Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) csucsbicep válasza TechN7ne (#1650) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Abszolut nem lowos. 47-75 van freesync. F1 2018-al tolom mostanaban. Az megy csutkan. Exodusra most volt idom, az megy talan highon, persze sivatagos resznel neha beesik. A vegsőkig csiszolt AC Odessey is megy High custom setuppal, persze itt nem kell csillio fps.
Probalok mindig ertelemes beallitasokat talalni.

Anno majdnem V56 lett belole, de nem banom, hogy NV mellett dontottem. Pedig előtte évtizedekig ATi-AMD kartyaim voltak. GF2 volt az utolso hosszabb ideig megtartott zold kartyam.

[ Szerkesztve ]

(#1652) TechN7ne válasza csucsbicep (#1651) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ja igen ,nekem nincs olyan jó moncsim. :)

(#1653) csucsbicep válasza TechN7ne (#1652) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem mondanám olyan kiemelkedőnek. 32", 1440p, 75Hz, Freesync, ips. Ezek kellettek nekem "minimum". Szerencsére alzán tudtam venni egy ilyen paraméterekkel rendelkező AOC-t 58-ért.

Próbaképpen elcseréltem a KFa2 1660Ti-met egy sima Giga 1660 Gaming OC-ra. Egy kicsit megcibáltam és nem igen marad el a Ti-tól.

(#1654) TechN7ne válasza csucsbicep (#1653) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az komoly... :)

Mennyire húztad meg a gpu t ,meg a ramokat?
Nálam a gpu 2100 ig bírta a ramok viszont meglepően cibálhatóak ,ott szinte nem fagyott ki a kártya bármeddig húztam ,viszont egy idő után éreztem hogy semmi eredményt nem hozz ,felesleges.
Nem szokásom a tuning ,csak ha már meg van ,rá próbál az ember mit bír.

(#1655) csucsbicep válasza TechN7ne (#1654) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Gpu 2130MHz-ig boostol, fölötte már fagy. Memóriák most 2400MHz-en mennek, kicsit bír többet is, de fölös, mert így már elég neki a sávszélesség.

(#1656) TechN7ne válasza csucsbicep (#1655) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az kemény ,nem sok van köztük.
Gondolom elég közel kerülünk az alap 2060 hoz ,cibált super vagy Ti vel.

(#1657) BoJa1974


BoJa1974
csendes újonc

[link]
Ez mennyivel lehet rosszabb mint a gaming x?
Esetleg 100k alatt mit javasolnátok most?

[ Szerkesztve ]

Üdv BoJa

(#1658) TechN7ne válasza BoJa1974 (#1657) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha a ventik csak terhelés alatt kapcsolnak be akkor king ,nagy baja nem lehet.
Én a sajátomat tudom ajánlani ,mivel csak vele van tapasztalatom.
Asus 1660 Super Evo ,halk ,hűvös ,eddig hibátlan.

(#1659) BoJa1974 válasza TechN7ne (#1658) üzenetére


BoJa1974
csendes újonc

Esetleg ez az ASUS?

Üdv BoJa

(#1660) TechN7ne válasza BoJa1974 (#1659) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rog gyakorlatilag még egy picit jobb ,mint a Dual Evo... :K
Viszont ,személyes tapasztalatom velük nincs ,asszem egy fórumozó társnak van hasonló.

(#1661) GFerr56 válasza TechN7ne (#1660) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!

Nekem ROG STRIX 1660 S van (több változata van, én a legolcsóbbat vettem bő egy hónapja 95 k-ért...sajna mentek fel az árak). Mindenféle piszkálás nélkül 1950 MHz-re boostol. Dual bios-a van, a quiet tudja a 0 rpm-et, a performance mode 30 százalékon indul, de ott kajakabb lehet a kártya, én silent módban használom, a fenti boost ezen mérhető. Külön gombbal ki lehet kapcsolni a fényét (Ninja Mode), van egy 4 pin-es venti vezérlő csatlakozó...
[link]

Egy 5700 XT-t váltott, mivel a monitorom 2k, 75 Hz, Freesync-G-Sync, nem volt értelme, a driver gondokról nem is beszélve. Jelenleg 1440 p-ben nyomok mindent (Jedi Fallen Order, SOTTR...), jobban viszi, mint az előző, sőt, egyáltalán élvezhető, nem laggol, akad, képi megjelenítési hibák, magas hőfokok stb...
Én is 3600-al használom, fél napos game alatt a cpu max. 60 fok, a VGA max. 62 fok.

Ha van még kérdés, írjatok nyugodtan...valaki ilyenről érdeklődött.

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1662) TechN7ne válasza GFerr56 (#1661) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

5700 XT ről jöttél és nagy a boldogság ,az a komoly... :U
Nekem 4 éve volt kb az utolsó AMD kártyám bányász előtti időszak ,RX470 amit nagyon szerettem.
Most épp 6gb os 1060 ról jöttem ,nagy változást az után annyira nem hozott ,FHD t általában full max. on tudja ,ennyi a szerencséje.
i7 9700 mellet nagyon megeszem ,2070 vagy 2070 super lesz belőle sztem. ,innen már csak oda érdemes minimum ugrani.
Határozatlan ideig egyelőre még meghosszabbítom a kis barátomnak a társaságát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1663) GFerr56 válasza TechN7ne (#1662) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...ja, egy alapjában véve erős kártya az XT, de hűtés terén nagy szórások vannak, a szoftveres részén kiábrándító (volt ?)... egyszerűen élvezhetetlen. 1660 Super-ből meg azért lett ez, mert bíztam benne, hogy, mivel régebben volt egy STRIX 1050 ti, az is tökéletesen tette a dolgát, nagyon csendesen (nem írtam, de ez is). Meg tavaly év végén volt a földönkívülieknél nagyon jó áron (256 GB Nvme SSD-vel), STRIX X570 f-gaming lap akcióban, hát legyen akkor ez is STRIX.
Szóval a kártyában sem, meg magában a 1660 Super-ben sem csalódtam.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#1664) olivera88


olivera88
veterán

Lehet olyan h kártya hőmérséklet szenzora hibás adatokat olvas ki?
Ma mintha jelentősen emelkedett volna a hőmérséklet úgy h közbe nem volt terhelés alatt a kártya, 47-49 fok volt, és emlékeim szerint meg 37-39 szokott lenni, 18-19 fokos szobahőmérséklet mellett. Játék után volt ennyi amúgy, furcsa volt h már jó ideje nincs terhelés alatt a kártya és nem megy le jobban a hőm.
Aztán kikapcsoltam gépet, majd 1 óra múlva vissza, és most 42 ig ment fel lassan, úgy h nem játszottam még.
Egy 1660 MSI Armor OC m van amúgy.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1665) SuTty


SuTty
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy szeretnék vásárolni egy 1660ti-t (rx460-n helyett) jelenleg egy fsp hexa+ 400w-os tápom elegendő ? nagyon nem találtam ilyen hozzászólásokat. 1 valakinél láttam hogy valami kisebb táppal ment neki.
Jelenleg
egy i3-6100-es procival. és az említett rx460-as kártyával muzsikál hibátlanul.
Köszönöm a segítséget előre is.

Telefon:20-372-63-81 Msn: suttymsn@hotmail.com

(#1666) TechN7ne válasza SuTty (#1665) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

400w ba simán belefér minden ,csak nem tudom mennyire idős már a tápod ,5-6 évente gyakorlatilag ajánlott cserélni ,itt tudnak neked segíteni ez ügyben.

(#1667) kutga válasza SuTty (#1665) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is ilyennel hajtottam, nem volt vele probléma.

Mondjuk azóta már cseréltem egy minőségi 450 Wattosra, a Hexa már nem mai darab azért.

Let the Zone take me if I am.

(#1668) TechN7ne válasza kutga (#1667) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is volt ,nem lett semmi baja ,viszont 3 év után elkezdett ciripelni.

(#1669) kutga válasza TechN7ne (#1668) üzenetére


kutga
nagyúr

Az enyémnek nem volt semmi látható, hallható problémája, csak úgy véltem megérett a cserére. :)

Let the Zone take me if I am.

(#1670) SuTty


SuTty
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Telefon:20-372-63-81 Msn: suttymsn@hotmail.com

(#1671) R0LAND


R0LAND
csendes tag

sziasztok

vga csere lenne nálunk,
pc.
i7 6700, alaplap asus b150m-a, ram ddr4 16Gb
gigabyte gtx 960 4Gb

1650super vagy 1660super ? 30e. a különbség de nem tudom
melyik passzol inkább hosszabb távra

1660s ból 3DB MSI ,
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/f:msi,memoria-merete-6-gb,gddr6-memoria,nvidia-geforce-video-chipset/?st=GTX+1660+super&gclid=EAIaIQobChMIs5LT6dyx6QIVhLTtCh1sGgqREAAYASAAEgJV3_D_BwE
itt inkább a két olcsobb jöhet számításba
vagy
1650s ból 3db
https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=GeForce+GTX+1650+SUPER+
60ért gigabyte, vs, 70e. asus , msi

légyszi segítsetek

köszi

(#1672) TechN7ne válasza R0LAND (#1671) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Simán mehet hozzá a 1660super ,csak jó legyen a tápod (azt nem írtad).

(#1673) R0LAND


R0LAND
csendes tag

450w,
https://www.alza.hu/gainward-geforce-gtx-1660-super-6g-ghost-oc-d5701054.htm
Ezzel érdemes foglalkozni?
Vagy inkább az msi aero?
Köszi

(#1674) kutga válasza R0LAND (#1673) üzenetére


kutga
nagyúr

Én a Ghostot venném. Az ára is korrekt.

Let the Zone take me if I am.

(#1675) TechN7ne válasza R0LAND (#1673) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy ventis 1660s t ne vegyél ,van olyan hogy 125w ot is bekajál.
Inkább a Gainward.

(#1676) R0LAND


R0LAND
csendes tag

https://ipon.hu/shop/termek/asus-dual-gtx1660s-6g-evo-geforce-gtx-1660-6gb-gddr6-super-dual-evo-pcie/1790849?gclid=EAIaIQobChMIwJrSsJaz6QIVDc-yCh3WSw39EAQYASABEgIbtPD_BwE
Ilyet tudok 90ért, ez az evo , jó ?
Persze az alzás Gin, elfogyott

(#1677) TechN7ne válasza R0LAND (#1676) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,de nvidia nál nem kell így kicentizned ,itt nincsenek gondok ,meg nem kell alulfeszelni semmit.
2 ventis király ,Asus az még jobb. ;)

(#1678) R0LAND


R0LAND
csendes tag

Szuper! Köszi mindenkinek!

(#1679) bounty123


bounty123
őstag

Én is egy GTX 960-at cseréltem le i7 6700k-val 1660S-re, nem bántam meg.

Először a Gigabyte GTX 1660 Super OC-vel próbálkoztam, de borzalmasan hangos volt. Az MSI Gaming X ehhez képest gyakorlatilag hangtalan lett, szuper kártya, szerintem simán megéri a felárat.

(#1680) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

terveim szerint vennék egy ilyen kártyát a közeljövőben:
Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX 6 GB

Illetve ez a konfigom lenne hozzá ha minden jól megy:
1 x ASROCK B450M Pro4-F
1 x AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral
1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
1 x TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA
1 x WD 500GB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS500G2B0B
1 x COOLERMASTER MasterBox Q300L ablakos fekete+ + MWE 500W tápegység
1 x ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports sárga

A kártya elsősorban VR szemüveg kipróbálása miatt és 3D-s munka miatt kell (3d modellezés és renderelés). Mivel ezen a Palit kártyán csak egy HDMI és egy miniDP kivezetés van, és a VR szemüveg a videókártya kimenetét használná mindenképp. Ezért kérdezném hogy az alaplapon található HDMI és miniDP portokat tudnám a monitorhoz használni? És mellette akkor a kártya foglalatába be tudnám kötni a VR szemüveget.

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#1681) looser


looser
addikt

Sziasztok, melyik jelenleg az ajánlott márka és esetleg típus azon belül 1660S esetén? Csendes legyen, ez lényeges. Nézegettem, csak az Asuson belül is temérdek különféle kártya van. Mire érdemes figyelni?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1682) MZsoltee válasza looser (#1681) üzenetére


MZsoltee
veterán

Konkrét típusokról kell teszteket nézegeti. Attól, hogy Asus nem lesz önmagában jó. A palit StormX és a Gainward Pegesus relatíve olcsó és hűvös is pl.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1683) kutga válasza MZsoltee (#1682) üzenetére


kutga
nagyúr

Palit Stormx, Gainward Ghost, MSI Gaming X pl.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1684) TechN7ne válasza looser (#1681) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az Evo kártyák ugyan az a felépítés mint a ROG ,a hűtés műanyag borítása más ,meg aura sync hiánya ,még a venti lapátok is ugyan az csak más matrica van rá ragasztva.
Szóval ha Asus kell ,Evo vagy Rog ,ugyan az.

Ilyen palit StormX vagy Gainward Pegesus vicc kategória ,1660s 125w ot is bekajál ,ne hogy egy vetis kártyát vegyél!

[ Szerkesztve ]

(#1685) looser válasza MZsoltee (#1682) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Nem konkrétan Asus-t szeretnék (nekem pl. nagyon rég volt Asus vga-m (Riva TNT időkben)), csak ez volt az első, ami a listában megjelent, ezért vonatkozott rá a kérdés, de látom, a többi gyártó sem spórolt azzal, hogy különféle konfigurációkat építsen a kártyára. Ami nem rossz persze, sőt, kinek mi az igénye. A Gainward neve a kezdetektől az igényesebb kártyákat jelentette, ha ez most is így van (közel 20 év után), akkor az mindenképpen jó jel.

kutga: ha jól látom, a Ghost-nak alacsonyabb az órajele, mint a Pegasus-nak, ez gondolom hangban is jelentkezik, bár nem túl nagy a különbség. A Super-t ajánlotta ismerős (jó ideje nem vagyok képben sajnos...) de most, hogy nézegetem, a Ti is igen jónak tűnik. Kicsivel nagyobb teljesítmény, de a teljesítményfelvétele hasonló.

szerk.:
TechN7ne: csak most olvaslak, ez jó és fontos infó, köszönöm! Tehát egy legalább 2 ventis megoldást kell keresni.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1686) kutga válasza looser (#1685) üzenetére


kutga
nagyúr

Én Supert vettem anno.

Let the Zone take me if I am.

(#1687) MZsoltee válasza looser (#1685) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ár telejsítmény arányban ő lenen szerintem jó:
GAINWARD GeForce GTX 1660 Super 6G GHOST OC 85k
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1688) bounty123 válasza looser (#1685) üzenetére


bounty123
őstag

Érdemes alaposan utánanézni, én pl. elhamarkodottan bevállaltam a legolcsóbb Gigabyte Super modellt, de nagyon hangosnak bizonyult, terhelésnél ne ment 2200 alá a ventije, nagyon zúgott. Ezzel szemben az utód MSI Gaming X-nek szinte nincs hangja, hosszú terhelésnél se megy 1600 fordulat fölé.

(#1689) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Ryzen 3600X / 3700X mellé nézegetem milyen kártyát tudnék betenni (videóvágás, autocad, renderelés - szóval nem játékra) és a 1660Ti-vel szemezgetek. Érdekelne, hogy van-e pontos típus a közép(ár)mezőnyben, ami nem hangos, nincs baj a hűtéssel, se a teljesítménnyel, röviden: megéri megvenni kategória? Köszi!

(#1690) TechN7ne válasza kellcucc (#1689) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

1660Super és Ti közt alig van különbség ,viszont árban a super jelentősen olcsóbb ,így az sokkal jobb vételnek bizonyul.
Asus Rog/Evo vagy MSI Gaming X ,ezek a tutik.

[ Szerkesztve ]

(#1691) kellcucc válasza TechN7ne (#1690) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Szia!
Köszi a választ. Érdemes használtat is nézni/venni apróról? Mennyire szoktak ezek elromlani?

(#1692) TechN7ne válasza kellcucc (#1691) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem

(#1693) Slavia


Slavia
aktív tag

64-65 max hőmérséklet. mp alatt ( cod mw 2019)

Ezzel a szériával akarja ki vezetni a piacról az nvidia 1660 Ti szériát. ( az okosok szerint )

[ Szerkesztve ]

(#1694) R0LAND


R0LAND
csendes tag

Asust nézeggettem , sikerült egy 1660s evo,
Dualban is van legalább két fajta, nekem az ae.
lett, de van oc.s is, 1830 vs 1860Mhz
Ennyi a különbség a kettő között,
Ha segít , örültem
Üdv

(#1695) R0LAND


R0LAND
csendes tag

Itt egy "super" oldal!
https://videocardz.net/asus-geforce-gtx-1660-super-6gb-dual-evo-oc

(#1696) TechN7ne válasza R0LAND (#1694) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elég minőségi darab ,belül vram résszel is elvan látva rendesen ami + kapott egy bordát ,Internetes képekkel ellentétben feketére festett hátsó lapja van ,nem sima ezüst.

Asus rog ventik vannak rajtuk csak más matricával ,visszajelzések alapján hajlamosak halk búgásra ,de ez nem mindenkinek jön elő és ugyan úgy jelen van a ROG esetében is ez a baki ami plusz még azzal díszíti az egészet ,hogy 55 fok körül ki-be kapcsoláskor felpörög egy nagyot ,na az EVO kártyák ezt nem teszik.
Szépen állnak a ventik ,terhelés alatt meg hangtalanul elindulnak ,nem felpörögnek mint az állat.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1697) R0LAND válasza TechN7ne (#1696) üzenetére


R0LAND
csendes tag


a Tiéd igen szép konfig!!
ez meg a miénk,
6 ból 4 sata csati takarva :U
nem baj a lényeg SUPER :C
ja, 89100ft. lett :DD

[ Szerkesztve ]

(#1698) TechN7ne válasza R0LAND (#1697) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó vétel ,használd egészséggel. :)
Enyém 91k körül állt meg ,de annak már egy hónapja és azóta ugrott minden vga kb. egy 10k t.

[ Szerkesztve ]

(#1699) kutga válasza TechN7ne (#1698) üzenetére


kutga
nagyúr

Jókor vettétek.

Let the Zone take me if I am.

(#1700) Steve0804


Steve0804
kezdő

Sziasztok!

Nemrèg vettem egy GTX 1660 SUPER kàrtyàt.
Mit gondoltok megàllja ez a helyèt mèg egy darabig?
A configom nem a legfrisebb, ezèrt a kàrtya teljes hatàsàt sem èrzèkelem de, ha màr veszek olyat akartam vàlasztani amit a jövőben àttudok vinni majd.....
Èrdemes lenne àtvinni ùj configba?
Illetve mi az az összeàllìtàs amihez aktuàlis (max 350 000 Ft beleèrtve a kàrtyàt is) ?
Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.