Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) detroitrw válasza mester777 (#600) üzenetére


detroitrw
addikt

Azért írtam a gigabyte gaming-et mert az árba ugyan ott van mint a sima és a gaming x-től is jobb a hűtőbordája

az első körökbe írtam róla, hogy számomra csalódás
egy az egybe bármikor elcserélném gigabyte gaming-re :K

[ Szerkesztve ]

(#602) lowzor válasza detroitrw (#601) üzenetére


lowzor
veterán

Fura, hogy neked csalódás.
Rajtad kívül csak jókat írnak róla mindenhol.
Nem lehet, hogy kikaptál egy rossz darabot?

(#603) mester777 válasza detroitrw (#601) üzenetére


mester777
tag

Meggyőztél. Nem mindegy az a 10k, a borda, meg a 3 venti. Kértem egy módosítást a rendelésre, örülni fognak nálam az AQUA-ban. :D

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#604) Noukoum válasza mester777 (#603) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor most végül melyik lesz?:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#605) mester777 válasza Noukoum (#604) üzenetére


mester777
tag

(#606) detroitrw válasza lowzor (#602) üzenetére


detroitrw
addikt

rosszat?
mindenkinél úgy működik mint nálam, csak mások/magasabbak az igényeim

1070-ről váltottam mert hangos volt számomra még a strix is
megvettem a 1660-at azért mert mindenhol azt írták, hogy hangtalan, ami nem igaz és a tesztekből is kiderül (már utólag), mert ez a típusú venti egy bizonyos fordulattól max a süketnek hangtalan
másrészt hiába fogyaszt ~50W-al kevesebbet mégis ennek sokkal magasabb az idle hőfoka, a hűtőbordája csúnyán alul van méretezve (gyakorlatilag olyat hogy idle 50°C-os a kari nem emlékszek mikor volt nálam, talán még a gtx 660-nál ami nem ma volt)

ha nem így működik másoknak akkor viszem is vissza :K

(#607) lowzor válasza detroitrw (#606) üzenetére


lowzor
veterán

Egy hwinfo64-es képet majd tudnál feltenni mondjuk 1 óra játék után?

Miért zavar ennyire, hogy 50 fokos idle-ben? :F

1060-nál nekem a Strix hangos volt, a Gaming X pedig teljesen hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#608) BerserkGuts válasza mester777 (#598) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Háát nem ismered a hvapró figyelmeztetést Soha ne utalj előre :))

Ha velem eljátszák volna hogy nem 70750ft a1660 msi ventus hanem már 76-81.000ft akkor visszaküldöm a futárral annyit már nem adok érte :N

Pedig másik héten mindenhol fel is nyomták az árakat tudják itt a fizu van pénz xD.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#609) detroitrw válasza lowzor (#607) üzenetére


detroitrw
addikt

ha idle 50°C akkor terhelés hatására nagyobb ventifordulat kell ahhoz hogy ne melegedjen folyamatosan a kari
a magasabb rpm = hangosabb :K

ha ugyan olyan bordát raktak volna rá mint a 1070-es szériába használt, akkor nem lenne vele problémám

nekem a 1070 (G1, strix) előtt 1050Ti strix volt, na annak tényleg semmi hangja nem volt

mennyin forog nálad a 1660 ventije? mert az hogy hangtalan szubjektív

hwinfo64-ból mi az ami érdekel?

(#610) lowzor válasza detroitrw (#609) üzenetére


lowzor
veterán

Az 1060 és 1070 Gaming X is 50 fokos idle-ben, mégis síri csendben dolgoznak. :)

Ebben a videóban a legdurvább helyzetben sem megy 1600 rpm fölé a 1660 Gaming X: [link]

Most nincs 1660-am, épp vásárlás előtt állok.
A PNY 2100 rpm körül állt meg, még úgy sem volt hangos, de azért bőven lehetett hallani.

A GPU része érdekelne a hwinfo-nak.

[ Szerkesztve ]

(#611) detroitrw válasza lowzor (#610) üzenetére


detroitrw
addikt

na ez az ami nem szubjektív :K
egy ilyen venti 1600rpm-en (~46%) nem lesz sose hangtalan, azt már közel se lehet halknak nevezni
~1250rpm-től (~38%) jön meg a hangja (és ami hangot bocsájt ki az nem hangtalan!!)

na ez az amivel félre lehet vezetni másokat, mert sok helyen mondják/írják milyen halk (akár tesztekbe is) és kb mindenhol hiányzik a fordulatszám értéke ami alapján a másik egyén el tudná dönteni, vajon neki is halk lenne?

amit bőven lehet hallani, nem hangos? :))
a 2100rpm (~62%) nekem már kurv@ hangos, azonnal dobnám ki a kukába :U

(#612) BerserkGuts válasza detroitrw (#609) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Nekem ebben a melegben is 45 üresjáratban bár amilyen meleg van kész csoda nincs klima
De ez miért érdekes :DDD

Játékközben az édekes 70-71 de még csak 1-2órája játszom nem is merem OC-zni ilyen dög melegbe

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#613) detroitrw válasza BerserkGuts (#612) üzenetére


detroitrw
addikt

Mar par generacio ota a tuning nem jar erdemleges homerseklet novekedessel
nyugodtan kinyomhatod a kari szemet ugyis limitalva van a tuning :K

(#614) Noukoum válasza detroitrw (#613) üzenetére


Noukoum
veterán

És legtöbbször a tuning sem hoz nagy teljesítménytöbletet. Persze tudjuk "ingyen van", de na.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#615) lowzor válasza Noukoum (#614) üzenetére


lowzor
veterán

Azért a 1660-nál az a kb +15% nem rossz, amit OC-val el lehet érni.

(#616) detroitrw válasza lowzor (#610) üzenetére


detroitrw
addikt

(#617) lowzor válasza detroitrw (#616) üzenetére


lowzor
veterán

71 fok és 2812 rpm hogy sikerült ezzel a kártyával? :D
30 fok van a szobádban?

(#618) detroitrw válasza lowzor (#617) üzenetére


detroitrw
addikt

kb. 24-26°C lehet
a 2812rpm -el csak megnéztem a 2100rpm mennyi % lehet (és hiába állítok pl. 50%-ra egy venti fordulatot mindig túlpörgeti s onnan ejti vissza)

játék közbe a max olyan 47% (~1600rpm)

[ Szerkesztve ]

(#619) lowzor válasza detroitrw (#618) üzenetére


lowzor
veterán

Ja, értem. Köszi a tesztet! :)
Akkor ez a max 1600rpm lehet az általános ennél a kártyánál, mert a youtube videóban is ezt láttam.
Számomra ez élhetőnek tűnik, legalábbis a PNY-nél biztos sokkal jobb lenne és nekem azzal sem volt nagy bajom, mert a hangfalak elnyomták a hangját játék közben.

A Gigabyte-ról nem találok sehol rpm adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#620) detroitrw válasza lowzor (#619) üzenetére


detroitrw
addikt

:F a hangfal elnyomja a hangját?
akkor végülis tökmindegy milyen kártyát veszel ... :F

(#621) lowzor válasza detroitrw (#620) üzenetére


lowzor
veterán

Azért nem, mert amikor épp nem volt hang a játékban, akkor egy kicsit zavaró volt.

[ Szerkesztve ]

(#622) detroitrw válasza lowzor (#621) üzenetére


detroitrw
addikt

arról beszélünk, hogy mi hangos mi nem, erre bemondod, hogy de a "a hangfalak elnyomták a hangját"?
ennek mi értelme van így? :F
teljesen félrevezeted az embert :(

(#623) BerserkGuts válasza detroitrw (#622) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Én kinyitom az ablakot hogy szellőzőn a lakás pl és 2x zajosabb simán elnyomja miközbe fullon teker játék közben
meg ugye ++ha játszol fejhalgató vagy vmi zajforrás és kész.

Általában elég halkra sikerülnek a mostani ventik mert i3 házban a maxfordulatot alig hallani ami kb 1600 vagy 2000 lehet

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#624) Baggio04 válasza lowzor (#619) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Az armor is 1600-at pörög 50%-on. Én csináltam egy profilt kicsit húzva és fix 50-re belőttem a ventiket és ha játszok, akkor had menjen végig, nem zavaró a hangja 5.1 mellett. Mert egyébként sokat kapcsolgatja a ventiket közben, kisebb terhelés visszahül, aztán újra bekapcs -> számomra ez zavaró volt (rx470-es msi-n ez jobban megvolt gyárilag oldva, itt sokkal agresszívabb a gyári hűtési profil). Ráadásul így eddig 67 fok volt a maximum ahol tetőzött játék közben.

Baggio

(#625) lowzor válasza detroitrw (#622) üzenetére


lowzor
veterán

Mi vezetett félre? :F
A hangfallal szemléltettem, hogy nem volt hangos, mert elnyomta. Volt olyan kártyám is, aminek végig hallani lehetett a visítását.
Amikor épp nem volt hang a játékokban, akkor lehetett hallani, hogy dolgozik a venti. Én jobban szeretem, ha akkor full kussban van, azért szeretnék egy nagyon csendes kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#626) detroitrw válasza BerserkGuts (#623) üzenetére


detroitrw
addikt

De attol, hogy valaki elnyomja a hangjat meg ugyan ugy hangos marad :(((
Az ilyenekre ne irjatok mar, hogy marpedig nincs is hangja meg hasonlo ... mert ez hulyeseg

Nincs csoda venti ami magasabb fordulaton halk

Nem veletlenul van a nagyobb/minosegi venti gyartoknal a halk szeria 1000rpm-en vagy az alatt (meret fuggvenye)
Mert ami e folott van az nem lehet halk!!!

(#627) BerserkGuts válasza detroitrw (#626) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát ha tudsz hallgass meg egy ilyet
és leesik a füled :DD nem tudom milyen tipus meg mennyi fordulatos valszeg lehet kevesebb sokkal mint írtam akkor inkább 1000-1200 de hogy halk az biztos kezem odateszem csak gyengéd szellő :DDD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#628) detroitrw válasza lowzor (#625) üzenetére


detroitrw
addikt

Nem engem vezet felre azzal amit mondtal, hanem aki ugy keres halk kartyat, hogy az onmagaba legyen halk s ne csak ugy hogy mellette megy a hatterzaj

Mert arra a hsz-re fog rakeresni/talalni ahol leirod hogy ez meg ez halk ...
Azt mar nem fogja valszeg latni, hogy 10 hsz-el alrebb meg leirod, hogy amugy ugy halk, hogy van hatterzaj rendesen ...

(#627) BerserkGuts
Es a vga mennyin forog?
Azt en nem tudhatom, hogy mennyin forog, de az altalad eloszort ertek nem lehet halk!

[ Szerkesztve ]

(#629) Noukoum válasza detroitrw (#628) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt ugye vágod hogy nem mindenkinek ugyanaz a halk? Lehet hogy ami neked már hangos, az másnak még baromi halk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#630) BerserkGuts válasza detroitrw (#628) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Zalman ventije biztos nem :N le is lehet kapcsolni xD

ventusnak van kicsi alap zaja 40% 1500-el kavarja a szelet de engem ez nem zavar nagyobb a háttér zaj mint írtam ha kinyitom az ablakot

vagy ha engedik a csapot, lehúzzák a wc-ét, járkálnak, stb.... akkor őket is kapcsoljuk ki és teljes nyugalom elfekvő lesz :))

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#631) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Sziasztok. 1660ból (nem TI) milyen márka/gyártó ajánlott milyen hűtéssel?

(#632) detroitrw válasza Noukoum (#629) üzenetére


detroitrw
addikt

Szerinted miert eroltetem az rpm szamot? :U

(#631) smokiii1
A legjobb hutobardaja a gigabyte gaming-nek es az asus strix-nek van

[ Szerkesztve ]

(#633) smokiii1 válasza detroitrw (#632) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Köszi

(#634) smokiii1 válasza detroitrw (#632) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Most néztem hogy ez 3 ventis, ami lehet nem férne be a házamba. Viszont van egy olyan verziója ami tök ugyanugy néz ki csak 2 ventis. Az esetleg?

(#635) detroitrw válasza smokiii1 (#634) üzenetére


detroitrw
addikt

Sajnos ezeknek a 2 ventis kariknak kivetel nelkul alul van meretezve a hutobordaja igy az idle hofok ~50-et is el tudja erni (passzivan)
Egyedul a 3 ventisekbol van par darab amik ~35-on kepesek tartani idle a vga-t

Vannak olyan 2 ventisek amik szinten idle 30-35-on tudjak tartani a hofokot, de azoknal nem lehet lekapcsolni a ventit

[ Szerkesztve ]

(#636) aginor válasza detroitrw (#635) üzenetére


aginor
addikt

Namármost, bocs, hogy beleszólok, de elég furcsa dolgok hangzottak el a megelőző pár hozzászólásban, amit érdemes lenne kicsit helyre tenni.. :F
Először is, ha nem teljesen passzív a géped, akkor nem csak a videókártya, hanem az összes hangforrás együttesét hallod. Kettő, ha nem egy süketszobában élsz, akkor a környezeti zajok jelentősen magasabbak, mint amit egy Gaming X üresjáratban produkál. Következésképpen, úgysem ez fog zavarni, hanem az, hogy járkálnak körülötted, óbégat a szomszéd, ne adj'Isten füvet nyír, ugat a kutya, zajonganak a kölykök a játszótéren, stb, szerintem érted, mire gondolok.
Az másik hülyeséged ez az idle 50.. Egy, miért zavar az téged, hogy annyi? Baja nem lesz tőle, legalább kussol, nem koszolódik, akkor miért ne. Kettő, ha nem tetszik, akkor vagy bekapcsolod az aktív módot (ala Gigabyte), vagy csinálsz egy profilt hozzá, ami simán 35fok környékén tartja még mindig csendesen. Probléma megoldva.
Ha valóban csendes kész megoldást akarsz, akkor nézz rá a Strixre, vagy a stormX-re, bár ez utóbbi terhelve nem hűvös, de legalább cserébe nem is hangos, VAGY építs egy egyedi vízhűtést, aminél a pumpa és a radiátor lent van a pincében..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#637) lowzor válasza detroitrw (#632) üzenetére


lowzor
veterán

Hol látsz te sima 1660-ból Strixet?

(#638) Nightspirit


Nightspirit
csendes újonc

Akkor ez most miért is jó nekünk? :D

[ Szerkesztve ]

(#639) Noukoum válasza lowzor (#637) üzenetére


Noukoum
veterán

Áh az mind1 annak van a legjobb hűtése. Ne hogy holmi msi gaming x-et vegyen, nem mert az hangos:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#640) smokiii1 válasza detroitrw (#635) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Az nem baj ha nem kapcsol le teljesen a venti. Ahhoz hogy 35 fok körül tartsa ugyis csak szép halkan kell forognia. Csak tartok a 3 ventistől hogy nem fér be aházba, de majd rákeresek méreteire. Mert most is 3 ventis 280 van a házban, de az a vége, az is alig fért be.

(#641) lowzor


lowzor
veterán

Amúgy itt egy review a Gigabyte Gamingről és azt írják, hogy az 1900RPM-be is belenyalnak a ventik: [link]
Nekem a Gaming X 1600RPM-je azért barátibbnak tűnik.
Plusz a Gagyibájtnál meg van az esély, hogy szar ventik lesznek rajta, az meg szép bosszúsággal jár.

[ Szerkesztve ]

(#642) BerserkGuts válasza Nightspirit (#638) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Kiszűrted nem selejtet vettél :C

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#643) aginor válasza Baggio04 (#560) üzenetére


aginor
addikt

Gainward GTX 1660Ti Pegasus kicsit felpiszkálva:

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#644) detroitrw válasza aginor (#636) üzenetére


detroitrw
addikt

Semmi baj, nincs az észrevételekkel hisz nem vagyunk egyformák (ezért is van a fórum)
egyáltalán nem kell ahhoz süketszobába lenni hogy egy ilyen ventinek a hangját meghallja az ember ha teszi a dolgát
Mint már írtam, minden venti átmérőhöz tartozik egy tól ig rpm érték ami alatt/fölött halk/hangos, nem kell egyáltalán passzív konfigot építeni ahhoz, hogy a rendszer "hangtalan" legyen
Nem az üresjárati hangról van szó mert üresjáratba nem is forog a venti, a terheléses hangjáról volt szó

Nem tudom (nem is érdekel), hogy ki milyen környezetbe lakik, hogy milyen háttérzajok vannak, de elhihető hogy nem mindenki egy "kovácsműhelybe" lakik :U
Ezért próbálom erőltetni, hogy ne csak azt írja le az illető, hogy hangos vagy halk, hanem hogy mennyin forog a venti mert abból jobban le tudja a másik szűrni vajon nála is ugyan olyan hatást váltana ki?

Hol írtam azt, hogy zavar az 50-es idle? csak megszoktam jegyezni a vásárolni akaró emberkéknek, hogy ezt is figyelembe kell venni mert nem ez a megszokott már több generáció óta.
Annyit írtam csak hogy alul van méretezve a hűtőborda, ami nem zavar hanem tény
Amit írtam is már, hogy mivel magasabb hőfokon kezd a kártya így a ventire is nagyobb feladat hárul ... tehát ha pl. az előző generációhoz (tdp arányosan) hasonló bordát kapott volt akkor elég nagy valószínűséggel nekem is halknak számítana a kártya, mert nem kéne annyin tekernie, hogy érdemlegesen ne emelkedjen a hőmérséklet.
Azzal nem ér semmit az ember, ha beállítja hogy min. 20%-on forogjon mindig a venti mert nem lesz előrébb ha megkapja a terhelést a kártya, ugyan az lesz a végeredmény

Mint már írtam, hogy nálam magasabbak az igények :K

Azzal, hogy 1-2hsz-re reagálsz nem érsz semmit ha nem olvasod át a hozzá tartozó többi hsz-t is :N
mert az itt feltett kérdéseidre megtaláltad volna a válaszokat

(#637) lowzor
:F
azt hittem ebbe a szériába is van nekik strix
ahogy látom pont csak a 1660 nem kapott belőle :DDD (a 1650-nél is van :C )

(#641) lowzor
kár, hogy az rpm értékeket "sehol" se mutatják :(
a kisebb ventiátmérő miatt kell jobban tekernie

(#645) BerserkGuts válasza aginor (#643) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mi az a kicsi?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#646) csucsbicep válasza aginor (#643) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is megkínáltam az enyémet:

(#647) dniki88


dniki88
tag

Gigabyte 1660 Gaming OC (3 ventilátoros)
26,5°C hőmérsékletű szobában, csak interneten olvastam közben.
Játékok alatt eddig 69°C volt a maximum amit néztem, ~2000 (fordulatban nem vagyok biztos) ventilátor fordulattal.
Ház: Zalman Z9 Neo Plus

(#648) aginor válasza detroitrw (#644) üzenetére


aginor
addikt

Persze, hogy nincs baj azzal, ha másak az igényeink, máshogy látunk, élünk meg dolgokat, ettől lesz szép a világ. :K

Tegnap este direkt kipróbáltam, hogy a Pegasus max fordulaton milyen hangos. Nem mondom, hogy hangtalan, vagy néma, de a hangostól is igen messze áll. ~2600-as fordulaton már jól hallható, de egyáltalán nem zavaró. Ha fut egy akciódúsabb játék hangszórón, akkor nem hallod (panel lévén nyilván nem bömböltetve). Ha felteszem a zárt fülest, akkor a fölpárna lényegében már ki is zárja majdnem teljesen, vagy teljesen, ezt nem próbáltam ki. A hangra minimum közepesen érzékeny vagyok, de tudok kompromisszumot kötni. Tehát ha azt mondom, hogy nem hangos még ilyen körülmények között sem, akkor az az emberek többségénél megállja a helyét szerintem.
Azért ez a fordulat/hang mutató nem ilyen egyszerű, hogy valaki benyög egy értéket és már tudjuk is, hogy mennyire hangos a motyó. Sokat számít a lapátok átmérője, kialakítása, a felülete, az agy átmérője, a csapágyazás, a ventilátor rögzítése, fordulatszám szabályozása, a borda kialakítása, amire ráteszik, és nem utolsó sorban a hűtő burkolata, valamint a rögzítése is. És attól tartok, hogy még nem is vettem számításba minden változót. Nyilvánvalóan van olyan érték, ami fölött már minden ventilátor hangos, de pláne a határon (1400-2400ford.), nem ennyire egyértelmű a dolog. Sajnos jelenleg nincs olyan egzakt módszer, amivel innen a fórumból meg tudnánk mondani, hogy melyik kártya mennyire hangos. Kiindulási alapnak jók lehetnek a tesztek, de csak ugyanarról az oldarról (én javaslom hozzá a Tech power up-ot).
Az üresjáratban 40-50 fokos kártya sem újdonság, amióta félpasszívan üzemelnek már pár generáció óta teljesen megszokott jelenség ebben a kategóriában, bár kivételek mindig vannak természetesen. Ugyanakkor a legtöbb gyártó termékénél lehet egyedi ventiprofilt csinálni, ami nem egyenlő a fix fordulattal. Nézz nyugodtan utána, több lépcsőben az adott hőmérséklethez lehet hozzárendelni egy fordulatszámot. Hogy hány értéket lehet így beállítani azt nem tudom, de 4-5-öt biztosan. Ehhez jön még hozzá, hogy egyes gyártók saját programjában, vagy biosban lehet ki/be kapcsolgatni a félpasszív üzemmódot is.
A hűtőborda alulméretezettsége is elég szubjektív, nagyban függ attól, hogy mik az elvárásaid. Ott van példának a StormX/Pegasus. Ha valamin alulméretezett lehet a hűtő, akkor az az: egy ventilátor, rövid nyákon. Mégis, a kártya stabilan a működési paramétereken belül mozog (<80fok), és teszi ezt halkan. Nem, nem a leghalkabb típus, ahogy nem is a heghűvösebb és még a tuningot is csak mértékkel bírja (a gyártó bölcsen csak 8 és 7%-al engedi emelni a fogyasztási és hőmérsékleti limiteket), viszont olcsó, halk és rendben teszi a dolgát. Azt, hogy a gaming X mennyire alulméretezett ehhez képest, akkor tudnám egzaktúl megmondani, ha kipróbálnám, de nekem elsőre nem tűnik annak. Nekem volt GamingX rx470-ben és kezdetben nagyon elégedett voltam vele, mivel több órás folyamatos terhelés mellett is elég csöndes volt, de miután váltottam Ryzenre valamiért terhelés alatt hangosabb lett. Meglepően hangosabb. Csak ennyit számít az új alalplap, processzor, hűtő és/vagy, hogy alá került egy mvme ssd.

Az, hogy nálad magasabbak az igények, az önmagában nem baj, de vagy csak én vagyok érzékenyebb, vagy valóban átcsapott ez már nálad egy kissé a fikázásba.. :F
Kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy egyszer volt egy kártyád, amit okkal vagy anélkül piedesztálra emeltél, és minden, ami érzésed szerint annál kicsit is gyengébb, az szar. Lehet, nem így van, de bennem valamiért ez a kép kezd kialakulni a helyzetről.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#649) aginor válasza BerserkGuts (#645) üzenetére


aginor
addikt

Hááát ezeknél a kártyáknál amúgy is nehéz megmondani, pláne úgy, hogy auto tuning van rajta. :U
2010MHz-nél kezd a GPU majd ahogy melegszik, szépen skálázza vissza magát 1935-1950MHz-re. Azért így írom, mert folyamatosan váltakozik a két érték. :F
A memória a modul gyártójának referenciájára van beállítva, ami effektív 15000Mhz (7500x2). Ez 3000Mhz plusz a gyári értékekhez viszonyítva. Nyilván nincs ekkora jelentősége a teljesítmény szempontjából, de mivel ennyire vannak hitelesítve a modulok, a "miért ne" elven ez lett beállítva.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#650) Márton


Márton
nagyúr

Az miből adódik, hogy a 1060 6GB-om 2200 pontot ér el, míg egy alap 1660 Ti kb. 3300-at (tehát 1,5x jobb), míg ha itt megnézem a relatív performance-t, 1060 a 100%, akkor a 1660 Ti csak 127%-os?
Most akkor 1.5x vagy csak 1.27x gyorsabb a kártya átlag játékokban? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.