Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) Narxis válasza Dr.F.E.R.I. (#14600) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez szép kis kaland volt.

Thanos was right.

(#14602) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Tegnap elvittem a 3DS-em magammal a telekre, hogy kicsit játszogatok vele, miközben teszek-veszek. Azt vettem észre, hogy szűk 3 óra játék után már vörösen villogott. Ma is leteszteltem, kb 3 óra után töltőre kellett rakjam. Ha tudom hogy huzamosabb ideig fogok játszani rajta, mindig rádugom a zsinórt közben. Most így 'csupaszon' használva kissé meglepett ezért a dolog. Belegondolva azért így sem szégyenkezhet a gép, 2015-ben került hozzám, párszáz óra játékidővel. Szűk nyolc év után vesztette el csak az aksikapacitás a 40-50%-át. Az iphone aksija már rég meghalt feleennyi idő alatt, ahhoz képest a 3DS akku fényévekkel jobb, de hát csodák azért nincsenek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14603) Narxis válasza Dr.F.E.R.I. (#14602) üzenetére


Narxis
nagyúr

Venni kell új vagy újabb aksit.

Thanos was right.

(#14604) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, ugye jól tudom hogy a 3DS az utolsó Nintendo, amin futnak a DS Lite-om játékai?

(#14605) Faterkam válasza lugosi (#14604) üzenetére


Faterkam
addikt

Az utolsó hivatalos Nintendo kézi konzol a New 2DS XL! :), De persze a 3Ds is lejátssza, visszafele kompatibilis mind!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14606) lugosi válasza Faterkam (#14605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez valahogy nem rémlett, utánanézek.

(#14607) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

2 hét múlva bezár az eShop, javaslatok a vég(e) előtt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14608) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!

Beírom ide ebbe a topikba is, mert itt van mégis csak a célközönség. Nagyon keresek egy angol borítós, PAL verziós szép állapotú Castlevania Lords of Shadow Mirror of Fate-et!

Nemrég újra rákaptam a 3DS gyűjtésre mielőtt bezárna az eshop és felmennének nagyon a fizikális játékok árai (persze már így is fent vannak eléggé). Bárcsak megtartottam volna régebbről a játékaimat, kicsit egyszerűbb dolgom lenne most. :D

The owls are not what they seem.

(#14609) Dr.F.E.R.I. válasza japunk (#14608) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az biztos, hogy egyszerűbb dolgod lenne, mert sok gyűjtői állapotú játék évek óta konkrétan beszerezhetetlen. Amit lehet, azt is leginkább csak ebay-ről fogod tudni. Jó móka volt a hazai boltokban is vadászgatni anno, de azoknak a padlását is rég lesöpörték.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14610) japunk válasza Dr.F.E.R.I. (#14609) üzenetére


japunk
aktív tag

Ne is mondd, egy csomó boltot végighívtam bizonyos játékok után de már eléggé le vannak rabolva. Most épp amazonról érkezik pár játék, ebayről majd utolsó esetben akarok vadászgatni. Jelenleg olyan ~40-45 játéknál tartok de ki tudja hol állok meg. :D

Tudom, egyszerűbb lenne feltörni a francba az egészet de nekem valahogy az eredeti játékot belepattintani a gépbe nagyobb élmény.

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#14611) lugosi válasza Faterkam (#14605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a típust, közben látom, hogy van olyan, hogy sima 2DS. Nekem egyelőre ez a legszimpatikusabb. Azért, mert a DS Lite-omnak a zsanérja ment tönkre a nyitogatástól, ennek meg nincs zsanérja. A Civilization Revolution miatt kellene, rengeteget játszok vele, évek óta. Ha az megy a 2DS-en, akkor rendelek is egyet az amazonról.

Az reális lehet, hogy a sima 2DS 99 euróért megy az amazonon? Mert a 2DS XL közel 400, nem akarok se fake konzolba, se csalóba belefutni.

[ Szerkesztve ]

(#14612) gangstagergo válasza lugosi (#14611) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Hardverapro-n pont árulnak most egy 2DS-t.
Anno én is külföldi rendelésben gondolkodtam de végül rászántam két hetet, hogy beszerezzek egy jó állapotú 2DS-t Facebook Marketplace/Hardverapro/Facebook csoportok bújva nap mint nap és sikerült egy makulátlan állapotút kifogni 26ezerért :)

[ Szerkesztve ]

(#14613) Faterkam válasza lugosi (#14611) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha nem akarsz később 3Ds játékokkal játszani, akkor a legegyszerűbb egy Ds-i konzol. Olcsóbb, van beépített Reset funkció, stb. Ennél a típusnál nem láttam még zsanér problémát, és Ds játékokhoz praktikusabb, mint a sima 2Ds (szerintem) ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14614) japunk


japunk
aktív tag

Mai boldogságom. :D Itthon kb. esélytelen volt már ezeket beszereznem.

The owls are not what they seem.

(#14615) Dr.F.E.R.I. válasza japunk (#14614) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Csak így tovább, én már pár éve bezsákoltam minden celofános játékot, amiről úgy gondoltam. A Persona Q2 volt az utolsó komolyabb dobozos megjelenés 4 éve, az zárta a sort.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14616) japunk válasza Dr.F.E.R.I. (#14615) üzenetére


japunk
aktív tag

Azért nem vagyok abban biztos, hogy a fóliában maradnának, bár rengeteg játékon kell még átrágnom magamat csak bírja szusszal a gép. A két Persona Q-t és a SMT (Soul Hackers és Record Breaker) címeket is nézegettem de nagyon egyik sem fogott meg, hiába már most elég jó értéket képviselnek. Ezzel szemben az SMT IV Apocalypse épp elférne a polcomon. :U

The owls are not what they seem.

(#14617) Dr.F.E.R.I. válasza japunk (#14616) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha kibontod, akkor meg nincs érdeme drágán celofánost venni, elég egy olcsó használt darab is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14618) japunk válasza Dr.F.E.R.I. (#14617) üzenetére


japunk
aktív tag

Jelen pillanatban itthon szinte már nem nagyon van választék, a használt piac is nagyon gyenge. Ezzel szemben külföldön van választék, de ugyanúgy drága egy használt játék is.

The owls are not what they seem.

(#14619) ldave


ldave
félisten

Van pár Last Minute akció:

A Slime draws near! Command?

(#14620) lugosi válasza Faterkam (#14613) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha már kinyithatót veszek, akkor a 2DS XL is jó választás? Annak nagyobb a kijelzője ugye?

(#14621) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#14619) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Na felébredt az Atlus is, ezek tegnap még nem voltak benn. A Nintendó is kiszórhatná gombokért a cuccait, ha már ennyire nem akarja tovább árulni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14622) Narxis


Narxis
nagyúr

Nintendo 3DS JRPG Seemingly Getting New Re-Release [link]

Thanos was right.

(#14623) Faterkam válasza lugosi (#14620) üzenetére


Faterkam
addikt

Ds játékoknál pont mindegy a kijelző mérete, mert a Ds képarányban jeleníti meg a Ds játékot! Vásárlás előtt mindenképp vegyél kézbe egy New 2Ds XL-t! (nem akarlak befolyásolni, de minőségre, a műanyag alkalmazása ennél a modellnél hát na, nekem nem tűnt túl strapabírónak, én eladtam inkább.)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14624) ldave válasza Narxis (#14622) üzenetére


ldave
félisten

Xbox-os SMT4 pletyka már többször előjött az elmúlt hónapokban, ha igaz, akkor remélem Switchre is kiadják majd, nemcsak Xboxra.

A Slime draws near! Command?

(#14625) lugosi válasza Faterkam (#14623) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú ez nagyon hasznos infó volt, nem is gondoltam rá, nagyon köszönöm. Erre a képarányra nem is gondoltam. Szerintem nem lesz lehetőségem arra, hogy kipróbáljak bármilyet is vásárlás előtt, így rád hagyatkozok, ha megmondod, hogy szerinted melyik modellel járok a legjobban DS játékhoz.

(#14626) Faterkam válasza lugosi (#14625) üzenetére


Faterkam
addikt

Itt (#14613) pont ezt írtam már le neked ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14627) lugosi válasza Faterkam (#14626) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, dsi, köszi.

(#14628) koncsik válasza koncsik (#14607) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Így kell ezt komolyan csinálni... :C Egy videós megvett 2413 játékot, mielőtt örökre eltűnnének

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14629) ldave


ldave
félisten

És ezzel véget ért egy korszak.


art :Vinny

A Slime draws near! Command?

(#14630) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#14629) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Emlékezetes generáció volt. Nekem az igazi Nintendo élmény mindig is az Iwata-korszak marad.

Szoftver újratelepítése:
- eshop-ba belép (már ami maradt belőle)
- 'Settings/Other' menü kiválaszt (bal szélső elem a szalagmenüben)
- 'Redownloadable Software' kiválaszt
- a gördülő listán kiválasztod a játékot és 'Redownload'
- csak azokat mutatja a lista, ami éppen nincs feltelepítve, a többit elrejti

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14631) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#14630) üzenetére


ldave
félisten

Kart 7 multi még működött éjjel 1 óra után is, mentem is pár kört, végig tele volt játékosokkal a party. Nem tudom végül most ezt is leállították-e.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#14632) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#14631) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Éjfél után 20 perccel néztem fel az eshop-ra, akkor még működött az is

Update: megy még mindig a Kart online, legalább ennyi pozitívum van

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14633) Guitar14 válasza ldave (#14631) üzenetére


Guitar14
senior tag

Elvileg csak az eShop zárt be. Most néztem is nagyot, hogy mii ezt is lelőtték? Még örülnék ha maradna mert néha nyomom online vele. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14634) ldave válasza Guitar14 (#14633) üzenetére


ldave
félisten

Igen, most olvasgattam picit utána én is, az online játék egyelőre marad. Még mehetnek a Kart 7 és a Splatoon meccsek :D Luigi's Mansion 2-t próbáltam valamikor tavaly év végén, de ott nem találtam épp játékost.

A Slime draws near! Command?

(#14635) Narxis válasza ldave (#14629) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet a Nintendonak igen de nekünk játékosoknak biztos nem. Amíg működik a hardver addig megy a játék. :)

Thanos was right.

(#14636) ldave


ldave
félisten

Az automatikus letöltés viszont már nem működött, legalábbis még hétfőn este megvettem a Virtue's Last Reward-ot a PC-s webes felületről, majd a Kart 7 multizás után csak lecsuktam a gépet. Régebben, ilyenkor letöltötte a megvett játékokat a háttérben, most nem, be kellett lépnem másnap az eShop felületre és onnan kézzel elindítani a letöltést.

A Slime draws near! Command?

(#14637) japunk


japunk
aktív tag

Valakinek nem maradt esetleg egy felesleges My Nintendo Link témakódja? Sajnos már anno beváltottam egyszer az egyik régi gépemre így erre már nem tudtam.

The owls are not what they seem.

(#14638) Aquilone_90


Aquilone_90
újonc

Sziasztok,

Csak egy kis webshopos élménybeszámoló: most, hogy bezárt a 3ds eshop, néhány játékot még gyorsan berendeltem dobozosan, amíg kaphatóak ilyen formában. Az egyik Kirby valamiért ausztrál kiadásként jött meg, ráadásul a fólia sem volt rajta, pedig újként árulták. (A weboldalon megnézve tényleg így hirdetik: fólia nélküli új. Hát ez furi, főleg, hogy ausztrál. Ezt nem tudom értelmezni :D. Egyébként gond nélkül viszi a 3ds, és tényleg új állapotban van, végülis mindegy.)

Már csak a Mario & Luigi Superstar Saga és a Bowser Inside Story kellene a fizikai gyűjteménybe, bár persze digitálisan már megvannak.

(#14639) Dr.F.E.R.I. válasza Aquilone_90 (#14638) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ausztrália is PAL régió, mint az EU-s játékok, kölcsönösen viszik egymást. Igazából annak a Romániánál alig több lakosú országnak sok értelme nem is lett volna +1 új régiót kreálni. Más kérdés, hogy ez a régiós dolog is már eleve egy szokásos nintendós hülyeség volt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14640) Phobion


Phobion
őstag

Most finoman fogok fogalmazni, de nagyon mérges vagyok a Nintendo-ra, hogy miért kellett ezt az egész 3DS-2DS platformot megszüntetni. :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#14641) Narxis válasza Phobion (#14640) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetértek!

Thanos was right.

(#14642) Dr.F.E.R.I. válasza Phobion (#14640) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nyilván nem technológiai oka volt. Az összes Wii U játék 1,2Tb, az összes 3DS játék meg 267Gb körül van. Lényegében el lehet tárolni mindet egy mezei asztali gépen is. Elvileg még megy is egy ilyen gép valahol a sarokban eldugva náluk, onnét lehet újratölteni a már egyszer megvett gémeket. Szerintem is elfértek volna a switch mellett, de hát a nintendóról beszélünk és nem egy hétköznapi, kiszámítható cégről.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14643) Kai_Rong válasza Dr.F.E.R.I. (#14642) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Pont az ilyen húzások miatt nincs komolyabb lelkiismeret-furdalásom azzal kapcsolatban, hogy az anyacég által "elhagyott" platformokat kiokosítottam, és úgy használom őket, ahogy akarom.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#14644) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

iFixit eu store-ban ujbol vannak 2DS/3DS akksik. A GameParknal mar sajnos nem volt mikor erdeklodtem nehany hete.

[link]

Szerk: DSi/DS lite is van ahogy nezem

[ Szerkesztve ]

(#14645) EmThor válasza gyantaszuz (#14644) üzenetére


EmThor
addikt

aliexpressen is talaltam akksit ha valaki onnan szeretne venni (nem tudom milyen minőségű)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#14646) ldave válasza gyantaszuz (#14644) üzenetére


ldave
félisten

A sima XL-es kell a new XL-be is?

A Slime draws near! Command?

(#14647) gyantaszuz válasza ldave (#14646) üzenetére


gyantaszuz
tag

Igen. SPR-003 mindkettő.

(#14648) woros válasza gyantaszuz (#14644) üzenetére


woros
őstag

Jó ez, csak sajnos még 12eur a szállítás. :/

(#14649) gyantaszuz válasza woros (#14648) üzenetére


gyantaszuz
tag

Sajnos annyi volt és ingyen szállítás sem megy rá. :(
Viszont amennyit szívtam az állítólagos eredeti Nintendo akksikkal az ebayről, amik max. 1 órát bírnak 100% töltéssel, szerintem belefér.

(#14650) braseel válasza gyantaszuz (#14649) üzenetére


braseel
tag

A Magyarországon árult vállaltan utángyártott darabok is hasonló mibőségüek?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.