Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) opr válasza ρσгτσ (#4750) üzenetére


opr
veterán

Érdekes, jól hangzik. Mondjuk azt, hogy a 250GB-os CoD-ot (és ez még csak a háttérkép a menüben :DDD) hogy a retekbe fogják switch szintre butítani, az egy érdekes kérdés.
Mondjuk arra látok esélyt, hogy a Microsoft ilyen téren rendet vág és végre kidobják a 20 éve foltozgatott engine-t valami normális, modern cuccra, sokat tudna dobni a szérián, mert perpill kb minden cod dev (pláne színfalak mögött) arról sír, hogy a munka 90%-a engine hackolás meg széllel szemben hugyozás, miközben a management baszogatja őket, hogy "erősebben nyomjad, akkor nem lesz olyan a gatyád!"

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4752) ρσгτσ válasza opr (#4751) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Bár még nem olvastam végig az egész szöveget, csak az ide vonatkozó részt, de szerintem ha jön is CoD Switch -re, akkor valami mobile verzió lesz. Vagy van erre más utalás?

Én arra is kíváncsi leszek, hogy mit nyújt majd mondjuk egy Diablo IV. port. A CoD -ig már el sem mentem.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4753) opr válasza ρσгτσ (#4752) üzenetére


opr
veterán

Megoldható lenne a dolog abszolút, valami új, modern, jól skálázódó motorral ha nem is sima ügy, de közel sem lehetetlen. Viszont ehhez gyakorlatilag az kell, hogy a jelenlegi teljes eszköztárukat kukázzák a picsába. Rövid távon ez nagyon drága, viszont közép és hosszútávon nagyon kifizetődő lenne nekik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4754) tboy93 válasza opr (#4751) üzenetére


tboy93
nagyúr

480p-re butítják, úgy pont ráfér majd egy 128gb-os SD kártyára ;]

(#4755) opr válasza tboy93 (#4754) üzenetére


opr
veterán

A háttérkép? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4756) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

2022 január. USA.
"dollar sales"

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4757) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Wii U & Nintendo 3DS eShop Discontinuation

Szerk.:
My Nintendo 3DS & Wii U Memories

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4758) Szabi® válasza ρσгτσ (#4757) üzenetére


Szabi®
addikt

Nagyon kultúrbarbár lett ez a Nintendo, gyakorlatilag kilövi az összes eddigi konzolját, hogy vegyék Switchet, nehogy neki keljen állniuk új gen-t kiadni ...

(#4759) Wesder válasza Szabi® (#4758) üzenetére


Wesder
félisten

Sem a Wii U sem a 3DS nem volt egy sikerszéria, szóval ez nem éppen egy probléma.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4760) Bad Pritt válasza Wesder (#4759) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A 3DS elég nagy siker volt, nem tudtak belőle eleget gyártani hosszú hónapokig, ráadásul alig pár éve fejezték be a gyártását, ezért kicsit érthetetlen, hogy máris lelövik a boltját.

Mondjuk a Nintendóból nem is néztem ki kevesebbet, amilyen banda. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4761) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#4760) üzenetére


ρσгτσ
őstag

76 milla elpattant belőle így is. Mondjuk az egy érdekesebb dolog, hogy Switch -en durván 2x annyi szoftver eladást csináltak 5 év alatt. Közben meg 3DS -ből a háromnegyedét adták el annak, ahol most a Switch tart.

Meg nyilván az is tény, hogy a Switch is elég jól éldegél abból, hogy az előző generáció(k)ra megjelent játékokat portolja és újra eladja a Nintendo. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4762) Wesder válasza Bad Pritt (#4760) üzenetére


Wesder
félisten

Mintha a benne lévő 3D-t nem szerették volna az emberek, ezért gondoltam hogy nem volt akkora siker. A Wii U az tuti bukta, hisz a v2 lényegében a Switch maga.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4763) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#4761) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, bár nem volt titok, hogy a Ninti örül volna, ha a teljes DS család eladásait tudja hozni vele, ami meg kétszer ennyi lenne. :D
De hát nyilván az élet közbeszólt, a hardver is drágább volt még a price cut után is, szoftver sem DS árban volt, plusz a touchpad mobil gaming is akkor robbant be, amikor a 3DS felfutott volna a rengeteg klón játékkal meg a live service modellel.
De így is nagy sikernek élték meg a japánok és habár nem éri el sem a Gameboy, sem a DS család eladási számait, de így is egy nagyon jó platform volt a játékosoknak és fejlesztőknek is (nekem is volt több).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4764) Bad Pritt válasza Wesder (#4762) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Senki se szerette meg technikailag egy zsákutca volt az a 3D, de érdekes módon még így is a sima 3DS adta az eladások nagy részét, nem az XL vagy a 2DS variációk.
A 3DS XL viszont egy fantasztikus gép volt szerintem, kb. úgy, ahogy a Switch OLED is egy óriási quality of life upgrade a sima Switch-hez képest.

Wii U egy érthetetlen korszak érthetetlen játékszere volt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4765) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#4763) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Viszont a GB és a GBC eladása össze van vonva. Egyébként azok (+ a GBA) nekem is nagyon bejöttek. Egyedül az zavart, hogy képernyőben szerintem nem voltak túl acélosak.

Nem olyan régen szereztem (újra) egy jó állapotú GBC -t. Annál is most tervezem a kijelző cseréjét IPS -re. Ami elég költséges buli, de nekem megéri.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4766) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#4765) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na nekem a Game Boy sosem volt must have, a DSi (és méginkább egy jó PSP) viszont nagyon is. :D
Valahogy azt éreztem, hogy mikor én elkezdtem játszani, akkor már bőven 3D játékokat toltunk, míg a Game Boy még mindig egy 8bites rendszer volt. Ott sokkal nagyobb távolságot éreztem a Nintendo kézikonzol meg a csúcs hardverek között, mint manapság.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4767) consono válasza Bad Pritt (#4760) üzenetére


consono
nagyúr

2/3DS-re szerintem az emberek 90%-a kártyán vett játékot (vagy még több), ott kevésbé fog fájni az online bolt lelövése. Szerintem. Nekem az kimaradt, pedig éveken át szemeztem vele :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#4768) Szabi® válasza Wesder (#4759) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezt nem tudom honnan szedted, a Wii U-t kár összemosni a 3ds-el amiből 77 milliót adtak el ... Függetlenül attól, hogy szerették-e az emberek a 3d-t.
A másik amibe nem gondoltál bele, hogy megszűnik ezen konzolok felé maga az online shop, ami azt eredményezi, aki rendelkezik egy 3ds/Wii U- val és még megszeretne venni valami játékot a jövőben, az már nem tudja. Pedig ezekre a gépekre tonnaszám van játék, köszönhetően a már visszább sokszor emlegetett virtual consolenak.

(#4769) Wesder válasza Szabi® (#4768) üzenetére


Wesder
félisten

A 3DS-t màr kibeszéltük hogy sikeres volt, a Wii U ~12 milliós eladàsàval meg csoda hogy eddig volt támogatva. Tavaly volt talán egy nintendo-s idővonal a konzolokról, és a Wii U fel se volt tüntetve rajta, mintha az nekik nem is létezett volna soha. Megkérdezné valaki őket, akkor kb az lenne a vàlasz hogy a Wii és Switch között mindenki nyaralni volt. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4770) Bad Pritt válasza consono (#4767) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez igaz, nagyon pörgős volt a secondhand market minden régióban, nekem szerintem egyetlen nem használt 3DS kártyám volt, minden mást használtan meg cserélgetve szereztem be. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4771) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#4766) üzenetére


ρσгτσ
őstag

GB anno nagyon menő dolognak számított. Ráadásul szerintem a Nintendo -nak, illetve a játékiparnak is elég nagy lendületet adott. Az egy korábbi konstrukció, mint az említettek.

Ráadásul itt a "keleti" blokk -ban azért egyéb gamer lehetőségekben sem volt nagy kínálat. Anno én a ZX Spectrum -mal "menőnek" számítottam, de Commodore és Atari sem volt minden háztartásban.

Sőt, a PC is kifejezetten drágának számított. Az is kevés helyen volt, és a legtöbb ember alap dolgokhoz sem értett.

Szóval a töménytelen mennyiségű otthoni klón konzolok mellett, illetve a hordozhatóságával, valamint a játékkínálatával is sok embernél meghozta azt az "akarok egyet" érzést. Legalábbis én így éltem meg azt a korszakot.

Az osztályban nagy őrület volt, de persze ez sem volt mindenkinek. :D Kézről kézre jártak és én akkoriban éreztem először ezt a technika által nyújtott közösségi élményt. Nyilván nem úgy, mint most.

GBC -t én egy színes kijelzős GB -nak tekintem, ami akkoriban nagyot tudott szólni. De valószínűleg nem akkorát. Nem tudom pontosan milyen számok voltak mögötte, de környezetemben azon kívül hogy mindenki a csodájára járt, nem hozta akkora lázba az embereket.

De ugye régen az is nagy szám volt, ha egy telefon nem csak egy szint tudott megjeleníteni...és akkor még nem beszéltünk a valódi színes kijelzőről. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4772) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#4771) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt mondjuk elhiszem, hogy a GB életpályája elején baromi jó cucc volt, csak a végére lett elképesztően elavult, majdnem másfél évtizedig volt valamilyen iterációjában a piacon, elképesztő hosszú életciklusa lett végül, gondolom a versenytársak hiánya miatt.
Amint jött a Sony a PSP-vel meg aztán a Vitával, hiába nem volt ez utóbbi nagy siker, mégis nagyobb fejlesztésekre ösztönözte a Nintendót is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4773) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Derek Strickland tollából, ha már Nintendo a téma.


Ez pedig a PS.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4774) Szabi® válasza Wesder (#4769) üzenetére


Szabi®
addikt

""A 3DS-t màr kibeszéltük hogy sikeres volt,""

Neked folyamatosan feltörik a profilodat és más ír vele ? Vagy tényleg baj van a memóriával ..

Erre válaszoltam ember ... Irkálsz össze - vissza :N

(#4775) Bad Pritt válasza Szabi® (#4774) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Velem beszélte ki, #4760-4761. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4776) Szabi® válasza Bad Pritt (#4775) üzenetére


Szabi®
addikt

És mit írt a 3ds-ről ? ;] Én meg arra írtam, hogy 77 millió ment el belőle ...

[ Szerkesztve ]

(#4777) Bad Pritt válasza Szabi® (#4776) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ugyanerre a kommentre válaszolva beszéltük meg, utána írtál még rá, ezért mondta, hogy már kibeszéltük.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4778) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Physical console games are quickly becoming a relatively niche market

(US)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4780) ProEvoFan válasza ρσгτσ (#4779) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Van az a pénz.
;]

(#4781) Wesder


Wesder
félisten

Shadow Warrior 3 to launch day one on Game Pass PlayStation Now.

Kezd érdekes lenni. Nagyon kiváncsi leszek hogy pontosan mit is fog hozni Spartacus.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4782) zkxdn válasza Wesder (#4781) üzenetére


zkxdn
őstag

Third Party címeket day 1 és sajátokat pedig 6 hónap után?
Ilyet eltudok képzelni

(#4783) ρσгτσ válasza Wesder (#4781) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Régi GT részek gondolom ott sem fognak bekerülni, ha lesz ilyen szolgáltatás? A licenszek miatt.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4784) Wesder válasza zkxdn (#4782) üzenetére


Wesder
félisten

6 hónap? Inkàbb 2 év.
A 3 tier àrban elvileg 10-13-16$ lesz, ami nem egy rossz àr szerintem.
A 10$ az a mostani Plus, a 13$ a Plus+PS Now, a 16$ pedig Plus, Now, jàték demók + classic PS címek. Majd meglàtjuk mi lesz igaz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4785) Wesder válasza ρσгτσ (#4783) üzenetére


Wesder
félisten

A Turismo szerintem nem olyan liszenszes mont a Forza, de lehet tévedek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4786) EmThor


EmThor
addikt

Pedzegetik hogy csiphiány van és kitolódik még sokáig a crossgen időszak (akár a gen végéig?!). Ebből a megközelítésből akkor tekinthetünk a ps5-re mint ps4 propro mondjuk, mindenesetre érdekesnek találom ezt a megközelítést.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#4787) Wesder válasza EmThor (#4786) üzenetére


Wesder
félisten

Sok értelme nem lenne hogy kitoljàk, mert màr PS4-ből meg Xbox One-ból sem gyàrt egyik gyàrtó sem. Az az újra visszahozott 1 millió PS4 a Sony részéről kb semmi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4788) _drk válasza Wesder (#4787) üzenetére


_drk
őstag

De pont hogy kitolják, mert nincs elég eladva az újból. Vagyis elég lenne egységes idő alatt, de annyi van piacon az előzőekből hogy kidobott pénz lenne azt nem figyelembe venni.
A legnagyobb különbség amúgy az előző generációkkal szemben, hogy a ps4 és Xbox one bár hardveresen gyengék mégis nagyon jó trükköket dolgoztak ki a fejlesztők ennek kiküszöbölésére, amit még továbbra is nagyon szépen fent tudnak tartani és még sincs akkora elgyengülés mint előzőleg. Ps2 annyival nevetségesebb volt a 3al szemben hogy muszáj volt tovább lépni.
Meg ne felejtsük el hogy az előző és mostani generáció már nem speckó proci meg ilyenek, hanem inkább pc alapúak.
Tehát a csúszkákat szépen tudják húzogatni.
Plusz itt nem egy teljesen más architerurara kell fejleszteni.

De még arra ez is rájön hogy a legtöbb játék annyival nagyobb hogy nem 1-2 év a fejlesztés, hanem 4-5 is akár.
Ugye Codokat is 3 évente dobnak ki a giga csapatok rövidebb sablonosabb játék menettel szemben egy Horizon vagy Elden Ringgel ahol mindent is meg kell tervezni még mindenek előtt. A HFW, hogy már kész lett ilyen állapotban az annak köszönhető, hogy a régin csak csiszolni kellett és már akkor elkezdték ennek az alapjait.
Mire eljutnának oda hogy nextgen meg ray tracing a játék alapja már kész van mert késznek kell lennie.
Ebbe csúszott bele a cyberpunk! Akkor változtattak hatalmas dolgokat amikor már késő volt.

Kb azok a nagyobb játékok fognak mutatni valamit amik 2020ban kezdtek el fejleszteni és meg is adják az időt és a módját neki és már eszükbe sincs 2025re olyat prognosztizálni, hogy vesznek még az emberek ps4re játékot.

(#4789) Wesder


Wesder
félisten

Nem is olyan rossz:

All-new PlayStation Plus launches in June with 700+ games and more value than ever

Az Extra tier az pont GPU àrban van. Ha jön bele valami érdemleges, akkor elő lehet rá fizetni.

Szerk.
A maxos tier pedig 60$€-val olcsóbb mint az éves GPU, ha egy évre veszi az ember. Csak tud a Sony, ha akar.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4790) oriic válasza Wesder (#4789) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont ez az, hogy nem fog jönni, mert day1 cuccok nem kerülnek bele. Így számomra pl nem sok értelme van a nagyobb csomagoknak.

Live-Die-Respawn

(#4791) zkxdn válasza Wesder (#4789) üzenetére


zkxdn
őstag

Returnalig lesznel benne a gamek ha jól olvastam. Miles Morales is. Szóval akkor 1 évre kerülnek majd be a címek.... okés.
Ára elég kompetitív.

(#4792) kill_switch válasza Wesder (#4789) üzenetére


kill_switch
senior tag

"Time-limited game trials will also be offered in this tier, so customers can try select games before they buy."

Azért ezt elég paraszt a legdrágább csomagba rakni.

(#4793) Wesder válasza oriic (#4790) üzenetére


Wesder
félisten

Nem kell Day1, ha bekerül akkor majd el kell lőni egy hónapot és kész. Vicc hogy egy éves Sony jàtékra 30% kedvezmények mennek, így meg majd csak 14€ lesz ha bekerül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4794) Wesder válasza zkxdn (#4791) üzenetére


Wesder
félisten

Abban bízom hogy ezzel az MS is rak majd valami kedvezményt a nagyobb GPU pack-okra, mert jelenleg semmi nincs. Mindegy hogy éves, vagy havi GPU-t veszel, ugyanannyit fizetsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4795) tboy93 válasza Wesder (#4789) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tetszik. Teljesen OK. Ha nem érdekel az új rendszer maradhat az ember a régiben változatlan áron. (kivéve now-osok)

(#4796) Wesder válasza tboy93 (#4795) üzenetére


Wesder
félisten

2-3 millió embert érint ez a változás, és még ők sem jártak rosszul szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4797) NyMRooD válasza Wesder (#4789) üzenetére


NyMRooD
őstag

Várjuk meg mik lesznek az Extrában, Az, hogy nem tudták megoldani a streaminget mindenhová meg egy vicc szerintem, tippre ordas nagy bukta lesz extra felett.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4798) F-ECT$ válasza Wesder (#4789) üzenetére


F-ECT$
titán

Maxos tier mai áron 36000 Ft / év, ha ezt is be lehet húzni 25%-kal olcsóbban, akkor kb 2000 Ft / hó -> teljesen vállalható árazás és ajánlat az átlagos gamereknek.

Dive ever, work never.

(#4799) ρσгτσ válasza Wesder (#4789) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én várom, de még mindig érdekelne, hogy mi lesz benne. Elsősorban a régebbi generációkból.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4800) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nekem már csak egy értelmes méretű konzol kéne hozzá és fizetnék is elő. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.