Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) luise178 válasza detroitrw (#350) üzenetére


luise178
tag

nem flex, bár hangját megszégyenítő...
kettő ventis. megnéztem, nem ér bele egyik drótba se. azért megnyomkodtam, biztos ami biztos... kicsit megmozgattam a ventiket a motorjuk tengelyén, kicsit jobb lett. szerintem ott lesz a gond. talán a műanyag fülek, amit a venti tartókat fogják a burkolatba, mert azokon mintha lenne kopás. egyelőre marad így, ha gari időn belül lesz komoly gond, akkor gariztatom, ha meg leráznak, akkor teszek az említett helyekre alátétet, azt csók! :)

köszönöm a segítséged, és a türelmed! ;)

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#352) BalaG


BalaG
aktív tag

Na sziasztok ujra!

Beleptem sok-sok ev radeon utan a zoldek taboraba! :R
Itteni tapasztalt es hozza erto kollegak ajanlasara egy MSI 1660TI game x-et vettem mai nap!
Elsore kicsit fura eza sok program amiket feltettem nvidiahoz de majd elmondjatok mi kell es mi nem.
( afterburner...msi live update....nvidia control panel....dragon center....nvidia experience...)
Amit eszre vettem rx580 utan hogy jatekok aze jobban szeretik ezt az MSI-t. Foleg FPS novekedsre gondolok.
Van egy kis zavaro tenyezo , hogy ez a "cicergo feszultseg hang" eleg zavaro tud lenni , foleg ha full csend van a szobaba es ventik se porognek nagyon. Mar olvastam rola hogy nvidiaknak van ez a kis "betegsege" de nem jovok ra miert van es honnan szol....alaplapaljzat...vagy maga a VGA...vagy nemtom. :U
De vegulis fulessel jatszom es akor nem hallani szoval se gáz. :DD :DD
Amugy csendes kis kartya es jatekoknal is max 1700ra porog fel a venti 60-fok korul.
Esetleg van valami tanacsotok vagy ajanlas amit kezdo nvidiasnak mondanatok!
(beallitasok... finom hangolas... melyik drivert keruljem...stb..) ? :(

[ Szerkesztve ]

(#353) detroitrw válasza luise178 (#351) üzenetére


detroitrw
addikt

Marpedig valahol ott lesz a baj :((
En leszednem a muanyag burkolatot (ha kell a ventiket is) s megneznem jobban a dolgokat

(#352) BalaG
Altalanos javaslat, hogy csokkenteni kell az fps szamot (a cicergesre :)) )

[ Szerkesztve ]

(#354) BalaG válasza detroitrw (#353) üzenetére


BalaG
aktív tag

Ertem de hogyan? Amugy nem jatek kozbe cicereg hanem film+netezesnel. :(

[ Szerkesztve ]

(#355) detroitrw válasza BalaG (#354) üzenetére


detroitrw
addikt

Hany Hz-en hasznalod a megjelenitot?

(#356) BalaG válasza detroitrw (#355) üzenetére


BalaG
aktív tag

144 :U

(#357) detroitrw válasza BalaG (#356) üzenetére


detroitrw
addikt

Ott lesz a bibi, probald ki hogy visszaveszed pl. 60-ra
Amugy erre a szeriara nem jellemzo ez a jelenseg, a 10-esekbol is a nagyobb markabol erkezett javitott verzioju model.

Hogy ezt amugy hogy hogyan tudnad kikuszobolni azt nem tudom

Mivel par napja vetted igy, ha zavar akkor vidd vissza a boltba, s jelentsd be a vasarlastol valo elallasod :)

[ Szerkesztve ]

(#358) BalaG válasza detroitrw (#357) üzenetére


BalaG
aktív tag

Porbaltam lejebb venni de neha elojon foleg terheles alatt.
Mind1 annyira nem zavaro, hogy most vissza vigyem es ba**kodjak a visszavetellel meg elhozak 1 masikat meg ha az se jo akkor megint vissza... nincs idom se kedvem ezzel jatszani, inkabb megszokom. :W :DDD

(#359) detroitrw válasza BalaG (#358) üzenetére


detroitrw
addikt

akkor korlátozd be az fps-t terhelés alatt is
eddig arról volt szó, hogy netezés/filmnézés közbe jön elé (ez azért lehetséges mert ilyen állapotba a megjelenítő Hz-e lesz az fps, esetedbe 144)
terhelés alatt (valszeg játékra gondolsz) ha nem lock-olod a megjelenítő képek számát akkor szinten "magas" fps-t fog kiszámolni a vga, próbáld meg limitálni pl. RTS-el az fps számát, ~100-nál már meg kéne szűnnie

elképzelhető hogy a gyenge hűtőborda okozza a problémát, ha cserélsz akkor Gigabyte GAMING OC vagy Asus Strix, ezeknél ez a legnormálisabb (szvsz)

(#360) .Ishi. válasza BalaG (#352) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Hasonló problémám volt anno a Gigabyte G1 Gaming 1060 6GB-tal. Nekem akkor jött elő, amikor brutálisan magas fps-sem volt, pl. egy játék menüjében 400 fps+. A fenti tanács jogos, bár nem tudom, milyen játékkal játszol, de próbáld meg a játék fps-ét 144-re vagy lejjebb korlátozni.

( afterburner...msi live update....nvidia control panel....dragon center....nvidia experience...)
Az nvidia control panel az a videókártya-driver része, minden más opcionális. A Geforce Experience-szel tudod a játékok grafikus beállításait egy kissé "optimalizálni," meg frissíteni a drivereket. (Nálam ez kuka volt az állandó bejelentkezés miatt.) A dragon center meg az msi live update msi-s cuccok, az afterburnerben pedig a kártyádat tudod megbuherálni (kijelezni a játékokon a videókártya, meg a processzor terhelési mutatóit, tuningolni a kártyád, stb.)

(#361) BalaG válasza .Ishi. (#360) üzenetére


BalaG
aktív tag

Köszi megprobalom akkor ezt.
És köszönöm a többi infót is a softverekkel kapcsolatban!
:R

(#362) Amerigo57 válasza Motion_Blur (#84) üzenetére


Amerigo57
őstag

MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GAMING X 6G
+1
Link:

(#363) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Új PC vásárlása elött állok
Colorful GeForce GTX 1660 Ti iGame Ultra 6GB GDDR6
Erről a kártyáról mi a véleményetek ?
Azért ezt a kártyát néztem ,mert egy régebbi Full HD Asus monitorom van ,és csak vga bemenet van rajt.
Asus Prime Z390-A alaplap
I5-9600K 2×8 gb 3000 memóriákkal Gold tápegységgel stb..
Monitor cserére már nincs keret és Colonful kártyára gondoltam .
Ez a kártya jó választás lenne ?
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#364) Dark KillerX válasza goboc78 (#363) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Teszt alapján jó lehet :K [link]

(#365) SyMbioTe válasza goboc78 (#363) üzenetére

VGA monitorra ezt sem tudod olyan könnyen rákötni.
DVI-D van rajta, ami csak digitális, egy mezei átalakító nem fog működni vele, ehhez aktív átalakító kell.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#366) Sage83


Sage83
aktív tag

Jó reggelt!!

Kéne egy kis segítség!

Megéri e a +15-20 ezer forintot a 1660ti a sima 1660hoz képest?
Msi gaming x ről lenne szó!
Amire kell full HD játékok. :)

Valaszokat előre is köszönöm! :R

(#367) Dark KillerX válasza Sage83 (#366) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem nem éri meg [link]

(#368) aginor válasza Sage83 (#366) üzenetére


aginor
addikt

Ezt csak te tudhatod. Alapvetően attól is függ, hogy mennyire szeretnél tuningolni. Ha egyáltalán nem, akkor mindenképpen gyárilag túlhajtott verziót kellene nézned, és akkor már jobban van értelme a Ti-nek is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#369) Sage83 válasza aginor (#368) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi a segítséget! :R Szerintem elég lesz nekem a sima 1660! :Y

(#370) Sage83


Sage83
aktív tag

Hi

És ő mennyire ajánlott? [link]

Előre köszi mindent!! :R

(#371) Ciccuka válasza Sage83 (#370) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem hinném, hogy rossz lenne.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#372) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok.

Most tudtam meg én is.
Az MSI GTX 1660 Ti kártya két féle kiadásban létezik :

1, MSI Videokártya PCI-Ex16x nVIDIA GTX 1660Ti GAMING X 6GB DDR6
(GTX 1660TI GAMING X 6G)
2, MSI GeForce® GTX 1660 Ti 6GB Gaming X (V375-040R)

V375-040R cikkszámmal megtalálható kártyának
75 Mhz-el nagyobb az órajele.

Ezen kívül mást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#373) aginor válasza Sage83 (#370) üzenetére


aginor
addikt

Volt róla szó a topikban korábban, keresd meg mit írt a tulaj, de ha jól emlékszem, akkor alapvetően elégedett volt vele.

Amerigo57: régebben a sima Gaming volt a tuning nélküli verzió, a tuningosak pedig az X vagy Z variánsok (Gaming X/Z), ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#374) detroitrw válasza Amerigo57 (#372) üzenetére


detroitrw
addikt

A kezdetektől van Gaming X és sima Gaming

de ha jól rémlik akkor más márkánál is vannak hasonló megoldások

s könnyen kitalálható miért van ez, hogy a teszteken elvérzett darabok alacsonyabb órajelen el lehessen adni
így nem selejt van hanem új termék :DDD

(#375) aginor válasza detroitrw (#374) üzenetére


aginor
addikt

Nehogy azt hidd, hogy ezen a szinten van bármiféle válogatás is. A termékkínálaton is látszik, hogy olyan órajeleket válasznak, amit szinte minden példány teljesíteni tud, ami meg nem, azt olcsóbb gariztatni, mint válogatni. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#376) detroitrw válasza aginor (#375) üzenetére


detroitrw
addikt

akár ez a verzió is lehetséges :K

(#377) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Udv. Volna valakinek tapasztalata a Colorful gtx1650 igame ultra 4g kartyaval?
Foleg zaj/homerseklet szempontbol.
Van ahol azt irjak, hogy a memoria bus 192 bit, van ahol 128 bit. Kinek higgyek?
Koszi.

(#378) aginor válasza Lacitusz (#377) üzenetére


aginor
addikt

Rossz topic. Amúgysem pörög még a 1660-asokkal kapcsolatban sem, hát még 1650-el. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#379) Lacitusz válasza aginor (#378) üzenetére


Lacitusz
kezdő

Igaz, de sajat topikot nem talaltam, es ez a turingos van hozza a legkozelebb.
Meg gondoltam a hozzaszolas dompingben meg pont belefer egy ilyen is, hatha erre jar egy nagytudasu, es talan segit is?!?

Amugy csipptol fuggetlenul, a Colorful gyarto hol helyezkedik el a videokari palettan vajon? Azon belul is az Igame Ultra sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#380) Lacitusz válasza detroitrw (#374) üzenetére


Lacitusz
kezdő

Szerintem nem a test fail darabokat cimkezik kisebbre, bar regebben ilyenre is volt mar pelda.
Hanem legyartanak nagyobb mennyiseget ugyanugy koltseghatekonyan, es hogy nagyobb piaci szegmenst tudjanak lefedni egy reszuket valamilyen trukkel visszabutitjak es kicsit olcsobban adjak...

(#381) aginor válasza Lacitusz (#379) üzenetére


aginor
addikt

Nem az a baj, hogy nem fér el itt, hanem, hogy senki nem fog tudni válaszolni neked. :U

A colorful nagy gyártó, több márkát birtokol, de hogy konkrétan milyen, azt nem tudom és így hírtelen tesztet sem találtam róla. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#382) lowzor válasza Lacitusz (#377) üzenetére


lowzor
veterán

Én a 1660 igame ultrán gondolkozom, mert ár-érték arányban az tűnik legjobbnak. A techpowerup tesztben kicsit hangosnak írják, de szerintem egy egyéni venti profillal halkká tehető. Ami zavar benne, az a passzív mód hiánya.
Amúgy kb mindenhol jó véleménnyel vannak ezekről a Colorful cuccokról.

(#383) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Gondolkozzom egy 1660TI vásárlásán mivel ár/érték arányban ez tűnik a legjobb kártyának 100k körül ha jól gondolom de javítsatok ki ha tévedek. RTX funkciót amugy mennyire tudja ez a kártya? Volt róla szó, hogy az nvidia kibővíti az RT mag nélküli kártyákra is.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#384) detroitrw válasza undercover (#383) üzenetére


detroitrw
addikt

ilyen karinál úgy érdemes számolni, hogy kb. felezi az fps-t

egy kis személyes vélemény, hogy ez a funkció még nagyon kezdetleges és minden csillog mint a Salamon .... :B (szvsz)
számomra inkább elvesz az élményből, mint, hogy hozzáadjon :)
közel se realisztikus :N

[ Szerkesztve ]

(#385) aginor válasza undercover (#383) üzenetére


aginor
addikt

Az RTX-et felejtsd el 2070 alatt. Annyira esik tőle a teljesítmény, hogy még a 2060-on is alig használtató FHD-ban, már ha megelégszel a 30fps-el, mert ha 60 kell, akkor abszolút felejtős még az a kártya is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#386) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Kizárólag aqua-ról (miérteket most hagyjuk) melyik 1660 ti-t érdemes venni, ami jó, és nem eg, 2060 ára? Rog strix van 108k-ért. Vagy mi jó még?

[ Szerkesztve ]

(#387) aginor válasza dannyl (#386) üzenetére


aginor
addikt

Az attól függ, hogy mik a relevanciáid, de a Strix alapján az, hogy legyen az abszolút legjobb modell. Ebben a kontextusban szerintem így néz ki a lista:

1. Strix
2. Msi Gaming
3. Giga 3 ventis, de ezt csak feltételesen raktam ide

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#388) dannyl válasza aginor (#387) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, bocs, reggel volt még. Egyelőre FHD, később talán 1440p.viaazakapom a pénzem egy garis giga kártya miatt, amit nem tudtak javítani. Giga most nem is kéne, átevezek más vizekre. Akkor az asus strix jó lesz. Köszönöm :) ja, meg van fent 2 fajta strix. A különbség a nevükben valami G meg A (sajnos telóról vagyok, és nincs nagyon időm linkelni). 1 ezres a differencia. Amúgy mi más?

(#389) aginor válasza dannyl (#388) üzenetére


aginor
addikt

Gondolom az órajelek. Gyártó oldalára fal, aztán cikkszámalapján összehasonlítod őket. Mondjuk 106k-nál 1000pénz már nem tétel, így én a gyorsabbat választanám. :K

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#390) aginor válasza dannyl (#388) üzenetére


aginor
addikt

Tessék: [link]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#391) undercover


undercover
senior tag

Nézegettem a kártyákat és úgy gondolom, hogy ár/érték alapján a legjobb a GTX 1660.
Abból melyik verziót érdemes venni? Ami nem is a legdrágább de teljesítményben nem buksz rajta sokat. Mert ugye van Asus, Gigabyte, MSI-ből is van Armor, Ventus stb.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#392) Ciccuka válasza undercover (#391) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gainward/Palit például

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#393) po1son


po1son
addikt

A szakértő urak segítségét kérem szépen. :R :R
A tesómnak most építettem egy gépet, amibe egy msi geforce gtx 1660 6gb armor oc került.
Pár éve már nem vagyok a számítógépek világába, kicsit ledöbbentem amikor láttam nincsen a kártyán DVI-D.

Dell UltraSharp U2312HM 23 (IPS - Full HD)

1 digitális (DVI-D) csatlakozó HDCP technológiával
1 DisplayPort (DP)
1 VGA

Milyen kábelt érdemes venni, amivel a legjobbat lehet kihozni? Elsősorban játék és filmezés lesz, ha ez számít valamit.

A kártyán ezek vannak DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1.

Köszönöm a segítséget előre is :R :R :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#394) detroitrw válasza po1son (#393) üzenetére


detroitrw
addikt

pc-re a DP jobb mint a többi
az említett monitornál ezzel meg is nyílik egy kis tuning, 60hz helyett 75hz-en is tudod üzemeltetni :K

annyit érdemes megjegyezni, hogy minél nagyobb verziójút vegyél és ne legyen gagyi :K

(#395) Nightspirit


Nightspirit
csendes újonc

Sziasztok, leváltanám sapphire r9 270X 2GB vga-mat, szegény nem nagyon birja már az iramot bár kifogástalanul müködik és halk! Mivel nálam a maximum a 1080p, választásom a GTX 1660 ti-re esett,
na most ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni kinek milyen tapasztalata van, néztem msi,evga,gigabyte,asus,zotac,pny...stb mint égen a csillag de tényleg. Valami halk lehetne ismét.

Msiből Gaming X bár picit fent van az ára, és az olcsóbb armor nem sokkal lassabb,
a pny-ről jó teszteket olvastam bár kicsit tartok tőle h elég apró és egy ventis esetleg forró lehet,viszont olcsóbb,
evgaból többféle is létezik egy ventis illetve kettő de ultra gamingnek már elégjó órajele van,
gigabyteról úgy hirlik hogy cicereg, coil whine-ra gondolok azt pedig nagyon nem szeretném, bár azt már az msiről is olvastam,
asusból is láttam kicsi egy ventiset illetve kettőt de arra azt mondták elég amatőr egy hűtés.
lényeg a lényeg nem szeretnék okoskodni, pont h nem tudok dönteni, kérlek szépen akinek van bármi tapasztalata vagy jótanácsa, az szánjon rám egy kis időt, s választ, köszöntem szépen! (RGB meg hasonlók nem nagyon izgatnak, a monitort szeretném bámulni nem a gépházat)
CPU:i5-4460 3.2GHZ
Ház: COOLERMASTER NSE-300-KWN1
keret:300-350euró(tehát 110-120 ezer max)

[ Szerkesztve ]

(#396) .Ishi. válasza Nightspirit (#395) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Olvass egy kicsit vissza, latni fogod a tapasztalatokat pl. MSI Gaming X-szel vagy a Palit StormX-szel kapcsolatban.

Ha van ra keret, en a Gaming X mellett dontenek: a jobb hutes miatt stabilan es halkabban tartja a magasabb orajajeleket.

Sot, erdemes megnezni meg a sima GTX 1660-ot is, egy kollega a Gaming X-szel, OC-vel szep eredmenyeket ert el (baromi kozel a StormX 1660Ti-hez)!

(#397) po1son válasza detroitrw (#394) üzenetére


po1son
addikt

Oké, köszönöm a segítséged, majd írok hogyan üzemel :R :R :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#398) lowzor


lowzor
veterán

Ennyiért best buy:

(#399) detroitrw válasza lowzor (#398) üzenetére


detroitrw
addikt

és mennyi a szállítás? :DDD

(#400) lowzor válasza detroitrw (#399) üzenetére


lowzor
veterán

Az mellékes. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.