Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Gondolkodom egy GTX 1660-on, a gyártó viszont még kérdéses, ugyanis első alkalommal az is szempont hogy nagyobb terhelés mellett se legyen túlzottan hangos a masina. Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Melyik gyártó kártyája hangosabb? Melyik halkabb? Én első körben ezt néztem ki, mert nagyon pofás, de ha esetleg nagyon hangos lenne, akkor lehet inkább elengedem és nézek más gyártótól kártyát. Köszönöm előre is a segítséget! :R Igen, láttam, hogy kicsit feljebb/lentebb volt szó a Gaming X-ről, viszont ha jól vettem ki, akkor ott a Ti-ról volt szó és nem tudom mennyire vonatkoznak ezek a dolgok a sima 1660-ra, ezért bátorkodtam megkérdezni. :B

Sic Parvis Magna

(#402) Dark KillerX válasza 30z.Samu (#401) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szia!

Nekem pont, a sima Gaming X 1660-as van, és mondhatom bátran, hogy halk.

Sztem ennél csak a Strix, esetleg az Evga dupla ventis verziója lehet halkabb.

(#403) aginor válasza 30z.Samu (#401) üzenetére


aginor
addikt

Ahogy fentebb is írtuk már korábban, itt alapvetően három modell jöhet szóba, ha nem csak halknak, de hűvösnek is kell lennie: Strix, Gaming X, Giga 3ventis. Amennyiben a hőmársékletekre nem merevedik a dákó, akkor még szóba jöhet a Gainward/Palit egyventis megoldása, mert halknak ez is nagyon hangtalan és ráadásul ez elég "olcsó" is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#404) 30z.Samu válasza aginor (#403) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi mindkettőtöknek! :R

Sic Parvis Magna

(#405) detroitrw válasza 30z.Samu (#404) üzenetére


detroitrw
addikt

Hűtés szempontjából a Gaming X ugyan az a 1660-nál és Ti-nél is
a két karinak ugyan az a power felvétele

hozzáteszem nekem ez a megoldás nem nevezhető halknak :N

[ Szerkesztve ]

(#406) Tom5 válasza detroitrw (#405) üzenetére


Tom5
addikt

Érdekes. Nalam ugyanezen armor Ti verzio szinte hangtalan. Van is egy tesz YouTubeon. En az alapjan vettem az armort szinte megjelenés nap utan kicsivel. Annyi h azóta afterburnerel testreszabtam. Alulfeszeltem igy kb 55-60fok kozott mozog ha terhelem. Venti meg eppen teker rajta. Ventizajra allergias vok ezert is vettem ezr a karit. 1070 koruli teljesitmeny. Kis fogyi. No hang.

[ Szerkesztve ]

(#407) detroitrw válasza Tom5 (#406) üzenetére


detroitrw
addikt

és terhelésnél mennyin teker a venti? (rpm-be)
mert nem mindegy milyen házikóba van :N

(#408) lowzor


lowzor
veterán

A Gaming X hangereje terhelés alatt 30 dBA, ez kb a hallhatatlan kategória: [link]
Egyébként mindent egybevéve szerintem ez a legjobb 1660.
Asus Strix szerintem nem is létezik sima 1660-ból, legalábbis én nem találom.
A Gigabyte felejtős, mert évek óta küzd a kerregő ventikkel: [link] [link]
Az egyventis Palit/Gainward nem rossz, bár a Colorful igame Ultra szerintem jobb vétel, ha épp lehet kapni, mert bőven korrektebb a hűtése. A gyári ventiprofilja egy kicsit hangos, de szerintem simán halkká tehető.

(#409) detroitrw válasza lowzor (#408) üzenetére


detroitrw
addikt

vagy 37dB

azért mondom mindig hogy ne csak azt írja meg valaki, hogy halk vagy hangos hanem azt is, hogy az adott állapotnál milyen rpm-el dolgozik a venti
mert ha valaki szigetelt házba rakja az lehet halk lesz, de ha valaki megveszi és szigetelés nélküli házba pakolja akkor lehet neki már hangos lesz (plusz még hogy ez szubjektív)

az adott venti átmérőhöz társított rpm érték azért elég közeli értéket ad mindenkinek a hangjáról

persze ez csak szvsz :K :B

(#410) Nightspirit


Nightspirit
csendes újonc

eszerint a teszt szerint az egy ventis palit alig hangosabb illetve melegebb mint pl a msi gaming x,
[link]
szóval tényleg sokkal zajosabb lehet az egy ventis? Az sem lenne jó ha emiatt esetleg rövidebb lenne a kártya élettartama, mármint ha magasabb a hőmérséklete állandóan,erre gondolok. Videókon nem volt zajos a gaming x, ennél is van coil whine? Sosem volt még kicsi egy ventis kártyám, csak tartok tőle h pont nem a hütésen kellene spórolni.
(bár ha jobban megnézem, pár ezer ft a különbség..)

[ Szerkesztve ]

(#411) lowzor válasza detroitrw (#409) üzenetére


lowzor
veterán

Az is okozhatja ezt az eltérést, hogy tök máshogy mér a két oldal.
Egyébként érdekes, hogy a Palit StormX 36 dBA-ra jött ki a guru3d-nél, miközben egyértelmű, hogy az valamivel hangosabb kártya, mint a Gaming X. Gyanítom, hogy a Gaming X-nél elírták azt a 37 dBA-t.
A techpowerup-nál 30 dBA a Gaming X, 34 dBA a StormX. Nekem ez életszerűbbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#412) detroitrw válasza lowzor (#411) üzenetére


detroitrw
addikt

amíg egy tesztbe nem írják le milyen rpm-en járt a venti addig mindkettő lehet akár igaz is :K

lehet az egyik házba rakta, a másik kirakta az alaplapot az asztalra (hozzáteszem ez utóbbi a valós hangmérés szvsz)

(#413) lowzor válasza detroitrw (#412) üzenetére


lowzor
veterán

Egy normális tesztnél nem kéne külső tényezőknek közbe szólnia, tehát optimális esetben max a levegő eltérő hőmérséklete lehet hatással a kártyára.
Egyébként a techpowerup-nál nyitott oldallapos házba rakják, ami ugyanaz mérés szempontjából, mintha az asztalra rakták volna.
Függ ez még a mérési távolságtól, meg a műszer típusától is.
De gyanús nekem, hogy a StormX halkabbra jött ki a guru3d-nél...

(#414) detroitrw válasza lowzor (#413) üzenetére


detroitrw
addikt

nem kötekedni akarok de a hangnak is van fő iránya ha az a hang egy hangszigetelésnek/falnak ütközik onnan jóval kisebb értéket tudsz csak mérni

és az a nyitott ház a kezdetektől fogva ugyan az? mert ha nem akkor visszamenőlegesen nem lehet összehasonlítani az értékeket.

gondolj bele ha a hangodat akarnád mérni, és a fejedre húzol egy dobozt más értéket fogsz mérni mintha nem lenne ott a doboz.
és kisebb, nagyobb doboz ... mind más értéket fog mutatni ...

legalábbis szvsz :K

[ Szerkesztve ]

(#415) Tom5 válasza detroitrw (#407) üzenetére


Tom5
addikt

Adataimnal ott a ház tipusa. Amugy az asztalon van pont mellettem es az oldallap nincs fent. Rpmet nezek hetvegen ha lesz időm. De semmi hangja a kártyának. Ha vki akkor en nagyon feszulok erre a témára. Szoval hidd el, h hangtalan. Miert kamuznek? Ha hangos lenne megirnam azt is. De nm az.

(#416) lowzor válasza detroitrw (#414) üzenetére


lowzor
veterán

Ezért nincs értelme a különböző oldalak által mért hangerő összehasonlításának. :K
Csak azon akadtam fenn, hogy mindenhol halkabbnak van felhozva a Gaming X a StormX-nél, ők meg a StormX-et mérték halkabbnak, tehát szerintem valami neki kerek a guru3d-nél. :)

(#417) detroitrw válasza Tom5 (#415) üzenetére


detroitrw
addikt

nem azért kérdeztem, hogy beléd kössek vagy hogy kételkedjek abba amit írtál :N :K

(#416) lowzor
ezért lenne jó az rpm érték is :K (a ventiátmérőt ki lehet következtetni :) )

[ Szerkesztve ]

(#418) dannyl


dannyl
addikt

1660 ti-ből Gaming X, vagy strix A6G? Drágább a strix, meg 3 ventis is. Ér többet kb. 5k-val?

(#419) detroitrw válasza dannyl (#418) üzenetére


detroitrw
addikt

A strix-nek sokkal hatékonyabb a hűtőbordája és e miatt a 3 ventinek nem kell annyira tekernie
5k-s különbségnél tuti a strix-et venném

Annyi lehet a hátráltató eladásnál, hogy nem mindenkinek fér be a házába egy 300mm-es vga :U

(#420) lowzor


lowzor
veterán

A PNY 1660 XLR8 ugye ugyanaz, mint a Palit StormX?
Az Aqua-ban le van akciózva 70-re, rendeltem egyet.

(#421) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
A sima 1660 nem tudja az rtxet ugye? Mert pl metroban engedi felrakni, esik is brutál az fps, de semmi változást nem észlelek. Miért engedi feltenni?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#422) detroitrw válasza JoolsNOS (#421) üzenetére


detroitrw
addikt

Nézz szét a jútúbon ahol pl. 2080 -al vizsgálják meg a játékokat rtx-el és nélküle
van olyan videó ahol pl. bekeretezik mi változott, mert amúgy nem vennéd észre :DDD

nem lesz olyan mint a demo videókba, hogy a fegyver csillogásán látod a periférián kívül eső eseményeket ... :N (2080Ti -vel se :N )

(#423) JoolsNOS válasza detroitrw (#422) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De akkor most tudja a kártya vagy nem? Most leszámítva, hogy játszhatatlan lesz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#424) detroitrw válasza JoolsNOS (#423) üzenetére


detroitrw
addikt

Tudnia kell megjeleníteni
hogy ez a kép pl. egy 1660-nál és 2060-nál ugyan az e, azt nem tudom

(#425) btf válasza JoolsNOS (#423) üzenetére


btf
aktív tag

[link]

GTX 1060 6GB-tól felfele + 1660/ti -n lett engedélyezve az áprilisi driverben az RTX.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#426) JoolsNOS válasza btf (#425) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Igy már érthető. Úgy tudtam, csak a ti képes rá.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#427) detroitrw válasza JoolsNOS (#426) üzenetére


detroitrw
addikt

Azt hittem ezt tudod s ennek fényébe akartad megtudni tényleg tudja e mert, hogy nem látod a különbséget (on/off) :B

(#428) JoolsNOS válasza detroitrw (#427) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azt hittem, hogy nem tudja, ezért nem értetem az opció létezését.
De ebben a techdemóban jól látszik mit tud. És itt még majdnem élvezhető marad az fps nálam.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#429) Nightspirit válasza lowzor (#420) üzenetére


Nightspirit
csendes újonc

érdekelne majd a tapasztalat :)

(#430) BalaG


BalaG
aktív tag

Sziasztok! :R

Csak egy olyan kerdesem lenne,
hogy ti melyik drivert ajanljatok msi 1660ti gaming xi-hez?

Ugyvettem eszre a legujabbal nemi FPS romlasom van :U :(

[ Szerkesztve ]

(#431) Sisco2 válasza lowzor (#416) üzenetére


Sisco2
tag

Még érdekesebb kérdés hogy a Techpowerup miért hozta ki különbözőnek a két kártyát ha teljesen ugyanaz a hűtés van rajta? Mérési körülményeket is leírják pedig.
1660 Gaming X 30dBa
1660 Ti Gaming X 32dBa

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-gaming-x/32.html
[link]

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x/32.html
[link]

[ Szerkesztve ]

(#432) Sisco2


Sisco2
tag

Lemaradt, a Fan Speed maximumok Rpm-ben és % -ban.

1660 Gaming X:

1660 Ti Gaming X:

[ Szerkesztve ]

(#433) Chaser válasza Sisco2 (#431) üzenetére


Chaser
titán

rosszabb minőségű pasztázás?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#434) Sisco2 válasza Chaser (#433) üzenetére


Sisco2
tag

Akkor jobban melegedne az amelyiknek nem jó a pasztázása, amit a ventik probálnának kompenzálni és visszahűteni, ez jelentős fordulatszám különbséget eredményezne. Itt nem látszik sem hőmérsékelt különbség sem jelentős venti fordulatszám eltérés egymáshoz képest.

2 dBA eltérés nem kevés, mivel ugye nem lineáris hanem logaritmikus a skála.

(#435) detroitrw válasza Sisco2 (#431) üzenetére


detroitrw
addikt

A hűtés valszeg egyforma, de a két kártya nem :N
ezen szerintem semmi meglepő nincs
bár az hogy azonos fordulaton más dB értékeket mértek ... kérdeses, hogy azonosak voltak e a mérési feltételek :)

nekem az általad linkelt képeknél a következők az érdekesek:
1. 1660-nál ha leáll a gpu terhelés miért megy utána is emelt frekin? :F (itt valami nem stimmel)
2. miért emeli a vga a venti fordulatát ha a hőmérséklet stagnál? :F (kb. 150-200 -al) mindkét karinál ugyan az a helyzet (csak mert nálam nem viselkedik így :N )
bár ez utóbbi lehet driver vagy más bios miatt is

[ Szerkesztve ]

(#436) Mirakuru


Mirakuru
tag

Üdv!

Kártya cserén gondolkozok i74790 mellé mehet egy 1660 gaming x ? rx 480 van jelenleg ja és a táp fsp hexa+ 400w.

(#437) detroitrw válasza Mirakuru (#436) üzenetére


detroitrw
addikt

A tápod elég hozzá (ha nincs már szétgyilkolva :) )
normális játéknál nem lesz cpu limited :N

(#438) Chaser
ha nálam i5-6500 -nál nem jelentkezik cpu limit, akkor nála se lesz probléma a i7-4790-nel :N

[ Szerkesztve ]

(#438) Chaser válasza Sisco2 (#434) üzenetére


Chaser
titán

grafikont nem néztem, de most igen, passz

Mirakuru
mehet, max nemhajcsaki' teljesen, táp bírni fogja, az rx480 be tud zabálni 200w-ot is, a 1660 ti 120w körül mozog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#439) Mirakuru


Mirakuru
tag

Köszi a válaszokat ez gyors volt! Akkor ideje megválnom az rx 480- tól . Szerintem nekem elég a sima 1660 nem kell a Ti nem ér nekem még +20k t , vagy mi a véleményetek?
Egyébként Ac odyssey, swbf2, shadow of the tomb raider,FH4 kb ezek pörögnek nálam jelenleg. Nem tudom mit ért a kollega "normális" játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#440) Chaser válasza Mirakuru (#439) üzenetére


Chaser
titán

ami optimalizált, nem hw zabáló szutyok konzolport
benéztem, simát kérdezted, abban kevesebet hagy benne ( :
fogyasztásuk kb egyforma ahogy néztem, a 1660-ban gddr5 van, a ti-ben gddr6, valszeg ezért, a 6-os már kevsebbet eszik
talán jobban lehet tuningolni a sima verziót, ha szempont

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#441) detroitrw válasza Mirakuru (#439) üzenetére


detroitrw
addikt

normális ha nem kifejezetten a cpu-t terheli :))
ha fhd akkor a 1660 is elég
ill. ahol a 1660 kevés ott a 1660 Ti se sokkal több ;]

(#442) Sisco2 válasza detroitrw (#435) üzenetére


Sisco2
tag

Természetesen **lowzor hozzászólására reagálva írtam a zajkeltés összehasonlítás témakörben hogy "Techpowerup miért hozta ki különbözőnek a két kártyát ha teljesen ugyanaz a hűtés van rajta" :)
Azt tudom hogy más a két kártya és hogy gyorsabb a Ti :)
A 1660Ti gaming peak alatti fogyasztása is több egyébként 15-20W -al.

De itt most csak a hűtés a lényeges mert csak az zajong a kártyán, és ha azonosak és azonos fordulaton mükődnek akkor miért zajosabb a 1660Ti? (esetleg mégsem azonos a két hűtés) ??

Egyébként a mérésifeltételek nem rosszak, legalábbis amit írnak az egy full passive rig ahol csak a kártya ad ki hangot magából, és egy 3000Dolláros kütyüvel mérik fix távolságból. Magam sem értem, és pont ezen filoztam azért írtam be a forumra.

Az lehet még hogy nem volt azonos a két terhelés, pl. nem ugyanaz a játék vagy nem ugyanazon jelenetnél mértek dBA -t a két kártyán. Több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#443) lowzor válasza Nightspirit (#429) üzenetére


lowzor
veterán

Nem rossz. :)
Van egy kis hangja terhelés alatt, de hangosnak nem mondanám.
A játékok hangja nagyjából elnyomja.
70k-t szerintem megért.

(#442) new card:

Ez tényleg érdekes. Azonos ventifordulat, azonos hűtés, mégis különböző eredmény.

(#444) detroitrw válasza Sisco2 (#442) üzenetére


detroitrw
addikt

így végképp komolytalan :DDD (és a többi is ami így csinálja)

3000 dodós kütyüvel? :DDD
és ennyire b@lfaszok, hogy egész számú értékeket adnak meg dB-be?
mert ügye 3dB -enként duplázódik a hangerő ... tehát van 0-100% között 4 lépcső (0%, 33%, 66%, 100%)
ezt a szintű értékelést viccen kívül mobillal is meg lehet csinálni ...

mert lehet az a 30dB mondjuk 30,49dB (kerekítési szabályok ...)
a 32dB meg 31,50dB
ha ezt vesszük akkor egyből 2dB helyett 1dB a különbség ami nem kicsi :N (bár így is nagy :DDD )

furi :)

(#445) Sisco2 válasza detroitrw (#444) üzenetére


Sisco2
tag

Na akkor itt van ez, náluk van tizedesjegy pontosság :)
De itt is van különbség a két kártya hangja között.
1.4 dBA hogy pontosak legyünk.

[ Szerkesztve ]

(#446) detroitrw válasza Sisco2 (#445) üzenetére


detroitrw
addikt

ahány "ház" annyi félét mérnek
ha jól látom akkor ezek az értékek a kitguru-ról vannak
ahol a 1660-nál leírják, hogy venti csúcssebessége 1120rpm volt, ez jelentett 36,2dB-t
(hogy ez az alacsony ventiérték ~33%, hogyan volt képes tartani a kártyát ért 20perces 3DMark Fire Strike Ultra stress teszt 63°C-on, azt nem tudom :N )
arról nem is beszélve, idle csak 40°C-os volt, holott a jóval nagyobb hűtőbordás giga aming oc 39°C :O
ezek így számomra nagyon furcsa értékek

a Techpowerup oldalon 1604rpm-nél mértek 30dB-t

nálam itt kifújt ez a dolog :DDD :))

(#447) Chaser


Chaser
titán

forza4-gyel tudja a 1660 a fix 60 fps-t max grafikán?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#448) Sisco2 válasza detroitrw (#446) üzenetére


Sisco2
tag

Rendben. :)

Hogy a végén legyen konkluzio is a témában annyit azért kijelenthetünk kvázi igazságként 3 mérést összehasonlítva, mivel mindegyiknél ez lett a végeredmény hogy a sima Msi 1660 Gaming X kicsivel halkabb mint az Msi 1660TI Gaming X. Megcáfolni nem tudjuk, viszont 3/3 különböző mérés teszt ezt mutatja.

(#449) detroitrw válasza Chaser (#447) üzenetére


detroitrw
addikt

itt az alábbi konfig mellett 1440p-be ultrán tudja a 60-at

(#448) new card
:K

[ Szerkesztve ]

(#450) Chaser válasza detroitrw (#449) üzenetére


Chaser
titán

innen érdekelne vélemény, aki játszik vele többet :R cpu az stimm, 2600 lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.