Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyoosi

    csendes tag

    Sziasztok! segítséget szeretnék kérni

    ALAPLAP: MSI Z77A-G43
    CPU: INTEL CORE I7-2600K 3.4Ghz
    CPU HŰTŐ: Cooler Master Hyper 412 Slim
    VGA: MSI R7850 TWIN FROZR 2GD5/OC 2GB
    RAM: KINGSTON 8192MB HYPERX XMP BLU DDR3 1600MHZ
    HDD: Samsung HD502IJ 500Gb
    PSU: SHARKOON WPM POWER SUPPLY SERIES 600W

    ezzel a konfiggal még novemberben az volt a baj, h proci húzás után nem indult el, és nem tudtam visszaállítani alapra. reseteltem a biost de nem sikerült. visszavittem garanciálisan, és biost frissítettek rajta. utána működött, de nem hibátlanul. most január elején kékhalált kaptam, és utána játék közben lefagyott és újraindítottam, de többet nem bírtam bekapcsolni:
    - bootolás közben újraindult többször is
    - biost reseteltem
    - később azt írta, h válasszam ki a helyes boot szektort... furcsa volt de kiválasztottam újból a merevlemezt, de utána sem indult el
    - gondoltam windowst újratelepítem, de közben is újraindult és utána már nem is látta a meghajtót... mintha egyszerűen nem lett volna benne vinyó -.-'
    - ezután leállt és többet nem volt se kép, se hang. power gomb megnyomása után semmi nem történt... mintha ki lett volna kapcsolva a táp

    visszavittem megint a szervizbe garanciálisan, és megint egy bios frissítéssel elintézték az ügyet.
    egy hónapba telt mire visszakaptam, de utána sem indult el. akkor azt mondták a szervizben, hogy kontakt hibás az alaplap a memória foglalatnál, és vegyek egy új lapot és garanciálisan levásárolhatom a régi árát.

    Vettem egy ASROCK Z77 Extreme4-et. itthon ősszeraktam a gépet és elindítottam, de pár perc után leállt. és innentől ugyan az volt a probléma mint az előző alkalommal:
    - nem bootolt be, biost reseteltem, így sem bootolt be a windowsba, gondoltam újratelepítem megint, de telepítés közben újraindult. innentől már megint nem látta a meghajtót... újból olyan volt mintha nem lenne benne vinyó...
    - most nincs olyan gond mint az előző alaplappal, hogy be sem kapcsol, viszont most is ugyan úgy nem tölt be a windowsba és folyamatosan újraindul

    nem tudom mivel lehet hiba. táp nem, vga nemhiszem, proci nemhiszem, alaplap nemhiszem... (ugyan az a probléma lenne 2* is két külön lappal? nemhiszem). vinyó vagy memória??? vagy esetleg más amire én azt mondtam h nem?

    valaki akinek van valami ötlete válaszoljon... nagyon ideges vagyok már és minél előbb meg akarnám már oldani... köszi előre is

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés