Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) mike1334 válasza kovsol (#13900) üzenetére


mike1334
veterán

Több is van, pl a New super Mario bros játékok, de igazából szinte az összes tetszik. Gondolom egy pár a 3d funkció miatt kérdéses lenne, de ha jól tudom, azt ki lehet kapcsolni, tehát a nélkül is működnek.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13902) bwoay válasza mike1334 (#13901) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért lenne ez kérdéses? az összes 3DS játék 2DS-en is ugyanúgy játszható, csak 2D-ben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13903) mike1334 válasza bwoay (#13902) üzenetére


mike1334
veterán

Biztosan így van, csak mikor nézelődtem neten, akkor volt olyan játék, ami mellett nem szerepelt a 2ds csak a 3ds...meg mintha lett volna pár játék, ami csak a New 3dsre jött ki, de lehet tévedek.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13904) ViharVadász válasza mike1334 (#13903) üzenetére


ViharVadász
őstag

Minden 3DS játék fut 2DS konzolon.:) A New 3DS játékok meg a New 2DS konzolon is ugyanúgy működnek.:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#13905) mike1334 válasza ViharVadász (#13904) üzenetére


mike1334
veterán

Na de azt még mindig nem tudom, hogy van-e esélye, hogy switchen is fussanak :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13906) Dr.F.E.R.I. válasza mike1334 (#13905) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Biztosan át tudnák portolni, de nagyobb macera volna, mint a Wii U játékokkal volt. Ki kellene például cserélni az összes textúrát sokkal magasabb felbontásúra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13907) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#13906) üzenetére


ayo
addikt

dehogy lenne, kiadnák VC címekként, ahogy 3DS / Wii U esetében azt jóvan.

http://jateknaplo.blog.hu

(#13909) Dr.F.E.R.I. válasza ayo (#13907) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szerintem ez a parasztos megoldás itt nem működne, valahogy le kellene kezelni a két képernyős megjelenítést. Mint a Wii U portoknál, ahol szimpla képernyőssé kellett mókolni a játékokat.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13910) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13909) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Próbáltam egyszer valamit így, talán valami Brain Age játék, mármint Wii U-n DS játék, élvezhetetlen volt, pedig ez csak egy lassú logikai játék.

A Slime draws near! Command?

(#13911) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13910) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Igen, lehet is variálgatni hogyan jelenítse meg a két képernyőt, de a 4-5 opcióból úgy egyik sem adja igazán. Szerintem aki DS játékot akar tolni, vegye meg (3)DS-re fizikailag.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13912) mike1334


mike1334
veterán

Amúgy nincs vmi olyasmi, hogy a switch multihoz jár pár retró játék? Abból jött a gondolat, hogy működhetne is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13913) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Jön a sokat pletykált kisebb Nintendo Switch

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13914) Narxis válasza Ciccuka (#13913) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na akkor 1 perc néma csenddel tisztelegjünk a 2DS/3DS előtt. :(

Thanos was right.

(#13915) Ciccuka válasza Narxis (#13914) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inkább csak háttérbe szorulnak majd. Elég drága még a Lite.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13916) bwoay válasza Ciccuka (#13915) üzenetére


bwoay
nagyúr

50 dollárral olcsóbb, mint a 3DS volt a megjelenésekor.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13917) woros válasza Narxis (#13914) üzenetére


woros
őstag

A nintendo hivatalosan is közölte, hogy nem a 3DS-t váltja a Switch Lite.

(#13918) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok. Ha most szeretnék venni egy ds t akkor a New 2 ds XL a legjobb választás?

(#13919) koncsik válasza Dinasti (#13918) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Újat talán nem is lehet mást kapni, 3-2 DS XL vita volt pár nem túl régen itt... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13920) Dinasti válasza koncsik (#13919) üzenetére


Dinasti
senior tag

Csak amiatt kérdezem mert ha jók a feluletes ismereteim akkor a new 2ds xl nek a legujabb a hardwer része... Utoljára new 3ds xl volt a tulajdonomban pár éve,de nekem a 3d-s resze nem lenne fontos. Bár ha lenne info rola hogy switchre jönnek e ki regebbi zelda reszek es mas finomságok akkor nem is gondolkodnék rajta,

(#13921) bwoay válasza Dinasti (#13920) üzenetére


bwoay
nagyúr

ugyanaz a hw. de ha nincs szükséged 3D-re, akkor nincs is kérdés, mivel újonnan a new 2DS XL az egyetlen opció, az ára sem vészes, és a mérete, súlya, kialakítása mind előnyök a new 3DS XL-hez képest.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13922) etnies


etnies
senior tag

Ha az Switch kompatibils lenne a 3DS játékokkal, már rohannék megvenni.
Ti?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#13923) mike1334 válasza etnies (#13922) üzenetére


mike1334
veterán

Én nem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13924) Dr.F.E.R.I. válasza etnies (#13922) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Engem abszolút nem vonz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13925) woros válasza etnies (#13922) üzenetére


woros
őstag

Pont annyira lenne élvezetes, mint a Wii U gamepadján a DS játékok. Mondjuk az se olyan rossz.

(#13926) ldave válasza woros (#13925) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

De nem is jó :)

A Slime draws near! Command?

(#13927) woros válasza ldave (#13926) üzenetére


woros
őstag

Kétségtelen, hogy nem annyira jó, mint az igazi konzolon, de ha pl. a felbontást is megnövelnék swtichen, tuti azon játszanék. Alsó kijelző a switchen, felső a TV/monitoron. :D

(#13928) ayo válasza woros (#13927) üzenetére


ayo
addikt

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#13929) kovsol válasza woros (#13927) üzenetére


kovsol
titán

És hogy nézed a kijelzőt a switchen ha a dokkolóban van, hogy a tv-re adja a jelet? :D

May the Force be with you!

(#13930) PitkyePadvan válasza woros (#13927) üzenetére


PitkyePadvan
tag

hidd el nem működne olyan jól mint 3ds-en :)

Üdv: László

(#13931) etnies válasza etnies (#13922) üzenetére


etnies
senior tag

Az kimaradt, az új Switch light-ra gondoltam, bár így is berendeltem.
Nekem otthon jó a pc, munkába és utazásra kell valami kisebb.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#13932) mike1334 válasza etnies (#13931) üzenetére


mike1334
veterán

Tehát összefoglalva...valami olyat szeretnél, ami kisebb, tudsz vele játszani, ha épp nincs más dolgod, és elfér mondjuk a nadrágodban, ugye?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13933) Youri válasza mike1334 (#13932) üzenetére


Youri
veterán

Ez a megfogalmazas eleg ketertelmu :)

RTX ON

(#13934) mike1334 válasza Youri (#13933) üzenetére


mike1334
veterán

Nahát, fel se tűnt ;]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13935) etnies válasza Youri (#13933) üzenetére


etnies
senior tag

Ezért nem válaszoltam :)

Ezen a lighton 3 kivételével az összes switch játék elfut, csak azért nem rendeltem elő még, hátha lesz limitált kiadás Zeldaban.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#13936) f3rdzs0 válasza etnies (#13935) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nem valószínű. akkor jön ki mint az új Zelda (ami egyébként ugyanolyan mint a Link between worlds :D), és nem fogják az alap modelleket ellehetetleníteni azzal, hogy majd mindenki egy Zelda Edition-t akar majd

amúgy én tavaly pont azért vettem 3DS-t, mert a Switchre alig volt bármilyen játék, főleg ami engem érdekel (Pokemon). ha lejátszott volna 3DS játékokat (amire több okuk volt hogy ne lehessen) akkor azt veszek az biztos.

jelenleg én majd Novemberben tervezek egy Lite-ot venni Pokemonnal. az nekem sokkal jobban tetszik mint a sima Switch és a 3DS helyére venném, szóval jól jön hogy hordozhatóbb (plusz a joyconok mozognak, amik nagyon tudnak zavarni handheld módban)

f3rdzs0

(#13937) etnies válasza f3rdzs0 (#13936) üzenetére


etnies
senior tag

Hogy érted, hogy ugyanaz, mint a Link between worlds? Csak átszkinezik és jó napot?

Nagyon ráizgultam erre az új konzolra, alig várom már, hogy megjelenjen, két Zelda insta buy lesz.
Majd lesz neki külön topic? Egyelőre nem találtam, nem akarlak titeket zavarni a zsongásommal.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#13938) f3rdzs0 válasza etnies (#13937) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

csak a designra értettem. gondolom a játékmenet is eléggé hasonló lesz. bár ugye az eredeti játékok is elég hasonlóak. ettől függetlenül biztos jó lesz, de engem nagyon nem hoz lázba emiatt (azért ha lesz switchem játszani fogok vele :D)

nem hiszem hogy lesz saját topikja, legalábbis felesleges lenne szétszedni a Switch topiktól a Lite-ot, mikor azért nagyrészt ugyanaz a kettő

f3rdzs0

(#13939) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

3DS-re van most egy kis ATLUS akció, ha érdekel még valakit.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13940) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13939) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Lehet csak én bénázok, de nem találok egyetlen weboldalt sem, ami listázza a 3DS (és esetleg WiiU) eShop árakat, mindenhol csak Switch-be futok.

A Slime draws near! Command?

(#13941) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13940) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én be szoktam lépni magába az eShop-ba és ott körülnézni. Mondjuk túl sok minden nem szokott lenni, a Nintendo nagyon ritkán akciózik sajna.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13942) PitkyePadvan válasza ldave (#13940) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Ebben tudok segíteni.
Itt vannak a jelenlegi akciók (lejjebb görgetsz és az EU-ra kattintasz)

(Maga az Api itt található)

Ugyanúgy van switch-re is egy hasonló egyébként.
Sőt létrehozhatsz kívánságlistát, és kapsz reddit-en üzenetet ha az a játék akciós.

Üdv: László

(#13943) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13941) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz el kéne indítani a 3DS-t :)

@PitkyePadvan: köszi! A Severed jó játék, ajánlom, ha valakinek eddig kimaradt volna.

A Slime draws near! Command?

(#13944) woros válasza kovsol (#13929) üzenetére


woros
őstag

Látod erre nem gondoltam... :DDD A Wii U-ból indultam ki.... :U

ayo.: :C

[ Szerkesztve ]

(#13945) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Sziasztok,

Régi-új DS tulaj vagyok, anno egy DS Lite-om volt először, de fiatalként kevésbé értékeltem a sokkal menőbb PSP-hez képest szóval hamar megszabadultam tőle. Aztán már felnőtt fejjel, 2014-ben vettem egy 3DS XL-t, de az méretben nem annyira passzolt, túl nagynak és kényelmetlennek éreztem, szóval csak az Ocarina of Time-ot nyomtam végig, egy-két random Mariót, illetve a Yo-kai Watch első részét, aztán éveken keresztül hozzá se nyúltam, nemrég pedig el is adtam a masinát. Mostanában viszont elég sokat repülök 5-10 órás járatokon munka miatt, ezért a nagykonzollal szemben újra előkerült a hordozható konzol létjogosultsága. A Vitán gyakorlatilag minden számomra érdekes játékkal játszottam már (RIP Vita), a PSP ugyan kiokosítva kimeríthetetlen játékforrás a NES/SNES/GBA/PS1/PSP-s aranyidők legjobbjainak elérhetősége miatt, de azért az újabb Nintendo cuccok mégis más felfogást képviselnek, ezért gondoltam, hogy visszaevezek a 3DS vonalra is. Sikerült beújítanom egy pöpec használt New 3DS-t nagyon szép állapotban, ami a méretét tekintve végre tökéletes, kényelmes :) Jelenleg az Ace Attorney játékok pörögnek ezerrel, ez az ügyvédesdi így a PS4-es Judgment után nagyon szórakozató, de érkezik a Bravely Default - Bravely Second duó, újítottam egy FFXII Revenant Wingset is, és úgy néz ki, hogy egy Fire Emblem Awakeningre is sikerült megalkudnom jó áron, szóval egy darabig ez azért leköt majd.

Van még jó pár játék, ami rajta van a wishlistemen, Pokémon Ultra Moon, SMT4, FF Tactics A2, Okamiden, Persona Q, Persona Q2, Tales of the Abyss, FF IV, FF III, FF 4 Heroes of Light, meg ha a Fire Emblem Awakening bejön, akkor a Fates részek. Most szembesültem csak vele, hogy azért ezek többségét nem lesz annyira egyszerű beszerezni - feltételezem, ez a DS-téma eléggé niche dolog itt kis hazánkban, szóval a használt piac erősen korlátos, plusz ahogy néztem, meglehetősen drága is. Különösen a Personákkal vagyok meglőve, a Q2-ből ilyen 40-50 ezres árakon láttam ebayen eladó példányt, ami a teljes nonsense kategória, ennyiért PS4-re szuper limitált gyűjtői kiadásokat lehet beszerezni. Valami tipp, hogy hol érdemes nézelődni? A Facebook marketplace-t már végigtúrtam, az Amazon second-hand játékokra szakosodott retailereinek a többsége nem számít Magyarországra, az ebay meg annyira masszívan túl van árazva a legtöbb esetben, hogy szintén felejtős, főleg, hogy a shipping is horror áron megy. Az eShop a PSN-nel ellentétben szökőévente egyszer akciózik, illetve a DS-érából nem igazán érhetőek el a cuccok digitálisan. A cserebere is limitáltan működik, mert ugyan a kollégák között van néhány 3DS-tulaj, de a játékok terén az ízlésünk eléggé különbözik, szóval kicsi a közös metszet :)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#13946) Dr.F.E.R.I. válasza Kai_Rong (#13945) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Persona Q2-re pont a hetekben volt akció, asszem -30%. Én egyelőre nem töltöttem le, mert kismillió kijátszatlan játékom van így is. Az ATLUS azért akciózik néha, Nintendo évente egyszer-kétszer. A nagyon drága cuccoknak jó alternatívája az eShop, itt azért mégsem ötvenezrekről beszélünk. Nézegesd a Mynintendo oldalát is, hátha van olyan játékkupon, ami jól jöhet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13947) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Ezeket a játékokat azért itt-ott magyar oldalakra is fel szokták rakni, nem is olyan drágán:
Pokémon Ultra Moon (vagy SUN) , Tales of the Abyss , Fire Emblem Awakening

A Persona Q kapható online boltban (365games) , szerintem ha meg akarod venni, akkor érdemes ott. Bár szerintem ez a játék nem lett túl jó, de vannak akik szeretik.

A SMT4 nem jelent meg fizikailag az EU-ban, digitálisan be tudod szerezni ha kell. Ez viszont egy nagyon jó játék lett, érdemes megvenni szerintem. Le is van néha-néha árazva.

Ezekről nem igazán tudok:
FF Tactics A2, Okamiden, Persona Q2, FF IV, FF III, FF 4 Heroes of Light

Üdv: László

(#13948) Dinasti


Dinasti
senior tag

Nincs véletlenül a csoportban olyan egri vagy Miskolci tag aki esetleg árul new 2 vagy 3ds xl t? :U

(#13949) Dinasti


Dinasti
senior tag

Na sikerült egy new 2ds xl t bezsakolni. Annyi kérdésem lenne hogy ha keresek használt játékokat ezen minden ds re kiadott cím futni fog?

(#13950) PitkyePadvan válasza Dinasti (#13949) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Igen, legyen az a DS cartridge bármelyik régióban.

Üdv: László

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.