Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) opr válasza l.skywalker (#4049) üzenetére


opr
veterán

Hat, ezaz... :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4052) opr válasza Szabi® (#4050) üzenetére


opr
veterán

Ezt nem gondoltad vegig tul alaposan, ugye? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4053) Szabi® válasza opr (#4052) üzenetére


Szabi®
addikt

Vga fronton egy hatalmas kartell biznisz zajlik, amit a gyártónak érdeke, hogy fenntartson.
A tech ipart árazás nem köti, egészen addig jó ez neki, amíg a 110 dolláros kártyákat adhatja 600 dollárért is. Javaslom nézd meg egy 1660 vga release árát amcsi dollárra belőve, és nézd meg a mai natív árat. pedig abból a vga-ból minden van, csak hiány nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#4054) Wesder válasza opr (#4052) üzenetére


Wesder
félisten

Közgazdasàg alapfok. Minél több van valamiből annàl dràgàbb. :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4055) l.skywalker válasza Szabi® (#4050) üzenetére


l.skywalker
félisten

PS5/Series gépeket, autókat és ezer más dolgot érint ez a dolog. Ez egy létező probléma sajnos. Amúgy a VGA-k sincsenek még mindig halmokban a raktárakban. Kevesebbet gyártanak és azokat is viszik a scalperek. Ahogy minden mást.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4056) Szabi® válasza Wesder (#4054) üzenetére


Szabi®
addikt

Olvasgass, tájékozódj, légy merész!, használd a böngésződ, nem csak az xbox/ps topikot tudod betölteni vele :)

És már hányszor ez volt ....Memóriák ...Drágultak a gyártósorok ...Hmmm...Nincs gpu...

(#4057) Wesder válasza Szabi® (#4056) üzenetére


Wesder
félisten

Nem igazàn tud érdekelni hogy ott kopasztjak.meg a PC-seket, ahol tudjàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4058) Szabi® válasza Wesder (#4057) üzenetére


Szabi®
addikt

""Közgazdasàg alapfok. Minél több van valamiből annàl dràgàbb. :)) ""

Ezt ki írta ? ;]
Hozzászóltál ahhoz a párbeszédhez, aminek ez a tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#4059) Wesder válasza Szabi® (#4058) üzenetére


Wesder
félisten

Ez egy vicc volt, làtom elment melletted.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4060) Szabi® válasza l.skywalker (#4055) üzenetére


Szabi®
addikt

A kínai gyártósorok vga-któl terhelése 30%, ez 10%-al kevesebb, mint a covid előtt, viszont már a covid előtt is elkezdtek mahinálni, erre találtak többször bizonyítékot, csak most élesebben van mire fogniuk. De oké, szerintetek nincs így, akkor nincs így, én máshogy látom ezt. :)

#4059 Fizzie :R

[ Szerkesztve ]

(#4061) l.skywalker válasza Szabi® (#4060) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jól látod, nyilván ahol tudják ott befolyásolják a piacot. Most van egy okuk, ami vélhetően létező, csak a mértéke ismeretlen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4062) Szabi® válasza l.skywalker (#4061) üzenetére


Szabi®
addikt

Chiphiány, amikor 280%-ot növekszik egy vállalat a tavalyi évhez képest ? :N
Szegény gyártóval, hogy kicseszett a covid ... ;] Az meg már egy új fejezet lenne, hogy miért 6 évvel ezelőtti kártyákat ad 2021-ben, és hol vannak az új fejlesztések, amik hidat szabnának a high end, és alsó kategóriás kártyák szakadéka felett.

[ Szerkesztve ]

(#4063) consono válasza Szabi® (#4062) üzenetére


consono
nagyúr

Az még mindig nem ment át, hogy ha hatszor drágábban ad el feleannyit, mint normálisan, akkor háromszor annyit keres? Pont a chip hiány által felhajtott árak miatt van ekkora profitja... És pont ezért érdeke is fenntartani a hiányt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4064) oriic válasza l.skywalker (#4040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közvetlenül a PS Now indulása után szerintem. ;]

Live-Die-Respawn

(#4065) Szabi® válasza consono (#4063) üzenetére


Szabi®
addikt

És az neked nem ment át, hogy vga-t darabszámra így is adnia kell ekkora profithoz ? Az állítólagos nagy hiányban ?
Gtx 1050 TI csak 2 szeres szorzóval van árulva, mégis rekord mennyiséget adtak el belőle az elmúlt 2 évben ....jah és 6 éves amúgy a kártya ...

[ Szerkesztve ]

(#4066) KKaresz45 válasza Szabi® (#4065) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Csak hogy jól értem-e... Tehát szerinted nincs chip hiány, vagy mi a konklúzió?

(#4067) Szabi® válasza KKaresz45 (#4066) üzenetére


Szabi®
addikt

Vga fronton nincs. Ha lenne, akkor nem lehetne kapni a több százeres vgakat, és a régi Pascal alapú gpukat, ugyanis azokat is le kell gyártani. A konzolok esetében már elképzelhető.
De egyébként itt már írtam, mit gondolok erről.

[ Szerkesztve ]

(#4068) KKaresz45 válasza Szabi® (#4067) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ok, köszi!

(#4069) consono válasza Szabi® (#4067) üzenetére


consono
nagyúr

A régi chipek szerintem eddig bent álltak a raktárban, mert már nem tudták/akarták eladni őket. De mindegy, nekem ez a véleményem, neked az.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4070) zkxdn


zkxdn
őstag

"they've noticed that players who previously bought the PlayStation versions of their games have shifted to buying the PC version" : [link]

Oh-oh kezdődik..máris érzik a PCs portok hatását? :DDD
(fontos nemcsak a Sonys gamekre vonatkoznak + japán fejlesztők vették ezt észre)

[ Szerkesztve ]

(#4071) NyMRooD válasza Szabi® (#4067) üzenetére


NyMRooD
őstag

Van VGA fronton is chiphiány, mivel az egész fő okozója a bérgyártók túlterhelése, a több éves gpu-kat azért tudják gyártani mert megvannak a régi gyártósorok és azokkal fedezik valószínűleg az újabb gpu-k hiányát. Az már egy másik dolog, hogy valószínűleg vérszemet kaptak és valamennyire mesterségesen is generálják, nem hiszem el, hogy ha akarnák nem tudnák legalább úgy enyhíteni, hogy ne 8x-os áron menjen a hivatalos boltokból és bevezetni, hogy 1 user 1 kártya.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4072) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Érdekes a crunchyroll nem a Sony-é?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4073) Wesder válasza NyMRooD (#4072) üzenetére


Wesder
félisten

De, megvették 1mrd dollàrért.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4074) pzstm válasza NyMRooD (#4072) üzenetére


pzstm
titán

MLB is Sonyé tudtommal még mindig ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4075) zkxdn válasza pzstm (#4074) üzenetére


zkxdn
őstag

Az az MLBé. Ha Sonyé lenne nem lenne aki kényszerítette volna őket az Xboxos launchra.

(#4076) pzstm válasza zkxdn (#4075) üzenetére


pzstm
titán

jah csak eddig Sony exkluziv volt. De valami deal volt köztük gondolom :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4077) Wesder válasza pzstm (#4074) üzenetére


Wesder
félisten

MLB az MLB-é. A csapat a Sony-é, akik csinàltàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4078) Szabi® válasza Wesder (#4077) üzenetére


Szabi®
addikt

Arra nincs külön csapata a Sonynak, maga a Sony interactive Entertainment csinálja. Azért volt mindig is minőségibb játék, a sport játékok közül. Az más kérdés, hogy magyarba mennyire divat a baseball.

(#4079) Wesder válasza Szabi® (#4078) üzenetére


Wesder
félisten

A San Diego Studio az nem külön csapat?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4080) Szabi® válasza Wesder (#4079) üzenetére


Szabi®
addikt

Jogos. Hirtelen alig találtam meg a listában az MLB-t.

[ Szerkesztve ]

(#4081) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Ezt az érdekes összehasonlítást inkább iderakom, itt talán nem tör ki a háború. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#4082) Szabi® válasza ImACeltic (#4081) üzenetére


Szabi®
addikt

Jó kis cucc lett ez a Ps5, hardverhátrányban is előnyben van, teszi a dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

(#4083) Wesder válasza ImACeltic (#4081) üzenetére


Wesder
félisten

Elavult a tàblàzat, mert pl Controlban màr nincsenek meg SX-en a hibàk amitől a PS5 lett oda behúzva mint picit jobb. Egyik gép sincs egyébként sem kihasznàlva bormálisan így felesleges bàrmilyen következtetést is levonni belőle.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4084) Szabi® válasza Wesder (#4083) üzenetére


Szabi®
addikt

"" így felesleges bàrmilyen következtetést is levonni belőle.""

Akkor meg mindegy, hogy a Control hol van. Nem ? ;]

(#4085) Wesder válasza Szabi® (#4084) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy mindegy, csak pl az Xboxot pont a sajàt OS-e rúgja tökön, ez a Controlból kiderült. Szóval az hogy a PS5 hàtrànyban is előnyben van szintén nem jelent semmit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4086) Szabi® válasza Wesder (#4085) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze, meg igazából egyik konzoltól sem láttunk még semmi állejtőset, majd egy 2 év múlva, akkor már ütősebb lesz a felhozatal.

(#4087) opr válasza ImACeltic (#4081) üzenetére


opr
veterán

Érdekességnek jó, köszi!
Mondjuk ahogy előttem is írták, nem az első év a releváns, hanem a harmadik meg az utániak. Na AZ már hasznos is lehet, nem csak érdekes, bár tippre kb ugyanezt fogjuk látni akkor is. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4088) F-ECT$ válasza Wesder (#4083) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy most még nincs kihasználva, de ha most játszol az adott játékkal, akkor számíthat, hogy melyiken fut jobban. Mondjuk a különbség nem túl nagy, szóval azért nem "game changer" a dolog.

Dive ever, work never.

(#4089) ImACeltic válasza opr (#4087) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én arra leszek nagyon kiváncsi, hogy Ragnarök és a Forbidden West mennyivel fog rosszabbul kinézni PS4-en.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#4090) l.skywalker válasza ImACeltic (#4089) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én szerintem PS fronton ezzel nem lesz probléma.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4091) F-ECT$ válasza l.skywalker (#4090) üzenetére


F-ECT$
titán

Én meg remélem, hogy a PS5-ön nem csak annyival lesz több, hogy 60 fps a 30 helyett.

Dive ever, work never.

(#4092) l.skywalker válasza F-ECT$ (#4091) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hanem? 4K/60FPS-re gondolsz? Szerintem az meglesz. Vagy mást szeretnél?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4093) opr válasza ImACeltic (#4089) üzenetére


opr
veterán

Attól függ, hogy melyik rendszer volt a cél.
Ha eredetileg főleg a PS5 volt célozva, akkor eléggé nagy lesz a különbség, ilyen téren a lefele skálázás mindig "látványosabb", csak nem a jó értelemben.
Ha eleve az volt a terv, hogy fusson ps4-en is, és a nulladik pillanattól ez cél volt, akkor nem hiszem, hogy túl nagy különbség lesz. Picit nagyobb felbontás, 30 helyett 60hz, esetleg némi extra vegetáció és ennyi.

Ui.: ez nyilván csak az én tippem, amúgy engem is érdekel nagyon, mi lesz hogy lesz. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4094) Farkassacred válasza l.skywalker (#4092) üzenetére


Farkassacred
őstag

Grafikailag látványosabbra, gondolom.

(#4095) Szabi® válasza l.skywalker (#4092) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem ö a Level of detail-ra, vagy a Global assetekre gondol, hogy nextgenesebb lesz, minthogy csak az fps szám/felbontás változik.

(#4096) F-ECT$ válasza Szabi® (#4095) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, ilyesmire gondolok. De félek, hogy csak a nagyobb fps meg a kicsit nagyobb render felbontás lesz az eltérés.

Dive ever, work never.

(#4097) Catman válasza F-ECT$ (#4096) üzenetére


Catman
aktív tag

Volt valamelyik cikkben vagy videoban, hogy a felbontáson és fps-en kívül a környezet is részletesebb lesz PS5-ön (több növény, nagyobb látótávolság, stb.)

(#4098) ImACeltic válasza opr (#4093) üzenetére


ImACeltic
őstag

A rohadt gyors SSD miatt szerintem a crossgen címeknél nem tudják nem az előző generációt alapul venni. Hogy skáláznak vissza valamire, ami 100x lassabb? Pl Forbidden Westből ezért marad majd ki a repülő mount. Persze ez még nincs megerősítve. Viszont lesznek olyan elemek amik full a PS5re készültek, pl víz renderelés, lightning és ray tracing - nem tudni mi lesz RT -, ezekből külön két verzió lett fejlesztve. Na meg a részletesség lesz még skálázva és a 60 fps performance mód hozzáadása az új konzolon.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#4099) consono válasza ImACeltic (#4089) üzenetére


consono
nagyúr

Én is erre vagyok kíváncsi, még megvan a PS4 a Series S mellett, pont ezek miatt :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#4100) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A békesség jegyében:

Boldog 8. születésnapot PS4
Boldog 20. születésnapot Xbox Classic
:C

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.