Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) bwoay


bwoay
nagyúr

még a végén kiderül, hogy a woros kollegától anno vásárolt dual IPS new 3DS XL-em egy jó befektetés volt :DDD ha egy 2DS XL 60, akkor ezért mennyit kérjek, 80-at? kész vicc...

szika87:
teljesen jól látod, van Switchem, többet pihen. sokkal többet.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14402) g@bo válasza bwoay (#14401) üzenetére


g@bo
nagyúr

Miert vicc? Mennyi egy amiga 1200 as? ;]

(#14403) bwoay válasza g@bo (#14402) üzenetére


bwoay
nagyúr

fogalmam sincs, sose volt Amigám, de az nem is olyan masina, amit 2-3 éve még 30 alatt meg lehetett venni (2DS XL). Azon pedig én sem akadok fenn, hogy a jó állapotú vintage Game Boyoknak rendesen elkérik az árát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14404) szika87 válasza bwoay (#14401) üzenetére


szika87
aktív tag

Biztos hogy jó befektetés volt :D az a dual IPS new 3DS XL szerintem még többet ér 80-nál is ebayen.

De minden mással is elszállt a ló, tavaly ősszel vettem egy gtx Strix 1070-es videókártyát 63-ért, jelenleg a PH! legolcsóbb ilyen vga-ja 109ezerbe kerül, elképesztő.

Haverom egyből mondta hülye vagy adjad el a 2DS-t és a gtx 1070-et is :D De őszintén szólva játszani jobban szeretek ezekkel, minthogy némi plusz vagyonra tegyek szert általuk.

We are here for a good time, not a long time.

(#14405) woros válasza bwoay (#14401) üzenetére


woros
őstag

Ez nem is kérdés, minden forintot megért. :)
Most még nem adnám el, később még többet fog érni szerintem, főleg hogy dobozos is.

[ Szerkesztve ]

(#14406) vg válasza szika87 (#14404) üzenetére


vg
addikt

Én 150e-ért vettem 5700xt kártyát 2020 áprilisban, aprón eladtam pár hónapja 370e-ért valami bánya mániásnak... :DDD Én jókor szálltam ki, a bányász már nem annyira be, de ez az ő baja. Amúgy ugyanazt a kártyát ma már 200e-ért meg lehet venni aprón. Szóval a videókártya a bitcoin miatt volt magas, már nem feltétlen igaz.

[ Szerkesztve ]

(#14407) szika87


szika87
aktív tag

Azigen :Y oké annyiért én is túladtam volna rajta :DDD
Lehet ez is volt fentebb akkor még néhány hónapja, akkor nem néztem rá csak most.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#14408) adalbert1


adalbert1
veterán

Ezt kicsit sajnálom, hogy egy szép New 3DS XL-t vagy akár 2DS XL-t nem spájzoltam be magamnak korábban, főleg a 2DS zavaró, mert tényleg volt, hogy már majdnem 30-ért szórták pár éve...
Nézgelődök retro adásvétel csoportokban, és néhány dolognak egész magas ára van.
Pl. egy Solatorobo DS játékot láttam 30k-ért elmenni bontottan :Y , miközben régebben egy utolsó, régóta polcon árválkodó példányt 500 forintra leárazva vettem meg valamelyik media marktban pár éve...

(#14409) ayo válasza adalbert1 (#14408) üzenetére


ayo
addikt

azt én is néztem, 3 éve ebay-en vettem pluszba solatorobot pár ezerért. fura árak vannak

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#14410) adalbert1 válasza ayo (#14409) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy ami esetleg értékesebb, azt piacra kellene dobni, de utána mindig rájövök, hogy ha bezsebelnék gyorsan 100-200k-t, azzal igazából semennyire nem lennék előrébb, ha meg később valamit be akarnék szerezni, akkor feltehetően csak drágábban jutnék már hozzá...

(#14411) Narxis


Narxis
nagyúr

Best 3DS Games: Top 20 Titles On Nintendo's Wonderful Handheld [link]

Thanos was right.

(#14412) szika87 válasza Narxis (#14411) üzenetére


szika87
aktív tag

Nagyon jó lista, egy két játéktól eltekintve mindegyik megvan és tényleg zseniális mindegyik. :DD

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#14413) adalbert1 válasza Narxis (#14411) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezek közül a Mario Golfot és a Warioware Goldot az elmúlt 1-2 hónapban szereztem be, ez volt a 2 utolsó 3DS játék, amit vettem (már csak játszani kellene velük :) )

(#14414) Guitar14 válasza adalbert1 (#14413) üzenetére


Guitar14
senior tag

Warioware Goldot (+Lego Ninjago Shadow of Ronint) én is vadászom már egy ideje
Mindkettő viszonylag ritka és ha felbukkan akkor meg olyan áron van amennyiért én általában két játékot veszek.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14415) szika87 válasza Guitar14 (#14414) üzenetére


szika87
aktív tag

Elképesztően drágán vannak hozzá játékok, szerintem ha most összeszámolnám hogy a 2DS XL-en hány játék van, szerintem simán elérné 200-230 ezret, csak a játék, ez elképesztő összeg. De ehhez nem is kell durván soknak lenni, elég 20-25 db. Alapból ellene vagyok az okosításnak, de egyszer megcsináltam és azóta is úgy kegyeg a gép. Picit bicskanyitogató hogy a nintendo őrült összegeket kér el ezeréves játékokért, ráadásul ez mégis csak egy kis kézi konzol játék, soknak el se éri a 6-8 órás játékidőt. (Oké nem egy Xenoblade Chronicles, vagy Dragon Questre gondoltam mert azokba rengeteg órát bele lehet tenni) De am a sony-t se értem, van egy ps3-am, mondom szét nézek már a store-on miújság, és 10 éves god of war játékokért kérnek el több mint 5 ezer forintot, úgy hogy a store-t már tavaly le akarták lőni. Inkább akkor használtan lemezesen olcsóbban és akkor még tovább is tudsz adni rajta ha úgy van, vagy megtartod a polcon dísznek mint gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#14416) Narxis válasza szika87 (#14415) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Az én 2DS-em is okos. Amúgy sem forgalmazzák már szóval szerintem nem gáz.

Amúgy a napokban gondolkodtam egy Switch Lite-on mondván, hogy majd csak néhány játékot veszek meg, tényleg csak azt ami nagyon kell aztán megláttam az árakat...

Thanos was right.

(#14417) szika87 válasza Narxis (#14416) üzenetére


szika87
aktív tag

Engedd el szerintem switch lite-ot, ha kijön a steam deck azon annyi emut fogsz tudni futtatni hogy elképesztő, a hardver meg lesz hozzá, és kb bármilyen kézi konzolt ki fog váltani.
Egyébként switch lite-ot már csak azért sem vennék, mert ha elromlik a joy, az szétszedős történet, míg a nagytesónál szimplán veszel egy másik joy cont.

We are here for a good time, not a long time.

(#14418) Narxis válasza szika87 (#14417) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már vettem használtan Switch v1-et ami mókolva van. :)

Thanos was right.

(#14419) szika87 válasza Narxis (#14418) üzenetére


szika87
aktív tag

Az is egy jó választás ebben a formában :DDD

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#14420) agyhalottak


agyhalottak
tag

A konzolon a Shopban vásárolt játékok örök darabok lesznek (mint a Switchnél?),
van valami amire figyelnem kell? Account hozzáadás stb.?
A 2 régi Zeldat akarom (Oracle+Ocarina) behúzni, de majd csak később játszanék vele.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#14421) Dr.F.E.R.I. válasza agyhalottak (#14420) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem veszi el senki, ha már letöltötted. Elvileg korlátlanul újra letölthetőek az egyszer már megvásárolt játékok.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14422) agyhalottak válasza Dr.F.E.R.I. (#14421) üzenetére


agyhalottak
tag

Köszi, akkor vásárolgatok egy pár játékot. :C

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#14423) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Csak szeretném megosztani az érzéseimet :DDD Kb. egy éve szereztem be egy 2DS XL-t és egy fél év után miután kipörgettem több nagyobb játékot félretettem mert annyira intenzív volt az élmény, hogy besokkaltam. Ezután barátnőm játszott vele Animal Crossingot. majd pár hónap után ő is félretette a konzolt és megfordult a fejemben, hogy el kéne adni a gépet. Még mielőtt feltettem volna a hirdetést belenéztem ismét a játékok felhozatalába és most megtaláltam a Paper Mario Sticker Star-t. Ez a játék valami fantasztikus :C Azóta újabb és újabb játékokra leltem és elhatároztam, hogy soha nem fogom eladni mert hihetetlen milyen minőségű játékok vannak rá. Bámulatos :)

Más kérdés:

Az akkumlátorral még nincsenek bajok de érdemes lenne betárazni belőle? Hány évig állna el egy akku ha nem használom?

(#14424) Dr.F.E.R.I. válasza gangstagergo (#14423) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én DSi XL-hez vettem boltból egy jó pár éve ott heverő akkut bontatlan csomagolásban, de az már nem működött (felpúposodott). Igazából ezek állásukban mennek tönkre, de ha egy évben egyszer-kétszer legalább fel vannak töltve, akkor sokáig bírják.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14425) gangstagergo válasza Dr.F.E.R.I. (#14424) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Akkor lehet veszek egyet és alkalmanként cserélgetem :) Köszönöm az infót!

(#14426) woros válasza Dr.F.E.R.I. (#14424) üzenetére


woros
őstag

Tudsz/Tudtok olyan helyet, ahol new 3ds xl-hez lehet eredeti akkut kapni?

[ Szerkesztve ]

(#14427) ldave válasza woros (#14426) üzenetére


ldave
félisten

Amikor én néztem pár hónapja, akkor csak az USA Nintendo boltban találtam, de ők nem szállítanak európai címre :(

A Slime draws near! Command?

(#14428) Dr.F.E.R.I. válasza woros (#14426) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Pár éve mikor néztem, már talán akkor is csak utángyártottak voltak a piacon. De ha nagyon rá lennék szorulva, utángyártottat is simán vennék.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14429) Narxis


Narxis
nagyúr

10 Best Nintendo 3DS Games (That Nobody Played) [link]

Thanos was right.

(#14430) ldave válasza Narxis (#14429) üzenetére


ldave
félisten

Ebből 5 megvan :) Persona Q1-Q2, SMT 4 Apocalypse, 7th Dragon, Ryhtym Thief és Radiant Historia.

Játszani a Radiant Historiát amit befejeztem, a PQ1 annyira nem jött be, a második részben 15-20 órám van. A 7th Dragonnak csak a demójával játszottam, a Rythym Thief-et szintén csak kipróbáltam. Az SMT 4 Apoc, amit csak megvettem, de semmilyen formában nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#14431) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14432) Narxis válasza koncsik (#14431) üzenetére


Narxis
nagyúr

Boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek! A Nintendo legyen Veletek jövőre is! :D

Thanos was right.

(#14433) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#14431) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Viszont kívánjuk!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14434) ldave válasza koncsik (#14431) üzenetére


ldave
félisten

Boldogat :)

Van pár akció most az eShopon, pl Stella Glow.

A Slime draws near! Command?

(#14435) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A Nintendo 1999-ben majdnem csinált egy okostelefont

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14436) Narxis válasza Ciccuka (#14435) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Thanos was right.

(#14437) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Boldog új évet mindenkinek :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14438) Narxis válasza koncsik (#14437) üzenetére


Narxis
nagyúr

Viszont! :)

Thanos was right.

(#14439) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

BÚÉK!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14440) ldave válasza koncsik (#14437) üzenetére


ldave
félisten

BUÉK szintén :) Remélem idén több időt szánok majd a 3DS-re :B

A Slime draws near! Command?

(#14441) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok az alábbi 3DS kérdéssel fordulnék hozzátok:
Ismerősömnek van egy old 3DS XL-je és letört belül az SD kártya tartó pöcke így nem marad bent a kártya mivel a rugó állandóan kitolja.

Tudtok esetleg valami szervizt vagy valakit aki cserélne benne egy sd kártya slotot? Hová érdemes az ilyet vinni egyáltalán?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14442) ldave válasza Guitar14 (#14441) üzenetére


ldave
félisten

Keresgéltem neten, ahogy látom az SD kártya olvasó rá van ragasztva a nyákra, de ha minden igen házilag is cserélhető, ha maga az alkatrész beszerezhető: [link]
szerk: bocsi, most látom, hogy ez nem XL gép, hanem a sima...

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#14443) Dr.F.E.R.I. válasza Guitar14 (#14441) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Kérdezd meg őket, ha ők nem tudnak akkor hivatalosan nagyon más sem: [link]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14444) Guitar14 válasza Dr.F.E.R.I. (#14443) üzenetére


Guitar14
senior tag

Köszi, felvesszük a kapcsolatot velük ezekszerint akkor nagyon nincs alternatíva. Írok majd ha reagálnak mert szerintem hasznos infó ha vállalnak ilyet és mennyiért.

Idave: igen XL-ben sajnos forrasztva van a lapra amúgy már megcsináltam volna ha szerzek alkatrészt

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14445) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Van valami oka, hogy ennyire felment a 2DS XL és a New 3DS/3DS XL ára a használt piacon? Csak kapkodom a fejem, hogy milyen drágán adják HA-n.

(#14446) ldave válasza gangstagergo (#14445) üzenetére


ldave
félisten

Már nem gyártják, ahogy elfogynak a boltokból az esetleges utolsó darabok, úgy már csak a használt piac marad.

A Slime draws near! Command?

(#14447) Lei559 válasza gangstagergo (#14445) üzenetére


Lei559
tag

Ez a helyzet egyre csak romlani fog sajna a konzol egyedisége miatt.

-Újonnan tulajdonképpen beszerezni már emberi áron nem lehet , maximum ebay-en horror pénzért , így (ahogy gangstagergő kolléga is említette) csak a használt piac marad. Ahol ha fel is kerül a netre 1-1 gép jobb áron az kb insant elmegy valamelyik "bazáros" által , aki rárakja a hasznát , mert tudja , h erősen keresett a konzol.

-Ezeknek a gépeknek lényegesen nagyobb az amortizációja mint más konzoloknak , sokkal sérülékenyebben , mint montjuk a nagy vetélytársának a PSP szériának.

-Iszonyatos játék arzenállal rendelkezik a széria , és sokan akik most ugranak bele a Nintendo világába , elég hamar rájönnek erre , ezért ők is csak a keresleti oldalt fogják növelni létszám ügyileg.

-A konzol egyedisége.. nem minden esetben lehet emulálni a DS/3DS szériára készült játékokat , ami miatt megint csak az egyetlen lehetőség a gép beszerzése lesz. :) (aztán lehet h van rá mód , ezeket a dolgokat nem követem nyomon.)

Szóval amit ma drágénak találsz a használt piacon az nemsokára elég jó vételnek fog számítani.

(#14448) gangstagergo válasza Lei559 (#14447) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Néztem is tegnap, hogy ebay-ről érdemes lenne rendelni New 3DS XL-t mert bámennyire is szeretem a 2DS XL-t a 3D-s élmény kimaradt nálam :) Ott se olcsó de jóval jutányosabb összegért lehet beszerezni mint itthon.

(#14449) Lei559 válasza gangstagergo (#14448) üzenetére


Lei559
tag

Ki kell fogni. :) Arra vigyázz , hogy EU verzió legyen , mert a japán + usa modelleket nem fogod tudni használni az itthon kapható kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

(#14450) Guitar14 válasza Lei559 (#14449) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ez így van. Többen úgy hiszik a 3DS is régiófüggetlen mint a DS.
Utóbbit viszont nagyon is megéri venni kintről függetlenül japán vagy amcsi.
Japán menüs DSi-be se gond olcsóbb és csak 1x kell beállítani aztán már a kazetta gombra kell nyomni. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.