Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Chaser válasza danika0670 (#900) üzenetére


Chaser
titán

ha inkompatibilitási gond nem kötelesek cserélni, de elmondottakból inkább más lesz ez
memtest egyébként semmit nem ér, futtatod 24 órán és nem jelez hibát, miközben defektes a ram ( : ami nekem anno 100%-ig bevált és max 15-20 perc alatt kidobta a hibás ramot:
prime95 blend, mellette chrome csillió' tabbal, film lejátszás, zene, egyéb bármilyen háttérben futó sw-ek, akkor is ha alulfeszel az ember és túl kevés a fesz a cpu-nak
van egy "mi a baja a gépemnek topik" v hasonló, sztem ott kérdezd meg mi lehet ez, hátha valaki már futott ilyenbe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#902) danika0670 válasza Chaser (#901) üzenetére


danika0670
tag

Gyanús lett a ram...átraktam a G. Skilljeimet a Ryzenbe...egyenlőre okés minden....már nincs türelmem mai nap hozzá, holnap folytatom, köszönöm a segítséget.

06hetven701O656

(#903) danika0670 válasza Chaser (#901) üzenetére


danika0670
tag

Mit ad isten ha nem az XMP profil van beállítva hanem kicsit kevesebb MHz-en futnak a ramok máris minden rendben van a saját memóriájával is....Reggel óta megy a nyüstölés..semmiii hiba...0...Köszönöm mégegyszer a segítséget...utána olvastam nem én vagyok az egyetlen akinél előfordult. Mindegy az ügyfél örülni fog, énis örülök nem kell gariba küldenem se a 1660-as VGA-t se a RAM-okat!

06hetven701O656

(#904) Chaser válasza danika0670 (#903) üzenetére


Chaser
titán

ne köszönd, nincs mit, nekem is lett gondom a gépemmel éjszaka, ez az első asztalim nagyon sok év után, ahhoz képest gördülékeny volt ( :
szintén gskill és ryzen, azokat ajánlották h nagy arányban probléma mentesek, azok is voltak
memtestet pedig felejtsd el, anno sokat szervizeltem és dolgoztam szervizben, nagyon sokszor megcopatott' mire rájöttem kb semmit nem ér, vagy ráhibázik v nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#905) ∂яσнυη válasza ∂яσнυη (#896) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Erre valaki? Jövőhét elején venném végre... Már csak vga kell a géphez, csak nem tudom, hogy új 1660,rx580 vagy vagy használt 1070 legyen. Milyen videókarit vegyek topicban 1660-at mondták. Sokáig nem lesz cserélve az tuti. fullhd kihajtására kell..

(#906) lowzor válasza ∂яσнυη (#905) üzenetére


lowzor
veterán

Újonnan 70k-s keretből Palit StormX, vagy Gainward Pegasus.

(#907) bravatis


bravatis
csendes tag

Kicsit megrángattam a bajúszát:
GIGABYTE GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB,
Default:2938
Boost: 2145-2130
Memory:2454
Fan Speed:85%
RPM:2830

(#908) BerserkGuts válasza bravatis (#907) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Szép lett :C én 3300-nál többet nem tudok kicsikarni
+170 és +999-el ez a max msi ventusnak

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#909) Márton válasza bravatis (#907) üzenetére


Márton
nagyúr

wow, a ti-m is csak 3300 :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#910) Sipoka


Sipoka
csendes tag

MSI 1660 TI Ventus OC. GPU +135, MEM +1500.Ventilátort 100%-ra állítottam, amúgy 70 fok körül tetőzött volna.

(#911) Chaser válasza Sipoka (#910) üzenetére


Chaser
titán

semmi baj nincs a 70 fokkal, a hw-nek az a legidálisabb, ha a min. és max. értékek közt kicsi a különbség, ezért jók a fél passzív kártyák, alapon akár 50-60 fok, terhelve max 70-75, és kicsi a hőingadozás, addól döglenek az alkatrészek - és a forrasztások -

szerk:
a super verziót is lassan berakhatnátok a címbe :) napokban jön ki hivatalosan ha jól rémlik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#912) bravatis


bravatis
csendes tag

Nálam itt a vége:
Boost: 2145-2130
Memory:2474
Fan Speed:100%
RPM:3330

(#913) tudatL@N


tudatL@N
csendes tag

sziasztok!

egy kis (??!) problémába ütköztem a kari beszerelése után:

a gép:
cpu: i5-4670 3.4Mhz
lap: Asrock H97 Pro4
gpu: Gigabyte gtx 950 2Gb
táp: 650W approx
memória: Corsair 2x8Gb XMS3 DDR3 1600Mhz
HDD: WD 1Tb
SSD: samsung evo850 250Gb

mivel tönkre tettem a fentebb írt vidikarimat rendeltem helyette egy gigabyte gtx1660 OC 6G-t.
az a szitu hogy mikor beindítom a gépet addig jut el a win hogy adjam be a jelszót majd ott kék képernyővel megakad és írja h xy dolgokat elment és leáll mielőtt bajt okozna a gépben.
aztán újraindul és felajánlja a csökkentett módot, de mikor úgy indítom akkor is ugyanaddig jut el. ezt ismétli végtelenszer amíg le nem kapcsolom.

úgy derítettem ki hogy az eredeti vidikarim ment tönkre, hogy egy spanomnál kicseréltük a karikat, az ő 1050-esével működött, de csak miután hasonló dolgokat művelt mint ez.
2x kékhalált dobott normál módban így csökkentett módban indítottuk és rendesen betöltött, minden működött. aztán a kövi restart ismét normál módban ment és akkor már tökéletesen futott. egy másik ismerősömtől kölcsön kaptam egy 1050Ti-t és azzal is minden rendben ment 3-4 napig. aztán most megjött az új kari (és a gondok).

sajnons a 1660-as karival szerelve ez a csökkentett mód trükk nem segít. elég noob vagyok a gépekehez de arra gondolok hogy talán bios frissítés segítene. na ilyet még nem csináltam és nem tudom honnét kellene leszedni ill jó-e a tippem. (gondolom az "ősi" alaplapom a gyári bios-al nem ismeri ezt az új karit)

remélem tudtok segíteni!

(#914) lowzor válasza tudatL@N (#913) üzenetére


lowzor
veterán

Kezdetnek a tápodat cseréld le gyorsan valami normálisra.

(#915) tudatL@N válasza lowzor (#914) üzenetére


tudatL@N
csendes tag

tudom tudom, de most üres a zseben ;)

közben feltettem a legújabb drivert és most úgy tűnik eddig minden rendben. pedig pár hónapja telepítettem fel egy drivert (előtte nem is emlékszem mikor) nem gondoltam volna hogy ennyi megoldja a gondjaimat. sry, hogy a bénaságom miatt zavartam :)

(#916) kutga válasza tudatL@N (#915) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó de a jövőben a tápot akkor is cseréld. Az egyik legfontosabb és méltánytalanul elhanyagolt alkatrész.

Let the Zone take me if I am.

(#917) Chaser válasza tudatL@N (#915) üzenetére


Chaser
titán

akkor milyen üres lesz, ha az az ipari hulladék majd hazavágja a fél géped ( : lehet a 950-et is az segítette át a túlvilágra
vga-ra volt pénzed, egy 15e ft-os minőségi tápra nem? - de olcsóbban is van -
no comment ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#918) Chaser


Chaser
titán

most úgy néz ki 29-én jön a 1660 super, de jön ( :
elvileg ugyanaz lesz mint a 1660, "csak" ddr6-tal és uo. órajellel mint a ti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#919) Chaser


Chaser
titán

a gw és hasonló olcsóbb kategóriás vga-k ugye nem tudnak fél passzív módot?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#920) Márton válasza Chaser (#919) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, de 1000rpm-en nem is hallod.
nekem a félpasszív nem tetszett, mert mikor indul, mindig azt hittem a vinyó seekel :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#921) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Ez a max

(#922) Chaser válasza Márton (#920) üzenetére


Chaser
titán

alkatrészeknek jobb, ventinek is
nálam a kis zafír 570 itx venti induláskor sem "seekel" :)
tetszik ez a kis méret, sose szerettem a nagy kártyákat, feszeket beszabályozva terheléskor is teljesen átlagos hangja van, ha váltanék nv-re akkor is valszeg ezt a méretet céloznám meg
kb egy érdemi tesztet nem találtam ezekről a kártyákról - ami ha jól láttam egy típus, csak más gyártó nevek alatt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#923) MZsoltee válasza Chaser (#922) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az alkatrészeknek miért baj, ha folyamatosan kapnak hűtést?
A ventinek jó, ha napjában 100x indul?
Szerintem ez nem akkora nagy okosság, mint aminek eladják.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#924) Chaser válasza MZsoltee (#923) üzenetére


Chaser
titán

ami kifejezetten káros az alkatrészeknek az a hőingadozás, ha fél passzívan 50-60 fok idle, load ventivel 70-75, minimális különbség van köztük
nálam a kis zafír játéktól függően sokszor passzívan megy
no mindegy, sejtettem h nem tudják, nem létkérdés azért, köszönöm :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#925) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Kb 15 év után össze raktam az alábbi konfigot, ebbe keresnék videokártyát. Felhasználási terület: Photoshop, Lightroom, Adobe Premier Pro, Filmora és kb 25% játék – leginkább Call of duty és egyéb FPS-ek. Első körben a Gigabyte GeForce GTX 1650 GAMING OC 4GB GDDR5 –t néztem ki hozzá, de a teszteket olvasva elég gyengére sikeredett. (A legrosszabb ár/érték arányú kártyának írják). Második körben a Gainward GeForce GTX 1660 Pegasus Grafikkarte 6 GB-t. Ebből létezik a Ti verzió is, a kettő között durván 60 euro a különbeség. A topicot végig olvasva többen használtok itt Gainwardot. Ezek szerint megbízható gyártó/kártya?

A monitorom egy AOC Q3279VWFD8 31.5" – WQHD amely tudja a Freesyncet, olvastam hogy a 16xx szériás Nvidia kártyák drivere már tudja a G-sync-et Freesynces monitoron is. Egy igaz a Gainwardra is?

- Kérdés hogy megéri e a többletet a Ti verzió, mennyivel jobb a sima 1660 Pegasusnál? A felhasználás szokásaimhoz mérten, hol tudnám kihasználni a Ti verzió plussz teljesítményét? Vagy lég a sima Gainward 1660 Pegasus is?

- Miben több/jobb az OC verzió? mATX házba menne, kérdés hogy a Pegasus 1 ventilátorral mennyire tudná megfelelően hűteni. Vagy inkább a Ghost verzió az ajánlott két ventilátorral?

MSI B450M Mortar Max Mainboard Sockel AM4 (mATX)
AMD Ryzen 5 3600 CPU, 6x 3.60GHz, boxed
G.SKILL Aegis 32GB Kit (2x16GB) DDR4-3000 CL16 DIMM Arbeitsspeicher
Crucial MX500 SSD 500GB M.2 2280 SATA 6Gb/s - interne Solid-State-Drive
Toshiba P300 3TB 3.5 Zoll SATA 6Gb/s - interne Desktop PC Festplatte
be quiet! PURE POWER 11 | 400W CM PC-Netzteil
Thermaltake Core V21 | PC-Gehäuse (mATX?)
DELL KM636 Wireless Tastatur-Maus-Set, weiß

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#926) kutga válasza robi1979 (#925) üzenetére


kutga
nagyúr

Ahhoz a procihoz szerintem erősebb kártya kellene, a TI is kevés hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#927) Chaser válasza robi1979 (#925) üzenetére


Chaser
titán

üdv a klubban, én kb 10 évet hagytam ki ( : és hasonló a gépünk :)
oc megjelöléssel ne foglalkozz, általában jelentéktelen órajel emelés, pár katt és bármelyik kártyán megcsinálod
biztosan elég ez a hűtés is, maximum terhelésen nem tudom milyen hangos
ha nem sos én megvárnám a 1660 supert, persze ha sos akkor nyilván venni kell valamit - apróért' lehet most lőni alzán 570-et, átmeneti kártyának bőőőőőven jó -
használt sw-eknek nem tudom melyik a megfelelőbb versenyző, - nv/amd -, mindenesetre ha utánanéztél és nv, nem tuningolsz, akkor 1660ti
alzán 80-85 körülre össze lehet most kuponozni

kutga
olyan nincs, h adott cpu-hoz adott vga kevés, ha nincs több erőre szükség akkor nincs, jó párosítás lenne erősebb vga-val is, az igaz, az is igaz, h azok már jóval drágábbak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#928) kutga válasza Chaser (#927) üzenetére


kutga
nagyúr

az is igaz, h azok már jóval drágábbak

Nem írta mennyi a keret.

Let the Zone take me if I am.

(#929) Chaser válasza kutga (#928) üzenetére


Chaser
titán

tudom, csak megjegyzés volt
nálam most 570 van 2600 mellett átmenetileg - vga kellett a gépbe -, de ha minden jól megy 2700 lesz már a gépben holnap, elbírna egy 5700-at is a 2600 ( : de nem kapkodok, jó lehet a 1660s is, meg egyébként is ráér, 1660ti-vel azért már elég szépen le lehet lenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#930) kutga válasza Chaser (#929) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 570-en én is gondolkodtam, de legutóbb csalódás volt az AMD.

Részemről várok karácsonyig a vga vásárlással.

Let the Zone take me if I am.

(#931) Chaser válasza kutga (#930) üzenetére


Chaser
titán

alzán itx zafírt most 37-ért lehet lőni játékkal..( : én 43-ért vettem, játék elment 10-ért, befogomapofámat'...3 év gar, bitang jó kis kártya, halk, nincs cw, mint kiderült bitang oc-ban is, nem volt egyik játékkal sem gondja, kb aprós gar nélküli leharcolt ár, jó esetben bukta nélkül el tudom adni mikor váltok, fhd-n gears5, forza teljesen korrekt, mást nem néztem még
sztem karácsonykor el fognak szállni az árak, jó szokásuk szerint...
nagyon jó a 1660 és ti is, de sztem erősen túlárazottak, ahogy az összes vga ettől a kategóriától kezdve...hátha értelmesebb árban lesz a 1660s és az új kisebb navik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#932) kutga válasza Chaser (#931) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez a bajom nekem is, a 1660 már túlmegy azon a lélektani határon amit vga-ra áldoznék, a TI-ről nem is beszélve.

Let the Zone take me if I am.

(#933) Chaser válasza kutga (#932) üzenetére


Chaser
titán

rááldoznám még azt az árat amit kérnek a 1660-ért, de legalább ti tudással ((( : hátha beesik a 1660s a sima 1660 helyére, eddig annyi derült ki ti-től alig marad el mert ddr6-ot kapott, ráadásul gyorsabbat mint a ti, , ellenben árban 1660 és ti közt lesz nyilván, de akkor semmi értelme a sima 1660-at venni, árat meg nyilván nem csökkentenek rá
meglássuk'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#934) robi1979 válasza Chaser (#927) üzenetére


robi1979
aktív tag

AMD nálam sajnos nem jöhet szóba. Az agyasok szerint (Photoshop szakértők) az AMD videokártyákkal akad a Photoshop és általában az Adobe programok. Bár ebből nem tudom hogy mi igaz, jelenleg egy Lenovo z51-70-et használok, Intel 5500-as integrált videokártyával. Tudom és értem hogy van jobb, szebb, drágább. De a kérdésem arra irányult inkább hogy elég lehet a sima Gainward 1660 a felhasználási szokásaimhoz vagy kell nekem a Ti verzió? Jobb annyival a Ti amennyivel többe kerül grafikus programokhoz és FPS játékokhoz?

(#935) kutga válasza robi1979 (#934) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem éri meg a Ti.

Let the Zone take me if I am.

(#936) Chaser válasza robi1979 (#934) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom mennyivel lennének a sw-eid gyorsabbak a ti-vel
kb annyival jobb a ti mint amennyivel drágább is, de igazából ahova kevés a 1660, a ti sem fogja megváltani a világot, fölötte meg már csak a 2060/s van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#937) robi1979 válasza Chaser (#936) üzenetére


robi1979
aktív tag

Elsőnek a gtx 1650et néztem ki. A tesztekben azt írják hogy a 1660 jóval erősebb a 1650nél, kb 50%al. A 1660 ti-t mennyire tudnám kép ill. videoszerkesztésnél kihasználni? Mert ha semennyire, akkor akár elég lehet a sima 1660 is. Ha meg játéknál netán kevés lesz, akkor ha jól értem, húzva akár ki lehet belőle hozni egy 1660 Ti teljesítményét is? A Gainward Pegasus 1 ventis mennyire ajánlott vétel egyébként? Ha jól értem, neked is ez van?

(#938) Chaser válasza robi1979 (#937) üzenetére


Chaser
titán

ha annyival nem is, de jóval erősebb a 1660
ha a1660-at tudod a melódra használni, 1660ti-t is nyilván, de nem ismerem a sw-ek hw igényét, nálam ps is csak hobbi, amilyen gépem volt olyannal bohóckodtam vele
1660-at nagy eséllyel ti közelébe lehet húzni, a ti-n arányaiban már kevesebbet lehet rántani
nem ismerem az adott gw-t, talán tegnap volt róla szó, vállalható
nekem 570-em van, 1660 -s - csak terv még, nem sürgős

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#939) lowzor válasza robi1979 (#937) üzenetére


lowzor
veterán

Ha tuningolsz, akkor szerintem a sima 1660 jobban megéri, mert simán kihozható belőle a Ti szintje.
A Ti-ből ezzel szemben csak kb +7-8% teljesítményt lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#940) robi1979 válasza lowzor (#939) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint akkor ezt a videokártyát vehetem nyugodtan a fentebb leírt konfigurációmhoz 1 ventilátoros változatként (is mATX házhoz)?

Gainward GeForce GTX 1660 Pegasus Grafikkarte 6 GB

(#941) lowzor válasza robi1979 (#940) üzenetére


lowzor
veterán

Persze, jól kitalált kis kártya ez.
Mondjuk drágábban vannak halkabbak és hűvösebbek, de ez is bőven jól használható.

(#942) Chaser válasza lowzor (#941) üzenetére


Chaser
titán

venti sebességét lehet valamivel szabályozni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#943) Márton válasza Chaser (#942) üzenetére


Márton
nagyúr

msi afterburner :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#944) Chaser válasza Márton (#943) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm! nullára is lehet venni? csak érdekel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#945) Márton válasza Chaser (#944) üzenetére


Márton
nagyúr

amelyik támogatja, igen

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#946) Chaser válasza Márton (#945) üzenetére


Chaser
titán

ez a kérdés, a gw pegazusnál lehet?
arról volt szó :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#947) lowzor válasza Chaser (#946) üzenetére


lowzor
veterán

Nem lehet sajnos.

(#948) Chaser válasza lowzor (#947) üzenetére


Chaser
titán

egyáltalán nem lehet állítani, vagy levenni nem lehet nullára?
érdekelne engem is ebből az s verzió majd, bár ma már 300$-t olvastam árnak, abból bármi lehet és maradok esetlegesen a "sima" verziónál, elvétve láttam már értelmes helyen is 75e ft körül, annyiért okés kártya

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#949) lowzor válasza Chaser (#948) üzenetére


lowzor
veterán

Állítani lehet, csak 0-ra levinni nem.
70-71 körül is meg lehet venni sokszor értelmes boltban.
Palit StormX és PNY XLR8 néven is megtalálod a Pegasus-t.

[ Szerkesztve ]

(#950) Chaser válasza lowzor (#949) üzenetére


Chaser
titán

jah az oké :R
nálam kevés bolt számít értelmesnek, egy kezemen meg tudom számolni kb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.