azonos, a Supernek 5 Wattal nagyobb a TDP-je de ez nem jelentős különbség.

Hasonló gondolatmenetet követtem mint te az árazásban és nem bántam meg (de egy tartalék venti szett már itthon figyel biztos ami biztos :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#1554) kutga válasza speedernet (#1552) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem veheted azt is nyugodtan. Keress rá itt a topikban.

A három ventis szerintem kissé overkill.

Let the Zone take me if I am.

(#1555) speedernet


speedernet
aktív tag

Jelenleg is Gigabyte R9 380 am van és valóban cicereg egy bizonyos fordulaton a venti, az is windforce.
De had ciceregjen ha közben működik és jól hűt.
Akkor jól gondoltam hogy a Gigabyte megfeleő lest nekem.
Valóban tetszetősebb a 3 propelleres de valjuk be, beszerelés után ugysem nézegeti az ember, a plusz 30 mhz et meg nem gonolom hogy észre lehet venni

(#1556) asynur válasza speedernet (#1555) üzenetére


asynur
tag

Ezt még hozzá akartam tenni csak sikerült lefelejteni:

Ezek a passzív értékek ugyebár idle, és nem gpu igényes folyamatok alatt érvényesek tehát irodai használat filmezés stb. közben.
10 perc Furmark GPU stress test 1080(FHD) preset 72°C max ,77% venti melett(~2450 rpm), ami már azért elég hallható.

(#1557) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Sziasztok!

Fura dolgot tapasztaltam. Tegnap lettem tulajdonosa egy msi 1660 super gaming X nek. GPU Z ben és játékokban is észrevettem, hogy terhelés alatt 1935-1980mhz ig boostol miközben a kártya hivatalos boost órajele 1830mhz ha jól rémlik. Semmi OC semmi babrálás minden out of the box. Mi okozhatja ezt vajon ? :U

(#1558) B@lin


B@lin
újonc

Sziasztok!

Talán tudok némi információval szolgálni a Gigabyte windforce kártyákkal kapcsolatban. Nekem is ilyenem van és van "cicergő" hangja is. Engem nyugtalanított, így a végére jártam a dolognak. A zajt a venti felfogatása és a hűtőradiátor rezonanciája adja. Én egy kis darab szövet ragasztóval megoldottam a problémát, mivel garanciában nem foglalkoznak vele.

(#1559) VGNGR válasza scampolo84 (#1557) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nvidia GPU Boost 3.0, a hőmérséklettől függően változtatja az órajelet és a feszültséget a GPU esetén úgy, hogy még beleférjen a meghatározott maximum fogyasztás és feszültségkeretbe ami alap esetben a referencia kártyára vonatkozóan meg van adva. Tehát a dobozon feltüntetett értéket simán túllépi a kártya, ha minden klappol. Örülj neki, ezek szerint megfelelő körülmények között van a kártyád és ki tudja magát futni. :)

(#1560) cettlee


cettlee
őstag

hali!
vettem egy gtx 1660 super-t , bedobtam a régi gtx 760 helyére és azota random kidob az mk11. Próbálgatom a driereket de minddel ez van. Van valakinek hasonlo tapasztalata?

(#1561) lenoma válasza cettlee (#1560) üzenetére


lenoma
aktív tag

Tiszta telepítéssel tetted fel a drivert?

[ Szerkesztve ]

(#1562) cettlee válasza lenoma (#1561) üzenetére


cettlee
őstag

igen
16xx-es kártyád van és megy nálad az mk11?

(#1563) lenoma


lenoma
aktív tag

Úton van az 1660 super kártyám. Nincs Mortal a gépemen. Pár hete kártya cserélgetésnél tapasztaltam anomáliákat, míg tisztán újra nem telepítettem a drivert. Viszont azóta lett egy új nvidia deiver amivel bioshock 2 remastered random kidobál pedig régebben ment.

(#1564) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Olvastam hogy a Gigabyte kártyái ciceregnek (coil wehine) ez jellemző a 1660 super kettő és három ventillátorosra is?
Másik kérdésem az lenne hogy a Gigabyte logó csak a három ventisen világít vagy a kettőn is?
Mert képeken úgy látom hogy csak a hármason.
Köszönöm

(#1565) asynur válasza speedernet (#1564) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Nálam GV-N166TOC-6GD (kisebb 2 ventis Ti, gigánál a hűtések elvileg ugyanazok) nem világít a logo és szerencsére eddig coil whine sincs.
A cicergés sajnos teljesen random minden gyártó minden termékénél előfordulhat, a venti számnak nincs köze hozzá.
Az is megesik, hogy a GPU egyik PSU val cicereg másikkal csöndben van.
Kivédeni nem nagyon lehet és mivel nem is garanciális probléma max azt tudod csinálni ha neten rendelsz (olyan helyről ahol be is tartják a szabályokat) hogy 2 héten belül elállsz a vásárlástól.
FPS limit beállítása amúgy sokszor megoldja a dolgot, nálam az előző Gtx 660 cicergett, de szerencsére csak ilyen több száz fps felett, ami max menüben és egyes bechmarkok alatt jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#1566) speedernet válasza asynur (#1565) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen azbinfót.
iPonról akarnám rendelni mert eddig jó tapasztalatom van velük mind el állás mimd garanciális ügyben.
Melyik másik áruház hasonlóan megbízható?
PClandon 2 ezerrel drágább a 3 ventis giga mint iPonon a 2 ventis pl....
Nem tudom érdemes lenne e máshol is keresgetni..

[ Szerkesztve ]

(#1567) lenoma


lenoma
aktív tag

MSI 1660 SUPER Gaming X - alap beállítások

(#1568) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de még sem sikerült döntésre jutnom videó kártya ügyben.

Első sorban játékra kellene a gyerekek gépébe egy R5 3600 mellé.
Azt tudom, hogy az MSI 1660S Gaming X a tuti, de mondjuk a 80-90e kategóriában melyik gyártó, melyik változatát tudnátok jó szívvel ajánlani?

Minden ötletet szívesen veszek :))

Köszi,

(#1569) B@lin


B@lin
újonc

Szia. Én ezt javasolnám. GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB. 90k körül van és elég jó a hűtése.

(#1570) kutga válasza toto76 (#1568) üzenetére


kutga
nagyúr

Gainward Ghost pl.

Let the Zone take me if I am.

(#1571) Sipasanyi válasza lenoma (#1567) üzenetére


Sipasanyi
tag

Szia játék közben milyen fordulaton pörögnek a ventik ?

LUXURY IS A CHOICE

(#1572) lenoma


lenoma
aktív tag

Szia!

Nem pörögnek!
Tegnap teszteltem Wolfenstein: New Order fHD Ultra+ /Ultrán sincs minden maxra húzva én megtettem/ Nem éri el a GPU a 60C-t. 60-tól pörögne a venti.
A blackplate pl az elülső plusz lapon keresztül a memóriákat hűti és az csak kézmeleg.
De a Glide miatt így is előfordul, hogy leesik 54-re az FPS.
Kipróbáltam 1700Mhz-e húzva az alap órajelet, 2100-on Boostolt így felment 65C-re és a venti 30%-ra. De gépindításnál felpörgő ventik is alig hallhatóak, így a 30% is zajtalan.
Mondjuk minden BeQuiet a gépben ami csak lehet.
Sajnos OC-val is leesik néha 54 FPS-re.
Az Old Blood is hasonlóan.
Viszont az utána jövő Wolfensteinek már D3D-t használnak és stabil a 60FPS maxon
E hűtőjét 2060 SUPER-en is használják, így egy kicsit felültervezett erre.
Itt egy teszt róla:
https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x/34.html

[ Szerkesztve ]

(#1573) #68216320


#68216320
törölt tag

[kép] - picit megcibáltam a bajszát... 1660Ti (94k volt, decemberi beszerzés)

(#1574) toto76


toto76
tag

B@lin, kutga köszönöm a válaszokat, de onnan már csak egy nyúl farknyi hiányzik a Gaming X-hez :)
Viszont picit megnéztem a 1660Ti-ket a 1660SGaming X ára körül. Érdemes onnan választani Ti-t, vagy maradjak a 1660S-nél?

(#1575) lenoma válasza toto76 (#1574) üzenetére


lenoma
aktív tag

Nemrég körbejártam a témát.
A TI-t nem éri meg választani, nem éri meg a felárat, az NVIDIA ki is vezeti mert drágább a gyártása, már csak a raktárkészlet erejéig érhető el.
Azért mert bár a TI-ben kb 10%-al több feldolgozó egység van de a memóriája pedig kb 16%-al lasabb mint a SUPER-é. Illetve a SUPER-ben egy kicsit magasabb sebességen megy a GPU.
Amúgy ebben a több mint 30 oldalas tesztben elég jól részletezik:
https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x/30.html
Ha esetleg más kártyát keresel akkor 103e körül az 5600X is érdekes lehet.
Én azért nem azt választottam, mert alacsony fogyasztást, nagyon halk működést és driver hibáktól mentes megoldást kerestem. Akkor fordítottam hátat az AMD-nek mikor fél évig nem adtak ki új drivert. Illetve a RAGE az egyik kedvenc játékom, és sok más játék is azzal a motorral megy amik pedig nem jól muzsikálnak AMD kártyákon az utántöltés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1576) toto76 válasza lenoma (#1575) üzenetére


toto76
tag

Köszönöm a válaszodat.

"driver hibáktól mentes megoldást kerestem" no pont ezért kezdtem el én is itt nézelődni :))
Maradok az MSI GTX 1660S Gaming X-nél

(#1577) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!

DVI csatlakozós kártyák közül melyiket érdemes megvenni?

ASUS GeForce GTX 1660 SUPER OC
EVGA GeForce GTX 1660 SUPER SC ULTRA GAMING
Gainward GeForce GTX 1660 SUPER PEGASUS
Gainward GeForce GTX 1660 SUPER GHOST
MSI GeForce GTX 1660 SUPER AERO ITX OC
Palit GeForce GTX 1660 SUPER GAMINGPRO OC
Palit GeForce GTX 1660 SUPER StormX
PNY GeForce GTX 1660 SUPER DUAL FAN

(#1578) kutga válasza ravap (#1577) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha az ár nem számít, talán az EVGA-t.

Az én titkos favoritom mégis a StormX.

Let the Zone take me if I am.

(#1579) ravap válasza kutga (#1578) üzenetére


ravap
kezdő

Köszönöm! :R
A DVI csatlakozó a legfontosabb.
Valamiért félek az egy ventilátoros kártyáktól. :D

(#1580) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!
Hamarosan rendelem a Gigabyte 1660 super gaming oc kártyát és kellene hozzá egy display port kábel is mert nincs rajta DVI amit eddig a TV hez használtam.
Tehát a HDMI át kerűltne a TV be a Display meg a monitorba.
A kérdésem az lenne hogy milyen verziójú display port kábelt kellne vennem hogy esetlgesen működjön az nvidia kártyával a FreeSynces monitor?
Elég az 1.2?
Tudom hogy semmi sem biztos de majd ha idővel még is minden monitort támogat akkor ne a kábel legyen az akadály.
Köszönöm

(#1581) kutga válasza ravap (#1579) üzenetére


kutga
nagyúr

Ennél szerintem nem kell félni. Nem egy kazán a kártya.

Let the Zone take me if I am.

(#1582) kutga válasza speedernet (#1580) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ilyet vettem.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#1583) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

Sziasztok!
Msi 1660 supert akartam, de pcx-rol elhordtak.
Asusrol mi a velemeny? Strix hutese okes? Dualrol lattam, hogy rosszat irtatok.
https://www.pcx.hu/kereses/Asus%201660%20super%20strix
Ezek kozul melyik a legjobb? O6G, A6G? O6G-bol 2 fele is van. Ugyanaz és elirtak vagy lattok kulonbseget?
Fan stop van ezeken? Tehát terheletlenul le lehet kapcsolni a ventiket?
Elore is koszi, este megrendelnem a gepet. :D

(#1584) kutga válasza wolfiu (#1583) üzenetére


kutga
nagyúr

A Strix oké.

Let the Zone take me if I am.

(#1585) tothn


tothn
tag

Sziasztok! I5 7400 proci + msi H110mprod alaplaphoz (  https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/h110m-pro-d-p327643741/)    jó lehet egy nvidia geforce 1660 videókari?

(#1586) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Gigabyte GeForce GTX 1660S 6GB OC (2 ventis)

Úgy látszik, hogy rossz a ventilátor, mert ezt a hangot adja: [link] rohadt idegesítő.
Terhelésnél van olyan fordulatszám rész amikor nem adja ezt a leginkább régi hdd-re hasonlító hangot, illetve ha elfektetem a gépházat, akkor nem csinálja.

Mit lehet vele csinálni? Kicsit nyomogassam meg a ventiket, vagy garancia? Garancia esetén visszaküldik ugyanúgy, vagy kicserélik (ugyanolyan szarra)? Vagy esetleg idővel elmúlik? Elállni sajnos nem tudok a vásárlástól, mert cégnévre vettem.

Köszi előre is.

Galaxy S23 256GB Cream

(#1587) Dingle válasza Simivok (#1586) üzenetére


Dingle
tag

Szia!
Ez Gagyibyte típushiba a Windforce hűtésnél. Tudtommal garanciális cserével szokták orvosolni. De nagy az esély rá hogy a garanciában cserélt is 1 éven belül elkezd "köhögni"

(#1588) kutga válasza Simivok (#1586) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem gariba add le.

Let the Zone take me if I am.

(#1589) Simivok válasza kutga (#1588) üzenetére


Simivok
senior tag

Az lesz, köszi a válaszokat!
Lehet el is passzolom utána. Mi az ami megbízható? Msi-ből a gaming, vagy az xs ventus oc?

Galaxy S23 256GB Cream

(#1590) kutga válasza Simivok (#1589) üzenetére


kutga
nagyúr

Én az MSI gamingre szavazok.

Let the Zone take me if I am.

(#1591) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Beszálltam a táborba egy Asus 1660 Super Dual al.

Elsőre fel a legfrissebb driver geforce oldalról ,majd újraindítás után jelezz a Windows ,hogy nincs telepítve az nvidia vezérlőpult és telepítsem a Microsoft gyári oldaláról... :U
Na mondom jól van ,ilyet se láttam eddig ,biztos sz@r a driver.
Most leszedtem kettővel régebbi driver t de ezzel is ugyan ezt csinálja...

Valaki találkozott már ilyennel ,hogy nem telepíti az nvidia vezérlőpultot ,mostanság már ilyen bakival is rendelkezik az nvidia?

Köszöntem , :R

(#1592) diegho válasza TechN7ne (#1591) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem baki, fícsör. Már nem része a drivernek.

(#1593) TechN7ne válasza diegho (#1592) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az nem semmi... :Y

Felraktam Store rol ,de ez már pofátlan. :N

Esetleg ASUS DUAL-GTX1660S-O6G-EVO tulaj van köztetek?
Dobozában már sehol sem találtam telepítő lemezt (tudom már nem divat) ,led világítás tulajdonságait mivel tudom vezérelni ,ha egyáltalán lehet?
Asus lapom van ,az ő világítását a biosban tudom kezelni...

(#1594) alexy92


alexy92
aktív tag

Sziasztok,

Az normális, hogy a gaming X-em (1660super) akár 75 fokig is felkúszik wow alatt?

Köszi,
V

(#1595) TechN7ne válasza alexy92 (#1594) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nem vagyok jártas ,csak pár órája ,de ha belegebedek sem tudom 64 fok fölé vinni ,és ahogyan olvasom itt a fórumot az én asus dual om ra hivatkoznak hogy szeret melegedni... :U

[ Szerkesztve ]

(#1596) VGNGR válasza alexy92 (#1594) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nem igazán. Nálam 60 fok körül van, igaz nem full loadon, 144 fps lock miatt pubg-ben nem futja ki magát, de amikor ráengedtem teljes terhelésre akkor sem ment 68-69 fok fölé.
Milyen házban van? Tud belőle távozni a meleg levegő?

(#1597) alexy92 válasza VGNGR (#1596) üzenetére


alexy92
aktív tag

Elég rossz házban van, de mint kiderült - mivel csak wownál csinálta - a render resolution rate kicsit QHD-n volt. :DDD Így tartja a 60-ast, amit a többi játéknál is

(#1598) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!

Új tulajként birtoklok egy ROG STRIX 1660 SUPER kártyát.
Van itt, aki használ még ilyet? Tapasztalatok? Érdemes odafigyelni valamire?
...eddig tökéletes minden...

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1599) GFerr56 válasza wolfiu (#1583) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...van fan stop, ha a bios-t Q-ra (quiet) kapcsolod, a P (performance) állásnál 25% a minimum.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1600) GFerr56 válasza TechN7ne (#1593) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...ez ilyen TUF-os világítás. Ha lehet vezérelni, akkor (legalább is nálam - SUPER -) először a laphoz az AURA SYNC-et telepítsd, aztán GPU TWEAK II TOOL fülnél van egy Graphics Card AURA (vagy valami ilyesmi), ha ott engedi letölteni, akkor siker, telepítve integrálódik az AURA SYNC-be.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.