Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza CarrGomm (#50) üzenetére


Chaser
titán

ha nem megy a venti és van "cicergés", akkor az coil whine, lehet nagyon magas, akár mélyebb is, egyenletes, változó...nem garanciális probléma - könnyen lehet h másik táppal és/vagy alaplappal nem csinálná -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) xEon1337 válasza xEon1337 (#37) üzenetére


xEon1337
őstag

Tegnap este Division 2-vel toltuk, így megvan az első benyomás, tapasztalat az MSI Gaming X-ről.

Phanteks Enthoo Evolv microATX házban elszaladt 77°C-ig is a kártya és azért ott már volt hangja. Sajnos max fordulatszámot eddig nem néztem, de az biztos, hogy Micron ramos és szerencsére coil whine nincs ennél a példánynál.

Csodák nincsenek, ha kicsi a ház légtérfogata, akkor lehetnek akármilyen hiper-szuper ventilátorok a gépben, ott meleg lesz bent. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#53) ncut válasza xEon1337 (#52) üzenetére


ncut
csendes tag

65-70°C is van már hangja, de bevallom nekem nincs összahasonlítási alapom, mert legtöbbet egy MSI 950 Gaming 2G ment a gépemben mielőtt az MSI 1660 Ti-ra váltottam, annak meg tényleg semmi hangja nem volt. Mondjuk nem is hajtott 1080p Ultrán 60FPS-sen semmit... :B

2K-n mik a tapasztalataid eddig 1660 Ti-jal?

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#54) Phobion válasza xEon1337 (#37) üzenetére


Phobion
őstag

Tökéletes érvelés, ugyan így gondolom én is. Remélem 1-2 hónapon belül csatlakozom én is, és most bizony overkill kártyával: ROG STRIX :DDD

Ahogy írtad, elég volt a silány vackokból, meg a 2060azásból. Én például hosszú távra veszem a kártyát (kifulladásig), nem fél évre majd eladásra. Számomra az is fontos, hogy terhelés alatt tudja tartani a 60-62 fokot. Nem mindegy, hogy évekig milyen hőfokon dolgozik egy kártya.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#55) Chaser válasza Phobion (#54) üzenetére


Chaser
titán

Nincs azzal baj, erdemben hofokban es hangban kapsz tobbet, ha neked az fontosabb akkor azt veszed belepo 2060 araert, 3 ev gar arra is van, hibatlan mukodes 3 even belul es tul egyiknel sem garantalt
Az meg h 65 fok lesz a gpu v 85 teljesen mindegy, ha szamitana az osszes notebook par honap alatt megdoglene, azoknal terhelve ropkodnek a 90 fokok is, megis van ami 10 evet elmegy gond nelkul, csillivilli' vga-bol is van ami par honap alatt bediglik, hiaba ertelmes tap van alatta, ez a tomegtermeles velejaroja, garoztatni olcsobb a gyartoknak, mint tesztelni az alkatreszeket legyartas utan
Strix nekem nem tetszik, gaming x-ert fizetnek tobbet a refi designert:) gb-nek is egyik csucs modellje tetszik, azert is fizetnek, csak a design miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) xAttilax


xAttilax
senior tag

na beléptem a klubba egy "kukás'" Gainward GeForce GTX 1660 Pegasus OC- vel :D

puritán boboz, puritán kártya. nekem eddig halk, de csak egy kis wot meg crysis 3 volt, hétvégén jönnek jobb gamek meg egy kis kíváncsiság OC :)

Maga a hűtés nem tűnik olyan rossznak, 3 hőcső és egy 10cm venti egy ilyen kis étvágyú kártyához szerintem bőven elég.

Lenne egy kérdésem: eddig egy R9 380 volt a gépembe és újra kéne húzni a wint vagy csak elég a driver csere?

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#57) Phobion válasza xAttilax (#56) üzenetére


Phobion
őstag

DDU-val pucold le a radeon softwaret, hogy ne akadjon össze az nvidia-val

[link]

kukás :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#58) BuilderJosh


BuilderJosh
újonc

Nekem volt egy Gigabyte 1660 OC-m, de úgy voltam vele, hogy inkább visszaviszem és a Palit 1660Ti StormX mellett teszem le a voksom, mert úgy gondoltam, hogy a Navi kártyák majd GDDR6-al jönnek, így az új konzolok is, illetve az új gamek arra lesznek inkább optimalizálva. Természetesen 1080p-re lett véve, amire most picit OP, de a jövőben pont jó lesz (Cyberpunk 2077, stb...). A 1660-al semmi baj nem volt, semmi zörej vagy ilyesmi, és elég jól lehetett OC-zni, sőt egy 1660Ti stock erejét is ki lehetett hozni. A jövőben a GDDR6 miatt valószínűleg egyre nagyobb lesz a rés a sima és Ti között. Az RTX nem érdekelt, szerintem sok fejlesztőt nem is fog, mert az új konzolokból még tuti kimarad. A Palit 1660Ti StormX 90k volt a 220volt-ban :))

(#59) Slaveaxel


Slaveaxel
csendes tag

Sziasztok!

Tönkrement az AMD R9 270 videókártyám.
Újat szeretnék venni a jelenlegi számítógépembe, ami a következõ:
Alaplap:Asus TUF B350M-Plus Gaming
Proci: AMD Ryzen 5 1600
RAM: Corsair 2x4GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black
TÁP:Coolermaster 600W

Igazából az Asus Tuf szériából a 1660 Ti-t néztem ki magamnak csak azt perpill az itthoni oldalokon nem találom sehol csak Amazonon. Érdemes lenne azt venni, vagy egyáltalán a Ti-t?
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

(#60) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Na visszatértem a zörgő Gigabyte 1660-al kapcsolatban.
Szóval mégis a venti volt (vagy még van is) a gond, próbáltam elkapni a zajt mikrofonnal, de mindig mire odaértem abbahagyta. Viszont észrevettem hogy amíg a hátsó venti pörgött, addig az első csak nyöszörgött, próbált elindulni, vagyis ez adta a zajt ebben a pillanatban, de olyankor is jön belőle néha, ha pörög.
De most jön a trükk: letöltöttem az MSI afterburner-t állítgattam a fordulatszámot majd próbaként felnyomtam 100%-ra a ventit egy 20-30 mp-ig, majd visszaállítottam mindent alapra. Gondoltam ha most szétmegy, akkor visszaküldöm gariba, de nem ment szét, hanem "megjavult"!
Azóta nincs hang egyelőre, legalábbis nem hallom.
Nem vagyok naív, a probléma biztos nem oldódott meg véglegesen, de azért érdekes.

(#61) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Én is beléptem a klubba, egy Gaming X karival.

Egy Founders 1070-et valtott, amit kb OC-al hoz, viszont ez cserebe nem hangos, es nem meleg, meg zart hazban sem.

Viszont lenne egy kerdesem, hogy tv es monitor eseten, hogy erdemes vezetekelni?

Monitorba Hdmi- vgaba Hdmi
Tvbe Hdmi - vgaba dp port

Tobb megjelenitos mod eseten, csak a monitort erzekeli, mit csinaltam rosszul ? :U

[ Szerkesztve ]

(#62) l1tt3rat válasza Dark KillerX (#10) üzenetére


l1tt3rat
csendes tag

Palit és a Gigabyte alap verziója nem túl jó, én a Gaming Z-t választanám akkor is, ha az drágább lenne mint a többi, így hogy olcsóbb, mindenképp azt javaslom, megbízhatóbb, mellesleg jobban is néz ki :D

A bolond bölcsnek tartja magát; de a bölcs tudja magáról, hogy bolond

(#63) Phobion válasza l1tt3rat (#62) üzenetére


Phobion
őstag

1660 Ti Gaming Z-t itthon lehet kapni? Én nem találtam

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#64) l1tt3rat válasza Phobion (#63) üzenetére


l1tt3rat
csendes tag

[link] 1660-ból van, arra válaszoltam még elsőként, viszont én inkább akkor már a 2060 felé terelődnék, párezer forint az eltérés :)

A bolond bölcsnek tartja magát; de a bölcs tudja magáról, hogy bolond

(#65) Dark KillerX válasza l1tt3rat (#62) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Már megvan a kari

Szuper, szép, halk , hűs, és OC-al szinte megvan az 1070 / 1660Ti

Nekem viszont újabb 10-20k-t nem ért volna meg egy Ti

De persze kinek mi :R

(#66) |AP|


|AP|
veterán

sima 1660-ból melyik típus a leghalkabb? Húzni nem tervezem, a csend és a stabil működés a legfontosabb.
MSI Gaming X? Vagy van más javasolt típus is, ilyen feltételekkel?

(#67) xEon1337 válasza |AP| (#66) üzenetére


xEon1337
őstag

EVGA XC Ultra vagy MSI Gaming X.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#68) ncut válasza |AP| (#66) üzenetére


ncut
csendes tag

Ha belefér a budget-be, akk veheted a Gaming X-et, hozza az elvárt minőséget, hűtés, csendesség szempontjából is. Dark KillerX kolléga most vett egyet, neki első kézből van tapasztalata. :K

[ Szerkesztve ]

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#69) Male


Male
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok olyan verziót, ami:
- 2x HDMI + DVI + DP vagy HDMI + 2x DVI + DP kimenetekkel bír (egyelőre ASUS-nál találtam csak)
- idle lekapcsolja a ventit ( erről egy szó sincs annál amit találtam, és tesztben sem látom )

1660Ti vagy sima 1660 mindegy, csak ezeknek feleljen meg (kell a négy kimenet és DP-ről átalakítózni nem szeretnék).

(#70) Dark KillerX válasza |AP| (#66) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Gaming X-re 1 voks.

Halk, hűs, és OC-val ) 2100/ 9900 ) sem megy 65 fok főlé.

Ilyen tuninggal pedig elég közel kerül a 1660Ti / 1070 pároshoz. :R

(#71) |AP| válasza Dark KillerX (#70) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm mindenkinek, nekem is az MSI Gaming X a legszimpatikusabb. :R Bár az RGB világításra egyáltalán nincs szükségem (sőt), de gondolom az kilőhető.

[ Szerkesztve ]

(#72) ncut válasza |AP| (#71) üzenetére


ncut
csendes tag

Igen, kilőhető, én sem használom (bár szép, látványos). MSI Dragon Centeren belül hozzáadod a Live update fülön a Mystic Light-ot (Scan után kiadja, amit tudsz installálni, updatelni), és ott offolható a világítás.

[ Szerkesztve ]

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#73) Ciccuka válasza |AP| (#66) üzenetére


Ciccuka
veterán

EVGA GeForce GTX 1660 XC Ultra Gaming például eléggé halknak mondható

De vehetsz hozzá egy hatalmas passzív vga hűtőt is

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nem tudom mennyire mérvadó a játék, de a teszt friss: [link]

itt azért a 1070Ti és az 1080 szépet ráver a friss, majd lesz még gyorsabb is kártyáinkra... :U

még a 1070 is egyértelműen megelőzi

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#75) detroitrw válasza Motion_Blur (#74) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha csak a 1070-et nezzuk akkor alap verzio 160W, oc meg 180W-at eszik
A 1660 107W, oc 115W-ot

Ez sokkal nagyobb kulonbseg mint az fps, tehat hatekonyabb a kari, es ha a bolti arakat is megnezzuk egyertelmuen a 16-os szeria jobb

(#76) Tarkarongy


Tarkarongy
csendes tag

Sziasztok

Beléptem én is a clubba tegnap egy STRIX-el.
Hát ez a hűtés tényleg overkill ennek a kártyának,most tesztelem de még a ventilátort nem hallottam menni.
Egy NZXT500i-ben csücsül a drága,elől két 140.es venti felül is 140-es.
Ami elsőre feltünt hogy iszonyat súlya van a kártyának és baromi masszív.
Még tesztelgetem kicsit de nem rossz.
[kép]

(#77) Motion_Blur válasza Tarkarongy (#76) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon komoly! Kéne! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#78) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Most tervezek váltani 1660TI-ra RX480-ról.

Mi a véleményetek melyiket érdemes vennem, ha viszonylag zárt helyen a gép és szeretném ha minél halkabb is lenne a hatékonyság mellett a hűtés?

Try again, fail again, fail better!

(#79) detroitrw válasza Rem-X (#78) üzenetére


detroitrw
addikt

A ket kari kozott ~40W kulonbseg van
Ezen kivul a 1660 is erosebb a 480-nal

[ Szerkesztve ]

(#80) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Akadt 1 kis probléma az öcsém 1660-ával. Driver telepítés után power saving módba megy a monitor.
windows 10 és 8-al is csinálja. Több infót a gépről holnap tudok írni, ha szükséges.

Olyat javasoltak, hogy ram ki és be, meg az alaplapból az elem ki és be, de nem segített.

Van valami ötletetek vagy egyelőre kevés az infó?
A segítséget előre is köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#81) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Kicsit tesztelgettem a Gaming X 1660-at, és egészen 2145Mhz- ig jutottam. Ezt szépen tartja , és csak 62-63 fokig melegedett.

Ja és érdemes felrakni a legújabb drivert, mert amikben én néztem kaptam 5-10% pluszt. :K

(#82) Slaveaxel


Slaveaxel
csendes tag

Sziasztok

Mi a véleményetek a PNY GeForce GTX 1660 Ti videókáetyáról? Vagy inkább az MSI Gaming x et vegyem meg?

(#83) Popsipumpa


Popsipumpa
csendes tag

Sziasztok! A GTX 960 4GB-omat szeretném cserélni 1660 TI-re. Msi Gaming X és ARMOR 6G OC -t néztem ki. Szerintetek melyik éri meg jobban ?

(#84) Motion_Blur válasza Popsipumpa (#83) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gaming X egyértelműen :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#85) Phobion válasza Slaveaxel (#82) üzenetére


Phobion
őstag

Egy szavazat a Gaming X-re

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86) crazygamer75


crazygamer75
tag

Van egy ilyen VGA-m: GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6GB
Szerintetek elmegy a 90 C a Witcher 3 FHD Ultra beállításoknál, vagy ez már extrém hőfok? Igazából nem akad a játék, semmi probléma, csak tartok tőle, hogy ez már túl magas hőfok a kártyának.

(#87) Motion_Blur válasza crazygamer75 (#86) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyértelműen extrém magas hőmérséklet!

84 fok a tjmax azt hiszem, de ajánlatos 80 fok alatt tartani.

Jó hogy beírtad, Asus Dual után akkor itt van egy újabb nem ajánlott típus.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#88) crazygamer75 válasza Motion_Blur (#87) üzenetére


crazygamer75
tag

Elnézést a pánik bejegyzésemért.
Nem kell leírni ezt a Vga-t. Fiam átállította a HWinfo ikonkijelzését a max értékek mutatására és nem az aktuálisra, így én azt hittem 90 C-on megy a vga, pedig csak egy pillanatnyi legmagasabb (esetleg egy frissitéskori rosz érték) hőfokot mutatott.
Azóta teszteltem FunMark-al a kártyát, fél órás teszt alatt (utolsó 5-10 perc 99%-os vga terhelésen) 79 C folt a max érték.

(#89) Motion_Blur válasza crazygamer75 (#88) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na, ez már okés :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90) Male válasza Motion_Blur (#87) üzenetére


Male
nagyúr

Mi a gond az ASUS Dual-lal?
(Nekem olyan kéne, amin DVI + 2x HDMI + DP ...vagy 2x DVI + HDMI + DP öszeállítás van, és csak ezt találtam, meg a TUF-ot, de mintha a nagyobb műanyag alatt ugyan az lenne a két kártya, a hűtőbordát is beleértve.)

(#91) Motion_Blur válasza Male (#90) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#92) Male válasza Motion_Blur (#91) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Hm... nem lehet feljebb tolni a ventijét? Vagy annyira vacak a borda, hogy az sem segít :F
(A hang nem számít, a falon túl van a gép :) )
Sajnos ilyen kimenetekkel egyszerűen nem találok mást, az összes többi vagy csak 3 kimenet vagy egy rakás DP.
Igazából a sima 1660 is elég lenne nekem, de abból meg egyáltalán nincs ilyen :(

(#93) Dark KillerX válasza Male (#92) üzenetére


Dark KillerX
addikt

PCX-es tesztelték a Ti verziót is, és hát látni a hőfokokat 80+ Celcius [link]

(#94) Male válasza Dark KillerX (#93) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, innen megtaláltam azt is, amikor konkrétan csak a kártyát tesztelték ( gugli nem hozta ki, mert se a címbe, se a leírásba nem tették bele, hogy konkrétan melyik kártyát tesztelték ).
Namost ez a 80+ fok számít nekem bármit? Húzni nem fogom, ha emiatt kicsit visszább vesz, és bukok 5% teljesítményt, az sem szempont. Viszont bírni kell, mert 3-4 évre tervezem. (Az a gond, hogy a következő, ami még van megfelelő kimenetekkel, az RTX2060 már, de nem akarok 30-al többet költeni, már a 100 is sok arra a havi két óra játékra, illetve a monitor úgyis 1920x1200-as, tehát a nagyobb felbontások sem érintenek... esetleg 1060-ból van még megfelelő kimenetes, de azt meg már nem vennék.)

(#95) Dark KillerX válasza Male (#94) üzenetére


Dark KillerX
addikt

80 fok még belefér sztem bőven, szóval az neked kell tudni zavar-e a forró gép, főleg nyáron.

1070-ből van ez a típus [link] , hozza a 1660 Ti szintjét, és van rajta bőven Hdmi, és emellett aprón már 70k körül is kapni. Nézz utánna, ha gondolod :R

(#96) Male válasza Dark KillerX (#95) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, köszi! :R Meg a tippet is, ránézek arra a kártyára.
Nem zavar, nem nézegetem :) ...a mostaniét se néztem meg talán még soha :) A gép a szobán kívül, klíma meg nyomja a hideget, szóval a nyár sem gond.

(#97) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon szemezek a GTX 1660Ti-vel, viszont a kérdésem az, hogy a jelenlegi kínálatból melyik rendelkezik 0db fan mode-dal? Ha jól sejtem, az MSI Gaming X, ASUS ROG Strix, Gigabyte G1 Gamingnél van ilyen, aztán kiderült, hogy már az MSI Armoron is van, de tudtok esetleg más modelleket is?

(Az MSI Ventus XS-ét néztem ki, de azon nincs ilyen sajna.)

(#98) dino_m válasza .Ishi. (#97) üzenetére


dino_m
senior tag

Én is egy GTX 1660Ti-ben gondolkodom. Ezt találtam róla YT-on.
https://www.youtube.com/watch?v=voqN32sC-CM

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#99) Male válasza .Ishi. (#97) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom mennyire megbízható, de itt van lista erről: katt.

(#100) .Ishi. válasza Male (#99) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Közben én is még keresgéltem, és kiderült, hogy a Gigabyte Windforce változatának is van fan stop módja, így az is felkerült a horizontra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.