Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

mi ez a 365, sehol sem találom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#13602) ayo válasza PitkyePadvan (#13601) üzenetére


ayo
addikt

https://www.365games.co.uk/

http://jateknaplo.blog.hu

(#13603) g@bo


g@bo
nagyúr

[link]

gameboys...

(#13604) koncsik válasza g@bo (#13603) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

mustbuy :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13605) Narxis


Narxis
nagyúr

Na esik a hó, itt az ideje belesüppedni a kényelmes fotelbe, kikészíteni a forró csokit az asztalra és játszani 3DS-en az eredeti Super Mario Bros.-al (Virtual Console powa). :)

Thanos was right.

(#13606) Petreszku válasza Narxis (#13605) üzenetére


Petreszku
senior tag

Forró csoki, az nagyon finom. Tetejére tejszínhab egy kis fahéjjal. :) Super Mario Bros már nem is lényeges. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13607) Narxis válasza Petreszku (#13606) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, azt is szoktam csinálni. :D

Thanos was right.

(#13608) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok!

Érdemes new 3ds xl-t vásárolni?
Vagy new 2ds xl-t inkább?

Olvastam hogy a new 2ds xl nem valami jó minőségű és anyag használatú, de van ahol pedig dicsérik mert ugyan az mint a new 3ds xl a 3D kivételével.

Boltokban már nem is nagyon találok új gépeket talán már nem gyártják? Vagy várható valami új Nintendo kézi konzol a közel jövőben?

(#13609) Sanraith válasza Totta92 (#13608) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Én új "new 2DS XL"-t vettem, az online boltokban azért akadnak még. Szinte csak Pokémon játékokkal játszom rajta, azok meg nem/alig támogatják a 3D-t. Az anyagával nincs bajom, de a minősége tényleg nem az igazi, pl. lötyög a D-pad. Kicsit megbántam hogy nem a 3DS-t vettem, mert még sosem láttam szabad szemes 3D-t. Persze lehet hogy azt látván meg a 3DS-t bántam volna meg... :D
A D-pad-et leszámítva egyébként elégedett vagyok vele.

Az új kézikonzol meg a Switch, a 3DS vonalon ne számíts semmilyen újdonságra.

(#13610) Totta92 válasza Sanraith (#13609) üzenetére


Totta92
tag

Értem. Igazából még nem sikerült választani. A New 2ds xl kinyitva nem “lötyög” túlságosan? Valahol olvastam hogy a new 3ds xl stabilabb.

(#13611) Jigoku válasza Totta92 (#13610) üzenetére


Jigoku
tag

Az biztos, hogy a N3DS stabilabb. Egy barátomnak az van, meg is lepődtem, mennyivel strapabíróbbnak tűnik és érződik nála a felső képernyő. A N2DS-nél az baromi vékony. De ha nem rángatod meg rázod a gépet, szerintem igazából nem érződik. Vagy lehet, hogy én már annyira hozzászoktam, hogy ezért nem érzem gázosnak.

Figyelni kell rá meg óvatosan kell vele bánni, én legalábbis mindig csak finoman nyitom/csukom (mondjuk ennek tutira köze van ahhoz, hogy nemrég futottam bele a facebookon egy képernyőtörős esetbe, ahol mint kiderült: kvázi ha baja lesz a felső képernyőnek, kukázhatom a gépet, és ettől nagyon paranoiás lettem :O). De én az összes kézikonzolommal így vagyok, a DS Lite-ommal meg a Vitával is (előbbivel azért, mert az ilyen csukós, a Vitával meg az érintőképernyője miatt, mindegyiknek megvan a maga "átka", egyedül a PSP nem ilyen "körülményeskedős" nekem).

Szerintem ha kedves vagy a kis géppel, a N2DS semmivel nem rosszabb vagy kevesebb, mint a N3DS. Én abszolút nem bántam meg, hogy 2DS-t vettem, mert nagyon szép meg cuki gép, és nekem nem volt igényem a 3D se. De ha annyira nem akarsz simogatva hozzányúlni meg félteni, a 3DS-t inkább ajánlom, mert látványosan masszívabb. :)

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#13612) f3rdzs0 válasza Totta92 (#13610) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nem hiszem hogy stabilabb, csak nehezebb a kijelző ezért kevésbé lötyög (amire meg szükség van hogy ne törjön el)
szerk: ha buszon vagy akkor eléggé kellemetlen hogy lötyög és kicsit fogni kell a 2DSXLt, de vonat / metró / repülőn ez egyáltalán nem gond

alapvetően szerintem nem éri meg a 3dsxl + töltő kombo a felárat.

viszont ha előre berendelsz pár töltő kábelt akkor talán a 3DS jobban ajánlott. néha én is úgy érzem hogy jobb lett volna inkább azt venni mint a 2DS XLt, de aztán az árakat látva rájöttem hogy nem igazán. főleg hogy a szemem elég érzékeny, úgyhogy a 3Dt biztos nem bírná hosszú távon

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#13613) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Nekem New 3ds xl-em van.
Volt nálam már n2ds xl is, szerintem rosszabb az anyaga, és jobban lötyög. Viszont sokkal könnyebb, és azért a n3ds xl is lötyög egy kicsit, ez szerintem nem egy olyan nagy dolog, hisz kell egy kis holtjáték hogy ne szakadjon a zsanér. A 3D hatás az elején kicsit fura volt, de megszoktam. Buszon is szoktam használni egy idő után nem zavart. Ugyanakkor van néhány játék, amit csak new 3ds xl-el játszhatsz (xenoblade, binding of isaac, fire emblem warriors, illetve a virtual consolos játékok)

Szerintem ha találsz 3ds-t olcsón akkor azt vegyed, egyébként meg a 2ds-el sem jársz rosszul, mert a n3dsxl (~60k) árához képest a 2ds (asszem karácsonykor volt ~32k körül) jobban megéri.

De 60k-ért ne vegyél New 3ds xl-t , én ha jól emlékszem 3 játékkal (Mario bros2, Donkey Kong, Yoshi) és töltővel vettem 55-ért.

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#13614) Totta92 válasza PitkyePadvan (#13613) üzenetére


Totta92
tag

#13611
#13612

Köszönöm szépen a tapasztalatokat, véleményeket!
Igazából minden cuccomra nagyon vigyázok, tok, fólia, stb. Szóval nem lenne gond a N2ds-el sem.
Körbe nézek ismét, hol mi mennyi. Ha találok jó példányt használtan, persze szóba jöhet nem csak új.

(#13615) Sanraith válasza PitkyePadvan (#13613) üzenetére


Sanraith
aktív tag

"Ugyanakkor van néhány játék, amit csak new 3ds xl-el játszhatsz"
Szerintem ez a new 3ds xl ÉS new 2ds xl akart lenni. Tudtommal ezekben az az exkluzivitás, hogy a nagyobb teljesítményű proci kell nekik, a new 2ds és 3ds xl-ben pedig ugyanaz a hardver.

(#13616) PitkyePadvan válasza Sanraith (#13615) üzenetére


PitkyePadvan
tag

igen igazad van, new 2ds xl-en is tudsz játszani velük. :R

Üdv: László

(#13617) HUmenetke


HUmenetke
tag

Sziasztok! Nem olyan rég switch tulajdonos lettem (első nintendo konzolom), és ahogy nézelődtem, van pár játék, amik érdekelnek, viszont DS címek. Szerintetek megérné használtan beszerezni egy régi 2DS-t, hogy azon kipörgessem a Zeldákat? Főleg az érdekel, hogy ezek a játékok önmagukban meggyőznének-e, hogy jó döntést hoztam.
:))

(#13618) Dr.F.E.R.I. válasza HUmenetke (#13617) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

2DS-nek elég kicsi a kijelzője, ha az szempont. Mondjuk 20k körül biztosan találsz, ha úgy van. Switch után nem egy nagy beruházás, játékokat is olcsón lehet találni hozzá.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13619) HUmenetke válasza Dr.F.E.R.I. (#13618) üzenetére


HUmenetke
tag

Igazából csak azért gondoltam a 2DS-re, hogy minél olcsóbban kijöjjek az egészből.

(#13620) PitkyePadvan válasza HUmenetke (#13617) üzenetére


PitkyePadvan
tag

szerintem úgy jönnél ki a legolcsóbban, ha megvárnád amíg valaki komplett packok ad ki, amiben benne van a zelda, meg amivel játszani szeretnél, mert ezeket igen jó áron be lehet szerezni.
hátrány hogy lehet várnod kell hónapokat egy igazán jó ajánlatra, de ha nem sürgős akkor ezt javaslom.

én is jelenleg várok egy jó switch ajánlatra játékokkal, vagy esetleg egy új megjelenő switch verzióra, mert nagyon jól elvagyok a 3ds-emmel, nem sietek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#13621) HUmenetke válasza PitkyePadvan (#13620) üzenetére


HUmenetke
tag

Egyáltalán nem sürgős, csak attól tartok, hogy az idő haladtával egyre nehezebb lesz beszerezni. Használt mellett is azért döntöttem, mert üzletben szinte lehetetlen kapni.

(#13622) f3rdzs0 válasza HUmenetke (#13617) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

melyik Zeldara gondolsz?

a majora's mask már használja a bimbót amit a new konzolok hoztak be (anélkül is el lehet lenni) a kamera irányításra.
a link between worlds meg szerintem akár 3Dben még jobb (én csak 2dsxl birtokában vagyok, úgy is élvezhető)

attól függ milyen árkülönbséget találsz de szerintem olyan plusz 10kig megeri inkább a 2dsxlt venni.

esetleg nézz a játékokról teljesítmény tesztet hogy mekkora a különbség. ha jól emlékszem a new konzolok érezhetően gyorsabbak

f3rdzs0

(#13623) HUmenetke válasza f3rdzs0 (#13622) üzenetére


HUmenetke
tag

Mindegyikre, amelyik 3DS-re megjelent :K

(#13624) Totta92 válasza Totta92 (#13614) üzenetére


Totta92
tag

Sikerült beszerezni egy nagyon jó állapotú New 3DS XL-t.
Egy valami szúrja a szemem a D-pad ennyire lötyög? Kb. mintha a kivágás tartaná a helyén, ha fejjel lefelé fordítom akkor rendesen elmozdul, és jóval kijebb jön.

Ezen kívül nagyon bírom a ketyerét. :)

Ui.: Valahogy így, csak nálam működik rendesen. Csak nem tudom, hogy ennyire kell neki mozogni? Soha nem volt ilyen cuccom ezért érdeklődők.

https://youtu.be/-woyX76_Dbc

(Bocsi a linkért, telefonrlól vagyok...)

[ Szerkesztve ]

(#13625) zitrone88 válasza Totta92 (#13624) üzenetére


zitrone88
aktív tag

hadd lötyögjön :) amúgy szerintem a 2ds xl-emen nem lötyög ennyire, de majd megnézem.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#13626) Totta92


Totta92
tag

Nem baj, végülis működik nem nagyon értek hozzá gondoltam hátha a végét járja.

(#13627) zitrone88 válasza Totta92 (#13626) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Többiek majd még hozzászólnak, nekem nincs tapasztalatom, csak elméletben gondolom, hogy lötyögéstől baja nem lesz, de biztos akad nálam okosabb, csak gondoltam addig se aggódj hitelbe :) Valami garanciát vállalt rá az eladó?

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#13628) PitkyePadvan válasza Totta92 (#13624) üzenetére


PitkyePadvan
tag

az enyém is ilyen, de amíg nem írtad észre sem vettem :DD
szerintem direkt ilyen

Üdv: László

(#13629) Totta92 válasza zitrone88 (#13627) üzenetére


Totta92
tag

#13628 Köszi :)

Nincs rá gari, lehet lutri volt a vásár de eddig nem csalódtam. :)

Igazából csak azért merült fel a kérdés mert van xbox one konzolom és annak a kontrollerjén nem ilyen a d-pad.

Csak egy kósza gondolat volt most ezért nem fogok eret vágni még a felfedező fázisban tartok de eddig nagyon jó. :)

(#13630) Dr.F.E.R.I. válasza Totta92 (#13624) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Mi az okosság abban, hogy arccal lefelé tartod játék közben?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13631) zitrone88 válasza Dr.F.E.R.I. (#13630) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szerintem az csak szemléltetés, nem játék közben gyakorolt viselkedés :D

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#13632) Totta92 válasza Dr.F.E.R.I. (#13630) üzenetére


Totta92
tag

Kipróbáltam nem-e kiesik. :D

(#13633) Totta92 válasza Totta92 (#13632) üzenetére


Totta92
tag

Nintendo id-t készítettem a 3ds-en és azt összekapcsoltam a my nintendo-val.

Nintendo id mire jó?

(#13634) Totta92


Totta92
tag

Közben megvan.

(#13635) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Most vettem egy N 3DS XL új verzió t /sose lattam, hallottam eddig róla/
Létezik rá a régi nintendo jatekok? Mario legelső, donkey kong legelső, meg nem tudom mik vannak. Nagyon kimaradtam a nintendo bol, nekem mind új.
Meg van a NES es a Maker , de azok nem az alap játékok, vagy nem jottem rá hogy lehet az alap jatekokkal játszani.

(#13636) woros válasza lanszelot (#13635) üzenetére


woros
őstag

Eshop-ba bemész és pár euróért meg tudod venni őket. Nézz szét. :)

(#13637) lanszelot válasza woros (#13636) üzenetére


lanszelot
addikt

De mit?
Pont ez volt a kérdés.

(#13638) woros válasza lanszelot (#13637) üzenetére


woros
őstag

[link]

Itt listázza a NES és a SNES játékokat amiket kérdeztél, hogy mik vannak, de az a legbiztosabb, ha rákeresel magában az eShop-ban a címekre.

[ Szerkesztve ]

(#13639) lanszelot válasza woros (#13638) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem ezek semmit se mondanak. Irtam hogy első talalkozasom 3ds el. Irtam hogy meg van a NES es a Maker. De itt kifujt a tudasom. Ott elindul a regi mario, de fogalmam sincs mi a neve, se a tobbi jateknak. Csak hallottam roluk.

(#13640) koncsik válasza lanszelot (#13639) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Először akkor a Super Mario Encyclopedia-t vedd meg ;)
Vagy az eShop-ban nézd meg azokat a játékokat, amikben a Mario szó szerepel, csalódást nem fog okozni egyik sem, ha retro-hoz (is) kedved van.
Nem másolom be a listát, de itt vannak.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13641) adalbert1 válasza lanszelot (#13639) üzenetére


adalbert1
veterán

A legelső Mario játékok még NES-re jöttek ki, ezek 3DS-en is elérhetők az eshop-ban is Virtual Console játékként, Super Mario Bros. 1-2-3 (a 90-es évek elején eléggé elterjedtek voltak Magyarországon a NES/Famicom klón konzolok, az NES játékokkal volt tele).
A SNES-re kijött a Super Mario World 1-2, ebből az első biztos elérhető szintén Virtual Console címként.
DS-re és 3DS-re pedig a New Super Mario Bros. 1 (DS) és 2 (3DS) jött ki, illetve a Super Mario Land 3D (3DS).
Nagyjából szerintem ezek a klasszikusnak mondható Mario címek, amik elérhetőek 3DS-re (vannak még Mario Party, Mario Golf/Tennis, stb. címek is, de azok nem a klasszikus platform játékok).

(#13642) lanszelot válasza adalbert1 (#13641) üzenetére


lanszelot
addikt

Super Mario Bros, ezt nem tudtam. Ezt nem talaltam. Csak annyit hogy Mario, de az rengeteg van :)
Köszönöm szépen :)

(#13643) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Gondolom akik nézik a fórumot sokan beszerezték az új Mario rpg-t.
Mi a véleményetek róla? :)

Üdv: László

(#13644) woros válasza PitkyePadvan (#13643) üzenetére


woros
őstag

Végigvittem, nagyon király volt és talán az egyik legkönyebb főboss harc is ebben volt.

(#13645) ldave válasza ldave (#13593) üzenetére


ldave
félisten

Persona Q2 ugyanez, fent van, de magyar címre nem engedi az előrendelést. Nem értem mi változott az Amazon-nál, tavaly simán előrendeltem a Strange Journey-t és a Radiant Historia-t.
Deep Silver köcsögösködik?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#13646) Youri válasza ldave (#13645) üzenetére


Youri
veterán

Brexit

RTX ON

(#13647) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Nyáron érkezik, addig még lesz idő, valószínűleg nem csak amazonon lesz kapható.
Örülök hogy tényleg kijön EU ban is.

Illetve Dragon Quest XI is megjelenik 2019-ben? Itt ezt állítják . Jó lenne :DD

Üdv: László

(#13648) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Switch mellett van e létjogosultsága egy new 2ds xl-nek? Van pár játék ami nagyon tetszik, Metroid, Luigi Mansion, Zelda, ha jól tudom ami nem elérhető máshol.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13649) zitrone88 válasza Scholes9 (#13648) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Naná, hisz van pár játék rá, ami érdekelne :) Sőt, van pár játék, amiről még nem is tudod, hogy érdekel :) De komolyan, nagyon jó játékok vannak rá, bár már rég nem használtam, azért anyóséknál előkapom, ha unom a banánt, vagy lefekvés előtt "csakmégegypálya", aztán, ha azon kapod magad, hogy felesleges tartani, el tudod adni.. Főleg, ha használtan lősz valami ilyesmit, azt bukta nélkül tovább tudod adni :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#13650) Scholes9 válasza zitrone88 (#13649) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi, meglátom még :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.