Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) BerserkGuts válasza Huroq (#542) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Igen extrém az a teszt miatt kell hogy dolgozzon is ne csak lébecoljon a kártya.
Amúgy maga a teszt nem egy jó sajnos :/ fake mert szerintük egy rx570 is hasonló :C

Innen látszik régi a motorja.

Itt a binyotíték nem csak pofázok xD.
Ráadásul multi új játék: dupla min fps-ben:

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#552) lowzor válasza detroitrw (#548) üzenetére


lowzor
veterán

Persze, jogos. :)

(#553) BerserkGuts válasza Chaser (#547) üzenetére


BerserkGuts
őstag

LoL

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#554) Huroq válasza BerserkGuts (#549) üzenetére


Huroq
senior tag

Raktam egy Arctic Cooling F12 a VGA alá, hogy toljon rá még extra levegőt. A videókártya ventit manuálisan felállítottam 100% -ra. Így lefutott a teszt "throttling nélkül", ámbár az eredmény csak minimálisan javult. Ezek szerint nem feltétlen a limit miatt lett ennyivel kevesebb a pontszám. Közben észrevettem még, hogy 60 fok környékén 1910 Mhz -en ketyeg a GPU majd a teszt végére ez 75-80 fok között már csak 1860 Mhz. Már 65 fokon is csak 1900 Mhz -en ketyeg. Nagyon durván minden egyes fokkal visszaveszi a teljesítményt.

(#555) lowzor válasza Huroq (#554) üzenetére


lowzor
veterán

Azért veszi vissza az órajelet, mert így működik az nv GPU Boost technológiája.
A másik teszt OC-val készült, azért vagy tőle elmaradva.

[ Szerkesztve ]

(#556) BerserkGuts válasza lowzor (#555) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jah már minden így működik smart okostechnológia .

A cpu is hasonlóan de ott tudja tartani valahogy a Mhz-t ha beállítja fixre az ember de a teljesítményt vissza veszi okosan azért ilyen energia takarékos módszerek.
Szóval a feszültséget visszaveszed és fixálod az órajelet beállítdod azt is fixre de az áramerősséggel (A=amper) a gép okosan bánik és a hőmérsékletet figyelve szabályozza a teljesítményt.
Persze nem lehet a feszültséget a végletekig vissza venni pl: ryzen proci 1.25V minimum kell 4GHz-hez minden szálon.
Feszültség szorozva áramerősség=teljesítmény
VxA=W
És mindezek mellett jó hűtés mert a hőmérséklettől függően szabályozza a rendszer A-t.
Amperre csak mint egy javaslatot lehet tenni a gépnek hogyha belefér az egyenletükbe akkor pbo-val belehet állítani egy javaslatot 1000 amit persze sose fog engedni xD elégne a proci szerintem.
1000x1,45V =1450Watt :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#557) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv,

Rendeltem egy Palit Dual OC TI kártyát. Igazából a LED nem érdekel, viszont nagy házam van, elfér benne, és csak pár ezer ft-al volt drágább, mint a strormX OC változat. Helyes a gondolatmenet, hogy a nagyobb hűtés több hőt vezet el, ami miatt tartósabb lehet a kártya, kevesebbet megy a két venti, és esetleg a boost-on is többet segít a hűtés kialakítása?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#558) lowzor válasza Bandit21 (#557) üzenetére


lowzor
veterán

Tesztek alapján nem látok számottevő különbséget. Ugyanúgy 70 fok körülre van belőle, 2000-2100 RPM körüli fordulattal, mint a StormX.

(#559) JoolsNOS válasza BerserkGuts (#539) üzenetére


JoolsNOS
veterán

3058 minden alapon. Majd valamikor megnézem mit tud húzva. Bár 3 éve nem húztam kártyát :N
Unigin engine-t úgy rémlik a proci nem igazán befolyásolja ugye?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#560) Baggio04


Baggio04
aktív tag

1660 armor

Baggio

(#561) Bandit21 válasza lowzor (#558) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszönöm, Dual tesztet nem találtam sehol.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#562) lowzor válasza Bandit21 (#561) üzenetére


lowzor
veterán

Én ezt találtam csak: [link]
Igaz orosz, de látszanak a terhelés alatti fontosabb adatok.

[ Szerkesztve ]

(#563) Noukoum válasza Bandit21 (#557) üzenetére


Noukoum
veterán

Elméletben jól hangzik, de gyakorlatban lehet nem lesz sokkal jobb mint a másik kártya.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#564) Bandit21 válasza Noukoum (#563) üzenetére


Bandit21
addikt

Igazából nem többet várok a DUAL tol, hanem hogy hosszú távon biztosabb talán. 2 e Ft sincs a különbség. Amúgy oázis bol lesz, és két óra alatt 6 e Ft al ment fel az összes 1660 ti ára? Ez mitől lehet?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#565) Noukoum válasza Bandit21 (#564) üzenetére


Noukoum
veterán

Reméljük hogy tényleg többet fog bírni. Szerintem ez az ár növekedés csak egyedi eset, én legalábbis nem hallottam általános vga árnövekedésről.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#566) Bandit21 válasza Noukoum (#565) üzenetére


Bandit21
addikt

Két hete legalább tokolok rajta, most be rendeltem 95,200.-ért. Amikor most szóba jött amit írtatok, hogy a storm is jó, vissza mentem az oázis honlapra megnezni a különbséget, erre sehol a kártya amit rendeltem. Vagyis a listán ott ahol eddig volt sehol. Most ugyanis 101,600.- néztem, a 2060 ak maradtak, de így most hülyeség, 100+ ért 1660 ti t venni ha 2060 ghost oc megvan 119 bol. Lehet csak akciót készítenek elő, nem tudom. KB 6 féle 1660 ti t néztem 2 órán belül mind drágább lett 5-6 ezerrel.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#567) lowzor válasza Bandit21 (#566) üzenetére


lowzor
veterán

A Gainward Pegasus-t mondjuk megkaptad volna 86-ért is: [link]
Ugyanaz, mint a StormX.
Szerintem jobb vétel, mint a Dual 95-ért.

(#568) Bandit21 válasza lowzor (#567) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszönöm, néztem őket is. Kártyával fizetve 90 náluk is. Gainward Palit közül jobb lenne az előbbi?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#569) Noukoum válasza lowzor (#567) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem 88 330.- Ft ír. Valamit benézek?
Amúgy ennyi pénzért én se vennék egyventis kártyát. Oké hogy viszonylag korrekt a fogyasztása a kártyának, de sajnos a hűtés így nem az igazi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#570) Bandit21 válasza Noukoum (#569) üzenetére


Bandit21
addikt

Compker kedvezményes árat ír, infó ba látszik hogy készpénz vagy utalás. Kártyával a boltban jön a fogyasztói ár...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#571) Noukoum válasza Bandit21 (#570) üzenetére


Noukoum
veterán

Igazad van, viszont én mindent rendelni szoktam szóval saját (és sokunk) szemszögéből néztem.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#572) lowzor válasza Bandit21 (#568) üzenetére


lowzor
veterán

Te tudod, hogy melyik tetszik jobban, egyikkel sem lősz mellé. :)
Viszont a Gainwardra csak 2 év garancia van, ha ez számít.

Ha már a 95-ös kategória, akkor inkább MSI Armor: [link]
Ez már tudja a félpasszív módot, meg van backplate-je is.
A hűtéséről sem olvastam rosszakat.

101-ért látok Gaming X-et is, bár valami kunta kinte helyen: [link]

(#573) Noukoum válasza lowzor (#572) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez a tipikus "még egy kicsi". Az ember észre sem veszi és már lassan a következő kártyaszinthez ér. (2060) Ördögi kör.:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#574) lowzor válasza Noukoum (#573) üzenetére


lowzor
veterán

Na igen...
Mondjuk az MSI Armort megkapni az eredetileg kinézett Palit Dual árán és már csak a félpasszív mód miatt is jobban megéri, mert az nem rossz, ha van.

(#575) Noukoum válasza lowzor (#574) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez teljesen igaz. :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#576) BerserkGuts válasza Bandit21 (#566) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Már múlthéten felmentek az árak annyival 1660-at néztem.
Még szerencse akcióban elvittem70-ért 2hete már.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#577) Bandit21 válasza lowzor (#572) üzenetére


Bandit21
addikt

98 körül van, de mivel dvi monitorom van, kell egy átalakító is. Így meg ott az 5 e Ft különbség. Ne értsétek félre, vehetnék bármilyen kártyát de úgy döntöttem, dupla ventis lesz de olcsóbb, és max 95. Szeretnék ugyanis egy új monitort is. Eddig a gép 140 be volt, ez most 95. A cél pedig a 220-230 Ft os sáv volt, így is túl mentem rajta. Igaz pl 250 és ssd helyett 500 a lett, de a vga nal os ha túl megyek, akkor veszélyben a monitor projekt. De köszönöm mindenkinek, msi bol a gaming x et ajánlották, a ventust nem, az armor oc fel passzív rol meg valaki azt mondta nem teljesen jókor kapcsol ki be. Úgy voltam vele inkább ne legyen fél passzív, ha nem profi. Mint pl a gaming x ami meg már tényleg drága.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#578) Noukoum válasza Bandit21 (#577) üzenetére


Noukoum
veterán

A te pénztárcád, nyilván te tudod mi éri meg / mi fér még bele. Majd ha megjön a megrendelt kártya várunk róla véleményt tapasztalatot :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#579) lowzor válasza Bandit21 (#577) üzenetére


lowzor
veterán

720Ft-ért látok átalakítót. :)
Plusz az Armor hűvösebben és kisebb ventifordulattal üzemel, mint a Palit Dual.
De te tudod, nem akarlak rábeszélni. :)

(#580) Márton válasza lowzor (#572) üzenetére


Márton
nagyúr

"Ez már tudja a félpasszív módot"

Miért, a többinél nem lehet 0%-ra tenni a ventit alacsony terhelésnél pl. Afterburnerrel?
Mindenképp forog :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#581) lowzor válasza Márton (#580) üzenetére


lowzor
veterán

A többinél nem lehet sajnos.

(#582) Márton válasza lowzor (#581) üzenetére


Márton
nagyúr

Oh, én meg azt hittem ez már full alap manapság..
Mi a minimum 20-25%? Gondolom ilyen 1000rpm? (ami még hangtalan ugye)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#583) lowzor válasza Márton (#582) üzenetére


lowzor
veterán

Kb annyi.
Egy nagyon halk gépből azért kihallani.

(#584) Noukoum válasza Márton (#582) üzenetére


Noukoum
veterán

Dehogy alap, ezzel is el lehet adni drágább verziót:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#585) Arphox


Arphox
tag

Sziasztok!

1660-at vennék.
Szerintetek ez jó választás?

GV-N1660OC-6GD
A megbízhatóbb boltokban 79-80k

Azért ezt választanám, mert tud félpasszív működést (ami nekem nagy pozitívum), és elég népszerűnek/olcsónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#586) detroitrw válasza Arphox (#585) üzenetére


detroitrw
addikt

A félpasszív miért ennyire fontos?
a gépedbe idle módba nem forog más venti?
azt ugye tudod, hogy ennek is gyenge a borda hőleadó képessége/felülete, így idle 50+°C is simán van

a gaming verziója ami 3 ventis annak már van akkora bordája, hogy idle ~35°C -on tudja tartani passzívan
ára a népszerű boltokba 80k körül van
annyi hogy 280mm hosszú a kari

(#587) lowzor válasza Arphox (#585) üzenetére


lowzor
veterán

Ventijével lehetnek bajok: [link] [link]

(#588) Noukoum válasza lowzor (#587) üzenetére


Noukoum
veterán

Még mindig ilyenek a giga kártyák? Azt hittem már túl léptek rajta. De még az rtx-nél is megy.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#589) lowzor válasza Noukoum (#588) üzenetére


lowzor
veterán

Sajnos igen, nem értem miért nem javítják.

[ Szerkesztve ]

(#590) Arphox válasza detroitrw (#586) üzenetére


Arphox
tag

Ajjaj :D

A félpasszívot azért szeretném, mert alapvetően elég halk a gépem, és nem akarom hogy nőjön az alapzaj (ami alig hallható) hangereje.

"azt ugye tudod, hogy ennek is gyenge a borda hőleadó képessége/felülete, így idle 50+°C is simán van" -> :Y nem, akkor az off :D

Akkor kérlek szépen ajánlj egy jót, ami jó ár/érték arányban és halk (akkor nem muszáj a félpasszív mód ha alapból is halk, és nem baj ha hosszú, CM N200-ba 350 mm-ig befér).

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#591) Noukoum válasza lowzor (#589) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt nem tudom, de így biztos nem vennék giga kártyát újonnan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#592) lowzor válasza Noukoum (#591) üzenetére


lowzor
veterán

Én használtan sem.
2-ből 2 Giga 1060-am ugyanígy zörgött.
A gariztatásához meg sok sikert: elküldenek azzal, hogy a használatát nem befolyásolja, vagy azzal hogy náluk nem jelentkezik.
Ha valami csoda folytán kicserélik, akkor meg esélyes, hogy valami használt refurbished-et adnak.

[ Szerkesztve ]

(#593) Noukoum válasza lowzor (#592) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt tudom hogy a gari esélytelen. De azért 2019-ben így gyártani vga-kat úgy hogy nem mai problémáról beszélünk. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#594) Arphox válasza Arphox (#590) üzenetére


Arphox
tag

Esetleg ez?
MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6GB

Szerk.: visszaolvastam, másnak is ez volt a kérdése, ez nekem jónak tűnik. Ha rámondtok egy áment, meg is rendelem :)

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#595) Noukoum válasza Arphox (#594) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyugodtan vedd.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#596) lowzor válasza Arphox (#594) üzenetére


lowzor
veterán

Legjobban ezzel jársz. :K

(#597) detroitrw válasza Arphox (#594) üzenetére


detroitrw
addikt

Ennek is gyakorlatilag ugyan az a hűtőbordája mint az általad először megjelölt gigabyte-nak
tehát itt is idle 50-re simán lehet számítani (passzívan)

ha normális hűtőbordásat akarsz venni ami idle 35°C-on tudja tartani a vga-t akkor vagy gigabyte gaming, vagy asus strix (301mm)

(#598) Arphox válasza Noukoum (#595) üzenetére


Arphox
tag

Na, megrendeltem, erre az AQUA 90 290 Ft helyett valahogyan euró alapon vonta le a kártyámról a pénzt, ezért 93 846 Ft-ot vontak le... Írja is a Revolut alatta (nem szokta), hogy 288,86€...
Amúgy olyan felületen kellett fizetni, amivel még eddig nem találkoztam. Eddig bárhol fizettem Ft alapon, tökéletesen működött, muszáj az AQUA-nak valami gyökér fizetési rendszert használnia. :W
Ment nekik a panaszlevél, remélem nem én húzom a rövidebbet, elvégre: 90 290 Ft-ért rendeltem meg, a kártyámról pedig nem annyit vontak. Remélem ez jó indok lesz...

Szerintetek?

Szerk.: Programozó fejjel szerintem amúgy az történt, hogy: megadtam a kártya adataimat, írta is hogy 90 290, aztán valamit ott írt még amivel nem foglalkoztam nagyon (sajnos...), és lehet hogy nem vette észre (/hibás a rendszer) hogy ezzel a kártyával lehet Ft alapon fizetni, emiatt valami extra árfolyamon átváltotta, megterhelte a kártyámat 288,86 euróval, amit azonnal átváltott vissza Ft-ra Revolut (középárfolyamon), és úgy keletkezett az új összeg. Tehát szerintem náluk van a hiba. Alapból nem EUR-alapon kellett volna kezdeményezni a Ft alapú behajtást, mivel simán viszi a kártya a Ft alapot.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#599) detroitrw válasza Arphox (#598) üzenetére


detroitrw
addikt

az egyiknél nem jó ha idle 50°C-os aztán megveszel egy olyat ahol szintén ugyan ez a helyzet? :N

(#600) Arphox válasza detroitrw (#599) üzenetére


Arphox
tag

Nem különösebben zavar az idle 50°C, ha halk lesz. Meg van rajta 0 RPM-es mód is, gondolom nem dísznek. :)
A másiktól főleg a fura zajokkal és a megbízhatatlanságával tántorítottatok el. A GAMING X-ről pedig visszaolvasva többen is írtatok biztató szavakat és véleményeket, azért voltam úgy, hogy akkor legyen egy kicsit drágább de stabil és megbízható.

A konfigomat lásd az adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.