Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) _drk válasza opr (#4533) üzenetére


_drk
őstag

Az értékeket nehéz felbecsülni. A Nintendo ér valami 50 milliárd-ot, de szerintem kb 500-ért adnák el.
A mai világban az IP és abból papíron mit lehet kihozni nagyon sokat ér. Tény, hogy elmúlt időszakban inkább rontják a neveket, de amikor újra születik egy GoW és 10 pont mindenhol, a második rész borítékolt siker.
Na az Activisonnél, szerintem a rossz hírek miatt és a nagyon magas fejlesztési költségek miatt, már nem jött ki a matek. Hiába adnak el rengeteg CoD-ot ha sokkal többet prognosztizálnak.

(#4552) Szabi® válasza _drk (#4551) üzenetére


Szabi®
addikt

A Nintendo-t soha nem fogják eladni, ennek tradíciós okai vannak, ott maga a cég is nagyon nagy becsben van Japánban, az ország megbecsülését élvezi.
A másik meg az, hogy a Micro a boxxal az életben nem fog akkora profitot termelni, mint a Nintendo. Nem hülyék a Japánok, hogy az aranytojást tojó tyúkjukat eladják.

(#4553) opr válasza Szabi® (#4552) üzenetére


opr
veterán

Kb egy éve láttam egy tök jó dokut, amiben az xbox születéséről beszéltek managerek meg mérnökök, akik akkoriban tűközelben voltak. Na, abban volt, hogy az eredeti terv az volt, hogy megveszik a Nintendo-t, és úgy indulnak el. És abban mondták a MS-os arcok, hogy úgy nézett ki a tárgyalás, hogy ők mondják mit akarnak, a Nintendosok meg röhögnek. És hogy ez olyan fura hülye helyzet volt, hogy ők mondogatnak számokat, az asztal túlvégén meg csak röhögnek. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4554) Wesder válasza opr (#4553) üzenetére


Wesder
félisten

Ez a decemberi dokuban is benne volt talàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4555) l.skywalker válasza opr (#4553) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy szerintem pont ez a lényeg, hogy nem a pénzről van szó. Talán pár felvásárlás esetén igen, de pl. most az Acti/Blizzard esetén kellett az, hogy a cég jó neve és Kotik renoméja ennyire alacsony legyen. Kvázi mondhatni, hogy ezzel mindkettőt sikerült megmenteniük az MS pedig jó befektetéshez jutott, még ha pont most "rossz" márka is a cég.

Ha üzletileg nézzük, akkor sokminden összeáll.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4556) kecsu10


kecsu10
aktív tag

A Nintendo olyan szinten van kreativitásban, hogy a feleségem, aki soha semmivel nem játszott még mondta ma, hogy vegyünk a ps5 és a pc mellé egyet, mert szeretne azokkal játszani, azzal a kerek akármicsodával tornázni stb. S hányan vannak ezzel így… Pedig 720p csak ugyebár. De a legtöbb erős cím az ugye exkluzív, és ebben van az ereje. Ne is legyen soha eladó, maradjon csak így. Ha már felvásárlási láz: a két Sony nagyágyú a Naughty Dog és a Santa Monica ugye amerikai csapatok? Őket speciális szerződés köti a Sonyhoz? “Sony tulajdonban vannak?” Már azért is kérdezem, mert ha jól tudom a japán törvények miatt sem lehet eladni japán központú cégeket, de ugye ők nem azok.

(#4557) Wesder válasza kecsu10 (#4556) üzenetére


Wesder
félisten

Igen a Sonyé, nem véletlen hívjuk őket 1stparty-nak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4558) kecsu10 válasza Wesder (#4557) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Persze ezt értem, csak egy esetleges vásárlás esetén, ők vajon japán cégnek számítanak e jogilag… Ez már más kérdés. De amíg ez a kettő náluk van, nem kell félteni a japánokat, mert hozzájuk hasonló minőség csak a Nintendonál van.

(#4559) Wesder válasza kecsu10 (#4558) üzenetére


Wesder
félisten

Nem szàmítanak japàn cégnek. Minőségileg igazàból mindegy hogy hol vannak, mert a Nintendo jàtékai mindenkinek szólnak, addig a Sony-é nagyon nem. Ezért is megy el egy év alatt 3x annyi egy Animal Crossingból teljes àron, mint a Sony bàrmelyik jàtékàból.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4560) kecsu10 válasza Wesder (#4559) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Nekem mondod?! Mikor az asszony meglátta a labot… Ott eldőlt, hogy ez drága kör lesz nekem :DD De egyébként megértem, egy csoda amit művelnek. Az lesz az izgi, ha idén jön az új Zelda és God of War is, hogy melyik lesz vajon az év játéka… előző kor alapján nagyon nehéz döntés lenne, nálam talán a Breath of the wild nyerne egy kicsivel.

(#4561) Wesder válasza kecsu10 (#4560) üzenetére


Wesder
félisten

Aztàn meg majd pislogsz, ha a Starfield lesz az. :P

Egyébként màr làtatlanban is a Zelda-nak adnàm, a BoTW miatt.
A GoW csak szép lesz, kreativitàsban messze elmarad majd a Zelda-tól, mint azóta is minden, meg mostmàr végleg kinyírhatnàk Kratos-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4562) ρσгτσ válasza kecsu10 (#4560) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nintendo -val óvatosan, mert a millió fajta kiegészítőre a világ összes pénzét el lehet költeni. :D Néha érdemes nyomni a féket.

Szerk.:
Játékok vásárlása nélkül is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#4563) opr válasza l.skywalker (#4555) üzenetére


opr
veterán

Abszolut, teljesen egyetertek. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4564) Szabi® válasza opr (#4553) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen ismerem azt a sztorit, akkor az MS pont az Xbox Classic rossz eladásai miatt akarta a Japán vállalatot. Próbáltak már akkoriban is magukba olvasztani valamit, amitől kelendőbbek lesznek.
Mindig szoktam mosolyogni azon amikor írják, hogy majd az Ms megveszi a Nintendo-t, csak egy közel 140 éves konglomerátumról beszélünk, de majd "ők" megveszik ... :D
Egyébként az Xboxnak sztem nem azért nem jó a megítélése, mert a One érában nem adott számbeli exkluzívokat, vagy mert ott rossz volt a launch.
Sztem eleve rosszkor léptek be egy olyan piacra, amit már eleve magasan uralt a 2 japán vállalat. A Sony eleve 7 évvel előzte be a boxot, ez már eleve majd egy konzolgenerációnyi idő.
Ha ez egy verseny jelenleg (és mi a lópikula lenne ?) itt most nagyot kell durrantania az Ms-nek, mert ha így sem tudják széleskörűen értékesíteni a "szolgáltatásaikat" akkor ott tényleg a befektetett tőke, és a hozam között egy akkora kontraszt lesz, hogy akár gyárthatnak Xbox helyett akciófigurákat is, már mindegy lesz. Mert az Ms-nél sem hülyék ülnek, ők is a kapitalista Amerikához tartoznak, és várják a pénzt befelé áramlani.

(#4565) Wesder válasza Szabi® (#4564) üzenetére


Wesder
félisten

"Igen ismerem azt a sztorit, akkor az MS pont az Xbox Classic rossz eladásai miatt akarta a Japán vállalatot."

Ejj-ejj. Még bőven az első Xbox elött megakartàk venni őket, hogy ne nekik kelljen konzolt gyàrtani. Lényegében úgy akartak belépni hogy vesznek egy kész packot. Ez volt 99-ben Google szerint. Sőt még a decemberi dokuban is benne volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4566) Szabi® válasza Wesder (#4565) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem kétszer akarták megvenni ? Ha 99' akarták először megvenni, akkor hülyék voltak, rámehettek volna a Dreamcastre is , ami pár évre rá csődbe ment és eladó is volt.

[ Szerkesztve ]

(#4567) Wesder válasza Szabi® (#4566) üzenetére


Wesder
félisten

Elöször az volt a terv, viszont azért nem a Dreamcastet akartàk végül megvenni mert a kutyànak se kellett. Na meg azért sem mert a Sega 2x hülyének nézte az MS-t, 3. alkalommal meg màr az MS mondta hogy akkor viszlàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4568) Bogyi007 válasza Szabi® (#4566) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkoriban sokan nevezték Dreamcast utódnak az Xboxot, amihez adalék volt pár Sega cím is ami a konzolra érkezett...

Személy szerint kedveltem azt a konzolt, sok jó élmény kapcsolódik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#4569) Szabi® válasza Bogyi007 (#4568) üzenetére


Szabi®
addikt

Én is nagyon szerettem, nagyon fejlett kiegészítők voltak már akkoriban hozzá. A Nintendo/PS gépektől is sokkal tovább mutatott, és erősebb is volt.

Ez a Joystick akkoriban nagyon túlmutatott, a technológián. Sztem a Nintendo innen is lopta a Wii U ötletét.

(#4570) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Sokkal jobb lett volna, ha a Micro megveszi a Nintendot, nem szöszölnének a japánok mindenféle "ötletekkel", évente jönne az új Mario Kart, a Zeldában lennének klassz mikrotranzakciók, menő sapkák, az Animal Crossingot meg nem kéne megvenni drágán, mert mindez ingyen lenne, gamepassban.

(#4571) Bogyi007 válasza Szabi® (#4569) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem volt talán egyértelmű a fogalmazásom, de én az Xbox Classic gépre gondoltam, hogy nagyon szerettem. :)) :DD

De ettől függetlenül a Sega konzolja is jó gép volt ofkorsz.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#4572) Szabi® válasza Bogyi007 (#4571) üzenetére


Szabi®
addikt

Az így nem ... Deháát xbox ....Hogy is gondolhattam másra :D

#4570 Dr. Venkman Sokkal jobb lenne, ha a Micro lehúzná a rolót és visszakapnánk a 90-es évek békeszigetét ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#4573) _drk válasza kecsu10 (#4556) üzenetére


_drk
őstag

Átlag embert nem érdekel a grafika. Vagyis inkább az is egy tulajdonság amivel rendelkezhet egy játék.
Régen emlékszem ezek szét is voltak szedve pár lapnál értékelésnél.
-Grafika
-Hang
-gameplay stb.
Most mondjuk a Tömb Raider jutott eszembe hogy annak nyílván jól kell kinézni, pedig ha olyan gameplayt tesznek le az asztalra akkor senkit nem érdekelne ha kicsit csúnyácska.

(#4574) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Beírom ide is:

Az eredeti Otherworld-ös Otherside, új formában, immár Phelan vezetésével, Zoly nélkül, most Sasával. Fogyasszátok és kövessétek mert ez minőségi tartalom.

[Planet Taxi Other Side #1 első rész]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#4575) ProEvoFan válasza ImACeltic (#4574) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:R
Köszönöm.
Feliratkozás megtörtént.

(#4576) Bad Pritt válasza ImACeltic (#4574) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindig megbotránkozom a UCS AT-AT méretein. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4577) oriic válasza ImACeltic (#4574) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont hallgatom, ment feliratkozás, de a hangminőség egyelőre szörnyű. Fülessel hallgatom, a a székrecsegéseknél majdnem ledobtam a fejhallgatót :DDD

Live-Die-Respawn

(#4578) Szabi® válasza Bad Pritt (#4576) üzenetére


Szabi®
addikt

Az az új kiadás, a 300 ezer forintos. Majdnem hétezer darab, és 6kiló :D

(#4579) Bad Pritt válasza Szabi® (#4578) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, Árkád lego boltban ki is van rakva a Titanic mellé, mindkettő kolosszális, hatalmas élmény lenne összerakni őket, csak aztán helyük nincs nagyon. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4580) Bad Pritt válasza oriic (#4577) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Majd ha átállnak zoomra jobb lesz, de ez tényleg elég élvezhetetlen sajna. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4581) ImACeltic válasza oriic (#4577) üzenetére


ImACeltic
őstag

Igen, az néha zavaró, de szerintem tuti megfogja oldani.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#4582) oriic válasza ImACeltic (#4581) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Írta, hogy következő adásra jobb lesz. :C

Live-Die-Respawn

(#4583) Wesder


Wesder
félisten

A monopólium.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4584) ProEvoFan válasza Wesder (#4583) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Microsoftnak akkor már csak kb 500 milliárd dollárt kell költeni. :D
Meglesz az ;]

(#4585) Wesder válasza ProEvoFan (#4584) üzenetére


Wesder
félisten

Csak mert ugye sokan ezzel dobàlôznak, közben van mêg honnan harapni a tortàbôl.

Tencent pl ott sincs, pedig 1000+1 stûdiôban van igen komoly rêszesedêse.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4586) ProEvoFan válasza Wesder (#4585) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, de az MSnek van egy konzolja.
Ez a különbség.

(#4587) Wesder válasza ProEvoFan (#4586) üzenetére


Wesder
félisten

Attól még nem lesz igaz a monopólium.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4588) Wesder válasza ProEvoFan (#4586) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel lényegében azt mondod hogy ha az ABK utàn beszàntanák az Xboxot, ês àtmennének Sega 2.0-ba, megtartva a csapatokat, akkor utána az EA, T2, Übi, stb felvàsàrlàsa nem lenne probléma, mert nincs konzolja a Microsoftnak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4589) Dr. Venkman válasza Wesder (#4583) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Hát ez egy rendkívül értelmes grafikon, ahol akkora súlya, erőforrása van egy Naughty Dognak, vagy egy Blizzardnak mint a 20ik, háromfős mobiltelefonos gagyimakernek.

(#4590) Szabi® válasza Wesder (#4583) üzenetére


Szabi®
addikt

Az a komoly hogy a Micrónál a vásárlások előtt is ott volt egy olyan stúdió, ami sokkal nagyobb volumenű volt, mint a legtöbb amit vett, és ez nem más, mint a RARE, amit hagytak a süllyesztőben, pár apró-seprő játékban segíthettek csak be ....
Pedig sokkal többre érdemesek, aki ismeri a munkásságukat az érti, mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#4591) Wesder válasza Szabi® (#4590) üzenetére


Wesder
félisten

A Rare köszöni szépen nagyon jól van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4592) Szabi® válasza Wesder (#4591) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze hogy jól, csináltak egy Sea of thieves-t, pedig oylan ip-knek a fejlesztéséért voltak felelősek, mint a Donkey Kong, Golden eye, Kameo Elements, Killer Instinct.

Az Everwild mondjuk nem tudom milyen, pofásnak néz ki, de ez a stúdió túl sokáig volt inaktív a One érában ...

(#4593) Wesder válasza Szabi® (#4592) üzenetére


Wesder
félisten

DK-val nem tudnak mit kzdeni, mert az ugye Ninti. Hogy a többi IP kinél van az passz. Goldeneye most jött ki boxra pl. (talàn PS-re is) Csinàlhatnànak Banjo-Kazooie-t, de nem akarnak. Nincs megkötve a kezük, nagyon jól elszöszölnek a SoT-szel. Az Everwildból meg csodálkoznék ha lesz is bàrmi valaha. Tavaly újrakezdték az egészet állìtólag. KI-ről volt pletyka hogy állítólag 3rdpartynak ki lett adva. Tekken meg Mortal mellett van értelme?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4594) ProEvoFan válasza Wesder (#4588) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én azt mondom, hogy ha konzol/gpu szolgáltatás a kezedben van, ott teljesen más a leányzó fekvése, mintha csak kiadó vagy, és a célod a "feltétel" nélküli megjelentetés minden létező platformra.

(#4595) l.skywalker válasza Szabi® (#4592) üzenetére


l.skywalker
félisten

Elnézve a Sea of Thieves sikereit, szerintem nem nagyon sír most senki a Rare-nél azért, hogy nem régi játékokon nosztalgiáznak.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4596) l.skywalker válasza ProEvoFan (#4594) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ráadásul jó ez az Embracer Group, de az Activision/Blizzard kissebb bevétellel nagyobb nyereséget tud felmutatni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4597) Szabi® válasza l.skywalker (#4595) üzenetére


Szabi®
addikt

Az biztos hogy nem sírnak, ezzel a Pató Pár uras hozzáállással az Everwild is lesz még vagy 5 év ...És Series X launch Ex lett volna ....
Erre írtam, hogy ott valami nagyon nem oké, nagyon nincs kontroll a Micro csapataiban.
Halo Infinite is ..... Áhh mindegy.

(#4598) l.skywalker válasza Szabi® (#4597) üzenetére


l.skywalker
félisten

A Halo Infinite-t nem a Rare fejleszti. Biztos több mint Pár úr van a Rare-nél :D - de még egyszer: tekintve, hogy a Sea of Thieves mennyire sikeres, nem hiszem, hogy régi játékokon kéne nosztalgiázni. Csak mert te az előző hsz-ben még azt írtad, hogy bezzegrégen még milyen IP-kért voltak felelősek, most meg már az a baj, hogy az Everewild sem készül. És igen, ha már felhoztad a Halo-t. Inkább csinálják az Everwild-ot addig amíg teljesen kész nem lesz, mint, hogy kiadják félig üresen. És ez az amiben a Sony nagyon jó, mert a játékaik 90%-ban szinte teljesen készen kerülnek ki a piacra, azt a párat amit meg patchel-ni kell, elég hamar megcsinálják.

Én nem fogom megérteni, hogy mikor egész évben mindig arról olvasni, hogy melyik játékot milyen szarul ad ki egy cég, akkor miért kérünk számon egy másik cégen olyat, hogy egy játékot milyen régóta fejleszt. Az én legvártabb játékom a The Last Night. A 2017-es E3-on láttam először. És azóta is várom.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4599) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4600) l.skywalker válasza Wesder (#4599) üzenetére


l.skywalker
félisten

Alig látom, nincs meg ez valahol nagyobban?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.